„Evangelisatie bisdom Roermond is niet meer dan wat lucht" £cidóe(Soma Paus leest dictator Stroessner de les GEESTELIJK LEVEN/OPINIE wereld beroepingen brieuen lezers weer £eidóe.Qowavnt DINSDAG 17 MEI 1988 P, Solidariteitstournee voor vervolgden ANDIJK De Christelijke Stichting voor Hulp aan Gewe- tensvervolgden (CSHG) organiseert deze week een Solidariteit stournee in Nederland en België, om aandacht te vragen voor vervolgde christenen en joden in de Sovjetunie en Roemenië. Volgens de CSHG worden deze groepen achtergesteld bij poli tieke dissidenten. Komende zaterdag wordt de tour in Den Haag afgesloten met een demonstratieve optocht, waaraan naar verwachting circa tweeduizend mensen deel zullen nemen. Er worden dan petities aangeboden aan de ambassadeurs van de Sovjetunie en Roemenië. „Onder leiding van Michael Gorbats- jov zien we in de Sovjet-Unie momenteel veranderingen, maar de positie van de christenen en Joden is nog maar weinig ver anderd", zegt directeur Dirk Jan Groot van de CSHG. RK kerk Tsjechoslowakije eist wijziging beleid WENEN - Het hoofd van de rooms-katholieke kerk in Tsjechoslowakije heeft in een ongebruikelijk scherpe brief aan de regering verzocht om wijziging van het beleid ten opzichte van de religie. De 88-jarige Kardinaal Frantisek Tomasek schreef in de brief dat de katholieken bereid zijn te vechten voor vrijheid van godsdienst. De brief is gedateerd op 23 april en een afschrift kwam deze week in het bezit van emigranten in Wenen. De katholieke en communistische autoriteiten leven al jaren op gespannen voet met elkaar. De afgelopen 15 jaar heeft de regering bisschopsbenoemingen geweigerd. Dertien zetels zijn vacant en de drie overgebleven bisschoppen zijn al len boven de 75. Tomasek noemt de situatie catastrofaal. De wet is de moeder van de vrijheid. Vaticaan: elementen stamreligies inpassen in katholicisme VATICAANSTAD Het Vaticaanse secretariaat voor de niet-christelijke godsdien sten wil dat de bisschoppen in Afrika wegen zoeken om elementen uit de traditionele Daarvoor is onder meer stu die nodig van die religieuze bewegingen in Afrika die in hun chrstelijke opvattingen onderdelen van deze religies hebben verwerkt. „De kerk moet de traditione le religies beter begrijpen op dat het Evangelie effectiever aan de Afrikanen kan worden voorgehouden", al dus het secretariaat in een brief aan de bisschoppen. Het roept hen op werkgroepen in te stellen en ervoor te zorgen dat alle seminaries en andere kerkelijke opleidingsinstel lingen cursussen aanbieden over de natuurgodsdiensten. Het secretariaat houdt de bis schoppen voor dat de tradi tionele religies in de Afri kaanse landen nog veel in vloed hebben en dat ook vele christenen op kritieke mo menten in hun leven hun toevlucht nemen tot praktij ken van deze godsdiensten. Het secretariaat meent dat het christendom profijt kan trekken uit bepaalde elemen ten van de traditionele gods diensten, zoals het gevoel voor het gewijde, de eerbied voor het leven, het saamho righeidsgevoel, de spirituele visie op het leven, het respect voor het gezag en het ge bruik van symbolen tijdens de eredienst. Maar andere elementen, zoals de ideeën over de eredienst, verwerpe lijke morele praktijken, poly gamie, de discriminatie van de vrouw, mensenoffers en de verwerping van tweelin gen, zijn voor christendom onaanvaardbaar. De brief noemt ook een aan tal leerstellige opvattingen van de RK Kerk die bij het onderzoek van de traditione le godsdiensten nooit mogen worden veronachtzaamd. Daarbij gaat het om de bood schap van Christus, de rol van de Bijbel en de traditie en de rol van de paus. Zulke opvattingen „leveren het noodzakelijke kader waar binnen de rijkdommen van de stamreligies hun vervul ling kunnen vinden", aldus het secretariaat. N«d*rl«nds Hervormde Kerk Beroepen te Delft E. Bosma te Oos- terhesselen; te Oosterbeek (en Wolfheze) A.M. Roest te Borssele Driewegen. Aangenomen naar Wissenkerke W. Smit te Dantumawoude (part-time). Bedankt voor Barneveld H. Veldhui zen te Hillegersberg. Gereformeerde Kerken Beroepen te Ridderkerk drs. L. Donkersloot te Hoek van Holland. Beroepbaar drs. P.H.L. Lo. 1.1. pre dikant te Klundert, Vredepark 13, Gereformeerde Kerken Vrijge maakt Beroepen te Zuidhorn C.J. Mewe te Terneuzen. Aangenomen naar Middelburg A. de Snoo te Harderwijk. Christelijke Gereformeerde Ker ken Aangenomen naar Urk (Maranatha- kerk, derde predikantsplaats) P. den Butter te Middelharnis. Bedankt voor Lelystad (in combina tie met de Ned. Geref. Kerk) J. van Mulligen te Amsterdam. Doopsgezinde Broederschap Beroepbaarstelling Mevr. Chr. Schlette, Beethovenstraat 133, 1077 JB Amsterdam, tel: 020-738876. KRITIEK ROTTERDAMSE KERKELIJK OPBOUWWERKER VAN HOUT: AMSTERDAM De (her)evangelisatieactivi- teiten van het bisdom Roermond bestaan ei genlijk louter uit lucht. Ze stellen niet meer voor dan wat borden langs de weg: „katholiek zo gek nog niet". Dat betoogde drs. H.J. van Hout, medewerker aan het diocesaan pasto raal centrum van het bis dom Rotterdam. Hij was een van de inleiders op een congres over evange lisatie, georganiseerd door de Katholieke Theologische Universi teit Amsterdam. Drs. Van Hout baseerde zich voor zijn uitspraken op on derzoek dat gedaan is door de St. Willibrordvereniging, de rooms-katholieke organisatie voor oecumene, waaraan hij verbonden is geweest. Van Hout karakteriseerde de (her)evangelisatie door bis schop Gijsen als „media-ge richt": je leest en hoort er veel van, maar feitelijk ge beurt er niets. In de evange lisatie hoort het te gaan om de mens, zo betoogde Van Hout. T)rs. Ben van Geffen (Til burg) was de tweede spreker. Hij deed vorig jaar onderzoek naar evangelisatie-activitei ten van een Amersfoortse pa rochie. Evangelisatie is, vond hij, een actueel begrip geworden door onder meer de geruchtma kende via de tv evangelise rende dominees in de Vere nigde Staten, de activiteiten van bisschop Gijsen en van bepaalde groepen katholie ken die een nieuwe katholie ke omroep willen oprichten of de uitgevers van „Manna", het nieuwe rk-familieblad. Uit al die activiteiten spreekt een streven naar een con frontatie van de samenleving met wat in de kerk altijd be langrijk is geweest. Het hoofdprobleem van evangelisatie is, aldus Van Geffen, de kloof tussen het evangelie en het leven van alledag in onze geseculari seerde samenleving. Het lij ken twee voor elkaar vreem de werelden te zijn gewor den. Evangelisatie richt zich op het overbruggen van die kloof. Bemiddelen Uit het onderzoek van Van Geffen in Amersfoort bleek onder meer dat de gelovigen in deze parochie vooral ge richt zijn op elkaar, op de mensen „die er al bij horen". Gelovigen bemiddelen het geloof voor elkaar. Het gelo ven is vooral een individuele zaak, heel persoonlijk. Het is dan ook moeilijk praten over wat het geloof precies bete kent en wie God voor je is. De onderzoekers stootten be trekkelijk vaak op „primitie ve geloofsvormen": vormen van geloven waarover niet is nagedacht en waarin God op treedt als iemand die van bo venaf rechtstreeks ingrijpt in het leven van mensen, waar in persoonlijk lijden samen hangt met kwaad. De vraag naar een eventuele relatie tussen geloof en samenleving is erg moeilijk te beantwoor den; velen worden er zelfs door verrast. Een andere conclusie is dat de parochia nen meer bezig zijn met een interne opwekking dan met het doorgeven van het ge loof. Het is niet gemakkelijk om onder deze voorwaarden evangeliserend bezig te zijn. Van Geffen bedoelt daar niet mee: de ander overtuigen van eigen gelijk, maar een beweging waarin geloven en de samenleving weer beteke nis voor elkaar krijgen. Of anders gezegd: het op elkaar betrekken van het kerkelijk- institutioneel geloof waarmee men is opgevoed en de open bare cultuur waarin men leeft. Tijdens de discussie bleek dat veel mensen huiverig zijn voor de term evangelisatie; het woord doet hen denken aan „massieve overtuigin gen" die anderen dreigen te verstikken. Anderzijds bleek evangelisatie als „zoekhou- ding" voor sommigen te vaag. „Het gaat toch om het leren kennen van de Heer Jezus"? zo werd betoogd. LÜTSEN KOOISTRA Robertson gooit handdoek in de ring WASHINGTON De voor- malige tv-evangelist Pat Ro bertson heeft besloten de strijd om de Republikeinse nominatie voor de presi dentsverkiezingen te staken. Robertson was de enige Re publikeinse kandidaat die de strijd tegen vice-president Bush nog niet had opgege ven, hoewel Bush vorige maand al bij de voorverkie zingen in Pennsylvania ge noeg gedelegeerden voor de nominatie had verzameld en vorige week de formele goedkeuring van president Reagan kreeg. Robertson zal de 46 gedelegeerden die hij achter zich kreeg, waar schijnlijk deze zomer op de Republikeinse conventie over doen aan Bush, die al 1.344 gedelegeerden heeft. Missionarissen die bleven In deze week voor Pinkste ren wordt voor de achttiende keer de Pinksteractie van de Week voor de Nederlandse Missionaris gehouden. Ter gelegenheid daarvan heeft het Centraal Missie Commis sariaat in Oegstgeest een boekje uitgegeven waarin de ervaringen worden belicht van missionarissen die in An gola en Mozambique werk zaam zijn. Eeuwenlang had de kerk zich daar vereenzelvigd met de Portugese overheersers. Van de bevolking in deze landen had zij christenen en Portugezen gemaakt. Veel missionarissen wilden echter Mozambikaan met de Mo- zambikanen zijn, wat door de kerk niet werd begrepen. Velen van hen verlieten het land bij de onafhankelijkheid van deze landen in 1975. De bisschoppen, toen nog meest Portugezen, wisten geen raad met de situatie en de kerk werd min of meer stuurloos. Enkele missionarissen, onder wie ook Nederlanders bleven op hun post en komen in dit boekje aan het woord. In heel persoonlijke verhalen vertellen zij waarom zij ble ven en wat ze voor de men sen daar konden betekenen. Het boekje Tekenen van hoop, Missionarissen in An gola en Mozambique is ver krijgbaar voor iedere dona teur die minstens 10, - overmaakt op giro 676 van de Pinksteraktie van de Week voor de Nederlandse Missio- ASUNCION Paus Johan nes Paulus II werd gisteren bij aankomst in Paraguay welkom geheten door dicta tor Alfredo Stroessner, die sinds 1954 het land met har de hand regeert. Paraguay is het vierde en laatste land van dit pastoraal bezoek aan Latijns-Amerika. Onder stromende regen arri veerde tegen acht uur Neder landse tijd het vliegtuig met de paus op het vliegveld van Asuncion. Stroessner werd door de paus de les gelezen over de mensenrechten in zijn land. De paus deed. in het bijzijn van diplomaten een beroep op de Paraguyaanse dictator om „de dialoog te be vorderen en een grotere deelname van iedereen aan het openbare leven." De paus onderhield zijn ge hoor over de morele dimen sie van politiek. Hij zei dat elke christen „ferm de recht vaardigheid en de vrede en de eerlijkheid in het openba re en persoonlijke leven dient te verdedigen." De generalissimo verdedigde zich tegen de kritiek van de paus door onder meer te stel len dat „wij in Paraguay in een democratie leven, met regelmatige verkiezingen zonder fraudes." In Paraguay heerst vrede en vooruitgang en het land- kent geen terro risme, honger en drugs, aldus de president. De kerk, aldus de paus tegen Stroessner, heeft het recht en de plicht om regeerders aan „hun fundamentele ethische verplichtingen bij het streven naar het goede voor allen te herinneren." Respect voor mensenrechten, zei de paus, „is geen kwestie van politie ke bruikbaarheid." „De kerk kan zich niet beperken tot zijn kerken," zei de paus ver der na een gesprek onder vier ogen met Stroessner. Jeugdfoto De paus maakte in zijn wel komstwoord bij aankomst geen toespelingen op de poli tieke situatie in het land. Staande onder een reusachtig grote jeugdfoto van dictator Stroessner zei hij niet meer dan: „Het is mij bekend dat dit land niet vrij is van pro blemen, maar het is vol van hoop en geloof in God". Generaal Stroessner droeg bij de aankomst van de paus burgerkleren, net als vorig iaar de andere Zuidameri- kaanse dictator, generaal Pi nochet tijdens het pausbezoek aan Chili. Vanuit Paraguay is het Latijnsamerikaanse con tinent voor het christendom gewonnen, zo zei Stroessner. „Het kruis en het zwaard hebben altijd bij elkaar ge hoord. In onze geschiedenis werden zij geheven als sym bolen van onze nationale identiteit." Het pausbezoek is voor Paraguay „een getuige nis van hoop, optimisme en authenticiteit", aldus de ge neraal. De 75-jarige dictator maakte van de gelegenheid gebruik indirect kritiek te uiten op de rk bisschoppen van het land, die zich in februari tegen de verkiezingen hadden ge keerd. Met 89 procent van de stemmen werd Stroessner daarbij voor een achtste ter mijn als president gekozen, een functie waarvan hij in 1954 zich via een staatsgreep meester had gemaakt. Onge veer 70 procent van de ruim 3,5 miljoen Paraguayanen heeft nooit een andere presi dent dan Stroessner gekend. De Paraguayaanse regering hoopt met dit pausbezoek een zekere mate van respect zo wel in het binnen- als het buitenland te verwerven. De hoofdstad Asuncion hangt al dagen vol met affiches waar op Stroessner en de paus staan afgebeeld onder de tekst .verenigd door het ge loof'. De Paraguyaanse politie heeft de Amerikaanse pries ter Donald Bahlinger, twee boerenbondleiders en een vakbondsman gearresteerd, die in een kerk in het cen trum van Asuncion een bij eenkomst hadden georgani seerd tegen de regering van dictator Stroessner. De politie omsingelde de kerk waar on geveer 15,0 mensen bij wijze van protest aan het vasten zijn gegaan. Men arresteerde de vier toen zij de kerk ver lieten, aldus kerkelijke acti visten. Bahlinger, die acht jaren in Paraguay werkzaam is en opereert vanuit San Ignacio, verklaarde gistermorgen voor de komst vand e paus dat de boeren door de rege ring worden onderdrukt. „Je kunt op het land de angst voelen. Het is duivels. Het is kwaad." vh i Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Zachte aanpak Jammer dat ik eerlijk ben op gevoed, want met weinig moeite valt er geld te verza melen. Dat kan met een („alarm")pistool in een van de vele bankfilialen; ook lopend of per fiets. Je moet alleen zor gen dat het personeel geen ge- Lruik kan maken var*"1 het voet- of kniealarm. Overigens duurt het ook dón nog vele minuten voordat er politie aanwezig is. Als je achteraf wordt gepakt is het geld al veilig. Met een „goede' advo caat zou ik misschien niet eens straf krijgen, want ik ben nooit eerder veroordeeld en heb een erg moeilijke jeugd gehad. Ook de tweede wereld oorlog in de randstad zit mij nog dwars. Bovendien heb ik daarna nog drie jaar gediend als oorlogsvrijwilliger in Indo nesië. Als je tegenwoordig de cellen ziet dan zijn dat logeer kamertjes. En dan krijgen de gedetineerden nog zakgeld toe. Ik wil maar zeggen: beter drie dan twee in een cel en hard werken voor kost en onder dak! Justitie kost ons toch al veel te veel met die zachte aanpak. Ook heb ik een hekel aan zgn. advocaten die kans zien misdadigers vrij te-^rijgen op grond van procedurefouten. Die moeten op een zwarte lijst en uitgesloten worden van de balie! J.T. Mulder, DEN HAAG. Acht Mei Beweging (5) In een ingezonden stuk meent een briefschrijver aan me vrouw W. Stael-Merkx, voor zitter van de Acht Mei Bewe ging. de kwalificatie „mistma- chientje als woordvoerder" te kunnen geven. Op grond van zijn ingezonden brief moet ik aannemen, dat de briefschrij ver mevrouw Stael nooit per soonlijk heeft ontmoet en dat hij haar slechts kent via vraaggesprekken aan derden toegestaan. Zo'n vernietigend oordeel vellen over iemand op basis van zulke beperkte gege vens waarbij ik ni|t inga nn de interprptatiec wn He briefschrijver komt op mij over als een getuigenis -van ontstellende oppervlakkigheid. Het gemak waarmee hier een mens in de grond wordt ge stampt, benauwt mij. Voor mij is en blijft ieder mens oneindig veel meer dan een ding, dat je achteloos in een vuilnisemmer kunt werpen, als het je hindert of als het in je ogen. geen nut meer heeft. C.v.d.Kroft, DEN HAAG. Beroeps visser De gemeente Sassenheim zegt van zijn beroepsvissers „af te willen" om het viswater een recreatieve bestemming te ge ven, zo lees ik in onze krant. De Kamer voor de Binnenvis serij wil echter niet ingaan op de wens van de gemeente tot het beëindigen van de"huur- overeenkomst tussen Sassen heim en de heer J.A. van Nieuwkoop, een beroepsvisser die de gemeentelijke wateren in Sassenheim heeft gepacht. De gemeente overweegt hier tegen bij de Kroon in beroep te gaan. Hierover wil ik het volgende zeggen. De Kamer voor de Binnenvisserij is een onafhankelijk rechtscollege, die de belangen behartigt van zowel huurder als verhuurder van al de visrechten in Neder land. De Kamer wordt geacht naar recht en billijkheid te be slissen. Het is gelukkig een goed recht dat, bijvoorbeeld na het overlijden van een firmant de pachtrechten niet verloren gaan, maar behouden blijven voor de medefirmant. Zo is het ook met het pachtrecht van J.A. van Nieuwkoop. Voor wat betreft de recreatie ve mogelijkheden moet hjt be kend zijn, dat het sportvissers is toegestaan in vaar- en be vaarbaar water de hengelsport te beoefenen. Bovendien is de heer Van Nieuwkoop bereid in overleg te treden met de ver huurder over een andere ver deling van het visrecht. Dit zou bijvoorbeeld kunnen door het verlenen van een machti ging aan een bestaande of nog op te richten hengelsportvere niging. De pachter kan daar geen „stokje voor steken", om dat ook dit recht beschermd is. Tenslotte is de door enkele ge meenteraadsleden gewraakte methode van elektro-visserij een legale manier van vissen, die door zowel de beroeps- als de sportvisserij wordt toege past. Er is daarbij geen sprake van het nodeloos doden van vis en andere in het water voorkomende levende dieren. Jf van Nieuwkoop, KAAG Onjuiste protestactie MORGEN zal het waarschijnlijk zo'n vaart niet 1 de langzaam-aan-actie die een handjevol truckers snelwegen in petto heeft als protest tegen de strengi op de naleving van de snelheidslimiet van 80 kilom vrachtwagens. De animo aan de actie deel te nen ring. De vakbonden zijn met het merendeel van dt chauffeurs tegen en minister Smit-Kroes heeft kra regelen in het vooruitzicht gesteld aan vrachtwaj feurs die de verkeersveiligheid in gevaar brengen een gangetje van 60 kilometer te rijden. Het ziet er dus naar uit dat de eerste serieuze aan nieuwe regels voor de maximumsnelheid zal wordei gen. Het zal niet de laatste zijn, want menige on< zou zijn chauffeurs harder willen laten rijden omd vervoer van bepaalde goederen en passagiers ringcars het op tijd afleveren om uiteenlopende van groot financieel-economisch belang is. Dat de beroepschauffeurs geïrriteerd zijn geraak zij in de afgelopen weken als gevolg van de versche tiecontrole in flinke aantallen van de weg werden g begrijpelijk. Het was al snel duidelijk dat het nii werd toegestaan dat de wegreuzen met een snel! vaak ver boven de honderd over de weg raasden. D wagenchauffeurs voelden zich ernstig te kort geda terwijl personenauto's officieel harder mochten ga; bleef voor de vrachtwagens de 80 km als maximun gehandhaafd. TEGENOVER de uiteenlopende bezwaren tegen di wetgeving wegen de nadelen van een nieuwe fora ruiming van de regels, of een houding waarbij echte dingen wederom door de vingers zouden worder ruimschoots op. Het gaat om de verkeersveiligheid rugdringen van het aantal slachtoffers en een tx scherming van ons milieu. Het beroepsgoederen vervoer in totaliteit heeft. Smit-Kroes trouwens niet gevraagd om een verhoog mumsnelheid. Tachtig is genoeg, aldus de transpor voorwaarde dat een redelijke vrije marge wordt gel En dat laatste niet om met een te hoge snelheid voort te jakkeren, maar bijvoorbeeld om inhalende een passeersnelheid te geven die in het belang is var keersveiligheid. Touringcarondernemers die pleiten toegestane snelheid van honderd kilometer zouden aan doen een andere oplossing te vinden voor hui ontkennen reisproblemen. De heren truckers zullen er aan moeten wennen d< gas hebben moeten terugnemen. Dat geldt ook voo feurs van personenwagens, van wie menigeen inmi met frisse tegenzin de juiste positie van de voet op h» daal blijkt te hebben gevonden om nét onder de 12 blijven. De angst voor bekeuringen zit er echter nog De verscherpte controle en de demonstratieve „zi heid" van de verkeerspolitie zal zeker nodig blijvei heid en weggebruikers moeten voorkomen dat de ni miet van 120 kilometer het effect krijgt waarvoor bi ling is gewaarschuwd: een nog veel harder jakkei vóór 1 mei al het geval was. Lagere temperatuur DE BILT (KNMI) Het ho- gedrukgebied boven Scandina vië maakte aldaar plaats voor een lagedrukgebied. Gelijktij dig handhaafte zich een lage drukgebied boven het Alpen gebied en omgeving waarin vooral 's middags en 's avonds onweersbuien voorkomen. In middels is de wind door de ge noemde luchtdrukontwikke lingen naar het noorden ge draaid. Vanaf de Noordzee stroomt nu aanzienlijk koelere lucht binnen. Hierin drijven bewolkingsgebieden mee waaruit mogelijk een buitje valt. De komende nacht blijft de minimumtemperatuur bij rond 10 graden steken. Mor genmiddag wordt het niet warmer dan een graad of 14. In het binnenland een tiental ELKE 8 MINUTEN MAKEN HAKTEN VAATZIEKTEN EEN SLACHTOFFER Jaar lijksworden40.000 Nederlanders getroffen' door een hartinfarct en nog eens 20.000 door een her seninfarct (beroerte). In ziekenhuizen, reva lidatiecentra en op vele an dere plaatsen wordt hard gewerkt om dit onvoorstel bare aantal van 60.000 slachtoffers terug te drin gen. Al dit werk isgebaseerd op wetenschappelijk on derzoek. Het bezuinigings beleid van de overheid biedt voor dat onderzoek echter steeds minder ruim te. Uw gift zorgt er voor dat dit levensreddende werk kan doorgaan. Geef aan de collectant, of stort uw bijdrage op gi ro 300 of bankrekening 70.70.70.600. Hartelijk dank. LAAT UW HAKT SPREKEN! hertsödrting <&s graden lager dan op r De noordenwind is m zee af en toe vrij krat Weersvooruitzichten vooi Europese landen, medeget het KNMI, geldig voor n donderdag: Zuid-Scandinaviè en Dei Overwegend veel bewolki kele buien. Middagtempen 11 graden. Britse Eilanden: Wisselen» en vooral morgen enkele b dagtemperaturen van 9 j Schotland tot rond 14 grad land en Zuid-Engeland. Benelux: Morgen wisselen en enkele buien, donderdaf met zon en droog. Middagt ren rond 14 graden. Duitsland: Veel bewolkinj tijd tot tijd regen. Middagti ren van 13 graden in het n| 19 graden in het zuiden. Frankrijk: Overwegend ve king en enkele buien. In l ook kans op onweer. Middaj turen in het noordwesten 14 graden, in midden-Fran 19 graden en aan de Mid Zee ongeveer 22 graden. Alpenlanden: Perioden j maar aan de zuidwest-Alpej gelijk een regen of onweert dagtemperaturemn in de da veer 21 graden. regen- of onweersbuien, perioden met zon en nog e bui. Middagtpmperaturen v den in het noorden tot roi den aan de zuidkust. Italië en Joegoslavische Noord-Italië enkele buiei overwegendzonnig. Midda; turen van 21 graden in No en aan de Joegoslavische ku geveer 27 graden op Sicilië WEERRAPPORT HEDENMOl) Weer >nbew >nbew Max I 25 26 Twente onbew. Vlissingen onbew. Zd. Limburg l.bew Aberdeen l.bew Athene onbew. Barcelona onbew. Berlijn onbew. Kopenhagen onbew. 17 Lissabon zw.bew 18 Locarno regen 22 Londen onbew. 22 Luxemburg rw.bew. 22 Zurich Casablan

Leidse Courant | 1988 | | pagina 2