Ruding slaat 'driving range' open Kokkelkoren vijfde in klimkoers Esther Schouten vierde bij NK meerkamp Jchte vier Uopos lomineert >p ZRB AJAX ONDERUIT TEGEN VOORBURG Pernix gedegradeerd Jf „Volgend jaar komt die titel er wel" Schouten op slag Alphians superieur ffORT £eidóc Qowuvnt DINSDAG 24 MEI 198S PAGINA 21 )ames Oegstgeest reroveren beker IeGSTGEEST Het damesvoetbal- im van Oegstgeest heeft dit weekein- beslag gelegd op de Leidse beker. In finale klopte Oegstgeest Altior op het 'rrein van SVLV met 5-1.Oegstgeest lidde bij rust reeds met 2-0 dankzij oelpunten van Annelies Oskam en An- e|te Amir. Na de hervatting was het nneke Kitselaar die de voorsprong fln Oegstgeest uitbreidde. Hoewel Al- 0r in deze bekerfinale nauwelijks aan bal kwam, werd de achterstand nog jl verkleind. Typerend voor de rachtsverhoudingen was dat het hier en eigen treffer van Oegstgeestse Ba- elach Tangelder betrof. Anneke Kitsel laakte 4-1 voor Oegstgeest, dat kort oor tijd het vijftal volmaakte. Rallyteam twaalfde DUITSLAND Het Rally team Bollenstreek, bestaande uit Henk Westerbeek uit Voorschoten en Cees Segaar uit Sassenheim, leverde een prima prestatie tijdens de in ternationale ADAC-rally van Munsterland. Het team fi nishte in een Opel Manta 2.0E op een tweede plaats in deze voor de Eurocup mee tellende race. Westerbeek en Segaar kregen door deze prestatie 109,5 punten toebe deeld en staan nu op een twaalfde plaats in het alge meen klassement. Winst en verlies voor Blauw Zwart LEIDEN Voor Blauw Zwart was er in het competitie afslui tende dubbelprogramma winst en verlies weggelegd. Van DFC werd zaterdag met 2-1 verloren, de derby met ADO werd met 3- 1 winnend afgesloten. Wijnand Bakker, Ronald Heemskerk en Frank Voorham zetten Blauw Zwart op een 3-0 voorsprong, voordat ADO via Carlos Roele- veld iets kon terugdoen. Tegen DFC werd de Wassenaarse for matie door een eigen doelpunt van Pim van der Berg en een „echte" goal van Bert Huibers op een 2-0 achterstand gezet. Na de pauze verkleinde Heemskerk tot 2-1. LEIDEN Martin Kokkelkoren eindigde gisteren in het Waalse Battisse op een vijfde plaats. De Noordwijker- houter ontsnapte op het heuvelachtige parcours met negen anderen en pakte in de spurt achter de ontsnapte Frans Knarren de vierde plaats. Gerrit Kleinveld greep in Uithoorn de zege bij de liefhebbers. Piet Kralt dacht in Har- dinxveld-Giessendam hetzelfde gedaan te hebben, maar werd ge diskwalificeerd. Martin Kokkelkoren, net terug uit Joegoslavië, reed een goede koers in Batisse. De eerstejaars amateur laatste zich dan ook in de opgroep van tien renners, die na negentig kilometer ontstond. Op een klim reed Frans Knarren :hter van zijn metgezellen weg en greep na 130 kilometer de zege. Kokkelkoren eindigde vervolgens in de sprint, in totaal, als vijfde. Volgende week gaat de Noordwijker- houter van start in de Milk Race. Gerrit Kleinveld voegde gisteren in Uithoorn weer een zege aan zijn erelijst toe. De Lissenaar won de spurt van een kopgroep van zeven renners, die in de fi nale ontstaan was. John van der Meer uit Noordwijk werd daarvan vijfde. Ger- tjan Moraal eindigde daar bij de amateurs op de zesde plaats. De Leidenaar ont snapte al in het begin met zeven anderen, maar kon in de eindsprint geen plaats meer op het erepodium be machtigen. Clubgenoot Cees Vernooij eindigde als veer tiende. In Oud-Beijerland had Moraal zaterdag al de achtste plaats behaald. Mie- ke Hassing en Mark Varke- visser werden bij de nieu welingen aldaar als tweede en tiende genoteerd. Piet Kralt dacht bij de lief hebbers in Hardinxveld- Giesendam zijn eerste zege binnen te hebben. In de massasprint week de Rijns- burger echter (te ruim) van zijn lijn af en werd daar door naar de tweede plaats teruggezet. Adrie Kruger eindigde in een tweedaagse wedstrijd te Rijswijk op de zevende plaats in het eind klassement. Ehran Ehrlich kwam in de laatste etappe als vijfde over de meet EIDEN Het Asopos-viertal reuger, Van Steenis, De ruyn en Van de Vendel ieelde op de wedstrijden van Zuidelijke Roei Bond in Uburg met het lichte senio- >nveld. Op zaterdag, in de ider-finale, voeren reuger en Van Steenis een itstekend opgebouwde race. ij wonnen op techniek in een jd van 7.21.8. De Asopos/De aak tegenstander had zich- elf in de vingers gesneden oor de riemen lichter in laats van zwaarder te stellen; waren ze deze race genood- lakt door het materiaal kor en lichtere halen te ma- dan hun tegenstanders, lp zondag voeren De Bruyn Van de Vendel (Asopos/De ak combi) een bekeken :e, wederom in de twee-zon- ir, maar nu met correct afge- eld materiaal. Het tweetal on vanuit een koppositie in 04; Kreuger en Van Steenis olgden in 7.07. n ae vier-zonder-stuurman fi- lale voeren de vier Leide- aars samen een felle boord- an-boord race tegen de The- i/RIC/Vidar-combi. De voor- irong bleef de hele race on- eveer een halve bootlengte, ij finishten in 7.28, de con- urrent in 7.30. lichte skiffeur Flor Sicking aaide tweemaal als eerste de inish. Zaterdag won hij ruim n zijn eindsprint liet zien dat icking nog over had om zijn egenstanders op een nog gro- ire afstand te zetten. Op eer- e Pinksterdag was de strijd arder; Sicking won de twee ilometerrace op een halve jotlengte (7.30). Indanks een verandering in samenstelling greep ook de lescombi van Asopos en de overwinning in Til- Jacomine Ravensbergen de onvolledig geworden loeg completeren. De eerste ice samen was rustig en vlak itgevaren. Consternatie ont- lond in de eindsprint, toen en rijnaak de wedstrijdbaan p kwam varen. De tussen- omst van het gemotoriseerde rachtschip was geen beletsel oor een geldig verloop van de wedstrijd. De Proteus/Gyas ames protesteerden, rpaar lun protest werd terecht niet shonoreerd. De winnende tijd an de Leidse dames was 7.47. 'om van der Lely voer op Midag een spannende race iet een veld dat aan elkaar ewaagd was (de finishtijden ntweken elkaar nauwelijks), n de start van de Overgangs kif-finale gingen de skiffeurs 'an Proteus en Aegir (ex- VK), Asopos en Theta gelijk neg. Van de Lely vervolgde Ie starthalen in een rustig, de- elijk baantempo. Halverwege le race lag hij een lengte voor; ven later legde de golfslag die en kamprechtersbootje ver- orzaakt had de skif bijna stil. heta profiteerde hiervan, ïaar Van de Lely kon herstel en. Aegir had een verwoes- ende eindsprint, die net niet 'oldoende was om Van de .ely van de overwinning te veerhouden (7.18.57). feijenoord naar ARC .EIDEN De eredivisieclub 'eijenoord komt donderdag 26 nei een vriendschappelijke vedstrijd spelen op sportpark legersloot in Alphen aan de lijn. Tegenstander en gastheer s de zaterdageersteklasser ARC. Technicus Mario Been rit in Alphen aan de Rijn laatste wedstrijd voor ae lotterdammers. De wedstrijd iegint om 19.00 uur. WARMOND Dekker Warmond heeft de nieu we driving range feeste lijk geopend. Die niet al tijd even vlekkeloos ver lopen opening werd zater dag verricht door de mi nister van financiën, Ru- ding, waarna Noël Hunt een spectaculaire golf- show verzorgde. De dri ving range, met achttien overdekte en achttien open afslagplaatsen in twee etages, een clubhuis, een putting green en drie oefenholes, is voorlopig het laatste project van Dekker Warmond. Het complex in de Veerpolder heeft in korte tijd ver schillende uitbreidingen ondergaan, maar is nog niet compleet. De nieuwe driving range is zo aangelegd dat er altijd te spe len valt, alleen bij een dik pak sneeuw moet er uitgeweken worden naar een indoor golf baan, die op dat moment opge bouwd zal worden in een van de tennishallen. Ook kunnen de overdekte afslagplaatsen verwarmd worden. Minister Ruding, zelf een verwoed gol fer, complimenteerde eigenaar C.K. („Coen") Dekker met zijn laatste aanwinst. „Ik hoop dat de popularisering van golf zo ver komt dat Kamervoorzitter Dolman binnenkort een dri ving range opent op het Bin nenhof". Daarna sloeg de mi nister een bal met een 'houten drie' naar een enorme papie ren olifant, waarna een aantal duiven het luchtruim mocht zoeken. De uitbreidingen bij Dekker Warmond volgden elkaar tot nu toe in razend tempo op. In 1981 startte men met twaalf tennisbanen en vier squashba- nen. Al snel werden er twaalf buitentennisbanen, een bistro, vergaderzaal, twee squashba- nen en een openlucht zwem bad aan toegevoegd. In 1986 vond er weer een uitbreiding Elaats met twee extra squash- anen, zes buitentennisbanen en werd het zwembad over dekt. Nu is de driving range geopend, maar met deze uit breiding is het complex in Warmond nog steeds niet com pleet. Op 1 augustus wordt een groot Snookercentrum geo pend met tien wedstrijdtafels en drie biljarts. Ook hoopt men dit jaar nog te kunnen starten met de aanleg van de 9-holes golfbaan. Hoop die niet ongegrond lijkt. Zaterdag liet de burgemeester van War mond, Mevrouw Hendrickx- Vlaar, immers nog weten vaart te zullen zetten achter de aanleg van de baan die bij Dekker Golf hoog op het ver langlijstje staat. Golf-grootmeester Noel Hunt verzorgde zaterdag na de ope ningsceremonie een perfecte show. Sloeg ballen weg op een been; met een rubberen golf club; met links- en rechtstan dige clubs; met een gebroken club en had ondanks deze 'handicaps' toch nog moeite om de ballen binnen de hek ken (ruim 200 meter) te hou den. Na dit golfgeweld waren de bekende Nederlanders aan de beurt. Een toernooitje met een knock-out systeem leverde de combinatie Van Ervendo- rens/ Stevens de eerste plaats op. Duisenberg en Tom Ó'Ma- hony werden in de eindstrijd nipt verslagen. Het Leidse museum De La kenhal vaart overigens wel bij deze opening. Het is namelijk gebruikelijk bij Dekker War mond dat er bij dit soort eve nementen een cultureel doel wordt gediend. Binnenkort krijgt het museum een fles uit 1620 met een diamantgravure van de schoolmeester Bastiaan Boers aangeboden. s&ïèe&eis Minister Ruding heeft toegeslagen, de duiven vliegen uit: de driving range van Dekker is officieel KARIN SWIERS geopend. foto: kees van den burg OEGSTGEEST De cricke ters van Ajax sloten zondag te gen het Haarlemse Rood Wit 3 af met winst: 93-95. Gisteren werd thuis gespeeld tegen het nog ongeslagen Voorburg 2. Een treffen dat Ajax een forse nederlaag opleverde: 103-197. Rood Wit 3 begon met batten en kreeg het zwaar te verdu ren tegen Ajax. Bowler Anton Jacobs nam 3 wickets voor 41 runs, Neil Brown 5 voor 32 en Sjoerd Wolters 2 voor 5. Rood Wit kwam dan ook niet verder dan 93 runs. Govert van Driel en Rutger Slagter leverden een prima prestatie in het veld met respectievelijk een en twee vangballen. De Oegst- geestenaren hadden het vrij makkelijk met batten. Frits de Jongh scoorde 13 runs, Paul Haighton 18 en de beste pres tatie leverde Anton Jacobs met 33 runs. Voor het verlies van slechts drie wickets werd de zege uiteindelijk een feit. Ajax speelde gisteren een thuiswedstrijd tegen het sterke Voorburg 2. Aiax won de toss, voorzag problemen en liet Voorburg het eerst batten. De bowlers voor Ajax waren te gen Voorburg aanzienlijk „duurder". Anton Jacobs (2 voor 31), Neil Brown (3 voor 46), Ruben van. Dam (2 voor 29) en Frits de Jongh (3 voor 41) veroverden weliswaar alle wickets, maar moesten wel toestaan dat Voorburg een to taal van 197 runs neerzette. Een totaal dat voor Ajax onbe reikbaar bleek. Frits de Jongh en Paul Haighton waren te snel uit en nog voor er tien runs waren verzameld, was Ajax al drie wickets kwijt. An ton Jacobs met 18 runs en Neil Brown met 20 runs zorgden nog voor een opleving. Govert van Driel sloeg ook nog 23 runs bijeen, maar dit bleek bij lange na niet genoeg. Voor burg bleef ook tegen Ajax on geslagen. OEGSTGEEST Pernix moet na één seizoen de overgangsklasse alweer vaarwel zeggen. De for matie van Rob van Dort had in de laatste competi tiewedstrijd VEO met 10-7 verslagen en zo een beslis singswedstrijd tegen de zelfde tegenstander afge dwongen, die echter met 9-6 verloren werd. Daar mee werd Pernix na Cres cendo, Fluks en KNS de vierde degradant uit de Leidse regio in de afgelo pen veldkorfbalcompeti- tie. De nederlaag van Pernix te kende zich al in de eerste helft af, want toen nam VEO via 2- 0 met 5-2 (rust) de leiding. „Het spelbeeld was precies omgekeerd van vorige week", vergeleek Rob van Dordt de twee ontmoetingen met -VEO. „In de competitie hadden wij met 5-0 steeds het heft in han den en nu bezat VEO duidelijk meer kracht dan wij. Alleen in de laatste twintig minuten konden We druk uitoefenen". Onder impulsen van invallers Casper de Rooy en Hans van der Velde, zette Pernix inder daad voor een slotoffensief aan, maar inmiddels was door steriel en kortstondig aanvals- spel wel een 8-3 achterstand ontstaan. Janneke Mulder en Lian Tieleman, die met een hattrick opmerkelijk schot- vaardig was, verkleinden het gat tot 8-6, wat voor VEO sein was om balbezit te spelen en hieruit vloeide nog 9-6 voort. Fiks heeft voor de eerste keer de hoofdprijs gewonnen van het Pinkster-toernooi, dat Per nix op sportpark De Kikker polder organiseerde. De Oegst- geestenaren, die in het verle den al eens in het zicht van de finish strandden, versloegen in de finale Pernix 2 met 4-3 na een 3-0 tussenstand. Beide fi nalisten waren elkaar in de voorronde eerder tegen geko men en toen verzekerde Fiks zich door 4-2 winst van een plaats in de halve finale. De reserves van Pernix werden echter nog groepswinnaar op grond van een beter doelsaldo. Het eerste van Pernix werd in de andere hoofdklasse ook winnaar en hier werd VEO 2 tweede. In de kruisfinales won Fiks met 2-0 van Pernix, ter- wiil Pernix 2 na 4-4 in de re guliere speeltijd met strafwor- pen VEO 2 klopte. De finale leek een eenzijdige aangelegenheid te worden, omdat Jacqueline Anholts, Theo Vreeken en Nico van Weizen Fiks in de eerste vijf tien minuten op 3-0 brachten. Na de paalwisseling brachten de oranie-blauwen zichzelf door slordig plaatsen alsnog in de problemen op 4-1 (Rob Coli en Alide Tieleman). Kees Bro- kaar en Pim Beek konden hiervan ten dele profiteren met 4-3. In de eindstrijd van de junio ren had Pernix Jl meer succes tegen Fiks Jl getuige de 3-0 overwinning. De oranjekragen hadden in een groepswedstrijd nog met 2-3 van hun latere te genstander verloren, maar die - Geerten Breedveld van Pernix (voorgrond) verliest in de lucht. Een typerend beeld uit het degradatieduel met VEO dat door Pernix kansloos werd verloren. Foto: Kees van den Burg had in de strijd om de verde- Casper de Rooy zorgden in de ling van de hoofdprijzen geen laatste twaalfenhalve minuten kans. Robin Arnoldus (2) en voor de duidelijke afscheiding. LEIDEN Holland atlete Es ther Schouten behaalde dit weekeinde in Eindhoven een vierde plaats in de strijd om de nationale meerkamptitels. In Hilversum noteerde Yvonne van Dorp twee sterke sprinttii- den, zij het met storm in de rug. 4et 5448 punten bleef Esther Schouten 32 punten van de bronzen medaille af. De gevol gen van de ziekte die Schou ten noopte in Hilversum, eerder deze maand, op te ge ven waren aanwijsbaar. Hoe- Wel haar serie goed was en toet name de 800 meter van uitstekend gehalte, acteerde Schouten op bijna alle onder delen net onder de topvorm die haar vorig jaar zo verras send aan het meerkampfront bracht. Haar serie: 14.29 secon den op de horden, 11.34 meter kogel, 1.71 meter hoog, 25.35 seconden op de 200 meter, 5.68 meter ver, 35.20 meter speer en 2.14.83 minuten op de 800 meter. In Lisse verwerkte De Spar- taaan eveneens een meer kamp. Winnaar bij de heren werd de Spark atleet Peter Hesseling, die na jaren van blessureleed weer helemaal te rug lijkt. Zijn score van 6558 punten was ruim 700 te veel voor de beste regionale atleet: Walter Botman. Botman excel- lereerde met name bij het polshoog: 3.80 meter, wat bij droeg aan de tweede plaats voor de Holland allrounder. Spartaan atleet John van Loon werd met een totaal van 5501 punten vierde, na de eerste dag als tweede afgesloten te hebben. Van Loon is duidelijk geen werper en dat resulteert ook steevast in wegzakken op de tweede dag. Zo ook dit keer. Bij de dames won Spar taanse Tessy Lenting, vooral omdat ze de enige dame was. Juniore Andrea van Velzen werkte met dezelfde materia len als Lenting, kwam ruim 300 punten hoger uit, en werd derde bij de meisjes. Tessa Mo lenaar sloot daar de rij on danks een goede 11.49 meter kogelstoten. Bij de jongens B was Wouter Herzberger onge naakbaar. Met 5137 punten bleef hij de tegenstanders ruim voor. Dennis Verhaar was met 4733 punten de beste Spartaan junior. Bij de jongens A won opnieuw een Spark atleet: Alex van Commeren. Hij bleef de beide Hollanders Edwin van Delft en Onno van Hei ningen bijna 1000 punten voor. Van Heiningen noteerde een fraaie 3.80 meter polshoog. In Hilversum onderstreepte Yvonne van Dorp haar snelle bedoelingen van dit jaar met twee (stormbevoordeelde) spinttijden. De 11.85 seconden (met 3.8 m/sec) en de 23.92 se conden (met liefst 4.96 m/sec) geven aan hoe hard de Leidse wil. Cees Haasnoot won de B serie van de 800 meter in een uitstekende 1.55.66 minuut. Ruud van Maurik startte voor zichtig weer eens op zijn 110 meter horden. Met een vierde plaats en een tijd van 14.83 se conden mag de lange tijd aan zijn voet geblesseerde Alphe- naar zeker tevreden zijn. In Santpoort noteerden dit week einde liefst vijf Bataven een tijd van onder de negen minu ten op de 3000 meter. Hans van Voorden was de snelste met 8.29.9 minuten, gevolgd door Ad Coolbergen (8.33.4), Henk Ravensbergen (8.43.1), Jaap Duivenvoorden (8.49.9) en Hans van der Vijver (8.54.2). RLJNSBURGSE BOYS TRAINER ARIE KURVER: AMSTELVEEN Het kampi oenschap bleek zaterdag in derdaad al te zijn vergeven. De verre van inarukweKken- de 0-1 overwinning die Rijns- burgse Boys in Amstelveen op RKAVIC boekte, deed er niets meer toe. IJsselmeervogels won ook „gewoon" (met 3-1 van Oranie Nassau) en stelde daarmee de negende afdelings titel in achttien jaar eerste klassevoetbal veilig. Rijns- burgse Boys restte derhalve „slechts" de tweede plek op de ranglijst. Een weinig benijdenswaardige positie die een week eerder „definitief" was geworden, na dat de Rijnsburgers er op ei gen veld niet in geslaagd wa ren degradant Broekster Boys een nederlaag toe te brengen. De conclusie dat Rijnsburgse Boys het kampioenschap „dus" vorige week had laten liggen, wilde er bij trainer Arie Kur- ver evenwel absoluut niet in. „We zijn tegen Broekster Boys het laatste en dus beslissende punt kwijt geraakt. Dat is waar. Maar het kampioen schap hebben we al veel eerder verspeeld. In de tweede periode, om precies te ?ijn". Een redenering waar veel voor te zeggen valt. Ondanks dat gelijkspel tegen de Friese (inmiddels) tweedeklasser, leg de Rijnsburgse Boys zaterdag toch met veertien punten uit acht wedstrijden beslag op de derde periodetitel. En dat ter wijl de geelzwarten eerder dit seizoen ook de eerste periode al voor zich opeisten met een score van vijftien uit negen. Twee ijzersterke fases in de competitie derhalve, die op zich al duidelijk maken dat er in het midden van de wedstrij denreeks iets compleet fout moet zijn gegaan op Middel- Kurver, teruggaand naar die negen tussenliggende wedstrij den die zijn ploeg exact één punt per duel hadden opgele verd. „In die periode is het in derdaad helemaal fout gegaan. In het veld, maar ook erbui ten". Met dat laatste doelt Kurver dan op het opstappen van elftalbegeleider Leen Heemskerk, na een aanvaring met Kurver („Ik denk dat ik de gevolgen van dat conflict enigszins heb onderschat"); met het eerste duidt de oefen- meester op het geblesseerd wegvallen van Huug Aande- wiel. De spelmaker ontbrak vijf wedstrijden op het appèl, vier daarvan gingen verloren. „Hoe je het ook wendt of keert: Huug is op top-amateur- niveau gewoon van aparte klasse. Dat zag je vandaag ook weer. De wedstrijd zat hart stikke vast en wie breek{ 'm dan toch nog open? Inderdaad, Aandewiel. Die trapt de bal er gewoon een keer in". Het gaat Kurver te ver om te stellen dat Rijnsburgse Boys het dit seizoen mèt Aandewiel wel zou hebben gered. „Dat kan je nooit zeggen. Je kunt alleen wel zeggen dat je met Aandewiel een stuk sterker, een stuk completer bent. Het zelfde gaat op voor Leon Vonk. Misschien was Vonk dit seizoen van doorslaggevende betekenis geweest, nu kun je alleen maar stellen dat we vol gend seizoen mèt Vonk zeker aan kracht zullen winnen". In dat volgende seizoen zal er voor Kurver en Rijnsburgse Boys (dit seizoen tweemaal winnend van kampioen IJssel meervogels...) slechts een plaats zijn die telt, de eerste. „We hebben het met twee pe- riodetitels en een tweede plaats niet slecht gedaan. Maar ik had natuurlijk nu ook lie ver op die boerenkar gezeten. En je voelt ook dat een tweede plaats voor Rijnsburgse Boys niet genoeg is. De club, het dorp, ze schreeuwen als het ware om een titel. Ik geloof er in dat die titel er volgend jaar wèl komt". Dat kampioenschap zal dan in ieder geval niet worden mege- maakt door Marco van der Plas en Jack Manuputty. Van der Plas verliet zaterdag het sportpark Middelmors waar schijnlijk definitief nadat hem was verteld dat hij niet in de basis zou staan en de dit sei zoen nauwelijks actieve Manu putty vertrekt naar Noord- wijk. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 60. Aandewiel 0-1. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Toet, Aandewiel, Driebergen, De Kroon, Bodaan (De Louw), Arroyo, Heems kerk (Van Dijk). Zwaan. Koet, Carli. Quick Boys verplettert Excelsior M LEIDEN Quick Boys wilde de competitie waardig afsluiten en ging gemotiveerd de strijd tegen Excelsior Maassluis in. De Katwijkers barstten los en maakten er maar liefst 2-7 van. Bij de rust was het nog 1-4. Theo van Rhijn was de grote man bij Kat wijk. Hij passeerde de thuisspelende doelman drie maal. Met uitstekend en vooral overrompelend spel bewerkte Quick Boys het scorebord al snel. Theo van Rhijn, Dennis-Jan Mieras, Jaap van Duyn en wederom Van Rhijn bepaalden de tussen stand op 0-4. De opgekomen laatste Excelsiorman Wim Put kop te de ruststand op 1-4. Marcel IJspelder bracht de thuisclub ogenschijnlijk nog de aansluiting, doch Mieras zorgde met zijn treffer weer voor het nodige puntenverschil: 2-5. In de slotfase scoorde Put nogmaals. Alleen nu kopte hij de bal onder druk van Johan Jonker in eigen doel. Van Rhijn maakte er uiteinde lijk 2-7 van, toen hij de assist van Leen van der Plas goed af rondde. Bij Quick Boys speelde Theo Guyt zijn laatste competi tiewedstrijd. Ook Teun van der Plas en Kees van Rooyen keren volgend seizoen niet in, Quick Boys één terug. LEIDEN Mede door het perfecte slaggeweld van Robert Schouten trokken de ICL Alphians de strijd tegen Thamen naar zich toe. De Interre- gio's behielden hun onge slagen status door het Purmerendse Flyings Pe trols te verslaan. Wasse naar verzuimde tegen koploper Quick de honks- lagen te verzilveren en verloor dan ook twee maal. Met vier hits uit vier pitches had Robert Schouten een per fecte middag. Een van die klappen was goed voor een ho merun met ook nog eens 2 man op de honken. In totaal scoorden de Alphians drie maal een homerun tegenover de honkballers uit Uithoorn slechts een keer. Een zelfde verhouding gaf het scoresheet te zien in het aantal veldfou- tcn. Daarmee was het verschil (17-12) enigszins uitgedrukt. Bij het hoogste jeugdteam van de Alphians, acterend op lan delijk niveau omdat het de re gionale tegenstand ontgroeid is, kwam het publiek eveneens flink aan haar trekken. Tegen het Purmerendse Flying Pe trols begonnen de Alphenaren zoals gebruikelijk enigszins stroef. Zo stroef dat de gasten in de derde inning een 7-0 voorsprong namen. In de zes de inning scoorde de thuis ploeg de eerste twee runs, waarmee de machine op gang gebracht was. Met drie runs *n de zevende en vier in de acht ste inning kwam de overwin ning toch nog in Alphense handen: 9-7. Mede door het verrassende 11-1 verlies van naaste concurrent Kinheim bij het Haagse Storks staat Alphi ans nu ruim aan de leiding. Wassenaar had in het Amers- foortse Quick de koploper in de eerste klasse als tegenstan der. De eerste wedstrijd werd thuis met 7-3 verloren, de tweede met 5-2. Belangrijkste oorzaak voor de verliezen is het niet verzilveren van de honkslagen. Zelfs met drie man op de honken kon er in beide wedstrijden niet ge scoord worden. Woordvoerder De Roode: „In totaal hebben ze liefst 14 man op de honken achtergelaten, en dat kan niet." LEIDEN De ontmoe ting tussen de dames van de ICL Alphians en ADO 2, eerste klasse rayon Den Haag, duurde niet eens een uur. Pitcher Anja Sa- melink en catcher Marcel- la van Duijn hadden de Haagse aanval volledig in de zak. In vier slagbeur ten produceerden de Al phense dames zelf 11 honkslagen die in 12 pun ten omgezet werden. De enige homerun van de wedstrijd kwam van de knuppel van Erica Bloem die op haar reis langs de kussens een clubgenote meenam. Door de ongesla gen heerschappij van Al phians wordt nu al sterk gedacht aan promotie naar de landelijke compe titie. t De dames van Wassenaar trokken de strijd tegen Heiloo pas in de laatste inning naar zich toe. Na een 6-1 voor sprong kwam de tegenstander terug tot een 7-8 voorsprong die echter in de zevende weer omgebogen werd in een Was senaarse winst van 9-8. Het Pinkstertoernooi van Vol le Bak, op de velden van De Leidse Hout, heeft de heren van Volle Bak een zege opge leverd. De junioren van de or ganiserende vereniging stel den zich wat bescheidener opp en werden derde. Door het plotseling afzeggen van Alphi ans en Storks in de beide klas sen, zag de toernooicommissie zich genoodzaakt om uit te wijken naar een volledige competitie tussen de drie over gebleven teams per klasse.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21