Aad de Mos belooft finale met spektakel s£ Eaykerbuvk mist rintkwaliteit RT CeidócSomtmt DINSDAG 10 MEr.1988 PAGINA 9 en(J3 onderzoekt leden NSB'er INGEN De Nederlandse Boks- it" QNBB) start vandaag een onderzoek oorlogsverleden van Willy Kregel, arige omstreden voorzitter van het )"Vrin°°rd- Kregel, tot 30 mei nog voor- v Van het district, kwam in opspraak litspraken van oud-scheidsrechter il in het programma Sport Studio, ichtte Kregel, van 1963 tot 1965 van de NBB, van een oorlogsver- NSB'er. Bril kwam in 1985 al in _jr tegen Kregel, die toen opnieuw lorzitter wilde worden, stopt met zijn voorzitterswerk in noord, maar is van plan door te docent bij de boksbond in de oplei- r 6" a scheidsrechters en juryleden. Een Schapers start met een zege ROME Michiel Schapers is het toer nooi om de open tenniskampioenschap pen van Italië gisteren begonnen met een overwinning. De Rotterdammer versloeg in de eerste ronde de Italiaan Omar Urbinati in twee sets: 6-3, 6-4. De als achtste geplaatste Argentijn Martin Jaite werd uitgeschakeld. De fi nalist van Monte Carlo verloor in twee sets kansloos van de Oostenrijker Tho mas Muster: 6-2, 6-1. Hester Witvoet is maandag in de eerste ronde van het tennistoernooi in West- Berlijn uitgeschakeld. De Nederlandse verloor in twee sets van de Tsjechoslo- waakse Radka Zrubakova: 5-7, 3-6. AZ vecht zijn degradatie aan ALKMAAR Het bestuur van AZ wil via de tuchtcommissie betaald voetbal alsnog degradatie naar de eerste divisie verijde len. AZ heeft het bestuur betaald voetbal gisteren laten weten dat de wedstrijd PEC Zwolle - Volendam van afgelopen zondag als niét gespeeld moet worden beschouwd. Na minimale inspan ning veroverden PEC en Volendam ieder een punt (0-0), waar door AZ ondanks de overwinning op FC Den Haag (3-1) degra deerde. Volgens AZ is de gang van zaken in strijd met artikel 10 van het reglement wedstrijden betaald voetbal van de KNVB. In lid ld staat dat een wedstrijd als niet gespeeld moet worden be schouwd „als naar het oordeel van het bestuur opzettelijk een zwak elftal is opgesteld of een elftal opzettelijk beneden zijn kunnen speelt". De Alkmaarse club meent dat van het laatste sprake is. „Het bestuur van AZ", deelde de club mee „heeft het bestuur betaald voetbal van de KNVB schriftelijk geattendeerd op de verantwoordelijkheden van de KNVB op de naleving van de reglementen en het bestuur tevens verzocht de onderhavige kwestie aanhangig te maken bij de tuchtcommissie betaald voet bal". Liverpool stopt op 90 punten LIVERPOOL Liver- pool heeft gisteren de competitie in de Engelse eerste divisie afgesloten met een gelijkspel (1-1) tegen Luton. Het eindto- taal van de Engelse kam pioen kwam daarmee op negentig punten, negen meer dan Manchester United. De nummer twee won de laatste wedstrijd met 2-1 tegen Wimble don. Zaterdag staan Li verpool en Wimbledon tegenover elkaar in de Cupfinal. Amerikaans duo springt record COLUMBUS Bij atletiek wedstrijden in Columbus (Ohio) hebben de Amerikanen Tom McCants en Jerome Car ter afgelopen zondag het na tionale record hoogspringen op 2 meter 36 gebracht. Het duo bezet nu de eerste plaats op de wereldranglijst van dit sei zoen. Het Amerikaanse record stond sinds 1985 met 2.35 op naam van Jim Howard. Mc Cants had die prestatie dit sei zoen al geëvenaard. Albert Ro binson behaalde een dubbele sprintzege: de 100 meter in 10,29 seconden, de 200 in 20 '2. WIELERCOACH BOSKAMP WEG WOERDEN André Boskamp gaat na dit seizoen weg als bondscoach voor de Nederlandse amateur-wielrenners, na dat besprekingen over een eventuele contractverlenging waren mislukt. Op 1 februari van het volgend jaar komt er een eind aan het dienstverband. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie maakte de scheiding nu reeds bekend om de opvolging tijdig te kunnen rege len. André Boskamp had drie jaar lang de leiding over de Nederlandse topa- mateurs. Hij wilde een andere invulling van zijn dienstverband. De trainer/be geleider zag voor zichzelf een functie van technisch directeur of wel algeheel traingscoördinator. se -• van hjWeltz passeert als winnaar de finish in de vijftiende etap- i boort de Ronde van Spanje. ?weestj FOTO: AP g mag J J ïerste I •raZan[ QUIRZE DEL k'cheiES Luc Suyker- ord. Wj hield zijn belofte, zee teig kondigde hij aan 'u het lij in de vijftiende -ramp^ zou aanvallen, t waarfrbuyk was in de 166 t. Hetjeter tussen Seo de* Wax", en Sant Quirze des l te zj inderdaad de meest ln5hTB renner, maar de ransig in Spaanse Wax* werd weer eens i keerperd aan het feit dat gewetet kan sprinten. Zo ïg hem de verdiende rinning. De dagprijs oor de Deen Johnny L die wel over een ;hot beschikt. •buyk was al na dertig iter animator van de i ontsnapping van bete- a hij met Weltz en de Italiaan Bergamo van het pe loton wegreed. Zes kilometer verder voegde Luis Herrera, de Vuelta-winnaar van vorig jaar, zich bij het drietal. De voorsprong groeide tot maxi maal twee minuten, alvorens de Nederlander René Beuker reageerde en samen met vijf anderen naar de kopgroep reed. Acht renners sprintten uitein delijk voor de overwinning, nadat René Beuker in de bocht voor de hellende aankomst te vergeefs had proberen te ont snappen. Nota bene Luis Her rera verijdelde zijn vlucht. De Colombiaan mengde zich zelfs in de eindspurt en kwalificeer de zich als derde, achter Weltz en de Italiaan Bordonalli. Voor Suykerbuyk was niet meer dan de vierde plaats weggelegd. „Ik kan nu een maal niet sprinten, vandaag is me dat weer falikant opgebro ken", aldus de teleurgestelde renner. ifd bezwijkt er druk - De in Zuidafrika n atlete Zola Budd heeft i Londen bekendge- Jdat zij op medisch ad- II de internationale com- I stapt en naar Zuidafri- lugkeert. Budd (21) zei J niet meer de kracht lm te blijven vechten te- leschuldigingen dat zij I Zuidafrika zou hebben liomen aan een competi- druk van de afgelopen Jtenissen heeft mijn ge lid dermate op de proef I dat ik mij niet meer in woel te blijven meedoen I internationale competi- Idus Budd. MILJOENENDUEL JOHNSON/LEWIS LOS ANGELES Een Ja- panse firma heeft overeen stemming bereikt met Ben Johnson, wereldrecordhouder en wereldkampioen op de 100 meter, en olympisch titelhou der Carl Lewis voor drie rechtstreekse duels op de sprint. Voor een bedrag van ruim een miljoen gulden per persoon moeten de Amerikaan en de Canadees een keer de 100 en twee keer de 200 meter lopen. De rivalen zullen elkaar op 27 juni in Parijs op de 100 meter treffen. De dubbele sprints staan later in het jaar in Zurich en West-Berlijn op het programma. i I weken cel voor voetballer BOSCH De politierechter in Den Bosch heeft gisteren jarige voetballer J.S. van RKJVV uit Den Bosch conform jveroordeeld tot vijf weken gevangenisstraf waarvan twee 'aardelijk. De man heeft vorig jaar september na een uit rijd in Alem de 56-jarige scheidsrechter P. Hermans gesla- or de KNVB is S. voor vijf jaar geschorst. Aad de Mos (rechts) en zijn mannen geloven er in. Van links naar rechts Erwin Koeman, Piet den Boer, Graeme Rutjes en Wim Hofkens. Zij verzorgen nog meer Nederlandse inbreng in de Europa Cupfinale in Straatsburg. FOTO: ANP STRAATSBURG Een wereld van verschil in een straal van nog geen tien kilometer. Waar Ajax gisteren koel en zakelijk de pers informeerde over de stand van zaken aan de vooravond van de Eu ropa Cup Il-finale mor gen in Straatsburg, daar ging het er bij tegenstan der KV Mechelen ouder wets gemoedelijk aan toe. Onder het genot van een pintje en een hapje stak de ontspannen ogende trainer Aad de Mos zijn praatje af. Bij de perscon ferentie van Ajax werden, alleen de vragen, die be trekking hadden op de fi nale beantwoord. Gevoe lige zaken als het op han den zijnde vertrek van Bosman en de positie die Barry Hulshoff het ko mende seizoen gaat be kleden, werden door de clubleiding angstvallig ontweken. Barry Hulshoff, die contacten heeft met een buitenlandse club over een functie als hoofdtrainer, twijfelt over de opstelling voor het duel van de waarheid. Hij weet nog niet of hij moet kiezen voor Hennie Meijer of Arnold Scholten. „Mijn beslissing heeft gevolgen voor de opstel ling van de rest van de ploeg". Hulshoff doelde op de speelwijze van Ajax. Hij vreest de gevaarlijke counters van KV Mechelen, waardoor hij waarschijnlijk voor extra zekerheid zal kiezen. Dat is in het voordeel van Arnold Scholten, die dan een verde digende taak op het midden veld zal krijgen. Hulshoff: „Ik vrees de com pactheid van KV Mechelen. Die jongens zijn in staat om in een mindere periode keihard voor elkaar te werken. Daar staat tegenover, dat wij juist van onze eigen kracht moeten uitgaan. Ik verwacht dat KV Mechelen zich aan ons zal aanpassen. Het is daarom be langrijk zo snel mogelijk in ons eigen spel te komen". Vervolgens merkte een Belgi sche collega op, dat Ajax in het voordeel zal zijn omdat de finale slechts uit één duel be staat. Hulshoff dacht daar overigens anders over. „Het is prettig te weten, dat er in Bel gië zo wordt gedacht, maar ik geloof niet dat het spelen van één wedstrijd juist voordelig voor ons zal zijn". Half uur Een half uur na de meeting van Ajax ontving KV Meche len de pers in een hotel, dat was behangen met roodgele stickers en vaantjes. De club had zelfs een eigen ober mee genomen naar Frankrijk, die ervoor moest zorgen dat de spelers en de gasten niets te kort kwamen. Trainer Aad de Mos inhaleerde de grote be langstelling voor zijn club met volle teugen. Aan het eind van een lange tafel, waar etensresten verraadden dat de inwendige Belg een uurtje eerder versterkt was nam De Mos plaats om vervolgens zijn zegje te doen. De Mos, die tweeëneenhalf jaar geleden bij KV Mechelen in dienst trad en de club van uit het niets naar de Europa Cupfinale loodste, kroop gre tig in de huid van de under dog. „Wij hebben niet het imago, dat Ajax heeft opge bouwd. Die club begint im mers aan een zesde Europese firrale. wij debuteren dit jaar op dit niveau. Natuurlijk zou het een ontgoocheling zijn voor de jongens als wij het niet zouden redden, maar een Ajax neemt ook „kneusjes" mee STRAATSBURG Ajax heeft van de Europa-Cupfinale in Straatsburg een sociaal-getinte reünie gemaakt. In het Amster damse gezelschap reisden de pas geopereerde Ronald Spelbos, de afgekeurde Robby de Wit, de van een beenbreuk herstellen de back Danny Hesp en de overbodige reserve-doelman Erik de Haan mee. Het viertal zit morgen op de tribune, met nog eens 9600 Nederlanders. Ajax kon niet meer toegangsbewijzen bemachtigen. Het Meinau-stadion in Straatsburg telt na aftrek van de veiligheidszones rond de 45.000 plaatsen. Vorig jaar reisden tienduizend Nederlanders met Ajax naar Athene. Spelbos miste toen ook de finale door een knieblessu re. Aan dat gewricht is hij twee weken geleden operatief ge holpen. De meniscus is verwijderd, terwijl bleek dat een kruis band was ingescheurd. Daar heeft de voetballer, die toegelaten is tot de cursus oefenmeester 1, niets aan laten doen. schande is het zeker niet. KV Mechelen begint pas. Dit is al een enorme reclame voor de club". Aad de Mos is er dan ook hei lig van overtuigd, dat de Bel gische provincieclub toekomst heeft. „Nederlandse verslag gevers vergeleken KV Me chelen wel eens met AZ, maar dat vind ik nonsens. Deze club heeft wel degelijk mogelijkheden op lange ter mijn. KV Mechelen is geen' luchtballon. Er staat nu een ploeg op het veld en in de toe komst zal er op verantwoorde wijze geïnvesterd moeten en blijven worden. Vervolgens moeten wij zorgen dat de in frastructuur binnen de club perfect is en dat er een nieuw stadion komt. Dat laatste is inmiddels definitief. Met in gang van het seizoen 1989- 1990 spelen wij op een andere locatie in een nieuw onderko men. Met de bouw wordt bin nenkort begonnen. Aan de trainers en spelers is het ver volgens de taak om de club zo goed mogelijk te verkopen. Dat zal wel lukken". Miljoenenpubliek Aad de Mos belooft het mil joenenpubliek, dat morgen avond voor de tv zal plaatsne men, een onvergetelijk duel. „Het wordt een bijzondere fi nale. Ajax spreekt zeker bij m'n Hollandse spelers erg tot de verbeelding en voor mij is het gezien mijn verleden als trainer daar ook wel een ge voelig treffen. Toch zou het een verrassing zijn als wij winnen. Het zou in ieder ge val leuk voor de spelers zijn en zeker voor mij". „Wat er ook gebeurt, wij zul len onze speelstijl zeker niet verloochenen. Ajax en KV Mechelen hebben beide een verschillende spel-opvatting. Wij spelen in elk geval aan trekkelijk voetbal. Zeker in onze thuiswedstrijden hebben wij de mensen wat laten zien. 25 Mille de man STRAATSBURG Ongeacht winst of verlies ontvangen de spelers van Ajax na de Euro pa-Cupfinale tegen KV Me chelen een premie van zo'n 25.000 gulden. Vice-voorzitter André Kraan wilde niet de exacte hoogte van de verdien ste uit het Europese beker- voetbal noemen. Uit zijn uit latingen was de som van een kwart ton per speler echter af te leiden. Bij Ajax delen ook de tussentijds geblesseerde ge raakte Spelbos en Hesp mee. Zaterdag ontstond tijdens de training onmin over het pre miestelsel, waarna de spelers zelfs met een staking dreig den. Zondag kwamen beide partijen toch tot overeenstem ming. Larsson speelt STRAATSBURG De bles sure van Peter Larsson is niet zo verontrustend als zondaga vond werd aangenomen. De Zweedse voorstopper, die met een gekwetste enkel voortij dig het competitieduel tegen FC Groningen moest staken, speelt morgenavond in de Eu ropa Cupfinale tegen KV Me chelen normaal mee. Bij KV Mechelen ontbreekt waar schijnlijk Pascal de Wilde. De middenvelder kampt met een hardnekkige liesblessure. Bosman wacht STRAATSBURG John Bosman is bij een negatief re sultaat van Ajax in de Europa Cupfinale tegen KV Meche len van plan zijn beslissing over zijn persoonlijke voetbal toekomst donderdag openbaar te maken. Als Ajax de Euro pese beker wint, stelt Bosman de bekendmaking van zijn nieuwe werkgever nog enkele dagen uit. De international heeft al te kennen gegeven, dat hij voor een Belgische club kiest. Gezien de relatie tussen Bosmans zaakwaarne mer Lagendijk en Mechelen (Lagendijk zit bij de wedstrij den als adviseur in de dug out) lijkt Bosmans verhuizing naar KVM een kwestie van dagen. Gevoetbald op de helft van de tegenstander. Tegen Ajax zul len wij ook moeten zorgen dat het een aantrekkelijke wed strijd wordt. Het wordt een duel, dat alle kijkers zal boei en. Een wedstrijd met veel spanning, uitersten en goals. Het wordt een wedstrijd, die de mensen lang zal heugen. Dat verzeker ik jullie". RICHARD THANNHAUSER Oranje speelt ereduel De Wit de erewedstrijd voor de Aia- cied Rob de wit op zaterdag 28 mei in Amsterdam. De Wit werd afgekeurd voor betaald voetbal, omdat hij niet vol doende hersteld was van de hersenbloeding in de zomer van 1986. De 24-iarige linker spits maakt deel uit van een Ajax-team, dat wordt aange vuld met spelers van FC Utrecht. Het Nederlands elf tal. in voorbereiding op de EK. komt in zijn sterkste op stelling in het veld, inclusief Ajacieden. moet nog veel bereiken. :gin net, maar ik heb het ik dat ik werk bij Real Irid, de club met het I Prest*8e in 6e wereld. lOJirdoor speel je automatisch r het nationale elftal en ld wedstrijden op niveau. Spil zwaar leven? Nee, dit is j geweldig vak. Zwaar, ;rve>' de offers worden ruim- oots gecompenseerd. Ik el zeventig wedstrijden per De psychische inspan- |p__g, het verantwoordelijk- ^""Ilfisgevoel ten opzichte van Supporters is enorm. We- RTOIl dat je altijd moet winnen. spanning. De passie op de U Utunes- Die druk kan ande- gevolgen hebben op je ■joolM en slaat vervolgens over je fysiek. Je kunt je daar- onttrekken door heldere te hebben, weten wat iet én zonder bal moet Dan kan je de show ste- :tballer Emilio Butra- :no in de Telegraaf) ontwikkeling van Eric ida. Als je ziet hoe hij Kieft uitschakelt. Grote f o !64,tn' 3éi ACHT^- klasse. Vier jaar geleden zag ik hem voor het eerst. Alle ballen ketsten van 'm af. Ik zei: wat is dat, joh. Heel groot en geen enkel balgevoel. Hij is een typisch voortbrengsel van de huidige maatschappij. Een jongen die op voetballen is gestuurd. Die voetballen al leen bij de club en verder niets. Die heeft een geweldige achterstand omdat-ie niet of nauwelijks op straat heeft ge voetbald. Die is 17 en heeft geen balgevoel omdat-ie nooit een tennisbal aan z'n voeten heeft gehad. Voor Eric Gouda is het heel goed dat we twee keer per dag zijn gaan trai- (RKC-trainer Leo van Veen in Voetbal International) „Bij het begin van het seizoen heeft elke renner van onze ploeg een karakertest onder gaan. Een deel van mijn per soonlijkheid werd als hard en kil omschreven. Daar ben ik toch even van geschrokken. Zelfs had ik dat nooit zo erva ren. Het heeft een diepe in druk op me nagelaten. Maar, ik vind de maatschappij veel harder, oneerlijker en meedo genlozer dan de wielrennerij. Heo laf ze elkaar in het za kenleven kunnen afmaken, tsionge, tsjonge. (VVielrennener Hennie Kui per in Nieuwe Revu) „Ik groeide op in het voetbal en daar krijg je toch een an der idee over hoe je als indi vidu moét presteren binnen een team; als ik maar goed speel is het oké, ook al speelt de rest waardeloos. Maar nu weet ik dat je het, met zijn al len moet doen. Vroeger kreeg ik bossen gele en rode kaar ten, omdat ik uit mijn bol ging door een scheidsrechter of zo. Op die momenten had ik wel gelijk ik heb altijd gelijk maar ik wet'inmid dels dat ik daar niets mee op schiet. Ik ga zelf misschien beter spelen omdat ik kwaad ben op iemand, maar er zijn nog vijf anderen die mogelijk juist minder gaan presteren". (Volleyballer Marco Brou wers in Trouw) „De Nederlandse cricketwe reld van hoog tot laag is er veel te weinig van doordron gen dat het buitenland op het ogenblik grote belangstelling heeft voor Nederland. De uit nodiging van Central Districts in Nieuw-Zeeland kwam niet alleen omdat Nederland die finale in 1986 haalde, maar Marco van Basten FOTO: ANP ook omdat de Nieuw-Zeelan- ders uit eigen ervaring weten hoe lang en hard de strijd om de mondiale erkenning is. Er is behoefte aan verbreding van de internationale subtop". (Klaas Vervelde, voorzitter van commissie Top-cricket Nederland, in de Volks krant) „Aan het eind van de jaren zeventig was ik op zoek naar een methode om de naamsbe kendheid van mijn bedrijf te vergroten. De keuze viel op sportsponsoring, want dat is de goedkoopste manier. Bas ketbal leek me de aangewe zen sport. Maar de club die ik óp het oog had, wilde onmid- delliik twee Amerikanen aan trekken. Dat werd me te duur. Tot een vriend van mij me adviseerde om in de voet bal wat te doen. Ik zei: Par don, je begrijpt me verkeerd, het moet goedkoper. Maar hij wist in de tweede klasse nog wel een jonge, dynamische club die hogerop wilde. Dat was KV Mechelen". (Voorzitter John Cordier van KV Mechelen in NRC Handelsblad) „Om het stardom kan ik me niet zo druk maken. Voetbal len vind ik leuk, maar van al die journalisten en al die sup porters zou ik mesjogge worden. Ruud Gullit kan met die kop van hem bijna geen stap buiten de deur zetten. Hij doet zijn boodschappen op speciale tijden. Van die din gen heb ik gelukkig geen last. Dat komt natuurlijk ook om dat ik er een beetje als Jan Modaal uitzie". (Voetballer Marco van Bas ten van AC Milan in de Haagsche Courant) „De dag na de halve finale te gen Real Madrid was ik met hetzelfde Nederlandse gezel schap in een Spaanse provin ciestad. Per ongeluk kwamen wij tussen een tiental voetbal lende Spaanse jongetjes te recht, die binnen een paar tel len in de gaten hadden dat wij Nederlanders waren. „Pé-Es- Oebé" (PSV) roepend maak ten zij agressieve en obscene gebaren. Toen wij vriendelijk en volwassen teruglachten, begonnen ze ons met stenen te bekogelen. Inderdaad, voetbal is oorlog en de televi sie-commentatoren zijn er van de generaals". (Columniust Rik Zaal in de VPROgids) sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Spanje Vijftiende etappe van Seo de Urgel naar Sant Quirze del Valles: 1. Weltz (Deri) 166 km in 4.04.13, 2. Bordonalli (Ita), 3. Herrera (Col), 4. Suykerbuyk (Ned). 5. Aja (Spa). 6. Beuker (Ned), 7. Bergamo (Ita). 8. Quecedo (Spa) al len zelfde tijd als Weltz, 9. Ilegems (Bel) op 17 sec. 10. Martinez Oliver (Spa) z.t., 11. Urruti (Spa) op 0.58, 12. Joaquim Hernandez (Spa) z.t., 13. Kelly (Ier) op 5.09, 14. Moreda (Spa). 15. Dominguez (Spa) zelfde tijd als Kelly. Overige Nederlanders: 111. Nij- boer op 13.08, 132. Hermans zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Cublno (Spa) 62.14.23, 2. Fuerte (Spa) op 3 sec., 3. Kelly (Ier) 0.33, 4. Dietzen (Wdl) 0.53, 5. Parra (Col) 0.57, 6. Mil lar (Gbr) 1.48, 7. Blanco-Villar (Spa) 4.37, 8. Cordoba (Spa) 5.16, 9. Pino (Spa) 5.50, 10. Schepers (Bel) 7.24, 11. Palacio (Col) 8.06, 12. Echave (Spa) 8.10, 13. Caritoux (Fra) 8.38. 14. Mujika (Spa) 10.12, 15. Laguia (Spa) 11.30^^25. Suykerbuyk 27.49. 122. Beuker"-. 1.55.08, 123. Hermans 1.59.1&V126. Nijboer 2.11.35. Vredestibera Proloog: 1. Ampler (ODI) 3,1 km In 4.52, 2. Oegrjoemov (Sov) op 0.01, 3. Kreuziger (Tsj) z.t., 4. Konitsjev (Sov) z.t., 5. Ludwig (ODI) op 0.04, 6. Schur (ODI) z.t., 7. Poelnikov op 0.06, 8. Staikov (Bul) z.t., 9. Jaskula (Pol) op 0.08, 10. Oeslamin (Sov) z.t., 15. Jagt (Ned) op 0.09, 25. Cordes (Ned) op 0.14, 32. Harmeling (Ned) op 0.17. 42. Dekker (Ned) op 0.20, 48. De Vries (Ned) op 0.23, 50. Zanoli (Ned) op 0.24. IWAZ Etappe Betje Wolfatraat Amateurs: 1. Toine van der Knaap (WWV) 70 km In 1.39.29, 2. Ben Le- derer (W.DId), 3. Marco Vermey (Bol lenstreek), 4. André Grootveld (Woer den). 5. Wouter Jansen (Ahoy), 6. Rene van Tol/Avanti). 7. Peter Uitten- daal (Boll), 8. Marco v.d. Sman (Spar taan), 9. Alister Wood (Engeland). 10. Nico Toussalnt (WWV). 11. Herman Bakker (Trias), 12. Dennis v.d. Meiden (WWV), 13. Eamon Rooney (Eng), 14. Peter Hogervorst (WWV). 15. Harm Jansen (Ahoy). 16. André Hogervorst (Boll), 17. René Guyt (Swift), 18. Mar cel v.d. Vliet (Woerden), 19. Oliver Rady (WDId), 20. Richard Havik (Zoe- termeer). Ploegen: 1. Westland Wil Vooruit 47 pt. 2. Bollenstreek 37 pt, 3. Ahoy 22 Pt. Dames: 1. 1. Monique Knol (Elro), 2. Cyntha Lutke-Schipholt (De Wit A). 3. Monica de Waal (Treslong). 4. Mary van Gaaien (De Wit B). 5. leontlen van Moorsel (Treslong). 6. Conny Meijer. 7. Ingrld Haringa, 8. Jolanda Cools (Treslong). 9. Cora Westland (Elro), 10. Anita Kruse. Ploegen: 1. Treslong 56 pt, 2. Elro 32 pt, 3. De Wit A 26 pt. 4. De Wit B 24 Pt- PAARDESPORT Koersen van Alkmaar EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. Bright Eyes (A. Konijnenburg) 2.58,1 - 1.27,3, 2. Beer K. 3. Berdien du Nord. Toto: winnend 4.90, plaats 2,40 7,10 2,60, koppel 38,70. trio 947,20. TWEEDE KOERS. 2040 meter 1 Bry- Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de diverse sportprijs vragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 18: le prijs: 1 x 388.548,40; 2e prijs: 8 x 18.750,00; 3e prijs: 139 x 1088.80; 4e prijs: 5629 x 26.80; 5e Ïrijs: 80.479 x 5,00 oto 18: le prijs: 4 x ƒ5.074.50; 2e f 25.60. Toto-gelijk 18: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 1 x ƒ315,90; 3e prijs: 16 ƒ98.70; 4e prijs: 309 x ƒ8,10. an Harvester (B. Dapper) 2.51,1 - 1.23,9, 2. Carin Marco, 3. Carthamus G. Toto: winnend 5,30, plaats 1,90 3,30 2,30. koppel 25,60, trio 162,30. DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Blan- ka T (A. de Wrede) 2.49,5 - 1.23,1, 2. Bettina Geluk, 3. Bea V. Toto: win nend 17,70, plaats 6.00 4,20 5,80. koppel 92,40, trio 2.258,60. VIERDE KOERS. 2040 meter 1. Area Wogmeer (Mw. M. Elzinga) 2.50,7 - 1.23.7, 2. Zo'n Evento. 3. Anandi. Toto: winnend 9,90, plaats 2,30 2,60 2,50. koppel 15,50, trio 233.60. VIJFDE KOERS. 2380 meter: 1 Blan- ca Capello (A. Suykerbuyk) 3.20,9 - 1.24,4, 2. Aro S. 3 Anton Belwin. Toto: winnend 5,60 plaats 1.50 1,70 2,90, koppel 8,20. trio 205.10. ZESDE KOERS. 1700 meter: 1. Bar bara Fox (J. Offenberg) 2.20,7 - 1.22.8, 2. Adonis Sypesteyn, 3. Zirta- ki. Toto: winnend 3,90, plaats 1,90 1,70 2,80, koppel 13,60, trio 390,80. ZEVENDE KOERS. 2380 meter: 1. Apple Buitenzorg (A. Mollema) 3.13,9 - 1.21,5, 2. Zeb van de Lente. 3. Wlv ke Toogwijk. Toto: winnend 7,10. plaats 1,60 1,40 1,20. koppel 13,30. trio 80,40. ACHTSTE KOERS. 2040 meter: 1. Zorro Six (A de Wrede) 2.45,1 - 1.20.9, 2. Ype S. 3. Yselina Hemmen Toto: winnend 10,10. plaats 1,60 1,20 1,80, koppel 9.60, trio 141,90. NEGENDE KOERS. 2040 meter 1 Ypco Oostland (Ao. de Wrede) 2.42.6 - 1.19,7, 2. Wish of Thljssen, 3. Wan da Volo. Toto. winnend 2.20. plaats 1.00 1,40 1,30, koppel 5,00, trio 40,40. TIENDE KOERS. 2700 meter: 1. WolL domes (R. Pools) 3.47,2 - 1.24,1, 2. Zuvlel Anjo, 3. Arie S. Toto: winnend 3,20, plaats 1,50 1,40 2,10, koppel 8,90, trio 202,70. ELFDE KOERS. 2040 meter: 1. Zadkl- ne D (R. van Stam) 2.50.3 - 1.23,5, 2. Ymirames, 3. Yvento. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10 1,50 2,50, koppel 4.00. trio 90,80. TOTAUSATOROMZET: 319.971,00. VOETBAL Landelijke jeugd Hoofdklasse 8: Geldrop-Feyenoord 1- 7. Sparta-FC Den Haag 2-1.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9