Mogelijk ateliers in scholen Lisse „Plan voor nieuwbouw doet openbaar onderwijs tekort" erl armond iderzoekt erlast tjondepoep Opnieuw boringen in olieveld Wassenaar Onverwacht ruime aanvoer paardenmarkt Kleuterschool in Valkenburg mogelijk gesloten log geen concrete lannen voor Bavo Fietsster geschept OEGSTGEEST De ge meente Oegstgeest doet met haar plannen voor nieuwbouw van scholen het openbaar onderwijs tekort. Dat verklaarde het raadslid Visser (D66) gis teren in de vergadering van de commissie onder wijs en cultuur. Volgens Visser is er voldoende be langstelling om een nieu we openbare school te stichten. Hij wilde met dat doel het gebouw van de Oudenhofschool achter de hand houden. Wethouder mevrouw Th. Blom-De Koek van Leeuwen voelde daar niets voor. Dan ontstaat namelijk de situatie dat kinderen vanuit Haas- wijk in een elders in de ge meente terecht komen. „Ik wil alle leerlingen in de wijk houden en straks niet een aantal daarbuiten", lichtte ze toe. Vissers vreesde dat als de nieuwe openbare school in Haaswijk vol is, de ouders hun kinderen naar de bijzon dere, naastgelegen basis school zullen sturen als daar nog ruimte is. De wethouder zei daarover dat als de school vol is, er noodlokalen bijgebouwd zul len worden. Bovendien acht te zij de situatie zo flexibel dat als er bij de bijzondere school lokalen leeg zouden staan deze tijdelijk te gebrui ken door het openbaar on derwijs zullen worden be schikbaar gesteld. Er komen in principe twee nieuwe permanente school gebouwen in de Oegstgeester wijk Haaswijk. Een tienklas- sige openbare basisschool en een achtklassige protestants christelijke school. De be staande gebouwen van de openbare Oudenhof- en de Christelijke Joris de Witte- school komen leeg na de nieuwbouw. Om een piek in het leerlingtal op te vangen, is het mogelijk maximaal 16 noodlokalen bij te plaatsen. De commissie gaf gisteren nog geen advies over de rap portage over de scholenplan nen. Dat is pas aan de orde als er een definitief voorstel is. Oudenhofschool voelt niets voor opvang leerlingen Springplank OEGSTGEEST De openbare basisschool „De Springplank" zit meer dan vol. In afwachting van overplaatsing van leerlingen en team naar Haaswijk moet een oplossing wordengevonden. Daarbij gaat het om de bouw van noodlokalen of om de verplaat sing van twee groepen leerlingen naar een vrijko mende ruimte in de Oudenhofschool. Maar de mede zeggenschapsraad van die school voelt daar niets voor. Volgens een van de ouders omdat er dan kinde ren van „verschillend allooi" op één school komen. Dat bleek gisteravond tijdens de gedachtenwisseling in de commissie onderwijs en welzijn over de vesti ging van twee permanente scholen in Haaswijk. De vertegenwoordigster van de ouders die daar namens de medezeggenschapsraad van de Oudenhofschool het woord voerde, verklaarde daar er niets voor te voelen bij te springen. Volgens haar kunnen leerlin gen en team van de Springplank beter aan het begin van het schooljaar ruilen met het gebouw van de Ou- denhofsschool. Haar opmerkingen over leerlingen van verschillend allooi werden met deining en mis noegen onthaald. Wethouder Th. Blom-De Koek van Leeuwen gaat bin nenkort met beide scholen overleggen. DEN OMGEVING Saidó&Qowuvnt DONDERDAG 19 MEI 1988 PAGINA IS ntroles ksstraatweg i* T!$' 'i ekken e, 'e JSENAAR Bij een radar- L aan de Rijksstraatweg tus- en 9.00 uur werden gister- nd 15 overtredingen gecon- (rd. Eer passeerden 1944 uigen. De hoogste snelheid rerd gemeten was 84 kilome- uur terwijl daar 50 gereden rorden. Tussen 9.45 en 11.15 P werden twee automobilisten urd die harder reden dan de stane snelheid van 70 kilome- )p het stuk waar 50 mag »n gereden werden tijdens lontrole 17 mensen bekeurd. Kjgste snelheden waren res- velijk 97 en 92 kilometer. Sterke stijging omzet potplanten in Rijnsburg RIJNSBURG De omzet van pot planten op de bloemenveiling Flora is sterk gestegen. Van 1 januari 1988 tot moederdag (8 mei) werd een omzet van 7 miljoen gulden genoteerd. Ten opzichte van dezelfde periode in 1987 betekent dit een stijging van 2,1 mil joen gulden. De stijging is te danken aan ae samenwerking tussen de vei ling Flora en de Verenigde Bloemen veilingen Aalsmeer (VBA) op het ge-, bied van potplantverwerking. Deze samenwerking werd in september 1987 aangegaan en stelt Flora in staat haar kopers potplanten aan te bieden van bij de VBA aangesloten kwekers. Een groot deel van de omzet is afkom stig van deze „Aalsmeerse" telers. Leerlingen vallen in de prijzen NOORDWIJK Leerlingen van de Willi- brord Mavo Noordwijk zijn succesvol ge weest in de wedstrijd van de Europese Schooldag. Deze schooldag wordt elk jaar gehouden voor scholen uit landen die lid van zijn van de Raad van Europa. Dit keer stond de wedstrijd in het teken van „Euro pees Jaar voor Film en Televisie". Zo won de redactie van schoolkrant De Duinroos de groepsprijs met een videoband. Deze is ge maakt door Mireille Beuk, Maroc van Duyn, Jacco van der Ploeg, Sander Plug, Robbert Vink, Roosje van Vugt en Frank IJsselmui- den. Sander Plug en Jacco van der Ploeg wonnen de tweede prijs met een script, Ruud Vink werd tweede met een poster en Wilma Stoelwinder ontving een waardering voor geschreven werk. De prijsuitreiking is op dinsdag 31 mei in het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen. Zonder rijbewijs in gestolen auto WASSENAAR Een 28-jarige Hagenaar is gisteren in Voor schoten aangehouden door de Wassenaarse politie omdat hij rond half vijf zonder rijbewijs in een gestolen auto reed. De man, die een bekende van de politie is, werd gesignaleerd door een agent. Bij navraag bleek de auto waarin hij reed zojuist aan het Tuinpad in Was senaar te zijn ontvreemd. De agent vroeg versterking aan en men volgde de auto over de Lange Kerkdam en de Pape- weg, waar de man als spookrij der op de linkerbaan ging rij den. Een andere patrouille kon hen in Voorschoten aanhouden. Kerken Oegstgeest vieren Pinksterfeest OEGSTGEEST De kerken in Oegstgeest vieren samen het Pinksterfeest. Onder het motto „Ommekeer, kom 'n keer" ko men zondag op het terrein van het Zendingshuis aan de Leidse- straatweg 11 de leden van de de Hervormde Gemeente, de Ge reformeerde Kerk en de R.K. Parochie bij elkaar. De gelovigen willen op deze wijze kenbaar maken dat zij zich betrokken voelen bij het Conciliair Proces, dat is ingezet door de Wereldraad van Kerken. Bij dit proces gaat het over zaken als Gerechtigheid, Vrede en Heelheid van de Schepping. Na de kerkdiensten van de verschillende kerken wordt men om kwart voor twaalf verwacht bij het Zendingshuis. De deelne mers wacht een uitgebreid programma dat rond kwart over drie is afgelopen. Op het programma staan onder meer: dans, maal tijd, informatiemarkt, samenzang, oplaten ballonnen, een klank beeld en een toespraak door ds. D. Nicolai. Pastor Koster sluit de bijeenkomst. Wie wil deelnemen kan zich aanmelden bij: G. Eegdeman, Laan van Arenstein 23, telefoon 153865, A. Huys- mans, Mathenesselaan 2, telefoon 170388 en K. Vegter, Vestdij klaan 36, telefoon 153735. Er is kinderopvang. Kaapse eenden voor Duinrell WASSENAAR Duinrell-directeur Graaf H. van Zuylen van Nijevelt en ad junct-directeur C. Schoenmakers hebben van mevrouw A. Donders, bestuurslid van de Dierenbescherming afdeling Was senaar, een koppel kaapse eenden in ont vangst genomen. In totaal kriigt het at tractiepark twintig kaapse eenden van de dierenbescherming. De eenden, die drie maal zo groot zijn als de gewone wilde eend, zwierven op de Rijksstraatweg, tus sen de Lange Kerkdam en de Raadhuis laan. Omdat dierenliefhebbers nog wel eens voor de vogels willen remmen, werd dat te gevaarlijk. Er werd een vangactie op gang gezet. De nieuwe verblijfplaats van de eenden worden de wateren rond de kikkertuin, onder de cycle monorail. RMOND De ge- nte Warmond wil de last van hondepoep overwogen gaan aan- JfJjpen. Om te beginnen r een enquête over dit erg welriekende on- iverp worden gehou- Als er regels voor zijn Xtl&teld, zal de nog aan stellen gemeentelijke eurechercheur de na- ing daarvan nauwlet- in de gaten houden. veedf ïaken •n W ns en gren meer m poep-enquête werd gis- I ivond besproken door commissie openbare ken. Opzet ervan is peiling van de mening de bevolking over de it van het hondepoep- jleem. De reacties op enquête worden be- Q' kken bij het beleid. Uit nieuwe beleid vloeit voort dat Warmond in olging van enkele an- e gemeenten weer een idenpenning wil invoe- de j w en W zijn met deze n wintellen gekomen na- uit contacten met de ov'neente Heemskerk was n n2 ileken dat een proef s de t 'hondepoepschepjes' kwi r Zeer goed was verlo- en e i. De gemeenteraad had II ei1 de begrotingsbehande- koc g om ook zo'n proef ge- ais euw telefoon- mer raadhuis :hoten IRSCHOTEN Het ;ntehuis van Voor in krijgt op 3 juni een telefoonnummer: ■600600. Dit heeft te ma- met de ingebruikname een nieuwe telefoon- trale. Door deze centrale het mogelijk met door- Skimmers te werken, at afdelingen en ambte- n direct bereikbaar Het nieuwe gemeente van Voorschoten It 3 juni geopend door Patijn, commissaris van 'oningin in Z-Holland. GEMEENTE ONDERZOEKT VOORSTEL KUNSTENAARS LISSE Lisse gaat on derzoeken of de Van Swa- nenburghschool of de Lis- bloemschool gebruikt kunnen worden als ate lierruimte voor kunste naars. Dit plan dat in fe bruari door de Lissese kunstenaars is geopperd, heeft volgens B en W veel aantrekkelijke kanten en het is de moeite waard om de uitvoerbaarheid te be kijken. Bovendien past het in het streven van de gemeente Lisse om kunstenaars die moeilijk aan atelierruimte tegen een redelijke prijs kunnen komen, behulpzaam te. zijn. Dat schrijft de gemeente in de notitie kunst- en cultuurbeleid die deze week is uitgekomen. De gemeente Lisse wil niet al leen kunstwerken aankopen van Lissese kunstenaars. Kunst is per definitie grenze loos en het zou een buitenge woon slechte zaak zijn voor de kunst en de kunstenaars wan neer elke gemeente een pro tectionistisch beleid zou voe ren, zo staat in de notitie. De gemeente overweegt ver der om de hallen van het raadhuis beschikbaar te stellen voor kunstexposities. Dit zou een aanvulling betekenen van de bestaande expositieruimten als 't Huys Dever, Artopa en hotel de Nachtegaal. Ook bij uitvoering van het kunste naarsinitiatief zou een extra ruimte voor exposities be schikbaar komen. Uitleen Lisse voelt weinig voor het op zetten van een eigen kunstuit leen. Een dergelijke voorzie ning zou te hoge kosten met zich meebrengen omdat kunst werken moeten worden aan gekocht en de kunstuitleen geëxploiteerd. Aangezien Lei den en Haarlem al een kunst uitleen hebben en een dergelij ke voorziening pas redelijk kan draaien als een dorp 25.000 inwoners heeft, wil Lis se daar voorlopig nog niet aan beginnen. Om het kunstbeleid te blijven voeren wil de gemeente Lisse elk jaar tienduizend gulden blijven besteden aan kunst. Wat overblijft in een bepaald jaar wordt in het in 1987 inge stelde fonds Beeldende Kunst gestort. Daar worden ook gif ten in gestort. Verder blijft de regeling waarbij één procent van de bouwkosten van open bare gebouwen besteed wordt aan kunst van kracht en blijft Lisse een beroep doen op pro vinciale subsidies. In 1985 heeft Lisse van de provincie een subsidie gekregen voor een kunstwerk in Blokhuis en in 1987 een subsidie voor de wijk Meerenburgh. Om het kunstbeleid uit te brei den overweegt Lisse om de een procentsregeling uit te breiden. Niet alleen scholen en min of meer openbare gebou wen zouden dan hiervoor in aanmerking komen maar ook wegen, bruggen, viaducten en nieuwbouwwijken. Verder kan het jaarlijkse bedrag, dat in de kunstnotitie als erg wei nig wordt bestempeld, worden opgevoerd tot 30.000 gulden. Als de Lissese raad hiervoor voelt moeten ze wel zelf de dekkingsmiddelen aanwijzen. In de kunstnotitie wordt ver der ingegaan op de Lissese bi bliotheek. Die moet de moge lijkheid krijgen om haar infor matieve taak uit te breiden met audio-visuele middelen. Dit kan betekenen dat het on derkomen van de bibliotheek moet worden uitgebreid of worden aangepast. WASSENAAR De Ne derlandse Aardolie Maat schappij (NAM) isweer begonnen met boren in Wassenaar. „Olieveld Wassenaar is over zijn hoogtepunt heen. Deze boring is van belang voor ons om te weten of we nog ergens een nieuwe in vestering moeten doen öf het toch anders moeten aanpakken om uiteinde lijk ook de laatste liters nog naar boven te halen", aldus woordvoerder F. Duut van de NAM. Olieveld Wassenaar was rede lijk „rijk" met winningsputten in Meyendell, aan de Laan van Koot, de Rijksstraatweg, de Zijdeweg en op de hoek van Marlot/Mariahoeve. De constante stroom is nog aan trekkelijk om de exploitatie metja-knikkers" voort te zet ten. Hoeveel olie er nog zit in het olieveld Wassenaar is on bekend, maar gesteld wordt dat de ja-knikkers het land schap nog jaren zullen domi neren. De afgelopen jaren is er een hernieuwde belangstelling voor het olieveld Wassenaar en de andere in het westen van Nederland gelegen vel den. Er zijn enkele proefborin gen gedaan, met onder meer met als resultaat dat onder een olieraffinaderij in Pernis een nieuw exploiteerbaar veld is gevonden. In Wassenaar zal langs de Rijksstraatweg, enke le tientallen meters voor het gele viaduct, door de NAM weer geboord worden. De kans op een nieuwe olievondst wordt klein geacht. „We we ten tamelijk nauwkeurig wat er allemaal daar in de onder grond zit en hoe de aardlagen verlopen. Maar helemaal ze ker weten doe je pas wanneer je boort en een profiel maakt van de aardlagen die je tegen komt. Daar zijn we nu mee be zig. En het kan best ziin dat we onder de oliehoudende laag die we kennen en nu exploite ren nog op een tweede olie houdende laag stoten", aldus Duut. De bezoekers van de markt, groot en klein, kwamen vooral om te kijken. RIJNSBURG Ruim hon derd paarden stonden gister ochtend om elf uur opgesteld langs de Vliet Zuidzijde en de Graaf Florislaan. De meeste eigenaren konden echter rond het middaguur met hun dieren weer naar huis vertrekken. De Rijnsburgers kwamen welis waar massaal naar de markt maar niet om een paard of pony te kopen. Kijken en een praatje maken was zoals altijd weer de belangrijkste attractie van de traditionele paarden marktdag. Dat de aanvoer van de paar den zo groot was kwam voor het Rijnsburgse Paardenmark tcomité als een verrassing. Het comité had een 'voorzichtig beleid' gevoerd. De Vliet Zuid zijde wordt op dit moment ge restaureerd. Ondanks dat de paarden dit jaar ook op de Graaf Florislaan stonden, was er toch minder ruimte be schikbaar voor de fnarkt. De ruim honderd paarden, waar van er om half tien al negentig aanwezig waren, kwamen dan ook als een verrassing. Ook het slechte weer 's mor gens vroeg gaf het Paarden marktcomité weinig hoop op een drukke dag. Het zonnetje liet de Rijnsburgers echter niet in de steek en kwam in de loop van de morgen weer te voorschijn. Rond het middag- uilt- zag het dan ook zwart van de mensen in het Rijnsburgse centrum. Behalve de paardenmarkt werd ook de braderie, de bazar en de kermis druk bezocht. De demonstratie van DWS werd op het laatste moment afgelast. De gymnastiekvereniging wil de gebruik maken van het plein achter het raadhuis maar daar stonden allemaal auto's geparkeerd. Het plein voor het raadhuis is op dit moment ook opgebroken en bij gebrek aan geschikte ruimte is besloten de demonstraties te houden tij dens een open dag in juni. VALKENBURG De voor malige kleuterschool aan de P. Oosterleestraat wordt mogelijk gesloten. Dat is noodzakelijk omdat het aantal kinderen op de christelijke basisschool De Burcht dermate is gedaald dat alle groepen kunnen worden ondergebracht in een school. Op dit moment maakt de school nog gebruik van de In de basisschool De Burcht moeten met ingang van augus tus 1988 negen groepen worden ondergebracht. Dat is in principe mogelijk omdat de school ook over negen lokalen bechikt. De school heeft echter recht op een extra lokaal voor de laagste groepen. Daarom moet de school intern worden verbouwd. Ook de toiletten, kapstokken, magazijnruimten en gangen moeten worden verbouwd. Het schoolbestuur heeft hier inmiddels een aan vraag voor ingediend. De college van B en W van Valkenburg wil medewerking verlenen aan de verbouwing van De Burcht, ondanks het feit dat op 50 meter van de school verwijderd, een ge schikt onderkomen staat. De commissie algemene zaken voelde deze week hier niet zo veel voor. Zij wilde eerst alle mogelijkheden nog eens op een rijtje zien voordat een be slissing wordt genomen. Hier voor zullen nadere gesprekken plaatsvinden met het schoolbe stuur. ddef IRDWIJKERHOUT gemeente Noordwij- iout is nooit benaderd de bouw van een ge mis op het Bavoter- Dat zegt wethouder 'an der Klaauw van wijkerhout. Onlangs aderde het college 'f B en W met de direc- van de psychiatrische J :hting Sint Bavo. Daar fï d het ministeriële plan Sl$nd gemaakt. lens de notulen van de P adering van de directie Sint Bavo en de gemeente het ministerie van justitie iplo igstelling hebben getoond jeto de Bavo om er een ge ar, enis te bouwen. Wethou- iteaVan der Klaauw daarover: kgjj is een jaar of twee geleden ''.e geweest van een ge- enis. De stichting Bavo uiaflL ^at toen affiewezen en na beeft men er nooit r- over gehoord. De ge- >noe nte js jaar OQk no0jt mee iian oeid geweest". lens chef afdeling welzijn b 'Sn den Hil moet het idee ►ult8 de gevangenis worden ge- e eritst binnen het kader van veef toep om celruimte van een 4 ENI f jaar geleden. Volgens houder Van der Klaauw 1 het rijk nog nauwelijks T het over praat: „Als een ander definitief gaat |p den, dan zal de gemeente W r zeker van op de hoogte I fden gesteld". 1 "dwijkerhout heeft zelf °Pig geen concrete plan- met betrekking tot de >mende Bavoterreinen. :ns wethouder C. van de buw is de situatie nog te onzeker terwijl Van den Hil erop wijst dat nog niet bekend is wat precies de rol van de Sancta Maria bij de bestem ming van deze terreinen zal zijn. „Het kan best dat een deel van de vrijkomende ter reinen door Sancta Maria wordt overgenomen. Die in richting ligt nu niet erg cen traal. In dat geval zouden dus gebieden van de Sancta vrijko men en die liggen op Noord- wiiks grondgebied. In elk ge val krijgt de Sancta een be langrijke stem", aldus Van den Hil. De gemeente krijgt in elk ge val de eerste optie als er wordt verkocht. Dat wil nog niet zeg gen dat zij ook inderdaad de grond koopt. De onlangs leeg gekomen grond van de Duin- doornschool mocht de gemeen te ook als eerste aankopen. Het terrein was echter te duur voor sociale woningbouw. Ook voor de vrijkomende Bavoge- bieden is al door diverse men sen geopperd om er woningen te bouwen maar voorlopig heeft Noordwijkerhout nog het gebied Mossenest. De verhuizing van een groot deel van de Bavo naar de Rijn mond heeft ook gevolgen voor de 750 werknemers van de in richting. Er is daarvoor een so ciaal plan opgesteld. Maar er blijft voorlopig een flink deel van de Bavo hier achter, aldus Van der Klaauw. „De snelheid van de verhuizing van hier gaat gelijk op met het tempo van de bouw in Rijnmond. Het hele verhuisproiect had in 1990 eigenlijk voltooid moeten zijn en nu blijkt dat pas over 4 tot 6 jaar er 200 bedden over gaan. In 1997 gaan dan de laat ste 134 bedden. Bovendien gaan de nu hier verblijvende patiënten niet mee". Eerste steen voor school in Vinkeveld Bijgestaan door mevrouw J. Prins, toekomstig direkteur van de nieuwe openbare basisschool In het Vinkeveld, legde Noordwijks wethouder van onderwijs, de heer J. Bedijn, gisteren de eerste steen voor nieuwe schoolgebouwtje in Vinkeveld. Dat krijgt voorlopig slechts vier lokalen. Niettemin is de toeloop nu al groot. Bedijn zei dan ook met optimistisch te zijn voor de toekomst en dat „de rest van de school er ook wel komt". De eerste steenlegging werd enthousiast gevolgd door een grote schare toekomstige leerlingetjes. Zij hoeven met ingang van het nieuwe schooljaar niet meer de drukke Beeklaan over te steken om onderwijs te kunnen volgen. Een naam heeft de nieuwe school nog niet. Die mogen de kinderen bedenken. Op de eerste schooldag, 22 augustus, zal die officiéél worden bekendgemaakt. De openbare basisschool in Vinkeveld gaat van start met vijf groepen. foto-, henk van den ende LEIDERDORP Een 20-ja- rige Leiderdorpse heeft gis teravond een gescheurd kuit been opgelopen toe zij op de kruising Vronkenlaan/Enge- lendaal werd geschept door een auto. De vrouw fietste over het Engelendaal en kreeg geen voorrang van een 37-jarige automobilist uit Leiden die vanuit de Vronkenlaan het Engelendaal opreed. De vrouw is naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden ge bracht, maar kon na behan deling naar huis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15