Somcmt Uitgaanscentrum n Stadsgehoorzaal R STAD OMGEVING Pogingen tot overleg met wethouder vruchteloos ïer J Meer woningbouw voor ouderen in Hazerswoude ZATERDAG 28 MEI 1988 PAGINA 13 fy Het jongerenpasto- len op Tocht houdt mor- imanifestatie Het Teken. I van binnen en buiten laten zien hoe ze actief jr ze in geloven, waar ze Ir inzetten. Medewerking i onder andere Amnesty jional, MBO-school De jwiek, Bahai-Leiderdorp, ïden, Jongeren voor Le- jo-Leiden, Chili-front en jer- en jeugdtelefoon. De tatie wordt gehouden in jkshuis, Apothekersdijk puurt van 14.00 tot 17.00 i toegang is gratis. Meer lie bij Jan Jetse Bol, Lo- le 16a, Leiden, telefoon Graffity in Stadhuis LEIDEN Vijf graffity-werkstuk- ken zijn tentoonge steld in de hal van het Stadhuis. Ze zijn gemaakt door de prijswinnaars van de wedstrijd die is gehouden in buurthuis Op Eigen Wieken. Met het exposeren van de werkstukken wordt aangetoond dat graffity niet alleen een onderdeel is van het vandalisme, maar ook van de jongerencultuur. Rondleiding in Heempark LEIDEN In het Heempark aan de wordt morgen 14.00 uur een rond leiding gehouden. In de 2,5 hectare die het park groot is, zijn vele inheemse plan ten samengebracht in aantal nagemaakte landschapjes. De wandelingen staan onder leiding van natuurgidsen van de IVN-afdeling Leiden. De wandeling duurt ongeveer anderhalf Vrouwenkleding LEIDEN 'Vrou wenkleding, anders gemaakt en gedra gen'. Dat is het the ma van een bijeen komst morgen van de Interkulturele Werk groep Vrouwenacti viteiten. Op deze middag van 13 tot 17 uur tonen Turkse, Surinaamse, Marok kaanse en Neder landse vrouwen hun kleding. De bijeen komst wordt gehou den in het gebouw van de HTKB aan het Eksterpad 2a. Ergernis over gereserveerde parkeerplaats LEIDEN Buurtvereniging Pancras-West is verontwaardigd omdat sinds afgelopen donderdag het autobanden- annex gara gebedrijf Berk zn. aan de Kaasmarkt vijftien parkeerplaatsten toegewezen heeft gekregen. „De plaatsen zijn met paaltjes en kettingen afgesloten. Ook 's avonds zijn ze niet te gebruiken. Voor de buurtbewoners zijn er nu nog meer parkeerproblemen", vertelt een woordvoerder van de buurtvereniging. „Bovendien vragen we ons af waarom dit bedrijf wel en een ander geen ei gen parkeerplaatsen krijgt". De woordvoerder spreekt van een verkapt privatiseringsbeleid. Hij verwijst bovendien naar uitlatingen van wethouder H. de la Mar die tijdens een bezoek aan de wijk twee weken geleden zou hebben gezegd dat Berk een onderhandelingspositie had. De woordvoerder legty daarbij verband met een opslagplaats voor marktkramen eigendom van Berk op de hoek van Kaas markt en Middelweg. Hij veronderstelt dat er gedreigd is de kramen daar weg te laten halen als er niets viel te regelen voor parkeerruimte. De eigenaar van de garage was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. De directie verkeer vertelde niets van deze zaak af te weten. VERKEERSDRUKTE OP WITTE SINGEL BLUFT Morsweg en De Valk drukker door „knip' LEIDEN Het instellen van eenrichtings verkeer op de Breestraat en het Noördeinde, in de richting van het Kort Rapenburg, leidt tot een grotere verkeersdruk rond molen De Valk en de Morsweg. Het is wel de beste cir culatievariant. Van sluizen, drempels, weg versmallingen en dergelijke wordt geen grote vermindering van de hoeveelheid autover keer op de Breestraat en de Witte Singel ver wacht. Dat staat in een notitie van de afde ling verkeer. De notitie bevestigt de vermoe dens die donderdagavond al in de commissie ruimtelijke ordening werden uitgesproken: dat het aanbrengen van een „knip" in het eenrichtingsverkeer in de Breestraat en het Noordeinde het gunstigste effect heeft als het verkeer in de richting van het Kort Rapen burg rijdt. PvdA, CDA, Links Leiden en D66, met el kaar de Breestraat-coalitie, zijn hier voorstan der van. Zij zullen hun compromis over de af sluiting dan ook in deze, zin wijzigen. De ge meenteraad neemt hier maandagavond een beslissing over. Dat sluizen, drempels en der gelijke het aantal auto's op de Witte Singel en Breestraat nauwelijks zullen verminderen, is een forse tegenvaller voor de bewoners van de singel. Maar ook voor de raadsleden. Die hadden daar veel meer van verwacht. Vol gens de notitie is de verkeersdruk te groot. Wel wordt een positief effect verwacht op de snelheid waarmee de auto's rijden. De notitie stelt ook dat de smalle stoepen van het Noordeinde niet kunnen worden ver breed als daar eenrichtingsverkeer komt. Daarvoor is de straat te smal. wezen ,AN VOOR JAZZKELDER, DANSSCHOOL, GARAGE EN PASSAGE pecia- vrouw i Zoe- IDEN De gemeente jgt zich over een plan van de Stadsgehoor- 1 een uitgaanscentrum meer maken. Onderdelen ,r irvan zijn een jazzkel- een dansschool en '///A café-restaurant. Het '/Y/Ain bevat ook een par- ïrgarage aan de Aal- irkt en een met glas ïrkapte binnenstraat sen de Stadsgehoor- il en de Waalse Kerk, van de Breestraat =ir de Aalmarkt loopt, ïthouder J. Peters elde gisteren in een tctie mee, dat de meer- theid van het college t plan afkeurt. t plan is afkomstig van de Leidse projectontwikkelaar Erica Beheer. Volgens direc teur A.H. Swaak is het de be doeling dat de gemeente het gebouw verkoopt en dat het vervolgens wordt geëxploi teerd door verschillende on dernemers. De gemeente zou wel invloed houden op het beheer. „Wat mij betreft kan directeur De Jong blijven. Hij doet het prima". Het plan kost zo'n vijf miljoen gulden. In de Stadsgehoorzaal komen verschillende uitgaansfacili- teiten. „Het is niet de bedoe ling de huidige functie te veranderen, maar op dit mo ment worden veel ruimtes niet gebruikt", aldus Swaak. De pui van de voorgevel wordt heel anders in zijn vi sie. „Die moet een stuk uitno digender worden, met veel glas en licht", vertelt Swaak. De gang rechts naast de grote zaal wordt in die visie een openbare binnenstraat voor voetgangers. Daartoe wordt een deel van de voorgevel weggebroken. Er moet een glazen overkapping komen. Ter hoogte van de huidige foyer, die een nachtrestau rant wordt, wordt een tuin aangelegd. Op de plaats van de Aal- marktschool wordt onder gronds een jazzkelder aange legd. Daarboven komt een parkeergarage met 100 plaat sen voor bezoekers van de Stadsgehoorzaal. „Zonder ga rage is het plan onhaalbaar", stelt Swaak. De meerderheid van het college wijst het plan om die reden af. Onlangs is echter duidelijk geworden dat een meerderheid van de gemeenteraad een garage aan de Aalmarkt zeker niet af wijst. CDA en VVD zijn zelfs sterk voorstander. Het LVC kan in het plan blijven staan. Volgens Swaak is de belang stelling van ondernemers voor een plaats in het nieuwe uitgaanscentrum groot. Eén van hen is een Leidse dans school. Ook voor de jazzkel der is een serieuze gegadigde. Swaak vindt dat de de moge lijkheden van de Stadsge hoorzaal op dit moment on voldoende worden benut. Hij denkt dat het een prima uit gaanscentrum kan worden voor mensen ouder dan 30 jaar. „Die kunnen in Leiden bijna nergens naartoe". De project-ontwikkelaar noemt de Schouwburg als voorbeeld van hoe het zou moeten. „Daar is het aantal bezoekers in 1985 verdubbeld". De gemeente heeft onlangs 600.000 gulden beschikbaar gesteld voor renovatie van de Stadsgehoorzaal. „Als de ge meente in mijn plan is geïn teresseerd, is dat weggegooid Een schets van het nieuwe uitgaanscentrum in en rond de Stadsgehoorzaal. geld". Swaak noemt het een belangrijk voordeel voor de gemeente dat die zich geen zorgen meer hoeft te maken over de tekorten, die tot 1988 jaarlijks zo'n 300.000 gulden bedroegen. Directeur A. de Jong vindt dat de Stadsgehoorzaal nau welijks efficiënter gebruikt kan worden. Hij constateert dat Swaak veel aanbevelin gen heeft overgenomen van de Stichting Aanpassing TEKENING: VAN ZWIETEN Stadsgehoorzaal, die in de 70- er jaren studie verrichtte naar de toekomst van die ruimte. „De komst van een parkeergarage is mij wel zeer welkom, maar dat wil het college weer niet". Het ge brek aan parkeerruimte is een handicap voor de Stads gehoorzaal, aldus De Jong die vertelt dat de zaal daardoor een speech van VVD-fractie- leider J. Voorhoeve, daags na prinsjesdag, misliep. Btl. d ijdragen van Paul van jl, Julia van Bohemen, Buurman, Pieter Eve- Ellen Verhaar. I stbeleid !en is de culturele hoofd man Nederland. We heb- een volstrekt compleet reel pakket". Woorden aurgemeester Cees Goe- in de jongste editie van lad De Nederlandse Ge- te, waarin hij een op- 'ing geeft van al het cul- dat Leiden kent. „We in een groot aantal mu- 'e grootste historische istad, de oudste 'burg, een groot aantal 35 hofjes, en nogal :hrijvers. Alleen bij de nkunsten zijn we min ted bedeeld". Leidse burgervader mag ien brede kijk op de we- hebben, in dit geval t blikvernauwing hem n. Want al hetgeen hij it aan culturele curiosa is het algemeen uit vroeger Van heel lang geleden imaakt door kunstenaars instige arbeiders die al- ïiet meer zijn. Goekoop wat gemakkelijk voorbij nen die zich momen- ïden met modernere bezig houden. Of probe- :ig te houden, want de burgliefhebber mag de jaren dan wel wat be- i zijn trekken komen, terrein van de beelden- inst klinkt gemor en tan- ïknars. Zo besloten twee ies om er, bij gebrek aan •ehoorlijk Leids kunstbe- maar mee op te houden. Cees Goekoop binnen Dllege niet zo zeer degene ich met de kunst van het en met kunstenaars be- loudt. Dat is wethouder Kuijers, die het echte weer overlaat aan zijn Jiten zoals ambtenaar van der Ree. En de :e heeft nogal wat te gehad de afgelopen we- Met geld van de provin- uim 190.000 gulden, mag een kunstbeleid voor Leiden gaan opzetten, noet worden besteed aan r andere een beroepskos- èrgoeding voor kunste- „Een beperkte beroeps- •nvergoeding", aldus Van Ree. Echter zo beperkt de kunstenaar er geen mee op kan. Slechts wat •apier, een pakje potlo- en een blik Hema-verf er waarschijnlijk van Ien aangeschaft. Van pro fessionele kunst is dan' geen sprake meer. Een ander deel van het pro- 'vinciegeld zou besteed moeten worden aan het invoeren van diverse marktverruimende maatregelen en presentatie subsidies. En wat schrijft Ar nold van der Ree: „Bij de toe kenning'van de subsidies aan de kunstenaars zullen criteria van professionaliteit en kwa liteit gelden". Leuk bedacht, maar als je nauwelijks geld hebt om materiaal te kunnen kopen, zal het als kunstenaar moeilijk worden om aan die twee critearia te kunnen vol doen. Theos, Leids kunstenaar in hart en nieren, heeft bij Van der Ree een compleet beleids plan ingediend, ten einde wat aan de situatie te doen. Maar een reactie hierop is er nog niet. De beleidsmedewerker volgt waarschijnlijk liever zijn eigen weg door de wereld van kwasten, verf, terpentine, boetscerklei en aanverwante materialen waarmee „kunst" wordt geschapen. Of er zo ooit een goed kunst beleid in Leiden komt is de vraag. Het gaat er op lijken dat Leiden zo lang wacht met een duidelijk beleid en zoveel mogelijk wil beknibbelen, dat straks met het verdwijnen van galeries en het uitsterven van professionaliteit het be leid overbodig is geworden. Dependance Het gaat kennelijk goed met het Bastion Hotel in Oegstgeest, dat nog niet zo lang geleden in de buurt van het Rijnzichtviaduct zijn deuren opende. Kort na de opening blijkt Oegstgeest er al een tweede Bastion Hotel(letje) bij te hebben. De hotelketen wist beslag te leggen op een voormalige koffietent die vlakbij het Rijnzichtviaduct staat. Dit hotel is weliswaar wat kleiner en bouwvalliger dan zijn grote, stenen broer, maar wie een dak boven zijn hoofd belangrijker vindt dan luxe en comfort zal het er best naar zijn zin hebben. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Streepje Leiden liet zich de afgelopen week met de nota „Perso neelsbeleid voor etnische minderheden" weer van zijn sociaalste kant zien. Nadat de kruitdampen rond het voor rangsbeleid voor vrouwen wat waren opgetrokken, acht te het college de tijd rijp om met de volgende voorkeursbe handeling op de proppen te komen. Dit keer krijgen in de plannen van het college men sen van buitenlandse afkomst een streepje voor als ze sollici teren. Als alles volgens plan verloopt krijgt Leiden er in de toekomst jaarlijks zo'n ne gen leden van etnische min derheden bij in het perso neelsbestand. Allemaal leuk en aardig, die voorkeursbehandelingen maar op een gegeven moment kom je in de problemen. Het valt namelijk niet te verwach ten dat uitsluitend vrouwen uit etnische minderheden zich aanmelden voor een baantje bij de gemeente. In dat geval doen zich weinig problemen voor. Als de kandidate in staat is haar eigen naam te schrijven, zal zij ongetwijfeld de voorkeur krijgen boven tal van mannelijke kandidaten met indrukwekkende titels voor hun naam. Anders ligt het bij een vacature waarvoor een vrouw van Nederlandse afkomst en een mannelijke representant van een etnische minderheid zich als kandida ten bij de gemeente melden. Wie van beiden krijgt dan vorrang? Irw de net verschenen nota wordt het probleem onder kend, maar wat gemakkelijk ter zijde geschoven. „Een voorkeursvolgorde tussen bei de doelgroepen onderling wordt vooralsnog niet voorge staan. Dit is ook niet noodza kelijk, omdat dat wordt ver wacht dat kandidaten uit bei de doelgroepen, in de meeste gevallen althans, naar ver schillende functies zullen sol liciteren". Wie dat nu precies verwacht en waarom, daar wordt verder niet over gerept. Kennelijk is het vrij ondenk baar dat er functies binnen het ambtenarenapparaat zijn, die interessant zijn voor zowel vrouwen als leden van etni sche minderheden. Het college rekent er waar schijnlijk op dat de problemen van de baan zijn door een verdere uitwerking van het doelgroepenbeleid. Vermoe delijk komen na de etnische minderheden de langdurig werklozen aan bod. Daarna zullen andere onderdrukte groeperingen volgen, zoals operaliefhebbers, onderwater- hockeyfans en eigenaars van pit-bull terriërs. Uiteindelijk wordt de keuze uit de sollici tanten eenvoudig: Degene die tot de meeste doelgroepen be hoort, weet zich in Leiden verzekerd van een baan. Verkeren (1) Het gemeentebestuur van Al kemade was het er nog niet zo lang geleden unaniem over eens. Het nieuwe raadhuis moest op de plaats van het oude aan de Noordhoek in Ro^ofarendsveen komen. Met de toegevoegde bouw van een winkelcentrum door de RAAK-winkeliers zou er een modern, aantrekkelijk cen trum ontstaan in een gemeen te die door de aanwezigheid van vele dorpskernen toch een wat versnipperde indruk maakt. De discussie die er aan voorafging duurde ettelijke jaren, maar met de aankoop van grond van Rodewijk ach ter het gemeentehuis vorig jaar leek niets de uitvoering van' de cgntrumplannen in de weg te staan. Toen dat ge beurd was, konden de winke liers ook een belegger vinden die bereid was hun plannen te financieren. Het kan echter verkeren. De gemeente blijkt in het geniep de Vereniging van Neder landse Gemeenten te hebben ingeschakeld voor een alter natief plan. De VNG kwam met een „geheim" rapport, waarvan de belangrijkste con clusie niettemin al bekend «is: een nieuw gemeentehuis aan de Meerkreuk in Nieuwe We tering is goedkoper. Dan kan het oude gemeentehuis blij ven staan en dat is prettig, want er zijn 5000 handteke ningen opgehaald voor het behoud ervan. Het is nooit plezierig om krachtige signa len vanuit de bevolking onder de tafel te schuiven. Verkeren (2) Nu is de conclusie van het rapport niet zo opzienbarend. Natuurlijk is het goedkoper om een nieuw gemeentehuis op braakliggend terrein neer te p$ten, in plaats van eerst te gaan slopen en ambtenaren tijdelijk elders te huisvesten. Het is nog goedkoper om een nieuw gemeentehuis in de Veenderpolder te bouwen, maar van de centrumgedachte komt dan weinig meer te recht. En die woog tot nu toe zwaarder dan de financiële aspecten van de operatie. Het lijkt er op dat de angst van burgemeester Meerburg voor „misinterpretaties" niet gegrond is. Er is namelijk maar één interpretatie moge lijk: het gemeentebestuur heeft net zoveel belangstelling voor geld als voor beleid en laat de geschokte RAAK-win keliers mogelijk in de kou staan. De aankoop van de grond van Rodewijk komt door de huidige gang van za ken in een bedenkelijk dag licht te staan. Tuinbouwgrond wordt aangekocht, straks niet gebruikt voor het oorspronke lijke doel en zal natuurlijk nooit meer opnieuw tuin bouwgrond worden. Het is immers veel winstgevender om op de grond van Rodewijk dure huizen neer te zetten. Een behoorlijk centrum zal Alkemade wel nooit krijgen, maar de beurs blijft in elk ge val goed gevuld. Leuk hè (1) „Leuk hè? Er gebeurt einde lijk weer eens wat in de Leid se politiek!", riepen Theo van der Nat, Joop Walenkamp en Jit Peters onlangs in koor. Met name de laatste consta teer^ met veel genoegen hoe VVD en CDA elkaar hard handig in de haren vlogen over de afsluiting van de Breestraat. Als wethouder ruimtelijke ordening en ver keer is hij degene die de laat ste maanden onder vuur ge nomen is vanwege zijn plan nen met de Breestraat en het bebouwen van plekken groen. De fractieleiders van coalitie genoot VVD en oppositieaan voerder CDA hadden hem daarbij niet gespaard en er was, uitgezonderd collega Dick Tesselaar, niemand in de buurt om een deel van de klappen op te vangen. En zeg nu eens eerlijk: is het dan niet uiterst vermakelijk, maar vooral bijzonder prettig, als de grootste oppositiepartij zich opzettelijk en met veel plezier opwerpt als coalitiege noot en daarbij die lastige li beralen een hak zet? Jazeker, er gebeurt eindelijk weer eens wat in de Leidse politiek. Even leek het allemaal nog veel leuker te worden. Waar de PvdA, anders toch nooit te aardig tegen de christen-de mocraten, Joop en de zijnen op een borrel tracteerde na de presentatie van het Bree- straat-compromis, moesten die partij tegelijkertijd aan de noodrem gaan hangen toen het „nadere onderzoek naar de mogelijk komst" van een parkeergarage aan de Aal markt ter sprake kwam. Leuk hè (2) Het CDA is daar zeer sterk voorstander van, de socialis ten moeten er juist niets van hebben. Toen Joop Walen kamp een direct verband tus sen dat onderzoek en de maatregelen in de Breestraat signaleerde, sprong het sein direct op rood. „Leuk dat het CDA zo aardig meedenkt, maar ze moeten niet zo door draven", luidde de waarschu wing. Alsof het allemaal niet op kon, dikten de liberalen Theo van der Nat en Gerard Bak ker de problemen nog eens aan en verkondigden om het hardst dat de VVD dat onder zoek unaniem nastreefde. Dus ook de wethouder Fred Kuij ers en Jos Fase. Als door een wesp gestoken liet Dick Tesselaar onmiddel lijk weten dat dèt de afspraak niet was. Het collegeprogram ma sprak zich daar bovendien duidelijk over uit: er kan he lemaal geen parkeergarage aan de Aalmarkt komen. Der gelijk stemgedrag zou hij dus niet tolereren. Kortom: een si tuatie die een hete zomer be loofde. Hoewel daar officieel nog geen definitieve uitspraken over zijn gedaan, is inmiddels uit de wandelgangen wel dui delijk geworden dat die hete zomer voorlopig met een jaar is uitgesteld. Of Dick Tesse laar nu terugkrabbelt of de li beralen, dat moet nog worden afgewacht, maar van een cri sis zal geen sprake zijn. Zó leuk zijn ze in het college nou ook weer niet. KAMER VAN KOOPHANDEL: LEIDEN De Kamer van Koophandel doet al jarenlang vruchteloos po gingen om tot overleg te komen met wethouder J. Peters van ruimtelijke or dening. Dat zegt de Ka mer in een nieuwe brief aan burgemeester en wet houders over de gang van zaken rónd de Breestraat. De ruzie-achtige briefwisseling met het college is begonnen met een notitie van de Kamer over de Breestraat-proef waar in het gemeentebestuur werd beticht van „gebrek aan des kundigheid" en van een „in formatie-achterstand". Die no titie werd toen door het colle ge als beledigend getypeerd. Secretaris A. Berkhout van de Kamer van Koophandel doet nu nog een schepje bovenop die typeringen door te zeggen dat het gaat om een „zakelijke constatering, die bovendien nog onderbouwd is". Volgens Berkhout is die bovendien niet van vandaag op gisteren, maar in het verleden ook al eens ge daan in het kader van de Breestraat-kwestie. Toen kwam er geen reactie van het college. Met de uitlatingen over de vruchteloze pogingen tot over leg met wethouder Peters, wordt gereageerd op opmer kingen van het college dat in het verleden de communicatie tussen gemeente en Kamer niet optimaal is geweest. Vol gens secretaris Berkhout is er juist de laatste jaren sprake van een goedlopend overleg met VVD-wethouder J. Fase van economische zaken. Slechts waar het gaat om aan gelegenheden op het vlak van ruimtelijke ordening, is daar geen sprake van. Berkhout meent dat hier politieke rede nen een rol spelen, deze porte feuille wordt beheerd door een Pvd A-wethouder. In de brief aan het college dringt de Kamer er nog eens op aan nu geen definitieve be slissing te nemen over de Breestraat. Daarbij wordt ge wezen op de verdeeldheid bin nen het gemeentebestuur en op het aanstaande vertrek van wethouder Peters. Sloot wordtPWA-Kanaal De sloot bij het Pesthuis heeft een naam gekregen: het Willem Alexander Kanaal. Een bordje markeert de plek waar de kroon prins vorige week ongewenst te water ging. Hij kwam wonderwel ongedeerd uit zijn zwaar gehavende voertuig. Het bordje is, zo lang het blijft staan tenminste, nog de enige tastbare herinnering aan het ongeval. Het is geplaatst door onbekenden misschien met de bedoeling dat deze anonieme watergang ooit de geschie denisboeken haalt als de plek waar voor het eerst in Leiden een kroonprins tegen een boete van 300 gulden aanreed. FOTO: TEJO RINGERS HAZERSWOUDE De ge meente Hazerswoude streeft naar de bouw van twee- en driekamerwoningen voor oude ren in de gemeente. De wonin gen zouden ook geschikt moeten zijn om eventueel door jonge alleenstaanden te worden bewoond. Dat staat te lezen in de Nota Ouderenzorg, die on langs door de gemeente is uitge bracht. De woningen zouden gebouwd moeten worden in een vriendelijke woonomgeving, een levendige buurt met voor zieningen in de directe nabij heid. Door middel van woning toewijzingsbeleid zou de ge meente de ouderen enige prio riteit kunnen geven. Uitgangs punt van de nota is om bij het toekomstige beleid rekening te houden met de vergrijzende be volking. Volgens de opstellers van de nota zijn er voor de ou deren in Hazerswoude al veel goede voorzieningen aanwezig. De maaltijdvoorziening, tijdelij ke opvang van ouderen in het bejaardencentrum, de actie meer bewegen voor ouderen en het alarmeringssysteem zijn daaraan voorbeelden. Wel woraen problemen verwacht in de toekomst al steeds meer ou deren een beroep op die voor zieningen gaan doen. De maal tijdvoorziening heeft zelfs in middels al de maximale capaci teit bereikt. Aangezien capaci- teitsgroei in de meeste gevallen geen haalba're kaart is wordt gedacht aan een meer efficiënt gebruik van voorzieningen. De gemeente wil daartoe zelf zorg en zorg aan elkaar stimu leren. Ook zouden ouderen meer bij de organisatie van de zorg moeten worden betrokken. Voorts moet overleg komen tussen de instellingen op het ge bied van ouderenzorg. Er moet aanvullend vervoer komen voor ouderen. Verder is samen stelling van een informatiefol der voor ouderen aan te beve len. Om alle aanbevelingen op elkaar af te stemmen zou een coördinator kunnen worden aangesteld. Overigens voegt de gemeente daar wel aan toe dat binnen de huidige personele formatie van de gemeente-se cretarie een dergelijke functie niet kan worden ingevuld. De Nota Ouderenzorg wordt op 6 Uni in de commissie weliin - besproken.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13