ptefan Pettersson voor recordbedrag naar Ajax Van de Velde en Breukink stijgen met stip in Giro Gari Kasparov gaat te keer als pitbull-terriër Prost en Senna rijden eigen race Lemond in het gips Meier houdt peloton in zijn greep )RT ■£cidóc(2oinant MAANDAG 30 MEI 1988 PAGINA 15 ildkorfbal in twee eken afgekeurd HAAG Op de jaarvergadering «,iet Koninklijk Nederlands Korfbal a^{ nnd hebben de afgevaardigden van ,geveer 100.000 leden, die door een ete naar hun mening zijn gevraagd, I afgezien veldkorfbal te gaan spelen fkomsi ee vakken. Het voorstel het midden- laten verdwijnen, zoals in de zaal >val is, werd door 59 gedelegeerden èurd. Negentien mensen voelden er 2i voor, om korfbal in de buitenlucht ie Stut ekkelijker te maken. Dit deel vreest dertii ,eldkorfbal dezelfde weg opgaat als de b jjjd veldhandbal. De KNKV ver t wel, dat in de toekomst bij speciale werel rijden, bijvoorbeeld een Europa de loernooi, het twee-vakken-systeem (76 ig zal maken. zon de ïc met op zij 1 Pristj oonspringers °on Pd"fclif iceren i voor NK HAAG Tijdens de tonde op de drie-me- r lank hebben meerde- êhoui aagse schoonspingers goza i geplaatst voor de Ne- jitdag jidse kampioenschap- die op 11 en 12 juni iet Bussumse Sport- 1 PlaS iceste 'se! het ze jeu nnen. eg in gles - Grij» «)2.U Lansink verrast in Kopenhagen KOPENHAGEN Jos Lan sink is verrassend tweede ge worden op het internationale CSIO van Kopenhagen. De ruiter uit het Twentse plaatsje Rossum moest in de Grote Prijs, een wedstrijd over twee manches plus barrage, met zijn paard Felix slechts de Frans man Thierry Rozier voor laten gaan. Beide combinaties maak ten in de extra rondgang geen fouten, maar de tijd van Ro^ zier was doorslaggevend: 37,04 tegen 38,05. Albert Voorn (Knegsel) reikte met Winnipeg niet tot in de barrage. Hij werd zesde. Rienks/Florijn roeitroef ESSEN Winst en verlies leverde de Hügel-re- gatta op de Baldeneysee voor de Nederlandse roei- top op. Winst waren stellig de goede prestaties van de eind vorig jaar gevormde formatie Rienks/Flo- rijn in de dubbel-twee. Rienks besloot, nadat hij in 1987 tijdens de wereld kampioenschappen in het skifnummer geen succes kon boeken, het eenzaamste nutnmer te mijden. De consequentie daarvan was de vorming van de dubbel-twee met Florijn, die in de Deense hoofd stad deel uitmaakte van de dubbel-vier. De Am- sterdams-Leidse coalitie toonde zich in Essen Ne derlands sterkste troef. Zowel zaterdag als zondag werden Rienks en Florijn tweede achter de win nende Russische boot. De heren dubbel-vier en de vier-zonder-stuurman, eveneens potentiële kans hebbers voor de Spelen, toonden vormbehoud. Te leurstellend daarentegen waren de verrichtingen van de dames dubbel-vier. Winstpunten waren de finaleplaatsen in de skif-nummers van Henk-Jan Zwolle (derde) en Harriët van Ettekoven (vierde). Basketbalheren worden vijfde DORTMUND De natio- nale heren-basketbalploeg is in het toernooi om de Su per Cup op de vijfde plaats geëindigd. Nederland ver sloeg zaterdag in Dortmund Frankrijk met 79-78 na een ruststand van 54-40. De eindzege ging naar Joego slavië, dat in de finale ster ker bleek dan de Sovjetunie (79-75). Bondscoach Ruud Harrewijn had in het eerste toernooi in de voorberei ding op het pre-olympisch toernooi (28 juni-10 juli) niet de beschikking over de spe lers van Den Bosch en Weert. Amerikaanse dames vooraan LILLEHAMMER De wiel- rensters uit de Verenigde Staten doen het goed in de Ronde van Noorwegen. Gisteren won Inga Benedict de vierde etappe, van Elverum naar Lillehammer over 92 kilometer. Ze had vijftien se conden voorsprong op de West- duitse Sandra Schumacher en 24 op de Noorse Unni Larsen. He- leen Hage was op de zesde plaats de beste Nederlandse. Zaterdag had de Amerikaanse Sally Zack het tweede gedeelte van de der de etappe (Hamar-Elverum) ge wonnen. In de sprint versloeg ze Monique Knol uit Soest, Unni Larsen en Heieen'Hage. inbad zullen worden uden. jongste meisjes stelden [y Stolk (Morgenstond) einke Regout (HZ/ZIAN) c >ame zeker door het beha- ph an een vijfde respectieve- een zesde plaats. Bij de straliê ins voldeden vier jongens zomi loor de KNZB gestelde li- .n. D Anthony Briggs en Leon ;te plo van Morgenstond, Bobby de Si k Renooy en Eric Kers- Mei i" van J°°P Stotijn. Deb- ilische gtenhorst (HZ ZIAN) be- e een tweede plaats in de Ale! orie B, terwijl Mireille atei van Morgenstond hier wie g legde op de vierde 5- 'eke Faber (Morgen- gebrac die onlangs terug keer- t de Verenigde Staten na aar studie en september terug gaat, had enige emen met haar directe i.m istandster Carolien Knij- urg-Linthorst van HZ/ 11. Knijnenburg, bezig aan indrukwekkende come bleef de Nederlands i. untt lioene op de hielen zitten. ?i5;sfversehil was slechts 6,10 Bn (412.30 en 406,20). Bij eren ging de zege ook een springer van Mor- ond: Wessel Zimmerman. tstra wint «eIta-22 4.38 6. Ie Boj (lil lng(ZVZ)f 1.4; 3. HAAG René Dikstra het 22e Delta snooker- jHoogw ooi gewonnen. In de fina al e hij bereikte na winst op van Leeuwen, won hij 3-1 van René Braam. >n(Ra)cw m bereikte de eindstrijd een zege van 2-0 op An- fuijk. ïïK! matig op dreef 1WOLDE Met een 22e 4.16.4;Js in klasse 4B boekte Sil- isser het afgelopen week tijdens het NK in Zuid het beste resultaat van aanwezige turnsters van In dezelfde klasse ein- huö e Ilona Dalzotto als 28e. In e 4A werd Seline Vogel met 16.05 punten 23e van eertig deelnemers. Mandy ■39 4j z dels eindigde in die cate- wwskfo s drie plaatsen lager. Mm iters verrast Martera] S Niet Mathieu Her ns, die in de Ronde van tje zes etappes won, maar r Pieters toonde zich za ag verrassend de snelste i eindsprint van de prof es s van Midden-Zeeland. c/wers, eerder dit seizoen win van de Ronde van Fries- profiteerde na een vlak- (Hz"aAi|oers van de door de Cana- Steve Bauer aangetrok- isprint. AVEZZANO Johan van de Velde nam giste ren na zeven etappes in de Ronde van Italië de paarse trui, als leider in het sprintersklassement, over van Guido Bontem- pi. Erik Breukink klom zaterdag, letterlijk en fi guurlijk, met stip. De twee renners staan bij de eerste elf na een week einde dat voor het Ne derlandse wielrennen zo nadelig was ingezet met de „ontmanteling" van de ploeg van Jan Gis- bers. De bergrit van zaterdag, noch de schijnbaar moeilijke zevende etappe heeft een na drukkelijke aanwijzing gege ven voor de komende ont wikkeling in de Giro. Daar voor was de moeilijkheids factor te gering, al werd het veld zaterdag geteisterd door noodweer. De kaarten zijn een beetje geschud, maar bij lange na nog niet verdeeld, aï is de kans klein dat bijvoor beeld Delgado en Saronni nog troeven in handen zullen krijgen. Samen met zijn ploeggenoten Peter Winnen en Guy Nu- lens werkte Breukink zater dag aan zijn goede positie in de rangschiking van de Giro. Winnen, die van een klein baasje is veranderd in een perfecte bediende, bleef vrij wel tot de laatste kilometers in de beklimming naar Cam- pitello Matese in de buurt van zijn kopman, verloor slechts een beetje en heeft alle mogelijkheden zijn goede prestatie uit de Giro '87 (achtste) te herhalen. Breukink echter toonde zich de eerste prijsrijder van Post, zonder overigens ook maar één minuut de indruk te wekken alles op alles te zet ten. „Daarvoor was het ook niet beslissend genoeg", con stateerde hij. „Het was ge woon niet echt zwaar. De eerste bergen van zaterdag hebben geen enkele afschei ding veroorzaakt. In de laat ste klim gingen Zimmer- mann en Visentini, ploegge noten, om beurten in de aan val. Als die twee nog iets meer concurrenten worden, zoals vorig jaar met Roche en Visentini, kan dat alleen maar goed voor anderen en dus voor mij zijn. De laatste week zal heel wat anders brengen dan dit. In die week wil ik er graag bij zijn". De Italiaan Chioccioli wint de zesde etappe van de Giro-etap- CAMPITELLO Dl MA TESE Greg Lemond, zaterdag afgestapt in de Ronde van Italië, moet met zijn linkerbeen in het gips. De behandeling van de Bel gische dokter Sala is er op gericht om door, gedwongen, rust de peesontsteking te doen genezen. De gipsperiode van de Amerikaanse oud-we reldkampioen en vroegere winnaar van de Ronde van Frankrijk zal twee tot drie weken duren. Het moet als vrijwel vaststaand worden beschouwd dat Lemond niet op 4 juli zal kunnen starten in de Ronde van Frankrijk. De wielerploeg van Jan Gis- bers in de Giro is al bijna ge halveerd. Vrijdag werden Gert-Jan Theunisse, Peter Ste- venhaagen en de Deen Dag- Erik Pedersen het slachtoffer van een massale valpartij aan het einde van de vijfde etappe. Theunisse (waarschijnlijk ge scheurde dijbeenspier) en Pe dersen (tien hechtingen in de knie) verschenen zaterdag niet meer aan de start. Stevenhaa- gen stapte al na enkele kilo meters in de zesde etappe af. Ploegleider Jan Gisbers vloog zaterdag met het drietal én met Lemond huiswaarts. De organisatie van de Italiaan se wielerprofs eist een onder zoek naar het ongeluk uit de vijfde etappe. De Italiaanse ploegen in de Giro verwijten de organisatoren niet te heb ben aangegeven dat op ander halve kilometer van de eind streep een dergelijk gevaarlijk obstakel moest worden geno men. In de karavaan leeft de gedachte dat de ernst van het ongeval vergroot is door de helikopter die opnamen maakt FOTO: AP voor de televisie. Dirk Meier in vertrouwde positie, vooraan het peloton bij de bekliming van één van de Limburgse heuvels. GELEEN De Neder landse amateur-wielren ners hebben de over macht van de Oostduit ser Dirk Meier in de 37e editie van Olympia's Ronde tijdens de slote tappes in het Limburgse heuvellandschap niet kunnen doorbreken. De 24-jarige sportstudent uit Cottbus, die dinsdag het lei derstricot mocht aantrekken, legde het hele peloton in de slotdagen aan banden waar door de eindoverwinning in de saaiste ronde sinds jaren naar de sterkste Oostduitser ging. Meier dankte zijn winst voornamelijk aan zijn sterke optreden in de individuele ritten tegen het uurwerk en de ploegentijdrit in Wouw. Het idee van de organisato ren volgend jaar met de Ron de over de grenzen te gaan, zal het wedstrijdbeeld wel licht aanzienlijk aantrekkelij ker maken. De zeven vlakke etappes, die de renners nu voor de kiezen kregen, ver oorzaakten nauwelijks een schifting. De Oostduitse ploeg verdedigde de afgelopen da gen de leiderspositie door het tempo zo hoog op te schroe ven, dat de Nederlandse ren ners er geen moment in slaagden een serieuze greep naar de macht te doen. Zelfs de lastige klimmetjes in Lim burg kon de baanselectie uit de DDR niet uit het even wicht halen. Meier had na de tijdrit in Helmond, die hij op een im ponerende manier won, al aangegeven dat hij de voor sprong van één minuut op zijn Nederlandse belagers voldoende achtte voor de eindzege. De coureurs van Frits Schür en Egbert Koer sen hadden daar een andere mening over, maar konden de hoge verwachtingen op weg naar Geleen niet waar maken. De Koning, met iets meer dan een minuut achterstand, was de eerste die het gisteren op weg naar Geleen probeer de. De kleine klimspecialist, die aan het begin van de maand nog imponeerde met een vierde plaats in het eind klassement in de Italiaanse etappekoers Giro delle Re- gioni, kreeg gezelschap van de Tsjech Pekarek. Niet Mei er, maar zijn Hollandse colle ga's reden het gat dicht. Tot grote verontwaardiging van de renner uit Heenvliet: „Meier reed de hele dag at tent. Schür had me gezegd de hele dag goed op hem te let ten en aan te vallen als de Oostduitser even aan de kop van het peloton verdween. De eerste poging was het meteen raak, maar op dat moment gingen de jongens van Arie Hassink in de ach tervolging", reageerde hij kwaad. „Ontsnappen was daarna niet meer mogelijk. Ik heb het zes, zeven keer geprobeerd. Elke keer kreeg ik Meier in het wiel. Hij was gewoon te sterk." AMSTERDAM Met enige veine heeft Jan Timman zich in de laatste ronde van de grootmees ter-schaakkamp in Am sterdam gered uit de ka ken van de als een pit bull-terriër te keer gaan de Gari Kasparov. De we reldkampioen verschoot van kleur, toen de Neder landse grootmeester een niet voorziene zetherha- ling uitvoerde en zich met remise redde. De vernietiging van alle te genstand was net niet gelukt, al was natuurlijk de score van vijf punten uit de laatste zes partijen en een totaalscore van negen uit twaalf indrukwek kend genoeg. Maar niet vol doende voor Kasparov's eigen aspiraties. Hij mag dan Karpov zodanig hebben verslagen, dat er voorlopig geen sprake meer is van een gedeeld wereld kampioenschap. 's Werelds al lerbeste uit de schaakhistorie is hij niet; althans voor zover dat uit de kille cijfers blijkt. In werkelijkheid gaat natuur lijk elke vergelijking mank. Maar feit is nu eenmaal dat Bobby Fischer op het^ hoogte punt van zijn carrière met 2780 de hoogste ELO-rating al ler tijden had, Met de vijftien a twintig punten, die Kasparov in Amsterdam won, komt hij hooguit op 2770. Die winst be haalde hij ten koste van alle drie tegenstanders in Amster dam. Van der Wiel hield aan zijn vier confrontaties met de we reldkampioen slechts een half puntje over, Karpov één punt, Timman anderhalf. Toch zal Timman niet tevreden op zijn optreden in Amsterdam kun nen terugzien. Afgezien van zijn ene winstpartij tegen Van der Wiel wist hij weinig af te dwingen. Van der Wiel vond niet het goede evenwicht tus sen zijn van nature aanvallen de stijl en het gevoel voor lijfs behoud, dat essentieel is in de confrontatie met de allergroot sten. De partij tussen Karpóv (met wit) en Van der Wiel had het volgende zet- tenverloop: 1. d2-d4. Pg8-f6. 2. c2-c4, g7-g6, 3. Pgl-f3. Lf8-g7, 4. g2-g3, 0-0. 5. Lfl-g2. c7-e6. 6. Pbl-c3, d7-d6. 7. 0- 0. Dd8-a5, 8. h2-h3. Lc8-e6. 9. Ddl-d3. Da5-a6, 10. b2-b3, d6-d5. 11. Pf3-e5. Pb8-d7. 12. c4xd5. Da6xd3. 13. Pe5xd3. Pf6xd5, 14. Lcl-b2. Pd5xc3, 15. Lb2xc3, c6-c5, 16. d4-d5. Le6xd5, 17. Lg2xd5, Lg7xc3, 18. Tal-cl. Lc3- f6. 19. Ld5xb7. Ta8--b8, 20. Lb7-c6, Pd7-e5. 21. Pd3xe5, Lf6xe5. 22. Tclxc5, Le5-d4. 23. Te5-c4. Tf8-d8, 24. b3-b4. Ld4-e5. 25. Te4-e4. Le5-f6, 26. Tfl-el, Td8-d4. 27. Te4xd4. Lf6xd4, 28. Tcl-e4, Ld4-e5. 29. Tc4- e4, Le5-d6, 30. b4-b5. Ld6-e5. 31. a3- a4, Tb8-d8. 32. a4-a5. Td8-d3+. 33. Kgl-g2. Tdl-al, 34. Te4-c4. Lc5-d6, 35. a5-a6. Kg8-g7. 36. g3-g4, h7-h6. 37. Lc6-e8,"Tal-a3, 38. h3-h4, Kg7-f8, 39. Tc4-e8, Kf8-g7. 40. e2-e3, Ta3-b3, 41. Kg2-f3, f7-f5, 42. g4-g5, Tb3-b2, 43. Kf3-g2, h6xg5, 44. h4xg5, Tb2-a2, 45. Kg2-fl, Ta2-b2, 46. Kfl-gl, Tb2-a2. 47. Kgl-g2, Ta2-b2, 48. Kg2-fl, Tb2- a2, 49. Tc8-c6, Kg7-h7. 50. Kfl-el, Ld6-b4+. 51. Kel-dl, Ta2xf2, 52. b5- b6, a7xb6, 53. a6-a7. Tf2-d2+, 54. Kdl-el, Td2-a2, 55. Tc6-c4. Lb4-d2+. 56. Kcl-dl. b6-b5, 57. Tc4-c2, Ta2xa7, 58. Kdlxd2, b5-b4, 59. Tc2- c6, Ta7-a2+, 60. Kd2-d3. Ta2-a3+. 61. Kd3-e2, b4-b3, afgebroken. MEXICO De McLaren- show, van de chique stra ten van Monaco overge vlogen naar de benauwde Mexicaanse metropool, heeft niets te lijden gehad van de hitte (35 graden) en de concurrentie. De dienst werd andermaal uitgemaakt door Alain Prost en Ayrton Senna. De Franse formule 1-cou reur vierde zijn derde sei zoenszege en zijn 31e Grand Prix-overwinning in 125 races. Na de succes-stories van Brazi lië en de Franse Rivièra schreef hij in de ijle Mexicaan se lucht rustig verder aan zijn kampioensscript. Prost breidde zijn voorsprong op de Oosten rijkse Ferrari-rijder Gerhard Berger, die op het achterwiel wordt gezeten door Senna, uit tot vijftien punten. „Deze Grand Prix was voor mij een extra uitdaging", zei Prost met de fles champagne onder de arm. „Ik had hier tenslotte nog nooit gewonnen". Al bij de start maakte hij zijn wil te winnen duidelijk door teamgenoot Ayrton Senna, die de beste trainingstijd reed, voorbij te streven en een gat te slaan van enkele seconden. Prost stond de eerste plaats niet meer af. De Braziliaan, die twee weken geleden in Monaco de bijna zekere over winning door een ongelukje verspeelde, ramde er ditmaal minder wild op los. Hij koos voor zekerheid en nam genoe gen met de tweede plaats zon der Prost nog in de wielen te rijden. Kaler Ferrari's troef Gerhard Ber ger, die twee jaar geleden in Mexico aan het stuur van een Benetton zijn eerste Grote Prijs pakte, werd als derde af- gevlagd. „Die McLarens rijden toch een compleet eigen race", was het nuchtere commentaar van de Oostenrijker. De win naar van vorig jaar Nigel Mansell, tweede in de vorige titelstrijd, wordt kaler en ka ler. Hij trok zich zondag op nieuw van ergernis de haren uit het hoofd. Nu hees de Brit zich na 26 van de 68 ronden gedesillusioneerd uit de kapot te Williams. Mansell heeft tot nu toe nog geen enkele keer de finishvlag gezien. Riccardo Patrese, cfe tweede Williams-rijder, stond nog eerder aan de kant. De pech had zich overigens al eerder aangekondigd. Want bij de training kwam het beroemde Engelse team het slechts voor de dag in elf jaar autosport Wereldkampioen Nelson Pi quet haalde de eindstreep evenmin. De Braziliaan bleef met de Lotus acht ronden voor het einde staan. In de rangschikking om de wereldtitel leidt Prost met 33 punten vóór Berger, die er achttien heeft verzameld. (WVZ)2.* i'jU STERDAM De 25- ;e Zweed Stefan Pet- i.Rdeni son, de nieuwe cen- nspitS van Ajax, is JJJ Jjj een nationaal record- rag van IFK Göteborg 'genomen. Pettersson, SStf envoudig internatio- «tw» is per 15 augustus de (K olger van de naar KV vertrekkende iny Bosman. De blon- )its volgt zijn voorma- teamgenoot Peter 55011 naar Aiax- De tfediger werd eind vo- jaar door de toenmali- echnisch-directeur Jo- Cruijff aangekocht. JjS ®°n raadde de techni- n sta* van ^ax aan üwz)2J ersson te kopen. Bar- "hulshof f en Ton Pronk "l«wat!en verv°lgens enkele zian) 2jsplaats op de Zweed- :352. «*ibunes en kwamen tot Mde conclusie als son. Vorige week meldde uit Griekenland ook Panathinai- kos zich als toekomstig werkgever van Pettersson, pas sinds enkele weken her steld van een knieblessure. De prijs voor de fysiek ster ke aanvaller steeg onmiddel lijk. Volgens Zweedse inge wijden is Pettersson de duur ste speler uit de nationael voetbalgeschiedenis. Glenn Hysen, in 1987 van IFK Gö teborg naar Fiorentina ver kocht, was met 6,5 miljoen Zweedse kronen tot nu toe recordhouder. Pettersson moet rond de 9 miljoen kro nen (2,9 miljoen gulden) ge kost hebben. Ajax en IFK wilde de precieze hoogte van de transfersom niet bekend maken. Blessureleed Pettersson stond de vorige zomer ook in de belangstel ling van Fiorentina, dat ten slotte voor de oud-PSV'er Hysen koos. De aanvaller, die de moeilijke taak heeft om bij Ajax de herinnering aan Van Basten en Bosman te doen vervagen, heeft de laatste jaren veel blessure leed gekend. Onlangs miste hij door een kniebandblessu re het vierlandentoernooi in West-Berlijn, dat door de verrassende Zweedse ploeg werd gewonnen. Door de kwetsuren heeft de kopspeci- alist Pettersson het magere aantal van negen A-inter- lands achter zijn naam. Sinds november vorig jaar, toen Italië in Napels Zweden uit schakelde voor de eindronde om het Europees kampioen schap, speelde Pettersson niet meer voor het nationale elftal. Op 12 mei keerde hij terug in een vertegenwoordigend elf tal. Met het Olympisch team won Pettersson met 3-0 van Bulgarije. Hij maakte de ope ningstreffer. Pettersson wordt volgende week ook in gezet, als de Zweden tegen Frankrijk deelneming aan het Olympisch voetbaltoer nooi van Seoul kunnen af dwingen. Tot 15 augustus komt de spits in ieder geval in de nationale competitie uit voor IFK. De club uit Göte borg loopt na het succes van 1987, toen tegen Dundee United de UEFA-beker werd veroverd, langzaam leeg. Pettersson, de maker van het thuisdoelpunt in die finale, volgt Hysen en Larsson. De ontwikkelingen in de Zweedse havenstad zijn ver gelijkbaar met die bij Ajax, dat sinds de Europese beker winst van Athene Van Bas ten, Silooy, Rijkaard en Bos man zag verdwijnen naar kooplustige en kapitaal krachtige clubs in de rest van Europa. Stefan Pettersson wordt de tweede buitenlander bij Ajax. Het Nederlandse regle ment staat niet meer vreem delingen in één elftal toe. Ajax zal bij de Stichting Ar beidszaken wel op een posi- tef advies over een werkver gunning voor Pettersson moeten aandringen. Voor een voetballer uit een land buiten de Europese Gemeen schap (EG) moet het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een ar beidsvergunning afgeven. dat er in eigen land en nen de EG geen vergelijkba re voetballer als Pettersson voor handen was, op het mo ment van de transfer. Oude belofte Pettersson tekende een drie jarig contract met Ajax. IFK Göteborg heeft een aandeel bedongen in de transfersom, die Ajax bij een eventuele verkoop van de Zweed ont vangt. Pettersson wordt be schouwd als de beste speler van dit moment in Zweden. Voorzitter Gunnar Larsson was duidelijk in zijn com mentaar. „Pettersson is niet makkelijk te vervangen. Spelers van zijn kaliber zijn op dit moment niet voor handen in Zweden", aldus de voorzitter van IFK, die door een oude belofte zijn mede werking verleende aan de snelle transfer van Petters son. Vorig jaar kon de 1.87 lange centrumspits naar Italië, maar toen de zaak afketste, deed Larsson hem de belofte bij een volgende gelegenheid alles in het werk te stellen hem naar het buitenland te helpen. IFK wilde Pettersson het liefst tot het einde van het Zweedse seizoen houden. Als het Olympische elftal zich plaatst voor Seoul, wordt de laatste play-off pas eind november gespeeld. Ajax wilde Pettersson echter zo spoedig mogelijk in De Meer hebben. Stefan Pettersson.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15