Militairen verbroederen zich in Lourdes HOSPITAALKERKSCHIP DE HOOP VAART VOOR LAATSTE KEER UIT Nootdorpse neomist draagt eerste mis op fieidóö Somen !le :jra id a1 GEESTELIJK LEVEN/OPINIE kerk wereld Vaticaans tehuis voor daklozen Beteugeling pitbulls weer EeidoeSowant DINSDAG 24 MEI 1988 PAG INT Joodse religieuze raad moet vrouw accepteren JERUZALEM Het Hooggerechtshof van Israël heeft be paald dat de joodse religieuze raad van de stad Yeroham een vrouw niet als lid mag weigeren. De vrouw, Lea Shakdiel, was bij het gerechtshof in beroep gegaan nadat het opperrabbinaat had bepaald dat een vrouw geen lid van een religieuze raad kan worden. Tot nu toe heeft geen enkele vrouw deel uitge maakt van een der 200 religieuze raden in Israël die zich bezig houden met tal van zaken, uiteenlopend van goedkeuring van huwelijken tot het toezicht op de joodse spijswetten. Geestelijken proberen toespraak Thatcher te verhinderen EDINBURGH Vijf geestelijken van de Kerk van Schotland hebben vergeefs geprobeerd premier Thatcher te beletten de al gemene synode toe te spreken. De geestelijken kwamen met hun bezwaren vlak voor Thatcher de openingszitting zou toespreken van de bijeenkomst van 1.200 presbyteriaanse geestelijken en ouderlingen. Er werd motie tevergeefs ingediend om Thatcher het spreken te beletten. Tegenstanders van Thatcher stellen haar verantwoordelijk voor de economische en sociale proble men in het gebied. Thatcher zei onder meer dat het vergaren van rijkdom niet verkeerd is, maar voegde eraan toe: „Wie niet werkt, zal niet eten," daarmee de apostel Paulus citerend. Profeten hebben altijd ongelijk met hun gelijk. Frans spreekwoord NKSR biedt rk scholen bisdom Roermond hulp ROERMOND Door de ver deeldheid onder de rooms-ka- tholieke bisschoppen van Ne derland over het katholiek onderwijs, dreigen in het bis dom Roermond ernstige moei lijkheden te ontstaan. De bis schop van Roermond, dr. J. Gijsen, hanteert sinds 16 juni verleden jaar namelijk een re glement voor het katholiek onderwijs dat afwijkt van het reglement van de overige zes De Nederlandse Katholieke Schoolraad (NKSR), een over koepelende vereniging van landelijke katholieke onder wijsorganisaties, heeft naar aanleiding hiervan een bro chure samengeslteld onder de titel „Hoe verder met het ka tholiek onderwijs in Lim burg?". De brochure is be doeld als handreiking voor de rk scholen in Limburg. De NKSR betreurt het ont breken van één reglement omdat twee reglementen wel moeten leiden tot verwarring, onduidelijkheid en conflicten. Op grond van het nieuwe kerkelijk wetboek dienen de bisschoppen te zorgen voor een algemeen reglement op het katholiek onderwijs (ARKO). De leiders van alle bisdommen behalve Roer mond hebben een reglement opgesteld, waarvan zij de uit voering overlaten aan de NKSR. Bisschop Gijsen on zich met dat laatste niet ver enigen en kwam met een ei gen reglement (ARKOR). De uitvoering daarvan heeft hij geheel aan zichzelf getrokken. De handreiking van de NKSR aan de katholieke scholen in Limburg komt erop neer, dat de scholen die het reglement van Gijsen niet willen aan vaarden, bij de NKSR een zo genaamde 'constaterende ver klaring' kunnen aanvragen. Dit is geen verklaring dat de betrokken school naar kerke lijk recht erkend is, maar wel een constatering dat zij op ka tholieke grondslag wenst te handelen en daarom in feite als katholieke school blijft opereren. Deze scholen vallen dan onder het ARKO van de zes Nederlandse bisschoppen. Scholen in het bisdom Roer mond die het reglement van Gijsen aanvaarden, hebben geen zeggenschap meer bij het benoemen of ontslaan van godsdienstleraren omdat die niet zoals het ARKO zegt, aan katholieke PABO's opgeleid kunnen worden, maar aan speciale instituten van de bis schop van Roermond. Van hem en van niemand anders krijgen zij een zending. De NKSR vraagt zich af hoe ver het vetorecht van het bis dom bij de benoeming van on derwijsgevenden kan gaan en of het reglement op dat punt in strijd is met de wet mede zeggenschap in het onderwijs en met de eigen verantwoor delijkheid van leden van schoolbesturen. Ofschoon bei de reglementen gebaseerd zijn op dezelfde beginselen ver schillen zij toch danig van el kaar. Het ARKO legt de na druk op de medeverantwoor delijkheid van alle betrokke nen en ziet de inspiratie als drijfveer voor hun handelen. Het reglement van het bisdom Roermond daarentegen ac centueert de rechtzinnigheid in de leer en de degelijkheid van de levenswandel. Bezorgd toont de NKSR zich vooral over het feit dat in het regle ment van het bisdom Roer mond het formele zo sterk wordt beklemtoond en dat de bezinning op de betekenis van het rooms-katholicisme in deze tijd daardoor niet of wei nig aan bod komt. DERTIG JAAR STICHTING MILITAIRE LOURDES BEDEVAART Morgen vertrekt een speciale slaaptrein vanuit Maastricht. Aan boord tussen de vier- en vijfhon derd Nederlandse militairen. Doel van de reis: Lourdes. In deze Franse bedevaartplaats speelt zich dit jaar voor de dertigste maal een internatio nale ontmoeting tussen vele duizenden militairen uit zestien Europese landen af. De Nederlandse or ganisatie berust bij de Stichting Militaire Lourdes Bedevaart. Voorzitter van die organisatie is luite nant-kolonel J.M.J. Verharen uit Apeldoorn. In hem heeft de Stichting een warm pleitbezorger voor de Lourdes-reis gevonden. APELDOORN Het liefst zou luitenant-kolo nel J.M.J. Verharen uit Apeldoorn de naam van de Stichting, waarvan hij sinds juni voorzitter is, veranderen. Naar zijn idee zou de naam Stich ting Militaire Lourdes Ontmoeting beter passen bij het doel van de jaar lijkse Lourdes-reis voor militairen dan de huidige naam: Stichting Militaire Lourdes Bedevaart. „Het bidden voor vrede staat bij deze reizen al lang niet meer voorop. Het draait vooral om de ont moeting tussen militairen uit diverse Europese lan den. Ontmoeten, ontmoe ten, ontmoeten, dat is de rode draad van de hele happening," aldus de lui tenant-kolonel. De naam 'bedevaart' roept volgens Verharen onmiddel lijk de associatie op met 'ka tholiek'. Maar volgens de Stichtingvoorzitter is de reis naar Lourdes niet alleen be doeld voor katholieken maar voor militairen van alle ge zindten. „Tegenwoordig gaan er gelukkig ook steeds meer niet-katholieken mee. En die ervaren net als de katholie ken die bijzondere sfeer die zo'n Lourdes-reis heeft. Maar natuurlijk gaan we niet hele maal aan de godsdienst voor bij. De dag na aankomst in Lourdes is er voor de Neder landse deelnemers bijvoor beeld een eucharistieviering in de grot met bisschop Bör van Rotterdam en van het Militair Ordinariaat," aldus Verharen. Belevenis Zelf is de Apeldoornse mili tair al vijfmaal meegegaan naar Lourdes. Naar zijn zesde reis ziet hij al weer reikhal zend uit. „Zo'n reis naar Lourdes is echt een ongeloof lijke belevenis," gaat hij er meteen enthousiast op in. „Twintigduizend mensen uit bijna twintig landen ontmoe ten elkaar daar. Er zijn inter nationale activiteiten, waar aan al die landen meedoen, en daarnaast is er volop gelegen heid zelf in de straten van Lourdes, op de vele gezellige terrasjes contacten te leggen met collega's uit andere lan den. Daar gebeurt iets, daar is een sfeer die .iedereen er vaart, die iedereen raakt. Hoe dan ook en waar dan. ook grijpt dit gebeuren je aan. Of het nu tijdens een massale bij eenkomst in de ondergrondse basiliek is, of zomaar op straat. Maar aan emotie ont kom je niét in Lourdes." Dat in de naam van de orga niserende Nederlandse stich ting nog steeds het woord 'be devaart' voorkomt, heeft vol gens Verharen alles te maken met de historie. Het idee voor een militaire ontmoeting in Lourdes is geboren in 1944. „Toen was er wat te vragen, toen was er wat te bidden en vond men het ook helemaal niet gek om te bidden," stelt hij. In dat oorlogsjaar 1944 ging een groepje Franse partizanen naar Lourdes. Daar, op de plaats waar nu zo'n 130 jaar Militairen uit zestien Europese landen beleven jaarlijks een grootse happening in Lourdes. geleden Maria verscheen aan het dorpsmeisje Bernadette Soubirous, wilden ze bidden voor de vrede. De bisschop stuurde hen echter weg en voegde hun toe terug te ko men als militair. Dat deden deze verzetsstrijders een jaar later. Bij hen sloten zich meer militairen aan, onder wie en kele aalmoezeniers en zo ont stond er, als een in eerste in stantie nog uitsluitend Franse aangelegenheid, een jaarlijkse ontmoeting van militairen in Lourdes. Al in 1945 gingen er stemmen op om ook militairen uit an dere landen bij deze ontmoe ting te betrekken. Vi^ die ontmoeting van militairen uit verschillende landen hoopte men tot een betere onderlinge verhouding te komen. Dat het nog tot 1958 zou duren voor dat de eerste internationale militaire ontmoeting in Lour des een feit was, had alles te maken met het feit dat de tweede wereldoorlog nog zo vers in het geheugen lag. Luitenant-kolonel Verharen: „Om toen in uniform de grens over te gaan, dat was heel erg moeilijk. Daarvoor moest heel wat geregeld wordvn. Voor de Duitsers lag het extra gevoe lig. Die verwisselden bij de Duits-Franse grens hun uni form voor burgerkleding, reisden als burger door Frankrijk en trokken pas in Lourdes hun uniform weer aan." Geestdrift „Aanvankelijk wilde men die ontmoeting eens in de drie of vijf jaar doen plaatsvinden. Maar door de geestdrift van de deelnemers is besloten er een jaarlijkse gebeurtenis van te maken. Dit jaar vieren we dus het zesde lustrum. Maar officieel hebben er in die der tig jaar 29 ontmoetingen plaatsgehad. Eenmaal kon de reis niet doorgaan door een staking van de Franse spoor wegen." Deze dertigste internationale militaire ontmoeting in Lour des moet een extra feestelijk tintje krijgen. Daartoe laat het Nederlandse gezelschap zich vergezellen van een militair muziekkorps, zoals alle lan den voor speciale attracties zorgen in de vorm van ven- delzwaaiers, zang, dans en dergelijke. De Nederlandse delegatie ar riveert donderdag in Lourdes. Vrijdagavond vindt de eerste internationale activiteit plaats in de vorm van een openings manifestatie. „Dat wordt een happening met zang, dans en show," weet luitenant-kolonel Verharen. „Daar zullen zo'n 35.000 mensen naar komen kijken." Niet minder indruk wekkend belooft volgens Ver haren de internationale licht- manifestatie van zaterdaga vond te worden: „Een golven de mensenmassa met kaarsen in de handen, dat is echt prachtig." Op zondagmorgen speelt zich de enige internationale eucha ristieviering af, die volgens Verharen altijd op dezelfde manier eindigt: „Ete mis ont aardt al jaren in een spontaan dansen om het altaar." Zon dagmiddag volgt dan de slui ting, waarbij veel symboliek gebruikt wordt. „Zo geven de deelnemers van alle nationali teiten een grote aardbol van plastic aan elkaar door om daarmee de verbondenheid, de dankbaarheid, de vriend schap en het ontmoeten te symboliseren," vertelt Verha ren. Tussen die georganiseerde ac tiviteiten door is er volgens de Apeldoornse luitenant-kolo nel tijd en gelegenheid te over om zelf contacten te leggen. „Dat gebeurt ook volop. Er wordt bijvoorbeeld gigantisch geruild in uniformstukken. Dat mag officieel niet. Maar je moet de sfeer in Lourdes proeven om te weten dat het daar kan. Maar bij de thuis reis heeft iedereen zijn eigen uniform weer helemaal com pleet aan. Want zo hoort het." NOLLY SPEIJERS SCHEVENINGEN Bij na negentig jaar lang hebben Nederlandse vis sers in medische, geeste lijke of technische nood een beroep kunnen doen op hospitaalkerkschip De Hoop. In de herfst loopt het schip voor het laatst de Scheveningse haven binnen. Het rijk weigert nog langer 85 procent van de jaarlijkse ex ploitatiekosten van 2,3 mil joen gulden te subsidiëren en ook de rederijen hebben het wat financiële ondersteuning betreft laten afweten. Het aantal hulpverleningen van De Hoop is de laatste ja ren drastisch teruggelopen. In 1983 werd nog aan 291 sche pen bijstand verleend, vorig jaar waren dat er slechts 79. Ook het aantal patiënten dat werd geholpen aan boord ver minderde fors: van 167 in 1983 tot 65 vorig jaar. Enerzijds is de Nederlandse vissersvloot danig uitgedund, anderzijds zoeken de schepen die nog over zijn het steeds verder van huis, tot aan de Amerikaanse kust en de Falkland Eilanden toe. „Neem nu zo'n haringrace. Twintig jaar geleden namen daar wel honderd schepen aan deel, nu nog maar £cht. En het aantal hektrawlers is in korte tijd verminderd van 25 tot 11". Initiatief De geschiedenis van De Roop begint in 1898. Ds. J. Cham bers, predikant van de Séhot- se kerk in Amsterdam, jnam in dat jaar het initiatief *voor het in de vaart brengen van een hospitaalkerkschip, dat de destijds onder erbarmelijke omstandigheden werkende Nederlandse vissers ter plek ke hulp moest bieden. Een iaar later werd een logger ge kocht, die de voor de hand liggende, symbolische naam De Hoop kreeg. Ook de vier opvolgers van dit schip wer den zo genoemd. De huidige De Hoop, een moderne traw ler, voorzien van operatiezaal, tandartsstoel en kerkruimte, dateert uit 1964. Voornaamste functie van het eerste hospitaalkerkschip was de medische hulpverlening, aldus Hoek. „De toènmalige vissersschepen waren ontzet tend primitief. Van vers voedsel of hygiëne was geen sprake, er kwamen veel ziek tegevallen voor." Behalve als drijvend zieken huis heeft De Hoop ook altijd dienst gedaan als sociaal tref punt. Op zondag komen de vissers niet alleen aan boord om de kerkdiensten bij te wo nen, maar ook om onder het genot van koffie of een borrel ervaringen uit te wisselen. Derde taak van De Hoop: technische hulpverlening en bevoorrading, heeft door het steeds beter en groter worden van de vissersschepen de laat ste jaren ook flink aan bete kenis ingeboet. „Als je de nuchtere cijfers be kijkt, moet je zeggen dat het geen onverstandig besluit is geweest om te stoppen. Maar van de andere kant is het ook weer zo dat je de brandweer niet afschaft als het aantal branden afneemt". Het einde van De Hoop (dat acht mensen hun baan kost) stemt Hoek toch triest. „Wat me vooral steekt, is dat door de reders en vissers helemaal geen actie is ondernomen voor het behoud van het schip. Door hen voelen we ons behoorlijk in de steek ge laten." VATICAANSTAD Paus Johannes Paulus II heeft za terdag een tehuis voor daklo zen geopend binnen de muren van het Vaticaan. Toen de paus het moderne gebouw in wijdde, werd hij bijgestaan door Moeder Teresa. Nonnen van de orde van Moeder Teresa zullen werken in het tehuis, waar de daklo zen van Rome de nacht kun nen doorbrengen. Het gebouw is neergezet op een binnen plein bij het Paulus-VI-audi- torium waar de paus bij slecht weer zijn wekelijkse algeme ne audiëntie houdt. Er zullen drie maaltijden per dag worden verstrekt aan de daklozen, van wie sommigen ook overdag in het tehuis kunnen blijven; anderen zul len alleen 's nachts onderdak krijgen. Op de foto de inwijding door de paus met achter hem Moe der Teresa. NOOTDORP Onder een stralende meizon heeft'de Nootdorpse neo mist pater Theo Vrees wijk, Carmeliet, op Eerste Pinksterdag, zijn intrede gedaan in de Nootdorpse parochiekerk en daar zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Voorafge gaan door een stoet van veertien priesters werd bij binnenkomst in de kerk het meerstemmig „Veni Creator" gezongen door het Nootdorpse zangkoor onder leiding van Peter Beijersbergen. De neomist droeg zijn eerste H. Mis op samen met zes jonge priesters die met hem priester waren gewijd in het Carmelieten klooster in Bamberg. De viering had een indrukwekkend karak ter doordat zich naast hen nog hadden gevoegd de Nootdorpse pastoor Olst- hoorn en zeven andere priesters die te gast waren op het feest in Nootdorp. Het koor zong de St. Joan nes de Deo-mis van Joseph Haydn. Pater Bart Versteeg, prior van het Carmelieten- klooster in Bamberg, be lichtte in zijn homelie de taak van de priester tegen de achtergrond van deze tijd en wees daarbij vooral op het geestelijk ambt van de priester. Na afloop onthaal de de Nootdorpse harmonie de jonge priester en zijn ou ders op een aubade, terwijl van het transept van de Nootdorpse toren de taptoe werd geblazen. Pater Theo Vreeswijk is voor zijn wijding afgestu deerd op een proefschrift over Titus Brandsma. Hij zal zijn pastorale arbeid in Duitsland gaan vervullen. Pater Theo Vreeswijk, derde van rechts, droeg afgelopen zondag in concelebratie met zijn klasgenoten zijn eerste H. MiS op. FOTO: PR ut TTE - eravoi te v< Vani Minister Braks, die namens het kabinet alles walvijftig fauna betreft onder zijn hoede heeft, wil nog voor de vakantie een speciale adviescommissie op zoek laten ^z, naar een manier om de agressiviteit van (sommige) j terriërs te beteugelen. Het leidt geen twijfel of die com fruit i zal de bewindsman een tijdelijk verbod op het fokkein Hi dit soort honden aanraden. Vertegenwoordigers van h< i de rij fokkers en dierenbeschermers, die samen met de Ver? *st^r van Nederlandse Gemeenten (met het oog op het hand u van de openbare orde) de adviescommissie zullen zijn daar redelijk eensgezind over. Een verbod van h( gevechten, waar sommige eigenaars van pitbullterrie J** sadistisch genoegen aan beleven, kan ook rekenen c eensluidend standpunt van de commissie. rCL ZELFS het bestuur van een onlangs in het leven gei Stichting Pitbull Belangen, juridisch geruggesteund do ITER notaris die tevens een groot hondenliefhebber is, k« totter ivond rond voor uit dat er stevige problemen zijn ontstaan i rond de pitbullterriër. De vrienden van de pitbulls desondanks dat de commissie niet zal adviseren tot alg J. 'jöo geldende maatregelen die al hun lievelingsdieren streeks zouden treffen, zoals een algehele verplichti muilkorven. r TP de ÜjR zijn argumenten vóór en tegen het muilkorven v ;ke e bullterriërs, maar het zou in elk geval één misverstan< politi nemen. Het zou een einde maken aan het verschijns:srov( honden die maar enigszins op pitbulls lijken door hel k publiek voor het inmiddels zo gevreesde ras worden zien. Zelfs uiterst vriendelijke boksers worden nu gei alsof het verscheurende monsters zijn. Ons land tel verhouding geen groot aantal pitbullterriërs. Het zijn e schatting tienduizend. Een paar duizend daarvan zorge f de huidige problemen. Schuld aan die moeilijkheden h de malafide handelaren, want in eert ongebreidelde fc van de pitbulls ligt de wortel van het kwaad. Dat vindt ook de dierenbescherming, die schat kwart van de pitbullterriërs als gevolg van inteelt m onbetrouwbaar karakter is behept. Er ontstond in de pen jaren een gigantische vraag naar pitbullpuppies werd er maar raak gefokt. Zo is de brave, volbloedig terriër, vereeuwigd in Sheila Burnfords klassieke boe ongelooflijke reis", in ons land veranderd in een humt onbetrouwbare en agressieve hond. Er zijn zelfs aanwijzingen dat er bewust een type h ^VE gekweekt dat gaandeweg tot de ongeleide wapens gei r W< mag worden. Figuren die graag politieagent of lid v« ikce bewakingsdienst zouden zijn en lieden aan de zelfkain pl de maatschappij hebben steeds meer hun oog laten val tiënl de pitbullterriër en laten zich graag demonstratief vei ifd len van zo'n vervaarlijk dier. Dat geeft „zo'n veilig g vers zegt men dan. Maar juist die twijfelachtige baas-hond< va natie heeft de pitbullterriër tot staatsvijand nummer g. maakt. De honden kunnen er niets aan doen, maar (s burg ge) fokkers en (sommige) eigenaren des te meer. In oi o-rac menleving is geen plaats voor vechthonden en huis""1^ zijn er in principe niet voor om op straat leven en go< e^~ de baas te bewaken. Daar hebben we de politie veren van vierpotige vechtmachines op bestelling goureus te worden verboden. OVERIGENS blijkt het nodig ook in deze hondse ki de relativiteit niet uit het oog te verliezen. Een parti^eer(j heeft onlangs een agressieve pitbullterriër, die een hond had gegrepen, op straat doodgeschoten. Kennel lede mand die in plaats van een vechthond een revolver aangeschaft. Zo'n loslopende burger met een vuurwa altijd nog gevaarlijker dan een niet-aangelijnde pitbul der muilkorf. CM "Tl 3 Jbesn diflfeüii erlar tig c loek tesvei ]aids^ Iburg iie o de Isero] Kans op een bui DE BILT (KNMI) Het weer wordt tfiinder standvastig. Nu het hogedrukgebied boven Scandinavië langzaam in bete kenis afneemt, komt het weer bij ons onder invloed van een depressie waarvan het cen trum ten westen van Ierland ligt. De komende dagen blijft deze depressie op vrijwel de zelfde plaats liggen. Hierdoor staat er boven ons land een zuidelijke stroming waarmee lucht wordt aangevoerd waar in zich buien vormen. Koud wordt het niet. 's Nachts ligt de temperatuur rond de 11 graden, overdag wordt een temperatuur verwacht die rond de 19 graden ligt. Griekse kustgebieden: Aan ^onnig. landinwaarts meer bi en mogelijk een bui, voor." buurt van gebergten. Middi, ratuur 23 graden op de eilanl 24 a 28 graden elders. kt d WEERRAPPORT HEDENMORGL Weer Max Min] Amsterdam regen 22 12 De Bilt motregen 22 13 Eelde Eindhoven Den Helder regen 20 12 fJ Rotterdam regenbui 22 131 Twente regen 20 12, Vlissingen l.bew. 21 13' Zd. Limburg zw.bew. 23 14 Aberdeen regen Athene niet oi Barcelona I bew. 19 13 Berlijn onbew. Brussel regen Dublin h bew. Frankfurt zw.bew. 21 10 Genève zw.bew. 23 12 Helsinki zw.bew. 21 10 Innsbruck h.bew. Klagenfurt onbew. heit eve lenla iburg ibuitt (kkin lid in |ënte lA-k r eei irbij itievi he Locar Malaga Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig Londen voor morgen en donderdag: Zuid-Scandinavië: Half tot zwaar be wolkt en vooral in zuidwest-Noorwe- gen regen. In Zweden eerst vrij zon nig. Middagtemperatuur van 14 gra den in zuidwest-Noorwegen tot 19 graden meer naar het oosten. Britse Eilanden: Veranderlijk be wolkt. Nu en dan enkele buien. Mid dagtemperatuur van 12 graden in het noordwesten tot 17 graden in het zuidoosten. Kopenhagen onbew Lissabon ontv. inbew. 16 22 15 17 21 13 onbew. 26 10 zw.bew. 30 17 l.bew. 20 11 Malta zw bew. 23 18 Moskou niet w MUnchen onbev Oslo 21 17 11 Denemarken, noordwest-Duitsland, Benelux, noord- en west-Frankrijk: Af en toe zon en van tijd tot tijd een bui. Middagtemperatuur van 14 gra den bij zee tot 18 graden landin waarts. Midden- en zuidoost-Duitsland, noordoost-Frankrijk: Af en toe zon en plaatselijk een bui. mogelijk met onweer. Middagtemperatuuur 18 tot 23 graden. Alpengebied: Flinke perioden met zon. Vooral in de middag en avond op enkele plaatsen een regen- of on weersbui. Middagtemperatuur in het laagland en in de dalen van 22 tot 26 ew. 22 11 Stockholm onbew. 13 1 Warschau regen 10 9 Wenen onbew. 15 5 Zurich regenbui 22 11 Casablanca zw.bew. 23 18 Cyprus l.bew. 25 18 Istanboe) niet ontv. Las Palmas zw bew. 25 17 Spanje en PortugalIn het noorden van Spanje en Portugal mogelijk en kele buien, elders flinke perioden Middagtemperatuur graden in het noordwesten tot 33 gra den plaatselijk landinwaarts in het Franse Middellandse Zeekust, Italië, Joegoslavische kust: Flinke perioden met zon, vooral bij zee. Ook hier en daar een regen- of onweersbui, voor al in de berggebieden. Middagtempe ratuur 24 tot 29 graden. /if MÏ-T V fg? Mag dit kin - er beter van worden terre des hOmrr GIRO 6637(

Leidse Courant | 1988 | | pagina 2