IENN SI CIRCUIT Bestuur betaald voetbal stemt in met wedstrijden zonder publiek IEIDSE EBUBAWT >Ctfi <econte sterkste in slijtageslag Verrassings aanval Bernard sportuitslagen ra AZ krijgt geen antwoord [VKV bijt op twee ronten het spits af Rabobank Q PORT CeidócSoiwant DINSDAG 31 MEI 1988 PAGINA 9 elager Booy aangehouden ^1 >ge ISCHEDE De politie van Enschede heeft gisteren een 21- jge man uit deze plaats aangehouden die ervan wordt ver- cht FC Groningen-speler Foeke Booy door middel van een ratetrap te hebben mishandeld. De man meldde zich gisteren ijwillig bij de politie. Booy werd zondag na afloop van het na- npetitieduel FC Twente - FC Groningen door een toeschou- r tegen het hoofd geschopt. Dit gebeurde op het veld van het ekmanstadion tijdens een vechtpartij tussen supporters. De ,n heeft tegenover de politie verklaard dat hij op de zaterdag or de wedstrijd het hek langs het voetbal terrein heeft los ge lakt. Via het gat wilde hij zondag direct na de wedstrijd met dere supporters van FC Twente de spelers gelukwensen met t gunstige verloop van het afgelopen seizoen. De man zegt dat in de vechtpartij op het voetbalveld bedreigd werd door aan- ngers van FC Groningen. Omdat hij voetballer Booy aanzag or een belager gaf hij hem een schop. De politie twijfelt aan uitleg omdat video-beelden een andere indruk geven. Daar- zou blijken dat de man Booy zonder aanleiding een trap eft gegeven. De voetballer is niet ernstig gewond. Vermeulen weg bij Feyenoord ROTTERDAM Jim Vermeulen legt op 1 juni zijn functie als commercieel direc teur van Feyenoord neer. De club en Vermeulen kwamen gistermiddag in Rot terdam tot de conclusie dat het eerste half jaar van het dienstverband van op 1 december aangestelde Vermeulen voor beide partijen geen succes was. Vermeu len,.die vorig als directeur van het circuit van Zandvoort opstapte, had moeite met de overgang van de autosport naar het betaalde voetbal. Hij zal de zaken tot 1 december afhandelen. Feyenoord gaat zich beraden over de vraag of er voor de functie een andere kracht wordt aange trokken. Voorlopig zal Hans Kraay zich met commerciële zaken bezig houden. Voetballers Italië geplaatst voor Seoul REYKJAVIK Het Italiaanse olympische voetbalelftal heeft zich geplaatst voor de Spelen in Seoul. De Italianen wonnen hun laatste wed strijd, in Reykjavik tegen IJsland, met 3-0 (rust 2-0). Ze hadden aan een gelijkspel genoeg om Oost-Duits- land in groep B voor te blijven. BADMINTONPLOEGEN CHINA IN WK-FINALE KUALA LUMPUR Zowel de da- mes- als de herenploeg van China heeft zich geplaatst voor de finale van de wereldtitelstrijd badminton voor landenteams in Kuala Lumpur. Sportprijsvragen DEN HAAG De resulta ten van de sportprijsvragen van de afgelopen weekeinde zijn: Lotto 21: le prijs: 1 winnaar (392.800,50), 2e prijs: 1 winnaar (150.000,00), 3e prijs: 68 win naars (2.409,20), 4e prijs: 3.762 winnaars (43,50), 5e prijs: 65.596 winnaars (5,00). Cijfer- spel 21: 6 goed: geen winnaar, 5 goed: geen winnaar, 4 goed: 23 winnaars, 3 goed: 254 win naars, 2 goed: 2.322 winnaars. Toto 21: le prijs: 4 winnaars (2.466,40), 2e prijs: 91 winnaars (72,20), 3e prijs: 688 winnaars (3,80). Stapleton doorstaat laatste test voor EK LONDEN Frank Stapleton, door Ajax uitgeleend aan Der by County, gaat met het Ierse elftal naar de eindronde van de strijd om het Europees kampioenschap voetbal in West-Duitsland. De 31-jarige spits onderging gisteren onder toeziend oog van bondscoach Jacky Charlton met succes de laatste test. Charlton verklaar de Stapleton, die weken met een knieblessure kampte, op te nemen in zijn groep van twin tig spelers. Westduitse politie sluit Brits voetbalteam op MANNHEIM De politie van Mannheim heeft in de nacht van zondag op maandac een complete jeugdvoetbalteam van Bristol Rovers, inclusief reserves en begeleiders gearresteerd. De spelers uit Engeland, die eerder op de dag tegen Mannheim hadder gevoetbald, bezondigden zich na het bezoe ken van een discotheek volgens de politic „in licht beschonken toestand" aan het ver nielen van verkeers- en reclameborden er het beschadigen van bloembakken. De scha de werd op ruim 3000 gulden geschat. D< spelers, in de leeftijd van 17 en 18 jaar, mo gen pas na het betalen van een borgsom te rug naar Engeland. aagtasje. ÏS rmaling. im.4.70. ZEIST Het bestuur betaald voetbal heeft gis teravond in de algemene vergadering te Zeist in gestemd met het spelen van wedstrijden zonder publiek. De profsectie van de KNVB heeft met die maatregel van het bestuur eindelijk een in strument in handen ge kregen om de chaos in het verloop van de com petities voor het nieuwe seizoen uit te bannen. Competitieleider Jan Huijbregts, dit seizoen liefst vijftig keer gecon fronteerd met een uitge stelde wedstrijd in ere- of eerste divisie, wenste van de algemene verga dering een maatregel, waardoor hij de zaken wat voortvarender en ge- stroomlijnder kan aan pakken. Secretaris Huijbregts bracht namens het bestuur het voor stel een wedstrijd, die voor een weekeinde wordt verbo den, opnieuw vast te stellen voor de dinsdag, negen of tien dagen lateF. Wanneer voor die wedstrijd opnieuw ZEIST AZ stapt over vijf dagen naar de rechter. Dat is de enige conclusie, die de Alkmaarse club zal kunnen putten uit de antwoorden die AZ-secretaris, mr. Louis Castelijns, gister avond kreeg op zijn vragen over het onderzoek van de KNVB naar de gang van zaken bij de wedstrijd PEC Zwolle-Volen- dam. AZ had op 9 mei per brief bij de betaalde tak van de bond om zo'n onderzoek gevraagd. De gedegradeerde Alk maarse club was toen uit krantenberichten ervan overtuigd geraakt, dat bij PEC-Volendam doelbewust de 0-0 was ge handhaafd. Daarmee was tegen het reglementsartikel, dat een normaal en sportief wedstrijdverloop moet verzekeren, ge zondigd. De 0-0 kostte AZ zijn plaats in de eredivisie. Het sec- tiebestuur betaald voetbal van de KNVB liet vorige week per telegram weten dat na het onderzoek was komen vast te staan dat er geen overtreding van het betrokken artikel had plaatsgevonden. Castelijns wil namens AZ de stukken van het Dé Stoop. geen toestemming wordt ver kregen, moet het duel op die dag maar zonder publiek worden gespeeld. Huijbregts was vooral uit op duidelijkheid in het competi tieverloop. Een amendement van FC Den Haag-voorzitter Dé Stoop doorkruiste Huy- bregts' doelstelling. De offici al kreeg het bestuur van de betaalde sectie op handige wijze zover, dat de maatregel niet in werking treedt als vóór de wedstrijddag over eenstemming wordt bereikt FOTO'S: DIJKSTRA over een alternatieve datum gelegen tussen tien en dertig dagen na de oorspronkelijke wedstrijddag. De vergadering ging akkoord met de aange paste regeling. Om de betaalde competities sportief en regelmatig te la ten verlopen had Huybregts nog twee andere regelingen opgevoerd. De ene was om clubs waarvan een wedstrijd wordt verboden twee winst punten in mindering te bren gen omdat het niet de on voorwaardelijke beschikking heeft over een speelveld. Het andere was om bij een ver bod van de burgemeester de wedstrijd te draaien; van een thuisduel een uitwedstrijd te maken. Het bestuur wilde die voor stellen echter niet in stem ming brengen. Het amende ment-Stoop moet er volgens de witgrijze eminentie van het betaald voetbal toe lei den, dat stadsbestuurders zich moreel verplicht voelen mee te werken aan het snel vaststellen van de wedstrijd. Een situatie als bij het duel FC Den Haag - PSV, dat dit seizoen door regen en burge meestersinvloed van augus tus naar maart werd verscho ven, moet in de nieuwe rege ling niet meer kunnen voor komen. Pasjesregeling De proef met de pasjesrege ling bij risicovolle voetbal wedstrijden is nabij. Volgens KNVB-voorzitter Van der Louw daagt een akkoord met de rijksoverheid over het ex- periment. De weinig vlotten de contacten met de ministe ries over de veiligheid rond de stadions heeft geleid tot een vertraging van minimaal een jaar voor de pasjesproef. De KNVB betaalt 400.000 gulden van het miljoen, dat het experiment kost. De overheid moet de overige zes ton bijdragen. De stichting „Het is weer fijn langs de lijn" komt binnen kort met een voetbalvoor- deelpas, die volgens woord voerder Schraders mogelijk ook in de opzet van een van vandalen geschoond leger van supporters kan voorzien. De KNVB trof gisteren de reglementaire maatregelen daartoe, maar heeft niet al te veel hoop dat de pas ook vei- ligheidstechnisch valt te ge bruiken. Overigens houden clubs, afdelingen en regio's de mogelijkheid om ook een eigen voordeelpas uit te brengen. De vergadering ging ook ak koord met een voorstel van het bestuur vijf procent van de opbrengsten uit nieuwe media-contracten af te staan aan een sociaal fonds, dat door de spelersvakbond (VVCS), beheerd dient te worden. Het geld zal worden aangewend om de nazorg van voetballers op leeftijd ter hand te nemen. model- 1.75. Nu IJS Zelden zal de jd om een plaats in de artfinales van de open inse tenniskampioen- appen meer moeite >ben gevergd. Onder gingen wegens de re- n inbegrepen moest inri Leconte bijna zeven r hard werken om ten ste van Boris Becker op iland Garros tot de laat- I acht door te dringen, i de uitschakeling van innick Noah en Catheri- Tanvier is Leconte de ltste Franse vertegen- wrdiger in de race voor titel in het enkelspel, niet-geplaatste Zweed has Svensson, die zijn »er getaxeerde landge- )t Kent Carlsson uit- akelde, mag zich even- kwartfinalist noe- Svenssons triomf in vijf sets (5-7, 7-6, 1-6, 6-4, 6-2) en vier uur viel in het niet bij de krachtsinspan ning die Leconte leverde. Becker verloor niet alleen van Leconte, maar meende te zijn ondergegaan tegen een Franse alliantie. De tweevoudige Wimbledonwinnaar achtte zich benadeeld door de beslis singen van lijnrechters. In twijfelgevallen was naar het oordeel van de 20-jarige West duitser telkens het balletje naar de kant van de als elfde getipte Fransman gevallen. „Tegen mij", mokte Becker, „speelt Leconte dit jaar steeds zijn beste partijen. Mijn ant woord op zijn spel was gewoon niet goed genoeg". Leconte liet zich niet van de wijs brengen door de gedwongen regenpau zes. Becker wel. Zijn opslag, anders een gevreesd wapen, had niet de gebruikelijke scherpte. Hij eiste nog wel de eerste set op: 7-6. Het vervolg was voor de vrijwel vlekkeloos spelende Fransman 6-3 en 6-1. Met grote moeite slaagde Bec ker er in een vijfde set af te dwingen (7-5). Het lukte hem niet de logische ontwikkeling van de partij te keren (6-4). Bij in 4-3 in het voordeel van Le conte verloor Becker zijn op slag. Niet meer dan twee keer doorbrak Becker de service van Leconte. Dames Bij de dames lijkt niemand in staat Steffi Graf van de open Franse tennistitel af te hou den. Na het weekeinde waarin de dertigers Chris Evert en Martina Navratilova capitu leerden voor jongere speel sters, rekende de 18-jarige Westduitse af met generatiege- note Betina Fulco. Het treffen van Graf en de één jaar oude re Argentijnse duurde niet meer dan drie kwartier (6-0, 6- 1). De weersomstandigheden dwongen in de avonduren Ga- biele Sabatini en de Canadese Helen Kel^si voortijdig naar de kleedkamers. De als vierde geplaatste Argentijnse leidde met 2-1 in de derde set. De winnares mag het opnenem te gen Graf, die tot op heden in Parijs slechts vijf games af stond. Henrl Leconte kan zijn geluk niet op na zijn overwinning op Boris Becker. FOTO: ANP IWIJK Tennisvereni- MVKV bijt deze week op L t fronten het spits af. Het het weekeinde gestarte dubbelspel-toernooi is J elijk de eerste van de tal- 3ClU— toernooien die er voor t zomer op het programma Ook heeft het Kuifhof- >°oi de „eer" de eerste W g iels te leveren die mee m fn doen aan het nieuwe Masters-onderdeel, het ^^^Telspel in D30+. de rest staat het toernooi de Katwijkse club in het remereDt Lva8 de traditie. Helga rioed en haar companen wedstrijdleiding, Cora en Jos Levy, bereiken ar met hun 68 HDD-, 24 mngnumn D en 30 GDD-koppels het I» lustrum van het naar >nan Henk Kuivenhoven otmde evenement. Het en- Jttasme om aan het eerste "ncoi van het seizoen deel inen vorig jaar ver- [dt MVKV met De Meren- er Abbenes de toernooi- eiVre is even groot als gaar, getuige de weer 120 igmg a erselen partijen. De plaat- boveeriT i V(rtoont daarbij evenéens ndenJ° te'felijkenis niet de vorige kemngmt je By het HDD worden Higen/De Klerk Wolters in de finale andermaal in staat geacht zich Weynands/Van der Ham van het lijf te hou den. Zimmerman/Warmer- dam ën Propoli/Van Oort worden gezien als de mogelij ke struikelblokken in de halve finales. De hoofdprijs bij de „dubbele dames" gaat naar Van Grieken/Den Hollander. Tenminste, als Levy/Griek- spoor geen roet in het eten gooien. Het GDD moet volgens de planning, net als een jaar geleden, gewonnen worden door Westdijk/Heemskerk. Els en Dick van Biezen bereiken volgens de plaatsingscommis sie de finale; een geslaagde re vanche voor de nederlaag in de finale van vorig jaar zou er echter niet in zitten. Er zijn inmiddels ongeveer 35 partijen gespeeld. „We liggen dus lekker op schema", aldus Helga den Hoed, die niet ver wacht moeilijkheden te krij gen met het afwerken van de schama's. „Zo gauw een bui gevallen is zijn de drie banen weer bespeelbaar, terwijl we eventueel naar de hal kunnen uitwijken". Buien rond etenstijd zullen de spelers waarschijnlijk koud la ten: de traditionele buiten landse maaltijden staan name- donderdag Italiaans. Op vrij dag vermeldt de spijskaart vis, waarna nog een teest-avond met live muziek volgt. De fi nales van de toernoeien-eer- steling worden op zaterdag ge speeld. Plaatsingen MVKV: HDD: 1. P. den Hagen/W de Klerk Wolters, 2. L. Weynands/T. van der Ham, 3. E. Zimmerman/W. Warmerdam, 4. G. Propoli/T van Oort; DDD: 1. C. van Grieken/J. den Hollander, 2. C. Le- vy/I. Gnekspoor; GDD: 1. E. West- dijk/K. Heemskerk, 2. E. en D. van KMillfflU lijk ook nu weer op het pro gramma. Na de Israëlische avond: van gisteren, gaat het vandaag Duits toe, morgen traditiegetrouw Indisch, en Kampioenschappen kyudo in Oegstgeest LEIDEN De Nederlandse kampioenschappen kyudo (de Japanse kunst van het hand- boogschieten) worden op zon dag 5 juni in Oegstgeest gehou den. De deelnemers van kyu- do-groepen uit Groningen, Zaandam, Utrecht, Leiden en Lelystad strijden die dag om het individuele en het team kampioenschap. De wedstrij den vinden plaats in de Apol- lohal bij het Rijnlands Lyceum Apollolaan 1, Oegstgeest. De toegang kost 2,50. Drie weken na de kampioen schappen houdt de Kyudo- groep Leiden een open dag in de sportzaal aan de Damlaan 1 in Leiden. Tijdens de open dag is het mogelijk om mee te doen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Kees Buur man, Nieuwe Rijn 89, Leiden (071-140088). Jeugdtoernooi bij Warmunda WARMOND Voetbalver- eniging Warmunda houdt op 4 en 5 juni een groot jeugdtoer nooi. Aan het evenement ne men in totaal 15 verenigingen deel. Op zaterdag komen de E zeventallen en de F junioren vanaf 9.30 uur in actie. De wedstrijden van de D en E elf tallen beginnen om 13.00 uur. De B en C junioren komen op zondag vanaf 11.00 uur aan bod. Sportwereld Basketbal De heren bas ketbalteams van Brazilië en Porto Rico hebben zich ge plaatst voor het olympisch toernooi in Seoul. Brazilië won tijdens het kwalificatie-toer nooi in Montevideo met 90-83 van Uruguay. Porto Rico ver sloeg Canada met 62-20. Atletiek De Amerikaan Brian Stanton heeft tijdens al- tetiekwedstrijden in Walnut in de staat Californië de beste prestatie geleverd door 2,33 meter hoog te springen. Stan ton trachtte drie keer vergeefs een Amerikaanse recordhoog te van 2,37 meter te overmees teren. Hij slaagde op 2,33 me ter bij zijn tweede poging. Henk van der Tak NK middengewicht ROTTERDAM Henk van der Tak kan zich voorlopig Nederlands bokskampioen in het middengewicht bij de profs noemen. Tien dagen voor zijn dertigste verjaardag versloeg de Hagenaar in de Weena-hal in Rotterdam in de strijd om de vacante titel Wim Thijssen (Rotterdam) op punten. Zes weken geleden hadden Van der Tak en Thijssen elkaar in een duel over zes ronden in Den Haag ook al ontmoet. Dat gevecht eindigde onbeslist. Het duo leverde voor een kleine duizend toeschouwers een boeiend gevecht, waarin geen knock downs voorkwamen. Sneldammers naar NK LEIDEN Kees Zijlstra en de ieugddammers Olaf van Gelder HDC, Alphen aan den Rijn) en Jan Arie de Haas (RDC, Rijnsburg) nemen op zaterdag 11 juni deel aan het Nederlands kampioenschap sneldammen in Egmond aan Zee. Zijlstra, ere-voorzitter van HDC, is van het trio veruit de meest ervaren speler. In het verleden was hij al eens kam pioen in wat toen nog de Leid- se bond heette en streed hij al mee in het Nederlands snel- damkampioenschap. CHIANCIANO TERME Kleine oorzaken, zelfs toe valligheden, kunnen ver strekkende gevolgen heb ben. Jean-Frangois Ber nard heeft het gisteren bewezen met zijn over winning in de achtste etappe van de Ronde van Italië. „De overwinning van Kappes in Avezzano", vertelde de Fransman, die de leiderstrui drie dagen droeg, „is een ge weldige stimulans geweest voor de hele ploeg". Zondag werd de herinnering aan de slechte ploegentijdrit verdron gen. Gisteren bewees Bernard dat hij in zijn eentje wat kan afdwingen als het gebrek aan diepte in zijn groep dat nood zakelijk maakt. De 26-jarige winnaar van de openingstijdrit verraste met een demarrage, scherp als een scheermes, de verzamelde concurrentie een paar kilometer voor de eind streep in Chianciano Terme. Johan van der Velde profi teerde indirect van de verras singsaanval van de Fransman, die de overgebleven groep verbrokkelde. Als kracht sprinter lagen er veel punten voor de paarse trui voor hem Van der Velde in ploeg-Priem OUD GASTEL Johan van der Velde rijdt vol gend seizoen voor de wie lerploeg van Cees Priem. De 31-jarige Brabander, die momenteel voor een Italiaanse formatie uit komt, heeft in Italië over eenstemming bereikt met TVM over een contract van twee jaar. klaar. „Er is concurrentie voor de trui, maar niet van Bon- tempi. Wanneer die hem in de komende dagen terug zou pak ken, is het maar geleend. Mijn gevaarlijkste tegenstander is Sörensen, die kan ook in ieder soort etappe punten halen". De Franse beroepsrenner Phi lippe Casado heeft gisteren de eerste etappe van de Milkrace, een open ronde voor profs en amateurs, op zijn naam ge bracht .Casado was in de rit van Londen naar Bourne mouth over 190 kilometer de snelste in de eindsprint van het peloton. BADMINTON WK In Kuala Lumpur Thomaa Cup (heren), halve finale: China-Denemarken 3-0 (Yang-Frost 15-3, 15-5, Guobao-Frederiksen 15-1, 15-10, Jianhua-Carlsen 15-11, 15-7. Uber Cup (damea), halve finale: China-lndonesië 3-0 (Lingwei-Latif 11-5, 11-2, Aiping-Susanti 8-11, 12- 11. 12-9, Jiamlng-Hwa 11-6, 5-11, 11- 3). BOKSEN Gala in Rotterdam Zwaarwelter (4x3): Lucas van Geffen (Rotterdam) w.o.p (2-1) van Fabian Chapelle (Bel); Zwaarwelter (6x3): Rob Nieuwenhulzen (Alphen aan den Rijn) wint van René Deró (Bel), partij in de derde ronde op medisch advies gestaakt; Zwaarwelter: Rexford Kort ram (Rotterdam) wint door interventie van de scheidsrechter in de vijfde ronde van Filip Houthoofd (Bel); NK midden (10x3): Henk van der Tak (Den Haag) w.o.p (2-1) van Wim Thijs sen (Rotterdam); Zwaar (6x3): Ramon Voorn (Amsterdam) wint door opge ven in de vijfde ronde van Dick Stu- pers (Eindhoven); Zwaarwelter (6x3): Kid Taylor (Rotterdam) wint door k.o in de vierde ronde van Gino Degraeve (Bel); Hallzwaar (6x3): John Held (Vlaardingen) v.o.p (1-2) Yves Mon sieur (Bel); Halfzwaar: Jan Leteber (Rotterdam) w.o.p (2-1) van Olivier Kemayou (Fra). HOCKEY Toernooi In tpoh (Mal) Zuidkorea-Sovjetunie 1-1, Brittannië- Malaysia 1-0. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koert, 2040 m: 1. Cleopatra Dutch (J. OorthuIJsen) 2.53,5 - 1.25,0, 2. Crebella C, 3. Credit Arden. Toto: winnend 3,20, plaats 1,50 1,70 1,80, koppel 16,80, trio 187,50. Tweede koert, 2040 m: 1. Claes ter Lune (J. Koolwijk) 2.51,4 - 1.24,0. 2. Carin Marco, 3. Celine Princess. Toto: winnend 19,40, plaats 5,40 1,80 2,00, koppel 31,60, trio 551,50. Derde koers, 2380 m: 1. Annemiek Harvester (B. Dapper) 3.20,9 - 1.24,4, 2. Caspar di Robles, 3. Chance Enk hulzen. Toto: winnend 10,00, plaats 3,20 1,90 2,60, koppel 25,20, trio 524,40. Vierde koert, 2040 m: 1. Alberdlna (A. de Groot) 2.50,2 - 1.23,4, 2. Bar bara Fox, 3. Zairly Albo. Toto: win nend 10,30, plaats 2,10 1,40 3,20, koppel 12,60, trio 566.20. Vijfde koera, 2040 m: 1. Bianca Ca- pello (A. Suykerbuyk) 2.49,8 - 1.23,2, 2. Beauty Draislne, 3. Afra Baker. Toto: winnend 5,30, plaats 1,40 2,50 2,10. koppel 36,80, trio 286,80. Zesde koert, 2040 m: 1. Astrld Tonka (B. Dapper) 2.48.5 - 1.22,6, 2. Breeze. 3. Barlolaine. Toto: winnend 4,40, plaats 2,30 2,00 2,50, koppel 14,90, trio 644,10. Zevende koert, 2700 m: 1. Aurore Flight (J. Ruijgrok) 3.42.5 - 1.22.4, 2. Arjen Enkhuizen, 3. Amazone Capel- lo. Toto: winnend 9,40, plaats 2.50 1.60 2,80, koppel 24.50. trio 286.50. Achtste koers, 2040 m: 1. Yereba Cartouche (Hetteling) 2.45,8 - 1.21,3, 2. Zadklne D. 3. Ydo Morgan. Toto: winnend 2,60, plaats 1,30 1,60 2.40. koppel 2,80. trio 136.60. Negende koera, 2040 m: 1. Zachery Baker (R. Pools) 2.45.2 - 1.21.0. 2. Yko Gold, 3. Zerline S. Toto: winnend 2.70. plaats 1,50 2,40 1,20, koppel 36.60, trio 131,10. Tiende koers, 2040 m: 1. Zacatal du Bois (A. Suykerbuyk) 2.44,4 - 1.20,6, 2. Welcome Jacky, 3. Wilma N. Toto: winnend 5,50, plaats 2,00 1,50 2,40, koppel 10,70, trio 226.20. Elfde koers, 2040 m: 1. Wilgenhof (B. Dapper) 2.47,6 - 1.22,2, 2. Zanny Oranje, 3. Airs and Graces. Niet ge start: Zamba Buitenzorg. Toto: win nend 8,20, plaats 3,40 2,50 1,90, kop pel 22,30, trio 252,40. Omzet totalisator. 395.927,00. TENNIS Open Franee kampioenschappen in Parijs Dames, enkelspel, kwartfinales: Graf (Wdl)-Bettlna Fulco (Arg) 6-0, 6-1; Sa batini (Arg>-Kelesl (Can) 4-6. 6-1, 2-1, gestaakt wegens regen. Dubbelspel, achtste finales: Navratilova/Shriver (Vst>-Bykova/Zvereva (Sov) 6-3. 6-2; Byrne/Thompson (Ausj-Burgin/Mand- likova (Vst/Aus) 6-4, 6-4; Garrison/A dams (Vst)-Demongeot/Tauziat (Fra) 6-4, 2-6, 6-3; Sulre/Tanvier (Fra)-Hor- vath/Van Rensburg (Vst/Zaf) 6-4. 6-0. Heren, enkelspel, achtste finales: Leconte (Fra)-Becker (Wdl) 6-7 (5-7), 6-3, 6-1, 5-7, 6-4; Svensson (Zwe>- Carlsson (Zwe) 5-7, 7-6 (10-8). 1-6. 6- 4, 6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Go mez/Sanchez (Ecu/Spa)-Korita/Levi- ne (Vst) 6-4. 6-4; Masur/Woordforde (Aus)-Lozano/Witsken (Mex/Vst) 6-3, 6-4, Fitzgerald/Jarryd (Aus.Zwe)-Le- ach/Pugh (Vst) 7-6 (7-5), 6-7 (5-7) 6- I. Gemengd dubbelspel, tweede ron de: Bollegral/Nijssen (Ned>-Wiesner- /Muster (Oos) 6-3, 6-4. WIELRENNEN Ronde van Italië Achtste etappe: 1. Bernard (Fra) 251 km van Avezzano naar Chiancano Terme In 6 uur 46 minuten en 8 se conden (20 seconden vergoeding), gemiddelde snelheid 37,081 km/u, 2. Kappes (Wdl) op 28 seconden (0.15 vergoeding). 3. Van der Velde (Ned) (0.10 vergoeding). 4. Van Brabant (Bei), 5. Sörensen (Den). 6. Chesini (Ita), 7. Cesarini (Ita), 8. Chiappucci (Ita). 9. Gavazzi (Ita). 10. Corti (Ita), II. Volpi (Ita). 12. Mainl (Ita). 13. Phi- lippot (Fra), 14. Blncoletto (Ita), 15. Tomasinl (Ita). 16. Giovannetti (Ita). 17. Van Vliet (Ned), 18. Lammerts (Ned), 19. Vandelli (Ita). 20. Colage (Ita). 24. Saronnl (Ita). 25. Winnen. 30. Breukink, 38. Hampsten (VSt), 40. Gi- upponi (Ita), 41. Visentlnl (Ita). 43. Po- denzana (Ita), 45. Rooks, 48. Romin- ger (Zwl), 51. Delgado (Spa). 62. Zim- mermann (Zwi) allen dezelfde tijd als Kappes, 73. Lubberding 0.51, 79. Müller (Zwi) 1.05, 86. Van Orsouw 1.18, 136. Bontempi (Ita) 4.54, 147. Barteau (Fra) 8.15, 150. De Rooy 9.01, 165. en laatste Spreafico (ita) 21.04. Uitgevallen: Cavallo (Ita) en Polsson (Fra). Algemeen klassement: 1. Podenzana (Ita) 37 uur 34 minuten en 56 secon den, 2. Chioccoli (Ita) op 45 secon den, 3. Zimmermann (Zwl) 1.18, 4. Vi sentlnl (Ita) 1.40, 5. Giupponl (Ita) 1.43, 6. Romlnger (Zwl) 2.08, 7. Ber nard (Fra) 2.11, 8. Breukink (Ned) 2.30, 9. Hampsten (Vst) 2.38. 10. Van der Velde (Ned) 2.46. 11 Breu (Zwl) 2.48, 12. Rota (Ita) 2.54, 13. Bombini (Ita) 3.07, 14. Contini (Ita) 3.16. 15. Giovannetti (Ita) 3.32, 16. Saronni (Ita) 3.58, 17. Vona (Ita) 4.04, 18. Winnen (Ned) 4.07. 19. Sörensen (Den) 4.11, 20. Alcala (Mex) 4.15, 35. Delgado (Spa) 5.47, 39. Rooks 6.37, 60. Kap pes (WDI) 10.18, 82. Van Vliet 14 40. 106. Van Orsouw 22.07, 110. Lubber ding 23.11, 122. Barleau (Fra) 30.31. 124. De Rooy 31.22, 127. Bontempi (Ita) 32.15, 143. Lammens 46.48. 165. en laatste Morandi (Ita) 1 41.29. Belgische profkoers in Strombeek 1. Desmet (Bel) 176 km in 4 uur en 16 minuten. 2. Van Rijen (Ned) z.t., 3. Van Loon (Ned) op 2 minuten en 40 seconden, 4. Van Rooy (Bel) z.t., 5. Huygen (Bel) z.t.. 7. Schuurmans (Ned) z.t., 14. Van der Poel (Ned) 3.55. Milkrace (Eng) Eerste etappe: 1 Casado (Fra) 190. km in 5 uur, 3 minuten en 52 secon den, 2. Ivanov (Sov). 3. Whithesel (Vst). 4. Van Veenendaal (Ned). 5. Walsham (Gbr). 6. Walker (Gbr) allen in dezelfde tijd als Casado. I

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9