Mogelijk toch volledige basisschool in Vinkeveld INKRIMPEN VUURTORENS EN KUSTWACHT VALT SLECHT Opening Noordwijks badseizoen wordt een uitgebreid spektakel Grote zoreei over verkeeK en milieu 5E Krtitiek op inrichting De Kempenaerstraat Leidse universiteii richt zich op Euro™ L111UEW UUMUEViWU fcetoóccouaa/ru Man verdrinkt in Stompwijkse vaart STOMPWIJK Een 42-jarige Hage naar is gistermor gen verdronken in de Stompwijkse vaart. Zijn lichaam werd kort voor ze ven uur aangetrof fen. De man is door onbekende oorzaak in het water te recht gekomen, toen hij met de fiets op weg was naar zijn werk in Stompwijk. De po litie sluit een mis drijf üit. Voorhout krijgt drie speelplaatsen VOORHOUT Voor- hout krijgt speelplaat sen in de Oranje Nas- saulaan, de Vermeer- straat en aan Schoon oord. De raadscommi- sie onderwijs en cul tuur stelde hiervoor gisteravond 45.000 gul den beschikbaar. De speelsplaatsen zijn op veiligheidsaspecten onderzocht. In juni komt er een voorstel aan de gemeenteraad, zodat nog dit jaar tot aanleg kan worden overgegaan. Buschauffeur geslagen KATWIJK De chauf- feur van een NZH-bus is gisteren per ambulance naar het AZL vervoerd, nadat hij was mishandeld door een 34-jarige Katwij- ker. Dat gebeurde om tien voor half twee op de Zee weg nabij het Katwiikse raadhuis. De chauffeur werd in de bus in het ge zicht geslagen met een stempelautomaat door de Katwijker die in zijn woonplaats als een vech tersbaas bekend staat. De Katwijker is aangehouden en ingesloten. RAMPENOEFENING IN II AAS WIJK OEGSTGEEST In de wijk Haaswijk werd gisteravond een rampenoefening gehouden. Dankzij de medewerking van een Leidse auto sloperij beschikte men over twee redelijk ge deukte auto's die in de botshouding werden op- festeld op het kruispunt nabij de Haaswijklaan. lond acht uur werd alarm gegeven en rukte de reservepolitie, EHBO en brandweer uit. Dit laatste vanwege het feit dat een auto door de „botsing" in brand was gevlogen. En terwijl de EHBO-ers bezig waren werd het aantal nog vergroot door een tweetal jongens op de fiets, die tegen het kunstwerk bij het kruispunt „bot sten". In totaal werden tien personen behan deld waarvan een dëel door de ambulance van De Jong uit Leiden nèar het „ziekenhuis" werd overgebracht. De betrókkénen waren na afloop tevreden over het verloop van de oefening. Reclameborden toegelaten binnen bebouwde kom Voorhojp v DEN HAAG/VOORHOUT Ter Duin Opel uit Noordwijk mag bin nen de bebouwde kom van Voor hout reclameborden zetten voor de occassionshow in De Schelft in Noordwijkerhout. Alleen Op de He renstraat mogen geen borden worden neergezet. Dat heeft staats raad J. de Kruijff vanmorgen be paald. De Opeldealer organiseert twee keer pér jaar een occassionshow in de Schelft. In 1986 en 1987 kreeg de Noordwijkse dealer zonder pröblemen toestemming van de gemeente Voorhout om reclameborden neer te zetten. Op 12 april 1988 nam het Voorhoutse college van Ben W het besluit om in het vervolg niemand meer toestem ming te verlenen borden neer te zetten. Er kwamen te veel verzoeken binnen en de gemeente vond dat de verkeersveilig heid op de Herenstraat hierdoor negatief werd beïnvloed. Alle reclamebureau's, die verzoeken indienden om reclameborden neer te zetten, werden over deze beleids wijziging ingelicht. De Opeldealer, die als eerste werd gecon fronteerd met het hernieuwde beleid van de gemeente Voorhout, vroeg een voorlo pige voorziening van de Raad van State. Het bezwaarschrift wordt pas volgende week in de gemeentelijke commissie tm beroep- en bezwaarschriften brTpl en de show is dan allang bezig] voerder van de Opeldealer N. I zette gistermorgen tijdens de vraagtekens bij de door de reclanHAAG veroorzaakte verkeersonveiligheiihet j de bebouwde kom van Voorhoukrubrit Wieringen, die namens de genst k Voorhout het woord voerde, veje huic dat het verbod voor de hele b tgevin kom gold, terwijl in de praktijk d NP h altijd op de Herenstraat werden n kking •s 103 „Dat is de belangrijkste verkeert Voorhout. Het is echter ook eti waar mertsen wonen en winkiji mensen moeten daar hun volle JDaarn. bij het verkeer houden", meende getc nu h 001 w Asfalt op Nieuwe Zeeweg Voor het badseizoen losbarst moet de asfaltering van de Nieuwe Zeeweg in Noordwijk zijn geklaard. Voor de werk zaamheden, die na Pinksteren zijn begonnen, zijn zes weken uitgetrokken. Daarna behoort de oude klinkerbestrating van deze belangrijke verkeersader tussen Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen definitief tot het verleden. Daarvoor in de plaats ligt dan een geasfalteer de rijbaan met in het midden vier vluchtheuvels. Door het aanleggen van de verkeersheuvels wil de ge meente Noordwijk het overste ken van de Nieuwe Zeeweg vergemakkelijken. Verder moeten deze obstakels de snelheid van het verkeer rem men. Voor de aanleg van de verkeersheuvels wordt op en kele plaatsen de berm ver smald terwijl elders het fiets pad moet worden verlegd. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Er komt misschien toch een volle dige basisschool in de wijk Vinkeveld in Noordwijk. De school blijkt zo snel te groeien dat de drie klas sen die op dit moment in aanbouw zijn in augustus al niet meer voldoende zijn om de kinderen op te vangen. Het Noordwijkse college van B en W wil daarom de nieuwe school direct af bouwen. Op 18 mei metseldë wethouder J. Bedijn de eerste steen voor de drieklassige school In Vin keveld. Meer lokalen mocht de school niet bouwen omdat er in de directe omgeving te veel lokalen leeg stonden. Dit na- t'aar worden de niéuwe lokalen jetrokken. De school telt dan echter al 93 leerlingen en heeft recht op een vierde lo kaal. De prognoses luiden dat in januari 1989 de school 104 leerlingen heeft en op 31 juli 1989 118 leerlingen. Dat bete kent dat de school bij die laat ste teldatum al bijna een vijfde lokaal riodig heeft. De instroom van de leerlingen zou kunnen worden opgevan gen in de gemeenschapsruimte of in het speellokaal. Geen van beide heeft de voorkeur van het college want dit bete kent dat de wijkvereniging Vinkeveld geen gebruik meer kan maken van de school. Vérder betekent dit een verar ming van het functioneren van dé school, vjndt het colle ge van B en W. Bovendien moeten de kinderen dan voor de gymnastiekles uitwijken naar andere ruimten aan de overkant van de Beeklaan wat tot chaotisch verschuivingen in het rooster van de gymnas tieklokalen leidt. De school kan nu worden af gebouwd door na de eerste fase van drie lokalen, een tweede fase van twee lokalen te bouwen. Enkele jaren later kunnen de resterende lokalen worden neergezet. Het Noord wijkse college voelt er meer voor om nu de hele school af te bouwen. Dat betekent wel dat Noordwijk de school moet voorfinancieren. De risico's voor de gemeente Noordwijk blijven daarbij beperkt omdat het college er van uit gaat dat het vierde en vijfde lokaal in aanmerking komen voor be kostiging door het ministerie. Het risico is ook klein gezien het aantal potentiële leerlin gen als de wijk Vinkeveld is afgerond. De prognose is dat er dan 756 leerlingen in de' wijk zijn. Met een dergelijk aantal is de openbare basis- School naast de protestants christelijke school levensvat baar. Kleinplastiek Wethouder L. Marselis van welzijn opent donderdagavond een tentoonstelling van klein plastiek van de kunstenaar Evert den Hartog. Aanvang acht uur. De tentoonstelling is nog tot en met 26 juni te zien in het Ambachts- en Baljuw huis aan de Voorstraat 12 in Voorschoten. De openingstij den zijn dagelijks van twee tot vijf uur. Evert den Hartog is tevens de ontwerper van de fontein die op de binnenplaats van het nieuwe gemeentehuis komt te staan. Concert (1) Het Vredeskerkkoor en het Ritmeester-Veenzangers Man nenkoor treden morgenavond onder leiding van Nan van Groeningen op in de Triumfa- torkerk in Katwijk. Mede werking wordt verleend door Vicki Brown, die soli zingt uit de Messian en Amadeus en ook medewerking verleent aan de koorzang. Hayo Helder bespeelt orgel en piano. Kaar ten kosten in de voorverkoop bij de VVV Katwijk twaalf gulden vijftig en aan de zaal vijftien gulden. Aanvang acht Concert (2) Het Symfonieorkest Bloem bollenstreek geeft vrijdaga vond een concert in de Her vormde Kerk aan het Vier kant in Lisse. De Noordwijk se sopraan Margreet Groene- woud verleent medewerking in enkele Mozart-aria 's en het Domino Deus" van Vivaldi. Verder speelt het orkest onder leiding van Wim van Duijn werken van Ludwig van Beethoven en Franz Schubert. Het concert begint om kwart over acht. Toegang kost zes gulden, kinderen tot 12 jaar hebben gratis entree. Marathon Michel Jonkman uit Oude Wetering is het afgelopen weekeinde als 56e geëindigd in een rolstoelmarathon in het Zwitserse Schenkon. Hij was met deze prestatie de vijfde Nederlander. Beste Nederlan der was Kees van Breukelen in 1.47.27. In Zwitserland werd het wereldrecord weer scherper gesteld en op 1.39.31 bepaald. Geldautomaat Burgemeester C.A. Bos van Katwijk stelt vrijdag de gel duitgifteautomaat van de Ra bobank in Katwijk aan den Rijn in gebruik. Dit gebeurt 's middags om kwart voor viit aan de Rijnstraat 3 in Katwijk. OEGSTGEEST De Werkgroep Oegstgeest zonder Obstakels eb de afdeling Veilig Verkeer Nederland in Oegstgeest hebben kritiek geleverd op de herreconstructie van de De Kempenaer straat. De operatie bete kent de terugkeer naar het schuinparkeren. De werkgroep Oegstgeest zon der Obstakels en de VVN af deling Oegstgeest vinden dat de gemeente aan hen voorbij gaat. Nu er 30 schuine par keerplaatsen komen, is men bang dat de invalidenparkeer plaatsen verloren gaan. Schuin parkeren betekent ook dat een zogenaamde obstakelstrook in de straat verdwijnt, waardoor de winkeliers de uitstallingen weer op de loopstrook zullen gaan zetten. Lange auto's zul len bij schuinparkeren met de achterkant van een deel van de loopstrook bestrijken- De Vereniging voor Veilig Verkeer vindt het schuinpar keren zeer gevaarlijk omdat de automobilist bij het achter uit rijden kleine kinderen over het hoofd kan zien. On gevallenstatistieken staven dit. Aangezien bij het schuinpar keren de fietsklemmen ver dwijnen worden fietsen straks weer in muurklemmen neer gezet en vormen ze obstakels. De werkgroep Oegstgeest zon der Obstakels betreurt het dat men eertijds partij geweest is bij de inspraakprocedure en dat er thans een besluit geno men wordt waarbij men niet betrokken is. „De voethanger zal zich niet meer veilig voe len in de De Kempenaer straat" aldus een woordvoer der. In april heeft de werk groep OZO nog een brief ge-, zonden aan de raadsfracties waarin men verbazing uit sprak over het feit dat sommi ge partijen makkelijk praten over het opnieuw inrichten van de straat (hetgeen de ge meente 95.000 gulden en de middenstanders 30.000 gulden gaat kosten), terwijl OZO geen trottoirverlagingen of afritten bij het klein onderhoud voor elkaar krijgt vanwege geldge brek. NOORDWIJK De opening van het badseizoen 1988 in Noordwijk belooft een groot scheepse happening te worden met een veelvoud aan attrac ties. Dit bleek op een druk be zochte voorlichtingsavond van de Stichting Promotie Noord wijk in hotel Oranje, waar gis teren een uitgebreid program ma voor de 17de en 18de juni werd gepresenteerd. „Het Noordwijkse bedrijfsleven moet de mouwen opstropen", zei voorzitter E. J. de Boer tot de talrijke zakenlieden, die op deze avond acte de presence ga ven. Hij bedoelde daarmee dat er geld op tafel moet komen in de vorm van financiële bijdra- ten of door sponsoring, wil het PN-bestuur haar ambitieuze programma kunnen uitvoeren. Men had uit het Noordwijkse bedrijfsleven op een bijdrage van minstens twee ton gere kend. Tot nog toe is er circa 70.000 gulden binnen, genoeg om te starten, aldus de SPN- voorzitter. Deze start begint op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni met een groots opgezette opening van het badseizoen. Men denkt daarbij aan een vijftal acties, die alle gericht zijn op de repu tatie vari Noordwijk als bad plaats. De eerste wordt op vrij dag, 17 juni uitgevoérd onder het thema „Noordwijk Natuur lijk Extra Schoon". Het is de bedoeling van deze aktie om de badplaats aan de vooravond van het drukke vakantieseizoen oen grondige schoonmaakbeurt të geven. Op diezelfde vrijdag en ook op zaterdag, 18 juni, staat de ope ningshappening in het teken van de muziek. Vrijdagavond om 20.00 uur biedt de Defensie Pijpleiding Organisatie aan de Noordwijkse burgerij een zoge naamd relatieconcert aan. Het wordt uitgevoerd door de Ko ninklijke Luchtmacht Kapel. Voor de daarop volgende zater dag staat onder meer een muzi kale vrijmarkt op het program ma. Verder is er een Fanfare- festival. Op het terrein van Sancta Maria in het Langeveld wordt op die zaterdag een oude ambachtenmarkt gehouden. In het dorpshuis De Kuip kan men die avond luisteren naar het Egelander Blaaskapellen Festival. Een groots vuurwerk sluit het muzikaal gebeuren af. De openingshandeling van het „Badseizoen 1988" vindt plaats in het Gat van Palace. VRIENDEN VAN WASSENAAR IN JAARVERS ifigl O i« 1 13 NOS >n org AN ierhar ien d :tuele over ilandsi lijn n blijft De keersongevallen, gen an T' WASSENAAR Vereniging Vrienden aan de verkeersintónl van Wassenaar is uiterst ^Xdeïijk dl? i tgeyi, bezorgd over het verkeer dc verkeersonveillgl ubne door Wassenaar en het de binnenwegen van Ben,i milieu in deze gemeente, naar niet zo ernstig iiBaiel Dit blijkt uit het jaarver- als n,et de Rnksst slag over 1987 dat van- alduf de opstellers avond vanaf acht uur tij- «rsla« Inmuldels M dens een algemene le denvergadering in cultu reel centrum Warenar op de Rijksstraatweg Wassenaarse geme stuur zoals bekend, vijfvoudig dodelijk Milieu wordt behandeld. Het verkeer in en om Wasse naar vroeg de meeste aan dacht van de bestuurders van Over de milieuveroi de Vrienden. Vooral de zoge- ging in de gemeente heten bus-keerlus bij Duin- zen de Vrienden naar rell en de door de gemeente meentelijke notitie voorgestelde verkeersrem- een overzicht werd mende maatregelen op de van 29 plaatsen van noord-zuid route, blijken zeer vérontréinlging. Op< gevoelig te liggen. De Vrien- wordt; „Opvallend is den zijn van mening, zo blijkt schil tussen de lage uit het jaarverslag, dat op zo voor de overtreders ei' kort mogelijke termijn een ringe verhaalbaarheii ruit van wegen rond Wasse- vervuilers van de naar moet worden aangelegd, kosten voor de Wai „zonder welke een afdoende gemeenschap van oplossing van de verkeers- ring van deze vervuil! vraagstukken niet mogelijk kele punten die eveni' is". een duidelijk gemi Inspraakavond Over de inspraakavond rond heden om gevaarlijke] de verkeersremmende maat- °P verantwoorde wij;* regelen op de binnenroute roulatie te nemen, wordt in het jaarverslag op- AnnPYat:~ gemerkt: „De inspraakavond ^»ncxduc heeft nu niet direct een alge- Ook staat het jaarvei meen waarderen voor de in- bij de mogelijkheiH houd van de nota van de ge- grenscorrecties tussenl meente opgeleverd, wat bij naar en Den Haag nf de uiteindelijke standpuntbe- doel (sociale) wonif paling van de Vereniging mogelijk te maken in mede is betrokken". Desal- nietemin meent de Vereni ging dat de nota wel degelijk dat de als verkiezinl enkele goede uitgangspunten gebrachte uitspraak L biedt voor een verdere dis- aan actualiteit niets ht| cussie. Maar vóórdat deze geboet. Het bestuur I discussie verder wordt ge- terdege bewust van d voerd, willen de Vrienden ren die zich afteken weten op basis van welke ge- stukje Wassenaar, gevens de nota tot stand is zullen de Vrienden gekomen. „Uit verkeersgege- wanneer mogelijk op d vens, ook van de gemeente, staan voor het in stanl kon geen verklaring gevon- den van een groende] den worden voor enige con clusies, die ten grondslag lie^ gen aan de voorgestelde maatregelen", aldus het jaar verslag. Verder wordt geme moreerd dat het gemeentebe- stuur in 1987 zeer hechtte van het bureau Rel aan het standpunt dat door Plannen Oost en Wesï een middenberm, hoe klein Provincie Zuid-Hollanj ook, de Rijksstraatweg alleen als onderwerp: „Wai landgoed Clingl „Inmiddels is wel gel om ons dorp binnen gemeentegrens". Op de jaarvergadering] het huishoudelijk dei inleiding worden geil door drs. A. Vloemansf maar meer verkeer zou aan trekken en dat dan nog har- tussen de vierde nota| telijke Ordening der gereden zal wórden, streekplan „Een overzicht van de ver- West", LEIDEN De Leidse univer siteit wil haar imago van in ternationaal bekende en er kende kwaliteitsuniversiteit in de negentiger jaren handha ven. Zo mogelijk zal de uni versiteit haar positie nog ver sterken door naast het geven van onderwijs ook meer aan dacht aan kwalitatief hoog staand onderzoek te geven. De uitwerking van deze plannen zijn weergegeven in net con cept-ontwikkelingsplan 1988- 1992, dat gisteravond met alge mene stemmen door de leden van de universiteitsraad werd aangenomen. Buitenuniversitair lid van de universiteitsraad, mevrouw M.M.E. Boenders, raadde het college van bestuur van de universiteit aan in de t meer aandacht te ge het internationale asp: de Leidse universiteit, graag zien dat Leiden! beeld cursussen gaat! den die studenten vor op examens voor funcj nen de Europese schap". Zeker nu de gren2en| de EG in 1992 openges/ len worden, zo meend ders, zou het kleine aai derlanders dat banen de organisatie van de kleedt uitgebreid worden. Leidse studen den op een voorbereid stituut voor EG-functi< dens hun studie voor i nen worden opgeleid. DEN HAAG De Ad viesraad voor de Open luchtrecreatie heeft ge protesteerd tegen het be sluit van minister Smit- Kroes (Verkeer en Water staat) om de voorgenomen afslanking van de kust wacht en de vuurtorenbe zetting tegen de wil van I de Tweede Kamer door te zetten. Voorzitter mr. W. Aantjes van die advies raad bestrijdt de opvatting van de bewindsvrouwe dat de „visuele uitkijk" in de loop der jaren haar functie heeft verloren en dus niet meer zo belang rijk zou zijn. Ook is de Adviesraad er op tegen dat Verkeer en Waterstaat zich min of meer ver schuilt achter de eigen verantwoordelijkheid van de recreatievaart. De Tweede Kamer nam in fe bruari met algemene stemmen een motie aan, waarin de rege ring wordt gevraagd bij de af slanking van uitvoerende diensten van Verkeer en Wa terstaat, zoals kustwacht (pa trouillediensten), vuurtorenbe zetting en de bediening van sluizen en bruggen, geen on omkeerbare beslissing te ne men die leidt tot afname van de dienstverlening. De minis ter heeft de Kamer vorige week vrijdag laten weten dat de afslanking het bestaande niveau van de dienstverlening niet aantast. Van onomkeerba re beslissingen zou volgens de bewindsvrouwe formeel geen sprake zijn, zodat de afslan kingsoperatie gewoon v^ordt doorgezet. De Kamer overweegt nu de minister op het matje te roe pen. „Het lijkt me niet zo chic, wat de minister nu doet", zo reageert PvdA-Kamerlid P. de Visser die de door het VVD- Kamerlid mevrouw Jorritsma- Kroès tot andere gedachten kan brengen. De adviesraad is verontrust over het feit dat de afslankingsoperatie in de praktijk al gestalte krijgt, ter wijl de Tweede Kamer er nog geen „einddebat" aan heeft ge- Lebbink ingediende motie wijd en de politieke besluit- mede heeft ondertekend. De vorming dus nog niet is afge- Adviesraad voor de Open- rond. luchtrecreatie heeft inmiddels steun gezocht bij minister Ook heeft de adviesraad een Braks (landbouw en Visserij) heel andere kijk op de kustbe- in de hoop dat deze Smit- waking dan minister Smit- Kroes. „Wij vinden dat de re- creatief-toeristische betekenis van de kuststrook verder toe neemt", aldus Aantjes. Hij merkt op dat er vele nieuwe vormen van watersport bij de kust worden bedreven, zoals plankzeilen, zeevissen, bran- dingssport en pleziervaart met motor-en zeiljachten. ..Voor de veiligheid van deze gebruikers is de visuele waarneming van groot belang, aangezien radar- waarneming en radiocontact in vele gevallen nauw geheel niet mogelijk i Jev° ties voegt er nog aan des de afslanking van ee£eke| zee verkeersposten LW( gaat met plannen tot torste aing en privatisering fen g. aantal taken. „Het gaal gen t een andere wijze van ds i< verlening dan om vef ring van dienstverleni OH; definitieve bes! AG. moeten dan in dieze! menhang worden geno

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14