LJnitas Leiden verwijst Teylingen naar afdeling Derby winst baat Roodenburg niet n pphense Boys eersteklasser 'cylla oudt ichade eperkt Cl Noordwijk en ARC delen sc DOORSTOTEN NAAR AMATEURTOP' Lts1' S5n, CeidóeSomant DINSDAG 24 MEI 1988 PAGINA 19 NSBURG De degra- it uit de vierde klasse eet niet Unitas Leiden, ir Teylingen. Hoewel ^feidse formatie vrijwel gehele seizoen werd tempeld als dé gedood- fde degradatiekandi- t, kwam het uiteinde tot een „beslissings- Istrijd" tussen Unitas len en Teylingen. uitge zag ee e Gr iideli am Cr twee laa ek dat ide op wordt r serie treedt t-coach Jan S r Parijr1 Beekht j! Rise ikaanse issauye erdag 36.200 n) ge ►s Stai raard besliste de Leidse kterploeg die strijd in ei- voordeel, ofschoon het in indfase nog behoorlijk in roblemen kwam: 3-2. Nico bre scoorde namens Uni- >n glaszuivere hattrick. veld van Rijnsburgse Boys door beide clubs verkozen trijdperk voor de allesbe- inde wedstrijd, die nood- lijk was geworden nadat Teylingen gezamen- als laatste eindigden in de klasse A met 14 punten. 1000 belangstellenden jomden het terrein van de die een paar uur eerder de titel in de zaterdag klasse had gegrepen. Het talrijke publiek én de be langen van de wedstrijd zorg den ervoor, dat de 22 acteurs in de eerste helft absoluut hun draai niet konden vinden. Bei de clubs wisten niet hoe snel ze de bal bij de tegenstander moesten inleveren, combina ties waren uit den boze en doelgerichte schoten op één hand te tellen. Robert Drost illustreerde met een schot op de vuisten van de Sassenheimse doelman Eric Postma, dat de beginfase voor Unitas was, maar gaandeweg het eerste bedrijf kreeg Tey lingen wat meer greep op het spel. In de 25e minuut zorgde de goed spelende Ferry van der Vlugt voor het eerste doel- gevaar, maar zijn inzet werd onschadelijk gemaakt door Hennie Kiik in de Vegte. De zelfde doelman was in de 35e minuut kansloos op een kei harde kopbal van René Zoet, maar zag tot zijn grote opluch ting de bal tegen de lat belan den. Pal voor het rustsignaal dook Robert van Leeuwen, de andere Sassenheimse spits, vrij op voor de Leidse doelman na een steekpass van Ruud Joos- ten, maar zijn lob* verdween langs de verkeerde kant van de paal. Zoals wel vaker gebeurde dit seizoen, tapte Unitas na de pauze uit een ander vaatje. De tackles werden wat wilder, de bezieling nog iets groter en er werd wat vaker gebruik ge maakt van de flanken, wat al na vijf minuten resultaat ople verde. Snelle linkerspits Nico Lefebre strafte een flater in de Teylingen-defensie af door de bal over de weifelende doel man Postma te koppen: 1-0. De soms wel erg hard ingrij pende Leidenaars scheids rechter Versnel noteerde Wil lem Wanrooy, Nico Lefebre, Wally Gallert en George Moesman roken hun kans en beseften, dat het aangesla- fen Teylingen te kloppen was. n de 80e minuut onderschepte Jan Kromwijk, de vormgever van de Leidse aanvallen, een bal in de Sassenheimse verde diging en bediende de meege lopen Lefebre op maat: 2-0. Met de moed der wanhoop toog de formatie van Rob Rut ten, de opvolger van Piet Va- lent, maar de laatste drie wed strijden al in functie, ten aan val en verdiende zowaar een strafschop, die door Robert van Leeuwen werd benut. Twee minuten later was het al weer 3-1 toen invaller Chris de Roode de achterlijn haalde en Nico Lefebre diens voorzet knap inknikte bij de eerste paal. Nadat René Zoet de stand in de voorlaatste minuut op 3-2 had gebracht, werd ar biter Versnel belaagd door protesterende Leidenaars. In het tumult werd doelman Kijk in de Vegte uit het veld gezon den. „Ik laat mij niet voor „blinde vink" uitmaken", ver telde Versnel na afloop, die het verder een heerlijke wed strijd vond... Voor Teylingen resteerde er te weinig tijd om gelegenheidsdoelman Peter Moesman, er was al twee keer gewissseld door Unitas, te tes ten op zijn keeperskwalieiten. De naar LDWS vertrekkende trainer Cees Vermeulen was blij met het behoud van zijn club. „Na de winterstop zijn wij met het team gaan spelen, dat ik voor ogen had. Ik had geen zeikerdjes nodig, maar kerels. Wij hadden drie pun ten, maar op basis van menta liteit hebben wij uit de laatste zes wedstrijden acht punten gepakt. In de tweede helft hebben wij de flanken beter gebruikt en de kansen goed benut. Wii hebben te weinig echte voetballers in het elftal, maar met twee goede verster kingen, en die komen er, draait Unitas volgend jaar in de middenmoot mee". Zijn col lega Rob Rutten, die volgend jaar dus weer in de afdeling begint, was een teleurgesteld man: „Natuurlijk degradeer je niet, omdat je vandaag ver liest. Teylingen stond een straatlengte voor op Unitas en dacht het wel te redden. Wij hadden te weinig jongens die tot de bodem wilden gaan. Er gaat wel het één en ander ver anderen bij Teylingen, want ik wil in één jaar tijd weer terug komen en daar heb ik toch een aantal andere spelers voor nodig". JELLE RAAP Moesman, Drost, Van Wanrooy, Moesman: Drost, Kromkamp, Lee; Slingeland (Prins), Gallert (De Roode), Lefebre. Teylingen: Postma; Beuking, Muller, V.d. Vlugt, V.d. Nouland; V.d. Krogt, Teylingen valt aan in het treffen met Unitas Leiden. De Leide naars verliezen dit luchtduel, maar zullen uiteindelijk wel als win naars uit deze degradatiestrijd tevoorschijn komen. FOTO: KEES VAN DEN BURG LEIDEN Zowel Noord- wijk als ARC maakte za terdag duidelijk naar het einde van het seizoen te verlangen. Althans, die indruk werd in het laatste competitietreffen gewekt. De twee speelden met 1-1 gelijk tegen elkaar en hadden daar beide vrede mee. Tijdens de eerste helft leek het nog op voetbal. Nadat ARC in de 65e minuut had gelijk ge maakt ging de partij over in een slaapverwekkende vertoning. Voor de pauze was er al spra ke van matig voetbal aan bei de zijden. Noordwijk had tech nisch het betere van het spel en kwam verdiend op voor sprong. Na een fout van ARC- middenvelder Arno Lancel passeerde Yvan Hermans een voudig de doelman Cor Prook. Prook verving de nog altijd flink geblesseerde Emiel Borst. Kees Bonefaas bracht ARC bijna naast de kustbewoners, hij bewerkte echter de paal. Na de hervatting werd het schouwspel ronduit vervelend. Er was nog slechts één ople ving te zien. In de 65e minuut passte Hans-Wouter Valk na mens Alphen naar Nico Oos- terlee. Oosterlee bediende op zijn beurt de opgekomen laat ste man Peter Borst, die met zijn schot voor de 1-1 eind stand zorgde. (Dm Haaj mhem) 60 kijDEN Het streek- fen tussen Dextro/A- (ti en Comtest/Scylla igde in een voor de enaars alleszins ac- abele 10-8 nederlaag, iloeg van speler/coach s Kantebeen is tracht log de zesde plaats van iredivisie te ontlopen. plaats gebiedt de ;g een promotie/de- ^•y^faatiewedstrijd te spe- met de nummer twee de eerste divisie. overige eredivisionisten nen niet in actie, zodat de htsverschillen niet duide- werden. Omdat Scyllas- Patrick Swier voor een afgereisd naar Amerika fde wederom Martin van op. Ook Avanti had een Ier in Patrick van Mever- omdat Rob Turk afwezig Van Meverden won al- van Van Rijn. Gerard er junior bleef ongesla- De Hazerswoudse Hon- Tibor Kreisz verloor al- van Peter Paul de Vrind, rt de Groot won voor De Vrind en Frits ;been. Aan Leidse zijde Sjoerd Meijer dr JSSStei lei Lugdunum-doelman Wlm Eradus Is hier Marcel Prins nog de baas. Invaller Prins zou pegel namens Roodenburg alsnog voor de winnende 2-1 tekenen. en later met een verrassende FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN LEIDEN Even werd het gisteren op Sportpark Noord toch nog spannend. Het was in Leiden al bekend gewor den dat Quick Haag zich te- fen titelkandidaat nummer én Alphense Boys toch nog tot 1-2 in de wedstrijd had te ruggevochten, toen Rooden burg voor de tweede maal op voorsprong kwam tegen Lug- dunum. Op dat moment mocht door de blauwzwarte aanhang toch weer even gehoopt worden op mèèr dan een tweede plek. Misplaatste hoop op minimaal een beslissingswedstrijd ech ter, zo bleek niet veel later. De 2-1 overwinning van Roodenburg kwam weliswaar niet meer in gevaar, de zege (1-3 uiteindelijk) van Alphen se Boys ook niet. Een gang van zaken, waardoor oefen- meester Harrie Talsma en de zijnen na vierentwintig wed strijden met één winstpunt minder dan kampioen „Al phen" en één punt meer dan het gisteren gelijkspelende Westlandia aan de eindstreep arriveerden... Terwijl nieuwe trainer Wim Rijs- bergen vrijwel direct na afloop van de door duizend toeschouwers bezochte „Leidse derby" in de kleedkamer van Roodenburg het startsein gaf voor weer een nieuw begin, praatte vertrekkende Tals- i zich af. „Als je de titel op één punt mist, is het lo gisch dat je teleurgesteld bent. Er heerst binnen een grafstemming, dat kan ik je verzekeren. Maar als je alles reëel beziet, mogen we na tuurlijk niet ontevreden zijn. Vo rig jaar voetbalden we nog tegen degradatie, nu hebben we tot de laatste wedstrijd voor het kampi oenschap meegedaan, dat is dan natuurlijk gewoon goed". Talsma had zich voor aanvang van de laatste competitieronde nog wel ti- telkansen toebedacht. „Want in een competitie waarin Roodenburg bij VCS verliest en Alphense Boys thuis onderuit gaat tegen Neptu- nus, kan van alles gebeuren. Ook in de laatste wedstrijden. Daarom moesten we de laatste twee ook De optimale score van Roodenburg dit Pinksterweekeinde (zaterdag werd door een doelpunt van Rob Pret met 0-1 van Quick gewonnen; Lugdunum werkte zich via tref fers van Harm de Vos en Gijs Col- lé op die dag overigens langs Voorburg) bleek echter niet vol doende om het ook twee keer ze gevierende Alphense Boys te ach terhalen. Talsma, opnieuw reëel: „Een terechte kampioen. Die ploeg is qua voetbal verder dan wij". De volgend jaar voor Hoofddorp werkzame Talsma sprak later der halve, mede wijzend op goede be kerresultaten en het winnen van de Zilveren Molen, van een „ge slaagd seizoen waarin de naam van Roodenburg op een goede ma nier is uitgedragen". Ook de even eens bij zijn club vertrekkende collega-coach Sjaak Rijsterborgh (hij gaat naar Uithoorn) keek op Noord evenwel niet ontevreden te rug. „Ik heb dit seizoen 27 spelers voor het eerste gebruikt en 41 voor het tweede. Dat zijn aantallen die duidelijk maken hoe moeilijk dit jaar voor Lugdunum is geweest Ondanks die gigantische blessure- golf hebben we ons dit seizoen re delijk in de middenmoot gehand haafd, terwijl de ploeg daarbij zo wel in de afdelingsbeker als in de KNVB bekerstrijd goed heeft ge presteerd, er twee keer pas na strafschoppen is uitgerold. Dan mag je toch niet ontevreden zijn?" Ontevreden was Rijsterborgh wel over de verrichtingen van zijn ploeg, gisteren in de derby met Roodenburg. „Alleen in de tweede helft waren er sporen van het hei lig vuur te bekennen, daarvoor was het allemaal veel te tam". Een mindere instelling die het het ook bepaald niet imponerende Rooden burg, volgens Rijsterborgh, mede mogelijk had gemaakt de derby voor de tweede maal dit seizoen naar zich toe te trekken. Rooden burg deed dat middels een schitte rende kopbal van Marcel van der Burg voor rust en een verrassende uithaal van invaller Marcel Prins, niet ver voor tijd. Halverwege de tweede helft had Gijs Collé Lug dunum weer langszij gebracht door een strafschop (Martin Prins had Collé gevloerd) koel te benut ten. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 32. Van der Burg 1-0; 70. Collé (strafschop) 1-1; 84. Prins 2-1. Roodenburg: Vink, Martin Prins. Rob Pret, Peter Pret, Kok, Gottmer, Alberga (Marcel Prins), Ouwerkerk, Goodway (Koree), De Romijn, Van der Burg. Lugdunum: Erades, Van As, Brussee (Tes- ke), Wetselaar (Schouten), De Roo, De Vos, Van Berkel, De Rooy, Van der Kaay, Verhoogt, Collé. 15. mifll; <n) 2.05,49., 3. Schfiöger K LÉSC! tmu.ii i bsva (Bul) 2 nua(w<s)i F 1. Frart Hon) 1.13,64 *kwt(Tsfll 5RAVENHAGE Al- inse Boys is eersteklas- Na zaterdag al met 4-1 Tonegido gewonnen «jhebben, bleek de for- ie van trainer Paul imann gisteren ook te •k voor het Haagse k (1-3) waarmee het npioenschap van de lede klasse A een feit Een verdiende titel, wist Bahlmann zelf. irbij ook stellend dat toekomst en dus mu- zit in de huidige for el „Ik denk, dat we deze ploeg kunnen itoten naar de ama- rtop. De groep blijft in- ook Peter Gerse ft en zit nog lang aan zijn plafond. Ik Alphense Boys zeker eerste jaren nog niet de eerste klasse terug- len". Ook Frank Bak- is de mening toege- dat de juiste ploeg titel heeft gegrepen: ij hebben het beste itbal gespeeld. Toege geven, we hebben zater dag geluk gehad in die eerste helft, maar hebben ons ook goed hersteld". Zaterdag kwam Alphense •Boys voor de rust goed weg. Elf „angsthazen" kwamen geen moment tot goed voetbal en lieten Tonegido het spel maken. En zelfs op voorsprong komen. Waarop de dit seizoen bij de boys debuterende Bahl mann een donderspeech nodig had om zijn manschappen weer „aan het werk" te krij gen. Na de met 1-1 bereikte rust Frank Bakker had met een vrije trap gelijk gemaakt hervond de thuisclub zich zelf en klopte het tegensputte rende Tonegido nog driemaal. Peter Gerse, Frank Bakker en (in de slotminuut) Kees van Vliet bepaalden de eindstand op 1-4. Bij het Haagse Quick maakten de Alphenaren gisteren geen moment de indruk nerveus te zijn. Het elftal van Bahlmann had geleerd van de beginhelft tegen Tonegido en startte pri ma. De thuisclub „hielp" een handje door erg weinig tegen wicht te bieden. Het matte Quick had bij rust dan ook ze ker een doelpunt of drie, vier achter moeten staan. Het was toen echter pas 0-1. Peter Ger se greep de 32é minuut aan om zijn tegenstander „eruit te kappen" en vanaf een meter of 20 in de uiterste hoek te schieten. Een bijzonder fraaie goal. Bakker had toen al tegen de lat geschoten, Van Vliet over het Quickdoel gelobt en naastgeschoten. Gerse was na een solo op doelman Nico de Grooth gestuit. Marco Parinus- sa's afstandschot ging vervol gens net over en Van Vliet, Bakker en Gerse kregen de bal er na een verkeerde terug speelbal geen van allen in. Kortom, de score had veel gro ter moeten zijn. En dat brak de ploeg bijna op. Na wederom droomkansen voor Van Vliet en Koos van Zoest De Grooth stond weer in de weg leek er geen vuil tje meer aan de lucht, toen Gerse nogmaals scoorde. In de 58e minuut trapte Alphendoel- man Arie Tollenaar ver en verkeek libero Robert Beer man zich volledig. Peter Gerse werd door hem zwaar gehin derd, maar schopte de bal wel degelijk „in de kruising": 0-2. De thuisclub zwakte de vreug de vervolgens danig af door 1- '2 te laten aantekenen (na het schot tegen de paal van Peter van Zwieten tikte Patrick Onck alsnog raak) waarop een moeilijk kwartiertje volgde. „Ja ik heb het even benauwd gehad," erkende de oefen- meester achteraf openhartig, „maar gelukkig bleven de jon gens vrij rustig en gecontro leerd spelen". Alphense Boys beheerste zich en bleef ook kansen creëren. Peter Taal man schoot van ver tegen De Grooth en schopte even later tegen de paal. Na de misser van Quick-invaller Raymond Hoogwater aan de andere kant, werd het karwei afge maakt. In de 83e minuut haak te Van Zwieten de ingevallen Pieter van Zoest bij de achter lijn. Bakker poeierde de bal vanaf de stip keihard in de kruising en besliste de partij. Bakker erkende later niet ge heel zonder risico te hebben ingeschoten: „Hij moest eigen lijk niet zo hoog. Maar ik was blij dat hij erin zat". TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 32. Gerse 0-1, 58. Gerse 0-2, 68. Onck 1-2, 83. Bakker (straf schop) 1-3. Alphense Boys: Tollenaar, Van Ca- pei, Koos van Zoest, Zeegers, Van Raay, Taalman (Pieter van Zoest), Van Vliet, Bakker, Van der Laan, Gerse, Parinussa. Peter Gerse op weg naar zijn fraaie 0-1 voor Alphense Boys In het treffen met Quick Haag. De Alphense formatie mocht zich na de 1-3 zege eersteklasser noemen. foto: cees verkerk

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19