Subtiele veroordeling apartheid lt aiO/TELEVÏSÏË CcidócSotwmtt VRIJDAG 20 MEI 1988 PAGINA 17 met hi doden r toen ■ing D( loorgei schar -eiden i. De en ac )p de een ongel >n een latwenement omroepblad lidmaatschap in ziirilSRDAM - De omroep- in aties zijn verplicht in .|j |vertenties voor de om- ,|j aden te vermelden dat die een abonnement op ad neemt, automatisch wordt van die omroep, anders vermeld. Ge- door dit niet, dan maakt ze huldig aan „misleiding olledigheid". Dit is het I van zowel de Reclame !ommssie als het college •roep van de Stichting ie Code in een openbare eling. Zij spreken zich leze kwestie uit naar ing van een klacht van CCII Na he woner uit Wychen over rs lane vertentie voor het wer- „an abonnees voor de 3-bode. De AVRO is het uitspraak niet eens, lierover in de wet geen ilijkheid bestaat. li verontschuldigt loor uitspraak Dick Houwaart IRSUM De VPRO het openbaar ver- Idigd voor een zinsne- het programma-over- -an afgelopen dinsdag, werd over Dick Hou- de vertrekkende voor- [van de Anne Frank- gezegd dat „de tra- Houwaart is dat, hoe- ij langer dan Anne in het Achterhuis zat, land kwam om hem te Deze zinsnede kwam een -persoonlijke- co- ran freelance-medewer- m Zandbergen. Daarin ;een opvatting van de ;even. Nochtans be- PRO deze woorden. ,0 kon nog niet zeggen ippen tegen de freelan- ■werker zullen worden .vii. Houwaart heeft de 0 s geaccepteerd. Wel zijn jonge vissi isteir g« rink in ed nieuws 9? IRSUM Voor de laat- zendt NCRV-tv morgen 16.58 uur, Nederland 1) evering uit van het pro- a „Goed Nieuws". Pre- r Niek Heizenberg praat o.a. met Jos Brink, bij bekend van „Wedden atteei' mus'ca' Max Have- a ij is voorganger van de f eke basisgemeente „De in Amsterdam. De schrij- ins Bouma bundelde de houden preken van Jos in het boekje „Bouwen lin". In de uitzending Brink waarom hij zich ior de kerk en ook de in- en uit zijn geloofs- en en met velen wil delen. DE VERBODEN KUS VAN „MISS JULIE" HILVERSUM De Zweedse August Strind- berg schreef in 1888 „Freule Julie", een van zijn meest succesvolle to neelstukken, over de klas- senbarrière in de 19e eeuw. Dat het onderwerp, zeker in Zuidafrika, nog even actueel is als hon derd jaar geleden, bewijst het Baxter Theatre uit Kaapstad. Bobby Heaney en Mikael Wahlforss her schreven het verhaal en verplaatsten de gebeurte nissen naar het huidige Zuidafrika, waar de ver boden liefdes-relatie tus sen de blanke Julie en de zwarte John wordt ge schetst. Het levert vuur werk op zowel in dialogen als in acteerprestaties. In het door apartheid ver scheurde Zuidafrika zorgde het stuk voor heel wat tumult. Bij de eerste opvoering in fe bruari 1985 in Kaapstad was de kus die de zwarte bediende John de uit een welgestelde familie afkomstige Julie gaf voorpagina-nieuws. In het land van de apartheid was zo iets immers ondenkbaar. Ten slotte waren intieme relaties tussen mensen van verschil lend ras daar zo'n drie jaar ge leden nog verboden. Die kus deed veel toeschouwers de zaal verlaten. Buiten het theater ondervond vooral de zwarte hoofdrolspeler John Kani de nodige moeilijkheden. Hij ont ving veel dreigbrieven en een groot aantal anonieme tele foontjes, waarin het einde van zijn leven werd aangekondigd. Dat de soep niet zo heet wordt gegeten als hij wordt opge diend, bleek vorig jaar toen Kani, die internationale faam verwierf met zijn optreden in stukken van de Zuidafrikaan- se auteur.Athol Fugard, furore maakte als Othello in het ge lijknamige Shakespeare-dra- Zenuwachtig De televisie-bewerking van „Miss Julie" (zondag: Ned. 2 om 22.42 uur) werd opgeno men nadat de serie toneel voorstellingen was beëindigd. „De rol zat toen in ons bloed, terwijl we in het begin nog wel eens zenuwachtig waren als we het toneel op moesten", aldus John Kani. De opnamen vonden plaats in de buurt van Kaapstad. Het decor werd daarbij heel sober gehouden om de kracht van de dialogen en het soms sensuele spel van de hoofdrolspelers ex tra te accentueren. Behalve wat buitenopnamen speelt het liefdesdrama zich geheel af in huis. De hoofdrollen worden behalve door John Kani ge speeld door Sandra Prinsloo als Julie en Natie Rula als de zwarte keukenmeid Christine. Vooral John Kani zet zijn rol op overtuigende wijze neer. De twijfel die hem in „Miss Julie" constant parten speelt, is van zijn gezicht af te lezen. Veroordeling De herschreven versie van ..Miss Julie", waarin de zwarte bediende verliefd is op Chris tine maar uiteindelijk bezwijkt voor de charme van Julie, de verwende dochter van zijn meester, is vooral een subtiele veroordeling van apartheid. In scherpe dialogen en prachtig verfilmde scènes balanceren John en Julie gedurende zestig minuten op de scheidingslijn tussen blank en zwart. Telkens verkennen ze, heel voorzich tig, die andere wereld, maar doen een grote sprong terug als ze te ver dreigen te gaan. Dat het uiteindelijk toch uit de hand loopt, komt omdat liefde nu eenmaal niet aan kleur ge bonden is. De gevolgen zijn echter desastreus. „Miss Julie" is dan ook vooral een stuk over het aftasten van het toelaatbare. Daarin wer den de vooroordelen die beide groepen over elkaar hebben prachtig verweven. „Ze worden zo vulgair als ze net doen alsof ze zo zijn als wij", laat John weten. Het is een kat en muis-spelletje waarbij Julie de kat en John de muis is. Van dat voordeel maakt ze in eerste instantie constant ge bruik. Ze beveelt hem dingen te doen zoals: „kus mijn voet". Beiden merken echter als ze eenmaal te ver over de schei dingslijn zijn gestapt en el- kaars liefde hebben geaccep teerd, ze eikaars gelijken zijn. Vanaf het moment dat die bar rière voor John wegvalt, lapt hij elk beveel van Julie aan zijn laars en dient hij haar zelfs op krachtige wijze van repliek. Als zij hem zijn plaats wil wijzen, bijt hij haar toe: „een bediende mag dan een bediende zijn, een hoer is slechts een hoer". Gezich tspun ten Tussen de perikelen van het liefdesspel worden op heldere wijze de verschillende ge zichtspunten van de drie per sonages gevlochten. Het on derdanige karakter van de zwarte Zuidafrikaanse bedien de wordt geaccentueerd door Christine. John portretteert de hoop op betere tijden. Hij droomt ervan ooit uit de situa tie te onsnappen waarin hij werd geboren. „Als ik die eer ste tak van de boom zou kun nen grijpen, dan klom ik moeiteloos naar boven, maar de stam is zo glad", laat hij we ten. En Julie... Voor Julie be gonnen de avances als een spannend spelletje, dat plotse ling heel gevaarlijk bleek te zijn. Als het eenmaal uit de hand is gelopen en zij met bei de benen in die andere wereld heeft gestaan, kan zij nadien niet meer in het reine komen met zichzelf en haar omge ving. „Miss Julie" is een sterk uitge voerd drama. Het is sensueel en tegelijkertijd diep tragisch. De bewerking doet Strind- bergs originele versie nergens geweld aan. Het toont op openhartige wijze de afstand tussen blank en zwart, maar ook de onhoudbare situatie die apartheid creëert. En daarmee is het een terechte aanklacht tegen het Zuidafrikaanse regi me. HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 15.30 QlOostvaarderplassen... mensenwerk. Natuurfilm (herh.). 16.20 Applaus. Gevarieerd pro gramma over kunsten en evenementen. Presentatie: Tineke de Groot, Alida Neslo en Erik van der Hoff. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 KRO kinderkookcafó. Jeugdmagazine. Presenta tie: Petra Schimmel. 18.00 Hitkwis, muzikaal spelpro- gramma gepresenteerd door Henk West broek. Muzikale begeleiding: De Kwismasters. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 Vliegeren in Maleisië. Re portage van het internatio naal vliegerfestival in Kot- ha Bharu, Maleisië. 20.05 Terugkeer naar Brideshe- ad, zevendelige Engelse tv-serie naar de roman 'Brideshead revisited' van Evelyn Waugh. Met o.a. Jeremy Irons, Diana Quick en Charles Keating. Afl. 5: Brideshead verlaten. Wan neer Charles Julia weer ontmoet, bekent zij onge lukkig te zijn met de politi cus Rex Morttram. 21.50 Brandpunt. Actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Brandpunt Weekend Edi tie. Actueel magazine met aandacht voor kunst, cul tuur en sport. NCRV 23.30-01.30 E Experiment in terror. Amerikaanse speelfilm uit 1962 van Bla ke Edwards. Met Lee Rem- mick, Stefanie Powers, Glenn Ford e.a. Een jonge vrouw die bij een bank werkzaam is wordt onder druk gezet door een mis dadiger om een grote hoe veelheid geld te verduiste ren. NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco. Kinderserie. 15.50 Ti-Ta-Tovenaar. Kinder serie met o.a. Ton Lensink en Maroesja Lancunes. Afl. 7: Tika's eerste vlucht (herh.). 16.15 Heatcliff Co. Tekenfilm serie met de katten Heat cliff en Riff Raff. 16.40 Mask. Tekenfilmserie. Afl. 7: Stand daarbuiten (herh.). 17.00 Derrick. Duitse misdaad serie met o.a. Horst Tap- pert en Fritz Wepper. Afl.: Dodelijke afspraak. Door 18.00 18.25 18.50 18.55 19.00 19.25 20.00 20.29 toeval is Derrick getuige van een bankoverval. De dader ontkomt en elk spoor ontbreekt, totdat, een taxi-chauffeur zich aanmeldt (herh.). TROS Sport. Sportmaga- zine. De dieren van Afrika. Na tuurfilmserie. Afl.: Bos brand in de Kalahari. Jan, Jans en de kinderen. Tekenfilmserie (herh). De Fabeltjeskrant. Afl.: De komst van Woefdram (herh.). Artis 150 jaar. Documen taire over de geschiedenis van deze dierentuin. Familie Oudenrijn. Neder landse comedyserie. Afl.: Misverstanden. Het is exa mentijd. Dat betekent voor Donald veel feesten en voor Martin veel zorgen! Bovendien maakt Martin kennis niet een vriendinne tje van Donald. NOS (E Journaal en weerover- zicht. TROS m Privé voor twee. Klucht van John Chapman en Dave Freeman, bewerkt door René van Vooren. Met o.a. Piet Bambergen, Rudi Falkenhagen en Mo nique Smal. Twee heren weten niets van eikaars bestaan en van hun geza menlijke liefde, tot de dag dat de planning van Hetty in de war wordt geschopt. Jongbloed Joosten. Live-programma met hoogtepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joosten en Jaap Jong bloed. TV-vitrine: Het uitgesne den hart, portret van de Vlaming Andries Wesel, die in de zestiende eeuw het menselijk lichaam be studeerde. Onze Ouwe. Duitse politie serie. Afl.: De reis naar 17.20 17.30 17.46 München. Tijdens een treinreis van Hamburg naar München wordt Karin Meyrat, de geliefde van Oskar Winters, gewurgd in haar coupé gevonden. Os kar wordt niet alleen van moord verdacht, maar zijn vrouw vraagt ook nog echtscheiding aan. NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND3 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Programma-overzicht. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO Medelanders Nederlan ders: Scholing en werk (Egitim Ve is?), documen taire over scholingsmoge lijkheden voor Turkse vrouwen. TELEAC GO Steden en hun verle den. Les 7. NOS m Jeugdjournaal. iB Het Klokhuis. Informa tief kinderprogramma Met Aart Staartjes^Joost Prin sen, Wieteke van Dort. e.a. TV 3. Service-rubriek. The ma: Op stap. ai Journaal en weerover- zicht. m Avondvoorstelling:Ari- adne auf Naxos, opera van Richard Strauss, uitge voerd door het orkest van de Metropolitan Opera o.l.v. James Levine, m.m.v. Jessye Norman, sopraan. Kathleen Battle, sopraan, Tatiana Troyanos, sopraan en James King, tenor. Journaal. Gesprek met de minister president. Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.25 20.00 20.29 Sopraan Kathleen Battle zingt de rol van Zerbinetta in de opera 'Ariadne auf Naxos', op Ned. 3 om 20.30 uur. FOTO: ANP Él mmmm ituwa in teletekst, ik Tak. Animatieserie (herh.). Smurfen. Tekenfilmreeks, ingol Hitparadeprogramma iet o.a. de clip van de kijker, oneel rerzich' van de BRT-top 30 j n een sti/diogast. Presentatie: J art Peeters en gastpresenta- T gif. daar itzending door derden: Pro- >pgeti ramma van de Vlaams-Natio- ale Omroepstichting. lededelingen en program- ia-overzicht. ieuws. Ie eejfeerbericht. itra-time. Sportmagazine. e tijd der vergelding. Acht- elige documentaireserie over e aanslagen en represaille- na m^ctles tijdens WO II. Afl. 7: De rrieslfoders van Rex. Presentatie: aurice de Wilde, ieuws. rofiel van een orkest. Repor- ige over het BRT-Filharmo- a isch Orkest. Presentatie: Nlki i Meyer. .15 Coda: Gescheiden, van n van Nijlen. ïn dt dui; jé' iinen agen DUITSLAND 1 Migrantenmagazine loor Marokkanen. dochters (Sons and e. aughters). Australische tv-se- ie. Leigh zorgt ervoor dat Jill aar niet kan dwarsbomen, indy en Amanda lichten Gor- on in over Barbara. )eutzl,hin* JaPanse yako Kobayashi 011 omru nu. Ult8< Mededelingen en program- talen ia-overzicht, te ta isuwa. :agen '••rbericht. widam. Videospelletjes met ilarleen Gordts. naas tsmière. Filmnieuws met Jo Jöpcke. latch 22. Amerikaanse speel- lm uit 1970 van Mike Nichols. Met Alan Arkin, Anthony Per- gaaikins, Martin Sheen e.a. Italië jdens de Tweede Wereldoor- og. Sinds de gruwelijke dood ipend?30 2iln vriend 's kapitein Yos- arian totaal uit zijn geestelijk King venwicht. Kost wat kost wil hij id d»ch gek laten verklaren, om- i mePat hij een panische angst Dgen l6eft gedood te worden. j 3.15 Filmspot. Achtergron- j 0 Hnformtie bij de filmactuallteit. idraf' 5.00( F 1 15.30 Trickfilmschsu, tekenfilms. 16.00 Geheimbund goldener Ball, Tsjechische speelfilm voor de jeugd. Regie: Drahomira Kralo- Tagesschau. Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Schlüsselfiguren. Tagesschau. Hier und Heute. Regionaal nieuws. El WWF-Club - live. Recht streeks amusementsprogram ma gepresenteerd door Marij ke Amado. Programma-overzicht mTagesschau. Die nackten Tatsachen (Don't make waves), Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Alexan der MacKendrick. Met Tony Curtis, Claudia Cardinale, Sha ron Tate e.a. Carlo Cofield ver liest bij een ongeluk in Callfor- nië zijn oude kever, waarin zich zijn gehele bezit bevindt. Ge lukkig leert hij bij die gelegen heid de knappe Laura Califatti kennen, die hem snel introdu ceert in de wereld van zonaan- bidders en body-builders. Plusminus, sociaal-econo misch magazine. Tagssthsmen. Sportschau. E James Stewart: Winchester 73, Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Anthony Mann. Met James Stesart, Shelley Win ters, Dan Duryea e.a. Tagesschau. Nachtgedanken. louba-nouba. Kinderprogram ma. larrefours. Gevarieerd pro- iramma met gasten en week- md-agenda. journaal. solr. Regionaal magazine, luick et Flupke. Tekenfilm, numaal. 'Inute papillon. Consumen- tentips. Presentatie: Alain Da- mï. «lel. jrfb. Grind «ran - Rob»rt Red- )udri ord-cyclus: Butch Cassidy nd l *"4 'hs Sundance Kid, Ameri- ad j ?ans® western uit 1968 van - Gorges Roy Hill. Met Paul «--jman, Robert Redford, Kat- uni i harlne Ross e.a 3ask Cocktail maison. Gevarieerd om ferine. t vo Standing van het P.M.U. 23.15 Laatste nieuws. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 16.00 Timm Thaler, jeugdserie naar de roman van James Krüss. Met Thomas Ohrner, Horst Frank, Richard Lauffen e.a 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 El Tele-lllustrierte, sport, nieuws en actualiteiten. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serle met Michael Landon, Victor French, Gloria De Haven e.a. Afl.: Das Glück kommt in die Jahre. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Horst Kalbus. 20.15 Der Alte. Duitse misdaadserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Urn jeden Prels. Een directiesecretaresse van een wetenschappelijk centrum pleegt bedrijfsspionnage. De bewaker die haar op heter daad betrapt wordt later met drie kogels in het lichaam dood aangetroffen. 21.15 Vorsicht Falie, tips ter voorko ming van misdrijven. 21.45 Haute-journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.55 Auftrag Mord (The brother hood), Amerikaanse speelfilm uit 1968 van Martin Ritt. Met Kirk Douglas, Alex Cord, Irene Papas, e.a. Een oude Mafialei- der, die met zijn familie in New York leeft, kan er niet aan wennen dat de oude heersen de Mafiaregels aangepast zijn aan de tijden van nu. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Cursus biologie. Les 14. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 Kulturazene, cultureel magazi ne gepresenteerd door Ulrich Harbecke. 20.45 Landeespiegel: Ertrunkene Zeit, filmportret van een land- 21.30 Weet 3 aktuell. 21.45 ZAK: politisch aktuell überraschend. 22.30 Rubbel extra, quizprogramma. 22.35 03, deels E James Stewart- A wonderful lile, Amerikaans filmportret van James Stewart uit 1987 van David Heeley, ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. M.m.v. o.a. Kathe- rine Hepburn, Gene Kelly, Sally Field en Ronald en Nancy Reagan. 00.00 Laatate nieuws. m Ondertiteling vla Teletekst 0 Tweetalige ol stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 13 Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 14.50 E Matinee idols: Tip on a daad jockey, Amerikanse speelfilm uit 1957 van Richard Thorpe. Met Dorothy Malone, Robert Taylor, Martin Gabel e.a. 16.25 Lifeline, medische hulp voor Polen. 16.35 Tekenfilms. 16.50 Children's BBC. Gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Laurel and Hardy", "Caterpillar trail", 'Wacky races' en 'Friday film special: Terry on the fen- 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova, David Clencie e.a. (herh.). 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. 20.40 Every second counts, spelpro- gramma. Presentatie: Paul Da- 21.15 mDynasty, Amerikaanse tv-se rie met John Foryhthe, Linda Evans, Joan Collins e.a. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht. 22.30 ODRockliffe's babies, achtdeli- ge politieserie met Ian Hogg in de hoofdrol. Afl. 2: Sweet and sour revenge. 23.20 Omnibus, serie culturele docu mentaires. Afl.: Lucien Freud, portret van deze hedendaagse kunstschilder. 00.05 The late film: White lightning, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Joseph Sargent. Met: Burt Reynolds, Jennifer Billingsley, Ned Beatty e.a. 01.45 Weerbericht. BBC 2 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Dr. Kildare, Amerikaanse dok tersserie. Afl.: The encroach- 17.25 Holiday outing. 17.30 Mick Burke. Uitreiking van de Mick Burke Prijs voor Televi siemakers. 18.25 Travel show guide. Serie reis reportages. All.: Mallorca. 19.00 E A date with the falcon, Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Irving Reis. Met George Sanders, Wendy Barrie, Allen Jenkins e.a. 20.05 E Sergeant Bilko, serie met Phil Silvers in de hoofdrol. 20.30 Op the house, inrichtingsad viezen door Patti Coldwell, Rick Ball en Harry Greene. 21.00 Weekend. 21.30 Gardenera' world. Tuinmaga- 22.00 Blackadder III, vijfdelige co medyserie met Rowan Atkin son in de hoofdrol. Afl. 3: Sen se and senility. 22.30 Review. Cultureel magazine. 23.05 Secret services (slot), zesdeli ge documentaireserie over dienstverlenende beroepen die door weinigen geambieerd worden. Afl. 6: The social se- 23.45 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.35-02.15 A taste of water (De smaak van water), Nederland se speelfilm uit 1982 van Orlow Seunke. Met o.a. Gerard Thoolen en Dorljn Curvers: SKY CHANNEL RTBF 1 16.00 El Countdown. Popprogram- Kat. 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie. Comedy. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Three's Company. Comedyse- 19.21 The Times Headline News. Land of the Giants. Science- fictionserie. Europees weerbericht. E Movie Classic: Whispering Smith hits London. Engelse speelfilm uit 1951 van Francis Searle. Met o.a. Richard Carl son, Rona Anderson en Her- bert Lom. The Times Headline News. Youmey to the Unknown. Tv- serie. Afl.: Eve. The Times Headline News. El Monsters of rock. El Countdown. Europees weerbericht. THE ARTS CHANNEL: Jam: Benko Dixieland Band. René Magritte. Documentaire over het leven en werken van deze Belgische schilder. 02.45 Aujourd'hui en France. 08.15-09.30 Nouba-nouba. Geva rieerd kinderprogramma met o.a. te kenfilms, de verborgen camera, boe kenrubriek, Noubactif en Noubana- news. 11.40 Interwallonie: Para vo- sotros, magazine voor Spanjaarden. 12.20 Interwallonie: lleikoum, maga zine voor Arabieren. 13.00 Tribune economique et sociale: La C.G.S.L.B. (herh.). 13.30-14.00 Le pensee et les hommes, programma over filosofie en lekenmoraal. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 II Hitparade im ZDF (herh.). 11.20 Vorsicht. Falie! 11.50 Um- schau. 12.10 Aspekte. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Heute. 13.15-13.45 Programme-weekoverzicht. DUITSLAND 2 09.30 (3 Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Nachbarn in Europa, internationaal magazine. Gast: Hanns Heinz Röll. 13.40-14.00 ISDiese Woche, actualiteiten. SUPER CHANNEL DUITSLAND 3 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 E Wanted Dead or Alive. Tv- serie met Steve McQueen in de hoofdrol. 19.00 The Tube. Popprogramma. 19.25 Weerbericht. 19.30 Floyd on fish. Culinair pro- gramma. 20.00 Nurse. Tv-serie. 21.00 NBA Basketball 87/88. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Sportwereld. 23.40 Bob Dylan. Muziekspecial. 00.35 Formula One. Popprogramma. 01.35-02.35 Nino Firetto. 09.00 News of the week. 09.15 Aetu- alités. 09.30 Hablamos espenol, cur sus Spaans voor beginners. Les 16. 10.00 Zu Fuss ins Land der tausend Barge, documentaire over het Rot- haargebergte. 10.30 Tele-Akademie, prof.Dr.Heinrich Rahmann over leer processen en geheugen. 11.15 Fern- seh-Schatze: Seemann im Sattel (2), documentaire over Jack London. 12.00 Telekolleg I: cursus wiskunde. Les 10. 12.30 Telekolleg I: cursus En gels. Les 20. 13.00-17.00 Sport im Westen extra. Tennis om de World- Team-Cup 1988 In Düsseldorf. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Maiken Woia. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Talk Talk. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 Music Special (herh.). 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes. 21.30 YO! Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 22.00 Uitratech. 22.30 MTV Party Zone. 00.00 Gast-vj. 03.00 Spotlight: Simply Red. 03.30-08.00 Night voices. 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb. 09.30 The Family Ness. 09.35 Muppet Babies. 10.00 On the water front, kindermagazine. 11.37 Nieuws en weerbericht. 11.40-18.05 Grand stand, sportmagazine met paardera- ces te Lingfleld Park, Britse motor kampioenschappen op de weg te Carnaby en cricket te Headingly. SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagazine. 11.00 Castaway. 12.00 E) Count down. 13.00 El UK Despatch. 13.30- 14.30 El Monsters of Rock. TV 5 SUPER CHANNEL Le Sphinx. La Liberie Stephanie. Calibre. Recreation. Des Chiffres et des Lettres. Nieuwsoverzicht. Montagne. Pour que les autres puissent vaincre. 07.00 Supertime Club. Kindermaga zine. 11.00 Chart Attack. 12.00 Trac king. 13.00-14.00 Blakes 7. Science- fictionserie. Afl. 2: Space Fall (herh.). MTV EUROPE L'Archipel Aquitalne. Journaal. 23.30 Les acteurs qui savent tout fair. 08.00 Op tilt, Nederlandstalig pop programma met Marcel Vanthilt. 08.30 Maiken Wexe. 09.30 Remote control (herh.). 10.00 The Adam Cur ry Show. 11.00 MTV's Metal Ham mer. 12.00 Kino, filmmagazine. 13.00-14.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageqitie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven- 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 03.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 22.00 Horizon. 23.00-00.00 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het D66. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Lelden Lokaal. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga- 16.05 Neem je tijd. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz van 't Huls. 21.03 Pandora. Muziekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Moe, hoor eens hoe. Uitslui tend vrouwelijke vertolkers. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Cantabile. Pianowedstrijd voor de Jeugd. 19.00 Kroniek 2, Jozef Simons. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Koninklijk Filharmonisch orkest van Vlaanderen en BRT-koor. 1. Aanloop en kreöt voor koor en orkest, Goeyvaerts. 2. Con certo nr. 3 in c voor plano en orkest opus 37, Van Beetho ven. 3. Symfonie In d, Franck. 22.05 Rondo in a, KV 511 voor piano Maria-Joao Plres, piano, Mo- RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 De rooie haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14JJ3 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co. operette muziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Je woordje doen. 10.00 Nederlands 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 O po doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale ultgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Om roep Rijnland (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hlndoestaans/Suri- naams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen platenkast. 11.00 Rijn- monds diep. 12.00 Op bezoek bij Ra dio Rijnmond. 13.09-17.00 Geen com mentaar. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. Programma voor migranten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. Een pro gramma voor horizontale en verticale luisteraars. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.20 Ochtendconcert 09.50 Zes sonatines van Clementl. 10.30 Filosofie (7). 11.30 Internationaal festival voor kin derkoren „Sympaatti". Fin land. 12J5 Tafel muziek. 1. Canzon prima, Frescobaldl. 2. Sonate in g. Bach. 13.10 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor discoflelen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17