Jan Wiebe Last vereerd 6 met aanbod schaatsbond .onder loep sportuitslagen Coerstips - Joop Lankhaar niet in selectie Nederlands elftal PORT QeidóaQowuvnt DINSDAG 17 MEI 1988 PAGINA 11 Hisky /oor het as:C01u, ?rd ii rgers ettige tsky wiji heer Het i voor an timman naast karpov en asparov MSTERDAM John van der Wiel heeft giste- n de afgebroken partii tegen Jan Timman uit de ■rde ronde van de schaakvierkamp in Amster- jni zonder verder te spelen opgegeven. Door die oerwinning komt Timman op een totaal van twee inten, evenveel als Kasparov en Karpov. [j( larcel Brands naar Feyenoord OTTERDAM RKC-speler Marcel Brands '8 ieelt de komende drie seizoenen voor Feyenoord. v* :ands is de zesde aankoop sinds de komst van ^fnc chnisch-directeur Hans Kraay naar de Rotter- P|mse Kuip. NOC overlegt met WVC over tekort DEN HAAG Het Nederlands Olym pisch Comité, dat zich opmaakt naar Seoul de grootste Olympische ploeg aller tijden af te vaardigen, heeft financiële proble men. Er is op jaarbasis een structureel te kort van drie a vier ton. Door het aan spreken van allerlei potjes is daarvan slechts 25.000 gulden terug te vinden op rekening van baten en lasten. Secretaris- penningmeester Ruud Frese zei gisteren bij de jaarvergadering in Den Haag dat de belastingbetaler best wat kan meebetalen aan het plezier dat hem via de buis wordt voorgeschoteld. Gesprekken daarover met het ministerie van WVC verlopen volgens voorzitter Henk Vonhoff in een uiterst vriendelijke sfeer. Men rekent op het mi nisterie en de komst van één of twee gro te sponsors. KOERSTIPS le koers: Bernadine T, Beta Bond, Cito Uiterdijk (7-6-8). 2e koers: Carin Buitenzorg, Carla Crown, Ciska Crown (7-8-9). 3e koers: Bright Shadow, Calypso Prince, Count of Holland (9-4-3). 4e koers: Amber Espana, My Mabel, Nasib Baik (2-1-3). 5e koers: Brother Guapa, Bailly Marco, Zilver Top (1-8-6). 6e koers: Zorba ter Lune, Zip Cartouche, Wervel wind C (4-5-8). 7e koers: Major Mandinski, Blue Moon, Salutier (3-5-1). 8e koers: Yogi Bear, Valentin Melodie en Whinny Promise (5-6-3). 9e koers: Zebrano du Bois, Antrapid Aldorp, Be- kila Ludwig. Gerechtelijk onderzoek bij Napels na geruchten NAPELS De Italiaanse justitie heeft een gerechtelijk onder zoek ingesteld bij de voetbalclub Napels. Het gonst in de Zuidita- liaanse stad sinds enkele dagen van geruchten, dat een illegale toto (Totonero) gepoogd heeft de uitslagen van de laatste compe titie-wedstrijden te beïnvloeden en daarbij enkele spelers van Napels heeft omgekocht. Tot dusverre heeft echter geen enkele getuige zich gemeld. Eén debutant in Italiaanse selectie ROME De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini heeft één de butant opgenomen in de selectie voor de eindronde van de strijd om het Europees voetbalkampioenschap in West-Duitsland. De 24-jarige Roberto Cravero van Torino is een van de zeven ver dedigers in de groep van twintig die door Vicini is samengesteld. De selectie luidt: Zenga, Altobelli, Bergomi en Ferri (Internazionale), Tacconi, De Agostini (Ju- ventus), Baresi, Maldini, Ancellotti en Donadoni (AC Milan), Cravero (Tori no), Ferrara, Francini, Romano en De Napoli (Napoli), Fusi, Mancini en Vialli (Sampdoria), Gianinni (AS Roma), Rizzitelli (Cesena). Uitbreiding van indoor atletiek- gala DEN HAAG De serie van indoor-atletiekgala's, waarin volgend jaar ook Den Haag zal worden aan gedaan, wordt met waar schijnlijk vier wedstrijden uitgebreid. Naast de al aan gesloten zes steden, hebben zich ook Athene, Stuttgart, Valencia en Londen aange meld. De wedstrijdserie, waaraan wordt deelgeno men door talloze groot heden uit de atletiek wereld, zal voorlopig als „Big Ten" door het leven gaan. SPORT- PRIJS VRAGEN DEN HAAG De prijs- verdeling van de diverse sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 19: le prijs: 1 x 304.428,80; 2e prijs: 1 x 150.000,00; 3e prijs: 94 x 1619,30; 4e prijs: 5205 x ƒ29,20; 5e prijs: 73.416 x 5.00. Toto 19: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 3.308,50;-3e prijs: 60 x ƒ413,50. Toto-gelijk 19: le prijs: 1 x ƒ5.481,40; 2e prijs: 1 x 286,p0; 3e prijs: 11 x 130,00; 4e prijs: 310 x ƒ7,30. me ïst va 'onke bove km) /eilig" on bi kt Si ïr me [eleid zakkf :nog inoeg R W1 EN HAAG Morgen koerst ilversum met een eerste start n 18.00 uur. Onze tips voor eze meeting luiden. koers: Chambrefille M, Chane litenzorg, Cirianne N (6-1-3). koers: Aquavit, Amazing Star, a Neyenrode (7-6-8). ZWOLLE „Ik voel me vereerd. Dit is het hoog ste wat ik als trainer kan bereiken". Tot zijn grote verrassing is Jan Wiebe Last door de begelei dingscommissie kern ploegen (BCK) van de Nederlandse schaatsbond benoemd als opvolger van bondscoach Egbert van 't Oever. De 33-jari- ge Zwollenaar had voor zijn benoeming als coach van de Nederlandse da- mesploeg de regio Oost onder zijn hoede. Het af gelopen schaatsseizoen behaalde Last met zijn pupil Marga Preuter uit Epse opzienbarende re sultaten. Van Jan Wiebe Last zijn geen schokkende uitspraken te verwachten. Nog niet in ieder geval. Last is nog maar nauwelijks bekomen van de verrassing en oordeelt het te vroeg om zijn plannen te ont vouwen. Zo hij die zelf al weet. „Ik heb zo mijn ideeën. Maar er moet nog te veel ge beuren om die nu al aan de grote klok te kunnen han gen. Er moet nog veel over leg gevoerd worden". Waarom Last de man is op wie de begeleidingscommisie kernploegen (BCK) het oog heeft laten vallen, weet hij zelf ook niet precies. Uit het feit dat hij werd benaderd op dezelfde dag dat Reiner Mund, de trainer van de Oostduitse dameskernploeg, liet weten de functie niet te aanvaarden, kan in ieder ge val geconcludeerd worden dat Last hoog op de verlang lijst van de BCK stond. Kritiek Last: „De indruk wordt ge wekt dat ik boordevol kritiek zat op het beleid rond de kernploeg en kant en klare oplossingen in de kast heb liggen. Dat is natuurlijk on zin. Ik heb na de wedstrijden om de IJsselcup gezegd dat de prestaties van de kern ploeg me tegenvielen gezien het verschil in trainingsfaci liteiten met de rijdsters van de gewesten. Dat is in De venter gewoon een stuk min der. Dat is alles. Ik wist op dat moment niet hoe de trai- ningsopbouw gepland was en hoe het seizoen zou verlopen. Mijn uitspraken moeten in dat licht gezien worden. Ik ben helemaal geen man die steeds op de voorgrond treedt en overal kritiek op heeft. Integendeel. Ik vind dat alles zo gladjes mogelijk moet ver lopen. Dat is een belangrijk deel van mijn taak". Yvonne van Gennip is voor alsnog een onzekere factor in het vaderlandse dames- schaatsen. Zij geeft momen teel nadrukkelijk voorrang aan haar maatschappelijke carriefe en ze heeft te ken nen gegeven dat ze over weegt zich buiten de kern ploeg voor te bereiden. Last maakt er geen geheim van dat hij Van Gennip er graag bij heeft. „Als ze er bij komt, is ze gewoon één van de ploeg, maar natuurlijk wel één met een schat aan erva ring in het grote circus. Het zou erg jammer zijn als de rest van de ploeg daar niet van zou kunnen profiteren". Last is in dienst van de ge meente Harderwijk. „Mijn werkgever heeft in principe toegezegd dat ik onbetaald verlof kan krijgen. Het mooiste zou zijn als ik de hele ijsperiode vrij kon maken. Maar dat zit er niet in omdat de financiën daarvoor niet toereikend zijn. Daar komt bij dat het bondsbestuur mijn ROB VAN DER HEIDEN )ogger eruit n Florence LORENCE Paul Dogger eeft zijn goede prestaties tij- ens het onlangs gehouden in- itatietoernooi in Ede geen ervolg kunnen geven. Het stienjarige Amsterdamse ta- nt, die in Ede de Fransman ulasne en de veel hoger inge- hatte Michiel Schapers ver- oeg, verloor gisteravond in i eerste ronde van het ten- stoernooi in Florence van de aliaan Francesco Cancellotti. ogger veroverde in twee-sets jf punten: 3-6, 2-6. l I 11 "4 Rob Harmeling zorgde gisterenivoor het eerste Nederlandse ces in de Vredeskoers. Succes Harmeling in Vredeskoers KATOWICE De Nederlandse wieleramateur Rob Harmeling heeft gisteren de zevende etappe van de Vredeskoers gewonnen. Hij was de snelste van een kopgroepje van vijf renners dat in Katowice na een rit van 189 kilometer vanuit Nowy Targ, een voorsprong van ruim anderhalve minuut had op het peloton. Aan de kop van de ranglijst veranderde niets. De Oostduitser Ampler bleef eerste met 23 seconden voorsprong op de naaste concurrentie. Beste Nederlander in het algemeen klassement is Jagt die als 23e een achterstand heeft van ruim vijf minuten. Het verschil tussen Harmeling en Ampler bedraagt na de etappe van maandag meer dan een kwartier. DEN HAAG Zoals mocht worden verwacht heeft bonds coach Rinus Michels geen beroep gedaan op FC Den Haag-verdediger Joop Lank haar voor de selectie van het Nederlands elftal. De Leide- naar speelde dit seizoen één A- interland, maar keerde vervol gens terug in Jong Oranje. Voorstopper Wim Koever mans van Fortuna Sittard komt wel voor op de selectie lijst van Michels voor de oefe ninterland tegen Bulgarije op dinsdag 24 mei in de Kuip. Het duel geldt als voorbereiding op de Europese titelstrijd in West- Duitsland. Rijkaard, Van Bas ten, Erwin Koeman en Suvrijn zijn na langere afwezigheid te rug bij de groep. Michels kan geen beroep doen op de PSV'ers in verband met de Europa Cupfinale. De selectie voor het oefenduel ziet er als volgt uit: Van Tiggelen (Ander- lecht), Rijkaard (Real Zaragoza), Hie- le en Troost (Feyenoord), Suvrijn (Roda JC), Koevermans (Fortuna Sit tard). Erwin Koeman (KV Meche- len). Menzo, Arnold Mühren, Winter, Van 't Schip, Bosman en Wouters (Ajax), Krüzen (FC Den Bosch). Gul- lit en Van Basten (AC Milan). Reserves: Gillhaus, Koot (PSV), Ey- kelkamp, Verkuyl (FC Groningen), Brood (FC Den Bosch), Valckx (VVV), Den Boer (KV Mechelen), Rob Witschge (Ajax). Spelersvakbond dreigt KNVB- bestuur met proces ZEIST De WCS, de vereniging voor contract spelers in het Nederlandse betaalde voetbal, dreigt met gerechtelijke stappen tegen bet sectiebestuur betaald voetbal als geen oplossing wordt gevonden voor de meningsverschil len rond het transfersys teem en de tv-recbten voor de spelers. De profs, in Zeist bijeen voor hun ledenvergadering, lieten bij monde van voorzitter Van Seggelen weten dat hun ge duld op is. „We geven ze nog een laatste kans: de algemene ledenverga dering van 30 mei. Levert die ook niets op, dan is verder overleg zinloos en zullen we het anders proberen. Ik geef ons ook dit keer een goede kans als het tot een gerechte lijke procedure komt. Ook om dat in 1992 de Europese gren zen voor vrij verkeer van goe deren en personen opengaan. Harry van der Laan (gestreept shirt) speelde vorige week met RVC tegen DHC. FOTO: MILAN KONVALINKA Harry van der Laan tekent profcontract bij FC Den Haag DEN HAAG Voetballer gedurende twee jaar als full- Harry van der Laan heeft gis- prof aan FC Den Haag ver- termiddag een profcontract ge- bonden zijn. Van der Laan, die tekend bij FC Den Haag. De dit seizoen zijrU_pla^ts in de 24-jarige Gouwenaar, die de Nederlandse zaalvoetfcaltelec- afgelopen drie jaar uitkwam tie afstond voor een carrière voor RVC, zal in ieder geval op het veld, begon als voetbal ler bij het Goudse Olympia. Rick Tjin-Asjoe, die eveneens uitkomt voor RVC en door FC Den Haag wordt begeerd, heeft zijn beslissing nog even uitgesteld. Computers slaan toe DEN HAAG Met een over winning van 8-7 lieten de computers zich gisteren in het „mens tegen computêr"- schaaktoernooi van hun beste kant zien. Ada Giessen was het eerste slachtoffer. Direct na het einde van de theorie schoot ze een bok, die een kwaliteit en de partij kostten. Zeer sterk speelden Mephisto Roma en de Fidelity Master B. Ze lieten hun respectieve te genstanders Ad van der Berg en Dick Stavast geen kans. Damgrootmeester Rob Clerc werd er in het pionneneind- spel door Kallisto uitgerekend. Ook gisteren maakte de super computer Sun Phoenix weinig indruk. In de partij tegen Wnn van der Pol werd het remise omdat te weinig materiaal overbleef. De acteurs J.ules Rooyaards en Pieter Lutz wa ren niet tegen de computérs bestand. Na twee ronde heb ben nog vijf deelnemers de score van honderd procept: Lex Jongsma, Ed Voortmeyer, Bert Kieboom en de computers Fidelity Master B en Mephisto Roma. Sportwereld Golf Een putt over meer dan tien meter voor een birtjie op de eerste hole van de play off heeft de Amerikaanse gpl- fer Bruce Lietzke de eerste prijs opgeleverd in het prpf- toernooi van Dallas. Lietzke had na de vier rondgangen langs de holes 271 slagen ge bruikt, evenveel als zijn land genoot Clarence Rose, die m de laatste ronde langszij kwam maar in de verlenging tekort kwam. Tennis De tennissers Cle ment N'Goran (Ivoorkust), Mare Gurr (Zimbabwe) en het Nigeriaanse duo Tony Mruoh en Sadi Abdulah hebben 2ich geplaatst voor het Olympische toernooi in Seoul. Ze deden dat tijdens het Afrikaanse kwalificatietoernooi, dat in, de Abidjan (Ivoorkust) gehouden werd. Atletiek De Mexicaan Ar- turo Barrios heeft in San Francisco de Bay to Breakers- race over ruim elf kilometer gewonnen. Het record-deelne mersveld bestond uit ongeveer 100.000 atleten. Bij de dames won Lisa Martin uit Australië. Beiden ontvingen een auto ter waarde van 50.000 gulden en kregen een vakantiereis naar Hongkong aangeboden. Atletiek De Tsjechoslo- waakse discuswerpster Zdenka Silhava heeft bij wedstrijden in Praag een respectabele af stand gehaald van 71,68 meter. De wereldrecordhoudster (74,56) kwam bij een eerdere poging ook al royaal voorbijzie 70 meter: 70,90. Wielrennen De Nederlapd-' se wielrenner Boelhouwers is als tweede geëindigd in een koers in het Belgische plaatsje* Kasterlee. De winst ging naar de Belg Roelandt. Nevels werd 22ste. „Ik heb in die tijd niet echt stilgezeten, vier jaar lang heb ik behoorlijk woest geleefd. Spijt? Welnee, ik heb het uit stekend naar mijn zin gehad. Een vakantie. In de Bijlmer bajes trainde ik met Henkie van der Tak. Ook heb ik veel gesport met Willem Holleder. Je weet wel, één van die Hei- neken-ontvoerders. Dat was een hele sportieve jongen, waarmee ik ook nog wat ge bokst heb. Ik ben heel snel met hem in aanraking geko men, want hij was zowat de enige Nederlander bij mij in de buurt. En daarna. Ach, Veenhuizen was een open in richting. Daar heb ik dus goed kunnen trainen. Dat le ventje heb ik nu voortgezet. Ik ben rustiger geworden, leef nu weer als een sporter". (Bokser Rudy Koopmans in het Algemeen Dagblad) „De dieptepunten. Sowieso die schorsing bij AC Milan. Dat zal ik nooit vergeten. Ja, ik had het paradijs en dat heb ik toen verspeeld. Mooier dan Italië bestaat niet. Dat is misschien wel de mooiste herinnering uit mijn sportie ve loopbaan, die korte tijd dat ik daar heb gevoetbald. Italië is iets eenmaligs. Ook al door de mensen; ze zijn veel vrijer. Ze maken zich niet zo druk om werk of wat. Het leven bij ons is zo presta tiegericht. Italianen doen heel druk, maar in feite ge nieten ze veel meer dan wij doen. Dat heb ik moeten prijsgreven. Daar sta ik soms nog wel eens bij stil". (Eric Gerets in „PSV Voet bal") „Ik krijg geen middelen om topsport te bedrijven. In mijn ogen is een verhoging van het budget, een uitbreiding van de begeleidingsstaf en de aanschaf van beter materiaal de enige manier om ooit de aansluiting met de interna tionale top te krijgen. Ik heb de opstelling van het bestuur beschouwd als een regelrech te slag in het gezicht. Je kunt dan nog zo idealistisch met je werk bezig zijn, op zo'n mo ment houdt het op. Ik heb namelijk een verantwoorde lijkheid voor mezelf, de cou reurs en mijn gezin. Als ik zou zijn doorgegaan op de huidige manier, was het voor iedereen slecht geweest. Met de nodige middelen had ik heel veel kunnen doen, maar zonder die broodnodige steun kom ik alleen maar dichter coach André Boskamp in het Algemeen Dagblad) Rudy Koopmans: vakantie. FOTO: SP „Ik moet er toch niet aan denken dat er gefouilleerd zou worden voor een hockey wedstrijd. Ik zou het wel een uitdaging vinden voorzitter van de KNVB te zijn. De moeilijkheden daar lijken me alleszins de moeite waard. Interessant om daaraan te werken. Ik denk dat binnen de voetbalbond de commer ciële en financiële belangen van tijd tot tijd enigermate verstorend zijn voor het op bouwen van goede relaties. In de hockeywereld zijn meer persoonlijke contacten. Bij ons is sponsoring net zo belangrijk. - Als Bloemendaal (Chris Vogelzang, aan staand voorzitter van de hockeybond, in de Volks krant) „Het is een verschrikking. Bij McLaren hoefde ik alleen maar in te stappen, want al les was piekfijn in orde. Nu bij het Franse Ligier moet ik de monteurs vragen of ze wel alle werkzaamheden hebben verricht. Je gaat rijden met de angst dat er zomaar een wiel kan aflopen. En dan die wagen! Die gaat voor geen meter. Ik heb ook de geruch ten gehoord over een nieuwe ontwerper, maar het heeft geen zin een andere ontwer per aan te trekken, als die niet van hoge kwaliteit is". (Autocoureur Stefan Jo hansson in de Telegraaf) „Vier jaar geleden en eigen lijk ook acht jaar geleden, hadden wij door allerlei om standigheden wat geld. Maar nu niet meer, althans op dit moment niet. Naar Seoul toe komen wij zoveel geld tekort dat wij in de eerste plaats geld bij elkaar moeten zien te vinden om de uitzending van de ploeg zeker te stellen. Voor die uitzending komen wij dik een miljoen tekort. En voor de voorbereiding hebben we pakweg nog eens Ruud Frese: hypotheek. FOTO: ANP 350.000 gulden nodig. Dan heb je nog de demonstraties- porten, die helemaal nergens in begroot zijn. Formeel zijn wij daar niet eens verant woordelijk voor, al voelen wij ons dat wel. Ook dat brengt een post van 300.000 gulden met zich mee. Dus wat ik zou moeten vinden om het goed te doen is ander half twee miljoen gulden. Al komt de onderste steen boven, maar alle sporters gaan naar Seoul. Desnoods nemen we een hypotheek op ons bondsbureau, maar mee zullen ze gaan". (Secretaris-penningmeester Ruud Frese van het NOC in de Haagsche Courant) PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 2040 m: 1. Cassius Clay (A. Mollema) 2.50,1-1.23,4, 2. Bonanza Bos, 3. Carin Marco. Toto: winnend 6,70, plaats 1,90, 2,20, 1,50, koppel 43,30, trio 293.30. Tweede koers, 2040 m: 1. Bajazet W (C. de Leeuw) 2.49,2-1.22,9, 2. Betti- na Geluk. 3. Broadway Baby. Niet ge start: Blue Sky. Toto: winnend 2,60, plaats 2,50, 2,80, 2,20, koppel 18,00, trio 146,70. Derde koers, 2040 m: 1. Alice van Al- tena (C. Imming) 2.48,7-1.22,7, 2. Bobby R, 3. Atra Baker. Toto: win nend 10,80, plaats 2.80, 2,10, 1,90, koppel 19,40, trio 190,10. Vierde koers, 1700 m: 1. Bo Ivens (T. Kooyman jr.) 2.22.1-1.23,6, 2. Zandra Aldorp, 3. Ajax White. Toto: winnend 28,60, plaats 5,30, 2,00, 2,50, koppel 132,00, trio 2234,70. Vijfde koers, 2040 m: 1. Annek L (A. Mollema) 2.52,0-1.24.3. 2. Carlos Woldberg, 3. Another Star. Toto: win nend 3,90, plaats 1,20, 1,30, 1,40, koppel 4,60, trio 71,30. Zesde koers, 2040 m: 1. Yaffingale (T. Kooyman) 2.47,9-1.22,3, 2. Yorki Helvetia. 3. Blib the Throtle. Toto: winnend 11,50, plaats 3,30, 3,00, 4,80, koppel 86.20. trio 4701,20. Zevende koers, 2380 m: 1. Bardana (T. Kooyman) 3.18,6-1.23,4, 2. Zo n Evento, 3. Baron Wilkes. Toto: win nend 8.80, plaats 2.20, 1,90, 1,60, koppel 14,40, trio 130,00 Achtste koers, 2040 m: 1. Waystar Mendel (P. van Klaveren) 2.46,6- 1.21,7, 2. Zombi Vitesse. 3. YourM Prince. Toto: winnende 39,00, plaats 4,80, 1,50. 2,30, koppel 32,80, trio 776,90. Negende koers, 2700 m: 1. Ygrande (R. Pools) 3.40,5-1.21,7, 2. Yereba Cartouche. 3. Yonlet Taxis. Niet ge start: Whitesummer. Toto: winnende 5,00, plaats 1,20, 1,10, 1,20, koppel 8,90, trio 83,10. Tiende koers, 1700 m: 1. Barbara Fox (J. Oftenberg) 2.17,9-1.21,1, 2. Ali Buitenzorg, 3. Alexis Louise. Toto: winnend 6,80, plaats 2,00, 2,20, 3,70, koppel 8,40, trio 185,80. Elfde koers, 2040 m: 1. Arjen Enkhui zen (A. vd Blonk) 2.48,4-1.22,5, 2. Zora Attack, 3. Ymirames. Toto: win nend 19,00, plaats 4,70, 2,00, 1,60, koppel 51,50, trio 400,60. Omzet: 305.630,00 PLANKZEILEN EK in Brest Derde race: 1. Cadre (Fra) 2. Nagy (Fra), 3. Reinsema (Ned), 6. Pelller (Ned), gediskwalifeerd: Verschoor (Ned) wegens pompen. Algemeen klassement: 1. Cadre 0 pnt, 2. Nagy 8,7 pnt, 3. Belot (Fra) 11,0 pnt. 4. Kei- bert (Fra) 16,7 pnt. 5. Pellier (Ned) 16,7 pnt, 8. Reinsema (Ned) 22,7 pnt. 12. Verschoor (Ned) 39 pnt. SCHAKEN Vierkamp in Amsterdam 3e ronde (afgebroken partij): Tim man-Van der Wiel 1-0. Stand: 1. Kas parov, Karpov en Timman 2, 4. Van der Wiel 0. TENNIS Toernooi van Gerieve Eerste ronde: Schultz (Ned)-Porwik (Wdl) 6-2,6-1. Wereldbeker in Düseeldorf Zwitserland-Verenigde Staten 1-2: Krickstein-Stadler 6-3, 6.-0; Hlasek- Mayotte 6-2, 4-6, 6-2; Hlasek/Stad- ler-Flach/Seguso 4-6, 6-3, 6-4. Frankrijk-Argentinië 1-1: Jaite-Forget 6-2, 6-3; Jaite/Bengoechea-Benhabi- les/Forget 4-6, 7-6, 6-7 WIELRENNEN Profronde van Woerden 1. Anderson 2.19,38, 2. Pelper z.t. 3. Van Poppel op 15 sec. 4. Van der Hulst z.t., 5. Van der Poel z.t. 6. Pie- ters z.t., 7. McKay z.t., 8. Nijdam z.t. 9. Caplot op 35 sec., 10. Steffens z.t. Vredeskoers Zevende etappe: 1. Harmeling (Ned) 169 km in 4.38.33, 2. Pelliconl (Ita) op 4 seconden. 3. Alvarez (Cub) 0.07, 4 Moster (Wdl) 0.14, 5. Assancao (F»or) z.t., 6. Oeslamin (Sov) 1.41, 7. Petrov (Bul). 8. Poelnikov (Sov), 9. Bodyk (Pol), 10. Halupczok (Pol), 11. Ampler (Odl) allen zelfde tijd als Oeslamin. 34. Jagt 1.41, 42. Dekker, 47. Zanoli. >,65. De Vries, 68. Cordes allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Am pler 24.25-58. 2. Poelnikov op 23 se conden, 3. Oegroejmov (Sov) 0.35. 4. Jentzsch (Odl) 0.44, 5. Bezault (Fïa) 0.58, 6. Oeslamin 1.21, 7. Halupczok 1.23, 8. Tonkov (Sov) z.t.f 9. Lance (Fra) 1.26, 10. Schur (Odl) 1.50, 23. Jagt 5.14, 26. De Vries 5.56, 46. Cor- des 9.49, 57. Zanoli 13.38, 61. Har meling 15.32, 71. Dekker 23.12. ZAALVOETBAL 1# klasse A: Attent Z'75-The Yellows 4-1; Wilhelmus-Adio 2-3; Aquarius- Santos 2-6; Venibo-WP 8-4. 2e klas se C: GDCPH-the Hunter 9-2; ADS Kr-Moreno 6-5; POG Corrida Boys 0- 4. 3e klasse B: S.C. Noordzee-Vogel 1-1. 4e klasse: BFGV-KSD 2-2. Ree. Hoofdklasse A: Taurus 2-Kogels Shoes 2 1-3. Ree. 1e klasse A: Wil helmus 3-Adio 2 3-2. B: The Yellows 3-Delft 2 5-3; F C. The Bomber 5-Vi- tesse Delft 2 5-3. C: The Sands 2-F.C. The Bomber 4 6-6. D: HDV 2-The Champions 2 1-11. Ree. 2e klasse B: FV Snoekle 7-Delfl 3 4-8; RAVA 5- Dalco 2 BNO; DWO 5-Westlandla 2 3- 8. C: FV Snoekle 6-OSS ARN VYN 2 0-2. Ree. 3e klaeae A: Wilhelmus S- Adio 4 2-1 Ree. 4e klasse A: Arrows 5 -Venibo 7 1-5. B: Celeritas 3-$y- thoff Pers 4 TNO; Westlandia 5-ODB 1 3-4. D: OSC 6-Cromvliet 3 8-5; GDA 3-ADS Kr 4 3-3. E: Cromvliet 4- Azzurri 3 1-6; Qulntus 3-Real Holsur 2 1-4. Veteranenklasee: FV Snoekie 10-KND '77 2 4-5. Dames 1e klasse A: Cromvliet 1-W1K 1 1-3; Gone 1-ln- door Sporting 1 1-1; SVS '78 1- HMSH 1 5-2; VCS 1-HPSV 2 6-1. B: Semper Altius 1-S.C. Noordzee 1 1-1; Westlandia 1-Arrows 1 2-0; White Horse B. 1-RVC 1 1-2: Vogel 1-HMSH 2 0-2. C-Jeugd extra competitie: Celeritas C1-Adio C1 2-10; Sllva Boys C1-Lens C1 Afg.; FV Snoekle C1-Adio C1 2-3

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11