jjagerman schrijft jeigen schelmenroman blksvermaak Eindhoven MVV op kop na verlies Vitesse U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! r^fORL £cidóe Courant irco van Basten schiet br keer raak voor Oranje Bernard grote verliezer in tijdrit pOK BRENDA SCHULTZ BIJ LAATSTE ZESTIEN IN PARIJS \R TIG DUIZEND ÏNSEN KOMEN AF OP CUP FC Groningen stelt kandidatuur VRIJDAG 27 MEI 1988 PAGINA 7 ;iNGEN Het Nederlands elftal heeft gisteravond de innen uitstap naar Zeeland afgesloten met een royale zege de jubilerende amateurs van de zaterdag-tweedeklasser :erke. Op het oefenduel in Vlissingen waren liefst 6200 "en afgekomen. Bij Oranje toonde Marco van Basten zich ctief. De naar de linkervleugel verbannen centrumspits iC Milan was donderdagmorgen als fit aangemerkt en a |e liefst vier keer. Van Basten had geen last meer van de 76.71 ije aan het linkerjukbeen, die hij zaterdag in Amsterdam óndergaan. De zwelling was verdwenen, toen de spits, die 37*(entrale plaats is kwijtgeraakt aan John Bosman, donder- i5ijjBrgen door bondsarts Kessel werd gekeurd. Van Basten 50a en dag eerder, na een vistocht op de öosterschelde, in Yer- samen met de aan het dijbeen geblesseerde Koevermans ïen extra training van één uur moeten ondergaan. Peter-Paul Tellier maakt woorden waar MEDEMBLIK Peter-Paul Tellier heeft nog geen maand zijn studie afgerond of hij bewijst zijn stelling dat hij met voldoende concentratie de grote Nederlandse kandidaat voor de opvol ging van olympisch plankzeilkampioen Stephan van den Berg is. In de sterk bezette internatio nale regatta van Medemblik bezet de 22-jarige Utrechter na drie races de tweede plaats in het' tussenklassement, achter de al jaren toonaange vende Fransman Nagy. Peter-Paul Tellier deed het surfen er altijd bij. Hij staat al 12 jaar op de plank, maar dat hoort als je lid bent van de familie Tellier. Onno is tot nu toe de bekendste telg van het Utrechtse ge zin. Hij was reserve achter Van den Berg bij de Olympische Zomerspelen van 1984 in Los Ange les. VIESTE Massimo PodenzJ- na, eenzame winnaar van het eerste gedeelte van de vierde etappe in de Giro, heeft de ploegentijdrit van gisteren van zijn aantrekkelijkheid beroofd. Het secondenspel om de top- plaats was voorbij, zelfs een matige ploeg als die van Po- denzana moest de rose trui over de bergjes en de kronkel wegen, gedeeltelijk tegen de wind en in de voortdurend brandende zon over het tijd rittraject van veertig kilome ter kunnen slepen.Het lukte, de groten kibbelden tussen Rodi Garganico en Vieste nog even op het tweede plan. upponi en Piasecki uit de win nende ploeg, Visentini, Mach- ler en Zimmermann, die met hun negental slechts elf secwnden verspeelden. Er was ook één grote verliezer, Jean Francois-Bernard, die met zijn ploeg bijna twee volle minuten inleverde. Erik Breukink, die bijna een minuut minder moest inleveren op Piasecki, hield ook maar een groepje van vijf over en handhaafde zich maar net bij de top-twin- tig. In de eerste kilometers vielen De Rooy en Lubberding al weg, vrij kort daarna Freu- ler en Vanderaerden. Panaso nic had gekozen voor het tot iedere prijs verdedigen van de fraaie klassering van Breu kink. Jan Gisbers nam een an dere weg. „Het doel was met negen man aan te komen. Door het slechte begin van Rooks, door de „revalidatie" van Lemond hebben wij geen man voor de top van het klas sement. Het enige dat wij kon den doen is de Amerikaan, onze aanvoerder voor de Tour, meer zelfvertrouwen te geven, hem -en ook de anderen- mee te slepen naar de streep. Dat is gelukt". KNAU beloont olympische ereplaatsen met premies DEN HAAG Nederlandse atleten, die tijdens de olympische atletiekwedstrijden in Seoul bij de eerste acht eindigen, worden door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie met geldbedragen beloond. Op voordracht van de technische staf heeft het bestuur van de KNAU teineinde de olympische selectie optimaal te motiveren, besloten een gouden medaille te honoreren met een bedrag van 10.000 gulden. Zilver en brons leveren respectievelijk 7500 en 5000 gulden op. Verder zijn de volgende bedragen te verdienen: 4000 gulden (vierde plaats), 3000 gulden (vijfde plaats), 2000 gulden (zesde plaats) en 1000 gulden (ze vende en achtste plaats). 5.00 VRIJS - Op de dag dat ex-Rus Felix Kaplan Kirill Gradov in ïsterdam zijn laatste ek ten doop hield >egde Nicole Jagerman 3570, in opmerkelijk hoofd- 24.71 uk toe aan haar eigen chelmenroman" op Ro- o n nd Garros. De 20-jarige mstelveense slaagde er U600 steren namelijk voor 84.00 et eerst in zeventien ar (Marijke Schaar, hal- 44.50 finaliste tegen Evonne J® J oolagong) in als Neder- 5i oo ndse een plaats te vero- jjjjjeren bij ae laatste zes- 22i en in het enkelspel. 41.00 en later op de dag door ndgenote Brenda oj59 :hultz gekopieerde "So! 'estat^e' ^ie te laat &3oDmt om nog in het ge- «■M hrift van Kaplan/Gra- 263.00 )V te worden opgeno- 205.oo|en, maar het samenval- jjjjjn van beide gebeurte- 6930 ssen op vijfhonderd- 103 50 jftifi kilometer afstand van elkaar was te opmer kelijk om onvermeld te blijven. Zeker in de wetenschap dat Kaplan en Jagerman in het verleden nogal veel met el kaar te maken hebben gehad. Tot Wimbledon vorig jaar fungeerde de al jaren in Ne derland wonende oud-Rus als coach van de nationale kam pioene van twee jaar geleden. Maar op het gras van Groene Kathedraal brak de Amstel- veense met Kaplan, die zij onder meer een te hard be leid verweet. Sindsdien bleef Jager man verstoken van op zienbarende resultaten, maar de publicatie van het boek van haar ex-coach mobili seerde wellicht de fameuze geheimzinnige krachten in de sport. „Ik zal in dat boek best voor komen", verklaarde Jager man daags vóór haar opmer kelijke opmars gestalte kreeg in een plaats in de achtste fi nales in Parijs. En ook een etmaal voor haar eigen ten nispark, dat van Jaagpad, plaats van handeling was voor de presentatie van het boek van Kaplan/Gradov. Ook toeval? Lichtpuntje Hoe het ook zij, Nicole Jager man en Brenda Schultz zorg den gisteren voor twee licht puntjes in de vaderlandse tennishistorie. Hetgeen voor Nicole Jagerman des te op merkelijker was, doordat de Nederlandse net als een ron de eerder kwalitatief bezien de mindere speelster was. Net als Julie Halard op woensdag toonde de Zweedse Maria Strandlund (18) zich gisteren een completer speel ster, die gevarieerder acteer de en vooral meer initiatie ven ontplooide. Jagerman stelde daar in feite niet veel meer dan een portie degeliikheid tegenover. En daar lag de basis voor haar uiteindelijke succes. Want waar de Zweedse grossierde in afzwaaiers op belangrijke momenten, bleef de Neder landse de ballen wel voorna melijk binnen de lijnen plaat sen. Het leverde haar met 4- 6, 6-1, 6-3 de zege op en mor gen een ontmoeting met de Canadese Helen Kelesi, die de als vijfde geplaatste Ma- nuela Maleeva gisteren uit schakelde. „Ik was heel blij", verklaarde Nicole Jagerman een half uur na afloop van de partij. „In de tweede ronde had ik nog het gevoel dat mijn be nen als lood aanvoelden. Maar daar had ik nu geen last van. Ik zag dat die Strandlund in de derde set moe was. Bovendien maakte ze veel onnodige .fouten". Nicole Jagerman straalde veel tevredenheid uit. „Ik heb er weer plezier in", ver telde ze verder. „Ik vecht er weer voor, doe er weer alles aan en train hard. Dat was vorig jaar rond deze tijd wel anders. Maar dit soort dingen gebeurt nu eenmaal. Ik doe hier nu alles in mijn eentje en het bevalt me prima. Maar ik denk wel dat er za terdag veel mensen naar Pa rijs zullen komen, als ik ten minste kaarten kan krijgen. Ook mijn coach Frits Don zal er zeker zijn". Tips Brenda Schultz heeft wel een begeleider (Franker), die haar terzijde staat met alle mogelijke tips en steun. Het zijn er zelfs twee, want ook assistent- bondscoach Marian Laudin volgt de Heemsteedse in Parijs op de voet. De oud- Tsjechoslowaak, die eind ja ren zestig naar Nederland vluchtte, ontpopt zich tijdens de partijen van Schultz zelfs bijna als haar grootste sup porter. Hetgeen er waarschijnlijk in niet geringe mate toe heeft bijgedragen dat de zeventien jarige Nederlandse zich giste ren op een knappe manier ontdeed van de Italiaanse Cecchini, die als veertiende was geplaatst en tot dusver al zeven toernooizeges op haar naam heeft staan. In tegenstelling tot Jagerman is Brenda Schultz wel een speelster, die zélf op avon tuur gaat. Weliswaar met een technisch gezien nog verre van volmaakt slagenarsenaal, maar getuigend van een hartverwarmende portie durf en stoelend op een bijna mannelijke opslag. Die deed de al bepaald niet kleine Heemsteedse (1,84 meter) op belangrijke momenten ver uitstijgen boven de stevige Italiaanse, die evenwel in beide sets een voorsprong kon nemen. Dat mismoedigde Schultz evenwel niet. De Nederland se beet "zich in de partij vast en zegevierde met 6-4, 7-5. Ze ontmoet nu de Argentijn se Gabriela Sabatini, voor welk duel waarschijnlijk morgen een plekje op het centre court zal worden inge ruimd. Waarbij het niet waarschijnlijk is dat de ijs koude Heemsteedse zich net als Hellas ter Riet eergisteren zodanig zal laten imponeren dat ook zij al mentaal tenon- der is gegaan nog vóór er nog maar één bal is geslagen. „Ik ben nooit zo erg ner veus", vertelde een opgeto gen Brenda Schultz later. „Zeker als ik achtersta heb ik er geen last van. Dan krijg ik een gevoel van: wat kan mij nog gebeuren". De Heem steedse is overigens nog in een ander opzicht een benij denswaardige vrouw. „Ik ben nog nooit geblesseerd ge weest", zegt de Nederlandse, die toch bepaald haar bouw en lengte niet mee heeft. Op de vraag hoe lang ze nu is zegt ze: „Ik ben nog wel ge groeid sinds vorig jaar, maar i laatste zestien te scharen op Top-tien Volgens Stanley Franker is Brenda Schultz op weg naar de top-tien. „We hadden ge pland dat Brenda aan het eind van het jaar rond de 80e plaats zou moeten staan. Dat is nu al met deze resultaten in Parijs meegerekend onge veer de 30e plaats. Overigens is Sabatini de eerste speelster uit de top-tien, tegen wie Brenda Schultz speelt. Dat is goed voor haar ervaring. Als ze zaterdag trouwens verliest gaat ze gewoon hier in het jeugdtoernooi spelen. Dat is goed voor haar. Ze moet ook nog evenementen spelen, waarin ze moet bloeden". FRANK WERKMAN DHOVEN De bre- [rijns op zijn gelaat 1 boekdelen. Hans I Breukelen, de doel- i van PSV genoot in- van alle belangstel- h „Hansje, Hansje", peerden naar schat- i tweeduizend in het len wit gestoken aan- ers gistermiddag op loven Airport, waar Europese bekerwin- een hartverwarmend jom werd geheten. [iet eind van de middag het allemaal nog eens 149 U ;tjes overgedaan. Een rij- 44 i/( loor de stad en een ont- 1151/Üt op het stadhuis, waar 15 5/1 >elers en begeleiders een herinneringsbord van 531/? ad Eindhoven kregen, 53 5/1 ogden de feestvreugde 36 5/1 maar. De supporters, 50 3/iassaal naar het stadhuis- 491/2 gekomen waren om hun toe te juichen, waren oor niets gekomen. Trots en de spelers de 'beker Ile lelijke grote oren' aan hende meute, iden tijden van het Ne- ise voetbal herleefden idhoven. Meer dan 24 )nd de Brabantse licht- !op zijn kop. Mede door (warme weer toog een deel van de Brabantse Jking naar de terrasjes, een spontaan carnaval op I terde 123. O gevierd. Op Stratum- rde het uitgaansgebied in de Vo< nstad, was het goed toe- koers Van agressie was geen er daife. „Het is dat ik dienst anders had ik gezellig de op ïdaan", verzuchtte een ?er ii nde agent, die op afstand cel het door Philpis georga- de feestprogramma Met de handen in de zij op /ftt hij van het publiek, dat 80 c( lal meezong met de op- nde artiesten, halv imeester Jos van Keme- nade, die gistermiddag even na enen de ploeg verwelkom de op Eindhoven Airport, was vol lof over de club. „Na Am sterdam en Rotterdam is ook Eindhoven nu een bekende stad", sprak hij niet zonder trots. „De wedstrijd is immers in maar liefst 97 landen uitge zonden en regelmatig werd PSV Eindhoven in beeld ge bracht. Een goede zaak". Ter wijl de spelers de vliegtuigtrap afdaalden, speelde de Philpis Harmonie „De Zivervloot" en „We are the champions", dat door de ongeveer tweeduizend mensen spontaan werd meege zongen. Vervolgens betraden de spelers een podium en werd de glimmende Europa Cup triomfantelijk aan de fans ge toond. Sören Lerby en Eric Gerets begonnen spontaan een polonaise en ook Hans van Breukelen liet zich niet onbe tuigd. Geknipt Enkele uren later trok de se lectie zich terug in een Eind- hovens restaurant, waar Kees Ploegsma en Guus Hiddink onaangenaam werden verrast door Ronald Koeman. Koe man had met het duo gewed, dat PSV Benfica zou verslaan. Het duo was bereid om zich te laten kortwieken door een kapper als Koeman gelijk zou krijgen, hetgeen gebeurde. De huiskapper van Koeman vol trok het vonnis. Onder grote hilariteit van de aanwezigen werden de manager en de trai ner geknipt. Later in de middag begon de rondrit op een open wagen door Eindhoven. Opnieuw kreeg Van Breukelen de mees te aandacht. Een spandoek met de tekst: „Hansje, maak met mij een dansje", sprak boekdelen. De spelers bekeken de spontane reacties met een glimlach en wisten uitstekend raad met de voorraad bier op de wagen. Eindelijk mocht er een keer stoom afeeblazen b m Duizenden supporters van PSV stonden tijdens de rijtoer langs de kant van de weg om de winnaars van de Europa Cup toe te juichen. worden na een lang en succes vol seizoen. Al was het voor de meesten slechts voor een dag. De Denen Nielsen, Lerby en Heintze moesten zich vandaag melden bij de Deensen natio nale ploeg, die zich voorbe reidt op het EK. Het vijftal Nederlandse internationals (Vanenburg, Kieft, Van Aerle, Koeman en Van Breukelen) meldt zich morgen bij bonds coach Rinus Michels in Noord- wijk. Michels had de spelers nog enkele dagen langer wil len laten nagenieten van het mooiste seizoen uit de geschie denis van de 75 jaar jonge club, maar de spelers dachten daar anders over. Zij willen morgen niet afwezig zijn bij het afscheid van Rob de Wit, die met een gecombineerd team van Ajacieden en spelers van FC Utrecht zijn afscheids- wedstrijd tegen Oranje speelt in de Amsterdamse Water graafsmeer. Na de rondtoer door Eindho ven werden de spelers ontvan gen op het stadhuis. Daar volgden toespraken van bur gemeester Van Kemenade, mi nister Braks van Landbouw en Visserij en de Brabantse com missaris van de koningin Hou- ben. Houben schonk aanvoer der Eric Gerets de provincie penning, de hoogste onder scheiding die Brabant kent. De Belg was er zichtbaar mee in zijn sas. Commissaris der koningin Houben haalde zijn voorgan ger Van Agt naar voren in zijn FOTO: ANP speech. „Nu weet ik waarom hij naar Tokio is gegaan", zei hij, doelend op de komende strijd om de wereldbeker, waarin Europees kampioen PSV in de winterstop mag uit komen tegen de sterkste ploeg van Zuid-Amerika. dat duel wordt jaarlijks in de Japanse hoofdstad afgewerkt. De Eind- hovense club heeft echter nog niet officieel laten weten, dat het daadwerkelijk die wed strijd zal spelen. RICHARD THANNHAUSER GRONINGEN FC Groningen is de belangrijkste kandidaat geworden om de nacompetitie te winnen. De Groningers behaal den in het Oosterpark tijdens een spectaculaire wedstrijd een overwinning van 2-0 op Willem II. Zij hebben de troefkaart nu in eigen hand. De Tilburgse formatie is als enige kansloos in de strijd om de resterende plaats in het toernooi om de UEFA-be- ker. VVV kan daar mogelijk van profiteren. De Venlonaren wonnen met 4-1 van FC Twente en moeten nog naar Tilburg. FC Groningen: Storm; Boekweg, De Wolf, Thijssen. Manders; Mason, Olde Riekerink, Verkuyl; Brooke. Booy, Eykeikamp (Beltman). Willem II: Verkerk; Wolffs. Werdekker, Stafleu. Mallien; Feskens, Van der Borcht, Van de Horst; Broeken. Maddock, Van Straalen (Farrington). WV - FC Twente 4-1 (2-1): 12. Luhukay 1-0, 30. Luhukay 2-0, 43. Keur 2-1, 52. Luhukay 3-1, 60. 4-1 Rutten. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 5616. VVV: Roox; Burhenne (Berghuis), Van Berge Henegouwen. Verhagen, Eiier; Libregts, Reynierse, Korsten; Luhukay, Rutten, Valckx. Twente: Ensink; Koopman. Van Rossum, Rutten. Elzinga; Bosch, Roelofsen (Neyenhuis), Balm; Keur, Lipponen, Huistra (Brilhuis). Stand FC Groningen VVV FC Twente Willem II 1 6 6-4 4 5-7 MAASTRICHT MVV is de nieuwe leider in de nacompetitie van de eerste divisie. Zelf versloegen de Limburgers gisteren De Graafschap met 2-1. Vitesse verloor op eigen terrein verrassend van RBC met 3-0. De karakteristieken zijn: MVV- De Graafschap 2-1 (2-0) 29. Thai 1-0, 40. Arts 2-0 (strafschop). 52 Rosen- daal 2-1. Scheidsrechter. Van der Laar, toeschouwers: 3000. MVV: Hanssen, Linders, Arts, Thai, Quaden, De la Haye, Maas, Vincent, Bra ken, Vanderbroeck (Driessen) en Verbeek. De Graafschap: Olyslager, Kruys, Hidding, Vreman, Wijkamp, Rosendaal, Oonk (Beerthuiszcn), Leeuwerik, Boere, Van Eek en Elberts. Vitesse- RBC 0-3 (0-1) 2. 0-1 J. Molenaar 59. 0-2 Voets 74. 0-3 J. Molenaar. Scheidsrechter Uilenberg, 3.500 toeschouwers. Vitesse. Schellekens; Sturing, Bos, Klomp Straal (Baltus). Evers. TaJan, Small, De RBC: Van Campenhout; Jurgens, Van Gastel, M. Molenaar, Kerstens, J. Mole- Van der Steene (Sander), Bijsterveld, Pijpers, Voets. Moerkens (Tjeb- bens). Stand: MVV RBC .3 2 0 1 4 5-2 .311134-4 .311132-4 3 0 2 1 2 2-4 Oostduitsers slaan eerste aanval af DIEREN De Oostduitse renners hebben gisteren de eerste se rieuze aanval op hun leidende positie in Olympia's Ronde van Nederland afgeslagen. In de zesde etappe van Émmeloord naar Dieren maakten de Nederlanders eindelijk weer de indruk zich niet bij/voorbaat bij een Oostduitse eindoverwinning neer te leggen. Louis de Koning, één van de favorieten voor ae eindze ge, sloop in het laatste gedeelte van de etappe mee met de vlucht van de Sergei Oehakov en de Italiaan Brunelli. De Rus hield het tempo van de vluchters hoog, maar de Oostduitse trein slaagde er in de slotkilometer in het verschil tot enkele seconden be perkt te houden. De Italiaan Brunelli. die in de kopgroep het minste werk opknapte, reed zijn twee concurrenten in eind sprint uit het wiel. kt w kwa de .k<

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7