„Televisie, voor mij een dag- en nachttaak" EcidoeSotvumt MILOU VAN SPRANG NA VIER JAAR KRO: „Coupe Soleil" met allemaal vrouwen ~CE VISIE-PROGRAMMA'S ZATERDAG 28 MEI 1988 PAGINA 21 (BBC \li" is de roai iter (E i des L elfilm ïthal er vaip niet eend he he (197: hun ezen i tan de nel m en on igissei 'Alskfr 1986. rtienji 'ood is liste back e hói *ema, die naaktx r. het i eno. id en; h-11.55 Eucharistieviering vanuit de Petruskerk te Le lystad. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA m De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Tony and the Dreamtones. Tony's oude school wordt met sloop bedreigd. Ange la weet hem over te halen mee te doen aan een bene fietvoorstelling om de school te redden. 50 Jaar Britse film. Docu mentaire-serie over de ge schiedenis van de Engelse filmindustrie. Afl.: Britse schoonheden. Cagey Canary. Tekenfilm uit de Merry Melody-reeks. NOS Journaal. VARA Nederland Museumland. In de maand juni leiden Imca Marina en Hanneke Kappen de kijkers langs musea in Groningen. VARA's kindermenu: Zoobilee Zoo. Afl.- Aanval van de Reuze Aardappels. De avonturen van Teddy Ruxpin. Tekenfilmserie. Afl.: De dag dat Teddy Grubby ontmoette. De Smurfen. Tekenfilmse rie. Afl.: De gouden lokken van de smurfin. NOS Journaal VARA IS Flying Doctors. Austra lische doktersserie. Afl.53: Zoals vroeger. Dokter Chris Randall moet op een afgelegen boerderij een meisje met difterie behan delen. Door de slechte weersomstandigheden kan het Kind niet naar het ziekenhuis worden ver voerd en moet Chris zich beperken tot ouderwetse methodes om het kind te redden. VARA's Songfestival. Landelijke finale te Em- men. Presentatie: Peter Jan Rens. De Kon8umentenboot. Van het Zwarte Woud naar de Zwarte Zee. Toeristi sche informatie over de Donaulanden. Presentatie: FritsBom. Sonja op zondag. Sonja Barend met gasten aan de tafel van vijf, vanuit de Brakke Grond in Amster dam. Achter het nieuws. Actua liteitenrubriek. Cagney and Lacey. Ameri kaanse politie-serie. Afl.: Verslaafd. Detective McKenna, een collega van Cagney en Lacey, wordt ervan verdacht in beslag genomen drugs uit het po litiebureau gestolen te hebben... NOS 23.38-23.43 Journaal. NEDERLAND 2 VPRO 09.00 De Charlie Brown en Snoopy show. Tekenfilm. Afl.: Is this goodbye, Char ley Brown? 09.25 Zorca de zilvermeeuw. Natuurfilm (deel 2). 10.10 Van heinde en ver. Serie over kinderen in verre lan den. 10.40 Theo Thea in de gloria. Programma van Arjan Ederveen en Tosca Nite- rink. Gast: Gerard Joling NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO 19.00 La linea. Serie tekenfilms van Osvaldo Cavandoli. 19.04 E The Untouchables. Se rie. Eliot Ness komt achter een plan van de georgani seerde misdaad om Al Ca- pone's macht uit te brei den 19.52 Jazz Shorts. NOS 20.00 S Journaal. VPRO 20.10 De Garry Shandling show. Comedyserie. 20.37 Transit: Reykjavic, pro gramma over IJsland van Rogier Dijkman, René v.d. Ploeg en Wim Schepens. Gasten: de popgroep The Sugarcubs en schaker Stein Grimson. 21.08 Erotische panorama's. Drie variaties op de sexue- le revolutie van rond 1968. Deel 1: De Bossche vari ant. 22.00 VPRO-Cinema: Love me (Alska mej!), Zweedse speelfilm uit 1986 van Kay Pollak. Met: Nanna Linden, Tomas Fryk, Lena Granha- gen e.a. De 14-jarige Suzie heeft haar hele leven in pleeggezinnen doorge bracht. Haar onaangepast gedrag heeft haar tot een hopeloos geval bestem peld. Wanneer een mo dern tolerant gezin haar wil opnemen, zal dit ook weer ernstige moeilijkheden op leveren. NOS 00.02-00.07 Journaal. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 10.40 Fryske literatuer. Afl.9. Jong Frysk e mienskip. (herh.) 11.00 Open Universiteit: Plaat- tektoniek. (herh.) Popprl Rock.? irs of w| Nicholas speelt in de Britse port BRT 1* 20,40 u- adline t 1 DoyK 0 ce geli ul Lift n uit 1 n Lion?0 Wond» 96. lakami Granen. Vierdelige reeks. DI.3: Graantelers op zoek naar al ternatieven. Presentatie: Paul d'Hoore. (Herh.) De zevende dag. Soort praat- café met: Blikvanger, nieuws beelden; Confrontatie, debat over een actueel thema; Zéven op zeven, weekoverzicht. Pre sentatie: Etienne van den 13.40 Sunday proms. I Fiam- mlnghi vertolken Symfonie no 3 in Es gr.t., opus 55 - Eroica - van Beethoven (Concert in het kader van heet Festival van Vlaanderen 1986, gegeven in de Bijloke-abdij te Gent. (Herh.) Ronja, de roversdochter. Zweedse jeugdfilm uit 1984 van Tage Danielson naar een verhaal van Astrid Llndgren. Met: Hanna Zetterberg en Per Oscarsson. E De jaren zestig: De lange hete zomer (The long hot sum mer) 18-delige Amerikaanse serie met Ed O'Brien, Nancy Malone. Roy Thinnes e.a. Afl. 12: De vennootschap (Nor hell a fury). Nieuws. Tik Tak. Animatieserie. Afl. 169. (herh). Plons. Afl. Plons en de mara- boe. (herh.). Er was een keer-. Korte ver haaltjes, verteld door Jef Burm. Vandaag: De strohoed. (herh.). Geldregen. (Guldregn), 6-deli- ge Deense jeugdserie van Só- ren Kragh/Jacobsen. Met: Ric ky Rasmussen en Kenn Vedse- gaard. Afl.:3. Juke Box. Herfst in Amerika. (Autumn across America). Amerikaanse documentaire van Hldeaki Ko- bayashi. Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Kijk uitl Verkeerstips. Van daag: Praktische opleiding voor bromfietsers. Sportweekend. Blut. (Bust), 6-delige Britse reeks. Afl.4. Met: Paul Nicho las, Phyllis Logan, Geraldine Alexander e.a. Première-filmspot. Festival van Cannes 1988. Presentatie: Roel van Bambost en Jo Röpc- ke. BRT 2 15.00-18.00 Stadion. Drie uur sport, nationaal en internationaal, maximaal rechtsreeks, Infor matief en spectaculair. 19.45-01.00 Koningin Elizabethwed- strijd voor zang rechtstreeks vanuit het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel. Commen taar: Fred Brouwers. RTBF 1 10.00 Landbouwinformatie. 10.30 La Pensèe socialists. 11.00 Jerusalem sans Frontiires. Programma t.g.v. de 40e ver jaardag van Israël. 12.00 Faire Ie point. 13.00 Actualitós a la Une. 13.05 Jeunes solistes. Gast: Richard Clayderman, plano. 14.25 Variétés a la Une. 14.30 Muppet Show. Met als gast: Jean-Pierre Rampal. 14.55 The Laff-a-bits en The bear that couldn't sleep, teken films. 15.05 Motorsport: De Grote Prijs van Duitsland vanuit de Nürbur- gring, 250 cc. Commentaar: Michel Lecomte. 16.10 Une fille pour Gregory. (Gre gory's girl), Britse speelfilm uit 1982 van Bill Forsyth met o.a. Gordon John Sinclar, Dee Hepburn en Clare Grogan. Hartveroverend verhaal over de liefde tussen twee teena- 17.40 Cinéma la une 17.45 Architrectures sans architec ts O) 18.00 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.30 Sport k 19.26 Quick et Flupke. v 19.30 Journaal 20.00 Cinéma la une 20.05 Coeur et pigue. Spelshow 21.25 A la poursuite de Ristelli. Tv- film ffl Ondertiteling via Teletekst m Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ED Zwart/wit-ultzendlng met onder titeling via Teletekst E) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■G Bij niet-Nedertandstallge zen ders: z/w-uttzending in orginele versie met ondertitels De cast van „De baas in huis?". Ned. 1, 16.30 u. FOTO: ANP NOS 11.30 Weekjournaal. 12.00 Het Capitool. SOCUTERA 12.45 Acht miljoen gulden ge schonken door de Neder landse bevolking voor hulpverlening in Armero, Columbia, film van het Ne derlandse Rode Kruis. NOS 12,55 Middagvoorstelling: Op weg naar de finale, verslag van de voorbereidingen op de voorrondes van het 4e Eurovisieconcours voor jonge musici, dat 31 mei rechtstreeks vanuit het Concertgebouw te Am sterdam uitgezonden zal worden. FEDUCO 14.30 Wielen. Documentaire over India, een niet-hulpe- loos ontwikkelingsland. NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht. 17.30 Journaal 17.35 Sportuitslagen. 17.45 Sesamstraat TELEAC 18.00 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 16. 18.30 Cursus Vrouw Compu ter. Les 2. NOS 19.00 Studio Sport. 20.00 Journaal. IKON 20.10 Sjappoo. Jongeren praten in Het Drieluik in Zaandam over trends, tragiek en triomfen. Presentatie: Cees Grimbergen. NOS 20.40 Panoramiek. Achter grondinformatie bij actue le ontwikkelingen in de in ternationale politiek. 21.18 E M.S. De Weereld. Serie. Afl. 2. Om de sfeer aan boord te verbeteren be sluit Esther een feestelijk maaltijd klaar te maken FEDUCO 22.00 Werken aan werk - Instal latietechniek - afl.2: Van hoogspanning tot micro processor. NOS 22.30 Journaal. TELEAC 22.35 Ni Hao?. Cursus Chinees voor beginners. Les. 8. NOS 23.20-23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 Programma-weekoverzicht. Het programma met de muis. Lander-Menschen-Abenteuer. Die letzte Reise der Ida Pfeif fer, documentaire over de eer ste wereldreizigster, Ida Pfeif fer, die Madagaskar bezocht. Matinee im Ersten: Ein Bü- cherjournal für Kinder. Presseclub. Tagesschau, met Wochenspie- Magazin der Woche. Regio naal weekoverzicht. Programma-weekoverzicht. Besuch auö Liliput. Kinderse rie. Afl.7: Auf und davon. ARD Sport extra. 1. WK mo torrijden 250 cc om de grote prijs van Duitsland te Neuren berg. Commpntaar: Hans- Reinhard Scheu. 2. Internatio nale tenniskampioenschappen van Frankrijk te Roland Garros te Parijs, samenvatting. Com mentaar: Peter Jansen en Karl-Helnz Roland. ARD-Ratgeber: Reise. Globus - die Welt von der wir leben. Milieu-magazine. Pre sentatie: Alfred Thorwarth. m Lindenstrasse. Serie. Afl. 130: Blinde Wut. Wettspiegel. Reportages van buitenland-correspondenten. Sportschau-Telegramm. Programma-overzicht. EE Tagesschau. Das Schweigen des Dichters, tv-film van Peter Lilienthal. Uit angst zichzelf te herhalen be sluit een dichter na de dood van zijn vrouw niets meer te schrijven. Steeds sterker wordt zijn behoefte om een geheel ander leven te leiden los van zijn kinderen. Maar zijn debiele zoon neemt daar geen genoe gen mee. Kufturreportage: Kinder- und Jugendtheatertreffen in Mün- Tagesschau: Hundert Meisterwerke. Serie portretten van kunstwerken. Vandaag: „Begegnung" van Johannes Itten. ARD Sport extrad. WK formu le 1 races om de grote prijs van Mexico. Commentaar: Hel mut G. Muller. Tagesschau. •23.55 Nachtgedanken. Be schouwing door Hans Joachim Kulenkampf. DUITSLAND 2 09.00 Programma-weekover zicht. 09.30 Gott erkennen im Angesicht Jesu. Protestantse kerkdienst vanuit Keltum op Sylt. 10.15 Mosaik. Gespreksprogramma. Vandaag: Llebe - Oder die Sucht, gebraucht zu werden, discussie. 11.00 Stadtachreiber Matinee: Ge stehen Slel Tv-spel met kij kers. 12.00 El Aus dem Museumsdorf Bayerischer Wald: Das Son- tagskonzert auf Tournee, amu sementsprogramma gepresen teerd door Rudi Gamper. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprëch. Gast: Wal- ther Stüzle, directeur van het Stockholms Instituut voor Vre desonderzoek. Gastheer: Hans Herbert Westermann. 13.15 Damals: vor vierzig Jahren, se rie oude weekjournaals. Van daag: Boxring '48. Presentatie: HILVERSUM Na vier jaar televisie bij de KRO heeft de dertigjarige Mi- lou van Sprang nog steeds slapeloze nachten. „Na elke opname denk ik weer 'dat heb ik verkeerd gedaan en dat had ik an ders moeten doen'. En toch trap ik elke keer met open ogen in de volgende valkuil, 't Is soms om gil lend gek van te worden". Toch heeft ze er geen spijt van dat ze na haar studie Neder lands en theaterwetenschap pen naar Hilversum is gegaan. „Ik moet er niet aan denken om weer te gaan studeren", zegt ze vol afschuw. „Ik vind het juist leuk om in redelijk korte tijd heel actief te zijn en met beperkte mogelijkheden een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Maar doordat ik zo'n perfectionist ben, raak ik vaak gefrustreerd". Er is meer... Op het moment is ze volop be zig met de opnamen voor „Er is meer tussen hemel en aar de" waarvan maandag de laat ste aflevering is te zien. Deze serie is in feite een vervolg op de acht afleveringen van vorig jaar. In haar programma ont vangt Milou mensen die pra ten over onderwerpen als troost en roeping. „Het ab stracte maakt het zo moeilijk. De mensen praten vaak in be paalde termen die ik voor ie dereen begrijpelijk wil maken. Soms is dat bijna onmogelijk. Zoals laatst toen het over spiri tualiteit ging. Als iemand al maar niet onder woorden kan brengen wat hij onder spiritu aliteit verstaat, wordt het ge woonweg gênant om door te blijven vragen naar wat hij be doelt". Als ze terugkijkt op alle afle veringen van „Er is meer", is ze niet ontevreden. „Hiermee wil ik zeker niet zeggen dat alle afleveringen vlekkeloos zijn verlopen. Integendeel. Soms kwam er minder uit dan ik verwachtte en dat ondanks de voorbereidingen. Ik zie Guldo Knopp. l Zauberknacker - Supermac- ker. Met Hans Morettl en Ste fan Rannersberger. I Bei uns und nebenan. Serie met Neil Hope, Stacle Mistysyn e.a. Afl.: Lisa macht Schlagzei- len. i Löwenzahn. Kinderserie met Peter Lustig. Vandaag: Peter und der Gummibaum. Beschreibungen: Abschied von Berlin, filmportret van de stad Berlijn, door de schrijver, komponist en cabaretier Georg Krelsler. Grafin Mariza. Duitse speelfilm uit 1958 van Rudolf Schündler. Met: Christine Görner, Rudolf Schock, Renate Ewert e.a. Danke schön. Verslag van de actie Sorgenkind. Aansl.: Der grosse Preis, bekendmaking van de winnaars. Heute. Die Sport-Reportage. Met Hermann Ohletz, met o.a. voetbal en basketbal: Super cup in Dortmund. ML - Mona Lisa. Vrouwenma gazine met Maria von Welser. 3 Programma-overzicht. mijn gasten pas op de dag van de opname voor het eerst. Van te voren hoor ik alleen een bandje met het voorgesprek dat de gast met één van onze redacteuren heeft gehad. Maar het gevaarlijke is, dat je nooit hetzelfde antwoord op dezelf de vraag krijgt. In een voorge sprek kan iemand zeggen dat iets paars is, en tijdens de op name beweert hij opeens dat het oranje is. Nou, dat levert dus die slapeloze nachten op!". Pretentieus Wat mag dan de drijfveer zijn om juist dit programma te pre senteren? „Ik wil graag weten waarom mensen iets doen of iets den ken. Bovendien komen er on derwerpen aan de orde waar meestal niet over wordt ge sproken. En daarbij krijgen de mensen hier meer tijd en rust dan in andere programma's. Al met al blijf ik het een voor recht vinden om mijn brood te verdienen met het luisteren naar ervaringen van iemand. In die zin is het werken bij de televisie méér geweest dan ik me ervan had kunnen voor stellen". „Ik realiseer mij overigens goed dat het heel pretentieus is om een programma te ma ken over een onderwerp als bij voorbeeld trouw", vervolgt ze. „Alsof je ook maar enigszins in de buurt zou kunnen komen van wat het werkelijk is, van wat het werkelijk betekent". Haperen De voorbereiding van elke af levering vergt Milou gemid deld twee weken. „Natuurlijk is het niet altijd concreet werk. Maar ik ben er wel con stant mee bezig. Dat denken gaat door als ik een plaat opzet of als ik sta af te wassen. Tij dens de opnamen probeer ik mij goed te concentreren. Als je echt goed wilt luisteren naar iemand, moet je alles loslaten. Dat lukt mij nog niet altijd. Soms betrap ik mezelf erop dat ik - terwijl de gast praat - al aan de montage zit te den ken, zo van 'dat wil ik daar hebben, met die en die intona tie'. Gelukkig gebeurt mij dat Milou van Sprang: „Presente ren is leuk, maar 't is soms om gillend gek van te worden". FOTO: ANP niet zo vaak meer. In het be gin had ik al m'n energie no dig om alleen al de tekst zon der haperen uit te spreken". Twee positieve uitschieters van „Er is meer" noemt ze het interview met De Gaay Fort man junior en senior en dat met Jos Brink van vorig jaar. „De Gaay Fortman senior zei iets wat ik zo interessant vond, dat ik dacht: 'hup, ik gooi alle vragen weg en ik ga daar op door'. Dat was wel erg span nend hoor, net als het inter view met Jos Brink. Het is tenslotte een echte showman. Ik had wel zoiets van 'leuk als er wordt gelachen, maar het wordt geen dollen!'. In het be gin zat hij een beetje vaag en algemeen te praten. Maar hal verwege werd het een goed verhaal. Hij vertelde daarin over zijn preken in 'De Duif' (een katholieke basisgemeente in Amsterdam) en had kritiek op het standpunt van de bis schoppen ten aanzien van ho moseksualiteit. Het leukste vond ik dat die aflevering het hoogst is gewaardeerd. Dat be tekent toch dat een onderwerp als homofilie wordt geaccep teerd door onze kijkers die erg op geloofszaken zijn gericht". Feministisch Het idee voor de serie is niet van Milou. Het plan lag al bij de KRO toen zij bij deze om roep kwam werken. „De re den dat ik voor het program ma heb gekozen, is niet alleen het geloof. Ik koos er ook voor, omdat er redactiewerk bij zat". Milou is geboren in Maastricht en katholiek opgevoed. „Maar toen ik in Utrecht kwam stu deren, heb ik alles overboord gegooid en heb ik mij in aller lei vrouwenbewegingen ge stort. Sommige vrienden be grijpen er helemaal niets van dat ik nu een religieus pro gramma presenteer. 'Hoe kan dat nou?', zeggen ze. 'Je was toch zo feministisch!'. Alsof dat elkaar uitsluit!", zegt Milou nu minachtend. Ze geeft toe dat ze zelf ook lange tijd heeft gedacht dat dat wel zo was. „Maar nu vind ik dat feminis me en geloof heel goed samen kunnen gaan. De kerk mag dan traditioneel zijn, geloof op zich is dat niet". In de weinige vrije tijd die ze heeft, kijkt ze nauwelijks tele visie. „In het begin wel, dan keek ik als een bezetene. Als ik nu kijk, zit 'k me vaak al leen maar te ergeren. Dan denk ik 'wat een stomme vraag! hoe kun je die nou stel len'!'1. Medische serie Haar grootste wens is zelf een documentaire te kunnen ma ken. Daarbij denkt ze vooral aan medische onderwerpen. „Die trekken me het meest. Technisch kan er zoveel, maar moet het allemaal wel? We staan er veel te weinig bij stil wat het betekent als iemand voor de keus staat voor een abortus of het krijgen van een gebrekkig kindje. Zelf heb ik gelukkig nog nooit voor zo'n dilemma gestaan, maar de er varingen van al die mensen die ik heb gesproken voor „Honderd jaar dokteren" heb ben veel indruk op mij ge maakt". Volgend jaar gaat haar wens gedeeltelijk in vervulling. Dan wordt ze eindredactrice van een nieuwe medische serie, een soort vervolg op „100 Jaar Dokteren". JEANNETTE v. LEEUWEN Bonn direk». Politiek nieuws. Presentatie: Peter Ellgaard. Bilder aus Amerika. Thema's: Dr. Rudi, prominent plastisch chirurg; Manatees, de laatste sirenen; Chesapeake Bay, een Amerikaanse idylle. Günter Pfitzmann in Berliner Weisse mit Schuss. Drie nieu we verhalen. 1. Der Seiten- sprung, 2. Pilzzeit, 3. Alte Freundschaft. (SJ Liebe iet Zartlichkeit. Ein Abend gegen AIDS, mentsprogramma i teerd door Amelie Fried Günther Jauch. Hout». Aansl.: Sport am Sonn- tag. Nachfragen zu AIDS. Experts beantwoorden vragen van kij- DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg. 11.00 Sehen statt Horen, weekjour naal voor doven en slechtho renden. 11.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat, programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 15.35 Teletekstovezicht 16.00 WDRiPublik, gevarieerd ma gazine live vanuit Bocklemünd. 17.00 Lënder-Menschen-Abenteuer: Von den Anden zum Amazo- 17.45 Modische Maschen, naalma- gazine. 18.00 Pan Tau.~.., kinderprogramma. Afl.:.. wird untersucht. 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. Vandaag: Samba vor dem Altar, documentaire over de zwarte Christenen ii Brazilië die een ambt in de kerk ambiëren. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal nieuws, sport en aktuallteiten 19.40 Raamprogramma, van de re gionale studio's 20.00 Va banque, Poolse serie. Afl. 2. 21.35 West 3 aktuell. 21.40 Ich stelle micht. Vanavond: De voorzitter van het CDU Lan- desverband van Noordrijn' Westfalen, Norbert Blüm. 23.10 Experiments, serie experimen tele films en video's. 23.35 Aus dsr Fsrns, gedichten van Paul Celan. 23,50 Laatste nieuws. BBC 1 Bob Hope, hier poserend op de Chinese muur, heeft in het verre oosten wel meer avonturen beleefd. In „The Road to Bali" Is hiervan het nodige te zien. BBC 1, 16 u. FOTO: ap Tom O'Connor. 20.45 Dear John 6-dellge comedy serie. Met: Ralph Bates, Peter Blake, Peter Denyer en Rachel Bell. Afl.6. (herh.). John maakt een kans op promotie 21.15 One by One, serie rond een dierentuinarts. Met: Rob Hey- land, James Ellis, e.a. Afl.: Dangerous games. (herh.). Een aantal geïmporteerde dieren wordt dood aangetroffen. Ze blijken te zijn vermoord. Do nald komt er achter dat de vo gels zijn gebruik om drugs te smokkelen. 22.05 Nieuws en weerbericht. 22.20 That's life. 23.05 Everyman, documentalre-serle over cultuur, religie en gedrag. Vandaag: The fully ordained meat pie. 23.45 Having a baby, 6-delige infor matieve serie. Afl.2 00.15 Golf. 00.55 Shrikant. Indiase dramaserie 01.35-01.40 Weerbericht. 07.45-09.50 Open University. 09.55 Play School: Hallo again. 10.15 Articles of faith, informatieve serie over de eerste eeuwen van het christendom. Afl.6. 10.30 This is the day 11.00 Julianna - a portrait, film over een doofstom meisje uit Los Angeles. 11.25 Business matters, informatie ve serie. Afl.: Sex and Style. 11.50 A life of our own, informtleve serie voor mensen met leer moeilijkheden. 12.15 Greek language and people. Cursus Grieks op reis. Afl.: Li kes and dislikes. 12.40 In the know, informatieve se rie. Afl.: Making notes. 12.50 British sign language, 10-deli- ge Informatieve serie over de gebarentaal die Engelse doven gebruiken. Afl.6. 13.05 Sign extra, magazine voor do ven en slechthorenden. 13.30 Farming, agrarisch magazine. 13.58 Weerbericht voor de land bouw. 14.00 This week, next week, met Nieuwsoverzicht. 15.00 Eastenders Omnibus, serie met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 Bob Hope Season: The road to Bali, Amerikaanse speelfilm uit 1952. Regie: Hal Walker. Met: Bob Hope, Droty Lamour, Bing Crosby e.a. Twee enter tainers makken op Ball kennis met een mooie prinses en haar slechte neef. 17.30 A guide to the great british birdtable. 18.00 Disney Time. 18.50 The Animals roadshow. Sarah Kennedy en Desmond Morris presenteren een serie over de relatie tussen mensen en de dieren in hun leven. Afl. 10: Pa ris. In Frankrijk zijn 30 miljoen huisdieren te vinden. Muzikant Jean Michael Jarre heeft twee Duitse herders. Hij is een van de vele gasten die praat over zijn huisdieren. 19.25 Nieusoverzlcht en weerbe richt. 19.40 Songs of praise. Kerkdienst vanuit St. Pauls Cathedral in aanwezigheid van de Engelse koningin t.g.v. de bekering van John Wesley, stichter van de methodisten-kerk, 250 jaar ge leden. 20.15 A question of entertainment, spelprogramma. Presentatie: BBC 2 07.50 Open University. 14.05 Hawk of the wilderness: Fla ming death 14.20 Tekenfilm. 14.30 Sunday grandstand: Cricket; PGA Golf te Wentworth; Mo torcross; Autosport: Grand Prix van Mexico. 19.40 The money programme: Bud getvoorlichting. 20.15 The first of Eden: Strangers In the garden. Reeks natuurpro gramma's 21.10 The importance of being ear nest, toneelstuk van Oscar Wilde. Met In de hoofdrollen: Joan Plowright, Alec McCoven, Gemma Jones Paul McCann en Amanda Redman. Twee rij ke en begeerde vrijgezellen hebben moeilijkheden bij de keuze van een luiste partner. 23.00 State of conflict, driedelige documentaire-serie. Afl. 2 Pa lestinian perspectives. 23.50 Autosport: Grand Prix van Mexico, samenvatting. 00.20-02.00 Movie drome: Serie klassieke cultfilms geïntrodu ceerd door Alex Cox. Van avond: Razorback, Australi sche speelfilm uit 1984 van Russell Mulcahy. Met: Gregory Harrison, Arkie Whlteley, Kerr e.a. Een meer dan groot varken zorgt voor paniek terreur op het platteland. SKY CHANNEL i The World Tomorrow, i Fun Factory. i Castaway. Avonturenserie. 12.00 Countdown. Poppro- l Heartline. Popprogramma. I The Great Video Race. Pop- programma. I The Italian Open Golf Cham pionship. I Canon Fashion TV. I The Coca-Cola Eurochart Top 50. I The Times Headline News. Gemini Man. All.: Sam Casey, Sam Casey. I The Times Headline News. I The Bionic Woman. East of Eden (2). Serie. Mortgage corporation Final J The Times Headline News. The Coca-Cola Eurochart Top 50. I Heartline Popprogramma. I ARTS CHANNEL I-04.00 Aida. Verdi's meester werk o.l.v. Lorin Mazel. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. 11.00 Boogie Box. Popprogramma. 12.00 Off the Wall. Popprogramma. 13.00 Cursus fotografie. 13.30 The World Tomorrow. 14.00 Pushing the limits. Serie. 14.25 Weerbericht. 14.30 European Business Weekly. 15.00 Motorraces. 17.00 Captain Power and the sol diers of the future. 17.30 Muziekspecial: Lionel Richie. 18.00 Muppet Show. 18.30 The Hot Shoe Show. Komi sche show 19.00 Capitol. 19.25 Weerbericht. 19.30 Coca Cola Rockfile. 20.30 Voetbaluitslagen. 20.35 Sterren prive: Jean Shrlmpton en Larry Menetti 21.00 Long weekend. Amerikaanse speelfilm. 22.40 Weerbericht. 22.45 European business weekly. 23.15 Chart Attack. Popprogramma. 00.15-01.15 Boogie Box. Poppro gramma. MTV EUROPE Ray Cokes. Ultratech, futuristische pop- show. Ray Cokes. MTVs European top 20. Maiken Wexe. Week in rock. Maiken Wexe. MTV-special. Kino, fllmmagazlne. Maiken Wexe. Live from the Archive. Power plug special. Reverb, de nieuwste boeken, films, platen en video's. Gast-v]. Spotlight: 06.30 Night voices. TV 5 15.00 Flah Sports. 15.05 Tennis: Roland Garros. 18.50 Flash Sports. 18.55 Les Breves. 19.00 A la folie. 20.00 Bel Amle. 21.30 Hlstolres Naturelles. 22.00 Journal Télévisé. 22.30-23.30 7/7. HILVERSUM Vanaf don derdag 2 juni tot en met don derdag 25 augustus brengt de NCRV-radio een speciale zo- merserie van dertien „Coupe Soleil"-programma's, die steeds door een bekende Ne derlandse vrouw gepresen teerd worden. De gastpresen- tatrices zijn afkomstig uit zo wel de televisiewereld, de sport, het cabaret, de politiek, de muziek, de schrijverswe reld en het management. De opzet van de programma's is dat iedere presentatrice zal vertellen over haar werk en hobby's. Verder draait ze en kele van haar favoriete platen. De vrouwen die „Coupe So leil" zullen presenteren zijn Yvonne Keuls (2 juni), Maartje van Weegen (9 juni), Imca Ma rina (16 juni), Cox Habbema (23 juni), Keetje Ruizeveld (30 uni), Birgit Ganzert (7 juli), Hannie van der Horst (14 juli), Marjan Berk (21 juli), Dore Smit (28 juli), Wieteke van Dort (4 augustus), Miep Diek- man (11 augustus), Ria Stal man (18 augustus) en Erica Terpstra (24 augustus). „Coupe Soleil" wordt iedere donder dag uitgezonden van 15.00 tot 17.00 uur via Radio 2. De sa menstelling is in handen van Ina Metselaar en Rik Felder- hof. Heemschutprijs voor „Van Gewest" HILVERSUM Dc Heem- schut Persprijs 1987 is toege kend aan twee redacteuren van het NOS-televisie pro gramma „Van Gewest tot Ge west". Peter de Ruijter kreeg de prijs voor zijn reportage over duiventillen, een uitzen ding van oktober 1987 en Jac queline -Thijssen voor haar re portage „De Marktwaarde van Eindhoven" over de strijd om de markt in Eindhoven. De Heemschut Persprijs is een prijs voor journalistieke pro- dukties uit het Nederlandse taalgebied over monumenten in de brede zin van het woord. De prijsuitreiking werd giste ren verricht door minister Brinkman. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven KRO 15.30 IS 100 jaar dokteren. Afl. 8 Blijft het bij dokteren? 16.20 The muppet babies. 16.45 Boomer. 17.10 Merrie Melodies. 17.17 Algemene Loterij Nederland, 3e trekking. NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven 15.30 Estip. 15.55 Dungeons and Dragons. 16.17 Tall in the saddle, Amerikaan se film (1944). 17.50 Toppop. NEDERLAND 3 NOS 09.00 Nieuws voor doven 12.00 Studio Sport, de tenniskampioen schappen op Roland Garros (rechtstr.) BRT 2 14.00 Franse Open Tenniskampi oenschappen vanuit het Roland Gar- ros-stadion, rechtstreekse reportage. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Lorentz Söhne 10 50 IS Lie be ist Zërtlichkeit 12.25 Globus - Die Welt von der wir leben. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 15.20 Tagesschau. 15.30 Villa Fan- tastica 16.15 Het programma met de BBC 1 07.35 C Leon Errol. R.K.O. film 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast Time 09.55 Nieuws. 10.00 The Flin- stones. 10.25 Laurel and Hardy 10.30 The really wild show. 10.55 Bananaman. 11.00 Charlie brown. 11.25 Play School en Paddingtor Bear. 13.05 Neighbours, serie. 13.3C Grandstand, sportprogramma BBC 2 12.00 Merry Andrew, Amerikaanst- speelfilm 13.40 Film fun: Kort# R.K.O. films. 14.25 Hockey Coke 14.55 Tekenfilms. 15.00 You and me 15.15 Eurovisie concours 16.15 M» Fair Lady, Amerikaanse musicalfilm SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show. 08.35 Made in Germany. 09.35 Sky irax 13.0 Another world. 14.00 A Happy 200th Down under Show. SUPER CHANNEL 09.00 Sons and Daughters. 09.2Ï Hoe verzorg ik mijn Baby?. 09.5C Follow me. 10.05 Chinees koken met Ken Horn. 10.30 Kleien en Boet seren. 11.00 In an The Deep End 12.00 African Hunter. 13.00 CapitoL 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Wordt U al gehol pen? 14.25 Weerbericht. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marce Vanthilt, met om 10.00-10.30 Spot light: (herh.). 12.00 Remote contrc (herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexe.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21