logier van Duyn overwint Jeroen Vink II service aar cel geëist tegen ;eidse pizzeriahouder regens handel in cocaïne 'SIJTHOFF'PERS RAPPORT DEKKER NIET REALISTISCH WEST- en OOST-BERLIJN FRANKRIJK 935.- PARIJS BOURGONDIË WALES en MIDDEN-ENGELAND PORTUGAL Prijs 1235.- pp 1 ME >QRT/ LEIDEN £eidóc6otuont ZATERDAG 21 MEI 1988 PAGINA 17 JIDEN ONTVANGT BIJNA S^EE TON VOOR KUNSTBELEID DEN De zes gemeenten Dordrecht, Leiden, Delft, Vlaar- gen, Schiedam en Gouda hebben gisterochtend met Gedepu- rde Boone van het provinciaal bestuur de onderhandelingen r een gezamenlijk kunstbeleid afgesloten. Gisteren werd het fcte bedrag bekend dat Leiden krijgt van de Provincie om kunstbeleid te ontwerpen. Leiden ontvangt binnenkort .500 gulden. Volgende week wordt binnen de gemeente over- Igepleegd over wat er precies met het geld gaat gebeuren en er voornamelijk worden gesproken over een beroepskosten- voeding. feptember houdt de gemeente Leiden een aankoopronde van Re van Leidse kunstenaars. In de Waag wordt dan een expo- I gehouden. Ook gaat Leiden de regiogemeenten benaderen. Sstenaars uit de regio zullen dan worden betrokken bij het [jwe kunstbeleid van Leiden. De provincie heeft zelfs een ex- bedrag toegezegd als de regiogemeenten vrijwillig willen Lrerken aan het nieuwe kunstbeleid dat de zes gemeenten Tuinbouwschool heeft Bernard van Zantentuin LISSE De heer Ed van Zanten, direkteur van de Koninklijke Gebr. van Zanten in Hillegom heeft gistermiddag de sortiment- stuin van de Rijksmiddelbare Tuinbouwschool aan de Heereweg in Lisse geopend. Daarmee werd de naam 'Bernard van Zanten tuin' officieel bekend gemaakt. De naamgeving is een eerbetoon aan de man die veel voor het bloembollenvak en speciaal voor het onderwijs heeft betekent. Onder deze naam functioneert ook een stichting die giften uitreikt voor innoverende activiteiten. In het kader van het 75-jarige jubileum van de school in Lisse werd vorig jaar vanuit die stichting bijvoorbeeld een gift van tienduizend gulden gefourneerd om de lessen op het gebied van de weefselkweek te kunnen versterken. In de tuin, die ook voor het publiek toegankelijk is, vindt men meer dan 400 soorten vaste planten en minstens net zoveel een jarigen en in de bollentijd ook nog eens 500 soorten bloembollen, waaronder veel bijgoed. De heer Ed van Zanten maakte de ope ning officieel door een bord te onthullen waar de sponsornamen op vermeld staan. WASSENAAR De kwaliteit van de geneeskunde zo is ge stegen dat de beste geneeskun dige verzorging ook in rijke landen niet meer betaalbaar is. Herstructurering van de medi sche tarieven is daarom nood zakelijk. Zodat een patiënt be lang moet hebben bij het kie zen van een goedkoper zieken huis. Uitvoering van het rap port Dekker zal de gezond heidszorg echter duurder ma ken door de nieuwe overhead kosten van de verzekeraars. Dat meent dr. R.A.F. de Lind van Wijngaarden, die gister avond sprak op een bijeen komst van de VVD in Prince- haven in Wassenaar over de nieuwe ontwikkelingen in de gezondheidszorg. Dokter De Lind van Wijngaarden is anes thesist in het Haagse zieken huis Bronovo en bestuurslid van de Landelijke Specialis tenvereniging, oud voorzitter van de onderhandelingscom missie over de specialistenta rieven met de overheid en be stuurslid van het pensioen fonds voor artsen. De politieke hetze tegen artsen verstoort volgens De Lind van Wijngaarden het klimaat dat nodig is om te bezuinigen met zoveel mogelijk behoud van kwaliteit. Overmatige bezuini gen op inkomens, het specia listenhonorarium is slechts 3% van de begroting van de ge zondheidszorg, werkt absoluut averechts. De voortdurende stijging van de medische ge zondheidszorg ligt volgens De Lind van Wijngaarden in de voortdurende toeneming van de medische wetenschap, waarbij het mogelijk is gewor den steeds grotere en moeilij kere operaties uit te voeren. Ook de steeds duurdere in richting van de röntgenka- mers, laboratoria, radiothera pie en intensive care afdelin gen is daar debet aan. Als tweede oorzaak van de toene mende kosten zag hij de be moeienis van de overheid met de gezondheidszorg. „Het zie kenhuis achtte het niet zijn taak zuinig te zijn, want dat werd onmiddellijk door het Centraal Orgaan Ziekenhui- zentarieven met een tariefs verlaging afgestraft", aldus dr. De Lind van Wijngaarden. Ook het veranderde verzeke ringsstelsel zag hij als kosten verhogend. „De rekening voor ziekenhuisopname ging direkt naar de verzekering toe en de patiënt wist geeneens hoeveel de verzekering voor hem moest betalen en interesseerde zich er ook totaal niet voor". Ïling Iek< STRIJD DISTRICTS JEUGDTITELS: o, [LLEGOM LEIDEN strijd tussen de jaar- igen 1974 en 1975 'Jrmde de hoofdmoot n de wedstrijden om de els bij de tennisjeugd n het district Leiden, oudste jaargang bleef één uitzondering na 'ereind. Rogier van lyn wist de als eerste plaatste Jeroen Vink te oppen en werd daar- ee halve finalist in de tegorie jongens t/m 14 Maurice de Lijster d drie lange sets nodig ijverden Robbert-Paul Hart- wijk. Bij de meisjes t/m 16 jaar dwong Cindy Berkhout opponente Mar quérite Patiwael tot een uiterste krachtsinspan ning. De kwartfinales jongens t/m 14 jaar vormde de hoofdmoot van de wedstrijden om de dis- tricts-jeugdtitels op de banen van Hillegomse TC. Bartel Swart was het eerste klaar. Alexander Bos (jaargang 1975) werd taktisch volledig uitge speeld met hoge ballen tegen de wind in en geplaatste cross-slagen met de wind mee. Na een 2-0 achterstand gaf Bartel Swart alleen in de 2e set nog één game af. Rogier van Duijn ('75) bestreed de op eigen grond spelende Jeroen Vink met veel dropshots te gen de wind in, gaf een 4-2, 40-15 voorsprong in de eerste set weg, maar won die toch met 6-4. Vink beantwoordde in de 2e set de korte ballen met nog kortere. De set was ook kort, 6-0. Na een 4-3 ach terstand in de 3e set wist Ro gier van Duyn met gedurfd spel tot matchpoint te komen. Drie matchpoints wist Jeroen Vink met veel initiatief weg te werken. Bij het vierde scoorde Van Duyn, daarmee het Schema van nummer één berovend, en zelf halve fina list wordend. De dit jaar in De Munnik VII kampioen in de 4e klas zondag geworden Ro gier van Duyn stuit in die halve finale op Maurice de Lijster. Deze Hillegommer liet Robbert-Paul Hartwijk ('75) in de 3e set nog van 5-1 naar 5-4 terugkomen, maar benutte de wind mee-game op „love" om set- en partij-winst te boe ken. De eerste set was voor De Lijster met 6-2, de tweede set voor Hartwijk met 6-3. Ook de vierde 1975-er in de kwartfinale, Ronald Klein, sneuvelde. Benny de Bruin, als tweede geplaatst, bleef fa voriet voor de eindzege na 6-2 en 6-4. De betere fysiek en daarmee de krachtiger slagen bepaalden de winst. Martijn van der Berg en Dan ny van der Doe in t/m 10, Ralph van der Velde in t/m 11, en Harold van Schie, Mat- thijs van Sterkenburg en Roe land Kuiper in t/m 12 jaar werden volgens verwachting halve finalist. De schema's in die leeftijden zijn tot die ron de afgewerkt. Jan-Pieter Hartwijk en Patrick Kieboom werden de eerste halve fina listen in t/m 16 jaar. De lo tingscommissie had het in al die gevallen steeds bij het rechte eind. Marit Bierman nam bij de meisjes t/m 11 jaar revanche tegen Mariëlle Patiwael, al weer na een slopende strijd, 4- 6, 6-1, 6-4. Jolanda Mens werd de vierde halve finaliste na twee vlotte sets tegen Fleur de Bruin. In t/m 12 jaar had Renske Jonkeren de grootste moeite met Judith Pietersen. Na 6-7, 6-2, 6-4 werd toch de halve finale bereikt. Bij de meisjes t/m 16 jaar moest Marquérite Patiwael in de eerste set drie en in de tweede set zelfs vier setpoints tegen wegwerken om halve finaliste te worden. Cindy Berkhout bleek op die momenten de bal niet binnen de lijnen te kun nen houden. Liesbeth Hoog houdt en Nathalie van der Voort kwamen in dezelfde ronde als de middelste Pati wael via zeges op Aukje Baay- ens en Mirjam Siemerink. Vandaag worden de halve fi nales afgewerkt. Zondag Eer ste Pinksterdag zijn op de ba nen van Hillegomse TC om 10.30 en 14.00 uur de twee fi nalerondes gepland. Tussen deze twee rondes, om 13.00 uur, zal Monique van der Bosch, de kersverse nummer één van de wereld in rolstoel- tennis, een demonstratie van dit aparte tennis-onderdeel verzorgen. De 23-jarige Van der Bosch, met Chantal Van- dierendonck ook wereldkam pioene in het dubbelspel, zal na afloop van de finales de prijzen aan de diverse win naars overhandigen. PETER KLEIN iur. EN/DEN HAAG ens zijn betrokken- lein? bij de uitvoer van co- le van Nederland naar ië hoorde de 37-jarige •naar van èen Leidse jria gisteren voor de ;e rechtbank een jaar igenisstraf eisen. Een ïge kelner uit Lei- ilorp, volgens de aan- ger lid van dezelfde coke-handelaars, door de rechtbank ;ens gebrek aan bewijs gesproken. De man, te- wie een half jaar cel geeïst, mocht gisteren een naar huis. De pizzeriahouder bekende dat hij bij een vrouw uit Al phen in januari 1987 een ons cocaïne had opgehaald en de drugs vervolgens in Leiden had afgeleverd bij een koerier die het spul naar Italië smok kelde. Ook kocht hij enkele keren vijf gram voor eigen ge bruik. „Die vrouw had mij be hekst", verklaarde de man gis teren voor de rechtbank. Bij navraag bleek de verdachte „gewoon" verliefd te zijn ge weest. Volgens officier van justitie, mevrouw mr. Klopper, had de in Zoetermeer woonachtige Italiaan een grotere rol ge speeld bij de drugssmokkel naar zijn vaderland. Dat zou blijken uit afgetapte telefoon gesprekken en verklaringen van op Schiphol gearresteerde smokkelaars. „Italianen die naar Nederland komen om dergelijke misdrijven te ple gen, zijn hier beslist niet wel kom", aldus de officier. De kelner uit Leiderdorp zou volgens de officier in maart '87 dezelfde koerier, op dat mo ment in het bezit van een tas met een onbekende hoeveel heid cocaïne, thuis in Leider dorp te gast hebben gehad. Deze inmiddels spoorloze smokkelaar, vloog enkele da gen later met de drugs naar Italië, zo bleek de politie uit afgeluisterde telefoontjes. De rechtbank achtte evenwel niet bewezen dat de ontkennende gastheer van deze coke-trans actie op de hoogte is geweest. Uitspraak 3 juni. van der Molen: Parkeergarage geen bron conflict DEN Het verschil van ing over de vierde park» Leidse centrum mag ko- is volgens PvdA-fractie- zitter M. van der Molen geen aanleiding voor een con flict binnen het college met de VVD. „De VVD mag de Aal markt een goede lokatie vin den, omdat het collegepro gramma slechts de bouw voor dering van de PvdA. het einde van deze collegepe riode op die plaats verbiedt. Of we met het idee van de VVD gelukkig zijn, is een tweede", aldus Van der Molen gister avond tijdens een ledenverga- Prijzenregen na paginawedstrijd Walkmans en pennensets zijn de prijzen, die gistermiddag in Rijswijk zijn uitgereikt aan de win naars van de pagina-wedstrijd voor middelbare scholieren, die door de Educatieve Dienst van Sijt- hoff Pers, uitgever van onder meer de Leidse Courant, is gehouden. In de Leidse regio werden de prijzen gewonnen door Adriaan van Haaster, Eduard Vermolen en Ruud Wassenaar van de Dominicus Savio Mavo uit Lisse met een 'Keukenhofkrant'; Mariska van Eisen en Jantien van Bostelen van het Bonaventura uit Leiden met een nagenoeg levensechte 'Leidse Courant' en door Huite Bos uit Voorschoten met een eigentijdse editie van 'The Colour'. Alle aanwezige prijswinnaars poseerden voor de fotograaf in het gebouw van Sijthoff Pers, waar de prijzen werden uitgereikt. FOTO: JEROEN DE JONG Herbestratingen LEIDEN De gemeente be gint dinsdag met de herbestra ting van de Damloperwerf. De werkzaamheden beginnen bij de noordelijke kruising met de Drontermeerlaan. Er worden ook verkeersdrempels aange legd in het kader van het be leid om in woonwijken buiten de doorgaande routes zoveel mogelijk een 30-km-regeling in te voeren. Verwacht wordt dat de werkzaamheden totaal drie weken in beslag zullen nemen. De trottoirs aan de Faljeril- straat worden met ingang van dinsdag herbestraat. Het werk zal ongeveer twee weken du ren. Ook wordt die dag een begin gemaakt met de herbe strating van de trottoirs in de Johan de Wittstraat Daar worden ook enige drempels aangelegd. De werkzaamhe den nemen ongeveer vier we ken in beslag. Motorcoureur verongelukt TALIOUINE De Franse motorcoureur Jean-Yves Brousse is gisteren in Marokko tijdens de vierde etappe van de Atlas-rally, over 353 kilo meter van Zagora naar Ta- liouine, verongelukt. Volgens de organisatoren reed Brousse na 78 kilometer met grote snelheid in een diepe kuil De Fransman overleed aan de ge volgen van een hersenbloe ding. KOERSTIPS DEN HAAG Draf-en ren sport tijdens de pinksterdagen op volle toeren. Onze tips voor de meetings luiden. Groningen vandaag 16.30 unr. Ie koen: Charlotte H. Chiel Buiten zorg. BeUina B (9-7-12). 2e koers: Anja Supreme. Bianca B, Charlie Crown (7-6-8). 3e koers: Amsterdam Haule, Betty de Noot. Zatopek Junior (5-3-7). 5e koers: Camaron, Cesar di Tncia, Bettina Geluk (4-6-1). 6e koers: Concorde, Benno, Angeliek Supreme (7-4-8). 7e koers: Bianatranss R, Zorro Six, Yvan S (4-7-2). 8e koers: Be Quick, Bjom Haule, Bright Speed (5-4-8). 9e koers: Zimpulse S. Ylbode Spirit, Betram Rodney (8-7-3). 10e koers: Amerie Uithuizen, Woer den, Wajang (2-7-1). 11e koers: Uno SKoatter, Vriend, United Power (2-6-5). Duindigt zondag 13.00 aur le koers: Cann De Bloomerd, Cassius Clay, Clip Parade (5-7-3). 2e koers: Marshal MacDonald, Jollido Rivieren, Star Ride (1-4-3). 3e koers: Zeeboy Z. AJax Buitenzorg, Yoco Oostland (6-2-8). 4e koers: AÜetico, Floris, Geramon (2-5-7). W5-1: Crack M, Bonanza Bos, Coby Buitenzorg (7-6-1). W5-2: Caroche Hanover, Binky Ger- ron, Chantal Ge (2-12-5). W5-3: Brandaris, Anja B, Abacadabra (7-8-4). 8e koers: Action Skoatter, Star of Goldstar en Zvetlana Hanover (6-5- 2). W5-4: Jules Favre, Kuruta, Antho ny's Dream (2-6-1). W5-5: Carlos Netten, Clan Vrijenesse, Cortoz Crown (10-4-9). 11e koers: Alian B, Zjimmy Boy. Zera Neyenrode (1-3-4). 12e koers: Alfa Nora, Zenith Impulse, Zimpuls P (2-4-1). Alkmaar maandag (tweede pink sterdag) 13.00 uur. le koers: Conchita B, Cornelia Six, Cendi Bonheur (9-10-4). 2e koers: Crazy Lover, Brenda Bel- win, Chance Enkhuizen (5-3-7). 3e koers: Bryan Harvester, Chris Norton, Basta (4-5-6). 4e koers: Bravo Zijpveld, Ajax White, Bardana (5-9-8). 5e koers: Arie S, Yarn Spinner, Zer- ry De Sota (10-2-3). 6e koers: Arjen Enkhuizen, Zora At tack, Amazone Capello (2-5-6). 7e koers: Astrid Tonka, Ascot Hano ver, Atlanta (5-8-4). 8e koers: Zerline S, Zelesie Jacky, Zipper Spencer (10-6-8) 9e koers: Ypco Oostland, Zabina Diepnow, Wish of Thijssen (4-6-1). 10e koers: Wino Weber. Winston Ox ford, Ydo Morgan (3-2-10). lie koers: Zadkine D, Brandy Bos- zorg, Ype S (10-6-7). Wolvega maandag (tweede pink sterdag 13.30 uur. le koers: Rittas Star, Beatrix Six, Ci- nola Princes (8-2-7). 2e koers: Bandoeng, Bellelinde, Boris Princes (2-1-6). 3e koers: Anneke L, Cha CHa Marco, Boele Helium (9-4-3). 4e koers: Allard Morgan, Ashton T, Ann David (3-4-5). 5e koers: Calista Cunera, Zilverstone W, Bastille (6-1-5). 6e koers: All American, Zustara D, Mac (5-3-4). Wervelwind C, Anna Al- irp. Zodiac Boshoeve (6-2-1). koers: Zombi Vitesse, Zally Ash- Bianca Pitt (6-7-3). 10e koers: Yester P, Zarolien H, Worthy Oldeson (2-3-4). I-daagse luxe Duringcarreis naar fertrek 19 juni aap Prijs 0%y0."" p.p 'oeslag 1 -pers.kamer 50.- 1! verblijft in Hotel Igel, prachtig elegen aan de Tegeler See op basis an halfpension. )e kamers zijn voorzien van bad/ louche en toilet. Sxcursies door: West-Berlijn, o.l.v. een deskundige gids Rijksdaggebouw Potzdammer Platz Kurfürstendamm I Oost-Berlijn eveneens o.l.v. een gids Brandenburger Tor J Alexanderplatz Exclusief: Eventuele entreegelden. Nog enkele plaatsen vrij op onze unieke rondreis door Met o.a. bezoek aan Normandië, Dordogne, Auvergne. Prijs PP- op basis van een tweepersoonskamer met halfpension. Deze rondreis zal u ondermeer leiden langs de plaatsen: - Rouen, de stad waar Jeanne d'Arc ter dood is veroordeeld - Honfleur, één van de bekendste stadjes van Normandië - Arromanches, landingsplaats van de geallieerden in W.O. II - Perigeux, stad in de Dordogne - Clermont Ferrand - Via Parijs weer naar Nederland met hier ter afsluiting een afscheidsdiner. Deze gehele rondreis zal onder leiding staan van een deskundige gids. Toeslag 1-persoonskamer 150.-. p.p. 4-daagse luxe touringcarreis Vertrek 6 juni Prijs 298.- U logeert in het gezellige France hotel op basis van half-pension. Alle kamers zijn voorzien van bad en toilet. Er is een gezellige bar in het hotel, een restaurant en t.v.-kamer. Bij-het hotel ligt een direkte metroverbinding met het centrum, deze ideale ligging maakt dat U Parijs ook op eigen gelegenheid kunt gaan bekijken. Inclusief: - bezoek aan Gent - diverse rondritten door Parijs met bezoek aan Eiffeltoren, Champs Elysées, Sacré Coeur etc. - bezoek aan kasteel van Versailles - bezoek aan de vredeswagen te Compiègne - stadsbezoek Brussel - afscheidsdiner. Exclusief: - lunches en entreegelden. Inlichtingen en boekingen telefonisch onder nummer 070-190882 maandag t/n 9.00-16.00 uur of persoonlijk in onze vestiging Haag*,che Courant/Binnenhof'aan de "U, Spuistraat 7*1/hoek Spui te Den Haag öf bij'de Goudsche Courant, Markt 26 te Gouda. 5-daagse luxe touringcarreis met excursies in Bourgondië. Vertrek 3 juni. Prijs 398.p.p. op basis van half-pension verblijf in hotel Le Rully. Alle kamers beschikken over toilet/douche. Inclusief: - excursies naar Beaune, Autun, Cluny, Tournus, Chalons sur Saóne - unieke avond in wijnhuis (de wijn is bij deze maaltijd inbegrepen) - op terugreis stadstour Parijs - afscheidsdiner Exclusief: - entreegelden - verzekeringen - lunches POSTBUSU6050 2500 ,AA DEN HAAG TELEFOON 070-19U882 6-daagse luxe touringcarreis Vertrek 5 juni Prijs 695.- PP op basis van half-pension Verblijf in Hotel Metropole te Llandridodd. Alle kamers met faciliteiten. Toeslag 1-persoonskamer ƒ100.- Inclusief: - overnachting in Londen op heen- en terugreis. - 5 maal ontbijt en diner - lunch op de 3e dag te Llandridodd - bezoek aan Stratford upon Avon. - bezoek aan Powys Castle (één van de bekendste kastelen van Wales). - bezoek aan het schitterende natuurgebied Snowdoniapark. - Romeinse baden te Bath. - afscheidsdiner. Exclusief: - entreegelden - verzekeringen - lunches 3*^ Ofir, Noord Portugal Aangeboden: 15-daagse verzorgde vliegreis incl. excursies. Vertrek 3 juni a s. Toeslag 1-pers.kamer 120.- Inclusief: - Verblijf in het schitterende Hotel Ofir (4-sterren) - Alle kamers voorzien van bad/douche, toilet. - Excursies naar alle interessante steden in de omgeving, de mooie natuur en het imposante achterland. - Verblijf op basis van half-pension. Deze reis is een unieke gelegenheid Noord Portugal te ontdekken! Annuleringsverzekering verplicht.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17