Nederlaag geen ramp D Linskens krijgt voorkeur boven AdickKoot CBS krijgt televisierechten voor Winterspelen 1992 h /OUE TAF PEL- Michels gematigd tevreden .onder loep Nu al conflict bij FC Den Haag U denkt dat kleine advertenties niet opvallen;, dat valt toch alles mee! >ORT £eidóc@oura/nt WOENSDAG 25 MEI 1988 PAGINA 9" pszaken, ziin in Portugal problemen ontstaan de afwikkeling van de transfer van Rijkaard AC Milan. Dat de middenvelder, de laatste ijkaard neemt eind in de week beslissing IRDAM De bekendmaking van de nieu- "club van international Frank Rijkaard blijft enkele dagen uit. Volgens zijn adviseur, direc- Jacques Kranendonk van de stichting iden in dienst bij Real Zaragoza, naar die club Gullit en Van Basten wil, is volgens Kranen- ;een geheim meer. De 25-jarige speler vorige week tot een persoonlijk akkoord ub, Sporting Lissabon, heeft echter nog overeenstemming bereikt met Milan. De tugese vereniging doet bovendien nog moeilijk r de aanbieding van AC Milan om de Argen- Borghi als wisselgeld te hanteren. Sovjet-selectie met olympische kandidaten MOSKOU Bondscoach'Lobanovski heeft de vrije hand gekregen voor de samenstelling van de voetbalselectie van de Sovjetunie voor de eindron de om het Europees kampioenschap. De keuze heer hoeft geen rekening te houden met de olym pische belangen van zijn land. In de 24 namen, die dit weekeinde werden vrijgegeven als eerste aan zet voor de definitieve selectie van twintig spelers voor de Europese titelstrijd, zijn de twee sleutel spelers van de Olympische selectie ook opgeno men: middenvelder Igor Dobrovolski en aanvaller Alexander Mikhailitsjenko. De lijst van 24 ziet er als volgt uit: Doel: Dassajev en Tsjanov. Verdediging: Bessonov, Soelakvelidze, Larionov, Khidijatoe- lin, Koeznetsov, Baltatsja, Visjnevski, Boebnov, Demianenko en Soekristov. Middenveld en aanval: Litivsjenko, Gotsma- nov, Rats, Passoelko, Alejnikov, Mikhailitsjenko, Dobrovols ki, Zavarov, Protassov, Rodionov, Belanov en Dmitriev. Munoz roept acht spelers Real op MADRID Real Madrid is met acht spelers de hofleverancier aan de Spaanse selectie voor de eindronde om het Europees voetbalkampioen schap. Bondscoach Miguel Munoz koos bijna voor het hele Madrileense elftal van Beenhakker. Slechts rechtervleugelverdediger Chendo, stopper Tendillo en de talentvolle aanvaller Paco Lloren- te, bij Real overigens meestal invaller, zijn door Munoz gepasseerd. Chendo is geblesseerd. i, Gallego en Camacho (Real Madrid), Soler s (Atletico Madrid), Andrinua (Athletic Bilbao) en Rodriguez (Betis Sevilla) middenveld: Michel, Martin Vazquez en Gordillo (Real Madrid), Munoz en Caldere (beiden Barcelona), Beguiristain (Real Socie- dad) en Eusebio (Atletico Madrid) aanval: Butragueno (Real Madrid), Salinas (Atletico Madrid), Ba- quero (Real Sociedad) en Eloy (Sporting Gijon). NEW YORK De Amerikaanse tv-maatschappij CBS heeft de te levisierechten voor de Olympi sche Winterspelen 1992 in Al- bertville, Frankrijk, voor 243 miljoen dollar verkregen. Dit is gisteren door goed ingelichte bronnen bekendgemaakt. Een of ficiële verklaring wordt later verwacht. Het bedrag is 66 mil joen dollar minder dan de 309 miljoen dollar die ABC betaalde voor de rechten van de Winter spelen in Calgary. Het bod van CBS was evenwel veel hoger dan dat van de grote rivaal, NBC. Volgens de zegslieden had NBC 175 miljoen dollar geoffreerd. De omstandigheid dat de bedragen zoveel geringer zijn dan voor Calgary, is ten dele het gevolg van het tijdsverschil tussen Frankrijk en de VS, waardoor veel evenementen in Albertville niet direct in de VS kunnen worden uitgezonden. Een andere reden is dat ABC op de uitzen dingen vanuit Calgary 65 miljoen dollar heeft verloren. NBC heeft 300 miljoen dollar betaald voor de rechten van de Olympische Zomerspelen in Zuidkorea, ko mende zomer. Wim Jesse naar FC Twente ENSCHEDE Jan Kasper zal zijn dienstverband als com mercieel directeur bij FC Twente beëindigen. Kasper heeft een functie aanvaard in het bedrijfsleven en zal per 1 juli bij FC Twente opgevolgd worden door Wim Jesse. Jesse, die voorheen diverse functies bekleedde bij de sprekende en schrijvende pers en laatstelijk actief was als persvoorlichter bij de KNVB, zal de eerstko mende tijd nog ingewerkt worden door Kasper, die ove rigens een zetel in het dage lijks bestuur van FC Twente zal innemen. 95 jax verhuist ellicht naar euwe stadion Amsterdam [STERDAM Een sta rt en een evenementen- over een oppervlakte zo'n 20 tot 25 hectare Amsterdam-zuidoost, is het plan van de ichting Amsterdam irtstad" zoals zij dat gis- Jen presenteerde aan hoofdstedelijk college B en W. stadion moet 50.000 tot 10 bezoekers kunnen ont- de evenementenhal 13.000. Daarnaast komt er ceerruimte voor 6.000 tot auto's en er komen ver- iingsruimten met een pers- rum, restaurants, kantoren sportcomplexen. De stich- mikt erop dat Ajax in het iwe stadion domicilie zal „We zijn met de club nderhandeling. De intentie er te spelen is er. club zal wensen en voor- rden stellen, daar moeten praten. Maar onze zijn van dien aard dat hang," met hele organisatie overgaan". totale investering van het eet bedraagt volgens de ïting ruim 750 miljoen gul- I. „De financiële mogelijk- i steelpajen zijn er, hoewel ze nog n Ruiterij volledig zijn uitgewerkt. iburg 12,1 jaarlijkse exploitatie sluit ten tekort van enkele mil- dkaarW guldens per jaar", aldus "snel 01 Richting. ibrieksretf*r IR!fik RAMENC1 1J1U,V KKïkentbijRKC 198-5696' _MLWIJK Ger Blok |ft een contract dat een ptijd heeft van één jaar C\y\ rjekend als trainer van de Cl rvuwe eredivisieclub RKC. 48-jarige oefenmeester Leo van Veen op, die dienst is getreden van Blok is thans werk- als bondscoach van iduras. Daarvoor maakte [deel uit van de technische en typek van de KNVB. net tekstf lortprijsvragen HAAG De prijsverdeling. r\.M.|de sportpriisvragen van het afge- weekeinde zijn als volgt: 20: le prijs: geen winnaar; 2e r x ƒ42.857,10; 3e prijs: 138 x 10,90; 4e prijs: 4731 x ƒ46,10; 5e 67.930 x ƒ5,00. irspel 20: 6 cijfers goed: 2 win- s: 5 cijfers goed: 3 winnaars; 4 naars; 3 cijfers 2 cijfers goed: 23 ROTTERDAM De na tionale ploeg, die zonder PSV'ers in een sfeerloze Kuip oefende tegen Bul- tarije. deed dat zo slecht at de Oosteuropeanen, die slechts voor een zo meravondpartijtje naar Rotterdam waren geko men, in de laatste mi nuut de volle winst (1-2) mochten grijpen. Aan vallend onvermogen en defensieve fouten (Van Tiggelen) maakten dui delijk, dat Oranje nog niet echt klaar is voor het EK. Volgende week tegen Roe menië zal het met de PSV'ers in de ploeg ongetwijfeld een stuk beter lopen, maar de manier waarop met name de defensie gisteren acteerde, moet het toch al steeds ble ker wordende kapsel van de bondseoach een tikkeltje grij zer hebben gemaakt. Oranje zonaer franje, al be gon de ploeg van Michels voortvarend. In de eerste fase van het duel kreeg ders te ontdekken. Ook voerder Ruud Gullit kon daaraan niets veranderen. Gullit was een roepende in de woestijn, werkte zich uit de naad, maar zag die arbeid niet beloond. Een slechte beurt in de met tienduizend toeschouwers nauwelijks ge vulde Kuip. En een pijnlijke ervaring voor Gullit's boe zemvriend Frank Rijkaard, die na een jaar afwezigheid zijn rentree maakte in Oran- vallendste spelers aan Neder landse zijde. Als leider van de defensie trachtte hii het elftal te sturen, schuwde hij de duels niet en passte hii als of zij leven er vanaf hing. Dat niet al zijn ballen perfect aankwamen, was nog niet eens zo belangrijk. Toch was de speler, voor wie AC Milan's trainer Arrigo Sacchi speciaal naar Rotter dam was gekomen, niet echt tevreden. „Ach, een oefen wedstrijd verliezen is natuur lijk geen ramp, maar als team hebben wij het niet goed gedaan. Wat mijzelf be treft nad ik de indruk, dat het wel redelijk ging. Ik heb mij ook lange tijd niet zo goed gevoeld. Voor mij staat i heb ik op de lange baan geschoven". Wim Koevermans, die giste ren als mandekker aan de linkerkant debuteerde in Oranje, scoorde in de ogen van Rinus Michels een Vol doende. Of het optreden van de speler van Fortuna Sit- tard, die in de tweede helft met een blessure aan zijn dij been naar de kant moest, een vervolg zal krijgen liet de bondscoach in het midden. Van die jongens, die nauwe lijks internationale ervaring hebben, mag ik ook niet ver- wahten dat zij direct alles goed doen. Maar van een speler als Van Tiggelen wel. Wat hij had? Ik weet het niet. Misschien is hij wat scherpte verloren in de laat ste competitieweken in belgië of is hij al met zijn hoofd bij de bekerfinale, die hij zater dag met Anderlecht tegen Sandard speelt. Hoe dan ook, ik accepteer niet dat hij fout op fout maakt, ballen zomaar inlevert bij de tegenstander. Daarom heb ik hem ook ge wisseld". Suvrijn zal, als de PSV'ers zich bij de selectie hebben ge voegd, weer op de bank Te recht komen, maar voor Koevermans ligt dat anders. „Ik ben er nog niet uit", ver zuchtte Michels over het pro bleem op links, dat is ont staan door het wegvallen van Sonnv Silooy. Maar het is duidelijk, dat ik weinig alter natieven heb. De enige se rieuze testcase, die ik nog heb, is Roemenië. Tegen die andere tegenstanders zal het accent toen vooral op het of fensieve werk liggen". Wim Koevermans mag; dus nog hopen op een basisplaats. „Ik weet wat mij de komen de tijd te doen staat", meldde de Limburger, die eraan toe voegde dat zijn blessure niet ernstig is. „Voor rust ging het prima, maar in de tweede helft, liep ik op een gegeven moment op plaatsen, waar ik niet hoor te lopen. Een aan wijzing uit de dug-out was overigens voldoende. Daarna wist ik mijn plaats weer. In ieder geval ben ik niet onte vreden. De ingeslagen weg zal ik moeten blijven bewan- Nederland-Bulgarije (0-0). 61. Wou- (Troost), Rijkaard en Koev (Erwin Koeman); Suvrijn (Winter), i Mtlhren; Van 't Schip, Gullit, Bosman en Krüzen. Bulga rije: Michailov; Nikolov, Rakov, iiiev, Ivanov en Vassev; Kirov fKi- riakov), Kolev en Penev; Sirakov en Iskrenov (Sadkov). ROTTERDAM Bonds coach Rinus Michels toonde zich na afloop slechts tevreden over het spel van Oranje in de openingsfase. „Het eerste half uur hebben we goed gespeeld. We hadden in die fase afstand moeten nemen. Naarmate de tijd verstreek werd het elftal zwakker. Een aantal spe lers verstopte zich steeds meer. Met name na rust ontbrak de kracht en de energie door te gaan. Er zat geen diepte meer in het spel. Door enkele fouten in de opbouw bij ons konden de Bulgaren uiteindelijk twee keer scoren. Ik denk dat we kunnen spreken van een testwedstrijd met een on prettig en teleurstellend einde". Over de defensie, de enige li nie van het elftal waarvan de samenstelling straks bij het Europees kampioenschap nog onduidelijk is, was Michels ook al niet enthousiast. Al leen Rijkaard, die momenteel in Spanje bij Zaragoza speelt, voldeed in de ogen van de bondscoach. Debutant Koe vermans van Fortuna werd na rust vervangen vanwege een blessure in het boven been. „Maar spelers als Koe vermans en in feite ook Su vrijn", aldus Michels, „moeten simpel blijven spe len. Op een gegeven moment namen ze te veel hooi op hun vork. Dat leidde onmiddellijk tot fouten". Dat de ervaren Van Tiggelen hetzelfde over kwam, vond de bonscoach kwalijker. „Van een speler als Van Tiggelen mag je ver-v wachten dat hij aanvoelt wanneer hij voorzichtiger moet gaan voetballen. Hij zat niet goed in de wedstrijd, maar bleef riskant spelen. Daarom leek het mij verstan dig hem te vervangen". pen. le ABN ,6%) kening k| Om met Brother Nederlands ampioen te worden, heb ik eerste instantie bijvoor- eeld de spelverdeler Peter langé niet nodig, maar in erband met de opbouw van et Nederlands team oefende elinger sterke druk uit om em erbij te houden. Bedrijfs- ïatig gezien zou ik nee loeten hebben zeggen, maar m beide doelstellingen in één poor te houden heb ik ja ge- egd". Directeur Fred Sier van irother, clubsponsor van lartinus in Volleybal) Ik ben nog steeds gek van iet spelletje. Op het moment lat het me tegen zou staan, ou ik zeggen: 'jongens, bekijk ik ga lekker een re- reatiecluppie trainen, dan rerdien ik meer dan bij de Kind'. Voor mij is het belang rijk dat ik plezier in het werk Ipeb. Anders ga ik kralen gen in Griekenland en op ijn gitaar spelen en dan ver- I dien ik mijn geld wel". (Rob Kneefel, badminton- rainer van onder meer het Haagse Drop Shot in Bad minton Revue) „Misschien had ik wat minder hoog van de toren moeten blazen. Daardoor legde ik een te grote druk op mijn schou ders. Als ik nog eens een aan val op het record van Laver onderneem zal ik dat niet meer aan de grote klok han gen. Groot slem zit er dit jaar aus niet meer in. Maar wat niet is kan nog komen. Ik ben met mijn achtentwintigjaar nog betrekkelijk iong, voel me fit en kan, als ik even ge disciplineerd blijf leven als ik als ik altijd heb gedaan, nog jaren mee Ivan Lendl in De Volks krant laatklep voor de dagelijkse spanningen. Iedereen weet aat ik niet 100 procent voor deze sport leef. Ik ben in geen geval een asceet, bij wie niets anders telt dan bowling. Dat betekent echter niet dat ik maar die tien pinnen gooi als een vossejong maar een paar- devlieg. Na de wedstrijden drinken we graag een glas in de vriendenkring en dan wordt er uiteraard flink gela chen. Ik ga van het principe uit dat iemand die geen ple zier heeft aan wat hij ook doet het ook niet goed doet". Belgisch bowlingkampioen Bert Robijns in Bowling. „Er wareiv 2000 mensen op het feest en er werd 4000 liter bier verkocht. Ja, we zijn er financieel goed uitgesprongen Sportief misschien niet. Het is maar net hoe je het bekijkt. Eric Gerets: nog twee jaar ac tief. foto: dijkstra Vergeet niet, dat we hier op dit complex tien jaar geleden op een knolleveld stonden te trainen met de koplampen van de auto's aan. En als je dat dan nu ziet...". Manager Cees Bovelander van hockeyclub Bloemen- daal in De Telegraaf. „Ik wil nog twee jaar actief blijven voetballen. Daarna zet ik er een punt achter. Wat ik daarna ga doen Misschien een job zoeken in de trainers wereld. Zoals het er nu naar uitziet, is er alle kans dat dat binnen PSV zou kunnen. We moeten even afwachten. Over ongeveer twee jaar moeten we eens bij elkaar komen en kijken wat de mogelijkheden zijn. Als het trainerschap me niet zou aanspreken of ik zou het niet halen, dan zou het eventueel kunnen dat ik iets in de public-relations-sfeer voor Philips ga doen". PSV aanvoerder Erik Ge rets in PSV Voetbal. „Als ik dertig jaar later gebo ren zou zijn, zou Benfica mij nooit hebben kunnen betalen. Ik verdiende destijds 10.000 gulden per jaar. Tegenwoor dig verdienen spelers fortui nen. Maar vergeleken met mijn generatie is er veel min der kwaliteit. In het huidige voetbal zijn de echte sterren op de vingers van een hand te tellen. Gelukkig heb ik toch altijd mijn herinneringen nog". Voormalig Benfica-speler Eusebio in het Utrechts Nieuwsblad. „Het imago van provinciale zeikerdjes zijn we inmiddels kwijt. Dat stempele hebben we ook ons vroeger zelf opge drukt, al speelt ook mee dat we jarenlang zeer kritisch zijn benaderd door de pers, die nu eenmaal voor een groot ge deelte geconcentreerd is in het westen. Een paar jaar ge leden is dat wat veranderd. PSV is opener geworden, we hebben wat spelers gekocht Eusebio: 10.000 gulden. die wat meer flair hebben en publicitair goed liggen". Manager Kees "Ploegsma van PSV in de Haagsche Courant. „Lemond zit zo boordevol klasse, dat ik geen seconde aan hem twijfel. Daarom leg ik hem geen enkele druk op. Integendeel, als hij zich goed voelt en vooraan wil meek- oersen, rem ik af. Hij mag geen inspanning leveren en daarvan later een terugslag krijgen". Ploegleider Jan Gisbers in het Parool. Franse jeugd bijna zeker van Europese titel ATHENE Het Franse elftal voor spelers onder 21 jaar heeft een uitstekend uitgangs punt bereikt de Europese titel te veroveren. In de eerste wedstrijd van de finale hiel den de Fransen gisteren de Grieken in Athene op 0-0. De return wordt op 12 oktober ge houden in Frankrijk. De Grie ken hadden in de halve eind strijd Nederland uitgescha keld. De selectie van PSV werkte glsateren de laatste training af in het Neckar-stadion. foto: opa STUTTGART Edward Linkskens maakt net als in de twee duels voor de halve finale tegen Real Madrid deel uit van de basisopstelling van PSV, dat vanavond in het Nec- karstadion van Stuttgart voor het grootste succes uit de bijna 75-jarige his torie kan zorgen door ten koste van Benfica de Eu ropa Cup I te veroveren. De 19-jarige middenvel der krijgt van trainer Guus Hiddink zoals ver wacht de voorkeur boven verdediger Adick Koot. Linkskens kwam vorige week tijdens de generale repetitie te gen Waregem, - toen de lands kampioen en bekerwinnaar met 5-4 won - slechts als inval ler binnen de lijnen, terwijl Koot de hele wedstrijd acteer de. „Maar dat", aldus Hiddink gisteren, „stond helemaal los van de finale, dat heb ik de spelers ook vooraf duidelijk la ten weten. Koot had al een tijdje niet gespeeld, vandaar dat hij toen weer eens mocht meedoen. Maar het was geen enkele vingerwijzing voor de wedstrijd tegen Benfica". Hiddink oogde zelfverzekerd. Hij maakte zelfs een uitzonde ring op zijn regel de opstelling eerst kort voor een duel be kend te maken. „Ik heb nu geen geheimen meer, omdat we er ook voor onszelf uitzijn. In voorgaande gevallen waren er altijd wel wat kleinigheden, waardoor we daar mee moes ten wachten. Dat is nu niet no dig". Hiddink heeft nog even fetwijfeld aan de ernst van de lessure van aanvoerder Dia- mantino van Benfica, maar die bewoog zich gisteren op kruk ken voort door het Neckarsta- dion. „Trouwens, Benfica wel of niet met Diamantino, dat zou voor onze opstelling geen Net als Hiddink oogde ook Sö- ren Lerby uiterst ontspannen tijdens de laatste training in het stadion, waar Arie Haan eens per veertien dagen VFB Stuttgart naar de overwinning Erobeert te loodsen. De Deen eeft nog nimmer een Europe se finale gewonnen en vindt dat langzamerhand tijd worden. Lerby realiseert zich evenwel dat een eindstrijd per definitie een onvoorspelbare afloop kent. „Eerlijk gezegd denk ik dat het op een verlen ging uitdraait. Je moet er alles inleggen wat je hebt na een lang seizoen. En dan is het maar de vraag wie nog de meeste honger heeft". Het strijden op drie fronten heeft volgens de middenvelder veel energie gekost. „Daarom moet je zo nu en dan wel zakelijk voetballen, want alleen op creatief vermogen maak je dit niet klaar. Het is echt niet zo simpel om een week voordat je in Madrid tegen Real moet spelen alles uit de kast te ha len tegen FC Den Bosch voor de beker, voor 5000 toeschou wers in de kou. Maar in zo'n finale als vanavond is dat na tuurlijk nooit een probleem. Lerby is overtuigd van de kracht van PSV, dat dit sei zoen verder is gegroeid dan menigeen voor mogelijk had gehouden. „Maar aan de top komen is altijd gemakkelijker dan om er te blijven", heft de Deen nu alvast het waarschu wende vingerde. „Maar na tuurlijk, we hebben kwaliteit, anders waren we zover niet gekomen. Jongens als Gerald Vanenburg, Ronald Koeman, Berry van Aerle en Jan Heint- ze zijn zich er inmiddels van bewust dat ze geen jeugdspe lers meer zijn, maar volwassen voetballers. En ze willen ook graag laten zien dat ze in Eu ropa nergens bang voor hoe ven zijn. Op zo'n moment gaat het dan vanzelf lopen". WILLEM PFEIFFER DEN HAAG Hoewel de competitie in het betaalde voetbal nog niet eens ten einde is, zit FC Den Haag al met het eerste conflict van het nieuwe seizoen. Bij de eerste divisie club bestaat verschil van me ning tussen de nieuwe hoofd trainer Co Adriaanse en assis tent Piet de Zoete, die onlangs als tijdelijk vervanger van Van de Meent opgetrad. „Door gekonkel van Adriaanse is de basis voor samenwerking nu al weg", aldus De Zoete. Hij reageert hiermee op uitla tingen van Adriaanse (ex- PEC), die van zijn nieuwe as sistent verwacht dat hij een volledige dagtaak bij FC Den Haag zal uitoefenen. De Zoete: „Adriaanse weet dat il^ dat vanwege mijn werk (leraar en fysiotherapeut, red.) niet kan. Dit is zijn manier om z'n vroe gere assistent René Notten binnen te halen". Al weken geleden bleek bij het eerste gesprek tussen beide trainers dat De Zoete niet zo veel tijd kan vrijmaken als Adriaanse wenst. De Zoete, die was aangetrokken voordat FC Den Haag met Adriaanse in zee ging, vroeg om een ge sprek met voorzitter Stoop, maar dat heeft nog niet plaats gevonden. „Ik neem het Adri aanse hoogst kwalijk dat hij dit probleem al naar buiten heeft gebracht. Ik ben be nieuwd hoe. Stoop dit oplost", aldus De Zoete, die laat door schemeren eventueel te willen terugtreden. „Maar ik heb een tweejarig contract", waar schuwt hij. Adriaanse" heeft tijdens zijn tweede contractbespreking met Stoop de wens geuit voor een full-time assistent. „Als De Zoete dat niet kan zijn, is Not ten voor mij de eerste kandi daat", aldus Adriaanse. „Toen ik bii PEC opstapte, heeft Not ten dat uit solidariteit ook ge daan. Bovendien kent hij pre cies mijn werkwijze en heeft hij de basis gelegd voor het kampioenschap van PEC 2. De komst van een full-time assis tent is geen harde eis van mij, maar wel een duidelijk wens". Adriaanse is overigens tevre den teruggekeerd van een oe fentrip door Canada. FC Den Haag won daar ook het tweede duel: 4-1 tegen Interprid.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9