Clubs hopen slechts1 op een goede aflooj L-ujjjjyjj Laatste competitieronde slechts een formaliteit! ■Ëeidóc "final© :k ZATERDAG 28 MEI 1988 PAGINA BIJ START ATLETIEK- COMPETITIE: Peter Blokker is na een lange pe riode van ernstige problemen weer helemaal terug in de Spartaanse competi tieploeg. FOTO: SP LEIDEN - Zelden hebben de tech nische leiders van de diverse atle- tiekploegen zo met de handen in het haar gezeten als dit jaar. Slechts bij De Spartaan heerst - bijna tra ditiegetrouw - een voorzichtig opti misme; de overige ploegen houden vele slagen om de arm als er ge sproken moet worden over wat er in de komende competitie van ze verwacht kan worden. Met name bij AAV is het onzekerheid troef. Hoofdtrainer Jan van Leeuwen zal zondag, als de eerste competitie ronde erop zit waarschijnlijk de nodige grijze haren ontdekken in zijn toch al niet stevige haardos. In het jaar dat de kunststofbaan gereali seerd moet worden geeft de opstelling van de beide competitieploegen AAV de nodige hoofdbrekens. Voor de heren is het gelukkig dat Martien van der Hoorn van Holland verhuisde naar de Alphense club, maar daarmee houden de meeval lers bij AAV op. Tegenvallers zijn er des te meer te ontdekken in de Aarhoek. Ruud van Maurik start, ondanks een nog lang niet genezen voetblessure, weer voorzichtig en lijkt dit jaar tot weinig opvallends in staat op de 110 meter hor den. Van de werpersgroep wordt al evenmin veel vuurwerk verwacht. De een aantal jaren geleden ambitieus als „de Alphense werpschool" aangekondig de groep ligt namelijk zo goed als onder uit. Verder baart de middenafstand Van Leeuwen de nodige zorgen, ondanks de aanwezigheid van Ed van Gemeren, Hans Koenekoop en Aart Stigter. „Vorig jaar was het kwakkelen, maar dit jaar wordt het echt niet veel beter, ben ik bang", is de weinig hoopgevende mening van Jan van Leeuwen. Zonniger Bij de dames is het zaak om in de eerste klasse te blijven. Na de degradatie uit de hoofdklasse bouwt Van Leeuwen nu aan een nieuwe ploeg. Op langere termijn ziet de Alphense trainer de zaak echter een stuk zonniger in: „We hebben weer veel jong talent, dat we nog niet in de hoofdklasse hoeven te zien. Met de aan stormende B juniores die in de komende jaren beschikbaar komen, moet er over een jaar over vier weer een topploeg staan". Dit jaar zal er nog veel afhangen van de zo gelouterde Marjan Goedhart, die ondanks haar pas 26 jaar als „de moeder van de ploeg" het goede voor beeld moet gaan geven. Als er in de ploeg van De Spartaan een dame in aanmerking komt voor de ereti tel „Moeder van De Spartaan", dan is dat zonder enige twijfel Marga Korte- kaas. Samen met haar zus Lea van der Aert zijn zij ook dit jaar weer hard nodig in de ploeg die in Heerhugowaard het re sultaat van vorig jaar wil evenaren. Meedraaien in de top zal het Spartaanse devies zijn. Geen gemakkelijke opgave als bedacht wordt dat het verlies gecom penseerd moet worden van Marinda van der Meer en Cuny de Nie. Beide atletes, die actief waren in de „dure" spring- nummers, verhuisden naar respektieve- lijk Kerkrade en Den Haag. Het verlies wordt, zo hoopt men in Spartaankrin gen, opgevangen door de steeds sterker draaiende Lisette Kapteyn en Annette van Veldhuizen. En die. zullen er flink tegenaan moeten omdat hun activiteiten zich voornamelijk afspelen op de loop nummers, die in de tabellen veel minder scheutig met punten bedeeld worden dan de springnummers. Luxeproblemen Bij de heren zal Jan Laan gemist worden. Hij ging terug naar zijn oude club NSL. Door de opkomst (ook hier) van het nodige jeugdig talent denkt woordvoerder Wim van der Krogt ech ter toch beter te draaien dan een jaar ge leden: „De meeste jongens zijn dit jaar beter in vorm dan vorig jaar, wat hier en daar zelfs wat luxeproblemen oplevert. We hebben bijvoorbeeld wel vier (jonge) jongens voor de tweede verspring plaats". Meest opvallende afwezige in de ploeg is John van der Zwet die door een hardnekkige blessure al ruim twee maanden tot niets doen veroordeeld is. Op de 400 meter horden zal hij vervan gen worden door Peter Blokker. „Dat Peter weer mee doet nadat hij zo ernstig ziek geweest is, is een geweldige opkik ker voor de hele ploeg. Daar komt nog bij dat hij nog in een erg goede vorm is ook. Het lukt wel dit jaar", meent Van der Krogt. Bij Holland zijn er in de herenploeg de nodige gaten gevallen. Zo is Michel Moll niet beschikbaar en ontbreekt Ruud Waayer. Martien van der Hoorn deed wat hij vele jaren aankondigde; hij is verhuisd naar AAV36. „Vooral het ver trek van Martien is een aderlating, zeker als je ziet hoe hard hij nu weer loopt", weet technisch gedelegeerde Hans Ver schuur. Aan de nadere kant heeft hij de beschikking over een uiterst gemotiveer de en vooral hechte, elkaar inspirerende groep atleten. Iets wat ook bij de dames het geval is. Onder aanvoering van Es ther Schouten en Yvonne van Dorp p beren de dames in de eerste wedstrijd Sittard al direkt de kansen te grijp Verschuur: „Over de breedte genomei de hele groep gewoon sneller en ster geworden. Maar ja, of dat genoeg is vi promotie? Ik durf het echt niet te Dertigplusser Bij Bataven begint de oude garde lai zaam maar zeker plaats te maken vt de wat jongere generatie. Femmie Graaf en Marian Langezaal doen als t tigplusser overigens nog steeds mee. V worden ze steeds nadrukkelijker op huid gezeten door voormalige jeugc lenten als Ellen Silverentand en Ghisl ne Honders. In de tweede klasse moet dit jaar iets goed gemaakt worden, het slechte optreden in 1987. Ook heren hadden in 1987 niet echt een b jaar. Als gevolg van veel afzeggingen het veelvuldig moeten werken met „1 minute"-invallers werd het ploegres taat in de vorige jaargang uiteraard aa merkelijk gedrukt. Het zich op die n nier door de competitie werken, kt merkt De Bataven overigens al lan tijd. Door de komst van alleskuni Harry van der Velde, het nog steeds zetbaar zijn van Theo Brusche (ondan zijn vele atletiekjaren nog lang geen i teraan), het talent in de persoon v Keimpe Roosjen en het beschikken o\ een fiks aantal „allesdoeners" zal o Bataven het dit jaar wel weer reddt Promotie naar de eerste klasse, waar uitbreiding van het loopprogramma sportieve opbloei van de club zou groten, lijkt echter nog ver weg. GERT VELTHUIZI i\ kou? Micl ejwij won verd kern AB1S afwe wen nog zes teams in kampioensrace LEIDEN - Feitelijk is het voorbij, voordat je het weet. De tenniscom- petitie dus. De KNLTB heeft via een Studiecommissie dan ook voorstellen gedaan de competitie aantrekkelijker te maken. Thans worden na zes zondagen, maar meestal eerder, de kampioenen ge huldigd en de degradanten meewa rig bekeken. Morgen komen de meeste Leidse teams nog eenmaal, meest plichtmatig aan de bak. Slechts een enkel team verkeert nog in de wurgende spanning van het komende kampioenschap. Dek ker I, het tweede team van Unicum en de beide hoogste teams van De Munnik wacht nog een warm dagje voordat de titel binnen is. De uit gangspositie is hier in ieder geval rooskleurig. In Katwijk en in de derde klasse kunnen zowel KLTV als Zee Duin kampioen worden, de eersten behoeven nog maar één partij van de acht te winnen, de laatsten mogen er slechts één ver liezen. De tenniscompetitie lijkt aan sportieve waarde te hebben ingeboet. In de top spelen de pecunia een doorslaggevende rol en lijkt het resultaat pas op de twee de plaats te komen. Het aantal afdelin gen in de diverse klassen is in breedte enorm toegenomen, zodat de loting be paalt of het team de gevierde kampioen dan wel een hopeloze degradant wordt. ve t „Een goede voorbereiding op de komen de toernooien" geldt voor de twee reste rende teams. In hoeverre in het laatste competitietreffen echt de sportieve plicht wordt gedaan, is aan de einduit slag niet af te lezen. Studie De KNLTB heeft via een Studiecommis sie voorstellen ingediend om de huidige tenniscompetitie te reorganiseren. In de nieuwe opzet worden niet langer vier, maar acht teams in een afdeling onder gebracht. Deze teams spelen een halve competitie. Het aantal partijen per wed strijd wordt teruggebracht van 8 naar 6; het zal betekenen dat de door de heren vaak „vermaledijde" mixeddubbel zal worden afgeschaft. De zes partijen worden op twee banen tegelijk ver speeld, zodat een competitiewedstrijd tijdens een ochtend- of een middag-ses sie gespeeld kan worden. Uiteraard zijn dit voorstellen en is er volop ruimte voor discussie. Maar niemand neemt een voorstel de herendubbel af te schaf fen natuurlijk serieus. Wel is duidelijk dat het aantal teams niet kan worden uitgebreid, er is alleen sprake van een verandering van het speelprogramma. Tussen de discussies in wordt morgen de lopende competitie beëindigd. Het be stuur van Leidens hoofdklasser Unicum heeft Jan Siemerink vrijaf gegeven, om tijdig in het jeugdtoernooi van de Ópen Franse Tennis Kampioenschappen te kunnen aantreden. Een gouden kans voor Siemerink, maar een domper voor het Unicum-publiek, dat van een attrak- tieve strijd tegen het Amsterdamse Joy- Mozaiek wordt beroofd. Als alternatief heeft het publiek het tweede team van de Leidenaars. Bij een 5-3 overwinning op het bezoekende Topspinners II is dit team, met Jeanine Jünger, Marceline Spaan, Martijn Krans, Wijnand Nuyts en coach Tom Giberius kampioen in de overgangsklasse A. In de uitwedstrijd in Enschede won Unicum II met 8-0, de vorm is er. Dus De munnik Bij het Leiderdorpse De Munnik zal het ook zondag moeten gebeuren. Twee jaar geleden werd het eerste team al eens kampioen, maar miste toen op twee sla gen de promotie. Vorig jaar bij het tien de lustrum moest dat heuglijke feit met een promotie naar de Overgangs A luis ter bij gezet worden. Helaas behaalde noch team I noch team II een titel. Dit seizoen floreren de zaken. Zowel de hoofdmacht als het tweede team staat bovenaan. De titel is daardoor voor bei: de teams nog slechts een kwestie van de benodigde partijen bij elkaar slaan. Het eerste team steunt op de praktisch onge slagen Kees-Jan Schuilenburg, die ook zondag weer goed wordt geacht voor drie punten. De nummers 1 en 2 bij de titelstrijd van het districts editie 1988, Bionda Zonderop en Marquerite Pati- wael, en de uit Hilversum overgekomen BI-speler Bert Bruin voegden daar vol doende punten aan toe. De voorsprong op concurrent Volley bedraagt thans vier punten. Bij vijf winstpartijen tegen het Veghelse Frisselstein (uit werd het 7-1) is De Munnik I titelhouder in afdeling 026. v Kees-Jan Schuilenburg, trekpaard op weg naar het komende kampioenschap voor De Munnik, gaat andermaal voor drie punten. FOTO: WIM VAN NOORT Het tweede team heeft het eenvoudiger. De voorsprong op concurrent Lunteren, dat in een rechtstreeks treffen bestreden wordt, bedraagt maar liefst 6 punten. De dit seizoen sterk opererende Christel Verwoert en Henk Janssen moeten de benodigde twee punten in hun singles kunnen binnenhalen. Maar ook Connie Baarends en Robert van Splunter zullen niet met lege handen uit Lunteren willen terugkeren. Dekker Bij Dekker rekent men naast de titel bij de reserves vast op een titel bij de hoofdmacht. De afgebroken mixeddub- bels tegen Beekhuizen werden uitgesteld; in de laaste reguliere ontmoeting tegen dezelfde vereniging zal de titel in de eer ste klasse al wel binnengehaald worden. En mocht het alsnog fout gaan, dan wordt het met die laatste twee gemengd- dubbels nog heel spannend. Maar daar gaat niemand van uit. Een prolongatie van de titel voor Heieen van den Berg, Birgit Pardoel, Stephan Faas en Freek Tanis geeft recht op een promotiewed strijd op eigen grond tegen de winnaar van afdeling 001. En dat is toevallig weer zo'n sterke afdeling met teams als Alkmaar I, Frisselstein I, Leimonias II en Manege II. Katwijk Op twee Katwijkse parken kan morgen feest gevierd worden. KLTV wordt een voudig kampioen. De speelsters en spe lers van het park „De Krom" hebben in de thuis ontmoeting met Oranje TC VI, aan 1 partijpunt genoeg. Zee Duin krijgt het heel wat zwaarder. De verloren mixed van Léon Damen tegen Hillegom IV leverde meteen een gelijkspel op, |een dat betekent, dat de regel dat zes ma ]jgei winst ook goed is voor de titel niet me| op gaat. Er zal nu met 7-1 gewonntde moeten worden van het Haarlemse AB' I wil de voorsprong op hetzelfde Hill QoI gom IV behouden blijven. Aanvoerd|^m Jan-Willem Lugthart heeft als rugj \e y steun de wetenschap dat in de thuiswe aan strijd ook de dames ongeslagen bleve fere Het moet dus kunnen voor de Katv san kers. ver PETER KLEI der PROGRAMMA Sfé' ZONDAG 29 MEI '°pP, Hoofdklasse: Haarlemmerweg Leiden: Unicum I - Joy Mozaiek I; Eerste klasse: Beekhuizen I - Dekker I; Overgangs A- 1 Haarlemmerweg Leiden: Unicum II - Topspinners II, Hillegom I - Markendaal I; Overgangs B: Nieuw Vennep I - Am- sielland II. Leidse Hout I - BTCI I, De i Boekhorst I - Racketeers II, Lisse I - Stob- blek I, Unicum III - Thor RW III, Soest I - OLTC-Oegstgeest I. Hillegom II - Z'67 I III, Heerenduinen I - De Merenwijk I, Plantage-Leiderdorp: De Munnik I - Fris selstein III, CC Zeeland II - Dekker II, Lunteren I - De Munnik II, Theseus I - Casino I; Tweede klasse: TEAN Alphen aan den Rijn I - Aemstelspelers IV, Mer- lenhove III - Roomburg I, Forescate I - Kontakt I. Waddinxveen I - Zoeterwoude I; Derde klasse: Lucky Strike I - Sassen- heim I, ABC I - Zee en Duin I, De Me renwijk II - Hazerswoude I, Voorhout I - 'Monster/Mas II, KLTV Katwijk I - Oran je TC VI; Heren eerste klasse: Frissel stein I - Unicum I. Onder redactie van Erik Huisman en Gert-Jan Onvlee Uitluiden We wilden het voetbaljaar 1987/1988 in stijl uitluiden. Met een van plezier over stromende kijk op het compel it iegebeu- ren. Dus konden we 'm eenvoudigweg niet laten liggen, die kiek van die vrolijk krioelende SJZ- massa, gemaakt op het moment dat het verlaten van de afdeling officieel een feit was. Met deze in dubbel opzicht zonnige plaat in ons achterhoofd kijken wij alweer zeer verlangend uit FOTO: KEES VAN DEN BURG naar de schermutselingen op de groene mat waaraan wij ons vanaf september weer zullen verlustigen. Schijf „Er lijkt een toenemende te zijn voor de rol van voeding in de sport. Een hele industrie is ontstaan rond producten die „nieuwe energie leveren", extra eiwitten, vitamines of mineralen bevatten, of tijdens sporten beter zouden worden opgenomen. Geen van deze pro ducten zijn nodig, bijna al deze produc ten zijn onevenredig duur. Ook door nor maal gevarieerd te eten, alle noodzakelij ke voedingsstoffen in optimale hoeveelhe den binnen krijgen". We deden deze week de Leycovaat (pe riodiek van Die Leythe) weer eens. En open sprong ons hart toen we deze eerste alinea lazen in een stukje over sportvoe ding. Eindelijk weer eens recht voor zijn raap gezegd dat je als je aan sport doet doodnormaal kunt blijven eten. Prima werk dus van de medische commissie van Die Leythe. Dachten we. Schijf (2) Maar dat bleek wat voorbarig. Een regel of wat verder namelijk kregen wij het da nig te stellen met onze rikketik, die acuut op tilt sloeg. En vervolgens zelfs een paar slagjes over sloeg. Dat kwam door de passage over de schijf waarmee volgens de medische commissie de maaltijd sa mengesteld dient te worden. Die deed ta melijk oudbakken aan, om een understa- Uitluiden tement te gebruiken. De HH medici zou den. dunkt ons, bij het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding de folder over De Maaltijdschijf eens moeten bestellen. De in de Leycovaat te berde gebrachte Schijf Van Vijf is namelijk al ruim vijf jaar ge leden met VUT gestuurd ten faveure van een schijf die het met een vakje minder doet Mensenwerk Helemaal vlekkeloos verliep de opening van de driving range bij Dekker dus niet. In hun dromen zullen de „houtboeren" van de Warmondse Veerpolder zich de openingsceremonie van de zoveelste uit breiding van het prestigieuze complex waarschijnlijk anders hebben voorgesteld. Minder onstuimig en met op zijn minst een heel zacht windje mee. Want juist die wind gooide een onver wachte grote hoeveelheid roet in het eten. Dat begon al met de opgestelde papieren olifant, die duidelijk minder stevig uitge voerd was dan zijn in Afrika rondhuppel de „replica". Die jumbo stortte dan ook voortijdig in. Weer op ziin pootjesge zet mocht 's lands schatbewaarder Onno Ruding proberen het beest met een golf balletje te doorboren. FOTO: PIETERS EN VAN DIEST Mensenwerk (2) Dat ging de bewindsman duidelijk min der goea af dan het ombuigen en snoei en". Desondanks liet men de duiven die een geslaagde doorboring zouden begelei den - zij het na een lichte aarzeling - toch maar vliegen. Waarop de olifant alsnog gestrekt ging. Vrouwe Fortuna bleek daarop de verdere dag vrijaf genomen te hebben. Tijdens de overigens perfecte golfshow van Noêl Hunt bracht de geluidsinstallatie het niet verder dan een hartstochtelijk haperen, waardoor Hunt „aan elkaar prater" Ma- rijn de Koning liever kwijt dan rijk leek. Mensenwerk FOTO: KEES VAN DEN BUR De intussen rondgedeelde en zwaar beh den toastjes deelden in de malaise doe bij aanraking .Jlauw" te vallen. Wi restte was de overigens schitterende dr ving range. En de wetenschap dat ht ook bij een miljoenenbedrijf gewoon blij gaan om mensenwerk -. Meubel En plots werd ie door de fotograaf gevan ?en. Erik Snellenberg, 'voormalig brokJ enpiloot en sinds een vijftal maanda per Lennox/Hill-brace weer op de tennii\ 'terugweg. Dat was ongedacht, want eet klein jaar geleden was het de vraag zijn knie hem nog diensten zou kunnej bewijzen en al helemaal of hij nog oa1 als tennisspeler de baan zou betreden Maar u ziel het, na een toch nare period waarin hij drie maanden „gipste", evei zo weinige maandjes ,Jvsio-de" en vijf maanden daadwerkelijk de baai weer onveilig maakte, is hii weer teru Nog niet helemaal; de kracht en de sm heid ontbreken nog. Toch al wel weer eet heel eind, want hij mag weer ouderwet „voluit" gaan. En wat het instumentari urn aangaat completer. Want ondank dat wij met Erik razend blij zijn dal ht met brace weer kan, kunnen wij niet an ders dan concluderen dat het wel een meubel dat hij meezeult.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 26