,In therapie" leert met angsten te leven DINSDAG 31 MEI 1988 PAGINA 17 Vanneer krijgt mevrouw Lubbers haar eigen show >1 thema van de afgelopen tv-week „sex" te zijn. Actrice Loes Luca lelde in „Rok en Rol" een mooie L[ch als een rondreizende clown, die Ljr geen publiek wist te trekken, en Vireef dat toe aan het feit dat je je als n na „Oude-Pekela" ook niet meer vertonen in het openbaar. Het 'i'manistisch Verbond begon met een ne discussieprogramma's over kin- seksualiteit, waaruit je zou kunnen leiden dat letterlijk alles in het kin dleven kan worden beladen met sek- ele en erotische bijgedachten. Hoe annend dat alles ook mag zijn, per- onlijk word ik er niet goed van. j de NCRV hield zich met het on twerp bezig, maar dan op de be hoefd-ingetogen manier van „Rondom Tien". Henk Mochel sprak behoedzaam met een aantal mensen die om allerlei redenen niet (of niet meer) aan het sek suele verkeer deelnemen. Een precair onderwerp, dat keurig werd behandeld, maar desondanks zeker een fikse dosis persoonlijke moed vergde van de ge spreksdeelnemers. Een ander soort moed vertoonden men sen in alweer een ander programma over sex, het eerste deel van een VPRO-drieluik „Erotische panorama's" van Emile Fallaux. Een groep Bossche NVSH-leden liet zich, ideëel gemoti veerd, filmen tijdens een massagesessie. Alles geheel bloot, maar van een verte derende naïviteit, zeker toen men zich na het masseren (heel decent in beeld gebracht allemaal) overgaf aan een glaasje prik. Een aardig programma, waarin Fallaux op ietwat kaleidoscopi- sche manier het reilen en zeilen van de seksualiteit in ons land vanaf de opge wonden jaren zestig tot nu behandelt. Kan een leuke serie worden. Iemand die ooit een keer op de televi sie komt en dan blijk geeft een of meer zinnen achter elkaar te kunnen uit spreken zonder reddeloos de mist in te gaan, maakt een goeie kans in het eerstvolgende seizoen een eigen show te krijgen. Televisie maken op basis van armoede, noem ik dat. Miss België blijkt goed gebekt bij Jan Lenferink: eigen show. Schaakgrootmeester kan iets aardig uitleggen in „Studio Sport": eigen show. Chef-kok is ad-rem in jury van „Wedden Dat": eigen show. Die laatste zagen we vorige week: chefkok Ton Fagel. Hij hield zich met 'veine' overeind als gastheer in het eerste „Way of Life Magazine" bij de TROS. Fagel zag je weliswaar steeds steelse blikken werpen op de 'autocue' (dat ap paraat naast de camera waarop zijn tekst staat), maar kwam verder toch re delijk spontaan over, vooral in de ge sprekjes met zijn gasten. Eregast in die uitzending was Ria Lubbers, echtgenote van de minister-president. Zij maakte weer eens indruk met haar onbevan genheid, haar chêrme, haar naturel aandoende manier om totaal niet onder de indruk te zijn van wat er om haar heen gebeurde en gewoon te zeggen wat ze vond. Heel fris. Wanneer krijgt zij een eigen show RENE DE COCQ iLVERSUM KRO- an Han van der Meer, delijk bekend met de erde Wereld, ontmoette dat werk de psychiater inette Heffels. Haar rg ging toen uit naar de nderen die het slachof- zijn van politieke sy- femen. Uit die ontmoe- hg groeide het idee ook j»n of meer programma's wijden aan psychiatri- he zorg voor mensen die onze omgeving met [oblemen kampen. eruit groeide een vijfdelige handeling van scheef ge beide verhoudingen tussen fnsen. die aan de hand van ji voorgestelde therapie door I betrokken zelf uit de we- i kunnen worden geholpen. K KRO begint er vrijdag mee led. 1 om 19.18 uur). Het eer- Fgeval behelst een echtpaar k elkaar op een bepaald punt Jet meer kan bereiken. Als Irzekeringsman leeft hij in voortdurende vrees, fobie, t ziin vrouw hem zal verla- i als hij niet meer met ge- jeg geld thuis komt. Meer den daags wordt hij door gsten besprongen. Hoezeer vrouw hem ook bij voort ging gerust stelt, hij houdt t ervoor, dat zij hem daar- >e alleen maar afscheept. Dit Kdt bij de man tot dwangge- ichten, die als een ziekelijke lurose kunnen gaan werken. [ch er niet prettig bij voelen, loet daar wat aan gedaan lorden. Annette Heffels haal- Han v.d. Meer en de beide psychiaters Annette Heffels (links) en Willeke Bezemer. foto: nob de haar collega Willeke Beze mer erbij. De een gaat een ge zamenlijk gesprek met de ge zinsleden aan, de ander obser veert hen daarbij, zodat ook uit gedrag en opstelling de kern van het probleem kan worden onderkend. Dochter Marianne, intussen 23, blijkt zich namelijk tussen vader en moeder op te stellen. Uit vrees voor conflicten bemiddelde zij altijd met als gevolg, dat man en vrouw steeds moeilijker na der tot elkaar komen. Zoon Robert trekt zich het liefst te rug als het weer tot botsingen leidt. Harmonie Toch zou er een goede harmo nie in dit gezin kunnen heer sen als man en vrouw samen uit deze impasse zouden kun nen raken. Dit lukt op den duur, maar daar is deskundige hulp bij nodig. Die krijgen zij van beide psychiaters aange reikt. Han van der Meer blijft als presentator terzijde zitten om aan de hand van vragen de kijker wegwijs te maken in de gevolgde methodiek. In de komende weken zullen op deze wijze een jonge vrouw met straatangst worden geob serveerd, alsmede een meisje met afschuwelijke migraine- aanvallen, een echtpaar dat el kaar niet meer ziet staan en lest best een koppige dochter Doel van deze reeks is volgens een toelichting van beide psy chiaters de kijkers te laten wennen aan angsten, die zich in ieders leven kunnen voor doen. Deze angsten worden niet .direct weggenomen, maar men kan ermee leren leven en dan worden ze draagbaar of ze ebben weg. Zij wijzen er daarbij op, dat er onderscheid moet worden ge maakt tussen tijdelijke aandoe ningen, soms veroorzaakt door omstandigheden waarbij de ir ritatiedrempel wordt over schreden, en geestesziekten die in aanleg aanwezig zijn. Die laatste behoeven veelal klinische behandeling. Het gaat telkens om nage speelde gevallen, die uit de werkelijkheid zijn genomen. In een uitzending zal ook hyp nose worden toegepast. Hier voor is met zorg een „speler" gekozen, die goed op hypnose reageert en weet wat er met hem gebeurt. Het meekijken vanachter glas tiidens een ge sprek, de sleutelgat-construc tie, wordt in de praktijk toege past bij de opleiding en in spe ciale gevallen. Deuk Han van der Meer spreekt in verband met deze psychothe- rapische behandeling over „uitdeuken, opspuiten en weer de weg op met die handel". Hij vergelijkt psychotherapeuten ook met chirurgen, die door de omringende materie heen zich een weg zoeken naar een ab ces. De serie heeft ook de op zet, dat mensen met eventuele problemen zelf de weg zullen weten te vinden naar een RI AGG, instituut voor de geeste lijke volksgezondheid. Maar het blijft gaan om extre me gedragingen en niet om wat iedereen wel eens heeft, zo lichten de psychotherapeu ten toe. Er zijn mensen die zich er ellendig onder voelen en in veel gevallen te helpen zijn. Het komt ook voor dat mensen niet in therapie gaan uit angst er op aangekeken te worden. Han van der Meer: „Wij wil len handvatten aanreiken aan de kijkers ter toetsing van hun eigen omstandigheden". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot (1). Engelse tv-serie over de belevenis sen van een veearts. In een klein plaatsje in Yorkshire krijgt James Herriot zijn eerste baan als assistent bij een excentrieke veearts (herh.). 16.18 Kerkepad (1), kerktoeristl- sche verkenning. 16.47 Hoe langer hoe gekker, Noorse jeugdserie. De kin deren Frank maken zich zorgen om hun ouders: de ruzies blijven maar door gaan. 17.00 Het geheim in de schuur, korte Amerikaanse speel film. De 12-jarige Oosten rijkse jongen Zerk woont met zijn ouders tijdens WO II In Amerika. Zijn klasge noten zien hem aan voor een nazi en een spion. NOS 17.30 Journaal. 17.46 NCRV Zeil en Surf TV, wa tersportmagazine. 18.21 Kerkepad (1, herh.) NOS 19.00 Journaal. 19.18 Kanaal 13(1), Nederlandse jeugdserie. Plm en Door krijgen van hun sponsor twee vrijkaartjes voor een concert van de Frank Boeijen Groep, met de be doeling dat ze na afloop van het concert een af spraak met Frank maken voor een radio-interview (herh.). 19.45 SHanden omhoog, Ne derlandse dramaserie. Afl. 1: Samenwonen. Lotje wil met haar nieuwe vriend gaan samenwonen. Dit vormt de aanleiding tot vele verwikkelingen. 20.10 Murder, she wrote, Ameri kaanse detective-serie. Afl.: Het schildersmodel. Simon Thane, een beken de schilder, vertelt zijn oude vriendin Jessica Flet cher dat zijn nieuwste schilderij een volledige breuk met zijn vroegere werk betekent. De volgen de morgen wordt Slmon vermoord aangetroffen en is het schilderij verdwe nen. 20.57 Niet te geloven, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Thelma's little girl. Thelma krijgt bericht dat zij een 9- jarig meisje, Jeanette, kan adopteren. Het meisje blijkt echter lastig en ver wend te zijn. 21.29 Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.15 Meditatief moment. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.35 Famous voices (1), reportage van het Voi ces Festival in januari j.l. te Utrecht. Met The Swingle Singers, Gesualdo Con sort Amsterdam, Vocem en Chanticleer. NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 De Jordaches (Rich man, poor man, 3), Amerikaanse tv-serie. Tom Jordache wordt verliefd op Clothilde, het dienstmeisje van zijn oom. Wanneer zijn oom er-r achter komt, neemt hij maatregelen. Rudy Jorda che heeft inmiddels een baan In Calderwood's wa renhuis. Julie Prescott woont nu in Mew York, waar zij een minnaar heeft (herh.) 16.35 De Sperwer, documentai re over de schipbreuk van het VOC-schip De Sper wer, dat in 1653 te pletter sloeg. 17.15 Heathcliff Co., teken filmserie. 17.25 TROS nieuws show speci al, informatief programma gepresenteerd door Wim Bosboom en Astrid Joos- ten. 18.15 fflEten uit eigen tuin, cur sus. Afl.: Zaaien en plan ten. 18.30 Groen en grondig, land bouwkundig magazine. Presentatie: Martine van Os en Evert van Benthem. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Schone stroom (herh.). 19.00 Lelystad airshow 88, re portage over deze jaarlijks terugkerende luchtvaart show op vliegveld Lely stad. NOS 20.00 SJoumaal en weerover- zicht. TROS 20.29 De TROS Way of Life Show, sportieve spelshow vanuit de Efteling, gepre senteerd door Ron Brand- steder. 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek. 22.40 De vijf zintuigen, vijfdelige tv-serie over het leven van de Zuidnederlandse schil der Adriaen Brouwer. Afl. 3: Frans Hals. NOS 23.45 Journaal. NEDERLAND3 17.20 17.30 17.46 NOS Studio Sport extra. Recht streeks verslag van de Open Franse tenniskampi oenschappen op Roland Garros. Beelden van de kwartfinales dames en heren enkelspel. Commen taar: Heinze Bakker en Marcella Mesker. Nieuws voor doven en slechthorenden. Programma-overzicht. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO Medelanders Nederlan ders: Engre o Tejo e o Fado (Tussen de Taag en de Fado). TELEAC Marketing, les 7. NOS mJeugdjournaal. EHet klokhuis, jeugdpro gramma ditmaal gewijd aan techniek TV 3, gevarieerd magazi ne. Thema: Woord. mJournaal en weerover- zicht. 20.29 0 4e Eurovisie Wedstrijd voor jonge musici, recht streeks vanuit het Con certgebouw in Amster dam. M.m.v. het Radio Fil harmonisch Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona. Pre sentatie: Martine Bijl (te vens stereogeluid via Ra dio 4). 22.45 Journaal. 22.55 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. 23.10 Studio Sport, samenvat- ting tenniskampioen schappen op Roland Gar ros. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.25 20.00 De hoofdrolspelers uit de nieuwe serie 'Handen omhoog': v.l.n.r. Sander de Heer, Marielle Fiolet, Porgy Fransen, Allard van der Scheer en Sylvia Millecam. Ned. 1 om 19.45 uur. foto: anp f„ n Tik Tak, animatieserie (herh). IS Plons. All.: Plons en de raaf. Da kostoelgeesten, dertiende- I lige jeugdserie (herh.). 1.25 Juk# Box. f.35 De kleinata zwerver (The litt- I lest Hobo), jeugdserie. Afl. 2: 1 De jacht (2). 1.00 Angst, vriend en vijand..., zes- 1 delige reeks. Deel 5: Fobieën. ).40 Programma-overzicht. 1.45 Nieuwe. 10 Kunst-zaken. ,20 l.-Q. quiz met denk-en weetvra- gen gepresenteerd door Her man Van Molle. 50 Sinja Mosa (36), 85-delige Bra ziliaanse tv-serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met Lucelia San tos. Ruben de Falco, Chico Xa- 8.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Groene Om- roep. |.40-23.00 Nieuws en Coda: Polo. van de Falla. uitgevoerd door Gerda Lombaerts, zang en Yves Storm, gitaar. IRT 2 |.00 Open Franse Tenniskampi oenschappen op Roland Gar ros, rechtstreekse reportage. Commentaar: Daniël Mortier en Dirk de Weert. Zonen en Dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie. f.23 Intermezzo. Siciliana, van Bach, uitgevoerd door Frank Theuns, piano en Jan van Lan- deghem, klavecimbel (herh.).. [25 Osnin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 40 Programma-overzicht. 45 Nieuws. ,10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts. 15 Allemaal beestjes. Afl.: Leven tussen land en zee. documen- ii rM taire over de r°tskust van de Boulonnais. P-50 Argus, praatshow waarin Jan van Rompaye de media door- n y»i r licht. Gastvrouw: Jessie de Ca- UI |uwé. jl.55-22.35 Concert. Symfonie In d )Q H kl.t. van Franck, uitgevoerd door het Filharmonisch orkest van Luik o.l.v. Pierre Bartholo- mèe m.m.v. Gustavo Romero, wr p,an°' wet RTBF 1 joej hi nse: iets^ .00 Nouba, nouba, tekenfilms. .30 Carrefours, gevarieerd pro- Jramma. ournaal. 03 Ce soir, regionaal journaal. .25 Lotto- en jokeruitslagen. 26 Quick et Flupke, tekenfilm. .30 Journaal. 00 Actualitès la Une. (herh.). '-05 La chef de familie, tv-serie met Edwlge Feuillière. Pierre Dux. Fanny Ardant e.a. Afl. 6: Le chef de familie (herh.). 100 Femmes en Israël, portret van vrouwen in hun dagelijks le- .an. 2.00 Laatste nieuws. 2.30-23.50 Ciné club de minuit: La maison do la mémoire, Frans/ Belgisch/Egyptische speelfilm uit 1983 van Samy Pavel. Met o.a. Karim, Mohamed Bakrl en Faouzia El Alaoul. DUITSLAND 1 i. Spass am Dienstag, kinder programma, i Tagesschau. i Fest im Sattel, tv-serie. Afl.: Hoffnungsschimmer. i Ignaz der Gerechte, tv-serle. Afl.: Veras Geburtstag. Tagesschau. i Hier und Heute, actualiteiten. Remington Steel, tv-serie. Afl.: Urn ein Haar. i Programma-overzicht i HTagesachau. i Sketch-Parade, sketches met Emil, Thomas Freitag, Dieter Hallervorden en Willy Reichert. i Report. Actualiteitenrubriek, i Flamingo Road, Amerikaanse tv-serie met John Beek, Woody Brown. Peter Donat e.a. Afl.: Machtspiele. l Tagesthemen, actualiteiten, l ARD-Sport extra. Voetbal: Kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen: West- Duitsland - Roemenië, samen vatting. Commentaar: Wilfrled Luchtenberg. I Kulturwelt: Der Affe und ich, portret van de kunstenaar Jörg Immendorff. I Tagesschau. i Nachtgodanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 16.00 ZDF-Ferienprogramma für Kinder, overzicht. 16.05 Als Amerika nach Olympia kam, tv-serie. Afl. 4: Die ersten Olympische Spiele der Neuzeit In Athen 1896. 16.55 Heute. 17.10 Hl Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Die schnellste Maus von Mexiko, tekenfilmserie. 18.20 Der Bastian, tv-serie. Afl.: Kat- harina II. von links. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die Reportage: Von Wüsten- sohnen und Wüstenschiffen.», reportage over kameelrennen in Saoudi-Arabië. 20.15 Brennendes Indien (North West frontier). Engelse speel film uit 1959 van J. Lee Thompson. Met Lauren Bacall, Kenneth More. Herbert Lom 21.45 Heute-Journal. 22.10 Die Sport-Reportage. Tennis: Open Franse kampioenschap pen op Roland Garros, samen vatting. 22.40 Theaterwerkstatt: Der junge Brecht, tv-film van Dletmar N. Schmidt met drie toneelstuk ken naar Bertolt Brecht. 00.00 Heute. DUISTLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 Voetbal. Rechtstreeks verslag van een kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen: West-Duitsland - Roemenië. 21.45 West 3 aktuell. 22.00 Plus 3, sociaal-economisch magazine. 22.30 Landesspiegol: LuftgSnger, documentaire. 23.00 Drol vor Mitternacht. Aanslui tend: Laatste nieuws. BBC 1 16.00 High Chapparal, westernserie. 16.50 Children's BBC, kindermaga zine met Andy Crane. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 fflThe lowdown, serie waarin kinderen kennis maken met een bepaalde beroepstak. Afl.: Desperate to act. Happy Sava ge en Denlse Hewett komen meer te weten over het werk van een acteur. Met o.a. Syl vester McCoy (Dr. Who), Susan Tully (EastEnders) en Lee Mac- Donald (Hi-De-Hi). 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal pro- gramma. 20.00 El People (1). Dertiendelige se rie waarin journalist Derek Ja meson het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. 20.30 ^EastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 EBrush strokes (5), zevendeli ge comedyserie met o.a. Karl Howman, Gary Waldhorn en Elizabeth Counsell Afl. 5. 21.30 ESteptoe Son, herhaling van de twaalf beste afleverin gen van deze klassieke serie met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 9: Oh! What a beautiful morning. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 Tumbledown. Toneelstuk naar het ware verhaal van een jonge officier, die ernstig gewond raakte tijdens de Falkland-oor- log en zijn plaats in de burger maatschappij probeert te her vatten. Met Colin Firth, David Calder, Paul Rhys en Dan Hil- debrand. 00.25 Late night In concert: The Communards. Registratie van een optreden. 01.10 Weerbericht. BBC 2 16.03 Mecca of Motorcycle: The TT 80 Years on, documentaire over het tachtigjarig bestaan van de TT-motorraces op het Eiland Man. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Dr. Kildare, elfdelige Ameri kaanse tv-serie met Richard Chamberlain In de hoofdrol. Afl. 10: The taste of crow. 17.20 On the box: Rachael Hoyhoe- Flint. 17.50 Class of '81. 18.00 Alternative holiday show, toe ristisch magazine. 18.30 Gardeners' world, tuinmagazl- ne. 19.00 Pro celebrity golf (slot). Met Ian St. John en Sean Connery. 19.50 Gevarieerd programma. 20.30 Finale 4e Eurovisieconcours voor jonge musici, recht streeks vanuit het Amsterdam se Concertgebouw. Commen taar: Humphrey Burton en Jane Glover. 22.45 Reflections of gold: Chelsea Flower Show (slot), vierdelige documentaireserie t.g.v. het 75-jarig bestaan van deze bloemenshow. Ditmaal aan dacht voor de Chelsea Rower Show 1988. 23.25 It's Garry Shandling's Show. Amerikaanse comedyserie. 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 Weerbericht. 00.40-01.10 Open University. SKY CHANNEL 16.00 HI Monsters of Rock. Hard- rockprogramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times Hedlines News. 18.30 The ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Three's company. Comedyse rie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. 20.30 Breaking away. Comedyserie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 City Lights. Praatprogramma. 21.58 The Times Headline News. 22.00 O'Neill Sail World Cup. 22.30 HI New Music. Popprogramma. 23.28 The Times Headline News. 23.30 HI Monsters of Rock (herh.). 00.30 H UK Despatch. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Missa Espiritual. 01.35 Mozart Violin Concerto (2). 01.55-02.50 Glenlivet Concert for Fireworks. SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma met John Leslie. 18.30 Punky Brewster. Jeugdserie. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Tv-serie. Afl.: Plain sailing. 20.30 De Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball Seizoen 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorrace. 23.40 Formula One. Popprogramma. 00.40-01.40 Power Hour. Hardrock- programma. MTV EUROPE 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Cameo. 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. ,.t 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten. films en video's (herm) 20.30 Spotlight: Belouis Some. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gaslpre- sentator. .r 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Tennis op Roland Garros. Rechtstreeks verslag. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les brèves. 19.00 Les uns et les autre*. 20.00 L'an mil. 21.00 TV5 Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Jean-Claude Carrière. 22.40-00.30 ELea arrivistes. Speel film uit 1960. Sting is één van de optredende artiesten op het Montreux Rock Festival. Woensdag op BBC 1 om 14.50 uur. FOTO: ANP NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven. EO 15.00 Anders is gewoon, jeugdserie. Afl.: Een onbetaalbaar ellana 15.25 Ijzeren mannen met houten sche- Ssn, reportage over zeezeilen. 16.15 e kauwgomballenboom, muziek programma met Elly en Rikkert en het kinderkoor In de ruimte. 16.35 Lassie. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De bosbrand. 17.00 D'r kan noa meer bij, kinderprogramma. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.05 Tijd sein-Buitenland. Actualiteitenrubriek. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. VOO 15.30 Tekenfilms. 16.05 Square Pegs, jeugdserie. 16.30 G.I. Joe. Te kenfilmserie. 16.55 ET Nederlanders overzee, documentaireserie. 17.45- 18.30 MacGyver. Tv-serie. Afl.: Nachtmerries. NEDERLAND 3 NOS 12.00-17.15 Studio Sport extra. Tenniskampioenschappen op Roland BRT 1 15.00 Er was eens.» het leven. Te kenfilmserie. 15.25 De Freggele. Pop penserie van Jlm Henson. 15.50- 16.40 Speel op sport: Lentespelen. BRT 2 14.00-19.00 Tennis op Roland Gar- DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Die Reportage. 11.00 ARD- Sport extra. Tennis op Roland Gar ros' 16.15 Denkstel? Kinderserie. 17.15 Tagesschau. 17.25 Regionale programma's. NDR: Kümo Henrlette. Tv-serie. Afl.: Fast eln Seenotfall. WDF: Easy, amusementsprogramma. 09.45 Zie Duitsland 1. 15.55 Heute. 16.00 Wie die Ewoks den Jindas hel fan. Tekenfilmserie. 16.25 Löwen- zahn. Kinderserie 16.55 Heute. 17.10 H) Tele-lllustrierte. 17.45 CDUnsere schönsten Jahre. Tv-serie. Afl.: Die Aufnahmeprüfung. BBC 1 07.35 ELeon Errol. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. Ontbijt- televisie. 10.00 Nieuws. 10.03 Big Top Science. 10.25 Laurel and Har dy. 10.30 The really wild show. 11.00 Nieuws. 11.03 Charlie Brown. 11.25 Children's BBC. 11.50 Paddington Bear. 11.55 Five to Eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Cook with Clare. 12.30 Wildlife on One. Natuurserie. 13.00 Nieuws 13.05 Dallas. Ameri kaanse tv-serie. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 Montreux Rock Festival. Met Johnny Hates Jazz. Wet Wet Wet. Run DCM. The Communards, Bros, Sting. The Chris tians, Robert Palmer, Climle Fisher en Aswad. 15.40 High Chaparral. Westernserie. 16.25 Kick start. 16.50 Children's BBC. BBC 2 12.00 Bit's in the bag. Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Richard Walla ce. 13.25 EFilm fun. Korte R.K.O. films. 14.20 The Flumps. 14.35 Te kenfilm. 15.00 Nieuwsoverzicht. 15.15 Songs of praise. 15.50 Nor thern lights: Girl in black. 16.00 SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club. 07.35 The DJ Kat Show. 08.35 HI Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 City Lights. 14.30 Ask Dr. Ruth. 15.00 The Littles. 15.30 Baily's Bird. 16.00 HI Made in Germany. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European business weekly. 08.30 Super chan nel news. 09.00 Sons and Daugh ters. 09.25 The Body Show 09.50 Follow me. 10.05 World of Photo graphy. 10.30 Indiaans Koken. 11.00 River Journeys. 12.00 Eastward with Attenborough. 12.30 Tomorrow's world at Large. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Oh Moeder wat is 't heet! 14.25 Weerbericht. 14.30 The Rock of Europe. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel VanthilL 12.00 Remote control (herh.) 12.30-16.30 Maiken Wexe. (B Ondertiteling vla Teletekst 5) Tweetalige of stereo-uitzending E Zwarl/wlt-uitzendlng U Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst ES Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels K2 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borèt? 21.02 EO: Zingen met Arle Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Haydn. 20.30 NOS: Vierde Eurovisie wed strijd voor jonge musici, recht streeks vanuit het Amsterdam se Concertgebouw (zie Ned. 3) 22.40 NCRV: Voices. 2340 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Genealogie. 21.00 Vrouw en computer. 21.30 Hello England. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Bend. 18.45 Beroepsbelangen. 19.10 Actueel. 19.33 Wljswijzer. 20.10 Voor buitenlanders. 21.03 Imago, voor Jongeren. 2310 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Flamenco-gltaarmuziek. 19.00 Essay. 1945 'Un ballo In Maschera' In de Metropolitan Opera In 1940. 20.30 Radio Slnfonie Orchester Frankfurt met plano. 22.00 Actualia. 22.30 De happening, hoorspel. 2330 Onvoltooid strijkkwartet. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1335 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Plptennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Het kerklied In de toonkunst. 10.00 Orkestpalet. 11.40 Klassieke pianomuziek. 1200 Symf. muziek uit Engeland. 1235 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal 13.10 EO: Lunch concert. x_ 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 1200 Nieuws. 1205 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. -16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-02.00 Ochtendmagazine. 1200-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0830 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1330 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0530 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon 10.03 Het eerste bedrijf. 1135 Mediatlps. 1200 Muziek en Info. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Kamermuziek. 1200 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1325 Intermezzo met R. Strauss. 14.00 Guntram, opera van R. Strauss. 16.10 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17