Adverteerders staan op meer reclamezendtijd dio/televisie fieidóeSougq/nt DONDERDAG 19 MEI 1988 PAGINA 19 merciële tv in land stopt met telwedstrijden onze correspondent Roger Simons) EN De Britse com- le televisie stopt eind met de wekelijkse uit- van worstelwedstrij- heeft meer kijkers no- er warmpjes bij zitten misschien zullen laten oeden door tv-reclame. root-Brittannië kijken de dag bijna alleen ames en kinderen naar lwedstrijden. Dat is oopkrachtig publiek. De tschappijen zoeken een markt. itse arbeidende klasse is [oed genoeg meer. ITV 'haar te ordinair. Voort al worden gemikt op de Daarom moeten Üeen de worstelwedstrij- raan geloven. Ook snoo- larts en bowls (allemaal waar de Britse gewone tuk op is) zullen ofwel rijnen ofwel gevoelig r op de buis komen. lericht dat vanaf begin geen worstelwedstrijden zien zullen zijn is nieuws voor de drie in fans van volksgeliefde daars zoals Big Daddy, Haystacks, King Ben en JcCoy. Deze grommende reunende komedianten, ypische koosnamen die bij hun lichamelijke ei- tappen en krachten, zijn idreven in het manipule- an zowel hun tegenstan- hun publiek. ssionele worstelaars ge en diverse kunstgrepen it volk in de zaal - op de rij een serie vinnige Touwtjes en jonge kin die hen luidkeels aan- jgen - en de tv-kijkers in ïring te brengen met lijke nep-gemeenheid en stunts. Hun geestdrifti- ibliek blaast de nodige af en vergeet voor korte [le zorgen. laverende afstraffingen 'i worstelaars elkaar toe- u en de wurgende bewe- 1 waarmee zij elkander i knoop proberen te leg- lijn duidelijk afgesproken l maar de toeschouwers jen er met volle teugen [In elke worstelwedstrijd ïen slechterik die door de Itander met brutaal ge- top zijn nummer wordt I De aanwezigen in de in de kijkers thuis trek- ioorgaans partij voor de ridder. De booswicht 1 doorlopend uitgejoeld. SERIE OVER JOHN LENNON MET UNIEKE OPNAMEN NEW YORK Momenteel wordt er in de Ver enigde Staten een radioserie vervaardigd over John Lennon, waarvoor de makers de beschik king hebben gekregen over meer dan 300 uur unieke opnamen van de in 1980 overleden ex- Beatle. Het gaat om een 52-delige serie, waar van elke aflevering een uur duurt. Het materi aal werd afgestaan door Lennons vrouw Yoko Ono, die liet weten, dat de muziek van John aan de wereld toebehoort. De banden bevatten 24 nog niet uitgebrachte Lennon-nummers zo als „Serve Yourself", een song over het geflirt van The Beatles met de Oosterse religie, „Life Begins At 40" en „Tennesse", een ode aan Ten nessee Williams. De rest van het materiaal be staat uit interviews, hoorspelen, die hij voor zijn eigen genoegen opnam en voorgelezen ge dichten. De mogelijkheid bestaat, dat een Ne derlandse omroep intresse zal tonen. Oosterhuis bij Ischa Meijer HILVERSUM Vanavond 20.29 uur, Neder land 3, zendt NOS-tv „Tand om Tand" uit, een interviewprogramma van Ischa Meijer. De serie programma's met als titel „Tand om Tand" - vier in getal - waarin het thema „Geloof en on geloof" centraal staat, wordt geopend met de dichter Huub Oosterhuis, die behalve Neder lands ook theologie studeerde. De Amsterdammer Oosterhuis schrijft in zijn boek „Gaan waar geen weg is" (1979): „Gedu rende heel de Tweede Wereldoorlog was de Thomas (een Rooms-Katholieke parochiekerk in de Rijnstraat) voor mij de veiligste plek van de wereld. Misschien dat toen in die kerk mijn verlangen om priester te worden geboren is". Hij kreeg bekendheid als schrijver van iturgi- sche liederen en teksten. HILVERSUM - Naarmate de datum van de Europese eenwording (1992) nadert zouden bedrijven meer en meer geneigd zijn recla meguldens bij commercië le satellietzenders te be steden. Een versoepeling van de reclameregels zou het Nederlandse bedrijfs leven beter in staat stellen na de eenwording te con curreren met het buiten land en zou de noodzaak om reclameguldens aan commerciële satellietzen ders in het buitenland te besteden tot een mini mum beperken. Tot deze conclusie komen de Bond van Adverteerders (BvA) en de Nederlandse Ver eniging van Erkende Recla me- Adviesbureaux (VEA) in een gezamenlijk rapport „Te levisie voor iedereen". Uitbreiding van de reclame zendtijd onder de huidige STER-regeling zal niet leiden tot een optimale uitbating van de in Nederland beschikbare reclamegelden. Een forse uit breiding zou er zelfs wel eens toe kunnen leiden dat recla mezendtijd moeilijk of tegen veel lagere prijzen wordt ver kocht. Uit het rapport blijkt dat in 1986 circa 50 miljoen gulden aan reclamegelden naar de commerciële satellietzender Sky Channel is toegevloeid. Voorts blijkt dat de netto- markt voor radio- en televisie reclame geschat wordt op ruim 800 miljoen gulden. Momen teel haalt de STER circa 350 miljoen gulden uit deze markt en de omroepen via onder meer (illegale) sponsering nog eens 80 tot 150 miljoen, zo wordt in het rapport becijferd. Wat de verboden vormen van reclame betreft merken de beide organisaties nog op dat de geschatte bedragen meestal niet in baar geld aan de om roepen worden uitbetaald, maar in de vorm van prijzen tot complete programma's. Illegaal In het rapport stellen de beide organisaties dat het illegale re clamecircuit wordt bevorderd door enerzijds de geldnood bij de omroepen en anderzijds het tekort aan mogelijkheden voor de adverteerder om op radio en televisie reclame te maken. Beide zaken zouden volgens de organisaties kunnen worden opgelost door gebruik te ma ken van de in het regeerak koord genoemde mogelijkheid van commerciële televisie naast publieke zenders. Een versoepeling van de recla meregels zou daarbij tot de uit gangspunten moeten behoren. Belangrijke elementen daaruit zijn voldoende reclamezend tijd, een horizontale program mering voor alle zenders, kor te reclameblokken om irritatie te voorkomen, soepele pro grammering naar dagen, tijd stippen en type programma en flexibele tarieven. Wat betreft de horizontale programmering gaat het de or ganisaties er om te voorkomen dat programma's met een lage kijkdichtheid op het ene net beconcurreerd worden door programma's met een poten- tieïe hoge kijkdichtheid op een ander net. Als een commercië le televisiezender een cultureel programma brengt dient op de andere netten geen uiterst po pulair programma te worden gebracht waardoor de kijkers al bij voorbaat worden wegge lokt, zo blijkt uit een toelich ting van voorzitter R. Mulder van de BVA. Financiering Over de financiering en de op brengsten van een dergelijk bestel tonen de organisaties zich optimistisch. Bij een ge lijkblijvende omroepbijdrage en een optimale benutting van de reclamezendtijd kan in to taal dik 1.500 miljoen gulden op tafel komen. De kosten van dit duale bestel becijferen de BVA en de VEA op circa 1.400 miljoen, het restant zou ten goede komen aan de commer ciële zender (waarin dan ook de uitgevers deelnemen). In de rekensom gaat het rap port er van uit dat de twee pu blieke zenders de beschikking krijgen over ruim 940 miljoen gulden aan omroepbijdrage en opbrengsten van de reclame zendtijd (inclusief radio) op hun netten (717 miljoen om roepbijdrage plus 220 miljoen reclamegelden). Het commer ciële net kan rekenen op een reclame-opbrengst van ruim 585 miljoen gulden, terwijl de kosten van dit net worden be cijferd op 468 miljoen gulden. Naar het oordeel van beide or ganisaties hoeft niet te worden gevreesd voor een „pulp"-aan- bod op de commerciële zender, omdat deze zich door zijn af hankelijkheid van reclame-in komsten niet kan permitteren kwalitaitef slechte program ma's te brengen. Voorts zijn de beide organisaties voorstander van een duidelijke scheiding van reclame en programma- inhoud, waarbij gewezen wordt op de mogelijkheid tot invoering van een program ma-statuut, naar analogie van het redactiestatuut bij de kran ten. Voorts zeggen de beide or ganisaties „nadrukkelijk af stand te willen nemen van de wijze waarop in de Verenigde Staten de commercie de in houd van programma's lijkt te bepalen". De KRO stelt in een cynisch commentaar niet wakker te liggen van „dit zoveelste rap port over de toekomst van het Nederlandse televisiebestel." Volgens deze omroep kiest het rapport voor een duaal bestel, maar verklaart niet waarom een uitbreiding van de zend tijd op basis van een volledig publiek bestel voor de adver teerders niet aanvaardbaar is. „De KRO blijft van mening dat eerst maar eens goed moet worden onderzocht hoe hoog het percentage reclame-zend tijd per uur mag zijn. Het rap port maakt zich vooral sterk voor de belangen van de recla mewereld en het bedrijfsleven; de KRO stelt liever de belan gen van de kijker voorop." NEDERLAND 1 VARA 15.30 De Onedin Lijn, Engelse tv-serie. Afl. 7: Vaart op Pernambuco. James weet ondanks de tegenslagen een goede deal te sluiten met Mr. Braganza(herh-). 16.21 EOnze levende planeet, documentaireserie van David Attenborough over de aarde. Afl. 7: Het rijk der hemelen (herh.). 17.16 Amerikaanse tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 VAR A's kindermenu. 1. Het dorpje in de wolken, Franse poppenserie. Afl.: Patanok gaat uit eten. 2. Jem, Amerikaanse teken filmserie (herh.). 3. Lucky Luke, tekenfilmserie. Afl: Calamity Jane (herh.). 4. Kwik en Flupke, Vlaamse tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.20 Howard's way (7), Engelse tv-serie. Tom Howard is erachtergekomen wie the Flying Fish heeft gekocht. Hij roept Avril bij zich om zich nader te verklaren (herh.). 20.11 Labyrinth, spelprogram- ma met twee kandidaten- koppels. Presentatie: Pe ter Jan Rens 20.37 Nieuwe buren, Nederland- se tv-serie met o.a. Wilbert Gieske, Els Fels en Helene Kamperveen-Lochem. Afl.: Verslagen. 21.02 't Bloed van anderen (3), zesdelige Canadese tv-se rie naar het gelijknamige boek van Simone de Beau- voir. Wanneer de oorlog uitbreekt neemt Jean dienst bij het leger. Wan neer hij gewond raakt reist Hélène hem achterna. 21.57 Ravotta bizarra, humoris tische sketches met bizar re gevolgen. Met Adelheid Roosen, Bavo Galama, Jack Spijkerman en Titus Tiel Groenstege. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.15 Goedele, praatpro gramma gepresenteerd door Goedele Liekens NEDERLAND2 AVRO 15.30 AVRO's televizier, actuali teitenrubriek (herh.). 16.15 ^Kokkerellen. Culinair programma met chef-kok Ria van Eijndhoven. Pre sentatie: Sonja van Proos dij. 16.30 AVRO service salon, ge varieerd magazine met Ca therine Keyl en Amanda Spoel. 18.00 Wordt vervolgd, program- 20.00 20.29 ma over tekenfilms en strips. Presentatie: Han Peekei. The real ghostbusters, te kenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbusters. Afl.: Klaas Vaak doet soms raar. De Fabeltjeskrant. Afl.: Zoef de boswachter (herh.). Prijs je rijk, spelprogram- ma waarin kandidaten 'de pijs van de prijs' moeten raden. Presentatie: Fred Oster. NOS S Journaal en weerover- zicht. AVRO CS Mama is boosl Neder landse spelfilm uit 1986 van Ruud van Hemert. Met Peter Faber, Geert de Jong, Sanne van der Voort e.a. Het twintig jarig huwe lijksfeest van John en Dan ny Gisbert eindigt in een chaos als blijkt dat John er eerf buitenechtelijke rela tie op na houdt. Mama Danny is behoorlijk boos! Doornroosje, reportage van Joop de Wilde over de •Doornroosje', een Dakota die het afgelopen jaar werd aangekocht door de Dutch Dakota Association en tot in het jaar 2000 in de motteballen is gezet. Vinger aan de pols: Het was niet nodig geweest, documentaire over zieke kinderen in Indonesië. Pre sentatie: Ria Bremer (herh.). C-star single handed zeil race, documentaire over de Nederlandse deelne mers aan deze zeilrace van Plymouth naar Newport. üSIn het gevolg van Willi am and Mary (1), serie van zeven Ontdek-je-Plekjes in het kader van 300 jaar En gels-Nederlandse vriend schappelijke betrekkingen (herh.). NOS Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Paspoort voor Joegosla- ven (Pasos), wekelijks ma gazine in het Servokroa- tisch. 18.15 Paspoort voor Marokka nen (Jaouaz). wekelijks magazine in het Marok kaans-Arabisch. TELEAC 18.30 Genealogie. Les 1. NOS 19.00 EBJeugdjournaal. 19.10 SHet Klokhuis, informa tief kinderprogramma. Met: Aart Staartjes. Joost Prinsen, Wieteke van Dort e.a. 19.25 TV 3, servicerubriek. The ma: Podium. 20.00 ES Journaal en weerover- zicht. RVU 20.29 Tand om tand, serie van vier programma's over ge-' loof en ongeloof. Van avond: Ischa Meijer in ge sprek met Huub Ooster huis. 21.15 En ik hoef de afwas niet te doen, Engelse film van Vic tor Schonfeld over een be jaard echtpaar dat op va kantie gaat naar de Engel se kust. NOS 21.40 Uit de kunst, kunstru briek. Presentatie: Leoni Jansen. 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. NIK 22.55 Thora. Een programma over het schrijven van Tho- - ra-rollen, die in de synago gediensten worden ge bruikt. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. ieuwa in teletekst [fik Tak, animatieserie (herh.). ine. Afl.: Plons en de hoem- [pamuziek (herh.). jFame, Amerikaanse jeugdse- Irie. Afl.: Gevolgen. "EComedy Capers: Bij het lemdelingeniegioen (The foreign legion), korte film met ■Stan Laurel en Oliver Hardy ■Juke Box Izending door derden: Pro- gramma van het ACV-lnforma- igramma-overzicht. |Kunat-zaken. iger-lager, spelprogramma twee kandidatenduo's legen elkaar uitkomen met ■speelkaarten en enquètevra- 8gen. Presentatie: Walter Ca- Panorama. Actualiteitenru briek Dallas. Amerikaanse tv-serie r het wel en wee van de fa ll milie Ewing. Met Larry Hag- 8man. Linda Gray. Patrick Dufty ■e.a. Afl.: Papa s schatje. 123.05 Nieuws en Coda. Sara- bande, van Marcel Poot, uitge- fvoerd door Luc Bergé, hoorn len Catherine Mertens, piano. |rie. 1 Intermezzo. Guigue uit de eer- Iste suite voor cello solo, van I Bach, uitgevoerd door Roel Oieltiens (herh.). I Oshin, Japanse tv-serie. I Programma-overzicht. Nieuwe. I Kwidem, videospelletje. lEWaarheen en terug (Wohin I und zurück), Oostenrijkse I speelfilm in drie delen uit 1986 Ivan Axel Corti. Deel 2: Santa IFe, met Gabriel Barilly, Doris I Buchrucker, Gideon Singer e.a. Freddy Wolff slaagt erin te ontsnappen naar New York, waar hij steun zoekt bij andere I emigranten. Tenslotte vindt hij I werk in een delicatessewinkel. I Een veelbelovende llefdesge- I schledenis met de dochter van de eigenaar loopt ongelukkig I af. Freddy besluit in het Ameri- I kaanse leger te gaan. 1-22,55 Meesters van de Wee- terse filoeofie, informatieve serie over belangrijke figuren uit de Westerse filosofie. Afl. 7: I Emmanuel Levinas. Musikladen, popprogramma met Ulli Harrass. Presentatie: Anke Genius. EB Die Marchenbraut, kinderse rie. Afl. 1: Der Wolf ist tot. Bob sucht Yoehinko: In Tokio unterwegs, kinderprogramma. Tagesschau. Immer, wenn aie Krimia achrieb, tv-serie. Afl.: Der Stu- dienfreund. Tagesschau. Hier und Haute, regionale ac tualiteiten. Falcon Creat, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Die Befreiung. Programma-overzicht. UTageaachau. Makier des Fussballs Her mann Neuberger, portret van de president van de Duitse Voetbalbond. Der 7. Sinn. Verkeerstips. m 40 Jahre und noch immer Hüsch, cabaretprogramma m.m.v. Mathias Richling, Kon- stantin Wecker, Dieter Süver- krüpp e.a. Miterlabt: Eine tödliche Ge- wissheit, reportage. Tagesthemen, actualiteiten. EB Die Ondankbare, tv-film van Kathe Braun. Met Dietlinde Turban, Hans Joachim Grau, Walter Kohut e.a. Sonja heeft als jong meisje samen met haar broertje haar ouders ver loren bij een verkeersongeluk. De burgemeester van het dorp heeft samen met de andere in woners zo goed mogelijk ge zorgd voor de opvang in een kinderdorp. Nu keert Sonja te rug en zij toont zich uitermate ondankbaar. Ze gelooft dat de burgemeester schuldig is aan de dood van haar ouders (herh.). Tagesschau. Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 BF 1 Nouba nouba, tekenfilms. Cafrafours. Journaal. Ca soir, regionaal programma Quick at Flupka, tekenfilm. Journaal. Autant aavoir, consumenten- tips. Enigma, Amerikaanse speel film uit 1983 van Jeannot Szwarc. Met Martin Sheen, Sam Neill, Brigitte Fossey e.a. la monde du cinéma, filmma gazine. Vandaag een special over Cannes: wat is er overge bleven van het protest uit 1966? ^23.30 Laatste nieuwe. Haute. Muppet-Babies, tekenfilmse rie. Afl.: Ein ganz besonderer Roobarb, tekenfilmserie. Afl.: der Nebelsauger. Dia dreibeinigan Harrachar, science-fictionserie met John Shackely, Robin Hayter, Slmon Needs e.a. Afl.: Das Geheimnis der Margerite. Heute. H Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. Matlock, Amerikaanse mis daadserie met Andy Griffith, Linda Purl, Kene Holliday, e.a. Afl.: Blutsverwandte. Programma-overzicht. Heuta. 1 Aua Saarbriicken: Ihr Ein- satz bitte..., spelprogramma gepresenteerd door Dieter Thomas Heck. Aua Forachung und Technik, wetenschappelijk magazine. Presentatie: Joachim Bublath. Heute-Journal. Bürger fragen Bundeapriai- denton Richard von Weizic- ker, vragen van kijkers aan de president van de Bondsrepu bliek. Discussieleiding: Rein- hard Appel. Eina hoha Zait für Wölfe (Tiempo de lobos), Mexicaanse speelfilm uit 1961 van Alberto Isaac. Met Ernesto Gomez Cruz. Gonzales Vega, Miguel Dieter Thomas Heck presen- Angel Rodriquez, e.a. Een klei ne boer op het Mexicaanse platteland moet hard werken om strijd te leveren tegen het grootgrondbezit. Hij voelt zich in de steek gelaten door zijn beide zonen, die zoals vele jonge Mexicanen uitgeweken zijn naar de verenigde Staten. 01.05 Hauta. DUITSLAND 3 18.00 Talakolleg II: cursus scheikun de. Les 21. 18.30 Programma mat da muia. 19.00 Aktuella Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van da re- gionala studio's. 20.00 EGefahr aua dam Waltall (It came from outer space), Ame rikaanse speelfilm uit 1953 van Jack Arnold. Met Richard Carl son. Barbara Rush, Charles Drake e.a. De amateur-astro noom John Putnam en zijn vriendin zijn op een nacht ge tuige van de landing van een UFO. Na enkele dagen verdwij nen er op geheimzinnige wijze een aantal burgers, die sterk veranderd later weer opduiken. Dan wordt John benaderd door één van de buitenaardse wezens (herh.). 21.15 Jack Arnold arzihlt, interview met de regisseur van de speel film 'It came from outer space". 21.30 West 3 aktuall. 21.45 Halbzait in Cannes, verslag van de nieuwe speelfilms van het filmfestival In Cannes. Pre sentatie: Wolf Donner en Dag- mar Sauerstein. 22.30 Ein Jeglicher wird seinen Lohn empfangen (Les uns et les autres, slot), zesdelige tv- serie naar de gelijknamige Franse speelfilm van Claude Leloch. Met Robert Hossein, Nicole Garcia, James Caan e.v.a. (herh.). 23.20 Nachgespielt: Ramsch und Sonderausgaben, documen taire over het moderne anti quariaat. 23.50 Laatst# nituws. Sir Robin Day presenteert 'Question Time'. BBC 1, 23.00 uur. TEK.: ROD JORDAN/BBC BBC 1 Coma dancing (5). serie van zeven programma's over dan sen. Presentatie: Angela Rip- Gardeners' direct line. Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Chucklevision', 'The Biskitts' en 'Coppers and Co'. Newsround, jeugdjournaal. Blue Peter, informatief kinder programma. j Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. Journaal an weerbericht. London Plus, regionaal nieuwsmagazine. Top of the pope, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade. EBEastEnders. Familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. Tomorrow's world, populair- wetenschappelijk magazine. Mastermind, quizprogramma gepresenteerd door Magnus Magnusson. Journaal. ES Lenny Henry, comedyshow rond komiek Lenny Henry. Question Tims. Discussie tus sen politici en publiek, o.l.v. Sir Robin Day. Cricket: England - Wast In dies, samenvatting van de eer ste dag. Weerbericht. BBC 2 ffl Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzendlng ■E Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels 15.15 Cricket: Engeland - West-ln- diee, rechtstreeks verslag, af gewisseld met beelden van de paarderaces te Goodwood. Om 16.00 en 16.50 Nieuwsover zicht en weerbericht. 20.30 Call my bluff, spelprogramma gepresenteerd door Robert Robertson. 21.00 Top gaar. Automagazine. 21.30 Nature (14), twintigdelige na tuurfilmserie met extra aan dacht voor milieuproblematiek. 22.00 The Rory Bremner Show. De andere kijk op het nieuws van de dag door Rory Bremner. 22.30 E40 Minutes: Mixed bles sings. Documentairefilm waar in na vijftig jaar de waarheid wordt onthuld over twee ba by's die in 1936 in hetzelfde ziekenhuis werden geboren. 23.00 Cricket: Engeland - West-ln- dies, samenvatting. 23.50 Newanight. Actuallteitenmaga- 00.35 Weerbericht. 00.40-01.15 Open University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 0 The Graat Video Race. Pop programma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine. 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times headline newa. 18.30 I dream of Jaannie. Comedy- 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Three's Company. Comedyse- 19.28 Th# Timet headline newa. 19.30 The incredible Hulk. Avontu- renserie. 20.30 Fashion TV. Modemagazine. 20.37 Europees weerbericht. 21.00 WWF superstars of wrestling. 21.58 The Times headline nawa. 22.00 Italiaans voetbal. 22.20 Spaans voetbal. 23.18 The Times headline news. 23.20 H Monsters of Rock. Hard- rockprogramma. 00.20 m GD TV. Popprogramma. 00.57 Europees wserbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Trios and duos: Stem/Zuc- kerman/Rose (1). 02.00-03.00 Symphonie Fantasti- que, uitgevoerd door het Am sterdamse Concertgebouw Or kest. KRO 15.30 SOostvaarderplassen» mensenwerk. 16.20 Applaus. Pro gramma over kunsten en evenemen ten. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46- 18.00 Kinderkookcafé. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Roaco. 15.50 Ti-Ta-To- venaar. Kinderserie. 16.15 Heatcliff ft Co. 16.40 Mask. 17.00-18,00 Derrick. Duitse misdaadserie. DUITSLAND 1 10.00 Haute. 10.03 SDie zwai Leben des Mattia Pascal (1, herh.). 11.35 Mit Nadeln und Krautern, reportage. 12.10 Aua Forschung und Technik. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15-14.00 Diese Woche im Euro- paischen Parlament, politiek nieuws. 14.20 Theodor Fontane, tv-serie. 15.20 Tagesschau. 15.30 Trickfilm- schau. 16.00 Geheimbund goldenar Ball, Tsjechische speelfilm voor de jeugd. 17.15 Tagaaschau. 17.25 Hart aber harzlich. Tv-serie. SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 The Goodies. Comedyserie. 19.00 Captain Power and the sol diers of the future. Science- fictionserie. 19.30 Lenny Henry ehow. Comedy- 20.00 Baseball. 21.00 NBA Basketball 1987/88. 22.00 Super Channel nieuwa. 22.30 Weerbericht. 22.35 Renault 5 Turbo Cup. 23.35 Amerikaans zaalvoetbal. 00.05 Amerikaans collage football. 01.05 Golf nieuws. 01.10 Formula One. Popprogramma. 02.10-03.10 Rockin' in the UK. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.45-14.45 Engel, Teufal und Damonen, culture le serie over het fantastische in de kunst. 15.05 Programma-overzicht. 15.10 Hotel, tv-serie. 15.55 Heute. 16.00 Timm Thaler, jeugdserie. 16.25 Freizeit... und wee man daraus ma- chan kann. 16.55 Hauta. 17.10 H Te le-lllustrierte. BBC 1 MTV EUROPE 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Billy Ocean. 17.15 Maiken Waxe. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma. 20.30 Spotlight: Bananarama. 21.00 MTV Special. 22.00 MTV'a Metal Hammer. 23.00 Gaat-vj. 02.00 Spotlight: Cyndi Lauper. 02.30-06.30 Night voices. 07.40 ELeon Errol. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Open air (1). 10.20 Kil- roy. 11.00 Nieuws. 11.03 Four Squa re. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Open Air (2). 14.00 Journaal. 14.30 Neigh bours. 14.50 EMatinee idols: Tip on a dead jockey, Amerikaanse speel film. 16.25 Lifeline. 16.35 Teken films. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat Show. 08.35 Sky Trax. 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Fashion TV. 15.00 The littles. 15.30 Transformers. 16.00 (3 Countdown. 17.00 DJ Kat Show. TV 5 SUPER CHANNEL 16.05 Entretian avec Annie Girar- dot. 16.15 Adieu Blaireau. Franse speel film uit 1985 van Bob Decout. 18.00 Rècréation. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Nieuwsoverzicht. 19.00 Soiree exceptionelle consa- crée au cinema. Thema-avond over de speelfilm, met om 19.00 een special over het ont staan van een speelfilm. Om 20.15 Entretien avec Jeanne Moreau. exclusief Interview. 21.05 Cinéma Clnémas. 22.00 Journaal. 22.30-00.00 Qui trop ambrasse. Franse speelfilm. 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Make it pay. 09.50 Follow Me. 10.05 Golf Cursus. 10.30 Exotische Spece rijen. 11.00 Living Planet. 12.00 Sur vival. 13.00 Game for a laugh. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Live at City Hall. 14.25 Weerbericht. 14.30 Video pix. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het Podium. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Marketing. 21.30 Hello England. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Folk op donderdag, 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 De Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky town. 22.04 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Etnische muziek. 19.00 Dossier. Fillipos Drakandaidos. 19.45 Little home made. 20.00 BRT-filharmonlsch orkest m.m.v. Eva Grauben, viool diri gent: Leopold Hager. 1. Ouver ture ..De Vrijschutter" Von Weber, 2. Concerto nr. 1 In g, opus 26. voor viool en orkest, Bruch, 3. Symfonie nr. 8 In G, opus 88, Dvorak, Pauzemu- ziek: „Vladimir Horowitz speelt Chopin". 22.00 Actualia (Nieuwe Muziek). 22.15 Nieuwe Muziek. MORGEN MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Malkan Waxe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. Het levende woord. KRO's Ontbljtshow. Adres Onbekend. In antwoord op. Pater Adri Maat. Van twaalf tot twee. M/V-Magazine. KRO's familllehoorspeL TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert 06.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Hilliard Ensemble. 09.35 Intermezzo: Willem Pijper. 10.00 Planorecital. 10.45 Het internationale concertcir- cuit. 1230 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade-concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 Cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0935 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw: 15.00 Het Spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. 1630 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentte Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 00.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1630- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0830 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1330 Tussendoor. Culturele Inform*- BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatlps. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.05 Pa. zing eens Al BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Kleinoden voor kwartet. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1335 Met een naam als chocolade. 13.55 Een programma, bijgenaamd... 16.00 Enkele „tachtigers".

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19