•inton Verberne verwerkte ampleven met zijn gezin 1 gekleurd gezien ^ADIO/TELEVISIE £eidóc6oiMcmt DINSDAG 17 MEI 1988 PAGINA 19 lARA Fashion9 is net als 'Bodylijnmaar dan erger (2) 1 hirtjes voor de mannen laten in de pende zomer de navel vrij en dragen woord 'Waikiki', u weet wel: de jm van dat fameuze strand op Hono- C/ Is dat niet fantastisch om te weten? &\jukkig hadden we op de late avond j Hemelvaartsdag, moegedauwtrapt gaargestoofd in de file, de ingeving de sf even te verzetten bij de VARA op derland 1. Dat wordt tegenwoordig speeld' door de A-omroepen met ële motieven, zoals u weet. Vandaar n he we daar konden stuiten op 'VARA zegt hion', dat.via een reportage van een ise naar de Caraïbische Zee wist te ex Iden hoe hoog de badpakken dit jaar opgesneden en hoe de streepjes van 'marine-look' dit jaar lopen. alles gepresenteerd op de tonen van en tijd se discomuziek en uitgelegd een meneer met zo'n opgewonden tje dat hij wel de erfenis van Theo omen leek te beheren. Kortom: het s of we naar Veronica zaten te kijken, nee: bij het programma 'Bodylijnvan omroep doen ze zelfs nog iets ingeto- (iJier over de nieuwe mode dan bij dit e$RA Fashion': Marcel van Dam pro- rt Rob Out werkelijk op alle terrei- af te troeven. j10Q it is er nog VARA aan de VARA? La- klei ten we eens kijken naar de invulling van zo'n donderdag: twee Engelse dramase ries allebei in herhalingeen Canadese miniserie over de oorlog, een Ameri kaanse comedy, twee Engelse documen taires eentje over de natuur, in herha ling, en eentje over gerechtelijk onder zoek). Dan nog een genadeloze serie bui tenlandse animatiefilmpjes van meren deels bedroevend allooi (het beweegt, dus is het leuk voor de kinderen). In dit alles is het socialisme (de ideologie van waaruit mensen eventueel lid worden van de VARA, toch?) nergens terug te vinden. Misschien bij de eigen produkties dan. Laat eens zien: het spel letje 'Labyrinth' onder leiding van Peter Jan Rens, dat is gewoon onverbindend amusement. 'Ravotta Bizarra' van Adel- heid Roosen, dat is gewoon een verzame ling nagespeelde oude moppen. 'VARA Fashiondat hebben we al gehad, dat is gewoon Bodylijn maar dan erger. Blijft over: 'Nieuwe bureneen dramase rie met meer drama dan bedoeld, zou ik zeggen. Dat is dan wel het enige pro gramma dat de VARA tussen half vier 's middags en half twaalf 's avonds in petto heeft waar je enige maatschappelijke be trokkenheid uit zou kunnen distilleren: het gaat over de horten en stoten waar mee mensen van verschillende culturen in een Nederlandse gemeenschap moeten proberen samen te leven. Maar het is meteen ook zó verschrikkelijk ka rikaturaal en zó propvol opgelegde flau witeiten, dat daar wel heel veel goede wil voor nodig is, en veel uithoudings- en incasseringsvermogen. Een finale om in te lijsten, zei de com mentator donderdag over de Nederland se bekerfinale (ik heb het nu over voet bal) tussen PSV en Roda JC. Helemaal precies heb ik dat niet begrepen. Was die lof bedoeld omdat het (inderdaad) lang een beetje spannend bleef wie uit han den van André van der Louw de KNVB-beker mocht ontvangen? Hef zal wel, maar moet zo'n wedstrijd nu werke lijk ontsierd worden door voortdurend geruzie en gehakketak tussen de spelers? Wat een ongein! Er was wel een mooi tafereel met die on gelooflijk kortzichtige meneer die net zo lang tegen de scheidsrechter bleef pro testeren over een toegekende strafschop dat we thuis de gele kaart al zagen schit teren voordat-ie omhoog gehouden werd, en toen nog vrolijk doorging met schelden totdat de 'scheids' niets anders overbleef dan de rode kaart te trekken. Aan de zijlijn mopperde hij toen tegen een NOS-microfoondrager dat hij niets anders had gedaan dan de man erop at tenderen dat de bal toch eigenlijk netjes op de stip moest liggen en niet ernaast. Jawel! en dat moeten wij 'geloven... Overigens konden we constateren dat de NOS meer kaas gegeten heeft van het maken van voetbalreportages dan de Franse televisie. Een dag eerder zagen we Ajax verliezen in Straatsburg van een club die door de Franse regie afwis selend werd betiteld als 'Malines' en 'Mechelen'. Dat was nog niet zo erg, maar wel de krakkemikkige manier waarop close-ups werden gemaakt op de verkeerde momenten, herhalingen wer den getoond terwijl het spel zelf dat ei genlijk niet mogelijk maakte, de cruciale punten van die herhalingen net buiten beeld bleven, enzovoort. Totaal onbegrip van de regisseur, die misschien heel goed is in tennisverslagen, maar van voetbal beter kan afblijven. Dat, tenslotte, de naam JWitschge' ver minkt werd, daar kunnen we dan nog inkomen; het waren immers (maar?) Fransen die dat moeilijke' woord moes ten intikken. Maar dat Mechelen-trainer De Mos, die toch al een paar jaar inter nationale bekendheid geniet, werd beti teld als 'Aab' inplaats van 'Aad', dat mag je gewoon ongehoord stom noemen. RENÉ DE COCQ de KNf! kgev nidd stud ffing te g kon1' d eq nen LVERSUM „Ik heb me ihaamd als ik mensen weg gaan, omdat ik wist dat ze terugkwamen, en omdat nog leefde. Hoe is het moge dat dat kan? Van de veer man waarmee ik het con- n®e.' itratiekamp Natzweiler in- 21 am was ik na drie maanden c enige over. In het kamp >8 een lijkenlucht, die heb a nog jaren bij me gedragen, t kan niemand bevatten, arom konden we het na de orm' log niet vertellen. Niemand '[reep het", zegt Anton Ver ne in de documentaire „De ort", vanavond, Neder- d3, 21.33 tot 22.22 uur, een lisch portret van Wil van erven en Hanny Meijer, ton Verberne was achttien n hij in de Tweede Wereld- rlog wegens sabotage-activi- Hf"Sten werd opgepakt. Hij <am na enkele omzwervin- in het concentratiekamp tzweiler, als Nacht und Ne- -gevangene, gedoemd om in nacht en nevel te verdwij- Het duurde bijna dertig r voordat hij zijn vrouw en 2» mP kinderen enig inzicht gaf wat hij had meegemaakt. die tijd, vertelt zijn vrouw us in het programma, gaf hij chts kleine stukjes prijs, iek? Ginds was je pas ziek ie zoveel graden koorts d zei hij dan met een lach, maar meer gaf hij niet prijs", aldus Suus. Die achter een sappig Brabants accent opgetrokken facade tui melde in elkaar, toen hij in 1971 geveld werd door een nierziekte. Toen bleek dat hij aan veel meer leed dan alleen lichamelijke klachten. En stukjes bij beetjes werd voor zijn vrouw en kinderen het beeld duidelijk. Zelfs zo duide lijk, dat zijn jongste dochter, toendertijd nog zo jong dat ze vrijwel dagelijks in zijn nabij heid verkeerde, later zelf de nachtmerrries zou krijgen waaraan haar vader ononder broken leed. „De Poort" hangt, hoewel ze onafhankelijk van elkaar wer den gemaakt, nauw samen met het gisteren uitgezonden „N.N. Naamloos in Nacht und Ne- bel", waarin vier andere over levenden van het concentra tiekamp Natzweiler aan het woord kwamen. Waar die do cumentaire vooral ging over de vraag hoe ver mensen gaan om te overleven, daar behan delt „De Poort" de gevolgen van die duistere periode op het gezinsleven van de overleven den. Waar veel van die gezin nen uit elkaar vielen, onder de zware belasting van het verle den, daar bleef het gezin Ver berne bijeen, misschien mede door de hechte fagade die An- eRT 1 ■RS 155 Nieuws in teletekst 30 Tik Tak, animatieserie (herh). «05 Plons. All.: Plons en de speel- vogel (herh.). ae10 Oe kasteelgeesten, dertiende lige jeugdserie met Fons Der- re, Clemy van Outryve, Stel Danhieux e.a. All. 7: Ruzie. 25 De aarde is bewoond (La terre est habitée), Canadese teken- lilm van Les Drew en Kaj Pin- dal (herh.). 35 De kleine vampier (The little vampire, slot), dertiendelige jeugdserie van Renè Bonnière naar het boek van Angela Sommer-Bodqnburg. vjOO Angst, zesdelige informatieve serie. All. 4: Angst, vriend en vijand... van de volwassenen. M.m.v. Jean-Matie Pfaff. Pre sentatie: Dr. M. van Moffaert (herh.). 40 Mededelingen en program- ma-overzicht. 45 Nieuws. I .10 Kunst-zaken. ,|20 I.O. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. ,50 Sinja Mosa (34). 65-delige Bra ziliaanse tv-serie. Met Lucelia Santos. Ruben de Falco, Chico Xavier e.a. Adelaide wordt ver borgen gehouden in het huis van de Fontes. Coutinho, die de slavin bij de baron komt ophalen, is verbaasd als hij hoort dat ze is gevlucht. Terwijl Coutinho de politie inschakelt wordt in het geheim het huwe lijk tussen José en Adelaide voltrokken. .40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. .30-22.50 Nieuws en Coda: Fanta siestuk no 1 opus 73, Schu mann, uitgevoe d door Hans Mannes, cello en Alain Franco, a RT 2 rad 00 Zonen en Dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie. Charlie's zoektocht naar Patricia loopt ten einde. Het geluk van David en Beryl is van korte duur. Intermezzo. Petite pièce, van Debussy, uitgevoerd door Ro bert Groslot. piano en Walter Bouykens. klarinet (herh.). '•25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 19.40 Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 Nieuwe. 20.10 Kwidam, videospelletjes. 20.15 Allemaal beestjes: Artzainak, documentaire over de pottok. een in het zuidwesten van Frankrijk levende primitief paardenras. 20.50 Argus, praatshow waarin Jan van Rompaye de média door licht. 22.55-22.45 Horizon, wetenschappe lijk magazine. Presentatie: Mieke Scheldeman en Wim van Cothem. RTBF 1 18.00 Nouba, nouba, tekenfilms. 18.30 Carrefours, gevarieerd pro- 19.00 Üournaai. 19.03 Ce soir, regionaal journaal. 19.25 Lotto- en jokeruitslagen. 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm. 19.30 Journaal. 20.00 Actualités a la Une. (herh.). 20.05 Le chef de familie, tv-serie met Edwige Feuillière, Pierre Dux, Fanny Ardant e.a. All. 4: Trois hommes dans un bateau. De zomerzon doet de senti menten in alle hevigheid ontlui ken. De harten blijven jong, ai zijn de lijven loom. Renè-Char- les zucht. Clarence droomt. Tessa verbergt zich en Isa ver veelt zich (herh.). 21.10 La colonne de feu, documen taireserie over het ontstaan van de staat Israël. Afl. 7: Une nation libre sur notre terre 1947-1948. 22.00 Laatste nieuws. 22.30-23.20 Théatre-Club: Escurial, toneelstuk van Jean-Marie De- coninck. Met Jean-Claude Pri son, Gilbert Charles. Anne Schoonbroodt e.a. Een dood zieke koning mishandelt zijn nar. die ook ziek is en geen recht van bestaan heeft. Op datzelfde moment sterft de ko ningin. De koning haat haar, maar de nar voelt een en al liefde voor haar. ffl Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzendlng mu Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng In orglneie versie met ondertitels ton had opgetrokken'. „Ik wilde het niet aan m'n kinderen zeggen, en zelfs te genover m'n vrouw hield ik het zo oppervlakkig mogelijk", zegt Anton. „Ik dacht het te kunnen vergeten, maar dat kan natuurlijk niet. Een ver wonde ziel is niet meer te ge nezen". Dat de pijn in ieder geval draagbaar werd, zegt hij te danken aan zijn vrouw. „Dat Suus bij me bleef tijdens mijn ziekte, wiste zoveel ande re dingen uit. Het besef dat mensen ook zö kunnen zijnZonder haar was ik ér niet meer geweest, daar ben ik van overtuigd". Hoe moeilijk die taak was voor Suus blijkt uit haar verslag van de reis die Anton in 1981 met enkele ex-gevangenen maakte naar Natzweiler. Hoe wel Suus er bij was, had ze het gevoel hem op geen enkele manier te kunnen helpen. „Anton liep daar met nog een ex-gevangene, en ik een pas er achteraan. Ik wringde me er tussen, zo van: „En ik dan?". Maar toen ze op de plaats ston den waar het zich allemaal af speelde, merkte ik dat ik hem niet kon geven wat zijn mak kers hem gaven. Hij was ner gens meer, was vreselijk aan gedaan, maar ik stond erbui ten, ik had geen rol". Antons vijf kinderen vertellen DUITSLAND 1 15.30 Frauengeachichten, portret van de mode-fotografe Regi Relang. 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma met Mickey en Do nald. Aansluitend: Flip-Flop, kindershow met Claus Krues- 17.15 Tagesschau. 17.25 Fast im Sattel, tv-serie. 18.00 Ignaz der Gerechte, tv-serie. Afl.: Schutzgeld. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Remington Steel, tv-serie. Afl.: Hochzeitsgrüsse vom CIA. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 SITagesschau. 20.15 Der Bar ateppt, samenvatting van het begin dit jaar gehou den openingsfeest van Berlijn Cultuurstad van Europa 1988. 21.00 Report, actualiteitenrubriek. 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse tv-serie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat, e.a. Afl.: Der Fremde. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Kuïturwelt: Ach, das ist Ja von einer Frau, portretten van beeldende kunstenaressen. 23.45 Tagesschau. 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Roobarb, tekenfilmserie. Als Amerika nach Olympia kam (2), tv-serie met Louis Jourdan, David Ogden Stiers, Edward Willey e.a. Heute. I (H Tele-llluatrierte. i Alf, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Gestalten, mein Name ist Schlegel. Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: Botschafter in Weiss, documentaire over de Gorch Fock, een opleidings schip van de Duitse marine. Verkehrsgericht, serie ge speelde voorvallen uit het ver- Heute-Journal. Kontext. Verslag van het be zoek van Paus Johannes Pau- lus II aan Paraguay. Das kleine Femsehspiel: Mama I'm crying, documentai re over het leven van een blab- ke en een zwarte vrouw, die zich inzetten voor de zwarte bevolking van Zuid-Afrika. DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus wiskunde. Sesamstraat. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Weltweit. Klimbim (11), komische serie met Ingrid Steeger, Elisabeth Volkmann, Helmut Holger e.a. West 3 aktuell. Plus 3, sociaal-economisch magazine. Landesapiegel: Arnold „Dal- dales" Wande, portret van deze Keulse schilder. Initiativen: Anregen zum Aufregen, reportage over een derde-wereldgroep die de poli tiek probeert te beïnvloeden. In .Zukunft. Laatste nieuws. Wil van Neerven, samen met Hanny Meijer maker van het portret van de voormalige kampgevangene Anton Verberne. dijkstra in de documentaire pas later tot het volle besef te zijn geko men van wat hun vader heeft beleefd. Behalve zijn jongste dochter. Zij pakte, nieuwsgie rig naar de achtergronden, al op jonge leeftijd de boeken met de afgrijselijke oorlogsfo to's. „Als ik dan die boeken las, dacht ik, daar is papa ook geweest, of, dat heeft papa ook meegemaakt. Ik kreeg er later nachtmerries van, en merkte dat ik emotioneel raakte van dingen die ik zelf niet had BBC 1 16.05 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie harper in de hoofdrol. 16.25 The clothes show. Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin presenteren nieuwtjes uit de modewereld. 16.50 Children's BBC, kindermaga zine met Andy Crane. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 The lowdown, serie waarin kinderen over hun leven vertel len. Afl.: The takeover, repor tage over een 13-jarige jongen die een week de plaats van het schoolhoofd mag innemen. 16.35 Neighbours, Australische tv- 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal pro gramma. 20.00 IS Three up, two down, tour's a crowd, zevendelige comedy serie met Michael Elphick en Angela Thorne. Afl. 6: Come sail with me. 20.30 SEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 EB Brush strokes (3), comedy serie. 21.30 Steptoe Son, herhaling van de twaalf beste afleveringen van deze klassieke serie. Met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 7: Upstairs, down stairs. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 EBTalking heads, zesdelige se rie, waarin vooraanstaande ac teurs en actrices speciaal voor hen geschreven monologen brengen. Afl. 5: Het big chan ce. met Julie Walters. 23.05 Thief of hearts, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Douglas Day Stewart. Met Steven Bauer. Barbara Williams, John 00.40 Weerbericht BBC 2 16.03 World about us. Documentai reserie. Afl.: Destination Dohi (2): The asy bit. 16.50 Journaal en weerbericht. 17.00 Dr. Kildare, Amerikaanse tv- serie. Afl.: A pyrotechnic dis play. 17.25 An actors life for me. 17.30 Bentjeman in Australia, vier delige documentaireserie over de dichter Sir John Betjeman, t.g.v. het 200-jarig bestaan van Australië. Afl. 3: Tasmania still partly unexplored (herh.). 17.55 Tekenfilm. 18.00 Alternative holiday show, in formatieve serie over alterna tieve vakanties, zoals bijv. een jazzweek, werkvakanties, ar cheologische uitstapjes en pa rachutespringen. 18.30 Gardeners' world, tulnmagazl- 19.00 Pro celebrity golf. 19.50 Architecture at the cross roads (10), documentaireserie over moderne architectuur. 20.30 Gevarieerd programma. 21.00 Connoisseur. Quiz waarin Bamber Gascoine vier kun stexperts op hun kennis test. 21.30 Brass tacks. 22.00 Naked video compilations. 22.30 The nature of Australia, zes delige documentaireserie. Afl. 5: Land of flood and fire. 23.25 Gevarieerd programma. 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 Weerbericht. 00.40-01.10 Open University. meegemaakt. Ik ben er nog steeds niet klaar mee". Maar de belangrijkste opmer king wordt misschien wel ge maakt door zoon Jan, die zegt: „Ik denk dat wij heel tolerant zijn opgevoed ten opzichte van andersdenkenden. Ik heb dat tot deel gemaakt van mijn le ven. Het respect voor ande renIk denk dat dat toch voor een groot deel is voortge komen uit de ervaringswereld van mijn vader". KOOS VAN WEES SKY CHANNEL 16.00 0 Monsters of Rock. Hard- rockprogramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie. Comedy- 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Three's company. Comedyse rie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. 20.37 Europees weerbericht. 20.40 Manchester United - AC Mi lan, rechtstreeks verslag van deze vriendschappelijke voet balwedstrijd. 22.28 The Times Headline News. 22.30 German Open Tennis. 23.28 The Times Headline News. 23.30 Paris to Dakar Review. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Mozart Requiem, uitgevoerd door het Beiers Radio Symfo- niq Orkest en koor o.l.v. Colin SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Punky Brewster. Juegdserie. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Great Railway Journeys of the World. Documentaireserie. Afl.: Changing trains, over de lijn Parijs - Montreux. 20.30 De Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorrace. 23.40 Formula One. Popprogramma. 00.40-01.40 Power Hour. Hardrock. MTV EUROPE 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Heart. 17.15 Maiken Wexe. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Les Beaux Quartiers. 17.35 La maison de TF1. 18.00 Récrèation. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Nieuwsoverzicht. 19.00 Les uns et les autre». 20.00 La terre et le moulin. 21.00 TV-5 Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Annle Girar- dot. 22.40-00.00 OMaison de Danses. Franse speelfilm uit 1930 van Marcel Tourneur. NEDERLAND 1 NCRV 15.30 Hoe langer hoe gekker, Noorse jeugdserie. 15.48 Monica wil een paard, Tsjechische jeugdfilm. 16.57 De Stuntels, tekenfilmse rie. 17.03 Charlie de ballenjongen, korte Zweedse jeugdfilm. Tommy wil graag met de grote jongens in de straat mee spelen maar wordt telkens weer opgesteld als ballenjongen. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 Blad-bewoners en blad eters, natuurfilm. 18.26 Entree, cultureel magazi ne. Presentatie: Doris Baa- ten. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 De Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Where's Rudy? 19.45 EB Ja, natuurlijk, natuur programma, ditmaal ge heel gewijd aan het 75-ja- rig bestaan van Burgers' dierenpark in Arnhem. Presentatie: Anton van Hooff, Karin de Groot, Frank de Graaf en Piet Stelman. 20.45 Overwinnaars (slot), serie van zeven films over men sen in de knel. Vanavond: De beste jaren van je leven (The best years of your life). Engelse tv-film van Adrian Shergold. Met o.a. Steve Fletcher, Alan Ford en Lee Whitlock. Een 17- jarige jongen krijgt te ho ren dat hij ongeneeslijk ziek is. Met steun van zijn vader en broer kan hij uit eindelijk zijn lot aanvaar den. 21.41 Hier en Nu, actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.30 Lost Empires (6), zevendelige Engelse tv-se rie. Een artiest van een va riétégezelschap wordt ver moord. Cissie moet ver dwijnen en de oorlogsdrei ging wordt sterker. NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 De Jordaches (1), Ameri kaanse tv-serie met o.a. Peter Strauss, Nick Nolte en Susan Blakely. Rudy en Tom Jordache vechten al lebei om de aandacht van hun verbitterde en gedesil lusioneerde ouders. Rudy is ambitieus en werklustig. Tom is stoer en onafhan kelijk. Rudy's jeugdliefde Julie Prescott probeert Rudy ervan te overtuigen NEDERLAND 1 EO 10.15 Vrouw zijn. 10.55-11.10 Te levisie fruitmand. 15.00 Malcolm Miller. 15.45 Het hart op de tong. 16.15 Ronduit muziek. 16.25 Lassie. 16.50 D'r kan nog meer bij. 17.15 Pablo. NOS 17.30 Journaal. EO 17.40 Tijdsein-Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 15.55 ül De Grote Meneer Kaktus Show. 16.20 Jetsons. 16.40 Square pegs. 17.05 G.I. Joe. 17.30-18.15 MacGyver. BRT 1 15.00 Er was eens... het leven. 15.25 De Freggels. 15.50 Een schat in nie mandsland (5), jeugdserie. 16.40- 17.30 Speel op sport: Badminton. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Waldhaus, tv-serie. 11.00 Die Reportage. 11.45 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Heute. 15.20 Tagesschau. 15.30 Am Anfang war die Wolle. 16.15 Geschichten von Anderswo. 16.45 Computerzeit. 17.15 Tages schau. 17.25 Nur keine Hemmungen. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1. 15.55 Heute. 16.00 Wie die Ewoks das Reich der Gupins retten, tekenfilm serie. 16.25 Löwenzahn. 16.55 Heute. 17.10 s) Tele-lllustrierte. BBC 1 07.40 CLeon Errol. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Open air (1). 10.20 Kil- roy. 11.00 Nieuws. 11.03 Four squa re. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air (2). 13.00 Nieuws. 13.03 Body mattere: skin talk. 13.30 Wildlife on one. 14.00 Journaal. 14.30 Neigh bours. 14.50 Four square. 15.15- 16.50 Just you and me kid, speelfilm. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat Show. 08.35 SI Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 Dr. Ruth. 14.30 Movie Time. 15.00 Te kenfilms. 16.00 SI Pop Formule. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons Daughters. 09.25 Body Show 09.50 Follow me. 10.05 Wat 'n Foto. 10.30 Tom Keating on pain ters. 11.00 River Journeys. 12.00 Pa cific. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbe richt. 13.30 Sons Daughters. 14.00 Oh Moeder wat is 't heet 14.25 Weerbericht. 14.30 Rock of Europe. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supqrtime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control 'herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexe. 22.25 22.55 dat hij zijn woonplaats met haar moet verlaten... §j 15 Jaar Op volle toeren, jubileum-uitzending van dit muziekprogramma. Presentatie: Chiel Montag- ne(herh.). TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé. lö Kr eat iel met papier, zesdelige cursus. Les 5: Origami (herh.). Hallo... met de TROS, kij kersreacties op radio- en televisieprogramma's van de afgelopen week. Groen en grondig, agra risch magazine. Presenta tie: Martine van Os en Evert van benthem. De Fabeltjeskrant Afl.: Winterstalling (herh.). All, Amerikaanse comedy serie. Afl.: De burger wacht. Alf staat erop Willie Tanner en zijn gezin te hel pen bij hun medewerking aan de burgerwacht in de buurt. Alles of niets, spelpro- gramma rond de derde trekking van de Staatslo terij, gepresenteerd door Wim Bosboom. NOS EB Journaal en weerover- zicht. TROS Butch Cassidy and the Sundance Kid, Ameri kaanse speelfilm uit 1968 van George Roy Hill. Met Paul Newman, Robert Redford, Katherine Ross e.a. Bij een overval op een trein van de Union Pasific blijkt een trein te volgen met een 'posse', een groep achtervolgers. Deze groep gaat het leven van het tweetal bijzonder zuur ma ken. TROS Aktua, actualitei tenrubriek. De vijf zintuigen, vijfdelige tv-serie over het leven van de Zuidnederlandse schil der Adriaen Brouwer. Met o.a. Lukas Vandervorst en Hilde van Mieghem. Afl. 1: Naar Antwerpen. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 17.20 17.30 17.46 18.00 19.25 20.00 20.29 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Programma-overzicht. Journaal. Sesamstraat. Fietsen in Italië, initiatie ven om het fietsen in Italië te propageren, met de Ne derlandse situatie als voorbeeld. TELEAC Marketing, les 5. NOS EB Jeugdjournaal. EBHet klokhuis, informatief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen, Wieteke van Dort e.a. TV 3, service-rubriek. The ma: woord. S Journaal en weerover- zicht. Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. De oude vissershaven Vlissin- gen. 2. F.C. Geerendal '64. 3. Muzikanten de boer op. The Dutch Jazz Or chestra, registratie van een concert van dit big- band-jazz-orkest o.l.v. Jerry van Rooyen, met Ack van Rooyen, trompet en Ferdinand Povel, tenor sax. Werken van Dizzy Gil lespie, Roger Hart, Char ley Parker en Jerry van Rooyen. IKON De Poort, documentaire over een man die concen tratiekamppoorten binnen ging en het overleefde. NOS Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. Op Nederland 3 is vanavond om 21.05 uur een concert te zien van The Dutch Jazz Orchestra o.l.v. Jerry van Rooijen. foto: anp RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borét? 21.02 EO: Residentie pauzedienst. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2220 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 2202 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Werken van Joh. Brahms. 2120 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 1820 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Portrettekenen. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big-band. 18.40 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 1923 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 2320-0200 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 2205 Je weet het maar nooit. 23.30-0220 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1820 Folkconcert. 19.00 Essay. Bauhaus en Bauhausler. 19.45 Uit de verborgen kamer. 2020 Openingsconcert van het derde internationaal festival van he dendaagse muziek in Alicante. 21.45 Intermezzo: Torlna. 2200 Actualia. 2220 De linker en de rechter. 2320 Grande serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). »"23 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1325 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 1203 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 1203 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 00.10 Platennieuws. 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.40 Klassieke pianomuziek. 1200 Symf. muziek uit Engeland. 1235 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 13.45 Songs of praise. 1420 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaarl gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 .De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 1205 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS HuiSwerklijn. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 1200-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 0521 Met 1 wakker. 0820 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 11.55 Mediatips. 1200 Regioprogramma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvarlatlea 09.15 Matinee. 1220 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1325 Beethoven in Miniatuur. 14.00 Fidelia, opera van Beethoven. 16.10 Wel thuis: Kamermuziek

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19