I Niek Pancras speelt genuanceerde Haagse Zomer dit jaar in handen van Het Gebeuren Concours voorliedbegeleiders instvideo's in Prinsenhof Duitse kunstenaar maakte tweehonderd vervalsingen soymans lont ranse enten it 18e uw 9? ^NfNST foidoc 6ou/tcmt WOENSDAG 11 MEI 1988 PAGINA 17 Vanaf 1989 wordt het mogelijk bij artotheken, verspreid over [Nederland, kunstvideobanden te huren. De banden hiervoor zulen de artotheken worden aangeschaft op de grote Nederlandse kunstvi- >Caal ntoonstelling, die onder de titel Nederland 4 van 12 tot en met 20 no- er in het Prinsenhof in Delft wordt gehouden. s'scht ederland 4 wordt een overzicht gepresenteerd van de in Nede-land net duceerde videokunst van de afgelopen twintig jaar. Daarnaast zal aan ei, n ideokunstenaars worden gevraagd installaties te maken die de histo- ge'we lokatie van het Prinsenhof en het gebuik van video als uitgangspunt jes. n. Om dit aanbod in zijn geheel aan het publiek te tonen wordt het de v« geheel ontruimd. Naast een vast programma op een aantal groot- ^monitoren op vijf lokaties kan het publiek op tien lokaties in het mu- rJzelf een programmakeuze maken. ittotheken zullen, omdat het een inhaalmanoeuvre betreft, gezamenlijk Wa een aanzienlijk bedrag videotapes aanschaffen en de collectie vervol- rt Aw, jaathjks aanvullen. Behalve dat het voor de consument mogelijk en vi kunstvideobanden te huren, vormt de artotheek na deze beurs te- houd een belangrijke afzetmarkt voor de videokunstenaars. Lubberhuizen- prijs uitgereikt Benno Barnard toont de oorkonde die hij gisteren in Amsterdam ontving voor zijn roman Uitgesteld Pa radijs. De prijs werd hem uitgereikt door de Marten Toonderstichting, en werd voor de vierde keer uitge reikt. Aan de prijs is een bedrag van 10.000 gulden verbonden. De Geertjan Lubberhuizen-prijs is de prijs voor het beste de buut. De Toonderstichting beoogt met de prijs het schrijven van literair proza te bevorderen. FOTO: ANP STUTTGART De Westduitse politie heeft eind maart in zijn atelier bij Ludwigsburg een man gearresteerd die de afgelopen jaren honderden vervalste kunstwerken heeft gemaakt en ver kocht. De politie pakte ook twee handlangers op. 220 vervalste schilderijen, waaronder twee „Rembrandts", zijn in beslag geno men. De politie heeft de arrestatie nu pas bekend gemaakt om dat het onderzoek nog niet was afgerond. De 47-jarige man heeft bekend de afgelopen twaalf jaar ongeveer 300 tekeningen, aqua rellen en olieverf-schilderijen te hebben nagemaakt „omdat zijn eigen werk niet op zijn juiste waarde werd geschat", aldus een politiewoordvoerder. De verkoop van zijn werk op veilingen bracht meer dan een miljoen gulden op. Onder de vervalsingen bevinden zich Rembrandts en werk van Duitse kunstenaars uit het begin van de 20ste eeuw, onder wie Emil Nolde, Max Ackermann en Kaethe Kollwitz. Verzamelaars betaalden voor de vervalsingen bedragen tussen de 2000 en 19.000 gulden. a tl 'n Ijum Boymans-Van Beuningen: sir et ramour", achttiende- Franse prentkunst uit eigen •rwouAlot en met 10 augustus. tors» "di" IERDAM „Prent- 18: st" (uit eigen bezit) sti, nt het Rotterdamse a sum Boy mans-Van fena lingen de verzame- 18e eeuwse prenten Franse kunstenaars, ot en met 10 augustus we jzichtingen valt. dan een nogal opper- ireéki uge vorm van kunst, be- 14.1 d door kunstenaars en ^^illenden, allen verza- rond de welgestelde bur- die zich weer verzamel- 5-iO.jond het hof van Lode- XV. „Le plaisir et l'a- 90 is de titel van de expo- naar de uitbeeldingen op i< vve irenten. Er zijn er ruim iituaii ig van bijeengebracht, ide •1 de makers - het kunstenaar is in de vallen overdreven - hebben gedaan zich - mscheidene technieken g en le maken, ets, gravure "ngen daarvan, is het nogal eenvormig. De VOOlfumbezoeker krijgt welge- uit de 18e-eeuw in jmJeehte kunst is nauwelijks ing ie; het is allemaal goed irveerd werk, met grote ie vervaardigd. Dat de j vn die erop voorkomen ^72 taal zo ongeveer van de- g v e leeftijd lijken, doet er sn df zo veel toe, het doet er meer toe wat voor kle- ched ze dragen, waar ze zo'n 50rö om hebben en hoe hun ving er uitziet; en dat is laai terug te vinden. e'oi ier >en naamste aandeel levert ilezier; de liefde komt er Pruiken als huifkarren... een beetje bekaaid vanaf, er is nauwelijks iets van hartstocht te vinden op de prenten; wel hoofs en bestudeerd gedrag. Maar dat alles dermate sterk gedateerd, dat de museumbe zoeker wel drie keer moet kij ken, voor hij een beetje in de gaten heeft, waar het zo onge veer over gaat. In dat verband zijn de ruime toelichtingen die bij elkejjrent te vinden zijn, van grote waar de. De bezoeker, vindt iets over de maker van de prent, tijd van ontstaan, techniek en wat er nu zo bijzonder aan is. Zonder deze toelichtingen komt de bezoeker niet veel verder, omdat de prenten dui delijk zijn gemaakt voor tijd genoten die op de hoogte zijn met gebruiken, alle roddel en achterklap. Voor de huidige bezoeker die aanvankelijk niet veel meer ziet dan wat eenduidig, grijs plaatwerk is, behalve de uit voerige toelichtingen toch wel wat meer te ontdekken: muziekinstrumenten, de wat pompeuze inrichting van de salons en met name ook kle ding, de wijze waarop de da mes zich insnoerden om maar vooral slank te lijken en daar met enige regelmaat aan flauwvielen. En de gigantische pruiken die soms het formaat FOTO: PR van een huifkar aannamen. Waarbij opvalt, dat ook de mannen zich hele bouwwer ken op het hoofd lieten plan ten. Details Met dit soort détails wordt een goede indruk gegeven, al dan niet kunstzinnig, van het da- gelijk leven aan het hof van Lodewijk XV, die de kunsten stevig subsidieerde. En niet zonder reden. Wanneer de adel werd beziggehouden met gesubsidieerde kunstenaars, zou die adel zich ook niet in dringend met politieke be moeienissen kunnen ophou den. Adel en gegoede burgerij woonde in of bij Versailles, maakte muziek, deed aan kunst en vermaak, flaneerde en hield zich op diverse ma nieren prettig bezig. De pren- tenmakers legden dat vast, de handel in prenten was leven dig, zoals de bouquinists aan de Seine in Parijs met hun handel ook nu nog kunnen aantonen. De tentoonstelling, waarbij een uitvoerige en geïl lustreerde brochure is ver schenen, toont met enkele werkstukken ook voor die tijd nieuwe technieken, zoals prenten in pastel of krijt. FRITS BROMBERG Niek Pancras: „Hes#" van Michael Burell. Vertaling/bewerking: Louis Ferron. Regie: Maarten Verhoef. De cor: Wies Willemsen. Geluidsband: Stan Taal. Theater aan de Haven, dinsdag 10 mei, herhalingen t/m ze- terdag 21 mei. Rudolf Hess, tweede man van het Derde Rijk, vloog in de Tweede Wereldoorlog in zijn eentje naar Engeland. Daar wilde hij Engeland en de geal lieerden bewegen samen met Duitsland tegen de Russen te strijden. Hess werd gevangen genomen en pleegde op 93-ja- rige leeftijd zelfmoord in de Spandau-gevangenis in Ber lijn. In Michael Burells „Hess" zien wij Hitiers plaatsvervanger in zijn cel. Hij praat voor zichzelf en legt uit wat er met hem ge beurd is. Een camera bespiedt hem en dient samen met een levende kraai op zijn schouder als publiek. Een abstracte schildering vormt de vloer en de achterwand van de cel. Op de grond liggen stapels betypte papieren, mogelijk delen van een manuscript, omdat een hoek van de cel bezaaid is met proppen van datzelfde papier. Een schrijfmachine is het eni ge meerdimensionale decor stuk binnen de celruimte. Daarbuiten kan het publiek op twee monitoren zien, wat de camera registreert. Het toneelbeeld is in zoverre van belang dat het gevangen zijn van Hess er nauwelijks mee benadrukt wordt. Het personage laat zich er ook am per door intimideren, het praat vrijuit zonder ziin mond voorbij te praten. Had hij dat maar wel gedaan, dat was het publiek misschien wat meer te weten gekomen over de motie ven achter de vlucht naar En geland. Die blijven echter ook nu in het ongewisse, want ook Burell beantwoordt de vraag niet of Hess nu echt zo naïef was, dat hij meende dat Enge land zijn idee over „vrede" zou omarmen. Wel laat de schrij ver Hess commentaar geven op het afbreken van zijn ge vangenis en suggereert hij dat Hess een touw kreeg om zich aan op te hangen. Niek Pancras speelt een Hess die geen straffe nazi moet voorstellen, noch iemand met wie wij medelijden zouden moeten hebben. Hij levert de informatie en het beperkte ge voel van de gevangene op in dringende en toch afstandelij ke manier. „Hess" wordt daar door meer dan een roep om mededogen of een kreet van afgrijzen, het stuk zet je enig zins aan het denken. Nu zal met deze voorstelling de dis cussie rond de Twee van Bre da niet onmiddellijk oprake len. Wel kun je je afvragen, in hoeverre het zinvol is dergelij ke „symbolen" vast te houden. De kraai is daar in deze voor stelling eigenlijk het meest duidelijk over. Hij zit met een ketting vast aan Pancras' kraag. Hij maakt soms geluid, schudt herhaaldelijk zijn ve ren en poogt verder voortdu rend zijn ketens los te maken. PETER SNEL Niek Pancras in „Hess". FOTO: PAN SOK DEN HAAG Het zo succesvol verlopen inter nationale concours voor lied begeleiders, twee jaar geleden gehouden in het KoninklijkConservatori um, krijgt dit jaar een ver volg: van 3 tot 10 juli, eveneens in het Konink lijk Conservatorium in Den Haag. Inmiddels zijn 51 liedbegelei ders-pianisten geselecteerd voor het concours, dat dit jaar geheel in het teken staat van de 300-jarige herdenking van de overtocht van Willem III en Mary naar Engeland. De Nederlandse componist Robert Nasveld heeft opdracht gekre gen drie liederen te schrijven op gedichten van Jan Kuiper over Willem III: deze liederen gelden als verplicht repertoire voor de deelnemers. De NOS zal op zondag 10 juli een uit zending van twee uur aan het concours wijden, via Radio 4. De deelnemers aan het con cours komen uit Nederland, Roemenië, Hongarije, Zweden, Westduitsland, Oostenrijk, Ita lië, Engeland, Frankrijk. Bel gië, Japan, Australië, USA en Canada. In de jury, onder voorzitterschap van de bariton Ruud van der Meer, zitten on der meer vertegenwoordigers van de BBC en van Deutsche Grammophon. Dat leidde bij de eerste editie tot enkele fraaie kansen voor finalisten op grammofoon en TV- en ra dio-opnamen. Het concours wordt mogelijk gemaakt door sponsoring. De gemeente Den Haag en het ministerie van WVC zagen geen mogelijkheden het con cours te subsidiëren. Het gat van 55.000 gulden dat daarmee ontstond werd gedicht door sponsorbijdragen. Het ope ningsconcert vindt plaats op dinsdag 7 juni in kasteel Duy- venvoorde in Voorschoten, waar de mezzo-spraan Rachel- Ann Morgan zich zelf op de harp zal begeleiden. sbert Redford in Moskou J -1 eur en regisseur Robert Redford bevindt zich momenteel in ikou, waar een vierdaags festival plaatsvindt van zijn films. icl Hord is bezig met een promotietour door Europa, die onder 10 ir voert langs Cannes, om zijn nieuwste film „The Milagro Be eld War" onder de aandacht te brengen. Het is de tweede waarover Redford de regie voert, na het Oscarwinnende dinary People". DEN HAAG De orga nisatie van de Haagse zo mer, een voortzetting van het vroegere Pleinfestival, ligt dit jaar in handen van Het Gebeuren in samen werking met het Haags Filmhuis en de stichting Ooyevaer Desk. Hiermee is een einde gekomen aan de Pleinfestival-activitei ten van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming (CKV) dat sinds 1984 ie der jaar dit festival orga niseerde. Wethouder Jack Verduyn Lu- nel (cultuur. Links Den Haag) had vorig jaar in zijn notitie ..Impulsen" al laten blijken dat dergelijke activiteiten volgens hem niet bij het CKV horen Het CKV deelde die mening maar wilde dit jaar het festival nog organiseren en stelde een overgangsregeling voor. Daar toe was al overleg gevoerd met de Haagse Comedie, de Ko ninklijke Schouwburg, Dili- gentia en Korzo. Volgens Jacqueline Witte, me dewerkster van het CKV en één van de voormalige organi satoren van het Pleinfestival, heeft een ambtenaar van Ver duyn Lunel hen in eerste in stantie afgehouden van een subsidieaanvraag voor dit jaar. Ondertussen zou Het Gebeu ren benaderd zijrf door de ge meente om de organisatie sa men met de Boulevard of Bro ken Dreams in handen te ne men. Hiertoe stimuleerde die zelfde ambtenaar Het Gebeu ren om alvast subsidie aan te vragen. Het CKV verweet de wethouder in een brief niet eerst een voorstel betreffende een overgangsregeling te heb ben afgewacht. Deze ant woordde geen tijd meer te hebben om op hun standpunt te wachten aangezien de be trokken raadscommissie spoed wilde maken met de zaak. „En dan kan het CKV wel willen dat iedereen op ze wacht, maar. zo ligt het niet". Bovendien was de wethouder van mening dat het Pleinfesti val erg duur was. „De Boule vard of Broken Dreams kan zoiets veel goedkoper (120.000 gulden, red.) omdat zij hun Italiaanse straatgroepen voor een paar maanden contracte ren. Het CKV had vorig jaar voor het festival ruim twee ton nodig". Verduyn Lunel wilde alle beschikbare gelden naar de Boulevard of Broken Dreams en Het Gebeuren slui zen. Het bestuur van de CKV besloot daarop zich bij de zaak neer te leggen. Inmiddels verkeerde de Boule vard of Broken Dreams in grote financiële problemen. Directeur van het Gebeuren John Reinders stelde daarom voor het straattheatergedeelte, dat de Boulevard voor zijn re kening zou nemen, te ver plaatsen van juni naar septem ber. Dit voorstel vond echter geen genade bij de gemeente. (Reinders: „September is vol gens de wethouder waar schijnlijk geen zomer meer"). De programmering moest daarom in zeer korte tijd worden aangepast. De Haagse zomer krijgt nu onder andere vorm en inhoud door voorstel lingen van de Stichting Cerve- laat, die met 60 jongeren tus sen de 15 en 18 jaar een be werking speelt van Bertolt Brechts Turandot, onder regie van Hugo Maerten. De eerste try outs hebben plaats op het Plein op 11, 12 en 13 juni. De kosten van het festival be dragen dit jaar ruim drie ton, waarvan de gemeente 235.000 gulden voor haar rekening neemt. Het tekort hoopt men op te vullen met entreegelden en inkomsten uit horeca-acti- viteiten. De Haagse Zomer duurt van 11 tot en met 25 juni. Droom In het Haags Filmhuis is van 11 tot en met 19 juni een vier tal installaties van Benjamin Bergery en John Thompson te zien. Bergery is docent aan het Massachusets Institute of Technology. Zijn bedoeling is om het Filmhuis om te tove ren tot een „Interactive Gar den". een soort tuin vol vide oprojecten voor interactieve kunst. Dit is een kunstvorm waarbij de toeschouwer actief deelneemt aan het project. Én van de ideeën achter de Inte ractive garden is om kunst te laten zien die computer en in teractieve video combineert. Marc Thelose van het Film huis: „De belangrijkste instal latie is het „Interactive Bed". De toeschouwer kan, door zich op het bed te bewegen, de vi deobeelden veranderen. Ieder een kan op deze manier zijn eigen droom creëren". Stichting Ooyevaer Desk orga niseert van 14 tot en met 19 juni het Audio Art Festival in het Zeebelt theater. Audio Art is een stroming in de muziek die zich kenmerkt door het vrije gebruik van alle mogelij ke middelen ten behoeve van nieuwe composities. Musici uit Japan, Engeland, Amerika, Belgie, Duitsland en Neder land zullen hier uitvoeringen geven. Het Gebeuren organiseert van 15 tot en met 19 juni de activi teiten op en rond het Plein, met muziek, theater en beel dende kunst. De opening op het Plein geschiedt op 15 juni om 17.00 uur met medewer king van de Fanfare van de eerste Liefdesnacht, Mark Kingsford en Peer de Graaf. Op 19 juni.de laatste avond moet een „knaller" van een multi media spektakel de acti viteiten op het Plein afsluiten. In de vier tussenliggende da gen zullen van twaalf uur 's middags tot één uur 's nachts allerlei optredens plaats heb ben. Zo is er op 16 juni een dichtersavond, gepresenteerd door Jules Deelder met mede werking van onder andere Bart Chabot, Simon Vinke- John Reinders, directeur van' Het Gebeuren. FOTO: SP noog, Pamela Koevoets en Gust Gils. Theatermaker Peter Zegveld bezoekt het Plein op 16, 17, 18 en 19 juni met zijn Doos Zeg veld, een kubus van achten- eenhalve- bij achteneenhalve meter, waarin van alles te zien is. Het Willem Breuker Kol- lektief is op 19 juni present. Verder zijn er optredens van Jump Dicky Jump (16 juni), Trio Cor Witjes (17 juni), De Generaal van Heusden (16 juni), popgroep Magnificent Seven (17 juni), Parking van Loes Luca en Olga Zuiderhoek (17 juni), Tori (18 juni), een Damesavond onder leiding van Loes Luca (17 juni), Orga- nics (17 juni). Coupe Cubana (18 juni), Trio Java (19 juni), Jimmy the Weazel (19 iuni) en vele, vele anderen. Van vijf Haagse beeldende kunstenaars zal werk te zien. zijn: Rien Monshouwer, Adriaan Nette, Horst. De Haagse Zomer wordt op 25 juni afgesloten in het danstheater op het Spui met de dansvoorstelling A quiet me«k Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. kunstagenda Woensdag 11 mei DEN HAAG Koninklijks Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 20.15: Haagse Co medie: 'Tolken' van Ronald Har- wood: regie Adrian Brine; met o.a Anne-Wil Blankers en Andrè van den Heuvel. Appeltheater (Duinstraat 6. tel. 502200) 20.15: Toneelgr. De Ap pel: 'Ghetto' van Joshua Sobol; regie Erik Vos; met o.a. Sacha Bulthuis, Aus Greidanus, Carol Linssen. Robert Prager en Eric Schneider. Theater aan de Haven (West duinweg 230. tel. 543202) 20.30: Het Gebeuren/De Balie Prod.: 'Hess' van M. Burell; regie Maar ten Verhoef; door Niek Pancras. Korzo (St. Jacobstr. 16 k) 21.00: Theaterschoolcircuit: 'Insomnia'; regie Mike van Alfen; met Mir jam van Dam, Nancy Nievaard, Sandra Macrander en Monique van Hinte (mime). Muziektheater (Spui) (Dansthea ter). 20.15: Ned. Balletork. Koninklijk Conservatorium (Ju liana Van Stolberglaan 1, tel. 814251) 20.00: 'Mei-concert'; werken van Cameron. Van Em merik. Ford en Stockhausen. Circustheater (Gevers Deynoot- plein 50 tel. 558800) 20.15: The Hot Ice Show. Paard (Prinsegracht 12) 21.30: Film 'Betty Blue'. Theater Zeebelt (Willemstraat 7) 20.30: Beelhouwersforum HCAK olv Philip Peters. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Three men and a baby (al); 18.30, 21.15. EUROCINEMA II: Suspect (al); 18.30, 21.15. EU ROCINEMA III: Last emperor (al); 20.15. EUROCINEMA IV: Amsterdamned (12); 18.45, 21.30. do. za. ook 13.45. zo. ook 13.45. 16.15. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Someone to watch over me (12); 19.00, 21.15. Junglebook (al); wo 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Cry Freedom (al); 20.00. zo. ook 14.30. Three men and a baby (al); No way out (al); Moonstruck (al); Fatal attraction (12); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): Dirty dancing (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414 When she was bad (16); 14.30, 19.00. 21.15. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): Amsterdamned (12); zo. 20.15. za. ma. 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Dirty Dancing (al): 14.45, 19.00. Nuts (al); ma. di. 21.15. CITY THEATER II: Amsterdamned (12); 19.00. ma. di. 14.45. Best seller (12); 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Dirty dancing (12); ma. di. 20.15. ma. di. 15.45. De aanslag (aly. ma. di. 20.30. Amsterdamned (12); wo. 15.45, 19.00, 21.15. KINDERVOOR STELLING: De reddertjes; 14.00, 15.45. Gullivers reizen; 14.15. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): The principal (12); vr. t/m di. 20.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): Less than zero (12); 14.00, 19.00, 21.30. ASTA 2: Moonstruck (al); 14.00, 19 00, 21.30. ASTA 3: Wall street (al); 14.00. 18.45, 21.30. BABYLON 1 (Winkel centrum Babylon, tel. 471656): Cavalleria Rusticana, I Pagliac- ci (al); zo. 11.00. Someone to watch over me (12); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 2: Fa tal attraction (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: Broad cast news (al); 14.00. 20.15. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Three men and a baby (16); 14.00, 18.45, 21.30. CI NEAC 2: Dirty dancing (al); 14.00. 18.45, 21.30. CINEAC 3: A Clockwork orange (al); 18.45. 21 30. ma. di. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Three men and a baby (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: The last em peror (al); 14.00, 20.30. ME TROPOLE 3: Cry freedom (al); 14.00, 20.15. wo. 14.00, 20.30. METROPOLE 4: Baby boom (al); 14.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 5: Once upon a time in America (al); 18.45, 21.30. ma. di. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): No way out (12); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Amster damned (12); 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 3: Death wish 4 (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Empire of the sun (16); 13.45. 18.45, 21.30. STU DIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Good Morning Babilo- nia (16); 19.15, 21.45. wo. 14.15. STUDIO 2: Hersenschimmen (16); 19.00, 21.30. wo. 14.00. STUDIO 3: Oci ciornie (16); 19.00, 21.30. HAAGS FILM HUIS (Denneweg 56, tel. 459900): Zaal 1Au revoir les enfants; 19.30, 21.45. Zaal 2: Brief Encounters en Arabesken 19.30. Angelheart 21.45. Zaal 3: ma. Gunfight at the o.k. corral; dl. La bataille du rail; wo. De KINDERVOORSTELLINGEN e CINEAC 3: Jungle book; wo. 14 00. METROPOLE 5: Jungle GRATIS ELK WOENSDAG DE BIJLAGE BI) UW KRANT MET INEORM ATIE OVER FILMS. MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17