)p zoek naar liefde ^DIO/TELEVISIE Qeid&zQowiant VRIJDAG 27 MEI 1988 PAGINA 17 •ank Masmeyer 1 et nieuwe shows itatie Tsum In de maanden juni en juli zal NCRV-tv _estal nieuwe muzikale shows uitzenden. Onder de F G'oud en nieuw" presenteert Frank Masmeijer n vanuit een speciale NCRV-Studio in het Pony- Slagharen Nederlandse artiesten met voornamelijk idse sp riandstalig repertoire uit verleden en heden. Ver- lal in elke aflevering een artiest voor het voetlicht |en gehaald die in het verleden heel bekend was, die de laatste jaren niet meer heeft opgetreden, ld en nieuw" duurt steeds veertig minuten en zal s achtereenvolgende zaterdagavonden worden uit- ïden, te beginnen op 4 juni a.s. (van 19.20 tot 20.00 wordt ers nieis e helft Boud abert zefia Nederland 1). Daarin kan de kijker optredens achten van Benny Neyman, Joop de Knecht, An- ch naa e Reuver, Rita Corita, Manke Nelis, Ronnie Tober, rvolgeiJokummers, Dennie Christian Mieke, Teach In, im, pe ge Baker Selection, Jan John en Bonnie St. ;elen pfe. James Herriot terug op NCRV-tv HILVERSUM Onder de titel „James Her riot, belevenissen van een veearts" brengt de NCRV-televisie vanaf dinsdag 31 mei een her haling op het scherm van de Engelse serie „All creatures great and small". Het betreft hier de drie reeksen die in de loop der jaren in Neder land zijn uitgezonden. James Herriot zal zo doende wekelijks te zien zijn tot en met 21 fe bruari 1989. Aansluitend start de NCRV-televi sie op 28 februari van het volgend jaar een nieuwe reeks van tien afleveringen met bele venissen van de veearts. De serie speelt zich af in de jaren 1937-1939 en is gebaseerd op vier boeken van de van origine Schotse James Her riot, een jonge, pas afgestudeerde veearts, die zijn eerste baan krijgt in een gevestigde prak tijk in Yorkshire. Daar maakt hij kennis met de boerenbevolking en voert hij zijn eerste operaties uit. „Handen omhoog" nieuwé familie serie op NCRV-TV HILVERSUM „Handen omhoog" is de Titel van een luchtige achtdelige serie, die NCRV-tv vanaf dinsdag 31 mei wekelijks op het scherm gaat brengen. Het verhaal voor deze nieuwe serie werd geschreven door Piet Kam- merman en de regie had Aart Staartjes. Centraal in deze vrolijke serie staat een gezin waarin tussen vader, moeder en de twee kinderen de kloof soms groot, dan weer o zo klein is. Aandacht voor allerlei generatieproblemen wordt dan ook niet uit de weg gegaan. Een relativerende knipoog onbreekt evenmin. De hoofdrollen worden ge speeld door Allard van der Scheer, Mariëlle Fiolet, Sylvia Millecam, Sander de Heer en Porgy Franssen. De acht af leveringen worden van 31 mei tot en met 19 juli uitgezon den, wekelijks op dinsdag via Nederland 1 om 19.45 uur. JOVE ME" INDRINGENDE FILM BIJ VPRO i woeri 1 winaVERSUM Van de die el^edse tv-film „Love 80 ontf van cineast Kay Pol- wordt de kijker niet wf vr°lijk- Het is een in- agende rolprent, die [s hevige emoties los- [kt. Wie zich in het ^dezïïp32! kleeft, zal het l moment meeleven hoofdrolspeelster Su- l.3- (Anna Lindén), haar KWraSflemen begrijpen, tra- van 4 in de ogen krijgen wege het al op jonge Carissc tijd geruïneerde be- ,?'vi, n, om bij een volgende 5YBenie te concluderen dat Aitena net het 14-jarige meisje Bd?3i. o°n geen goed garen der m4 te spinnen en dat een Uouze' ïdige behandeling n (Nedr een psychiater mis- ,6(Deni en no£ a^s en*S rec*" ïrkeiba' del in de strijd kan 126 3°, den geworpen. Het 36. irf °lg van deze haat/lief verhouding levert liende televisie op. imaro/tfve Me" (zondag: Ned. Gorojn 22.00 uur) is dan ook a). *4. geschikt voor men- ïd). 5.L die een avondje onge- anF,n)crPliceerd kijkgenot ssenbeirgeschoteld willen »en. race: >di). 2J Pollak toont zijn kijker 3. Banllijkertijd indringende en 9orojerhoudende beelden. jOupJtstgenoemde scènes zijn iro 32. ral de natuur-opnamen r) 40. a de Zweedse kust met zijn 42.7 4els, die weliswaar vol sym- 7g'ek zitten, maar de kijker ,"133'hetzelfde moment wat rust nen, nadat er weer een he- mÊmmmi confrontatie heeft plaats gevonden. En die zijn er legio in dit verhaal. Suzie is name lijk op zoek naar liefde. Ze is de dochter van een alcholiste. Haar vader is inmiddels over leden. Het meisje heeft al heel wat pleeggezinnen afgewerkt, maar werd telkens weer de laan uitgestuurd omdat ze in haar zoektocht provoceert, ru zie maakt en in haar eerlijk heid vaak de grens van het toelaatbare te ver overschrijdt. Zowel aan het begin als aan het eind van de film zegt ze: „ik blijf nooit lang op eenzelf de plaats, ik trek altijd verder. Als ik op een dag iemand vind, die onmenselijk veel van mij houdt, dan pas zal ik blij ven". Lijfspreuk Het lijkt haar lijfspreuk, die ze in de 126 minuten durende film, constant op waarde test. Als ze nog één kans krijgt en voor een proef-weekje wordt opgenomen in het gezin van Martha en Gunnar Lindger, die al een zoon Thomas en een dochtertje Ann hebben, is het eerste wat ze wil weten: „Welk bedrag ontvangen jullie van de kinderbescherming". Die 7500 kronen is de aanlei ding tot de eerste fikse ruzie. Op de momenten dat ze be hoorlijk uit de hand lopen en Suzie het huis in een complete chaos verandert, blijkt vooral de tolerantie van Martha enorm te zijn. Hoewel Suzie meerdere malen echt te ver gaat, ziet Martha in het meisje een gelegenheid om aan haar leven een waardevolle inhoud te geven. Ze schenkt het kind al haar liefde en genegenheid, maar Suzie, die een aantal heel onplezierige ervaringen in andere pleeggezinnen heeft opgedaan, heeft tijd nodig om die liefde op waarde te schat- Anna Lindèn als Suzie en Thomas Fryk als Thomas in een bewogen scène uit de film „Love Me". FOTO: VPRO ten. Gunnar daarentegen staat minder open voor Suzie's pro blemen en probeert keer op keer een einde te maken aan de druk op het gezin, die haar komst tot gevolg heeft. De man die haar waarschijnlijk het beste begrijpt is de oude Larsson, een vogelliefhebber, die Suzie ziet als een kind met dezelfde verwachtingspatro nen en dromen als ieder an der. Kay Pollak brengt deze roep om liefde en genegenheid op indrukwekkende manier in beeld. Er wordt niet alleen sterk geacteerd, maar sommige scènes lijken op schitterend verfilmde stillevens. Anne Lindén oogt daarbij afwisse lend als de fee en de heks. „Love Me" is een film vol symboliek en hij is niet geheel zonder humor. Dat laatste komt tot uitdrukking in de ex treme eerlijkheid van Suzie. Het verhaal heeft vooral in het begin iets weg van een dagboek-vertelling, maar dat verwatert naarmate de film zich ontwikkelt. Vooral de scè nes waarin Suzie lijkt te vin den wat ze zoekt, zijn soms hartverscheurend. Als kijker is het dan ook schipperen tus sen een traan wegpinken en woedend worden. Ontbreekt Kay Pollak wil in zijn film la ten zien hoe elk kind naar warmte en geluk verlangt en wat er gebeurt als die liefde in een vroeg stadium van zijn le ven ontbreekt. De cineast, die vanaf 1968 een groot aantal films vervaardig de, waarin kinderen de hoofd rol speelden, zegt: „Wat ik vooral van die kinderen heb geleerd, is dat ze allemaal stre ven naar een betere wereld en dat is ook mijn drijfveer. Daarom kon ik mij misschien voor honderd procent vinden in de strijd die Suzie voert. Soms denk ik dat het gemak kelijker is om van kinderen te houden dan van volwassenen omdat kinderen nauwelijks ac teren. Hun liefde is spontaan en eerlijk en er is niet méér nodig om het te ontvangen dan jezelf te zijn". HANS PIËT KRO 15.30 Limburg, een grensge val.-, documentaire over de natuur en cultuur in Limburg, (herh.). 16.20 Alias Smith and Jones, Amerikaanse serie. Afl.: Veeoorlog. Smith and Jo nes bieden aan om de vee drijver Mark Alcott te hel pen. En zo raken ze be trokken bij een lokale vee oorlog. 17.10 KRO'a Tekenfilmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Hitquiz-Muziek. Presenta tie: Henk Westbroek. Gas ten: Nadieh, Renè Shu- man, VOF de Kunst en Cir cus Custers KRO 18.00 Op je ogen, thema-pro gramma voor jongeren. Vandaag: Populariteit. 18.25 Throb, jeugdserie. Afl.: Korte ontmoering. NOS 19.00 a Journaal. KRO 19.18 Tom en Jerry. Tekenfilm serie 19.25 D'r uit met je geluid, imi tatie-quiz. Presentatie: Ro bert Paul. 20.20 Terugkeer naar Brideshe- ad. 7-delige Engelse serie naar de roman van Evelyn Waugh. Afl.6: Een ruk aan de draad. Ondanks dat ze niet officieel getrouwd zijn, leven Julia en Charles al weer twee jaar samen. Hun geluk wordt echter ver stoord door Brideshead, die vindt dat ze in zonde le ven. 21.50 Brandpunt. Actualiteiten rubriek. In de melkveehou derij is er nogal wat com motie over het BST-hor- moon. Door toediening van dit hormoon gaan koeien meer melk leveren. Maar ze krijgen ook veel grotere uiers. Minister Braks van Landbouw en Visserij wordt geïnter viewd over dit BST-hor- moon. Verder: een repor tage over de bestedingen van de actie Afrika Nu, het rapport van de Gezond heidsraad over comapa tiënten en een portret van Henny Ori die haar 40-jarig toneeljubileum viert. Voet bal: de wedstrijden Twen- te-Willem II en Groningen- VVV uit de nacompetitie. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Brandpunt Weekend Edi tie. 23.30-01.35 Z, Frans-Algerijnse politieke thriller uit 1969 van Constantin Costa- Gravas. Met: Yves Mon- tand, Irene Papas, Jean- Louis Trintignant e.a. In 1963 komt de Griekse poli ticus Lambrakis om bij een Ria Lubbers is in de eerste af levering van het Way of Life Magazine de gast van presen tator/restaurateur Ton Fagel. FOTO: ANP verkeersongeluk. De rech ter van instructie wordt tij dens zijn onderzoek gehin derd en het ongeluk begint veel weg te hebben van een politieke moord. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Tita tovenaar, kinderserie. Afl.8: De versneller. 15.55 Mask, tekenfilmserie, Afl.8: Kruis of munt. (herh.) 16.15 TROS way of life magazi ne, informatief magazine. Presentatie: Ton Fagel. Gast: Ria Lubbers. 17.00 Derrick, Duitse misdaad serie. Afl.: Lohmann's in nerlijke rust. (herh.). Een man die tot levenslang was veroordeeld wegens moord op een juwelier, wordt na 15 jaar vrijgela ten. De commissaris die destijds de zaak in handen had neemt kontakt op met Derrick. 18.00 TROS Sport. Sportmaga- zine. 18.25 De dieren van Afrika. Na tuurserie. Afl. 10: Gevaar lijk wonen. 18.50 Jan, Jans en de kinderen. Tekenfilmserie. Afl.8 (herh). 19.00 Dierenmanieren, dieren- programma. Afl. 8 (slot). 19.25 Familie Oudenrijn. Serie. Afl. 16: Feest (slot). NOS 20.00 E Journaal. TROS 20.29 Nederland houdt van Oranje, aandacht voor het Nederlandse voetbal op Europees niveau. Live-uit zending gepresenteerd door Walter Tiemessen en Jack van Gelder. 21.50 Demsey en Makepeace, Engelse politieserie. Met: Michael Brandon en Glynis Barber. Afl.: Duistere Za ken. Tijdens een vuurge vecht wordt een collega van Makepeace neerge schoten, nog voor hij sterft weet hij waardevolle infor matie door te geven, waar bij „de man in de rode jas" en van de sleutelzinnen is. 22.35 Jongbloed A Joosten. Live-programma met hoogtepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joosten en Jaap Jong bloed. 23.05 De Erfenis, Britse griezel thriller uit 1978 van Ri chard Marquand. Een Amerikaans stel is op va kantie in Engeland. Helaas krijgen ze onderweg mo- torpech. Gelukkig biedt en passant hen onderdak aan in zijn landhuis, waar, zo blijkt al gauw. mysterieuze dingen gebeuren. NOS 00.50 Journaal. TROS 00.55 Wilhelmus. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Wat is ons land? (Ne- resi Bezim Ulkemiz?) Do cumentaire over produc tiemedewerksters in Ne derland en Turkije. TELEAC 18.30 fi Steden en hun verleden Les 8. NOS 19.00 IS Jeugdjournaal. 19.10 S3 Het Klokhuis. Informa tief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen, Wieteke van Dort, e.a. Fifi wil in badpak naar de disco. 19.25 TV-3. Service-rubriek. Thema: Op stap. 20.00 Journaal. 20.29 Avondvoorstelling: Eroica, symfonie nr.3 in Es gr.t., opus 55, Beethoven, uitgevoerd door het Or kest van de Achtiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen. 21.21 m Dansgroep Kriztina de Chatel: Staunch, een bal let van de in Hongarije ge boren choreografe Kriztina deChdtel. 22.30 Journaal. 22.40 Gesprek met de minister president 22.50-22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. lulpdirfO Tik Tak. Animatieserie. Afl. 2n ges: 167. (herh.). suwelijfe Da Smurfen. Tekenfilmreeks, relefooi Vandaag: De wondersmurfen. oongidi (herh.). 10 Bingol Wekelijks hitparadepro- CHTSt gramma met o.m. de clip van 23942;I de .kijker; overzicht van de 0-12.3C BRT-top 30; studiogast; Radio L30-20: België. Presentatie: Bart Pee- AMBl ters en gastpresentator. ning iH5 Programma van de Socialiati- est. R scha Omroepverenigingen. Dten, JO Mededalingen 071-17)5 Nieuwe. EN 10 Weerbericht en Paardenkoer- Extra-time. tijd der vergelding. Acht- ige reeks over de aanslagen len. Ai en represaille-acties tijdens en la WO II. Deel 8: Moordenaars in zorginj ons land- Presentatie: Maurice 49441 "i de Wilde. 3.00-140 Nieuws. lENTElS Kaminsky'a nacht (Kaminsky), van f Westduitse thriller van Michael nmer Lëhn. Met: Klaus Löwitsch, Hannelore Eisner, Beate werk Finckh, Alexander Radszun. Werk'5-00.10 Coda: Lat* harst in Ve- r ma n*tië, van Rainer Maria Rilke, 5 afSp| in een vertaling van Maurits :entruil v 11.00-tZT sJT 1171 (M «en. I., di.lO Extra- 30-20)0 De tij 1 Vossole. 12195.» ihof, sam LI5™ 83, s|° Zonen en dochters. (Sons and len'vQ daughters), Australische serie. Afl.553. Het duistere verleden pelijk i van Leigh wordt steeds duide- noofl ''iker voor Charlie. Fiona voelt skelndj zlch niet langer veilig in Woom- 16-8211 bal- EN DF5 °shin. Japanse serie van Yuki- .ITEIT ko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en - Hoqt Shiro Ito. Afl.271. 39375.!0 Mededelingen. 1-12 u15-23.00 Koningin Elisabethwed- e ova strijd voor zeng, rechtstreekse reportage vanuit het Paleis OUW voor Schone Kusnten te Brus sel. Commentaar: Fred Brou- )-10.3d wers- /BF 1 Vakaturebank. Nouba-nouba. Kinderprogram ma met o.a. Tik Tak. animatie- u serie. IGÉrJ0 Carrefoure. Gevarieerd pro gramma met gasten en week end-agenda. Journaal. Ca aoir. Regionaal magazine. Journaal. Minute papillon. Consumen- tentips. Las quatra malfrats (The hot rock), Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Peter Yates naar de roman van Donald E. West- lake. Met: Robert Redford, George Sagal, Zero Mostel e.a. Een stel juwelendieven wordt door een afgevaardigde van een Afrikaans land ingehuurd om een kostbare diamant uit het Brooklyn Museum te ste len. Alles verloopt perfect vol gens plan totdat op een span nend moment een van hen de diamant doorslikt. Signes particuliars, amuse mentsprogramma. Paardenkoeraen. Laatste journaal. DUITSLAND 1 15.20 Moby Dick, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Joh Huston. Met: Gregory Peck, Richard Basehart, Leo Genn 17.15 Tagesschau. 17.25 Hart aber herzlich. Afl.: Der Zuckerbacker. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heuta. 18.52 S WWF-Club - live. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 [3 Tagesschau. 20.15 Schick mir keine Blumen (Send me no flowers). Ameri kaanse speelfilm uit 1964 van Norman Jewison. Met: Rock Hudson, Doris Day, Tony Ran dall e.a. George Kimball is een hypochonder in optima forma. Omdat hij ervan overtuigd is nog maar een paar weken te leven bereidt hij met zijn vrouw alvast zijn eigen begrafenis voor. Zelfs wil hij nog voor zijn vrouw een nieuwe echtgenoot uitzoeken. 21.50 Golf und dia Welt, kerkelijk magazine. Vandaag: Kruistocht voor gezin en moraal. Docu mentaire over Amerikaanse -fundamentalisten in de poli tiek. 22.30 Tagesthamen, actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00 Heut' Abend... ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Ernst von Khuon. 23.45 Neuee britisches Kino: Der Kontrakt des Zeichners (The draughtsman's contract). En gelse speelfilm uit 1982 van Peter Greenaway. Met: Antho ny Higgings, Janet Suzman. Dave Hill e.a. Mr.Neville is een veel gevraagd landschapsteke naar. Hij acceptert de op dracht om in twee weken twaalf tekeningen van een landgoed te maken. Hij laat wel enige bepalingen ten aan zien van zijn erotische genoe gens in het contract opnemen. Zijn tekeningen blijken gaan- derweg steeds meer aanwijzin gen voor een gepleegde mis daad te bevatten, dat wordt hem noodlottig. 01.30 Tagesschau. 01.35-01.40 Nachtgedanken, be schouwingen van Hans Joa chim Kulenkampff. DUITSLAND 2 16.00 Timm Thaler, serie naar de ro man van James Krüss. Met: Thomas Ohrner, Horst Frank. Richard Lauffen e.a. Afl.11. 16.25 Freizeit... und waa man da- raus machen kann. Vandaag: Ierland, het land waar de rho dodendrons bloeien. Presenta tie: Gustav Schoser. 16.55 Heute en Aus den Landarn, regionaal overzicht. 17»10 H) Tele-lllustrierte, sport, nieuws en actualiteiten. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse serie. Met: Michael Landon, Victor French. Gloria De Haven e.a. Afl.: Auch Liebe ist ein Pflegefall. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Aualandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Horst Kalbus. 20.15 ID Ein Fall für zwei, Duitse misdaadserie met Günter Strack. Claus Theo Gartner e.a. Afl.: Die einzige Chance. Het haweliik van Karla Dannek Günter Strack als dr. Renz in „Ein Fall für zwei". Did. 2, 20.15 u. FOTO: PR en Henry 'staat op Instorten. Karla's jeugdvriend Olaf ziet nieuwe kansen gloren, maar Karla zelf is verliefd op iemand anders. Karla is bang dat Hen ry hun enige dochter mee zal nemen. Maar dan krijgt Henry een dodelijk ongeluk. 21.15 Showfenster, amusementspro gramma gepresenteerd door Dabine Sauer. 21.45 Heute-journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 23.00 Die Sport-Reportage, sport- magazine met Wolfram Esser. 23.30 ufzwDer schwarze Spiegel (The dark mirror). Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Robert Siodmak. Met: Olivia de Havil- land. Lew Ayres, Thomas Mit chell e.a. Een beroemde arts wordt vermoord. Verdachte is een jonge vrouw, die niet al leen een perfekt alibi blijkt te hebben, maar ook een twee lingzuster, zodat het onmoge lijk is de dader te indentifice- 00.35-00.45 Heute. DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II. Cursus biologie. Les 15. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 Buchladen, literair magazine. Presentatie: Manuela Reichart. 20.45 Landesspiegel: Der tolle Bom- berg. portret van Gisbert von Bomberg. een historische fi guur die veel schrijvers inspi reerde. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK: politisch - aktuell - über- raschend. 22.30 Rubbel extra, quiz. 22.35 Cléo Mittwoch zwischen 5 und 7 (Cléo de 5 S 7), Franse speelfilm uit 1561 van Agnès Varda. Met: Corinne Mar- chand, Antolne Bourseiller, Dorothèe Blank e.a. Twee uur uit het leven van een vrouw - De camera volgt minutieus de populaire zangeres Cléo. Aan het eind van deze twee uren wordt haar in een kliniek de diagnose van de ziekte waar aan ze lijdt meegedeeld: Ze verneemt dat ze kanker heeft. 00.00 Experimente, experimentele films. Vandaag: Das Wunder- Ei, video van Paul Varkonyi. 00.10-00.15 Laatste nieuws. BBC 1 17.10 Paw paws, kinderserie. 17.35 Friday Film Special. Afl.2: Breakout. 18.35 Neighbours, serie. Paul ont slaat Susan en biedt Jane het baantje aan. Ze wil het graag hebben, maar twijfelt vanwege haar vriendschap met Jane. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 Wogen, talkshow 20.40 Every second counts, spelpro- gramma. Presentatie: Paul Da- 21.15 Dynasty, Amerikaanse serie 22.00 Journaal. 22.24 Regionaal nieuws 22.30 Rockliffe'a babies, Serie. Afl. 3: It's all happening. 23.20 Omnibus, culturele documen taire. Afl.4. Memories of a mu sical dog. Verhaal over Nipper, een van de beroemdste hon den ter wereld. Zijn beeltenis is terug te vinden als logo op de 'His Masters Voice'-elpees. Deze documentaire is een rondreis door muziekland. 00.20 The tenant (Le locatalre), Frans/Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Roman Polanski. Met: Roman Polanski, Isabelle Adjani, Shelley Winters e.a. Een schuwe archivaris huurt een appartement in Parijs waarvan de vorige bewoonster net zelfmoord heeft gepleegd. Zowel de bewoners als de na bestaanden lijken hem tot reïncarnatie van de overledene te dwingen 02.20-02.25 Weerbericht. BBC 2 16.50 Nieuws en weert 17.00 Golf: PGA championship. 19.00 El The Falcon fakes over, Amerikaanse speelfilm uit 1942. Regie: Irving Reis. Met: George Sanders, Lynn Bari, Al len Jenkins e.a. De rolprent is gebaseerd op Raymond Chandler's boek „Farewell my Lovely", waarin Falcon op zoek gaat naar de vriendin van een gevangene. 20.05 Phil Silvers Show: comedy-se- rie. Afl.: The blue blood of Bil- ko. 20.30 Scottish artists and the sculpture. Portret van Gwen Hardie. wiens vroege werk een haar-liefde verhouding met pornografie toont. 21.00 Weekend-programmaover zicht. 21.30 Gardeners world. Tulnmagazi- 22.00 Blackadder III, vijfdelige co medyserie met Rowan Atkin son. Afl.4: Amy and Amiability. 23.30 Naked video, komische sket ches. Met: Ron Bain, Gregor Fischer, Andy Gray e.a. 23.50 Newsnlght, actualiteiten 00.35 Weerbericht. 00.40 Review. British Arts Week Special, 5-delige serie over beeldhouwkunst. 01.00-02.35 Dream flights (Polioty Vo Sne Naiavou), Russische speelfilm uit 1983. Regie: Ro man Balayan. Met: Oleg Yan- kovsky. Oleg Tabakov, Liud- milla Gurchenko e.a. Sergei gebruikt zijn charme om zijn collega's, vrouw en maitresse te vriend te houden. Maar naarmate hij de veertig nadert, wordt het een steeds grotere opgave. SKY CHANNEL The littles. Bailey's Bird Countdown. The DJ Kat Show. Gidget. The Times Headline News, The Ghost and Mrs. Muir. The Uniroyal weather report. Three's Company. The Times Headline News. Land of the Giants. The Uniroyal Weather Report Movie Classic. The Times Headline News. Youmey to the Unknown. The Times Headline Newt. Monsters of rock. Countdown. The Uniroyal weather report. THE ARTS CHANNEL Charlie Byrd. (1). Muzikaal portret van deze jazz-muzi- kant. Tribute to Ellington. Tribulations ol St. Anthony. 03.10 Aujourd'hui en France... En Provence (1) SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Wanted Dead or Alive. 19.00 Go West Special. Hit van Go West zoals 'Call Me' en 'We close our eyes' 19.25 Weerbericht. 19.30 Visgerechten. Door Keith Floyd 20.00 Nurse. Aft.: Where's Mary. Mary dient als gijzelaar wan neer de bank wordt overvallen, waar ze net geld haalt. 21.00 NBA Basketball Seizoen 87/88. 22.00 Super Channel nieuwe. 22.15 Super Channel nieuwe. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Sportwereld. 23.40 Muziek Special. Marillion. 00.25 Formula One. met John Leslie 01.25-02.25 Nino Firetto. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Weza. 18.00 Music Special (herh.). 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Rsy Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hlphop-vl- deo's met Sophie Bramly. 22.00 Ultratech. 22.30 MTV Party Zone. 00.00 Gast-v). 03.00 Spotlight. 03.30-08.00 Night voices. TV 5 16.05 Flash Sports. 16.10 Tennla en Direct de Roland Garros. 18.35 Flash Sports. 18.40 Des Chiffres at das Lattras. 18.55 Flash Info. 19.00 Thalassa. 19.30 Lee Mamellee de Tireeiae. Ko mische opera van Francis Pou- lenc 20.30 Bordeaux la NuiL Documen taire 21.00 L'Archipel Aquitalne. Docu mentaire 22.00 Journal Télévisé. RTBF 1 08.15-09.30 Nouba-nouba. Geva rieerd kinderprogramma met o.a. te kenfilms, de verborgen camera, boe kenrubriek, Noubactif en Noubana- news. Presentatie: Jean Martin. 11.40 Interwallonie: Spotkania, magazine voor de Polen in België. 12.20 Inter wallonie: Ciao amici ciao Europa, magazine voor Italianen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tegesthe- men. 10.23 Die Sport-Reportage. 11.00 125 Jahre SPD, jubileum-pro gramma n.a.v. het 125-jarig bestaan van de SPD. DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 08.50 Tele-Gymnastik (15). 09.00 News ol the week. 09.15 Actualitéa. 09.30 Hablamos eepenol, cursus Spaans voor beginners. Les 17. 10.00 Der stumme Dialog, Technik und Ge- sellschaft heute. Vandaag: Gentech- niek of het einde van het toeval, (herh.). 10.30 Fern-Universitdt im III: Sozlale Wahrnemung II. 11.15 Fem- seh-Schitze: Komm Zigan, docu mentaire een woonproject voor zigeu ners bij Keulen, (herh.). 12.00 Tele kolleg I: cursus wiskunde. Les 12. 12.30 Telekolleg I: cursus Engels. Les 21: At a party. 13.00 Sport lm Westen extra: Internationale Tennis kampioenschappen van Frankrijk (Eu rovisie-uitzending) vanuit Roland-Gar- ris te Parijs. Commentaar: Peter Jan sen en Karl-Helnz Roland. BBC 1 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb. 09.30 The Family Ness, kinder programma. 09.35 Muppet Babies. 10.00 On the waterfront, kinderma gazine. 11.55 A challenge tor Robin Hood, Engelse speelfilm uit 1968 van C.M. Pennington-Richards. Met: Bar- rie Ingham. James Hayter. Leon Greene e.a. SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. 11.00 Castaway. 12.00 Countdown. 13.00 UK Dee- SUPER CHANNEL MTV EUROPE 08.00 Op tilt, Nederlandstalig pop programma met Marcel Vanthllt. 08.30 Maiken Wexe. 09.30 Remote control (herh.). 10.00 The Adam Cur ry Show. 11.00 MTV's Metal Ham mer. 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 13.00-14.00 Milken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: VARA Radio 1 Vrijdage ditie. 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02-24.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspecten van de Kamermuziek. Muziek voor viool en piano. 19.00 de Bovenbouw, hedendaagse 20.00 Nieuws. 20.02 Eur. Concert Podium: Berliner Symphoniker met koor en or gel. (In pauze: Muziekspiegel). 21.50 Horizon. 22.30-24.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.00 NOS: Nieuws. 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 P.P.: GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS Buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40-22.00 Theologische verkennin- REGIONAAL Radio Waal: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon, en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz Middélheim. 21.03 Pandora. Muziekmagazlne. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 16.00 Abraham al gezien? 17.05 Pa, zing eens Al 18.00 Moe. hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 16.25 Wel thuis. 18.10 Aktueel. 18.30 Cantabile. Pianowedstrijd voor de jeugd. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19-45 Interludium. Twee serenades opus 69 voor viool en orkest, Sibelius. 20.00 Koningin Elisabethwedstrijd - zang 1988. Rechtstreeks vanuit het Paleis der Schone Kunsten - Brussel. Finale 22^0-23^5 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws 12.03 Landelijk Fietsdagjoumaal. 12.10 Oud plaatwerk met Herman Emmink. 12.58 NOS: Meded. voor land- en tuinbouw. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 14.30 TROS Aktua Sport. RAOIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De Opening. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13^5 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. RADIO 4 07.02 Nieuws. 07.04 AVRO: Wakker worden met (8.00 Nieuws.) 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. Radio Kamer orkest met hoorn. 12.02 VOO: Strauss Co. walsen en operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek: Radio FJI- h.Orkest met viool. 14.38 Veronica Kamermuziekserie 87/88. Viool en piano. RAOIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 09.45 Je woordje doen. 10.00 Taal. tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 EO: Meer dan een lied al leen....! 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 EO: Hallo Nederland. 13.30 O po doro (Open deur). REGIONAAL Radio Weet: (vla FM- frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regio nale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekeinde. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek lot new wave), agenda Omroep Rijnland (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Suri- naams programma 13.00 Noordwljk Lokaal Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen platenkast. 11.00 Rljrv monds diep. 12.00 Op bezoek bij Ra dio Rijnmond. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. Programma voor migranten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraalenest. 13.10 Matinee 13.10 Eigen opnamen met koren en kleine ensembles. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. Vanop living In Flanders expo te Gent. 11-30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 1440 Radio Rijswijck. 0840 Ochtendconcert. 1040 Internationaal festival van ko perensembles te Barcs (Hon garije - 1986). Het koperen semble van Finland. 1140 Symfonisch. Symfonie nr. 1 In C opus 21. Beethoven. 1140 Het BRT-koor. 1240 Tafelmuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17