ui lerlijk portret van pianist Glenn Gould (OS moet terug naar de Waalsdorpervlakte gekleurd gezien ?adio/televïsïe £eidóc6otixa/rit DINSDAG 10 MO 1988 PAGINA 17 dertigste april en die eerste week i de meimaand leveren samen altijd nogal verwarrende mengeling van St- en rouwgevoelens, die haar erslag uiteraard ook vindt in de pro- ammering van de televisie. Afgezien de ordentelijke verslaggeving over ■stelijkheden op koninginne- en 5e- fijdingsdag en herdenkingen op 4 mei, lp/7 ive dat vooral terug in de keuze n speelfilms, toonde Veronica bijvoorbeeld bin i een week Rutger Hauer als redder r vaderlands en als on verantwoorde- drank-artiest. Dat werkt op z'n ^htst gezegd nogal vervreemdend. it geldt trouwens ook wel een beetje tor de keuze die de NOS dit jaar maakte voor de in beeld te brengen lo- katie van de Nationale Dodenherden king. Men stapte af van de vertrouwde beelden van de Waalsdorpervlakte en toonde de herdenking op de Amster damse Dam. Op zichzelf kan ik mij dat wel indenken: daar staat het Nationaal Monument, daar was de koningin. Maar ik moet zeggen dat de beelden van de duinen en die enorme klok mij toch liever waren, op mij waardiger overkwamen dan de altijd wat romme lige Dam. Wat mij betreft moet de NOS volgend iaar toch maar weer terug naar de Waalsdorpervlakte, waar de hoog waardigheidsbekleders en de muziek korpsen altijd plaats hebben moeten maken voor een heel indrukwekkende vorm van anoniem en stil herdenken. Wat is het toch jammer dat al die gas- tenontvangers in al die praatprogram ma 's steeds meer het idee lijken uit te dragen dat hun show niet interessant is als er niet min of meer diepgaand wordt geïnformeerd naar het liefdele ven van de uitgenodigden. Jan Lenfe- rink zette de toon in „RUR". Maar daar zit het ook in de aankondiging. Tot vervelens toe wordt dat ook waarge maakt, met nu en dan een zelfs groeze lig te noemen resultaat. Maar Lenfe- rink maakt school: Sonja Barend haalt steeds meer onderwerpen in haar pro gramma die aanleiding geven tot vettig gniffelen in het publiek en schuine grappen in haar tafelgroep en afgelo pen zondag ging Adriaan van Dis niet alleen in de slag met de Amerikaanse seksuologe Shere Hite op het glibberige pad van de relaties tussen mannen en vrouwen, maar wilde hij ook alles we ten over het troosteloze liefdeleven in de studententijd van de Twentse lied jesschrijver Willem Wilmink. Natuur lijk: dit alles onder het keurige mom dat van zijn gasten net een boek is uit gebracht. Maar dat lachje waarmee Van Dis Wilmink probeerde aan te zet ten tot het doen van erotische bekente nissen was iets te vettig om nog onder het etiket 'literaire nieuwsgierigheid' te kunnen vallen. RENE DE COCQ sten een en woi t alle koop ferd nadi [LVERSUM Over de inadese pianist Glenn tuld, die vijf jaar gele- }n, vijftig jaar oud, aan hersenbloeding over- mogen de meningen irdeeld zijn. Hij was een irkant personage, een irtreffelijk pianist, ar niet tot ieders ge- ?gen. De NOS-tele visie idt vrijdag (Ned. 3 om (.30 uur) een portret van >m uit dat bijna twee uur lurt. Het is een eerlijk >rtret dat blijft boeien en ïgeeft waarom Gould feel hechte voorstan- >rs had én verklaarde te- •nstanders. r-•- b de Vondelkerk in Amster- k L lam is op de dag van de tele- sie-uitzending een Glenn Duld-manifestatie, een sa- enwerkingsproject van - >enbaar Kunstbezit, de ^1 enn Gould Society, Muziek Dans en de Canadese am- issade. Een tentoonstelling wijd aan Gould staat cen- ?lzoekiia' k luid gaf de voorkeur aan en iat-opnamen boven concer- e ^on i. Het werk van Chopin jnsDur ^em niets je pré-renais- ise componist Gibbons ech- n des te meer. hönberg, Berg, Wagner en riabin staan hooggenoteerd, ?>r men als Mozart en Schubert, gel), toch fraai werk voor de Y®ri no schreven, komen tijdens !ychte l portret niet aan de orde. h°5at wel aan de orde komt is ed'mening van een gezagheb- f nd pianist die voor eigen re- ize w ning staat te oreren, waarbij van ■jniddellijk moet worden toe- gd. dat natuurlijk wel is, wat hij oreert. Glenn Gould ...een uiterst accuraat pianospelende toon-technicus... Meningen De meningen botsen. De ene musicus laat zich sterk door publiek inspireren, de ander haalt de schouders op over zo'n eenmalige uitvoering; en zo een is Gould. Die alle gelijk van de wereld heeft als hij zegt een bepaald stuk het ene moment zus te spelen en een dag later zo, daar kunnen alle musici over meepraten. En in dat verband is volkomen ver klaarbaar waarom Gould op nametechnici urenlang bezig houdt met herhalingen en pro beersels. Waarbij die technici zich kennelijk graag in de rol laten wringen van ja meneer Gould, nee meneer Gould, misschien meneer Gould en u hebt ongetwijfeld gelijk, me neer Gould. De Canadees dwingt bewonde ring af voor zijn resolute hou ding, zijn beheerste aanpak. Maar het wordt moeilijker als hij, een metronoom gelijk, fragmenten steeds wat sneller speelt en achteraf bepaalt wat het beste is; voor dat moment. FOTO: NOB Zijn techniek is fabelachtig, zijn gehoor zuiver, zijn wijze van beoordelen feilloos. En zijn gevoel voor ironie ontwa penend. Gould sleepte 21 jaar lang, zonder één uitzondering, een krakkemikkig piano-stoel- tje met zich mee. Wanneer zijn gesprekspartner voor de tele visie-uitzending Brimo Mon- saingeon hem vraagt of dat stoeltje mogelijk even belang rijk is als Bach, komt Goulds antwoord puntgaaf en zonder enige twijfel door: „Belangrij ker". Gould komt over als een ui terst accuraat pianospelende toon-technicus, die voor de plaat alles uit Scriabin haalt wat er in zit. Maar een con certzaal, met publiek? Nee. „Dat heeft de sfeer van een arena, een stierengevecht". Gould stopte daarmee toen hij 32 was, al had hij daar al bijna tien jaar eerder mee willen op houden. Uit televisie-opnamen die vier keer zo lang waren, haalde Hans Heg voor de NOS het toch niet zó korte programma „Pianist Glenn Gould speelt en praat". Dat de Canadees er ook bij zingt, zal later blijken, bij Wagner-bewerkingen. En dat Gould alles wat hij speelt, méébeleeft, noot voor noot vi sueel begeleidt, eveneens. Als Gould aan de vleugel zit, worden werken van Alban Berg en Arnold Schönberg pi anostukken die aan waarde winnen, dat geldt ook voor Bach, Byrd en Gibbons: onder zijn handen krijgt de moderne vleugel het karakter van een clavecimbel. De Canadees presteert machtig veel en als hij zich eerst een beetje en la ter vol overgave gaat bemoei en met de knoppen van de ge luidstechnici, dan is dat vol strekt logisch. En Gould geeft daar redenen voor: het vast leggen van pianowerk is tege lijk democratisch en autocra tisch. Democratisch omdat de registratie in overleg tot stand kwam, autocratisch omdat de concertgever. Gould in dit ge val, hoogstpersoonlijk zal uit maken wat goed is en wat minder goed én ten slotte wat wel en niet zal worden ge bruikt. Gould toont zich een volmaakt perfectionist en aan het slot van de uitzending vat hij zich zelf samen: „Het kan beter, maar het is niet slecht". FRITS BROMBERG NCRV 15.30 Overwinnaars, serie van zeven speelfilms over mensen in de knel. Afl. 4: Bluffing it, Amerikaanse speelfilm van James Sad- witch, met o.a. Dennis We aver en Janet Carroll. Jack Duggan is analfabeet. Nie mand. behalve zijn vrouw, weet dat. Hij wordt echter gedwongen zijn handicap aan anderen bekend te maken. 17.07 Hoe langer hoe gekker, Noorse jeugdserie. Moe der Frank komt in op stand. Ze heeft er genoeg van om het huishouden te doen terwijl vader voort durend telvisie kijkt. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 In het spoor van de regen god (slot), driedelige docu mentaireserie over de wa terkringloop in het Mid den-Amerikaanse Belize. 18.26 fcProfiel, praatprogram ma over cruciale beslissin gen in het leven van men sen. Gesprekspartner: Niek Heizenberg. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 De Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Autumn gifts. Cliff is op dieet en maakt zich zorgen om de buurvrouw. Sondra en Alvin willen slaapzak ken testen. Uiteindelijk krijgen ze Cliff en Clair zo ver om als proefkonijnen te fungeren. 19.45 Overwinnaars, serie van zeven films over mensen in de knel. Afl. 5: Child's cry, Amerikaanse speelfilm van Gilbert Cates, met Lindsay Wagner, Talieslion Jaffa, Peter Coyote e.a. Sociaal werkster Joanne van Bu ren vermoedt dat de zesja rige Eric Townsend sexueel is misbruikt en zij verdenkt daar zijn geschei den vader Matt van. 21.27 Concierto. Laurens van Rooyen en Francis Goya spelen, begeleid door een orkest o.l.v. Harry van Hoof. Spaanse ever greens. 21.52 Hier en Nu, actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.30 Lost Empires (5), zevendelige Engelse tv-se- rie naar de gelljknmaige roman van J.B. Priestley. Bij het revuegezelschap komt een nieuw duo wer ken. Richard ontdekt spoedig dat er destructie ve invloed van dit mer- kwardige stel uitgaat. TROS Rosco, kinderserie. TROS Nieuws Show, nieuws en actualiteiten, met o.a. het Beroep van de week: medewerker papier industrie. Presentatie: Wim Bosboom en Astrid Joosten. Te land, ter zee en in de lucht (slot). Serie amuse mentsprogramma's ge presenteerd door Tom Blom en Jack van Gelder. Afl.: Hoogtepunten (herh.). TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé. XKreatief met papier, zesdelige cursus. Les 4: speciaal voor kinderen. TROS Wondere Wereld, laatste nieuws op het ge bied van wetenschap en technologie. Presentatie: Chriet Titulaer. Hallo... met de TROS, kij kersreacties op radio- en televisieprogramma's van de afgelopen week. De Fabeltjeskrant. Afl.: Het geheim (herh.). Alf, Amerikaanse comedy serie. Afl.: De neef van de buren. Bij de buren van de familie Tanner komt een jongen te wonen wiens va der in de gevangenis zit. Hij kan nogal moeilijk met mensen omgaan, alleen Alf bereikt wat niemand an ders kan. De dieren van Afrika, na- tuurdocumentaire. Afl. 7: Een jaarlijkse geboorte golf, documentaire over zeeberen. NOS it Journaal en weerover- zicht. TROS ^Chinees straatcircus, circusprogramma. Dreamers (2), driedelig fe uilleton naar de gelijkna mige speelfilm uit 1988 van Uri Barbash, over de stich ting van de staat Israël. De bloedvete is nog steeds Dean Martin en Raquel Welch in de film 'Bandolero!'. Ned. 2 om 22.50 uur. FOTO: ANP niet voorbij. Anda doet haar best haar niet zo ster ke vriendin te helpen tij dens deze moeilijke tijden. Amnon sluit vriendschap met Marcus en is in het ge heim verliefd op Anda. 22.20 TROS Aktua, actualitei tenrubriek. 22.50 Bandolerol Amerikaanse western uit 1968 van An drew McLaglen. Met Ja mes Stewart, Dean Martin, Raquel Welch, e.a. De be ruchte Bishop-bende wordt gepakt tijdens het beroven van een bank in het stadje Val Verde. Zij worden veroordeeld tot de strop. In een dorp verder op hoort een onbekende man de beul Grimes op scheppen dat hij op weg is om de Bishop-bende op te hangen. NOS 00.40 Journaal. TROS NEDERLAND3 17.20 17.30 17.46 18.00 19.25 20.00 20.29 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Programma-overzicht. Journaal. Sesamstraat. Medelanders Nederlan ders: Remigratie. Pro gramma voore Spanjaar den. TELEAC Marketing, les 4. NOS ^Jeugdjournaal. t Het klokhuis, informatief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen, Wieteke van Dort e.a. TV 3, gevarieerd magazi ne. Thema: woord, x Journaal en weer over zicht. Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. F.C. Gerendal '64, portret van een voetbalclub in het Limburgse Scheulder. 2. Natuurgebied Kennemer- land. 3. Nieuw-Amster dam, het schip dat vijftig jaar geleden werd te water gelaten. 4. Het zestigjarig bestaan van de Drentse Vereniging in Amsterdam. Hat Residentie Orkest speelt Haydn. Registratie van het openingsconcert van het Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk, t.g.v. de nieuwe concertzaal van het Paukenschlag- in G gr.t. van Haydn. TELEAC i De geld- en effectenhen del, documentaire. NOS i Journaal. i Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. if Thi Rijn een shoui nach grel sa to rei en dt ien. Rt sch irbei en ai itator Vin poëi iur Sjaak der al, n Boel ?roep 'agedii Piet Nieuws in teletekst. Tik Tak, animatieserie (herh). (.05 Plons. Afl.: Plons en het zwin- tje (herh.). f|lO De kasteelgeesten, dertiende lige jeugdserie. Afl. 6: De man i wan de krant (herh.). I.25 Bslablok, Canadese animatie- film van Bretislav Pojar (herh.). 135 Jukebox. Videoclips. 140 De kleine vampier, jeugdserie van René Bonnière, naar het boek van Angela Sommer-Bo- denburg. Beautiful dreamer, 12 songs Stephen Foster vanuit het pretpark Bellewaarde. M.m.v. het BRT-koor o.l.v. Vic Nees. Solisten: Marianne Bylos, Hil- degard van Overstraeten, Alex Strijkers e.a. Presentatie: Fred Brouwers (herh.). Programma-overzicht. 145 Nieuws. '(10 Kunst-zaken. LO. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. Sinja Mosa (33). 65-delige Bra ziliaanse tv-serte naar het boek Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met Lucelia San tos. Ruben de Falco, Chico Xa- .40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroep. 125-22.45 Nieuws en Coda. IT 2 Hoiir 'eld, et Lei een !5 Oshin, Japanse tv-serie. .40 Programma-overzicht .45 Nieuws. 10 Kwidam, videospelletjes. 15 Allemaal beestjes: Zeeslan gen, natuurfilm over de meest giftige slangesoorten ter we reld die in de Indische en Stille Oceaan leven. .50 Argus, praatshow waarin Jan van Rompaye de media door licht. Gastvrouw: Jessie de Ca- luwè. ■55-22.35 Angst, vriend en vij and-., zesdelige documentaire serie. Afl. 4: Angst, vriend en vijand... van de volwassene. M.m.v. Jean-Marie Pfaff. ÏF 1 oep ie ei zatei excui terkhi Cen< tmp laan r tijd ij gaat n- en ers i tus r telet hi 315. Nouba, nouba, tekenfilms. Carrefours, gevarieerd pro gramma. .00 Journaal. .03 Ce soir, regionaal journaal. .25 Lotto- en jokeruitslagen. ■26 Quick et Flupke, tekenfilm. .30 Journaal. 00 Actualitss a la Une (herh.). •05 Le chef de familie, tv-serie met Edwige Feuillière, Pierre Dux, Fanny Ardant e.a. .00 La colonne de feu, documen taireserie over het ontstaan de staat Israël. Afl. 6: Exo dus (1945-1947). •00 Laatste nieuws. 20 Kl Cinéclub de miniut Mariene Dietrich: Témoin a charge (Witness for the prose cution). Engelse speelfilm uit 1957 van Billy Wilder, naar Agatha Christie. Met Tyrone Power. Charles Laughton. Marlène Dietrich, e.a. DUITSLAND 1 15.30 Frauengeschichten: Theresa Haas, filmportret van een huis houdster in een pastorie. 46.15 Spass am Dienstag, kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel, tv-serie. Afl.: Der Nachtritt. 18.00 Ignaz der Gerechte, tv-serie. Afl.: Desiree. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Haute, regionale ac tualiteiten. 18.52 Remington Steel, tv-serie. Afl.: Tiefe Wasser sind still. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 SITagesschau. 20.15 Dingsda, quizprogramma met Fritz Egner. 21.00 Monitor. Actualiteitenrubriek 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse tv-serie met John Beck. Woody Brown. Peter Donat e.a. Afl.: Hexenkessel. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Die literarische Filmerzah- lung: Gegen den Strich, tv- film naar de gelijknamige ro man van Joris-Karl Huysmans. Regie: Christina von Braun. Met Christoph Moosbrugger. Thomas Astan, Theo Rahn e.a. Na een leven vol excessen trekt een man zich terug in een landhuis om zich voortaan al leen nog met geestelijke zaken bezig te houden. Zijn verlan gen wordt ruimer bevredigd dan hij kon bevroeden. 00.20 Tagesschau. 00.25 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 i Roobarb, tekenfilmserie. Afl.: Immer noch hinaus. Als Amerika nach Olympla kam (1), tweedelige tv-film over de eerste Olympische Spelen in 1896. Regie: Alvin Rakoff. Met Louis Jordan. Da vid Odgen Stiers. Edward Wi- Heute. I is) Tele-lllustrierte, actualitei ten sport en amusement. i Alf, Amerikaanse comedyserie met Max Wright. Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Dub bele afl.: Der Rollentausch/Der Kammerjager und die Kakerla- ke. i Programma-overzicht. l Heute. l Die Reportage: Mit Geld bist du ein Drache - ohne Geld bist du ein Wurm, reportage over de hoog oplopende schul denlast in privè-huishoudens ten gevolge van leningen en kopen op krediet. 20.15 [sl Die Weiche steht auf Tod (Disaster on the Coastliner), Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Richard Sarafian. Met Yvette Mimieux. Lloyd Bridges, William Shartner e.a. Een ge frustreerde computerspecialist, wiens gezin bij een treinonge luk om het leven kwam. sabo teert het beveiligingssysteem van het traject tussen Los An geles en San Francisco.Hij verlangt van de spoorweg maatschappij een schuldbe kentenis. Als men niet aan zijn eis voldoet zullen twee inmid dels gestarte sneltreinen op el kaar botsen. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Apropos Film, actualiteit uit dé filmwereld. 22.40 Das kleine Fernsehspeil: Einsdreissig - die Arbeit mit der nachricht, experimentele documentaire van Thomas Bal- 23.40 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Les 4. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws én sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Weltweit. 20.45 Klimbim (10), humoristische serie met Ingrid Steeger, Elisa beth Volkmann, Helmut Holger e.a. (herh.). 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Monitor im Kreuzfeuer. 22.45 Landesspiegel: Musik furs herz - Das Seniorenorchester Munster, documentaire van Manfred Bölk. 23.15 Plus 3 extra, sociaal-econo misch magazine. 23.45 Sport im Westen extra. Af- scheidswedstrijd Werner Dietz: samenvatting van de voetbal wedstrijd te Duisburg tussen het Nationale elftal 1988 en het EK-elftal 1980. 00.15 Laatste nieuws. ff) Ondertiteling via Teletekst E Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending HI Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie, met ondertitels 16.05 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie harper in de hoofdrol. 16.25 The clothes show. Modema- 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Sebastian, the incredible dra wing dog', 'Doodle', 'Johnny Briggs" en 'Pole position" 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Degrassi junior high (9), twaalfdelige Canadese jeugd- 18.35 Neighbours, Australische tv- serie (herh.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal pro- gramma. 20.00 [xiThree up, two down, four's a crowd, zevendelige comedy serie met o.a. Michael Elphick en Angela Thorne. Afl. 5: Jail- house Shock. 20.30 [tEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 lx Brush strokes (2). comedy serie met o.a. Karl Howman en Gary Waldhorn. 21.30 SSteptoe A Son, herhaling van de twaalf beste afleverin gen van deze klassieke come dyserie. Met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 6: A star is born (herh.). 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 CflTalking heads, zesdelige se rie waarin vooraanstaande ac teurs en actrices speciaal voor hen geschreven monologen brengen. Afl. 4: Soldiering on, met Stephanie Cole. 23.05 The Sender, Engelse thriller uit 1982 van Roger Christian. Met Lathrym Harrold, Zelijko Ivanek, Shirley Knight e.a. Een telepathisch begaafde man met zelfmoordneigingen is niet in staat de krachten, waarover hij beschikt, te beheersen. 00.40 Weerbericht. BBC 2 16.50 Journaal en weerbericht. 17.00 Dr. Kildare, tv-serie met Ri chard Chamberlain in de hoofdrol. Afl.: Enough La Bo- heme for everybody. 17.25 An actors life for me. 18.00 Reef watch: Israël. Documen taire over het koraalrif van Ei- lat. 18.25 Norhtern lights. Documental- 19.00 Pro-celebrity golf. 19.50 Architecture at the cross roads, tiendelige documentai reserie over moderne architec tuur. Afl. 9: Berlin: A city for people. 20.30 The man who planted trees, animatiefilm die in 1987 werd bekroond met een Oscar. 21.00 Connaisseur. Quiz waarin vier kunstexperts worden getest. Presentatie: Bamber Gascoine. 21.30 Brass tacks. 22.00 Naked video compilations. Compilatie van de vorig jaar uitgezonden experimenten met video en comedy 22.30 The nature of Australia (4), zesdelige documentaireserie. 23.25 Newsnight, actualiteiten. 00.10 Weerbericht. 00.15 Behind the beat: The O'Jays in concert. 00.40-01.10 Open University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Si Monsters of Rock. Hard- rockprogramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma- 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie. Comedy. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Three's company. Comedy. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. 20.30 Braaking Away. Tragi-komi- sche tv-serie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 Tom Jones. Muzikaal pro gramma met als gast Dusty Springfield. 21.58 The Times Headline News. 22.00 Nederlands voetbal. 22.58 The Times Headline News. 23.00 rsl New Music Special. Inter views met Mick Jagger en Chuck Berry. 00.00 rsl Monsters of Rock. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00-03.00 Berlioz's Romeo and Juliette. Uitvoering door het Beierse Radio Symfonie Orkest m.m.v. solisten. EO 10.15 Vrouw zijn. 10.55-11.10 Te levisie fruitmand. EO 15.00 Anders ia ook gewoon. 15.25 Het hart op de tong. 15.55 Surfer vermist. 16.25 Lassie. 16.50 Kinderkrant. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.05 Tijd sein-Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 15.55 3 De Grote Meneer Kaktus Show. 16.20 Jetsons. 16.40 Square pegs. 17.05 G.I. Joe. 17.30-18.15 MacGyver. BRT 1 15.00 Er was eens» het leven. 15.25 De Freggels. 15.50 Een schat In nie mandsland (4). 16.40-17.30 Klim Op. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Punky Brewster. Jeugdserie. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Great Railway Journeys of the World. Documentaireserie. Afl.: Three miles high, over 's werelds hoogste spoorlijn in 20.30 De Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorraces. 23.40 Formula One. Popprogramma. 00.40-01.40 Power Hour. 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tages schau und Tagesthemen. 10.23 Die Weiche steht auf Tod. 11.55 Um- schau. 12.10 Monitor. 12.55 Perso verzicht. 13.00-13.15 Heute. 15.20 Tagesschau. 15.30 Amerika und Le wis Hine. Documentaire (herh.). 16.15 Die Spielbude. 17.15 Tagesschau. 17.25 Nur koine Hemmungen. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 16.00 Wie die Ewoka ihram Kampfwagen opfern. 16.25 Löwenzahn. 16.55 Heuta. 17.10 S Tele-lllustrierte. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 VOt (herh.). 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: TTau. 17.15 Maiken Wexe. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten, films en video's (herh.L 20.30 Spotlight, muzikaal portret. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. 07.35 EEdgar Kennedy. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.05 Four square. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air (2). 13.00 Niauws. 13.03 Body mat ters. 13.30 Wildlife on one. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 Four square. 15.15 DBlue Murder at St. Trinians. 16.40 Tekenfilm. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat Show. 08.35 S Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 Dr. Ruth. 14.30 Movie Time. 1500 Pound Puppies. 15.30 Transformers. 16.00 Pop Formula. 17.00 DJ Kat. SUPER CHANNEL TV 5 16.05 Las Beaux Ouartiers. Tv-serle. 17.35 La maison de TF1. 18.00 Récréation. 18.40 Dee Chiftre# at dee Lettres. 18.55 Nieuwsoverzicht. 20.00 La terra at le Moulin. Tv-serie. 21 00 TVS Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien a vac Annie Glrar- dot. 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons Daughters. 09.25 Tas te of health. 09.50 Follow me. 10.05 De wereld van fotografie. 10.30 Tom Keating on painters. 11.00 River Journeys. 12.00 Pacific. 13.00 Capi tol. 13.25 Weer. 13.30 Sons A Daughters. 14.00 Zeg'ns AAA. 14.25 Wear. 14.30 Rock of Europe. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borét? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2230 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwarller. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Symfonie Orkest o.l.v. Henry Lewis. Werken van Schubert en Bruckner. 21 JO Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Portrettekenen. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio Wsst: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1730 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Voel je thuis. 21.03 Imago, voor jongeren. 23.10 Crooners en soft music. 23JO-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23JO-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folktoncert. 19.30 Uit een verborgen kamer 20J0 Radio Symfonie Orkest Saar- brücken. 22.30 Een dame speelt toneel. 23.08 Serenade. MORGEN MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthllt, met om 10.00-1040 Spot light (herh.). 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14J0 TROS Klantenservice. 18.05 EO. Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Wilt wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Ptatennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 1130 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12J0 Promenade. 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunch concert. 13.45 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaarl gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.30 Met I wakker. 06.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 1330 Tussendoor. 14.03 Van kattekwqad tot erger. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0530 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 0612 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Muziek en info. 1310 Made in Germany, Schlagers. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 0615 Ochtendvariaties. 0615 Werken van Paderevsky en Bax. 1040 Schoolradio. 1140 Kamermuziek. 12.15 Tafelmuziek. 1310 Actueel 1325 The Musical Snuff Box. 14.00 Le rol d'Ys, opera van Laio. 1600 Spaanse symfonie. Lak). 1835 Spaans intermezzo. Mompou.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17