illiL ülF 1 Herman van der Spek hield geen frustraties over aan het Journaal dio/televisie Qeidó&Qowumt WOENSDAG 25 MEI 1988 PAGINA 17 EAC, FEDUCO, Schooltelevisie, Volksuniversiteit - ik heb nooit begrepen waarom 'educatieve' te- al net zo verzuild moet zijn als st van het televisielandschap, het schijnt in dit land niet anders nnen... Zolang dat televisie ople- zoals we vorige week donderdag- yia Nederland 3 kregen aange- door de RVU mogen we in elk niet klagen over de kwaliteit, dat was een 'volwassen' tv- ige bedenking die je zou kunnen was: hebben we daar de RVU nodigDit pakketje had ook niet taan bij de IKON, de VPRO, de of enige andere zichzelf au sé- nemende zendgemachtigde. Het hier om beide onderdelen van die J-avond: de aanzet van een vierde- serie gesprekken 'over geloof en ijoof' en een Engelse documentaire over bejaarde mensen die samen tripje maken naar een pensionne- ?ens aan de kust. sprekken worden gevoerd door Meijer, op wie veel valt aan te :en, maar op z'n minst roept hij tie op - en dat is al winst tegen- rdig- Zijn eerste 'slachtoffer' was b Oosterhuis, dichter, pastor, voor- Prachtige beelden van vakantie honi ld If «1 koorwerk EO- miliedag malig Jezuïet, en Oosterhuis was uit stekend opgewassen tegen het opdrin gerige verbale geweld waarmee Meijer altijd weer de confrontatie aangaat. Met een nauwelijks waarneembaar glimlachje wees hij zijn ondervrager herhaalde malen terecht, als die weer eens probeerde te 'scorendoor middel van een al te goedkope woordgrap. Aardig om te zien en te horen; dit soort onderhuidse spanning is er te weinig op de Nederlandse televisie. Het is wel te hopen dat de drie reste rende gesprekspartners van Ischa Meijer in 'Tand om tand' dezelfde veerkracht en hetzelfde formulerings vermogen hebben als Huub Ooster huis, want lang niet iedereen kan erte gen op deze brute manier in de hoek te worden gedreven. Toen kwam die film: '...en ik hoef de afwas niet te doen'. Filmer Victor Schonfeld was 'gewoonmet een came ra present bij een bejaard Engels echt paar uit de werkende klasse, dat met een groepje lotgenoten samen een weekje naar Reigate trekt, een van die troosteloze Engelse badplaatsjes waar bingohallen en speelautomatensalons elkaar opvolgen aan de verregende boulevard. Dat leverde prachtige tele visie op: een registratie van de bewon derenswaardige, haast bikkelharde blijmoedigheid waarmee deze 'kansar men zich schikken in hun leven, daar vrede mee hebben en alleen eigenlijk best iets meer pensioen zouden willen hebben. Onbeschrijflijk was het tafereel, waar bij ons echtpaar entree betaalt om er gens een open ruimte in te mogen, waar enkele bejaarden enkele van de honderden overigens lege ligstoelen bezetten die zijn gegroepeerd om een podiumpje waarop een organist van die typisch Britse meezingdeuntjes ten beste geeft, en enkele dames het zelfs tot een vrolijk hupsdansje brengen. Vermakelijk en ontroerend tegelijk. DE AVOND werd vervolgd door de NOS met de kunstrubriek 'Uit de kunst' (wat een melige titel overigens). Meestal is die wel aardig, soms ook heel goed. Maar deze keer krulden me de tenen vanwege de aanblik van de heffe van de Nederlandse literaire we reld, slempend bijeen in de met eten en drinken volgetaste spiegelzaal van het sjieke Amsterdamse Amstelhotel teneinde te vernemen wie de AKO-li- teratuurprijs mocht incasseren. Kunnen we voortaan worden gespaard voor dit soort reportages? Of kan er misschien tijdig worden overgescha keld, in elk geval vóórdat die ene ar rogante uitgever zichzelf zodanig had volgeschonken dat hij juichend, bral lend, gierend en hinnikend ons beeld moest vullen? Laat dat literaire volkje maar op zijn ivoren toren, als het zo moet, en volsta met de mededeling wie wat heeft gewonnen, en eventueel waarom. BIJ DE VARA nam diezelfde donder dag Goedele Liekens afscheid van haar kijkvolkje. Het is nog niet zeker of ze terugkeert na haar vakantie, ver telde ze eerder die week in TV3, maar er wordt nog over gepraat. Dan zou het minder een praatshow worden als- wel een magazine, met van alles was. 'Een hutsepötje', legde ze trouwhartig uit. Dat brengt me op de knellende vraag, met alle waardering voor Goe- dele's charme: hebben we al niet ge noeg van die 'hutsepoties' op onze tele visie?... RENE DE COCQ is7 bram erkiii VERSUM Twee grote riJ- B' Engestelde koren vormen belangrijkste onderdeel de EO-familiedag, die dit op zaterdag 11 iuni vanaf 11.eesl 0 uur wordt gehouden in J1?" renehal van het Jaarbeurs- ïtellii pjex te utrecht. In de och- bijeenkomst treedt een ge- igd koor onder leiding van Pronk op en in de mid- jjeenkomst een mannen- onder leiding van Klaas Mulder. hoofdsprekers op de dag not. dr. W. H. Velema en iresentator Henk Binnen- die beiden in zullen gaan het thema „Jezus zegt: kt!" Feike ter Velde zal de presenteren. De panfluitist olai Pirvu zal samen met inist Klaas Jan Mulder tij- s het ochtendprogramma optreden verzorgen, st het hoofdprogramma r volwassenen vindt in de nhardhal van het complex grote EO-kinderfeest In de ontmoetingshal de Irenehal zullen de di- e afdelingen van de EO met stands presenteren. Irenehal biedt plaats aan 00 personen en op het Kin eest worden ongeveer 6000 en verwacht. EO zal via radio 5 vanaf uur een live-radioverslag de dag brengen, 's Avonds /an 21.30 tot 22.15 uur via fde zender een reportage de dag worden uitgezon- HOEVELAKEN Herman van der Spek weg bij het Jour naal. Niet echt groot nieuws: Nederland gaat daar niet van op z'n achterste benen staan. Herman stond altijd het liefst naast de camera in plaats van ervóór en heeft daardoor nooit dat aureool van glamour en glitter gekregen dat rond tv- persoonlijkheden hangt. Niettemin moet hij de afgelo pen tien jaar enkele duizenden nieuwsitems, zoals dat in vak jargon heet, op de buis hebben gebracht. Herman is zestig geworden en dan kan men bij de NOS in de vut. „Ik had tot m'n vijfenzes tigste door kunnen gaan, maar ik heb voor dit tijdstip geko zen. Nee, ik ga beslist niet uit onvrede. Dit is gewoon een goed moment om te stoppen, we zijn allebei nog gezond". Overal is hij geweest, zeker in Europa. Verscheidene landsbe stuurders zijn halve kennissen geworden. Hij noemt met na druk Neelie (Smit-Kroes) en Ed (Nijpels). Gevolg van on derling gegroeid vertrouwen. „Ze hebben me dingen ver teld, die ik niet voor uitzen dingen heb gebruikt. Dat was achtergrondinformatie. Als je dat vertrouwen beschaamt is het ook uit met de goede rela tie". Spijt over het naderende span- ningloze tijdperk? „Nee helemaal niet. We heb ben een caravan gekocht en daar gaan we Europa mee door. Ik kijk er echt naar uit. Ik ga ook niet iets doen wat met dit werk te maken heeft, ik ga gewoon van mijn vrij heid genieten". BOURGONDISCH Herman van der Spek is gebo ren en getogen in Breda. Hij verloochent een Bourgondisch Brabantschap in woord en ge baar niet. Carnaval staat hoog aangeschreven. „Ja, ik ben zo'n gek". Hartelijkheid is vanzelfsprekend. Zijn vrouw serveert buiten op het terras van het rijtjeshuis in de Beat- rixlaan in Hoevelaken koffie en een plak koek, lekker dik beboterd. Al jong in 'het vak' gerold, via de Bredasche Courant, waar hij vijf jaar heeft gewerkt en die kort na zijn vertrek werd opgeheven („nee, niet door mijn schuld ha,ha"). Ook nog een blauwe maandag de lezers van de Amersfoortse Courant gediend, waar ruzie met een fotograaf tot een handgemeen leidde. Daarbij sneuvelde de ouderwetse, enorme camera en daar was de toenmalige direc teur-hoofdredacteur dermate ontstemd over dat Herman op staande voet werd ontslagen. Hij werkte ook nog in Arnhem en Rotterdam. Op 1 mei 1967 trad Herman in dienst bij wat toen nog de NTS heette. Hij was de enige repor ter voor het TV-journaal. Het was de tijd dat Eugénie Her- laar en Fred Emmer op de buis verschenen en keurig vertelden wat er zoal mis was gegaan in binnen en buiten land. Of er verschil is tussen dat be gin en nu. „Ja, er is enorm veel veranderd, technisch ze ker en ook wat het aantal cor respondenten betreft. In het begin hadden we bijna geen medewerkers. Dat is nu wel wat anders. Er is een dicht correspondentennet en zijn er mensen met camera's, die op de plaats van de ramp direct zelf kunnen filmen. Verbittering of frustratie, om dat uren werken tot enkele minuten televisie wordt terug gebracht. Daar wil Herman Herman v.d. Spek: „Neelie Smit-Kroes en Ed Nijpels ver telden mij dingen die ik nooit in het publiek heb gebracht. Zo kweek je vertrouwen". Foto PU. niets van weten. Haalt zijn schouders op, het hoort erbij. De onvoorstelbare kennis van zaken van de TV-reporter, een onderwerp dat Herman aan grijpt om zijn dankbaarheid aan het adres van de redactie binnenland van de NOS uit te spreken. Die voorzag de uit zwermende nieuwsjager van achtergrondinformatie waar door hij op de plaats van actie „een stevige basis onder mijn voeten voelde". Zijn laatste klus: Gerrit Brokx en diens omstreden burge meesterschap in Tilburg. Het volgen van de voors en tegens in de verschillende fracties te gen deze opgedrongen eerste burger van de stad. „En toen was het afgelopen", zegt geforceerd luchthartig en bassend Herman v.d. Spek. NEDERLAND 1 EO 15.25 HQ Uit het zwarte gat (2), documentaire over para- nornale ervaringen. 16.00 Sprinkhanen en krekels, natuurfilm. 16.25 Lassie. Amerikaanse Jeugdserie. Afl.: Clementi ne de koe. Cory Stuart on- dekt dat de oude Ben een koe heeft die eigenlijk niet van hem is. Ben besluit het beest terug te geven, maar de koe heeft andere plan nen. 16.50 Kinderkrant NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.05 Tijdsein-Buiten land. Actualiteitenrubriek met commentaar van Aad Kamsteeg. 18.30 Het ontstaan van de we reld. Documentaireserie. Afl. 4: Het ontstaan van de mens. NOS 19.00 JoumaaL EO 19.18 Jody en het hertejong. Amerikaanse tekenfilmse rie. Afl.: Rob heeft beet. Jody en zijn vader gaan op jacht. Dan wordt zijn vader gebeten door een gevaar lijke slang. 19.45 Het gebeurde in Antwer pen, documentaire over de Statenbijvel (herh.). 20.05 De Campbells, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: De uitdrager. Brenton Powell is op zoek naar Thomas Sims, de buurman van de Campbells. Hij denkt dt Thomas verantwoordelijk is voor de dood van zijn broer. 20.30 Holland ze zeggen.» dwars door het groene hart, gevarieerd program ma vanaf de veerboot Ka pitein Kok, die over de Lek een verbinding onder houdt tussen Rotterdam en Culemborg. M.m.v. Syl via en het orkest van Koos Mark. Presentatie: Hen- riette Laan en Hans Le Poole. 21.37 Surely Jesus is coming (3), muziekwerk van Arie Pronk. Uitvoerenden: Chr. gem. koor Deo Cantemus, chr. gem. koor The Credo Singers, orkest o.l.v. Arie Pronk m.m.v. solisten. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 Tijdsein, actualiteitenru briek waarin uitgebreid aandacht voor Roemenen, die naar Hongarije vluch ten. Een ongekend feno meen, vluchten van het ene naar het andere Oost blokland. Nu eens een keer geen kampen, maar vluchtelingen die worden ondergebracht in kerken en bij particulieren. Daar om is het probleem nog ta melijk onopgemerkt ge bleven, maar dat zal ver anderen naarmate deze vorm van opvang langer duurt. Verder: De inpolde ring van Bangkok. Neder landse ingenieurs zoeken na het gereedkomen van het Deltaplan naar nieuwe projecten. In Thailand zijn ze in felle concurrentie met Japanse en Oostenrijkse collega's om een snel weg zakkend Bangkok te red den. 23.10-23.35 Mag ik's met je pra len? Praatprogramma ge presenteerd door Feike ter Velde. NEDERLAND2 VOO 15.30 Tekenfilms. 1. My little pony, afl.: De magische geldstukken. 2. Superted, afl.: Superted en het oli fantenkerkhof. 3. Dennis de bengel, afL: Zeg maar oom. 15.55 De Grote Meneer Kak- tus Show. Kinderprogram ma met Peter Jan Rens. 16.20 Nederland muziekland, muziekprogramma gepre senteerd door Erik de Zwart (herh.). 17.05 G.I. Joe. Amerikaanse te kenfilmserie. Afl.: Het meesterspel. 17.30 MacGyver. Amerikaanse tv-serie. Aft: Leven in ge vaar. MacGyver wordt be naderd door Karen Blake, die beweert dat haar leven in gevaar is. Ze nodigt hem uit in haar appartement, waar hij opnieuw kennis maakt met agent Peter Thorson. 18.15 Club Veronica, jongeren magazine met vandaag als onderwerp: Liefde en Sex. 18.40 Veronica Sport, sportma- gazine. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De bevers doen beroep (herh.). 19.00 SI Countdown. Poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven. Ditmaal o.a. gespekken met Pal Waktaar, Mags Furneholmen en Morton Harket van A-Ha, die ook in de studio zullen optre den. Verder beelden van hun aankomst op Schiphol Morton Harket en Simone Walraven, vanavond in 'Countdown' op Ned. 2 óm 19.00 uur. FOTO: VOO en vier videoclips van A- Ha. NOS 20.00 S Journaal en weerover- zicht. VOO 20.29 Moonlighting, Amerikaan se detectiveserie. Afl.: Nachtwerk. Een weduwe is bang dat haar overleden man terug zal komen om haar te vermoorden, zoals hij dat haar voor zijn dood voorspeld heeft. 21.22 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. Onderwerpen: De Tweede Kamer her denkt Willem Drees. Nieuwslijn sprak met de beeldhouwer van Drees' beeltenis. De eindexamens zijn onderhevig aan grote kritiek, de moeilijkheids graad wisselt nogal per jaar. Een reportage over het hoogste rechtscollege, de Hoge Raad die dit jaar 150 jaar bestaat. De finale van de EuropaCup 1. Tot slot een item over de vluchtelingenkampen in Thailand, waar duizenden Cambodjanen een uit zichtloze toekomst tege moet gaan. 22.05 Trading places, Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van John Landis. Met Dan Akroyd, Eddie Murphy, Ralph Bellamy e.a. Een straatarme jongeman en een rijke Yuppie verwisse len tijdelijk van rol, het geen hun levens danig in de war brengt. NOS 00.05 Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. 18.00 Nashville/Urk. Twee Ame rikaanse basketballspelers zijn naar Nederland ge trokken en hebben zich gevestigd in Urk. Een do cumentaire van Hans Heij- nen. TELEAC 18.30 Geld- en Effectenhandel, les 2. NOS 19.00 E Jeugdjournaal. 19.10 EHet Klokhuis. Informa tief kinderprogramma met Aart Staartjes, Joost Prin sen, Wieteke van Dort e.a. 19.25 TV 3. Servicerubriek. 19.50 Studio Sport extra: voet bal. Rechtstreeks verslag van de Europa Cup 1-fina- le tussen PSV en Benfica. 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. 23.10 Studio Sport. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. T 1 Da Fraggela (Fraggle Rock), 24-dellge poppenserie van Jlm Henson. Afl.: De uitdaging. Ean achat in niemandaland (Der Schatz im Niemandsland, slot), Duitse jeugdserie. 0-17.30 Klim op, jongerenmaga- Nieuws in teletekst. Tik tak. Animatieserie (herh.). Plons. Afl.: Plons en de apen- gaai (herh.). Seabert. Amerikaanse anima tieserie. Afl.: Huisdierenleed. Kilimanjaro. Wekelijks nieuws programma voor tieners met reportages, portretten en gas ten in de studio en telkens een fotowedstrijd. Presentatie: Ma- riet Vandebos. 0 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. Programma-overzicht. 5 Nieuws. Pak de poen, loterijshow van uit het Amerikaans Theater. Presentatie: Luc Appermont. Moviola, filmmagazine met o.a. aandacht voor het Filmfestival van Cannes '68-'88 en een in terview met de auteur van de bestseller The secret lives of Grace Kelly'. 5 Profiel van een Orkest. BRT- Filharmonisch Orkest o.l.v. Ier- nard Terby. Deel 2: Pianoconc. no. 2, eerste deel van Rachma- ninov. Soliste: Dana Protopo- pescu; Italiaans capriccio, van Tsjalkovsky. 10-23.10 Nieuws an Coda. Wie gelend hoofd, van J.H. Leo pold. IT 2 Carole Lombard als Maria Tura en Jack Benny als Joseph Tura in de film 'To be or not to be'. Duitsland 2 om 23.30 uur. FOTO: NCRV DUITSLAND 1 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie. Charlie speelt detective, ontdekt iets over Lelgh en ge raakt in moeilijkheden. Intermezzo. Erinnerung, van M.Schenlendorf en J.Brahms, door Robert Hoil, zang en Jo zef de Beenhouwer, plano (herh.). 5 Oshin, Japanse tv-serle. W Programma-overzicht «5 Nieuws. 0-23.15 Voetbal. Finale van de Europacup voor landskampi oenen uit Stuttgart: PSV - Benfica. Commentaar: Rik de Saedeleer. Schicksal am Pol, documen taire over ongewone Pool-ex- pedities (herh.). Moskito - nicht steht besser, scholierenmagazine vanuit Berlijn. Pickwick-Club, gevarieerd magazine. Tagesschau. Nur keine Hemmungen. Tv- serie met Heidi Brühl, Max Griesser e.a. Tagesschau. Hier und Haute. Actualiteiten. Reich und Arm. Tv-serle. Programma-overzicht 01 Tagesschau. SARD Sport extra. Europa cup voetbal voor landskampi oenen te Stuttgart, finale: PSV - Benfica. Commentaar: Walter Johanssen. In de pauze: Inter nationale tenniskampioen schappen van Frankrijk, op Roland Garros, samenvatting, lm Brennpunkt. Tagesthemen. Actualiteiten. Showgeschichten, serie show programma's. Vandaag: Maxl- mlllian Schell.' Gastheer: Ger hard Schmitt-Thlel. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. BF 1 DUITSLAND 2 15 Nouba nouba. Kinderprogram ma met tekenfilms, de verbor gen camera, boekenrubriek. Noubactif en Noubana-news. Presentatie: Jean Martin (herh.). 30 Carrefours. Gevarieerd pro gramma met gasten en filmru briek. Journaal. "3 Cs soir. Regionaal journaal. 15 Quick at Flupka. Tekenfilm. 50 Journaal. °0 Europacup-voetbal: P8V - Benfica. Commentaar: Frank Baudoncq. Coup da film, fllmrubrlek ge presenteerd door Terry Fo- cant. 50 Laatste JoumaaL Aansl.: P.M.U. 50 Le coeur at l'esprlt, katholiek magazine. i Hauta. I Wie die Ewoke das Reich dar Guplns retten, tekenfilmserie. Löwenzahn. Kinderserie met Peter Lustig en Igor Jedlln. Afl.: Peter baut sich eln Drei- rad. i Heuta. i Tele-lllustrierte. Sport, ac tualiteiten en amusement, i ODUnsere schönsten Jahre, tv- serle met Uschl Glas, Elmar Wepper, Helmut Fischer e.a. Afl.: Verënderungen. 1 Lotto-trekking, i Programma-overzicht, i Heute. i 0 Doppelpunkt-Gesprlch: Sein oder Schönsein, Informa tief programma over het be lang van uiterlijk voor de jeugd. Presentatie: Barbara Stöckl. Studio 1, sportmagazlne. Pre sentatie: Bodo H. Hauser. Dar Denver-Clan (Dynasty), tv- serie met John Forsythe, Llnda Evans, Joan Collins e.a Afl.: Krystle gehört mir. Heute-journal. Kontext: Vom Kind, das nicht kommen will, discussie over reageerbuis-bevruchting, die niet alle kinderloze ouders lukt. Filmforum: Lachen über Hit- Ier? Cultureel magazine waarin ditmaal aandacht voor de vraag of er lachfilms over Hit- Ier gemaakt mogen worden. nSein Oder Nichtsein (To be or not to be), Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Ernst Lubitsch. Met Jack Benny, Ca role Lombard, Robert Stack e.a. De Gestapo heeft het in Warschau voor het zeggen. De artistieke vrijheid van theater groep Polski komt dan ook da nig in het gedrang. Onver wacht kunnen de acteurs en actrices echter hun vaardige heden aanwenden om de Duit sers een enorme loer te draai- DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus natuur kunde. Les 9. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met sport en nieuws. 19.40 Raamprogramma van de re- Sionale studio's, littwocha um 6. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Eff Eff - Freizeit und Fitness, vrijetijdsmagazine. 22.30 Ohnmacht oder Widerstand, documentaire over de gevol gen nop lange termijn van een dloxlne-vergTftlglng. 00.00 Laatste nieuws. CD Ondertiteling vla Teletekst B Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■D Zwart/wlt-uitzending met onder titeling via Teletekst 03 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■9 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 15.15 Wednesday matinee: The sha dow riders, Amerikaanse tv- film uit 1982 van Andrew McLaglen. Met Tom Selleck, Sam Elliott, Ben Johnson e.a. Twee broers gaan op zoek naar familieleden die tijdens de Amerikaanse burgeroorlog zijn ontvoerd. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Pie In the sky*, 'Yogi's treasure hunt' en 'Take two', waarin Jonge kijkers aan Phillip Scho- field vertellen wat zij van de BBC-programma's vinden. 17.55 Newsround, Jeugdjournaal. 18.05 The december rose, kinderse rie Afl.: What can the matter be. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencle e.a. (herh.). 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal nleuwsmagazine. 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. 20.35 Cudmore's call, vijfdelige 'masterclass'-serie. Vandaag: Harold Cudmore onderwijst drie bekendheden de finesses van het wedstrijdzeezellen. 21.00 EB Dallas, Amerikaanse tv-serle met o.a. Barbara Bel Geddes, Victoria Principal, Lary Hag- man en Llnda Gray 21.50 Points of view, kijkersreacties gepresenteerd door Anne Ro binson. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 EB An ocean apart (6), zevende lige documentaireserie over te genstellingen tussen de Vere nigde Staten en Europa, met name Engeland. 23.30 Sportsnight, met o.a. aan dacht voor de Barclays Lea gue, een samenvatting van de Europa Cup-finale en een sa menvatting van kwart-finale cricket om de Benson Hed ges Cup. 01.10 Weerbericht BBC 2 15.15 Cricket. Kwartfinale Benson Hedges-toernool, rechtstreeks verslag. Met om 16.00 en 10.50 Nieuws en weerbericht. 20.15 FSD (3), zesdelige serie over hard-rock bands In Schotland. 20.45 Scottish artists and the sculpture. Documentaire. 21.10 Wide world: Tidy up Naples. Tekenaar Bill Tidy neemt ons mee naar de Italiaanse stad Napels, waar hij zijn vrouw en gezin vond. Aansl.: 'The John sons'. historische beelden van de expeditie die het echtpaar Johnson In 1932 naar Afrika. 22.00 M#A*S*H*, Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Swit, Larry Llnvllle e.a. Afl.: Abduction of Margaret Houlihan. 22.25 75 Golden years (3), vierdelige documentaireserie ter aelegen- held van het 75-jarlge jubileum van de Chelsea Flower Show In Londen. 23.15 Review: British Arts Week Special, vijfdelige documentai reserie over Engelse beeld houwkunst. 23.35 Newsnight, actualiteiten. 00.25 Weerbericht. 00.30-01.25 Open University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 SI Made In Germany. Poppro gramma. The DJ Kat Show. Klnderma- aazlne. Gidget. Comedyserie. The Times Headline News. The Ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. Europees weerbericht. Three's Company. Comedy. The Times Headline News. Paul Hogan Special. Comedy. Cash and Company. Drama serie. Europees weerbericht. Ghost Story: The Summer House. Horrorfilm van Leo Penn. The Times Headline News. International Motor Sports. The Times Headline News. Roving report. Actualiteiten. Made in Germany. Europees weerbericht. THE ARTS CHANNEL: Banks Florelgium. Paul Delvaux. Portret. 03.05 Aspects of Great Ar tists: Stonehenga VARA 15.30 De Onedln Lijn. 16.21 mOnze levende planeet 17.16 The mad maestro, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 Kindermenu. NEDERLAND 2 AVRO 15.30 (B Tussen kunst en kitsch. 16.20 ffl Kokkerellen. 16.35- 18.00 AVRO service salon. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Europa-Cup voetbal voor landskampioenen (herh.). 11.55 Um- schau. 12.10 Studio 1. 12.55 Perso verzicht. 13.00-13.15 Heute. 15.20 Tagesschau. 15.30 Musikladen. 16.15 IBDie Mirchenbraut. 16.45 EBTiere in Spanien. 17.10 Die kleine Dampflok. 17.15 Tagesschau. 17.25 Immer, wenn sie Krimis schrieb, tv- serle. SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 D Wanted dead or alive. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht 19.30 Muziekspeclal: Thompson Twins. 20.15 C John Ford-cyclus: She Wore a Yellow Ribbon. Amerikaanse speelfilm uit 1949 van John Ford. Met o.a. John Wayne, Joanne Dru en Ben Johnson. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht 22.35 Golf nieuws. 22.40 Super sport. 23.40 Voetbaluitslagen. 23.45 Beats of the Heart. Muzikale documentaireserie. Afl.: No. 17 Cotton Mill Shanghai Blues. 00.40 Formula One. Popprogramma. 01.40-02.40 The Rock of Europe. Popprogramma. 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 ZDF-info. 15.55 heute. 16.00 Mup- pet-Babies. 16.25 Die Kinder von Rheinhausen. 16.55 Heute. 17.10 IS Tele-lllustrierte. DUITSLAND 3 12.10-17.00 Tennis Roland Garros. BBC 1 MTV EUROPE 07.35 DEdgar Kannady. 07.55 Waar- bericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Tekenfilm. 10.20 Kil- roy. 11.00 Nieuws. 11.03 Four squa re. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Cook with Clare. 12.30 Windsurfing. 13.00 Nieuws. 13.05 Body matters: Mind over matter. 13.30 Wildlife on One. 14.00 JoumaaL 14.30 Neighbours. 14.50 Four square. 15.15 All well A "40 Come dar direct line. 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um In New York. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 The Adam Curry Show (herh.) 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 Ray Cokas, met vanaf 20.00 XPO, overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scsndlnavial 07.30 DJ Kat Show. 08.35 IS Sky Trax. 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Roving Report 15.00 The Little*. 15.30 Bailey's Bird. 16.00 IS The Great Video Race. 17.00 DJ Kat 8how. SUPER CHANNEL TV 5 16.05 Rash Sports. 16.10 Tennis op Roland-Garros. 18.35 Flash Sports. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Mon Oeil. 19.55 Carabine FM. 20.25 Temps Present. 21.30 Le Virtuose Romantlque. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Continents Francopho- 07.00 Supertime. 08.00 Nino Flretto. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Better than New. 09.50 Follow me. 10.05 In gedachten. 10.15 Gitaarles. 10.30 Royd on Fish. 11.00 De Zes op reis. 11.30 Natuurfilm. 12.00 Oil. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Sterren Prlv*. 14.25 Weerbericht 14.30 Rockin' in the UK. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De kleine vrouw. 19.00 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 0242 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 De wereld zingt Gods lof. 1844 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 AVRO: Berlo/Berlo. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIOS 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het PvdA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 2040 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West 17.00- 18.00 Avondmagazine. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1740 Vandaag de dag op woensdag. 1840 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT-Cornbo. 18.45 Protestants-godsd. uitz. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeonmuzlek en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club. Jazz-nleuwtjes. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 RijswIJckfoon. 19.10 Dansvergunnlng. 22.05 Jazz Kaffee. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 De Rommelpot (55). 19.00 Symposium. 1945 Interludium. 20.00 Koningin Ellzabethwedstrlld - zang 1988. Halve finale - kan didaten 17-24 (rechtstreeks). 22.00-2345 Muslca Antlqua. MORGEN MTV EUROPE 08.30 Club MTV (hum.). 07.00 Muc*l Vanthilt. 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Melken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 1045 Leuterkoek en zandgebak. 1140 Uit het plakboek van de revue. 12.02 Qe burgemeester Is Jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 1645 KRO: Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 1140 De familie show. 1240 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 1340 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 Coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 06.00 Nieuws 09.00 Veronica's Meesterwerken. 1040 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's Meesterwerken. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 5440 EO: Metronomlum In concert. 1540 Zeggen en schrijven. 1640 VPRO: De Beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Vakantielanden In Euro pa. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 1045 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt 1245 Vertel me wat. 1240 Da Capo. 1243 In gesprek met de bisschop. 1340 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 1440 Zin in muziek op 5. 1440 Maria, een beeld van een vrouw. 15.00 Het dossier. 1840 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Weet: (via FM- frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Och tendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senio ren. Verder ais Radio 1. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 0940 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1640- 17.00 Rijnmond getapt BRT 1 0541 Met I wakker. 0840 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1340 Tussendoor. 4.03 Klapstool, cult. act. 15.03 Zo d'ouden zongen. 18.05 Neemje tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 00.00 Visum. 10.03 Parkeerschljf. 12.00 Muziek en Info. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitnox. 17.00 Focus. 17.10 Amazone. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Fruttl dl Mare. 1040 Voor hoorn en piano. 1140 From the Twenties. 12.00 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 1345 Plazzolla Co. 14.00 Kamermuziek. 15.00 Kon. Ellsabethwedstrijd zang.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17