]335\ 29.- 39r 8.- 37r p9- 17- 27r 15.- 17- Ar m Grootspraak HGC afgestraft 'C Groningen telt weer mee in naeompetitie %idócSouAont Voetbalgeweld eist slachtoffer BLOEMENDAAL TREURT SPORT WEEK! OP=OP nü nü nu nü nü nü nü nü n SNEDE KOK OPT MET JUDO Rallyrijder onder trein ebroken jukbeen arco van Basten EVERMANS DEBUTEERT 1V00R HOCKEY \j\jrst ALÉÉN DEZE dames: dames: Leuke mode, laaggeprijsd. heren: kinderen: Leuke mode, 1 laaggeprijsd. 40.-e n4ï.- £*.-en 79.-en £9.- 10.- en |9.- dames: heren: heren: kleuters: kinderen: >0.- en >5.- 4*- en yy.- 70.- en 40.- tf.-en*Z.- }0.-en?Z.- Diverse broeken nu riant afgeprijsd! Diverse broeken nu riant afgeprijsd! DINSDAG 24 MEI 1988 PAGINA 15 il >LONA Irene de Kok heeft besloten met :oppen. Die beslissing maakte de 22-jarige bekend nadat zij in Pamplona als Europees lêne in de klasse tot 72 kilogram was ont- Met haar trainer Peter Ooms reisde De Kok na haar nederlaag tegen de Spaanse Isabel itÉtarte naar Nederland af. De Kok kwam niet lit trijd om de derde plaats en in de open waarin zij naar de herkansing was verwezen, pen maanden was de dagelijkse training Is meer gaan tegen staan. De Kok zal nog elnemen aan het olympisch demonstratietoer- Seoul, waarvoor zij zich tijdens de wereldtitel- an vorig jaar in Essen plaatste. In de Westduit- behaalde zij haar tweede wereldtitel. De Kok aaiirde drie keer een Europese titel. De Neder- je afvaardiging behaalde bij het EK in Pamplona ip edailles; twee gouden en twee bronzen. LONDEN Het geweld voor, tijdens en na de voet balinterland Engeland- Schotland in Londen heeft het leven van een jonge Schot geëist. Negentig mensen raakten gewond bij de rellen waarbij de po litie liefst 223 arrestaties verrichtte. De zwaarste gewelddadighe den vonden zaterdag plaats in het Wembley-stadion, in trei nen en bussen op weg naar Londen en in de binnenstad van de Engelse hoofdstad. Het lijk van een 18-jarige Schot werd naast een spoor baan gevonden. De jeugdige fan, onderweg van Inverness naar Londen, was volgens een eerste onderzoek uit de rijdende trein gevallen. Het slachtoffer behoorde tot een groep fans die voor het duel Engeland-Schotland (1-0) naar Wembley wilde. Een 22- jarige Schot raakte zwaar ge wond, toen hij in de omge ving van Wembley bij zware vechtpartijen van een brug op een lager gelegen traject van de - ondergrondse werd gegooid. Volgens voorzitter Tom Pen- dry van de voetbalcommissie van het Britse Lagerhuis zijn de Schotten verantwoordelijk voor de rellen in Londen. Hij zei te hopen dat de Europese voetbalunie (UEFA) de voor vallen van zaterdag over het hoofd wenst te zien en dat de kansen van Engelse voetbal clubs op een terugkeer in de Europese bekercompetities niet benadeeld zullen worden door het geweld rond Enge land-Schotland. De Britse minister van sport, Colin Moynihan, vindt dat jaarlijkse wedstrijd tussen En geland en Schotland van de kalender moet worden ge schrapt. Moynihan is van plan UEFA-voorzitter Jac ques Georges bij hun ontmoe ting op 15 juni uitgebreid ver slag te doen van de ongere geldheden. „Als de UEFA nog bewijsmateriaal nodig heeft om de omvang van het probleem te peilen, had men dat zaterdag uit de eerste hand kunnen krijgen", aldus de minister. „Het is mijn baan niet het Engelse voetbal te verdedigen. Ik maak alleen een op feiten gebaseerd rap port". Bobby Robson, de ma nager van het Engelse elftal reageerde woedend. Volgens hem zou het schrappen van Engeland-Schotland neerko men op capitulatie voor de raddraaiers. MARCHE-EN-FAMENNE De Belg André Clement (38) is zaterdag in de tweede klassementsproef van de Belgische kampioensrally, de Twaalf Uren van Marche, op tragi sche wijze om het leven gekomen. Navigator Clement raakte met cou reur Bernard de Thier in een bocht van de weg. De auto van het tweetal kwam dwars op de spoorbaan te staan. De Thier kon zich bevrijden uit het wrak. Clement zat beklemd. Een even later passerende trein van de lijn Brussel-Luxemburg verplet terde de Belg, in het dagelijks leven politie-inspecteur. Het treinverkeer was gedurende drie uur verstoord. «m&a 'ster ■HHlein IDWIJK Marco asten mist vanavond erland tegen Bulga- Rotterdam, de eer- in negen oefenwed- /an het Neder- elftal in de voorbe- g op de eindronde it Europees voetbal- ioenschap. ;ten is herstellende van ileine gezichtsoperatie, ziekenhuis van de Vrije Uni versiteit te Amsterdam onder ging. De aanvaller van AC Mi lan liep donderdagavond in een oefenwedstrijd tegen Real Madrid een breuk in het lin kerjukbeen op. Bondsarts Frits Kessel adviseerde een snelle operatieve ingreep, door pro fessor Van der Waal. Volgens Kessel verdiende dat ruim drie weken voor de eerste wedstrijd in West-Duitsland de voorkeur boven een rustperio- Het Nederlands elftal, onder aanvoering van Ruud Gullit, betreedt het Noordwijkse strand. FOTO: ANP de van tien dagen. „Dan zou den de klachten kunnen te rugkomen. Nu het bot weer aan elkaar is gezet, is dat uit gesloten. Het nadeel was slechts de lichte narcose, die zijn lichaam moet verwerken", aldus Kessel zondagmiddag in Noordwijk, waar de selectie voor het Nederlands elftal zich met veertien man verzamelde. De operatie van de pechvolle Van Basten, die een groot deel van het seizoen miste door een ingreep aan de enkel, is goed verlopen, gisteren voegde hij zich bij de groep. )WIJK Wim Koe- is (27) maakt vanavond nterland tegen Bulgarije buut in het Nederlands De verdediger van For- iittard is door bonds- Rinus Michels gekozen vacante plaats van de eerde Sonny Silooy. mans vormt in Rotter- let Van Tiggelen en de defensie. Van Tig- •elt op zijn in Oranje twde plaats aan de kant van de defensie, rd kreeg het vertrou- Michels om centraal te opereren. In de ge- middenlinie mold Mühren op zijn iwde linkerflank. Su- iemt de plaats in van Stuttgart verblijvende Ronald Koeman. Jan Wouters opereert op rechts, de plaats die Michels volgens zijn zon dag vrijgegeven visie op het elftal heeft gereserveerd voor PSV'er Berry van Aerle. Voorin is Johnny van 't Schip volgens afspraak van links naar rechts gegaan, de plaats die hij ook bij Ajax inneemt. Hendrie Krüzen speelt aan de linkerkant. Gullit, die de uit nodiging voor de afscheids- wedstrijd van Michel Platini in Nancy had afgezegd, en Bosman opereren in de spits. De opstelling van Oranje, dat speelt zonder de internationals van PSV, luidt als volgt: Hiele (Feyenoord); Van Tiggelen (Anderlecht), Rijkaard (Real Zaragoza), Koevermans (For- tuna Sittard); Wouters (Ajax), Suvrijn (Roda JC), Mühren (Ajax); Van 't Schip (Ajax), Bosman (Ajax), Gullit (AC Mi lan), Krüzen (FC Den Bosch). BLOEMENDAAL Aan een ieder, die het horen wilde, meldden de hockeysters van HGC voor aanvang van het toernooi om de Europa Cup dat een zesde ach tereenvolgende zege aanstaande, eigenlijk slechts een kwestie van tijd was. Uit allerlei prognostieken bestond niet eens de geringste twijfel, want HGC zou opnieuw feilloos toe slaan, de Haagse ploeg was toch al zo lang al machtig. Fout, de hoog moed kwam uiteindelijk voor de val. HGC werd zondag in de poulewed strijd compleet overklast door aartsrivaal Amster dam: 5-1. HGC vatte de eerste neder laag van het seizoen, die gis teren in het allang niet meer interessante duel om de der de plaats nog werd gevolgd door een al even ontluiste rende 4-5 tegen Glasgow Western, vrij laconiek op. „We ziin tenslotte kampioen geworden en dat telt veel zwaarder", sprak keepster Yvonne Buter die het chro nische gebrek aan interna tionaal aanzien van het da- meshockey nog eens bena drukte. „Die hele Europa Cup stelt toch eigenlijk niks voor. Het gaat slechts tussen twee Nederlandse ploegen, de rest hoort niet op zo'n toernooi thuis. Natuurlijk is het jammer als wij dan ver liezen, vooral als het met zulke cijfers gebeurt. Maar het zat er ditmaal nu een maal niet in, klasse voor Amsterdam". Na vijf keer een eerste nu dus slechts een vierde plaats in de eindrangschikking, hetgeen bepaald geen plezie rig afscheid voor het sinds gisteren officieel met club- hockey gestopte kwartet Jacqueline Blickman, Lieke Dirkes, Marieke van Doorn en Aletta van Manen bete kende. „We hadden hen graag een andere, waardiger manier uitgewuifd", wist Buter die niet lang hoefde na te denken om de cruciale factor in het prestigeduel zelfverzekerdheid bii HGC bleek in de praktijk dus niet meer dan grootspraak en die houding werd door Amster dam meedogenloos afge straft. Uitblinkster Benninga verwoordde na afloop de sfeer rond de eigenlijk be slissende wedstrijd van het toernooi als volgt: „We heb ben die verhalen ook gele zen, Amsterdam zou geen schijn van kans hebben. HGC maakte zich niet druk om een goed doelsaldo, want ze zouden toch wel van ons winnen. Nou, daar baalden we enorm van, hoor, van die arrogantie". De onterecht gebleken Haage bluf scherpte de moti vatie bij de hoofdstedelijke ploeg, sinds het missen van aan te stippen. Amsterdam mag dan misschien wat min der technisch vermogen be zitten, met behulp van veel karakter was het matte HGC wel degelijk op simpe le wijze te verslaan. „Vroe ger hadden we een Ele le Poole, die voor elke meter knokte, dat soort speelsters missen we nu", aldus de Haagse doelverdedigster. Amsterdam legde zondag middag de basis voor de zege op het middenveld, waar HGC's aanvoerster Marieke van Doorn in een (met het oog op de voor haar nog ko mende Olympische Spelen) zorgwekkende vormcrisis leek te verkeren. Terwijl Noor Holsboer volkomen werd weggespeeld door haar directe tegenstandster Cari na Benninga. De oud-speel ster van HGC scoorde twee fraaie velddoelpunten, drie onhoudbare strafcorners van Helen van der Ben deden de rest. HGC kon daar slechts één geslaagde strafcorner van Lisanne Lejeune tegen over stellen (waarmee ze in de eerste helft de stand op 1- 1 bracht), maar dat was ook zo ongeveer de enige serieu ze aanval van de formatie van de ook al afscheid ne mende trainer/coach Tim Steens. De vooraf geventileerde week eerder toch ai royaal aanwezig, alleen nog maar wat extra aan. „We moesten wel winnen om volgend sei zoen weer Europees hockey te kunnen spelen, waren on gekend geconcentreerd", al dus een stralende Benninga, die tegen haar oude ploeg zeventig minuten lang voor op ging in de strijd. Nadat Amsterdam in de laatste competitiewedstrijd die druk maar een kwartiertje vol wist te houden, lukt dat nu een volledige wedstrijd. „Maar we waren ook zo ge prikkeld, we voelden geen vermoeidheid". DICK KIERS BLOEMENDAAL Hadden de dames van Amsterdam gistermiddag in de fi nale van het hockey-toernooi om de Eu ropa Cup geen kind aan het Russische Kolos Borispol (4-0), de heren van Bloe- mendaal slaagden er niet in het vier daags festijn een feestelijke afsluiting mee te geven. De thuisclub verloor na een zinderende finale van Uhlenhorst dat de zenuwen beter in bedwang hield bij het nemen van de strafballen. Na zeventig minuten was de score in de heren-finale nog volledig in evenwicht: 3-3. De zestiende strafbal bracht pas de beslissing. International Hendrik-Jan Kooijman mikte de bal naast het West- duitse doel en Bloemendaal, dat vorig jaar in Barcelona voor het eerst in de club-geschiedenis de Europese hoofd prijs mocht incasseren, treurde massaal. „Wat een afknapper", aldus coach Roe land Oltmans van de landskampioen na afloop. „Heel zuur, maar ja, het leven gaat verder, morgen is er weer een dag en we moeten deze teleurstelling maar zo gauw mogelijk proberen te verge ten". De wedstrijd Bloemendaal-Uhlenhorst kende voor 7000 toeschouwers een tur bulent begin. Na achttien minuten was de score al 3-2 in Nederlands voordeel. In de tweede helft was het fysiek ster kere Uhlenhorst de toonaangevende ploeg en Bloemendaal mocht blij zijn dat het Westduitse overwicht slechts in één treffer resulteerde. „We kwamen niet meer aan aanvallen toe en dan vraag je om problemen", wist Oltmans. In de strafballen-serie kreeg het recht alsnog z'n loop, tot groot enthousiasme van de vele uit West-Duitsland meege reisde supporters die het hockey de af gelopen dagen prima wisten te combine ren met een bezoekje aan het nabijgele gen Zandvoort. Bij de dames had even tevoren nog wel een Oranje-stemming geheerst. Amster dam had zich zondag al ontdaan van de lastigste opponent HGC en de hockey- trots van de Oekraine bleek geen partij voor het wederom op en top geconcen treerd spelende Amsterdam, waar Terry Sibbing (tweemaal), Carina Benninga (strafbal) en Helen van der Ben (straf corner) het aanwezige krachtsverschil duidelijk gestalte gaven. Een mooi slot voor aanvoerster Marjolein Bolhuis-Eijs- vogel die vijf minuten voor tijd met een publiekswissel voor haar acht jaar trou we dienst werd bedankt /TILBURG „Een ijtageslag", aldus karak- le FC Groningen's oe- iter Henk van Brussel, ploeg gisteravond een nning van 2-0 op VVV it, de naeompetitie voor iropees ticket. Dank zij it in Venlo telt FC Gro- weer volop mee. „Alles 1 open", moest ook Jan de verliezende coach, oor de Venlose ploeg deze nederlaag moeilijk k werken. ..We zijn ver- i voorbe Jelijk teleurgesteld", gaf zonder omhaal toe. De en voor het verlies wa- makkelijk aan te geven. 'ostbank \ferschil 17xf 100 11xf200 8xf300 5xf600 5xf800, De beschuldigende vinger ging in de richting van de spitsen Francois, Berghuis en 'Luhu- kay. „Zij konden voorin niets afdwingen. Tot overmaat van ramp misten ze ook nog enke le opgelegde kansen". .Zes wedstrijden in nauwelijks twee weken blijkt inderdaad een zware aanslag te plegen op de deelnemers aan dit ver lengstuk van de competitie. „Ik dank de hemel dat ik elf fitte spelers bij elkaar heb ge kregen", zuchtte Van Brussel die ook gisteren als vervanger van de zieke Martin Koeman optrad. VVV en FC Groningen maak ten inderdaad een uitgebluste indruk. Met name de Venlose club liet het in de broeierige Koel afweten. Dat was moge lijk ook te wijten aan de speel wijze van FC Groningen, dat anders dan drie dagen eerder, de Venlonaren met andere middelen bestreed. VVV kreeg niet de kans zijn beproefde en door vele tegenstanders ver foeide circulatievoetbal te spe len. Mede daardoor kwam de thuisclub nauwelijks aan de opbouw van haar aanvallen toe. VVV-FC Groningen 0-2 (0-0): 78. Boekweg 0-1, 88. Brooke 0- 2. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers 9500. Geel: Valkcx (VVV); Mason (FC Groningen). VVV: Roox; Libregts, Valckx, Verhagen, Rutten; Nijssen (Verberne, Lammers), Rey- nierse, Eiier; Francois, Luhu- kay, Berghuis. FC Groningen: Storm; Boek weg, Thijssen, De Wolf, Ver- kuyl; Mason, Olde Riekerink, Beltman; Brooke, Booy, Eykel- kamp. Willem II Een dubbele wissel, 25 minu ten voor het einde, bij een ach terstand van 2-0. bracht Wil lem II tegen FC Twente van uit een schier onmogelijke po sitie terug in de race om Euro pees voetbal. Uitgerekend de man die bij de Tilburgers op de schopstoel zit, Kevin Mad- dock, bepaalde de eindstand op 2-2. Het doelpunt van Maddock, op aangeven van Van der Horst, viel precies vijf minuten nadat de Engelsman samen met zijn landgenoot Farrington bij Wil lem II in de ploeg was geko men voor respectievelijk Dijk stra en Wolffs. Nog in dezelfde minuut van de wissel had Van de Borgt met een omstreden doelpunt voor de aansluiting gezorgd. Zijn kopbal werd net voor of net achter de doellijn gekeerd door een Twentse verdediger. Achter de lijn be sliste eerst de grens- en ver volgens de scheidsrechter, tot grote woede van FC Twente. Gelet op het spelverloop tot dat moment verdiende Willem II het voordeel van de twijfel. De gehele wedstrijd hadden de Tilburgers tegen een voorzich tig FC Twente het beste van het spel gehad, maar stonden bij rust wel met 2-0 achter. Bij Willem II werden Stafleu en Godee (beiden geblesseerd) node gemist. De combinaties verliepen minder vloeiend dan doorgaans het geval is. Deson danks kreeg Willem II kansen. Terwijl Willem II die echter miste (Van de Borgt) benutte FC Twente ze wel via Keur en Lipponen. In de tweede helft leek FC Twente de overwin ning lange tijd op zak te heb ben, tot de Engelse inbreng aan Tilburgse kant. Willem II-FC Twente 2-2 (0- 2): 36. Keur 0-1, 41. Lipponen 0-2, 70. Van der Borgt 1-2, 75. Maddock 2-2. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers 10.000. Geel: Lipponen (FC Twente). Willem II: Verkerk; Kogel- dans, Werdekker, Wolffs (Maddock), Mallien; Dijkstra (Farrington), Van der Borgt, Feskens; Broeken, Van der Horst, Van Straalen. FC Twente: Ensink; Scharmin (Brilhuis), Rutten, Van Ros- sum, Elzinga; Bosch, Balm, Roelofsen (Paus); Keur, Lippo nen, Huistra. (ADVERTENTIE) Importeur: BOS - PIJNACKER (01736/4151) gel itwoord Zomerpantalons in diverse kwaliteiten. Diverse mooie pantalons, o.a. in linnen-look. Uni broeken met modieuze details. Diverse shorts en bermuda's. Maat 104-182 Katoenen zomerpanta lons in allerlei kleuren. Ruitbroeken in allerlei dessins. Diverse broeken in o.a. linnen-look en katoen. Katoenen broeken en blue jeans. Maat 104-122 Katoenen broeken en blue jeans. Maat 128-182 HRE345

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15