Radio is mijn eerste liefde JEROEN VANINKEL (VOO): SeidóeCotucmt WOENSDAG 11 MEI 1988 PAGINA 19 (KING redlble jjqs Amold, jeuw8 voor doven en "pSM i«h'horenden- luk met A"A raait ui e Onedin Lijn, Engelse strijd op v-serie. Afl. 6: Averij. De i eigen oor hevige stormen riNG fli waar gehavende Charlot- b Rhodes is zinkende... MfdrS ierh >- üfiim 'Onze levende planeet, Gilbert" locumentaireserie van draalt' lavid Attenborough over ipulsiev e aarde. Deel 6: Blake- 'J wil h »nde woestijnen (herh.). rending merikaanse tekenfilm. te laten ournaa'- slse liter 'ARA >pen UrifARA'a kindermenu. 1. »m dr. f jet dorpje in de wolken', b|) ranse poppenserie. Afl.: ünkKhA 'a|,oks oefeningen. 2. sanvank 'amse tekenfilmserie, n In Rit 'L Jacht op de schat. 3. omdat Jem', Amerikaanse teken- ratuur-j imserie. 4. 'Lucky Luke', lal niet tekenfilmserie. Afl.: Boot ace op de Mississippi. 5. [BRT 2)Kwik en FluPke'. Vlaamse ijkse jekenfilmserie. I door ,0S itgezon ournaal. talnacht 'ARA JS'ers Howard's way (6). dertien- rige Jo jelige Engelse tv-serie. it de i ias (je volgende morgen Did 1» omen Jack Rol,e en Kate s weia^arvey erachter met wie ze i Zlewar e niaken hebben (herh.). a over abyrinth, spelprogram- zestienna met twee kandidaten- reet ti [oppels. Presentatie: Pe- er Jan Rens. 1 Nieuwe buren, Nederland- 4e tv-serie. Afl.: De inval. *tnna werpt zich vol en- housiasme op het werk in le kunstuitleen en Bart en lein hebben grote finan ce problemen. Golden Girls, Ameri- ise comedyserie. Afl lcv'lfce gast die lang bleef. I U1 iose heeft een kip in een ®f°P®i (ooitje gekocht terwijl ran dr ;0phia's zuster Angela 5rdt (omt logeren. Haar verblijf an At ralt echter langer uit dan q twe eerwacht en dat wekt irri- ;en sujfatie. De maat is vol als An- etuigegela in de keuken kip staat met le braden. Bloed van anderen (2), J jftesdel'9e Canadese tv-se- vordt ie over het verzet in frankrijk, naar het gelijk- iUboa!namige boek van Simonde zocht je Beauvoir. Hèlène heeft oei zimet Paul gebroken. Ze Pony zoekt hoe langer hoe meer in de pet gezelschap van Jean. Dijk.Ravotta bizarra, humoris- meisflische sketches met bizar- an Iye gevolgen. Met Adelheid Bavo Galama, rei* iel Groenstege. NOS „..Journaal. sluitend bewijs, serie Iramatiseerde docu- Titus Tiel Groenestege, Adel heid Roosen, Jack Spijkerman en Bavo Galama in 'Ravotta Bizzarra'. Ned. 1 om 22.05 uur. FOTO: ANP mentaires over het werk van de gerechtelijke labo ratoria in Engeland bij het oplossen van misdaden. Afl. 4: Het gaslek. 23.10-23.25 VARA fashion. De nieuwste sport- en badmo- de voor deze zomer. NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 15.30 AVRO's televizier, actuali teitenrubriek (herh.). 16.15 Kokkerellen. Culinair programma met chef-kok Ria van Eijndhoven. Pre sentatie: Sonja van Proos dij. 16.30 BFlying down to Rio, Amerikaanse speelfilm uit 1933 van Thornton Free- land. Met Dolores Dei Rio, Gene Raymond, Paul Rou- lien e.a. De bandleider Ro ger wordt tijdens zijn op treden verliefd op de mooie Belinda. De gene genheid is wederzijds, al leen de tante van Belinda is hier niet zo blij mee. Wanneer Roger naar Rio wordt gestuurd, probeert hij Belinda mee te krijgen. 18.00 Wordt vervolgd, program ma over tekenfilms en strips. Presentatie: Han Peekei. 18.30 The real ghostbusters, te kenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbusters. Afl. 5: De boeman. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Net iets te laat (herh.). 19.00 Prijs je rijk, spelprogram- ma waarin kandidaten de 'prijs van de prijs' moeten raden. Presentatie: Fred Oster. 19.50 Madurodam, onthulling van het AVRO-gebouwtje door AVRO-voorzitter G.C. Wallis de Vries. .aurel en Oliver Hardy raken vanavond verzeild in een ach- fcing. BRT 1 om 19.05 uur.# FOTO: PR ieder ogenblik geboren kan worden, maar heeft geen hoop om te ontsnappen. 19.23 Intermezzo (herh.). 19.25 Oshin, Japanse tv-serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashida. Met Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws. 20.10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 [Waarheen en terug (Wohin und zurück), Oostenrijkse speelfilm in drie delen uit 1986 van Axel Corti. Deel 1: In ons gelooft God niet meer (An uns glaubt Gott nicht mehr). Met Armin M:uller-Stahl, Barbara Petrisch, - Johan Silberschnei- der e.a. 9 november 1938. Tij dens de kristalnacht doden le den van de SS de vader van de 16-jarige Joodse jongen Ferry Hij beseft de ernst van de situatie en beslist meteen op de vlucht te gaan. 22.05-22.45 Meesters van de Wes terse filosofie, informatieve serie over belangrijke figuren uit de Westerse filosofie. Afl. 6: Jean-Paul Sartre. bekJ1-00 Eucharistieviering, van- ut de Hanswijkkerk te Meche- 0: C< 6.45 De drie musketiers (The hree musketeers), Engel&e ileuw ipeelfilm uit 1973 van Richard .ester. Met Michael York, Jharlton Heston, Oliver Reed D'Artagnan moet kost wat ^kost het halssnoer dat konin- metjir, Anne aan haar minnaar, de r°' iertog van Buckingham, gaf uit sjagg Engeland terugbrengen. An- r'euz ders bereikt Richelieu zijn ifl.: moei, namelijk zijn macht over 'PP'OWe zwakke koning en zijn herh. jfeep 0p frankrijk vergroten. Jn valt Anne in discrediet. fieuws in teletekst. Tik Tak, animatieserie (herh.). 'lons. Afl.: Plons en de jonge (herh.). :sme, Amerikaanse jeugdserie net Debbie Allen. Lee Curreri, .ram Erica Gimpel e.a. Afl.: Regels. I Juke Box. Videoclips. (.Comedy Capers: De achter- e Ja»*ol9'n9 (The chase), korte ko- ipelp Ui,zending door derden: Pro gramma van de Televisie en *ait Onderneming. n „^Mededelingen en program- ma-overzicht Kunst-zaken. Hoger-lager, spelprogramma waarin twee kandidatenduo's legen elkaar uitkomen met speelkaarten en enquêtevra gen. Presentatie: Walter Ca- Panorama. Actualiteitenru- Drietakt, drie portretten van arbeiders uit de automibielin- j dustrie, werkzaam in België, au West-Dultsland en Spanje. Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Larry Hag- man, Linda Gray. Patrick Duffy _rtf-ea- Afl.: Het is mijn kind. r?3-50 Nieuws en Coda. Mei- Mendelssohn, uitge voerd door het BRT-Omroep- koor o.l.v. Erik van Nevel. Zonen en dochters (Sons and I daughters), Australische tv-se- f fie. Beryl voelt dat haar kind RTBF 1 11.00-12.00 Eucharistieviering te Luik. 16.15 [Le ciel est a vous (Nolr et blanc), Franse speelfilm uit 1943 van Jean Gremillon. Met Madeleine Renaud, Charles Vanel, Jean Debucourt e.a. 18.00 Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, regionaal programma 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savolr, consumenten- tips. Afl.: En atendant le doc- 20.20 Taxi boy, Franse speelfilm uit 1986 van Alain Page. Met Claude Brasseur, Richard Ber ry, Charlotte Valandrey, e.a. Petrus rent 's nachts door de straten van Parijs. Wanneer hij door een groep jongeren lastig wordt gevallen, helpt de taxi chauffeur Manuel hem. De vol gende ochtend wordt Manuel wakker en merkt, dat Petrus er met zijn geld vandoor is. 21.55 Cinèscope, filmrubriek. Van daag ontmoet Arlette Vincent Jean Rochefort. 22.55 Leatste nieuws. NOS 20.00 SJournaal en weerover- zicht. AVRO 20.10 Educating Rita, Engelse speelfilm uit 1983 van Le wis Gilbert. Met Michael Caine, Julie Walters, Mi chael Williams e.a. Het vrolijke kapstertje Susan wil haar leven dratisch ver anderen, en begint met haar naam. Vervolgens wil zij haar kennis vergroten en gaat naar de literatuur docent Frank. 21.55 Mini Maxi 20 jaar, jubi leumprogramma rond dit komische duo. 22.55 EK Latijns Amerikaans dansen te Veghel. Presen tatie: Arnold Verhoeven. 23.40 (sj Ontdek je plekje, toe ristische reeks. Afl.: Breda (herh.). NOS 23.50 Journaal. NEERLAND 3 17.20 17.30 17.45 18.00 19.00 19.10 19.25 20.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Programma-overzicht. Journaal. Sesamstraat. Paspoort voor Joegosla- ven (Pasos), wekelijks ma gazine in het Servokroa- tisch. Paspoort voor Marokka nen (Jaouaz), wekelijks magazine in het Marok kaans-Arabisch. TELEAC Gute Reise, cursus Duits voor beginners. Les 18. NOS EComedy Capers: The big race, met Billy Devon. IS Het klokhuis, informatief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen. Wieteke van Dort e.a. TV 3, gevarieerd magazi ne. Thema: Podium. ISJournaal en weerover- zicht. RVU Breekbaar begin, docu mentaire over couveuse baby's. Aansluitend een studiodiscussie o.l.v. Milly van Stiphout. NOS i Uit de kunst, achtergrond informatie over kunst en cultuur in Nederland. Pre sentatie: Leoni Jansen. HV Kwartslag: Geteld worden ze toch..., pro gramma waarin het Huma nistisch Verbond de pogin gen van het CDA en VVD om geld te steken in de Stichting Interkerkelijke Ledenadministratie aan de kaak stelt. NOS Journaal. Studio Sport, samenvat ting van de voetbalwed strijd om de KNVB-beker. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 10.00 Der Streit zwischen Phoebus und Pan, cantate BWV 201 van Bach, uitgevoerd door het Koor en Omroeporkest van de NDR-Hannover o.l.v. Peter Schreier. M.m.v. Siegfried Lo- renz, briton; Robert Holl. bas; Arleen Auger, sopraan, e.a. 11.00 Wie im Himmel so auf Erden, Protestantse kerkdienst in Hei den. ter gelegenheid van He melvaartsdag te Heiden. 12.00 Wunderwelt Wiese, documen taire. 12.45 m Het Guarneri-kwartet, uit voering van Opus 76 no. 4 van 13.15 ARD-Sport extra. Intenationale tenniskampioenschappen van Duitsland, dames enkelspel. Commentaar: Hans-Jürgen Pohmann. 15.35 Lucie und die Wunder, Tsje chische speelfilm van Ota Hof- 16.45 Typen, Tender und Torpedos, documentaire over het leven aan boord van de U28. 17.30 Sei Fleissig, 3'30": Notizen zum deutschen Abendbrot- fernsehen, reportage. 18.30 [James Stewart: Drunter und drüber (It's a wonderful world). Amerikaanse speelfilm uit 1939 van W.S. van Dyke II. Met Claudette Colbert. James Ste wart, Guy Kibbee, e.a. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 STagesschau. 20.15 Expedition ins Tierrelch, na tuurfilmserie. Afl.: Sturzflug- Experten und Segler, docu mentaire over vogels in Au- 21.00 Der 7. Sinn. Verkeerstips 21.03 ARD-Wunschkonzert, mu ziekprogramma met Dagmar Berghoff en Max Schautzer. Gasten: Cliff Richard, Howard Carpendale, Al Bano Romina Power, e.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 22.35 Der Tod des weissen Pferdes, tv-film met Thomas Anzenho- fer, Angela Schanelec. Udo Samel e.a. In een Duits dorp tijdens de Boerenoorlog worden de bewoners bestolen en bedroegen door de geeste lijkheid, die alle grond in bezit heeft. Als de boeren ontdek ken dat de laatste belasting verhoging is afgedwongen met een valse oorkonde bestormen zij het klooster. 00.05 Tagesschau. 00.10 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 10.00 Programma-overzicht. 10.05 [Der Mann aus dem Süden (The Southerner), Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Jean Renoir. Met Zachary Scott. Betty Field, J. Carrol Naish e.a. 11.35 HI Faszination Musik: Grosse Dirigenten Berühmte Or- Chester. Chamber Orchestra of Europe o.l.v. Claudio Abba- do, m.m.v. Marieke Blanken- stijn, viool, en Diemut Poppen altviool. 1. Sinfonia concertan te voor viool, altviool en orkest in Es gr.t., KV 364, Mozart. 2. Symfonie nr.6 in C gr.t., Schu bert. Mini en Maxi met eigen televisie-shows HILVERSUM De AVRO brengt het komend seizoen acht televisie-programma's rond Mini en Maxi op het scherm. Het gaat om slapstick-achtige shows van rond de twintig minuten, waarin het tweetal figureert in sketches en liedjes. De programma's die nog moeten worden opgenomen, zijn mogelijk al vanaf september te zien. Het komische duo heeft inmiddels een vast onderko men gevonden bij de AVRO. Eerder bracht de omroep hun theaterprogramma's „Sprakeloos" en „Het Con cert". Laatstgenoemde televisie-registratie werd in 1987 bekroond met de Zilveren Roos op het „Gouden Roos Festival" in Montreux. Mini en Maxi staan inmiddels twintig jaar op de planken. De AVRO viert dat feit morgen (Ned. 2 om 21.55 uur) met een compilatie van hoogtepunten. In vogelvlucht laten samenstellers Ruud ter Weijden en Marjan Ros zien hoe zij zich opwerkten tot twee rasartiesten van internationaal niveau. Het tweetal wordt gevolgd tijdens optredens in Nederland, Frankrijk en Oostenrijk. Drs. C. Boerma hoofd radiodienst van NCRV HILVERSUM Drs. Coen Boerma is be noemd tot hoofd van de radiodienst van de NCRV. De man, die op dit moment nog staffunctionaris is bij de Wereldraad van Kerken in Genève, begint zijn werk op een augustus. De 56-jarige Boerma stu deerde theologie aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. Vervolgens was hij als predikant van de Gereformeerde Kerken werkzaam in onder meer Haamstede, Rotterdam en Huizen. Daarnaast was hij hoofd televisie bij het Convent van Kerken, adjunct-directeur televisie bij de IKOR, stafdocent bijbelse ethiek en antropologie aan de Christelijke Sociale Academie in Kampen en directeur van de communicatie-afdeling van de We reldraad van Kerken. Coen Boerma schreef ook een boek; „Kan ook een rijke zalig worden?". Momenteel werkt hij aan een tweede over de West-Europese kerken en de nieuwe armoede. Commercieel tv-net in België laat op zich wachten BRUSSEL Het Belgische commercië le televisie-net lijkt maar niet van de grond te komen. De start is opnieuw een aantal maanden uitgesteld en zal op zijn vroegst pas volgend voorjaar zijn. Als het tv-net in juni 1989 nog niet met uitzenden is begonnen, zal een nieuwe vergunning moeten worden aange vraagd, zo heeft het kabinet bepaald. De vertraging is volgens woordvoerder Carlo Gepts te danken aan de onzekere politieke situatie in België. „Maar we hebben ook nog'geen directeur-generaal gevonden". Als de Vlaamse zender een maal in de lucht is, hoopt Gepts zijn kij kers te betrekken van de BRT. „Wij ho pen met een aantrekkelijk aanbod, de kijker die de BRT moe is, aan onze buis te kluisteren". HILVERSUM „Het is heel moeilijk om origineel te zijn op de radio of televisie, maar ik probeer het wel. Veel van mijn ideeën zijn beïnvloed door de Amerikaanse radio en door de Engelse BBC Ra dio 1 disc-jockey Steve Wright. Door naar dat soort mensen te luisteren, raak ik geïnspireerd en ga ik zelf dingen bedenken. Wat in Ne derland te veel gebeurt, is dat disc-jockeys van andere disc-jockeys op Radio 3 din gen copiëren. Dan denk ik: dat is niet goed. Beseffen die mensen niet dat als je origi neel bent, je al vijftig procent van je luisterpubliek hebt ge wonnen", zegt Jeroen van In kei. De Amsterdammer, wiens jingle-gebruik inmiddels le gendarisch is, heeft op de Ra dio 3-vrijdag van Veronica de verantwoording voor twee programma's: „Ook Goeie- morgen" (om 07.03 uur) en „Stenders en Van Inkel" (om 19.03 uur). Van Inkel om schrijft zichzelf als een avondmens. Dat hij elke vrij dag toch vroeg uit de veren komt, is volgens hem heel gemakkelijk uit te leggen. Je roen: „Radio maken is ge woon vreselijk leuk. Op het moment dat ik bij de radio villa van de NOB kom aan rijden, mijn auto parkeer en over de eerste zin nadenk, die ik ga roepen, begint er iets te borrelen. Als ik dan de gang in loop, ben ik wakker, terwijl als ik op andere dagen vroeg op moet, die onderne mingen veelal weinig succes vol zijn". Freak „Jingles vormen een belang rijk ingrediënt in mijn pro gramma. In de huidige situa tie hoor je de hele week de zelfde plaatjes op de radio. Ik denk dat een disc-jockey door zijn presentatie en een goed gebruik van leuke jin gles, die plaatjes anders kan laten klinken. Maar ik ben natuurlijk een enorme jin gles-freak. In het verleden ben ik echt heel ver gegaan. In „Rinkeldekinkel", het middagprogramma dat ik vroeger had, bestond vijftig procent van mijn show uit jingles. Op een gegeven mo ment kom je er achter, dat het niet de manier is om op een aantrekklijke wijze radio te maken voor de luisteraar, dat je eigenlijk de enige bent die echt zit te genieten. Ik heb die fase doorgemaakt en heb nu een vorm gevonden, waarin het gebruik van jin gles acceptabel is". „Radio is mijn eerste liefde en het zal ook wel mijn laat ste zijn. Ik zal er nooit op uit gekeken raken. Er zijn nog zoveel grappen uit te halen, zoveel acties op touw te zet ten. En dan zijn er altijd weer nieuwe elpees en nieu we singles waar ik van kan genieten. Er wordt wel ge zegd dat popmuziek op zijn retour is, maar daar geloof ik niet in. Als ik terugkijk naar het afgelopen jaar, dan heeft zich toch een aantal interes sante artiesten aangediend. Dat wij een belangrijke rol zouden spelen in het succes van die muzikanten, wordt volgens mij overtrokken. Als disc-jockey ben je maar èèn schakel. Het feit dat je maar een dag in de week uitzen ding hebt, verschaft je de macht niet, een plaat de ma ken of te breken. Je stuurt het hoogstens een beetje". Durven „Natuurlijk zijn veel platen niet op de radio te horen. Dat is jammer. Het probleem is dat te veel omroepen op safe spelen. Ze durven bepaalde platen niet aan omdat ze bang zijn dat de luisteraar zal weglopen. Daarom pakken ze maar weer de nieuwe van de Pet Shop Boys. Het gevolg is dat je heel vlak klinkende radio krijgt en dat is fout. Gelukkig hebben we bij Ve ronica een vorm gevonden waarbij die risico-platen ook een kans krijgen. Zo'n plaat wordt gewoon tussen bijvoor beeld Michael Jackson en Rick Astley gezet. Op die manier houd je de luisteraars vast en kun je toch leuke nieuwe dingen laten horen". „Bij de plaatkeuze voor mijn programma's speelt mijn per soonlijke voorkeur natuurlijk een rol. Je bent en blijft ten slotte een mens en hier in Nederland is het nog niet zo erg als in Amerika, waar een computer-uitdraai van mi nuut tot minuut bepaalt wel ke platen er te horen zijn. Die lijsten zijn meestal opge steld aan de hand van onder- zoekcijfers, gedaan bij platen zaken in de regio. Wij zoeken zelf onze platen uit, al zitten er ook verplichte nummers tussen. Hoewel er dus een ei gen voorkeur in te ontdek ken zal zijn, is het zaak die persoonlijke keuze te beper ken tot een acceptabel ni veau. Tenslotte ben je aan het werk. Als je alleen wilt draaien wat je zelf leuk vindt, moet je thuis met een stapel elpees en een koptele foon op bij je draaitafel gaan zitten". HANS PIËT i Heute. I Ico, tapfere Fohlen, Argentijn se tekenfilm. I D Jonathan. Jeugdserie. Afl.: Eine helmliche Liebe. i Nachhilfe für Vati, kinderfilm van Karola Hattop. Met: Dieter Montag. Barbel Róhl, Falk Rockstroh e.a. I lm Land der Morgenstille, re portage over Zuid-Korea. l Heute. Er-Goetz-liches, vier een-ak-. ters van Curt Goetz. Regie: Hans-Jürgen Tögel. Met Carl Heinz Schroth, Nadja Tiller, Gi- sela Peltzer, Marianne Hoppe e.a. (herh.). Programma-overzicht. i Heute. i Der grosse Preis, spelpro gramma i.s.m. Aktion Sorgen- kind. Presentatie: Wim Thoel- ke. Amerika: Wandel oder Wei- ter-so? Sfeertekening van het einde van het het tijdperk Reagan. Cécile, tv-film naar de roman van Theodore Fantane. Regie: Dagmar Damek. Met Doris Kunstmann, Günter Unge- heuer, Matthias Pnnier e.a. De mooie, melancholische Cécile is getrouwd met de twintig jaar oudere kolonel von St. Arnaud, die zijn tijd grotendeels in Ber- lijnse salons doorbrengt. Als hij ontdekt dat Cécile een ver houding heeft, schiet hij haar minnaar in een duel dood. De kolonel vlucht naar Italië en vraagt Cécile hem achterna te komen. Maar zijn vrouw pleegt zelfmoord (herh.). Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus scheikun de. Les 20. 18.30 Programma met de muls. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 [Die unglaubiche Geschichte des Mister C. (The incredible shrinking man), Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Jack Ar nold. Met Grant Williams. Ran dy Stuart, Paul Langton, e.a. Robert Scott Carey komt tij dens een bootreis in aanraking met een radio-actieve mist bank. Zes maanden later be gint hij steeds kelner te worden. Niets helpt; tenslotte gaat Robert bij zijn vrouw weg en ontmoet hij een lilliputter. Hij wordt echter nog kleiner (herh.). 21.15 Jack Arnold erzahlt (1), Inter view met de regisseur van de voorgaande film. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 28 up: Wenn ich gross bin (2), serie portretten van opgroeien de kinderen die met tussenpo zen van zeven Jaar werden ge portretteerd. 22.30 Ein Jeglicher wlrd seinen Lohn empfangen (Les uns et les autres, 5), zesdelige tv-ver- sie van de gelijknamige Franse speelfilm van Claude Lelouche. Met Robert Hossein, Nicole Garcia. James Caan e.v.a. (herh.). 23.30 Nachgesplelt: Die Welt des Nam June Paik, portret van deze videokunstenaar. 00. J5 Laatste nieuws. BBC 1 08.00 Breakfast time, ontbijttelevi- 10.00 Nieuws en weerbericht. 10.05 Pink Panther. 10.20 Kilroy, talkshow met Robert Kilroy-Silk. 11.00 Nieuws en weerbericht. 11.05 Four square, quizprogramma. 11.25 Children's BBC, kindermaga- 11.50 Cricket: Benson Hedges - Final Zonal Round. Recht streeks verslag met om 12.00 en 13.00 Nieuws en weerbe- 14.00 Journaal en weerbericht. 14.30 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. 14.50 Four square, quizprogramma. 15.15 All well good (6), achtdelige informatieve serie over ge zondheid en fitness. 15.40 Come dancing (3), serie van zeven programma's over dan- sen (herh.). 16.25 Gardeners' direct line. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. 17.55 New8round, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma. 16.35 Neighbours, Australische tv- serie (herh.). 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops, popprogram- TEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. Tomorrow's world, informatief programma met nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. Mastermind, spelprogramma met Magnus Magnusson. Journaal en weerbericht. Crimewatch UK, kijkers worden te hulp geroepen bij onopgeloste misdaden. Pre sentatie: Nick Ross en Sue Cook. Question Time. Discussie o.l.v. Sir Robin Day tussen politici en publiek. Crimewatch Update, resulta- Cricket: Benson A Hedges, samenvatting. Weerbericht. BBC 2 14.20 King Rollo, tekenfilmserie. 14.25 What's inside? 14.38 Schooltelevisie. 15.15 Cricket: Benson Hedges- toernooi. Rechtstreeks verslag met om 16.50 Nieuwsoverzicht. 20.30 Call my bluff 87, spelprogram- 21.00 Top gear, auto-magazine. 21.30 Nature (13). twintigdelige na tuurfilmserie met extra aan dacht voor milieuproblematiek. 22.00 The Rory Brenner Show. De andere kijk op het nieuws van vandaag door Rory Brenner. 22.30 (1)40 Minutes: Waiting, docu- xTientaire-film waarin twee mensen gevolgd worden die beiden op de wachgtlijst staan voor een operatie in een groot academisch ziekenhuis. 23.10 Fairer Sax. 23.50 Newsnlght, actualiteiten. 00.35 Weerbericht. 00.40-01.15 Open University. De hoofdrolspelers uit 'The in credible Hulk': Lou Ferrigno en Bill Bixby. Sky Channel om 19.30 uur. FOTO: SKY CHANNEL SKY CHANNEL The DJ Kat Wake-Up Club. The DJ Kat Show. S Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. (si GD TV. Popprogramma met Gary Davies. Is) Heartline. Popprogramma met Tony Blackburn. E Engelse Top 40, met Caro lyn Marshall. Is) Pop Formule. Popprogram ma met Martijn Krabbé. Another World. Dramaserie. City Lights. Praatprogramma. Roving Report. Actualiteiten. Pound Puppies. Tekenfilmse- 15.30 Transformers. Tekenfilmserie. 16.00 Ss) The Great Video Race. Pop- programma met Pat Sharp en Ronnie the runner. 17.00 The DJ Kat Show. Gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie. Comedy- i The Times Headline News. I The Incredible Hulk. Tv-serie. Afl.: Child in need, i The Ropers. Comedyserie. Europees weerbericht. i WWF superstars of wrestling. I The Times Headline Newt, i Italiaans voetbal. I Spaans voetbal. The Times Headline News. I 1 Monsters of Rock. Har- drockprogramma met Mick Wall. 00.20 GD TV. Popprogramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Murray Perahia plays Beetho ven. 01.30 Toccata. Documentaire over leven en werken van de orga nist Gillian Weir 02.20-03.20 Scarlatti Sonatas and Old English Harpsichord Mu sic. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. Kindermagazine 08.00 Nino Firetto. Popprogramma. 09.00 Sons and Daughters. Australi sche tv-serie. 09.25 Huis A Interieur. 09.50 Follow me, cursus Engels. 10.05 In Gedachten. 10.15 Gitaarles. 10.30 Floyd on fish, culinair pro- gramma met visgerechten. 11.00 Two way ticket, serie reispro gramma's over zes kinderen, die in verschillende delen van de wereld leven. Afl.: Moun tains. 11.30 Amateur naturalist, natuur filmserie van Gerald Durrell. Afl.: Between ice and fire, over de bossen van Noord-Canada. 12.00 Oil, documentaireserie over de rol van olie in de wereldpoli tiek. Afl.: The independents (herh.). 13.00 Capitol. Tv-serie. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters (herh.). 14.00 Lifestyles of the rich and fa mous. Sterren Privé: Tom Jo- 14.25 Weerbericht. 14.30 Rockin' in the UK. Poppro gramma. 15.30 Nino Firetto totally live. Pop- programma. 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 The Goodies. Comedyserie. 19.00 Captain Power and the Sol diers of the Future. Science- fictionserie. Afl.: New order (1). 19.25 Weerbericht. 19.30 Benny Hill. Comedyshow. 20.30 SZeg 'ns AAA. Nederlandse comedyserie. 21.00 NBA Basketball 1987/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Baseball. 23.35 Amerikaans zaalvoetbal. 00.40 Formula One. Popprogramma. 01.40-02.40 Rockin' in the UK. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control (herh.). 12.30 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Mick Jagger. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- 20.30 SpotngM. 21.00 MTV Special. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Entretien avec Annie Girardot (5). 16.15 [Malson de danses. Franse speelfilm uit 1935 van Marcel Tourneur. Met o.a. Gaby Mor- lay en Charles Vanel. 17.40 Aujourd'hui en France. 18.00 Récréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. Spelprogramma. 18.55 Nieuwsoverzicht. 19.00 Champs-Elysees. 20.30 Aprostrophes. Literair pro gramma met Bernard Pivot. 21.45 Aujourd'hui en France. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 L'Oeil en coulisses. Theaternleuws. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Amazone, natuurdocu- mentaire. 16.20 Sport op vrijdag. Presentatie: Kees Jansma en Hansje Bunschoten. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46-18.00 Kinderkookcafe. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 Ti Ta Tovenaar, kinderserie. 16.15 Heatcliff A Co, tekenfilmserie. 16.40 Mask, tekenfilmserie. 17.00- 18.00 Derrick, Duitse politieserie. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau. 10.03 ARD- Wunschkonzerl. 11.35 Titel, Thesen, Temperaments (herh 12.10 Wie würden Sie entscheiden? 12.55 Presseschau. 13.00 Heute. 13.15 Tennis. Kampioenschappen van Duitsland, kwartfinale dames enkel spel. 15.20 Tagesschau. 15.30 Pappi, was machst Du eigentlich den gan zen Tag? 15.45 [Teufelsflieger (Sky devils), speelfilm uit 1932. 17.10 Julia und der Rentenkavalier. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Hart aber herzlich. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Notizen aus der Gründerzeit (6). 15.05 Programma-overzicht. 15.10 Hotel, tv-serie. 15.55 Heute. 16.00 Timm Thaler, jeugdserie. 16.25 Frei- zeit... und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllu- strierte. 17.45 Ein Engel auf Erden. BBC 1 07.40 Vrijdaggebed t.g.v. Ramadan. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.03 Four Square, quiz. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air (2). 13.20 Wildlife on one, natuurserie. 14.00 Journaal en weerbericht. 14.30 Neighbours. 14.50 Matinee idols: Botany Bay, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van John Farrow. 16.20 The magic paint brush. 16.40 Tekenfilm. SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Show. 08.35 Sky Trax. 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Fashion TV. 15.00 Pound Puppies. 15.30 Transformers. 16.00 Countdown. 17.00 DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Betaalbaar. 09.50 Follow Me. 10.05 Golf Cursus. 10.30 Exotische Spece rijen. 11.00 Living Planet. 12.00 Sur vival. 13.00 1 Spel van de Lech. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Live at City Hall. 14.25 WeerberichL 14.30 Video pix. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexe.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19