Plan voor verbeteren vaarwegen in regio )n mag yen in mond mi uin parkeren in Kempenaerstraat invoering van X ;hting komt voor Igetvoorlichting r Rijnsburg Pleidooi voor verbeteren Brouwerstraat Rijnsburg Rijnsburg mag stukjes groen van de hand doen Van den Berghstichting vraagt vrijwilligers en r erf ID Verzekerings- Aegon mag in riante huizen in het gebied ten en van de Oranje Daartoe is een ist met B en W ge- kwam gisteravond le in een gecombi- ergadering van de Algemene Bestuur- ngelegenheden en e Ordening, ssieleden waren zeer over het plan. Al- ruim zestig meter luidswal langs de issaulaan levert nog en op. Hoewel de [sdichtheid hoger het oorspronkelijke int van één woning hectare, leidt dit niet ■rslechtering van de het gebied van schoon, natuurbe- openbaarheid, bleek nte krijgt voor een ie vergoeding de paden in eigendom, gebieden met land waardevolle zieningen. Aegon daarnaast bijna vijf !t onderhoud van te fietser tbeen EEST Een 16-jari- rdorper is gisteren [ebroken been en een hoofd naar het Dia ziekenhuis gebracht op de Rijnzichtweg lept door een auto. stak met zijn brom- tet fietspad de weg zag daarbij de auto 44-jarige Leiderdor- het hoofd. De ver ten waren niet in MEER VERBINDINGEN VOOR RECREATIE LEIDEN/DEN HAAG De provincie Zuid-Hol land heeft een plan om een groot aantal vaarwe gen in de regio te verbe teren. Hiervoor.moet een groot aantal vaarten en sloten worden uitgediept. Verder moeten er meer aanlegplaatsen komen, betere verbindingen tus sen de diverse recreatie gebieden en voorzienin gen als toiletgebouwen, afvalbakken en over loopplaatsen over kano vaarders. Daarmee wil de provincie de waterrecreatie in goede ba nen leiden maar ook meer voorzieningen scheppen voor de eigen inwoners die op het water recreëren. De provin cie schat dat de Zuidhollan ders met circa 100.000 vaar tuigen op het water recreër en. Zo wil de provincie dat in de Bollenstreek de Zilkervaart wordt uitgebaggerd. Omdat deze vaart gedeeltelijk in particulier beheer is moet overleg worden gepleegd met eigenaar Van Herwaarden en het Hoogheemraadschap Rijnland. Verder wil de provincie de zijvaarten van de Trekvaart open stellen. Het gaat hierbij om de Zanderijsloot, de Gul- demondsvaart, het Steen- grachtkanaal, de Schipper- vaart en de Schipperssloot. Afhankelijk van de ontwik keling van de recreatie op het Oosterduinsemeer en de Vosse en Wirlanenpolder moet ook de Oosteindervaart worden verbeterd. Ook de Maandagse Wetering moet onder handen worden geno men. De provincie schat de kosten hiervan op jaarlijks 25 tot 60 duizend gulden. De zij- vaarten van de Leidse en de Haarlemmertrekvaart en de havenkanalen van Lisse, Hil- legom, Noordwijk en Noord- wijkerhout moeten eveneens beter bevaarbaar worden. Ten slotte acht de provincie het nodig een goede vaarver- binding te maken tussen de stadsgrachten van Leiden en de Bollenstreek. In 1988 vindt een inventarisatie plaats waarna vanaf 1989 de noodzakelijke voorzieningen worden aangelegd. Bruggen De provincie gaat verder de bruggen op de Rijpwetering, de Zevenhuizervaart, de Boekhorstvaart, Pieter Mau- ritsvaart, de Zomersloot, de Oude Ade en de Vaarsloot aanpakken. De vaarmogelijk- heden worden nu sterk be perkt omdat veel bruggen niet meer beweegbaar zijn. De provincie gaat overleg plegen met de gemeenten en de particuliere eigenaars zo dat de bruggen worden ver beterd. Verder moet het varen op de Leidse Vaart, de verbinding tussen Braassemermeer en het Aarkanaal, worden ver beterd. De vaart is nu te smal en te ondiep. Ook de Vijfga- tenbrug en de bediening van de bruggen op zondag moet worden verbeterd. De brug bij Nieuwe Wetering over de Ringvaart wordt mo gelijk vernieuwd. De provin cie vindt dat de brug een te geringe doorvaarthoogte heeft als hij gesloten is. In overleg met Noord-Holland en de gemeente moet een op lossing worden gezocht. Ver hogen van de brug zou een complete vernieuwing bete kenen terwijl de brug wel in goede staat is. Toiletten Langs de Zijldijk in War mond komt een toiletgebouw, enkele surfstartplaatsen en parkeerplaatsen. Er zijn daar al enkele voorzieningen maar door de grote belang stelling is uitbreiding ge wenst. Op de Does moet het in de nabije toekomst mogelijk worden zonder vergunning van het Hoogheemraadschap met een motorboot te varen. Daarvoor gaat de provincie eerst inventariseren wat noodzakelijk is aan oever voorzieningen. Dit kan in 1988 beginnen waarna de uit voering van de plannen in 1989 van start kan gaan. De provincie overweegt zelfs het beheer over de scheepvaart over te nemen. Ook in het Aarkanaal zullen vernieuwingen plaats vin den. Zo wordt de aanleggele- genheid voor de Zegerbrug in Alphen uitgebreid terwijl ten noorden van de Zeger brug aan de oostzijde van het Aarkanaal een toiletgebouw worden neergezet. Ook de toeristische kampeerplaats langs de Aarlanderveensche Wetering worden uitgebreid. Ook hier komt een toiletge bouw en wat afvalbakken. De kosten hiervan gedragen 30.000 gulden. De provincie wil verder een verbinding tussen Vlietland en Noord Aa evenals een be weegbare brug tussen Vliet land en het Rijn-Schiekanaal. De kosten hiervan worden respectievelijk geschat op een ton en bijna drie ton. Uitvoe ring vindt pas plaats na 1990. Het provinciale plan om de vaarwegen te verbeteren wordt besproken in de verga dering van de provinciale staten op 19 mei. EEST Het opnieuw invoeren van 'schuin parkeren' stgeester De Kempenaertraat lijkt een kwestie van tijd. c gisteren tijdens de vergadering van de commissie werken, verkeer en vervoer. Het parkeren was opge- een plan van B en W dat door wethouder Kohlbeck te voorstel werd gepresenteerd. »e streeft naar 30 parkeerplaatsen. Wel moeten de 'gid- uidelijk blijven. Het werk dient zo spoedig mogelijk te litgevoerd en de winkeliersvereniging Oegstgeest Ac- een kwart van de kosten, met een maximum van lden bijdragen. De vereniging zou daar al mee akkoord daar later weer op terug zijn gekomen. Kohlbeck zei zijn over de notitie van een door de vereniging ge- e waarin de eerdere afspraken weer werden losgelaten, it uiterste voorstel. Ook de voorgestelde 25 procent. Als liet aanvaardt is de bodem er onder weggeslagen", al- beck. r van Oegstgeest Actief verklaarde eveneens verrast te is er tegen om 30.000 gulden op tafel te leggen. „Wij vel inspraak gehad in de herinrichting van de straat, is uiteindelijk de politiek die beslist heeft". Niettemin et bestuur na de vergadering alsnog bij te dragen. Dat nadat de commissieden Kuntze (VVD), Hellinga i Poelmans (D'66) gisteravond aarzelend instemden met waarop vooral kritiek is van de kant van Veilig Ver- lerland. Dat wil een volledig autovrije straat. Hu dai )rdi JRG Rijnsburgers in financiële problemen kunnen >rt een beroep doen op de Stichting Consument en iing. Deze stichting gaat acht uur per week individuele nten- en budgetvoorlichting geven in het Denkhuis in De commissie financiën gaf hier gisteravond groen ir door een krediet van 18.500 gulden beschikbaar te )it bedrag is bestemd voor een jaar. ng voor het instellen van een spreekuur voor budget-en ntenvoorlichting is een brief van de stichtng Consü- Huishouding uit september 1987. Daarin constateert de dat zij in gemeenten waar zij spreekuur verzorgt, regel- irdt geconfronteerd met mensen uit Rijnsburg die in fi- problemen zitten. s de werkdruk bij Rijnsburgse afdeling sociale zaken de Ten sterk toegenomen onder andere doordat de proble- de aanvragers van uitkeringen ingewikkelder zijn ge- Op deze afdeling merkt men de laatste jaren een duide- name van het aantal mensen dat in grote financiële pro- is geraakt. „De problematiek rijst de pan uit. De mensen s ten einde raad", aldus A. van de Burg, chef afdeling le zaken. gisteravond uiteen dat op de afdeling de tijd maar ook mdigheid ontbreekt om dergelijke mensen adequaat te ..Door het inschakelen van de stichting verbetert de rlening en wordt de afdeling sociale zaken enigszins verklaarde hij. Huis Ter Beek snel gesloopt Huis Ter Beek gaat waar* schijnijk nog voor de zo mervakantie tegen de vlakte. Het voormalige kindertehuis in De Engel moet plaats maken voor 67 woningen. De bouw daarvan begint in het voorjaar van 1989. Het slopen van Huis ter Beek, het bouwrijp maken van het terrein, een bodem onderzoek en het maken van een aansluiting op de Heereweg kost 667.500 gulden. Het college van B en W vraagt aan de ge meenteraad op 26 mei dit bedrag beschikbaar te stellen. De sloop van het huis vindt zo snel moge lijk plaats om vandalisme tegen te gaan. In het na jaar wordt het terrein dan bouwrijp gemaakt. RIJNSBURGDe gemeente Rijnsburg gaat een speciale reser ve vormen voor infrastructurele voorzieningen. Uit deze reserve moeten onvoorziene uitgaven worden betaald voor riolering maar ook voor verkeer en vervoer, sport en recreatie. Door aan de nieuwe reservepot een brede bestemming te geven, ging het college tegen de wens in van onder andere de CDA-fractie. Woordvoerder G. Verheij liet er gisteravond tijdens de commis sie openbare werken, economische zaken en financiën geen mis verstand over bestaan dat hij de riolering in de Brouwerstraat het belangrijkste doel voor de nieuwe reservepot vindt. Verheij kwam daarmee terug op een oude wens die hij al ter sprake had gebracht bij de begroting 1988. Toen al vond hij dat er geld voor dit doel moest worden gereserveerd. Nu dat geld er, dankzij een meevallende, voorjaarsnota, is wil hij die reserve gaan vormen. Hij werd daarbij gesteund door C. van der Graaf (RPF) en W. van Egmond (GPV) die gisteravond eveneens we zen op de slechte toestand waarin deze straat verkeert. „Zo'n brede bestemming als het college wil is een slechte zaak. Daar hebben we ook niet om gevraagd bij de laatste begroting", aldus Van Egmond. Burgemeester F. Jonkman wees erop dat het risico van echte calamiteiten in de Brouwerstraat niet groot is. Bovendien had hij ook al tijdens de begrotingsbehandeling verklaard dat ëen re serve niet alleen voor de Brouwerstraat bestemd zou zijn. „Ik heb toen al gezegd dat een dergelijke reserve gebruikt zou kun nen worden voor het aanleggen van wegen naar het nieuwe glastuinbouwgebied", aldus Jonkman die aankondigde dat bij de nieuwe begroting een fundamentele discussie over de Brouwer straat - EN OMGEVING CcidócSotrwint WOENSDAG 18 MEI 1988 PAGINA 15 erdachte plaatsen reatiegebied Alphen AAN DEN RIJN Het Leidse bedrijf leeft in de voormalige vuilstortplaats in se Coupépolder meer lokaties aangetrof- nógelijk chemisch afval ligt. Geologic-di- H. Slegtenhorst verwacht dat uiterlijk an worden begonnen met de proefborin- er eerst sprake van zeven plekken, het eft inmiddels elf plaatsen gevonden. Bij hebben de lokaties hoek Aarkanaal /Ze- f het gemaal bij de bult voorrang omdat lijk de kleilaag is aangetast. Is dit het ge- ian verontreinigd grondwater zich over 5 verspreiden. Het Bewonerscomité Vuil- lépolder heeft er bij de vaste kamercom- ir miliebeheer op aangedrongen een on- laten uitvoeren dat onomstotelijk aan- de ernst van de vervuiling is. De com- at morgen over de Alphense gifaffaire. Auto vliegt in brand LISSE Een personen auto is gistermiddag op de Binnenweg in Lisse geheel uitgebrand. De bestuurder van de auto maakte een proefritje toen hij plotseling de vlammen onder de mo torkap zag komen. Toen hij de motorkap open maakte bleek de carbura teur in brand te staan. Een voorbijganger bluste de brand grotendeels, de brandweer maakte het karwei af. De auto brandde'echter geheel uit en moest worden wegge sleept. Schilderij voor museum Rijnsburg RIJNSBURG - Het genootschap Oud Rijnsburg kan een 19e eeuws schilderij aankopen van P. van de Bergh, een tijdgenoot van Israëls. Het schilderstuk toont de Vliet zuidzijde en de Rapenburg rich ting Kerkstraat. Het schilderij kostte 2.500 gulden. Het genoot schap had onvoldoende financiële middelen om dit schilderij aan te schaffen. De commissie financiën stelde gisteravond een bedrag van 2.500 gulden beschikbaar. Tegelij kertijd werd besloten bij de begro ting 1989 te bekijken of er een vaste post kan worden opgeno men waaruit aankopen voor het museum kunnen worden betaald. Tegel door etalageruit VOORSCHOTEN Dieven hebben van- nacht.de ruit van een kledingwinkel aan de Schoolstraat met een trotoirtegel inge gooid. Zij gingen er met enkele kleding stukken vandoor. Uit een woning aan de Papelaan is tussen zondag 15 en dinsdag 17 mei een kleuren televisie gestolen. Een deur aan de ach terzijde werd gefor ceerd. Insluiper met ijzerdraadje VOORHOUT Een inbreker heeft vannacht zonder suc ces gewerkt in Voorhout. In een woning aan de Oranje Nassaulaan kwam hij niet verder dan het voorportaal en in een woning aan de Boerhaavestraat werd hij gestoord door de bewoner die naar het toilet ging. De inbreker kwam de huizen in door via de brievenbus het slot met een ijzerdraadje te openen. In beide gevallen zaten de slo ten niet op het nachtslot. Sieraden gestolen HILLEGOM Uit een woning aan de Weeresteinstraat in Hillegom is maandagavond een aantal sieraden gesto len. De waarde daarvan bedraagt ongeveer 125 gulden. Vermoedelijk is de dader via een niet-afgesloten raam binnengekomen. Kaagpontje twee uur uit de vaart KAAG Het pontje van het vasteland naar Kaageiland is gisteravond van acht tot tien uur uit de vaart geweest. De pont die normaal gesproken gebruikt wordt kreeg een on derhoudsbeurt en de reserve-pont kampte met motorstoring. Dit werd echter binnen twee uur verholpen. Volgens de po litie heeft de kwestie niet voor problemen gezorgd. Wel werd de ambulancedienst gevraagd, zich paraat te houden mocht er zich een noodgeval voordoen. „In noodgevallen hadden we gemakkelijk een oplossing gevonden", aldus een woordvoerder van de politie. Deijlerweg afgesloten WASSENAAR De Deijlerweg wordt met ingang van dinsdag 24 mei voor een periode van twee weken afgesloten. De rijbaan van deze weg wordt tussen de huisnummers 131 en 151 verdubbeld. Ook de de uitgang van de Leliestraat op de Deijlerweg wordt afgesloten. Bestemmingsverkeer blijft wel mogelijk, fietsers en voetgangers kunnen de werkzaam heden passeren. Auto's en bussen worden omgeleid via de Weijermanstraat, de parallelweg van de Rijksstraatweg en de Rozenweg. Bejaarden dagje uit Met acht bussen en 22 personenauto's vertrokken gisteren 468 bejaarden uit Sassenheim voor de jaarlijkse uitgaansdag. Zij be leefden mede door het prachtige weer een grandioze dag. De tocht voerde via Aalsmeer, naar Hilversum en Zeist om uiteinde lijk langs de Utrechtse Heuvelrug naar Ouwehand's dierenpark in Rhenen te gaan. Daar werd de lunch gebruikt.' Op de terugweg werd de dag Inmiddels traditioneel besloten met een diner bij Avifauna. Terug in Sassenheim werd de stoet opgewacht door „Adest Musica", die vooraf ging tot het Raadhuis. Tegen negen uur 's avonds gingen de deelnemers weer naar huis. Oudste deelnemer aan de tocht was mevrouw J. van Eist die voor de 27e keer meeging. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Passagier vernield taxiruit ALPHEN AAN DEN RIJN Een 55-jarige Alphenaar heeft gisteren uit boosheid met zijn vuist een voorruit van een taxi ingeslagen. De man werd met de taxi vervoerd. Toen hij in de Blijenbergstraat enkele be kenden zag lopen, werd hij piotsteling erg kwaad en sloeg met zijn vuist tegen de voor ruit. Tot verbazing van de taxichauffeur werd de ruit to taal vernield. De schade be draagt 1200 gulden. Niet gelukkig met blauwe zone WASSENAAR Zeven be- woners van het centrum van Wassenaar zijn niet gelukkig met de plannen daar een blau we zone in te voeren. De be woners willen ontheffing. De Wassenaarse politiek is voor stander van een blauwe zone. „Wij willen graag onze auto voor de deur parkeren. Dat kan straks overdag niet meer. Het zijn niet de bewoners die de problemen van altijd bezet te parkeerplaatsen veroorza ken, maar het personeel van de winkels die hun auto de hele dag op de parkeerplaatsen bestemd voor het winkelend publiek neerzetten", zo zei me vrouw Van der Ploeg uit de Molenstraat in een gemeente lijke commissievergadering: VVD en CDA zijn voorstander van de blauwe zone, al pleitte CDA-fractievoorzitter H. Schelhaas voor een ruimer ontheffingenbeleid. In het ge meentelijk voorstel krijgen be woners in het bewuste gebied ouder dan 70 jaar en minder validen een ontheffing. RIJNSBURG De kleine stukjes openbaar groen in Rijnsburg langs woningen mogen worden verkocht De commissie openba re werken, economische zaken en finai ciën heeft daar gister avond mee ingestemd. Ook de kweektui de gemeente langs de Valkenburgerweg mag worden gesloten, al wilde het CDA gis teravond nog niet zo ver gaan dat de grond ook mag worden verkocht. Wat er met de opbrengst van de verkoop van de stuk jes groen en mogelijk de kweektuin gebeurt, is nog niet bekend. Burgemeester F. Jonkman beloofde de commissie daar in een volgende vergaderingen op terug te komen. Beide onderwerpen kwamen gisteravond ter sprake bij de be handeling van de onlangs uitgekomen groennota van de ge meente. Daaruit bleek dat Rijnsburg over relatief weinig groen beschikt maar daar wel veel geld aan besteedt. Onder andere door middel van het afstoten van allerlei versnipperd gelegen stukjes groen wil Rijnsburg geld besparen. A. Renooy (VVD) voorzag toch nog wel enkele problemen voor dat tot verkoop van de stukjes grond zou kunnen worden over gegaan. Hij vond het vreemd dat eigenaars van koopwoningen de stutjes grond moeten kopen terwijl bewoners van huurwo ningen de grond voor niets krijgen. Verder vreesde hij dat niet iedereen zou staan te springen om er een extra stukje tuin bij te krijgen. Wethouder K. Brul was daar minder pessimistisch over. Hij wees op de vele verzoeken die inmiddels al bij de gemeente waren binnengekomen om de grond over te nemen. „Dat is tot nu toe uitgesteld omdat de groennota eraan zat te komen". Bestrijdingsmiddelen De commissie sprak verder haar vrees uit dat door de bezuini gingen op het personeel de gemeente genoodzaakt is vaker be strijdingsmiddelen te gebruiken. In de groennota staat immers dat het personeelsaantal van negen naar zes a zeven moet worden gebracht. Dit betekent een forse ohderbezetting in de zomermaanden maar geen overbezetting meer in de winter maanden zoals nu het geval is. G. Verheij (CDA) concludeerde hieruit dat Rijnsburg die onder bezetting gedeeltelijk, zal oplossen door meer bestrijdingsmidde len te gebruiken. Ook andere commissieleden spraken hun angst hierover uit. Brul ontkende dit. Hij wees de commissieleden op het feit dat Rijnsburg altijd al beperkt gebruik maakt van be strijdingsmiddelen. „Alleen nu wordt het plotseling zichtbaar terwijl het anders alleen een post op de begroting is", meende hij. NOORDWIJK De werkgroep vrijwilligers op de Dr. Mr. Wil lem van den Berghstichting belegt vanavond in het Kruispunt het centrum van de stichting, een informatie-avond over hei vrijwilligersbezoek. In de Van den Berghstichting, een protes tants-christelijke inrichting tussen Noordwijk en Katwijk, wo nen bijna duizend verstandelijk gehandicapte mensen. De meesten van hen krijgen regelmatig "bezoek van ouders, fa milie, vrienden of kennissen. Er zijn echter ook bewoners die nooit of weinig bezoek krijgen terwijl dat wel belangrijk is. Juis voor deze bewoners zoekt de werkgroep mensen die een dee van hun vrije tijd willen besteden aan net op bezoek gaan bi verstandelijk gehandicapten. Hoe het bezoek wordt ingevuld i: afhankelijk van de mogelijkheden en interesse zowel van de be woners als van de vrijwilliger(ster). Op de aangekondigde informatieve avond wordt een en andei verteld over het bezoekvrijwilligerswerk. Daarbij krijgt mer ook dia's van de Van den Berghstichting te zien. Een bezoekvrij willigster zal over haar ervaringen vertellen. Het bijwonen var de avond, die om 20.00 uur begint, is vrijblijvend. Voor naden informatie 01719-19320, toestel 415.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17