Hoger loon voor personeel na fusie nutsbedrijven Sassenheim wil van beroepsvisst Van der Luyt verhuist naar Morsebelpolder foidac&xruwl Vi „Rijk bemoeilijkt opvang asielzoekei Polderloop moet veilig Aannemer failliet: bouw zwembad Katwijk vertraagd ■LEIDEN OMGEVING DINSDAG 10 MEI 1988 PAGIli Nog geen extra subsidie voor VVV Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De VVV moet eerst zelf eens pro beren om een oplossing te vinden voor de ieder jaar terugke rende tekorten voor zij om subsidie komt vragen bij de ge meente. Gisteravond bleek in de commissie welzijn dat de verschillende politieke partijen voorlopig niet bereid ziin om ineens 7.000 gulden extra aan het VVV te geven opdat de tweede informatrice gehandhaafd kan bliiven. Deze zou moeten vertrekken omdat in de WVM-regeling is gesnoeid, waarvan deze tweede kracht werd betaald. Als mogelijkhe den om die plaats toch in te kunnen vullen werden genoemd: een forenzenbelasting, het kostendekkend maken van een aantal verrichtingen, stage- en werkervaringsplaatsen in plaats van een vaste tweede informatrice of anders kan het VVV-kantoor op bepaalde tijd dichtblijven. Verder vroegen een aantal partijen zich af of zo'n tweede informatrice wel het hele jaar nodig is. In elk geval wil men pas over een sub sidieverhoging van 7.000 gulden gaan praten in september in het kader van de algehele begroting voor het jaar 1989. Bezorgdheid over komst Multimarkt LISSE De winkeliers van de Poelmarkt zijn bezorgd over de plannen van de Digros in het centrum van Lisse een Multi markt te bouwen. Woordvoerder Schrama zei gisteravond in een commissievergadering dat de de foodsector in Lisse hierdoor erg zwaar wordt bezet. De winkeliers van de Poelmarkr zijn bang voor concurrentie. Wethouder Smith wees op een recent rapport van de Kamer van Koophandel waar in staat dat met de komst van de Multimarkt de foodsector op een verzadigingspunt komt, maar dat het niet zo is dat de zaak over spannen raakt door de komst van die winkel. Woonwagenbewoners willen niet naar Noordwijkerhout NOORDERWIJKHOUT Het ziet er niet naar uit dat er woonwa genbewoners naar Noordwijkerhout komen. Er is destijds een ter rein gereserveerd aan de Maandagse Wetering naast de Machinefa briek voor de opvang van 8 woonwagenbewoners uit Zuid-Holland. Maar gisteren bleek in de commissie welzijn dat de woonwagenbe woners van het Trekvaartplein in Leiden weinig animo hebben om naar Noordwijkerhout te komen. Nu wordt volgens wethouder Van der Klaauw geprobeerd of de bewoners van Den Haag wel willen, maar ook daar is weinig kans dat ze naar Noordwijkerhout zullen komen. De gemeente kocht destijds 14.000 vierkante meter grond waarvan 3000 nodig was voor een woonwagenkampje. Voorlopig worden wel wat voorzieningen voor dat deel van het terrein ge troffen, zoals verharding van de grond. De commissieleden vonden dat de gemeente de rest van de grond nog niet moet verkopen. Mis schien dat er met de resterende 11.000 vierkante meter nog wat ge daan kan worden op bijvoorbeeld het gebied van sociale woning bouw op deze voor de gemeente goedkope grond. Afscheid van Opper SASSENHEIM Opperwacht meester J. van der Boon neemt morgen afscheid van de Groep Sassenheim van de Rijkspolitie. Boon gaat per 1 juni werken bij de Stichting SMRA in Delft, de Centrale Administratie van de Nederlands Hervormde Kerk. De scheidende opperwacht meester deed vanaf december 1980 dienst in Sassenheim. Hij begon na z'n opleiding in Horn in 1969 in Oegstgeest, waarna hij van 1970 tot 1971 dienst deed in Borsele. Hierna was hij tot 1975 verbonden aan de groep Nieuwerkerk aan den IJssel, waarna hij tqt 1977 dienst deed in Oegstgeest en tot 1980 in Lei derdorp. Kerken zetten zich in voor vluchtelingen NOORDWIJKERHOUT De gezamenlijke ker ken in Noordwijkerhout willen zich in gaan zetten voor de opvang en begelei ding van asielzoekers. Dit schrijven de kerken in een brief aan de gemeente Noordwijkerhout. De ge meente zelf moet dan voor huisvesting zorgen. In de commissievergadering welzijn van gisteravond noemde de heer Van Duin (CDA) dit een prachtig initiatief. Volgens hem moet er ech ter een veel breder draag vlak komen waaraan bij voorbeeld ook het kruis werk en andere organisa ties deelnemen. Pas als dat structureel georganiseerd is, kan een beroep gedaan worden op de gemeente voor met name materiële hulp, aldus de heer Van Duin. Volgens hem moet de gemeente de voorwaar den scheppen voor de op vang en ligt dan de ver antwoordelijkheid bij de organisaties. D6& vond echter dat de huisvestingsverantwoorde lijkheid bij de gemeente ligt en dat daar eerst voor gezorgd moet worden voordat er aan zo'n breed draagvlak gewerkt gaat worden. Vandaar dat de PvdA alvast om een prin cipe-uitspraak vroeg dat men die asielzoekers in derdaad wil hebben. Me vrouw Ruigrok (VVD) wees erop dat de vluchte lingen bovenaan de lijst van woningzoekenden zouden komen als ze een maal toestemming krijgen om in Nederland te blij ven, „En dat gaat ten kos te van onze eigen inwo ners die al jaren op de lijst staan." Verder vond ook zij dat de gemeente geen eindverantwoordelijkheid moet dragen in geval er asielzoekers naar Noord wijkerhout komen. Mozaïek naar Katwijk NOORDWIJK Het Noord- wijks operettegezelschap Mo zaïek treedt het komend sei zoen op in Tripodia in Kat wijk. Dit is nodig omdat het Lidotheater in Noordwijk per 1 september gesloten wordt. Op de plaats van het theater komen appartementen en en- jcele winkels of kantoren. Om dat er in Noordwijk geen ge schikte accommodatie voor het operettegezelschap voorhan den is, moet de vereniging uit wijken naar Katwijk. Daar brengen ze op 2 en 3 december 1988 de operette La fille de madame Angot van Charles Lecocq. Het Goois Operette Orkest onder leiding van Cees Borger begeleidt de voorstel ling. NOORDWIJK Het per soneel van het nieuw op te richten nutsbedrijf staat een forse loonsverhoging te wachten. Zij krijgen deze loonsverhoging om dat ze bij de oprichting van een gezamenlijk nuts bedrijf niet meer als amb tenaren worden beloond, maar onder een eigen aparte collectieve arbeids overeenkomst vallen. Het percentage dat de perso neelsleden van de nutsbe drijven erop vooruit gaan, wisselt per persoon. Dat bleek gistermorgen tijdens de presentatie van het fusie plan, de zogenaamde A-vari ant, van de kleine commissie van het College Van Verte genwoordigers (CVV). De klei ne commissie heeft gekozen voor een fusie van de nutsbe drijven van Noordwijk, Al phen, Boskoop, Katwijk, Sas senheim, Lisse, Hillegom, Voorschoten, Wassenaar en het Energiebedrijf Rijnland, waarbij het nieuwe bedrijf een naamloze vennootschap wordt. De gemeenten, die hun nuts bedrijven bij de fusie inbren gen, krijgen politieke invloed via de aandeelhoudersverga dering. Daar kunnen ze op be langrijke beleidsterreinen zo als de afsluitingen, de tarieven en het personeel, aanwijzingen geven. De kleine commissie verwacht dat hiermee de belangrijkste knelpunten voor de totstand koming van het nieuwe nuts bedrijf uit de weg zijn ge ruimd. Tot nu toe hebben en kele gemeenten zich tegen A- variant gekeerd omdat ze dan te weinig te zeggen hebben over het bedrijf. Voorzitter van de kleine comissie CVV J. Bakker: „We hebben zeer uit gebreid over dit plan overlegd om te kijken hoe het zal val len. We denken dat het accep tabel is voor alle gemeenten en voor het Energiebedrijf Rijnland". Overigens wordt de Leidsche Duinwater Maatschappij (LDM) voorlopig gewoon bij het fusieproces betrokken. Dit is niet in overeenstemming met de wens van de provincie Zuid-Holland die wil dat de LDM fuseert met het Haagse waterleidingsbedrijf. Mevrouw J. Fase, wethouder van Lei den, presicent-commissaris van de LDM en lid van de kleine commissie: „Wij blijven collectief bezwaar indienen te gen de provinciale plannen omdat wij de watervoorziening bij het nieuwe nutsbedrijf wil len hebben. Ook de LDM kiest voor het nieuwe nutsbedrijf in plaats van samenvoeging met Den Haag. We moeten af wachten hoe dat afloopt". Het nieuwe bedrijf zal in de loop van de komende jaren 20 tot 25 procent van het perso neelsbestand afstoten. Op dit moment werken er duizend werknemers bij de gezamenlij ke bedrijven. Dat aantal moet worden teruggebracht naar 750. Hiervoor is inmiddels een sociaal plan opgesteld. Het is de bedoeling dat deze perso neelsvermindering plaatsvindt via natuurlijke afvloeiing. „Er zullen geen gedwongen ontsla gen vallen", verklaarde K. Mollema, lid van de kleine commissie en wethouder van Alphen, gistermorgen. Het werkgebied van het nieu we bedrijf wordt onderver deeld in vier districten. Er ko men districtskantoren in Kat wijk, Alphen, Leiden en Lisse. De andere kantoren blijven voorlopig nog open als rayon kantoren. J. Bakker: „Pas als het bedrijf is opgericht wordt er een beslissing genomen wat er met de andere kantoren ge beurt. Het is best mogelijk dat deze worden gehandhaafd als servicepunten". Voor 1 juli moet er duidelijk heid zijn of de deelnemende gemeenten akkoord kunnen gaan met het fusieplan. Zodra dat het geval is wordt overge gaan tot de oprichting van de naamloze vennootschap. Regio-burgemeesters openen Cycle Monoraiiin Duinrell De eerste Nederlandse Cycle Monorail is gistermiddag op attrac tiepark Duinrell in Wassenaar geopend door dertien burgemees ters (Inclusief die van Madurodam) en drie locoburgemeesters. De monorail bestaat uit een drie meter hoge, driehonderd meter lange stellage, waarover men zich fietsend voortbeweegt. De at tractie kost 1,2 miljoen gulden. Tachtig procent van het parcours wordt boven het water rond het eiland afgelegd. Eind deze maand zullen enkele bewegende en water spuitende kikkers het parcours nog verlevendigen. FOTO: ANP Toch andere sporten in oefenhal VVSB NOORDWIJKERHOUT Nog altijd blijkt dat er in de VVSB-oefenhal ook andere sporten zullen worden ge speeld dan voetbal. In een brief aan de gemeente Noordwijkerhout schrijft het VVSB-bestuur namelijk dat de belijning in de nieuwe hal in een keer compleet wordt aangebracht voor alle zaal-r sporten omdat het achteraf heel moeilijk is om extra lij nen toe te voegen. Maar het bestuur verzekert de ge meenteraad dat er alleen sportieve ontspanning zal zijn voor de leden van VVSB zodat er geen concurrentie zal optreden voor De Schelft. „Het zal u duidelijk zijn dat voornamelijk vrouwelijke le den wel eens de voorkeur zullen geven aan tennis, vol leybal en dergelijke", aldus het bestuur van de voetbal vereniging in het schrijven aan de gemeente. En dat verbaasde de commis sieleden „welzijn" gister avond nogal, want de bouw vergunning is verstrekt op voorwaarde dat er alleen ge voetbald wordt in de hal. Bo vendien bleek dat het begrip „leden" nogal ruim geïnter preteerd wordt, namelijk ook alle vrijwilligers. Het college van B en W kreeg dan ook opdracht om nog maar eens met VVSB te gaan praten. SASSENHEIM De ge meente Sassenheim, die sinds 1958 de gemeentelij ke wateren verhuurt aan de beroepsvissers C. en J. van Nieuwkoop in De Kaag wil de huurovereen komst niet meer verlen gen. Men wil het Sassen- heimse viswater in de toe komst een recreatieve be stemming geven. Iedere sportvisser zou de gele genheid moeten krijgen in alle sloten tussen Teylin- gen en De Kaag te vissen. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de com missie voor openbare werken bedrijven en economische aan gelegenheden merkte wethou der J. Dreef op: „Het visrecht moet in het betreffende gebied vrij ziin voor particulieren". Want hoewel van Nieuwkoop toe zou staan dat inwoners van Sassenheim in het door hem gehuurde water kunnen vis sen, blijft de kans dat hij daar een stokje voor steekt, aldus Dreef. Vanaf 1975 is Van Nieuwkoop herhaaldelijk te verstaan gege ven dat de huurovereenkomst beëindigd zou worden. De Ka mer voor de Binnenvisserij heeft hem echter steeds in het gelijk gesteld. Toen het bedrijf onlangs na het overlij C. van Nieuwkoop o\ n d naar diens zoon J. van ?ste koop, eveneens beroe )jdi> was de gemeente Sas >n i van oordeel dat de n sj komst vervallen was. i Nieuwkoop verzocht gens de Kamer voor nenvisserij de verlens |c c het huurcontract goea chti ren. Een verzoek dat jf g betreffende instantie or en W zullen - als hiermee akkoord gaa mei een beroep in st de Kroon om het besL-^ de Kamer voor de Bii serij ten aanzien van lenging van het contra kt daan te kunnen makei den van de commissie verklaarden gisteravoi oul niem dit voorstel van lege te zullen steuip Kuysten (D'66) voerde ?(j moet eindelijk een u gedaan worden over di die al zo lang sleept"/ woordvoerder A. Oltlfiorl van mening dat het heimse viswater wel te erg lage prijs, zestig gu n(j jaar, verhuurd wordt, elektrisch vissen, een waarbij alle vissen woi!1 dood terwijl niet alle door van Nieuwkoop deld worden, werd commissieleden nac afgekeurd. ,30 RIJNSBURG „De rijks overheid maakt de op vang van asielzoekers moeilijk door geen rijks- voorkeurwoningen be schikbaar te stellen". Dat zei wethouder W. Glas bergen van Rijnsburg gis teravond tijdens een dis cussie-avond over ontwik kelingssamenwerking in het gemeentehuis van het bloemendorp. Wanneer gemeenten asielzoe kers in eigen woningen onder brengen kunnen problemen ontstaan zodra deze asielzoe kers de vluchtelingenstatus krijgen, zo betoogde Glasber gen gisteravond. Dan namelijk is de gemeente verplicht om deze mensen binnen 30 dagen een andere woning te geven om de woningen waarin zij tot op dat moment waren onder gebracht weer vrij te maken voor nieuwe asielzoel kunnen moeilijk gai dat vluchtelingen bit dagen een andere woi gen, terwijl Rijnsbui ningzoekenden 2 moeten wachten' wethouder. Op het moment dat kers in rijksvoorkei gen worden ondergel verkiezing bij ver; van status tot vluchtel nodig. Het asielzoel bleem, dat tijdens de avond zijdelings ter kwam, wordt deze vi nen het college van van Rijnsburg b< Ruim 60 mensen kwaï teravond op de door ji Kees Waagmeester „achterkant van hel discussie af. De avoni organ iseerd door de w Rijnsburg en de Riji stichting Ondosa en houden in het kader Europese Noord-Zuid- r R1 WOUBRUGGE De route van de op 29 april ge Polderloop was onvoldoende beveiligd door de rijkje Organisator Henk de Jeu uitte deze klacht gisterav een vergadering van de commissie welzijn. Auto's met caravans maakten het de deelnemers aan 05 lijkse wedstrijd- en prestatietocht erg moeilijk. Enkeli atielopers moesten van de smalle polderweggetjes ui de berm in. De Jeu beschouwde het gebeuren als e voor de volgende keer. Voor volgend jaar zullen du afspraken worden gemaakt. Afsluiting van de rou verkeer voor korte tijd moet in het kader van de orai«o ten toch tot de mogelijkheden behoren, zo meende h Wethouder Van Wieringen kwam met de mededeling en W hadden besloten een evenementenkalender in ven te roepen. Verenigingen in het dorp kunnen hun menten dan melden en op elkaar afstemmen. De i welzijn van de sekretarie zal de kalender bijhouden. OEGSTGEEST Het Oegstgeester expeditiebe drijf Van der Luyt heeft in de Morsebelpolder, naast het Marine Bedrijf aan de Haarlemmerstraat- weg, een perceel grond gekocht van vier hectare. Binnen afzienbare termijn wil men het bedrijf, dat nu nog aan de Dorpsstraat is gevestigd, overplaatsen. De grond is van de gemeente aangekocht via een zogenoemd ABC-contract. In eerste in stantie heeft de gemeente ne gen hectare gekocht waarvan vier hectare worden doorver kocht. Er wordt dus gelijktij dig een aan- en verkoopkon- trakt getekend. Het terrein grenst aan de noordkant van het Marineterrein. Met betrek king tot het terrein aan de zuidkant van het defensiebe drijf denkt de gemeente aan woningbouw of een vestiging van de gemeentewerf die zich thans nog aan de Kwaaklaan bevindt. Met de Firma Van der Luyt bestaan de contacten vanaf 1980 om binnen de gemeente uit te zien naar een vervan gend bedrijfsterrein. Toenter tijd gingen de gedachten uit naar een terrein in de Kamp- huizerpolder, ten zuiden van de veiling Flora. Het terrein was echter niet optimaal toe gankelijk en een uitweg over het terrein van de veiling bleek noodzakelijk. Dit stuitte echter op problemen. In 1986 deed het bedrijf een klem mend beroep op de gemeente naar een alternatieve lokatie in de Oegstgeest omdat men vanwege de naamsbekendheid persé hier wilde blijven. „Met dat doel", aldus B. en W., zijn onderhandelingen geo pend met de eigenaar van de betreffende percelen in de Morsebelpolder. Vorige week woensdag vond de laatste onderhandelingsron de plaats en zijn de partijen tot een vergelijk gekomen. Op 2 juni a.s. zal de raad het ver- koopbesluit nemen waarna verwacht wordt dat de firma Van der Luyt eind volgend jaar de nieuwe bedrijfsgebou wen in gebruik zal nemen. Rond 1 januari 1990 komt het bedrijfsterrein aan de Dorps straat, de voormalige bollen- handel van Homan, leeg. Van der Luyt heeft eenbouw- en verhuisplicht op zich geno men. Als de firma daaraan binnen twee jaar na uitgifte van de vereiste bouwvergun ning niet voldoet, verbeurt de firma een boete van méér dan 1 miljoen. Het terrein aan de Dorpsstraat krijgt de bestem ming „woningbouw". De firma Van der Luyt komt, gelet de aansluiting op de Rijksweg A-44 op een „top-lo- katie" en de gemeente Oegst geest is ingenomen met een woonvriendelijke invulling van het terrein aan de Dorps straat. Saillant detail is dat tus sen de Haarlemmertrekvaart en het bedrijventerrein in de Morsebelpolder een groen strook zal worden gehand haafd waarin een fietspad wordt aangelegd. Dit pad maakt deel uit van de fietsrou te vanaf de Jan Hendrik Oort fiets/voetgangersbrug over het Oegstgeester Kanaal in noor delijke richting door Haaswijk naar de Haarlemmerstraatweg. In Sassenheim vindt dit pad aansluiting op het fietspad langs de Trekvaart (nabij de Postbrug). KATWIJK Doordat Mareis Bouwbedrijf in Katwijk financieel in de problemen is geraakt en aan het eind van de vori ge week geheel onver wacht haar zeventig per soneelsleden heeft moeten ontslaan, dreigen er grote moeilijkheden bij de uit eindelijke realisatie van het Katwijkse Sportfond- senbad De Miereweide. Het Katwijkse Bouwbedrijf had net voor ruim 5,5 miljoen gulden het nieuwe overdekte recreatiebad gerealiseerd en was nu met de renovatie van het 25-meter bad bezig. Ver wacht wordt dat het bouwbe drijf toch de ruimte krijgt het project voor het eind van de zomer af te ronden. Alhoewel de problemen bij het bouwbedrijf in Katwijk niet geheel onverwachts komen, rond de jaarwisseling waren er ook al financiële moeilijkhe den. komt het ontslag van zijn personeel wel als een complete verrassing. Behalve de werk zaamheden aan het Katwijkse zwembad was het bedrijf be trokken bij de bouw van 80 woningen in de Stenvenshof in Leiden en onder andere het nieuwe service-centrum van het Motorhuis in het industrie terrein 't Heen in Katwijk. Op al deze bouwlocaties is sinds gisteren het werk stopgezet. De directe reden om het perso neel ontslag aan te zeggen was het intrekken van het bank krediet door de ABN in Kat wijk. Deze bank reageerde daarmee op de slechte jaarcij fers van het bedrijf over het vorig jaar. Aan de andere kant staat het bedrijf al jarenlang bekend als een degelijke on derneming en blijkt de order portefeuille goed gevuld. Van daar dat nog steeds gesprek ken gaande zijn om het bedrijf van de definitieve ondergang te redden. Voor het Katwijkse zwembad betekenen de problemen bij Mareis Bouwbedrijf dat de werkzaamheden aan het oude 25 meter bad en het omliggen de terrein voorlopig gestaakt zijn. Daarmee is de kans dat de officiële opening aan het begin van de zomer plaats vindt vrijwel verkeken. Voor het zwembad is dat de zoveel ste tegenvaller op rij. Nadat het bad door brand verwoest was duurde het al vijf jaar voordat de herbouw startte. De totale nieuwbouw en reno vatie bedraagt inmiddels als zes miljoen gulden. Een bedrag dat door de raad in Katwijk als limiet gesteld is. Indische kring De Indische Kring van ama teurschilders in Artopa expo seert van 12 tot 29 mei in Ar topa in Lisse. Tot deze groep behoren onder andere Yvon ne Noordam, Jan Geldtmey- er, Piet Mambulu en Meta Thepass. Het werk dat zii ex poseren heeft veelal Inaone- sieë als onderwerp. Het werk van Yvonne Noordam be staat uit collages waarmee ze verschillende prijzen heeft gewonnen. Jan Geldtmeyer maakt portretten. Piet Manu- bulu is een figuur- en port rettekenaar. Meta Thepass schildert en tekent. Bij alle kunstenaars is hun Indische achtergrond duidelijk merk baar. Zestiger jaren Bouncing Bubblegum en de reïncarnatie van In Memori- am Generaal Heusdenbroek treden op tijdens het vijfti ger/zestiger/zeventiger jaren weekeinde dat vrijdag, zater dag en zondag in het Voor- houtse jongerencentrum Ex Voto wordt gehouden. Het jongerencentrum is aange kleed op een wijze die in deze perioden populair was. Ook de bezoekers moeten in bijpassende kleding komen. Aanvang op vrijdag- en za terdagavond half tien en zon dag half acht. Toegang kost voor leden vier gulden, niet- leden betalen zes gulden vijf tig- Blues Brothers De Rotterdamse zangeres Yrja treedt vrijdagavond op in bar dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein 11 in Hillegom. Ze brengt een repertoire be staande uit nummers van Kate Bush en Janet Jackson. Blues Brothers gaat om ne gen uur open. Les Zazous De Katwijkse groep Les Za zous treedt zaterdagavond op in muziekcafé De Voogd in Sassenheim. Het optreden begint om elf uur, de entree bedraagt vijf gulden. Speelmiddag Liefhebbers van orgelspelen kunnen zaterdag terecht in de Agathakerk in Lisse. Tus sen twee en zes uur 's mid dags kan er gespeeld worden op het gerestaureerde Adem- aorgel. Spelen kost drie rijks daalders per kwartier. De eerste speler mag gratis spe len. Elke tweede zaterdag van de maand is er opnieuw een speelmiddag. Nachtslot In het Hooftstraat Thei.c Alphen aan den Rijn zaterdagavond een - van de Poëzie gehoud R" der de titel „Het nacht andere poëtische gre w den tenOrganisa tore het Literair Café en dl turele Raad Alphen. J?425 dertig dichters, schift performers, taalarbeidi muzikanten geven at présence. Presentator dichter Simon Vink De nacht van de poëi gint om negen uur m optreden van Sjaak Verder treden onder m Adriaan Bontebal, Omoroka, Rik van Boer5S m uziekspektakelgroep MIHC, de Garagedic E.K.E. Lindner, Piet Leeuw, Frank Hoi Liesbeth Sonneveld, ITI de Jong en Manet Ler toegang bedraagt een t Berkheide 30 De Vogel werkgroep Aoo kerk/Hazerswoude en 03 streken houdt zaterd tend vroeg een excui '30 het duingebied Berkhe oo Katwijk. Startpunt 4.05 Milieu Educatief Centt park De Houtkamp Van Diepeningenlaan derdorp. Vertrektijd i vijf. De aandacht gaat uit naar bos-, duin- en vogels. Deelnemers k zich vrijdagavond tusst acht en negen uur telet aanmelden bij de ht Renniers, 071-411315.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16