)ood van Drees brengt PvdA in verlegenheid „Tekort overheid daalt voldoende" oncurrentieslag in ïannen-managersland i CeidócGowumt 1 ELKE ZOMER 100 KOUWELIJKE MANAGERS ERBIJ fensiehulp voor zwakkere bondgenoten ctie) imËNLAND ZATERDAG 21 MEI 1988 PAGINA 5 nmte. HAAG Het overlijden ir. Willem Drees sr. heeft rdA deze week moeilijke nten bezorgd. Hoe moest irop reageren? Enerzijds iet zo dat Drees in de jan het grote publiek on- ekeüjk met de PvdA nden was. Maar ander- •mischTag er het feit dat de man intiatiefn 1971 welbewust uit het register had laten schrap- m sindsdien geen gele- iid voorbij had laten gaan jn gal te spuwen over de yan zaken in de PvdA. jmmige socialisten had incune gewekt. Zij na- iet Drees kwalijk dat hij, a het verdwijnen van de lijn zoons opgerichte par- '70, „koppig' had gewei terug te keren naar de Menig keer werd in de jlgangen van het Bin- if verteld hoe Drees het i van een erelidmaat- „vriendelijk doch zeer had afgeslagen. Zelfs zoek van de toenmalige Den Uyl aan het oudé lan de Beeklaan 502 in laag mocht niet baten. vdA was de partij van niet meer. iten hadden ertoe geleid socialisten in complete irring geraakten, toen het overlijdensbericht hen be reikte. Natuurlijk, net als ie dereen hadden zij zich op elke 5e juli, de geboortedag van Drees, gerealiseerd dat de leef tijd en de gezondheidstoestand van de oud-premier een spoe dig overlijden waarschijnlijk maakten. Maar zij hadden zich nimmer de moeite getroost te bedenken welke houding de partij daar tegenover zou aan nemen. Vandaar de vrij knullige wijze waarop de PvdA zich aanvan kelijk opstelde. „Tsja, het is geen Den Uyl hè", zei iemand op het partijbureau in Amster dam, in antwoord op de vraag wat de PvdA ging doen. Ge woon niets dus eigenlijk. En zo kon Nederland het beleven dat CDA-premier Ruud Lub bers al voor de tv-camera's stond, terwijl PvdA-fractielei- der Wim Kok nog koortsachtig aan het bedenken was wat hij zou zeggen. Niet consequent Dat zou allemaal nog zo erg niet zijn geweest, als de PvdA zich vervolgens ook conse quent had opgesteld. Kok zou naar waarheid hebben kunnen zeggen dat het helaas nooit meer goed was gekomen tus sen de PvdA en Drees. Maar in plaats daarvan betoogde de fractieleider dat zijn illustere voorganger, wat deze ook van af 1971 gezegd en gedaan had, één van de grootste voorman nen van de sociaal-democratie was gebleven. Met andere woorden: Drees had zich ver gist maar de partij rekende hem dat niet langer aan! Kok was overigens niet de enige die Drees naar zich toe probeerde te trekken. Zijn col lega's van CDA en VVD kon den er ook wat van. Fractielei der Bert de Vries deed het open en bloot. De kabinetten- Lubbers I en II voer(d)en, zo beweerde hij, precies het be leid dat de oude Drees altijd voor ogen had gestaan: sober, zuinig en toch solidair met de zwakken. VVD-aanvoerder Voorhoeve beweerde min of meer hetzelf de maar op een wat subtielere wijze. Alsof hij er zelf bij was geweest vertelde de nog be trekkelijk jonge liberaal (40) hoe Drees kort na de oorlog een hoge Amerikaan, die kwam praten over de Mars hall-hulp, thuis aan de Beek laan had ontvangen, met een kopje thee en een mariakaak- je. „Over soberheid gespro ken". zaak voor de PvdA niet vrolij ker. Kok kon immers niet ont kennen dat er een kern van waarheid zit ip het verhaal van zijn collega-fractieleiders. Drees heeft er een nooit ge heim van gemaakt dat hij gruwde van de „spilzucht" van de PvdA onder Den Uyl. De voormalig minister-president moest niets hebben van de verzorgingsstaat waar de PvdA zich nu nog zo graag voor op de borst slaat. Verzorging van de wieg tot het graf vond Drees helemaal niet nodig. Het was voldoende de mensen te beschermen te gen die gebeurtenissen, waar tegen zij zelf geen verweer hadden: ziekte, ouderdom, werkloosheid en de dood van een echtgenoot/vader (wedu wen- en wezenpensioen). Al lerlei later bedachte voorzie ningen, zoals de koppeling tus sen lonen en uitkeringen, wa ren in Drees' ogen veel te kostbaar. „Men moet goed be seffen dat men belastinggeld uitgeeft, geld van anderen dus", was één van zijn motto's als minister-president. Wallage De ironie van het lot wil en dat maakte de positie van Kok de afgelopen dagen nog lasti ger dat de top van de PvdA zo langzamerhand tot de con clusie gekomen is dat bepaalde voorzieningen inderdaad niet meer betaalbaar zijn. Het PvdA-kamerlid Jacques Wal lage, getrouwd met een klein dochter van Drees, kwam daar onlangs rond voor uit in het blad Socialisme Democratie. „Wie èn de laagste inkomens wil beschermen èn de koppe ling wil handhaven èn de ge meenschapsvoorzieningen op peil wil houden èn de belas tingdruk niet wil opvoeren èn het financieringstekort niet wezenlijk wil zien groeien èn bovenal de werkloosheidsbe strijding centraal wil stellen, die maakt vergelijkingen met te veel onbekenden". Naar verluidt zou ook Wim Kok allang die mening zijn toegedaan. Ingewijden bewe ren dat hij veel praktischer is ingesteld dan de bevlogen Joop den Uyl. Maar waarom zegt hij dat dan niet? Kok zou bang zijn dat hij daarmee te veel herrie in eigen huis ver oorzaakt. Er wordt gewezen op de storm van verontwaardi ging die opstak in de achter ban toen Paul Kalma van de Wiardi Beekman Stichting het socialisme „op sterk water" zette, in zijn pleidooi voor een terugkeer naar de sociaal-de mocratie a la Vadertje Drees! Kok heeft daaruit opgemaakt dat hij slechts met de uiterste behoedzaamheid zijn partij weg van links en terug naar het midden kan sturen. Wat voor een partij mensen als Kok voor ogen staat, maakte Jacques Wallage in Socialisme Democratie ook al enigszins duidelijk. „Minder staatsge- bonden in haar denken, meer aandacht voor het realiteitsge halte van haar voorstellen. Idealisme zonder illusies". Overigens is niet iedereen in de PvdA even blij met de stijl van Kok. Vooral partij voorzit ster Maijanne Sint schijnt zich groen en geel te ergeren aan het feit dat Kok tot op heden geen enkele knoop heeft door gehakt. Inmiddels zou zij meermalen bij Kok hebben aangedrongen om nu eindelijk eens leiding te gaan geven aan de interne discussie. Sint heeft het niet bepaald gewaardeerd dat Kok nauwelijks een vinger heeft uitgestoken om het mede door haar geschreven rapport „Schuivende Panelen" te propageren. Zij heeft erop gewezen dat de PvdA geen fe deratie is zoals de FNV, waar de voorzitter verplicht is reke ning te houden met de opvat tingen van de aangesloten bonden. Met een zucht van verlichting heeft de par tij voorzitster dan ook vernomen dat Wim Kok nu eindelijk, bijna driekwart jaar later dan de bedoeling was, klaar is met de beloofde strategie-nota. Medio juni wordt het stuk openbaar ge maakt. Als het aan Marjanne Sint ligt, zal Kok bij die gele genheid hom of kuit geven. Naar verluidt is de fractie voorzitter inderdaad zover. Al gemeen verwacht men op het Binnenhof dat Kok in zijn nota afscheid zal nemen van de zogeheten polarisatie, het benadrukken van de tegen stellingen tussen de diverse stromingen. Terug dus naar de tijd van Drees, toen de PvdA met elke andere democrati sche en constructieve partij wilde samenwerken, zelfs met de VVD. RIK IN 'T HOUT HAAG Menig iger zal er toch aan en wennen dat zijn ivelijk equivalent een re plaats begint op te Weliswaar zijn de ïdillenlederen koffer e achteloos op het board van de glan- „company-car" worpen zonnebril altijd bij uitstek de dwde hancelsmer- jn de flitsende, stoe- manlijke manager, jij heeft het rijk niet r alleen. rlijk, de vrouwelijke er is er al geruime tijd, Is haar specifitke han- erken de modieuzere en gedurfde koffei, de on- elijke hier en daar zelfs erleidelijke klecing, het naam prikkeleud par- de klikkende hege hak- n de ranke, gelikte na- Zie de adverteities in ly" bladen als Cosmopo- Avenue en de t/-recla- iedereen weet vat wij en. Maar daarme? is het nog lang niet af. nks de welbekende ad- ities is de rol van de 'elijke manager in Ne- id nog maar van beperk - ikenis: nog geen vijf pro van alle managements- es wordt door een vrouw :d. Daarmee bungelt het (Qgressief te bo;k staand a Eunfiand in Europa ergens aan; Zwitserlaad en - 3 end Êenoeg Portugal -75 pc in Europa me dertien een a Jt zelfs veruit am de top. het traditionée beeld vrouwelijke nanager, ivertuigend in sommige maar daaiom niet iet he rd. Wp uiter u- len Se minder rolbevestigende bladen ook gebracht, verandert. Ook in aantal. De overheid die een voortrekkersfunctie vervult (bij de sp>oorwegen en de PTT werken naar verhouding veel vrouwen, evenals op sommige ministeries), lijkt in haar kiel zog een groeiend aantal bedrij ven mee te zuigen. Niet dat het aantal banen voor vrouwe lijke managers nu ineens voor het opscheppen ligt, maar dat het iets gemakkelijker gaat, is buiten kijf. Frappant is, dat het vooral de vrouweh zelf zijn die met een bewonderens waardig doorzettingsvermogen deze mogelijkheden geschapen hebben, want in tal van bedrij ven is op dit punt nog heel wat zendingsarbeid nodig. In dat opzicht begint de emancipatie haar sporen na te laten. „Iron ladies" Na de zomer komen er alleen al van de cursussen die het Haagse Opleidings- en Onder- szoekscentrum voor Bestuurs- en Bedrijfsmanagement - kort weg CBBM - overal in het land geeft, ongeveer honderd bij. Dit jaar zat het CBBM in Enschede, Groningen, Den Haag, Leiden en Zwolle, waar opnieuw èen kleine honderd intensief in management ge trainde vrouwen tussen pak weg 25 en ruim veertig jaar klaar staan om het arbeidspro ces binnen te treden. Zij zoe ken een baan. De alom gepre zen kwaliteit van de CBBM- cursus heeft tot nu toe kunnen bewerkstelligen dat ongeveer tachtig procent een aardige job vindt, gelegen in manage- ments-sferen. De vrouwen, oneerbiedig „iron ladies" genoemd (dat eti ket dekt de lading niet hele maal), willen een leidingge vende functie en die krijgen ze meestal ook, zoals de ervaring leert. Het aardige is dat het over het algemeen niet de „snelle" Cosmopolitan- en Avenue-dames zijn die op deze cursus afkomen. Het is over wegend een andere groep, na melijk de vrouwen die jaren achtereen voor hun gezin ge zorgd hebben, die een ooit ge noten opleiding zagen verou deren en die „gewoon" een goede baan willen. Maar tot de groeiende groep van belang stellenden behoren ook de vrouwen die om allerlei uit eenlopende redenen van baan willen veranderen en geheel ander werk willen. In de meeste gevallen lukt dat niet goed. Het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid, ook belast met emancipa tiezaken, probeert al geruime tijd een doorbraak te forceren om vrouwen die werken wil len, aan de slag te krijgen. Drie jaar geleden startte het Gewestelijk Arbeidsbureau Oost-Groningen uit eigen ini tiatief met een cursus, speciaal gericht op de categorie van her-intredende vrouwen. Toen het intiatief bleek aan te slaan, nam het ministerie het vaan del over door een flinke subsi die ter beschikking te stellen en de al bestaande regionale Centra Administratieve Vak opleiding in te schakelen, sa men met het CBBM. Het mi nisterie trok per cursus tien duizend gulden uit. De hoogte van het bedrag is mede bepa lend voor de kwaliteit van cursus en deelneemsters: zij moeten een „stevige" selectie doormaken en behoeven de kosten niet terug te betalen. Inborst Welke vrouwen kunnen aan de cursussen meedoen? In principe kan iedereen die een hogere beroepsopleiding ge volgd heeft of een universitai re studie deed, zich laten in schrijven, maar slechts een Gedurende een jaar volgen de vrouwen bijna dagelijks een reeks cursussen die hen op hun nieuwe baan voorbereidt. klein percentage wordt toege laten want er zijn per cursus hooguit vijftièn plaatsen be schikbaar. De selectienormen zijn tamelijk hoog: de oplei ding èn „inborst' spelen de hoofdrol. Uit de langdurige se- lectiegesprekken moet blijken of die „inborst" er in de vorm van duidelijk aanwijsbare ma nagementskwaliteiten is. Wie dit proces met succes doorstaat, heeft een belangrij ke slag gewonnen en in feite al laten zien uit het goede hout gesneden te zijn. Eigenschap pen als doorzettingsvermogen, creativiteit, uitdrukkingsvaar digheid, organisatietalent, spi ritualiteit, weerbaarheid en (veel) gezond verstand scoren uiteraard hoog. Het zijn eigen schappen die de deelneemsters niet alleen straks in hun baan hard nodig hebben, maar ook direct al tijdens de cursus. Want een belangrijk element daarin is dat de cursistes onder de begeleiding van een aantal hoogleraren en andere gekwa lificeerde docenten elkaar per manent stimuleren, sturen en ook bekritiseren tot en met kleding en gedrag toe. Eigen bv Dat krijgt gestalte in een door henzelf opgerichte papieren besloten vennootschap, die slechts één produkt aan de man moet brengen: de baan- zoekende cursiste. In de bv zijn de functies nauwkeurig verdeeld; de dames kiezen on derling een directeur en een secretaris, een personeelschef, een marketing-manager tot en met een functionaris voor de public relations en een raad van commissarissen toe. De bv, die een van de belangrijk ste oefen-plaatsen is waar de dames leren zich te presente ren, blijft bestaan tot het mo ment dat ook de allerlaatste cursiste van die groep een baan gevonden heeft. De bv heeft zelfs modern ge stileerde visitekaartjes en een overzichtelijke brochure laten drukken; van lieverlee weten de dames nu hoe ergens „bin nen te komen", ook al is het niet zeker of er een vacature is. Dat gebeurt onder het mot to: niet schieten is nooit raak! Want van alle bestaande vaca tures komt slechts zestig pro cent in een advertentie naar buiten. De overige veertig pro cent wordt onderling geregeld of loopt via head-hunters. „Het geheim van de cursus is dat de opzet ervan te vergelij ken is met het hebben van een baan. Zo kun je al helemaal aan het idee wennen; daarom moeten we soms ook s'avonds thuis werken", vertelt één van de deelneemsters aan de Haag se cursus. Zijzelf - oorspronke lijk afkomstig van de kunsta cademie - werkte aanvanke lijk voor een kunstpromotiebe- drijf maar merkte dat zij ook in staat zou kunnen zijn voor zichzelf te beginnen. „De cur sus heeft me het nodige instru mentarium gegeven. Ik voel me heel wat beter toegerust". Vip-manager Anderen slaagden er in al tij dens de cursus een baan te vinden: een voormalige gym- nastieklerares wérd benoemd tot regio-directeur Oorshop Netwerk Nederland BV (een onderzoeksbureau, op poten gezet door zeven uitgevers, waaronder Sijthoff in Den Haag, Audet in Nijmegen en Tijl in Zwolle) en een ander trad als logistiek manager in dienst bij een internationaal verhuisbedrijf. Weer een an der begon een eigen bedrijf in de verkoop van soft-ware voor het middelbaar onderwijs. Een voormalig lerares gezond- heidskunde vond een part time baan op de Haagse Hoge school waar zij speciaal belast werd met het aanwerven van leerlingen voor de nieuwe op- FOTO: PERS UNIE leiding commercieel ingenieur. Sommigen zoeken met behulp van de activiteiten in de bv nog naarstig naar mogelijkhe den. Onder hen een actrice, die in het toneel geen brood meer zag maar bij zichzelf tal van andere kwaliteiten ont dekte. En ook een academisch gevormde neerlandica, die haar taalgebruik heeft leren verlevendigen en nu een baan in journalistiek of voorlichting zoekt. Uit een door de Katho lieke Universiteit Brabant in Tilburg opgezet minutieus marktonderzoek is gebleken dat er in tal van bedrijven nog mogelijkheden en kansen te over zijn om aan de bak te ko men. Vereist is: je niet uit het veld laten slaan, doorzetten, uitkomen voor je kwaliteiten en je niet generen voor zwak ke kanten mits je ervoor zorgt dat tegenover elk .zwak punt een veel belangrijker sterker punt staat. Op het visitekaartje staat „VIP-manager"; die aan duiding heeft een tweeledige betekenis. De eerste is dat VIP de afkorting is van „Vrouw Is Participant'de tweede is wat men doorgaans met de term VIP verbindt. Een „Very Im portant Person". Dat zullen de traditionele managers van de manlijke sekse nog merken. ED FIGEE LUBBERS DEELT KRITIEK NEDERLANDSE BANK NIET HAAG Nederland gaat Per jaar zal 40 miljoen aan deze lan- urele defensêhulp verlenen den ter beschikking worden gesteld. De de economi:che zwakkere hulp is gericht op verbetering van het i-bondeenoter. Griekenland, militair-operationele vermogen en op e en Portugal versterking van defensie-industriële ca- gelden kunnen bijdragen aan samen werkingsvormen tussen Nederlandse bedrijven en bedrijven uit de drie ge noemde landen. De hulp zal gedurende vier opeenvolgende jaren worden gege ven, te beginnen dit jaar. zwerm Touaeggs stort zich op All Jessof. Deze aten zich echter ook 'nbetuigd! De «erste ogenblikken rol- le Touareggs «ver elkaar en over de Arabieren heen. Rob levert een cht op leven ei dood met de grote Maar de bols- en worstelkurostjes van onze Kapitein brengen weer uitkomst. Terwijl ze al vechtende naar een buiten muur rollen, slaat Rob de neger knock out. „Nu zie je eens mannetje, wat een gevecht van man tegen man zeggen wil", hijgt Kapitein Rob. In een oogwenk' over ziet hij het strijdtoneel. V£ör All en Yoes- sof kan hij op het ogenblik toch niets doen, want de hele bende Touareggs zit ze op de nek. Hij kijkt om zich heen en ziet een schietgat achter zich. Bliksemsnel kruipt hij er op en laat zich vallen in de kroon van een grote boom, die daar bene den tegen de muur groeit. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Premier Lubbers heeft gisteren na afloop van de wekelijkse ministerraad ontkend dat het financieringstekort van de overheid onvol doende daalt. De premier reageerde hiermee op uit latingen van president Duisenberg van ae Neder- landsche Bank dat door „slordig" bezuinigsbeleid van het kabinet het finan cieringstekort de afgelo pen jaren nauwelijks is verminderd. Volgens Lubbers is er wel de gelijk sprake van een teruglo- f>end tekort en is de doelstel- ing'van het kabinet om het tekort terug te brengen op 5,25 procent in 1990 nog steeds rea listisch en haalbaar. „De pre sentatie van de jaarverslagen van Duisenberg wisselt nogal eens", aldus een laconieke Lubbers. De ministerraad hield gister middag een eerste discussie ronde over de „Voorjaarsno ta". In deze nota van de minis ter van financiën wordt de stand van zaken opgenomen over 's rijks financiën in ver gelijking met de in september vorig jaar gepresenteerde Mil joenennota. Lubbers ontkende dat er sprake is van een stij ging van de rijksuitgaven. Wel is er een stijging in de collec tieve uitgaven, maar die komt, aldus de premier, vooral voor rekening van de sociale zeker heid en de uitgaven van de la gere overheden. Lubbers noerhde de toename van de collectieve lasten „zorgelijk". De meevaller in de belasting sfeer is volgens de premier groter dan enkele maanden geleden, tijdens het Paasdebat, nog werd verondersteld. „Maar", zo voegde Lubbers er aan toe, „deze meevaller wordt geheel ongedaan gemaakt doordat anderzijds sprake is van tegenvallende aördgasin- komsten". Minister Ruding heeft volgens Lubbers, enkele „betrekkelijk bescheiden" voorstellen aan zijn collega-ministers gedaan om de verschillende over schrijdingen te compenseren. Het gaat daarbij volgens Lub bers niet alleen om net gat in de onderwijsbegroting van mi nister Deetman (die overigens zelf gisteren niet bij het beraad aanwezig was), maar ook on der meer om de stijgende bij drage aan de EG. Op de redacties van enkele avondkranten heeft jongstle den woensdag rond het mid daguur de spreekwoordelijke journalistieke kreet „Stop de persen!" geklonken. Niet voor de gein deze keer, zoals ook wel eens gebeurt. Het was menens. Letterlijk en fi guurlijk om vijf voor twaalf (voor sommige kranten zelfs al te laat) werd bekend dat Willem Drees sr. was overle den. Lichte paniek. Waar is de necrologie? Ach ja, overal lag natuurlijk zo'n levensbe schrijving voor het grijpen. Alle kranten hadden al 20 jaar of nog langer verhalen over de oude Drees persklaar liggen voor het geval hij zou overlijden. Maar naarmate de man langer leefde en van zich deed spreken, moesten die artikelen telkens bijge werkt worden. Totdat zich in '86 een journalistiek rampje voordeed: Drees haalde de honderd! Een dergelijke mijl paal voor zo'n imponerende staatsman mocht natuurlijk niet met een klein bericht worden afgedaan. En zo ge schiedde het dat alle media in '86 bij het eeuwfeest zo veel stof uit de gereedliggen de artikelen en documentai res gebruikten, dat ze bijna al hun Drees-kruit verscho ten, met als gevolg dat er weer nieuwe 'overlijdensver- halen' moesten worden ge componeerd. Vader Drees is niet meer. Toch een gek idee, want langzamerhand leek hij on sterfelijk te zijn geworden. Z'n overlijden heeft miljoe nen Nederlanders geraakt Geen wonder want hij was een indrukwekkende per soonlijkheid, een rots in de branding van het na de oor log herrijzende Nederland en bovenal de grondlegger van ons sociale zekerheidsstelsel. Niet alleen was hij de uitvin der van de aow, maar ook onder meer van de vakantie toeslag, de werkloosheidswet en het weduwenpensioen. De socialist Drees was geliefd bii politieke vriend en vijand. Ik herinner me dat m'n vader (ARP) mij eind jaren vijftig eens een standje gaf omdat ik ais jongen thuis een straat liedje zong dat begon met: „Op de kale kop van Drees hielden de vliegen een mo torrace". Zulke woorden mocht je ten aanzien van Drees niet gebruiken. Drees was heilig. Gek liedje overi gens, bedenk ik achteraf, want Drees wés in die tijd helemaal niet kaal en hij is ook nimmer kaal gewórden. Dat Drees echt bij iedereen geliefd was is overigens een fabeltje. Door zijn onverzet telijke, vaak bikkelharde houding wist hij wel degelijk vijanden te maken, in het bijzonder in eigen politieke kring. Een paar maanden ge leden luchtte de nutfiö-jarige jonkheer Marinus van der Goes van Naters, die aan het begin van de jaren vijftig PvdA-fractieleider was, zijn hart over de haatverhouding tussen hem en Drees. „Als Drees me nu verzoening aan bood, zou ik zeggen: Wim, hou op, het heeft geen enke le zin", aldus de 'rode jon ker'. Toch zijn geluiden als deze bijna onhoorbare dissonanten in het koor van roem en be wondering dat na het ver scheiden van de staatsman aanhief. Hetzelfde koor dat ook bij z'n honderdste ver jaardag zong. Aanstekelijke muziek, vol fijne nuances, zoals de aandoenlijke anek dotes over Drees' sobere le vensstijl. Beroemd is het ver haal over de Amerikaanse gezant die eind jaren veertig Europa aandeed om met de regeringen te praten over de financiële hulpplannen bij de wederopbouw. Overal werd hij als een vorst onthaald. Maar toen hij in Nederland aankwam ontving Drees hem in zijn eenvoudige rijt jeswoning, waar mevrouw Drees de Amerikaan een kopje thee en een maria- kaakje offreerde. De gezant was daardoor zozeer getrof fen dat hij zei: „Als zelfs de premier zo arm is, heeft Ne derland heel hard hulp no dig". Vertederend is ook het voorvalletje rond de bureau lamp in Drees' werkkamer op het ministerie van alge mene zaken. De lamp ging kapot en er moest een nieu we aangeschaft worden. Drees mocht kiezen of hij een lamp van f75 of van 125 wilde hebben. Flinke bedragen in die tijd. „Ik wil ze geen van beidezei de premier. „Veel te duur voor het rijk. En hij ging persoon lijk naar een Haagse lampen zaak en kocht er eentje voor /2fi. TRUBBELS

Leidse Courant | 1988 | | pagina 5