Zoeterwoude gaat niet akoord met plannen A4 1 Nieuwe uniformen vo<i Door Gunst Verkregen Dragers Sint Jacobus doen al zestig £«idoeSoivuMit Hooischuur afgebrand LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 13 MEI 1988 PA< Omelet met kokos, gesmoorde spitskool, rijst en tomatensaus - hangop met aard- beien(vegetarisch Voor twee personen heeft u nodig: 3 eieren, zout, peper, sjalot of bieslook, 3 lepels water, 3 theelepels gema len kokos, 15 g margarine; 500 g spitskool, ui, knof look, sambal, laos, 1 lepel olie, 2 lepels gemalen ko kos, zout; 250 g droogkokende rijst; ui, knoflook, 50 g champig nons, sambal, 1 lepel olie, 2'/z dl water, half kruiden bouillontablet, tomatenpu ree naar smaak, 1 theelepel bruine basterdsuiker, 8 g maizena, zout, (droge sher ry); 1 liter karnemelk, 100 g aardbeien, basterdsuiker naar smaak. Klop de eieren los met zout, peper, fijngesneden sjalot of bieslook, water en kokos. Laat de helft van de marga rine warm worden in de koekepan en schenk er de helft van het eimengsel in. Laat de omelet op een matig vuur stollen en aan één kant lichtbruin bakken. Rol de omelet in de pan op en laat haar op een warm bord glij den. Bak vervolgens de tweede omelet. Haal lelijk blad van de kool, spoel de groente af en snijd haar in smalle reepjes. Fruit de kleingesneden ui, geperste knoflook met sambal en laos lichtbruin in de olie. Voeg de kool toe en bak haar al om scheppende een paar minu ten mee. Doe er vervolgens drie lepels water, kokos en zout bij en smoor de groente in tien minuten gaar. Fruit stukjes ui en knoflook met plakjes champignon en sambal in de olie lichtbruin. Voeg water, bouillontablet, tomatenpuree en bruine bas terdsuiker toe en laat het sausje tien minuten trekken. Bind de saus met maizena en maak haar op smaak af met zout, eventueel sherry en de gebruikte toevoegsels. Laat de karnemelk een hal ve dag uitlekken in een met een natgemaakte doek beleg de zeef. Schep de hangop uit de doek en meng er stukjes aardbei en basterdsuiker door. JEANNE Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Three men and a baby (al); wo. 11 me' za. wo 13.30, 18.30, 21.15. do. zo. ook 16.00. ma. di. 18.30, 21.15. EUROCINEMA II: Hello again (al); wo. 11 mei, vr. za.^wo. 13.30, 18.30, 21.00, do. zo. ook 16.00. ma. di. 18.30, 21.00. EUROCINEMA III: So meone to watch over me (12); wq. 11 mei, vr. za. wo. 13.30, 18.30, 21.'15. do. zo. ook 16.00. ma. di. 18.30, 21.15. EUROCINEMA IV: Amster- damned (12); 18.45, 21.30. do. zo. ook 16.15. Junglebook (al); wo. 11 mei t/m zo. wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071- 121239): Running man (16); 19.00, - 21.15. Junglebook (al); za. zo. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steen- straat 39, tel. 124130): Cry Freedom (al); 20.00. zo. ook 14.30. Planes, trains and automobiles (16); Three men and a baby (al); No way out (al); Moonstruck (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. .123875): Dirty dancing (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmer straat 52. tel. 071-125414 When she was bad (16); 14.30. 19.00, 21.15. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): Amsterdam- ned (12); zo. 20.15. ma. 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Fatal attraction (12); do. t/m zo, wo. 14.45, 19.00, 21.15, ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEA TER II: Hot bubblegum op vrijers voeten (16); 21.15. zo. ook 14.45. Dir ty Dancing (al); 19.00. Troetelbeer tjes in Wonderland (al); wo. t/m za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Am- sterdamned (12); wo. t/m zo. 14.00, 15.45, 19.00, 21.15. ma. t/m wo. 20.15. wo. 18/5 14.00, 15.45. Fatal Attraction (16); wo. t/m zo. 19.30, 21.30 ma. t/m wo. 20.30. KINDER VOORSTELLING: De reddertjes; do. t/m zo. 14.00. wo. 18/5 14.00. Gulli vers reizen; wo. t/m zo. 15.45. wo. 18/5 15.45. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Dirty Dancing (al);, wo. t/m wo. 20.00. wo. 18/5 ook 14.00. KINDERVOORSTEL LING: Troetelbeertjes in wonder land; wo. t/m zo. wo. 18/5 14.00. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BH UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Knakenraces van start ZOETERWOUDE De eerste knakenra- ce van het seizoen wordt morgenavond wordt op het industrieterrein van Zoeter- woude verreden. De wedstrijd over één uur plus vijf ronden begint om kwart voor zeven. Er zullen in totaal zes wedstrijden worden verreden. Steeds zijn punten te verdienen en de winnaar van dat klasse ment mag de Zilveren Knaak in ont vangst némen. Het is het vierde seizoen dat om dat kleinood wordt gestreden. Dennis van den Berg was in 1985 de eer ste winnaar. Hij werd gevolgd door Kees Janmaat in 1986 en Piet van der Geest in 1987. Deelname aan de knakenrace (zo ge noemd omdat de inleg een knaak is ter wijl de totale „pot" wordt omgezet in prij zengeld) is vrij voor iedereen al worden wel eisen gesteld aan het materiaal en is het dragen van een valhelm verplicht. Ine Veen in Winkelhof LEIDERDORP De actrice en beeldend kunstenares Ine Veen is vandaag en morgen te gast op de kunstmanifestatie die rond de roltrappen van Winkelhof in Leiderdorp wordt gehouden. Schilderijen van Ine Veen, bronzen beel den van Niek Schuitemaker, textiele werkvormen van zijn echtgenote, keramiek van Ma- rije Akkerman, portretten van de schilder Jean Thomassen en wandkleden van Marijke Karsten zijn verder op de kunstmanifestatie tijdens de openingsuren van het winkel centrum te bekijken. „Provincie moet reformatorische scholen goedkeuren" DEN HAAG/RIJNSTREEK De provincie moet alsnog de twee aanvragen van Gouda voor twee scholen op reformatorische grond slag voor onderwijs aan moeilijk lerende kinderen honoreren. Dat stelden de statenfracties CDA, SGP en RPF/GPV woensdag in de vergadering van de provinciale commissie culturele en sociale zaken bij de behandeling van het plan van scholen voos het speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. Het gaat om een school voor voortge zet speicaal onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden en een afdeling voor speciaal onderwijs aan zeer moeilijk le rende kinderen. De fracties vinden dat Gouda wat betreft reforma torische scholen een te groot gebied moet bedienen om dit met één vestiging aan te kunnen. Volgens GS wordt er echter een afname van het aantal leerlingen verwacht en zijn er ook veel leerlingen uit het bedoelde gebied die in Barendrecht en Ede naar school gaan. SNELHEIDSCONTROLE ALPHEN AAN DE RIJN De Alphense politie heeft woensdag twee keer een snelheidscontrole uitgevoerd op de Nieuwkoopseweg bij de kruising Noordeinde en Dorpsstraat. Zowel in de ochtend als in de avond werd gedurende een uur gecontroleerd. In totaal wer den 32 automobilisten bekeurd. Vierdaagse in Leidschendam LEIDSCHENDAM De wandelkring Den Haag Rijnland houdt ook dit jaar weer de avond wandelvierdaagse in Leidschendam. Van maan dag 6 juni tot en met donderdag 9 juni kan ieder naar keuze vijf, tien of vijftien kilometer per avond afleggen. De routes voeren, afhankelijk van de gekozen afstand, langs Leidschendam, Voorburg, Wassenaar en Voorschoten. Wande laars van de tien en vijftien kilometer worden op een van de avonden per boot over de Vliet gezet. Inschrijfgeld bij voorinschrijving van 16 tot en met 27 mei vier gulden vijftig, inschrijven bij mevrouw A. Verhage, Prins Johan Willem Fri- solaan 139. Ingang A tussen zeven en negen uur. Op de startavond bedraagt het inschrijfgeld vijf gulden vijftig per persoon. Inlichtingen: 070 201122. De start is bij de Prinsenhofschool, Prin senhof 7 te Leidschendam. Starttijden van zes tot zeven uur voor vijf kilometer, van zes tot half zeven Voor de ander afstanden. Zeilen om Scouting K T 'JZ li n - WARMOND De prijz zestiende Scouting Ka? wedstrijden worden zatei 19.00 uur uitgereikt bij L huiseiland aan de Zijldijkl mond. De zeilwedstrijden daag op het Zweiland in i plassen gehouden. Gestart zes velden van 25 Leliev één veld van vijftien L( m wen, beide eenheidsklas Scouting Nederland. In t den zo'n zevenhonderd jo 1 meisjes mee. De bemanmr voornamelijk ^afkomstig verkennersgroepen uit d Leiden en Den Haag. De Kaagcup wisselbeker wor j| reikt aan de zeeverkenn die vóór alle series gemii beste resultaten haalt. ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude is niet van plan om zonder slag of stoot akkoord te gaan met de verbredings plannen van rijksweg A4. Dat bleek woensdagavond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Zoals bekend wordt de rijksweg in de richting Zoeterwoude uit gebreid, terwijl deze ge meente wil dat dat in de richting Leiden gebeurt. De bewoner van de molen Zel den van Passé bekritiseerde de plannen van Rijkswaterstaat en molenaar M. J. Schaijck kondigde reeds aan tot in hoogste instantie te strijden te gen de aantasting van het mi lieu. Rijkswaterstaat wil een groot deel van de verbreding van de A4 aanleggen aan de oostzijde, dat wil zeggen tussen de huidige weg en de Meer burgerwatering. Zoeterwoude is daar tegen omdat het een te grote aantasting is van het als beschermd natuurgebied aan gemerkte Papemeer. Ook de geluidsoverlast zal toenemen en daarvoor wil het gemeente bestuur de kern Zoeterwoude zo veel mogelijk beschermen. De heer F. Lous, project-inge nieur van Rijkswaterstaat, bracht een aantal argumenten naar voren op basis waarvan Rijkswaterstaat kiest voor de oostzijde. „Ruimtelijk gezien is dat het beste omdat dan nau welijks grondaankopen nodig zijn. De planologische inpas sing lijkt geen probleem omdat op enkele vierkante meters na alle gronden reeds de toestem ming verkeersweg hebben. Van essentieel belang is het kostenaspect als de gasleiding die aan de westzijde ligt ver plaatst moet worden. Dat zal zo'n 3 miljoen gulden per kilo meter kosten. Ook voor een goede ontsluiting van het re creatiegebied Vlietland is het_ het beste als de verbreding' aan de oostzijde komt", zo stel de Lous. Leidse kant Zijn argumenten vonden geen weerklank bij de commissiele den. Ton Ringersma namens Progressief Zoeterwoude: „Ik sta niet te juichen voor weer een aanslag op het groene ge bied. Wij zien best de nood zaak van de verbreding van de A4 maar uitsluitend aan de Leidse kant". De liberaal P. Mulder wilde aanvankelijk een soort „koehandel" plegen door akkoord te gaan met de plannen onder voorwaarde dat een fietsverbinding tot- stand wordt gebracht via de* Hofweg onder de A4 door richting Vlietland en dat op het nieuwe viaduct in de Europaweg een apart fietspad komt. Daar stak wethouder Van der Heijden evenwel een stokje voor. Wel pleitte hij voor het fietspad via de Hofweg en ook voor een fietspad via de Euro paweg, maar tevens zal toch nadrukkelijk gekeken moeten worden wat de mogelijkheden zijn de verbreding van de A4 te projecteren aan Leidse zijde. Lous was niet gelukkig met het Zoeterwoudse standpunt want dat zal slechts vertraging van de werkzaamheden bete kenen. Wel merkte Lous op dat het volstrekt ondenkbaar is dat Rijkswaterstaat zal bij dragen in de kosten van het fietspad via de Hofweg. Vol gens Lous zal dat pad er zelfs nooit komen omdat het een miljoenenproject zal worden een ondertunneling bij de A4 te realiseren. „Een fietspad op het Europa-viaduct is een zaak voor de provincie. Er is nu een parallelweg en als die wordt gebruikt door sluipverkeer dan is er structureel'daar iets mis", aldus Lous, die wél kon instemmen met het treffen van voorzieningen tegen de geluidsoverlast. „Daarvoor ne men wij zonder meer onze verplichtingen. Dat is geen en kel probleem en wij stellen voor te komen tot een project groep die maatregelen zal ne men tegen de geluidsoverlast". Wethouder Van der Heijden; „Wij maken ons geen zorgen over de financiële en techni sche aspecten, maar wel over de gevolgen voor het land schap. Het kan beter nu een half jaar langer duren dan overhaast verkeerde beslissin gen te nemen". Aanpassing van de plannen zal circa 5 mil joen gulden meer kosten. Op een totaal bedrag van 150 mil joen is dat zo'n drie procent. Dat ontlokte de heer Ringers ma van P.Z. de opmerking dat de financiële gevolgen van een verandering dus geen belem mering kunnen zijn. Door onbekende oorzaak is in de nacht van woensdag op donderdag een hooischuur aan de Ommedijkseweg in Zoeter woude geheel afgebrand. Een tractor met aanhangwagen die in de schuur stond is ook door het vuur verloren gegaan. De schade wordt geschat op tienduizenden guldens schade. Hoe het vuur is ontstaan is nog niet bekend. Brandstichting wordt door de politie niet uitgesloten. FOTO: WIM VAN NOORT 1 Door Gunst Verkregen nog in de oude uniformen. MUZIEKVERENIGING VIERT 75-JARIG BESTAA1 NIEUWE WETERING Het gebeurde op een mooie dag in mei, 75 jaar geleden, dat 22 Nieuwe Weteringers bijeen kwamen „ten lokale van den heer C. Jansen" om een eigen muziekvereniging op te richten. De naam zou worden „Door Gunst Verkregen". De nu 75-ja- rige vereniging viert morgen avond haar jubileum met een concert in het Cultureel Cen trum in Nieuwe Wetering. Het wordt een afwisselend pro gramma van moderne en klas sieke muziekstukken gevolgd door een klein feestje met me dewerking van Die Blumenlan- der Musikanten. Tijdens dit concert tonen de muzikanten zich voor het eerst in nieuwe uniformen, waarvoor het geld in de loop van vorig jaar via tal van acties vergaard is. Zulke mooie uniformen hadden de leden van het kersverse Nieuwe Wetehngs muziekkorps nog niet 75 jaar geleden. Het geld voor de aanschaf van de eerste muziekinstrumenten kwam via een soort aandelen- actie. Er werden honderd aan delen ter waarde van een rijks daalder gemaakt en binnen een maand verkocht. Van die eerste 250 gulden konden maar liefst 15 instrumenten in Amsterdam worden gekocht. De eerste di recteur werd W. Weening uit Rijpwetering. De motivatie on der de leden was groot en reeds in dat eerste jaar van haar be staan gaf Door Gunst Verkre gen een concert tijdens het On- afhankelijkheidsfeest. Bergafwaarts Na het eerste lustrumfeest ging het enigszin bergafwaarts met de vereniging. Volgens de notu len van de jaarvergadering uit die tijd verzuimden de leden op repetities en sommigen bedank ten zelfs voor het lidmaatschap. Op het laatst bestond „Door Gunst Verkregen" uit nog slechts zeven muzikanten. De schuld werd gegeven aan het repetitielokaal, dat eigenlijk een café was. De muzikanten waren meer aan het oud-pan doeren of biljarten dan aan het musiceren. Ouders lieten hun zoon niet meer tot muzikant op leiden, omdat zij de repetitie omgeving niet" geschikt achtten voor hun jonge zoons. Men be sloot tot het zoeken naar een ander repetitielokaal en kwam terecht bij de wagenschuur van C. Los. De muziek zat weldra „dik onder de kippestront en kippelure", zodat al ras uitgeke ken werd naar een ander on derkomen. Het werd de dors vloer van M. Los. Bovenop de hanebalken gezeten bliezen de Nieuwe Weteringers op hun in strumenten. Ook dat verliep al snel niet naar wens. Men ver huisde naar weer een ander lo kaal, namelijk bij de Weduwe Van der Meer. Er kwam een nieuwe directeur, de heer De Bruin uit. Leiden en vanaf het negende jaar van haar bestaan ging alles weer van een leien dakje bij Door Gunst Verkre gen. De Bruin werd na een jaar opgevolgd door ene Van der Kaay. Onder diens leiding ging Door Gunst Verkregen ook bui ten Nieuwe Wetering muziek maken. Het ging zo goed dat de vereniging op een festival in Hazerswoude zelfs de eerste prijs van honderd gulden won. Inmiddels geraakten de muziekinstrumenten „in staat van ontbinding" en moesten er nieuwe worden aangeschaft. Dat was geen enkel probleem, want Door Gunst Verkregen had enige jaren goed verdiend met blazen. In 1929 kwam er weer een ander directeur, en wel de zeer kapabele heer De Haan. Al spoedig behaalde Door Gunst Verkregen uitslui tend eerste prijzen op muziek concoursen. Het aantal dona teurs liep op tot tachtig. De fi nancien werden lange tijd op peil gehouden met as waarbij Nieuwe Weteris_ gezind zorgde voor foriu' opbrengsten. jj| Salaris in In de zorgelijke dertig pi was men evenwel gei as het salaris van de zeer ai deerde directeur De ij verlagen, „Gelukkig be di heer De Haan direct da n| dig was", zo staat in de uit die tijd te lezen. Bi je jarig bestaan van Doom Verkregen nam De 1 io scheid en werd hij o| door meneer Ruiter. Ijn recteur nam het muzi i onder zijn hoede tegen i g lijkse vergoeding var den. Gedurende de t tijd hield Door Guns gen een drietal jaren vergadering, maar na bleek de Nieuwe WÈo, muziekvereniging nog springlevend als in dej voor. Dirigenten uit dited veertig jaar zijn Com Baart, W. Kruyskamp e en zoon Van Egmond. kamp leidt nog steeds re en H. v§n Egmond band. Een historisch Nieuwe Wetering wa toen kwamen namelijk ste dames het korps n versterken. Door Gun kregen toont zaterdaj ,1 het derde uniform in jarig bestaan. Het ee form kregen de muziki in 1966. Dertien jaar L het tweede tenue haar 11 Het zijn de bruine exei waaraan men Door Gui kregen nog steeds herk i{ het nieuwste uniform ei 'j moet tot het laatste mon verrassing blijven. Wi Gunst Verkregen in de e outfit wil zien en hor$( morgenavond komen Cultureel Centrum aan terweg in Nieuwe Aanvang acht uur. ikailp lal e ROELOFARENDSVEEN Dragersvereniging Sint Jacobus uit Roelofarendsveen viert dit weekeinde haar zestigjarig jubi leum. De leden zien het ten grave dragen van hun dorpsge noten zien als een vervolg op de aloude burenplicht. Ze doen het werk als vanzelfsprekend gratis en willen daar geen ver andering in brengen. Alleen een kleine beloning in de vorm van twee repen chocolade na afloop van een begrafenis hoort bij het ritueel. Die repen zijn vorig jaar in de plaats gekomen van sigaren, omdat toen bleek dat de meeste leden geen siga- renrokers waren. Uiteraard is de versnapering na afloop van welke uitvaart slechts een bijkomstigheid. Veel belangrijker is de gevoelsmatige betrokkenheid bij zaken als le ven en dood in de eigen dorps gemeenschap. Zestig jaar lang streefden de Veense dragers er naar om hun werk vooral netjes en goed te doen in een onbaat zuchtige dienstbaarheid die' vooral „de oude Veen" ten goe de kwam. Een drietal leden Dragersvereniging Sint Jaco bus, namelijk E. Koek, F. Hille- brand en H. Bakker, hebben in een fraai boekje een uittreksel gemaakt van zestig jaar notulen en jaarverslagen. Anekdote Huize Jacobus over de toestand in Roelofarendsveen ten tijde van vóór de oprichting van de begrafenisvereniging. „Als je als buur riep om iemand ten grave te dragen, kreeg je des tijds meestal een gulden en een kop koffie. Zo iemand werd meestal laag gedragen, dat wil zeggen met gestrekte armen. Iemand die in goeden doen was dat de baar op de „schoeren" schouders) ging. Tijdens zo'n begrafenis waren de dragers ge tooid met ook (geleende) hoe den. De beloning was in zo'n geval beter en liep soms op tot een rijksdaalder. De waarde daarvan was evenveel als de verdiensten van een hele dag zwaar werk. Toen een van de dragers na afloop van een be grafenis een rijksdaalder kreeg, sprak hij dan ook: „Zo die heb ik alvast en het is nog maar voor de middag; daar mot ik anders een hele dag voor bag geren". Omdat vooral de buren van het Sint Jacobus Gesticht vaak de klos waren als iemand moest worden begraven, werd ter ver betering van die toestand in 1928 de Begrafenisvereniging Sint Jacobus opgericht door het R.K. Armbestuur van de Paro chie Sint Petrus Banden. Direct na de eerste uitvaart door de vereniging werd de behoefte gevoeld aan passende kleding. De Dragersvereniging in 1935. Van links naar rechts: Jan Klein Johz., Tinus Kennis. Dirk Elstgeest, Chiel Verdel, Piet van Rijn, Joh. Klein. Tinus van Rijn. Eim Koek, Willem van Leeuwen, Leen van der Klucht, Kobus van der Hoorn, Cees van der Wereld, Rinus van Dijk, Matheus Turk en Arie van der Hoorn. De mannen zonder uniform waren reserveleden. foto: pr De financiën daarvoor werden rang of stand de gebruikelijke geschonken door het armbe- draagpenning en consumptie stuur. Pas vanaf 1931 werden worden betaald, ook anderen dan bewoners van het Gesticht door de vereniging De draagpenning zou worden ten grave gedragen. Afgespro- gebruikt ter bestrijding van de ken werd dat de kosten door onkosten. „Nooit zal hiervan het armbestuur zouden worden iets ten eigen bate worden afge- gedragen als de overledene een houden. Mocht het blijken dat voormalig bewoners van het er een batig saldo is, dan zal Sint Jacobus Gesticht was. Voor deze steeds aan liefdadige in staat in de statuten. Als een van de dragers kwam te overlijden, kon hij erop rekenen dat zijn collega's hem eerste klas zou den dragen voor rekening van de vereniging. Bovendien zou „voor de rust zijner ziel" een H. Mis worden verzorgd, waarbij alle leden en reserveleden van de begrafenisvereniging zouden worden uitgenodigd. Bij invali- anderen moest naar gelang van stellingen worden gegeven", zo diteit of het bereiken van de 65-jarige leeftijd kregen ze evenwel ontslag „met behoud van alle voordelen en rechten". Gezellig De jaarvergaderingen van de begrafenisvereniging verliepen altijd puur gezellig en waren minder triest dan de omstandig heden waaronder de leden nor maal hun werk deden. In de notulen van 1933 stond bijvoor beeld: „Nasiuiting met de Christelijke groet mocht het de gastheer omstreeks vier uur in de morgen gelukken de vrolijke avond te sluiten met de knip op de deur". In 1941 verzorgde de vereniging de uitvaart van 29 overledenen. „Een goed jaar voor de penningsmeester", zo schreef de secretaris hierover. Omdat in de hongerwinter van 1944-1945 geen feestelijke jaar vergadering kon worden ge houden, kregen de leden in de plaats daarvan allemaal een voor de gelegenheid gebakken brood. In de notulen van 1953 werd de toenmalige hoogte van de draagpenning genoemd. Een eerste klas begrafenis kostte zestig gulden, tweede klas der tig gulden en voor zeventien gulden vijftig werd je derde klas begraven. Pas in 1978 wer den de verschillende klassen afgeschaft. De vereniging schafte zich in 1958 een ijzeren baar aan; die zou gemakkelijker te hanteren zijn dan lig) houten exemplaar. Mi jaar later al constateei dat het geval tegenvi zou het er echter vooijIc blijven doen. Pas in 19 een lichtere.baar, van j um aangeschaft. Een ja al kwam er weer een namelijk de eerste rijdelL Dames

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14