Rijnstreekgemeenten gevei de moed niet op Alkemade wil af van Kaagse jeugdherberg KOOPWONINGEN ALLEEN VOOR ZEVENHOVENAARS dienstverlenin dagpuzzel Actie tegen drijfvuil HOOP GEVESTIGD OP TWEEDE KAMER Alecto lej tweede ki grasveld L LEIDEN OMGEVING QaidcaQowuvnt DINSDAG 10 MEI 1988 PA(^ aan tafel Menu Hemelvaartsdag: Heldere ossestaartsoep - tonijnsalade - koffie of ijstaart Nodig voor twee personen: 250 g ossestaart, 10 g boter, ui, 6 dl heet water, foelie, tijm, peperkorrels, rozema rijn, zout, 5 g aardappel meel, 1 theelepel tomaten puree, 1 lepel droge sherry (cognac of madeira), peter selie, 2 sneetjes brood, bo ter 150 g droogkokende rijst, zout, halve krop ijsbergsla, stuk komkommer, 2 toma ten, 1 hardgekookt ei, 2 le pels azijn, zout, peper, mos terd, 1 lepel olie, (knof look,) sjalot of bieslook, 1 lepel olijven, stokbrood; koffie of ijstaart Bak de ossestaart, op het laatst met stukjes ui, bruin in de boter. Voeg water, krui den en zout toe en laat de massa vier uur trekken. Zeef de bouillon, laat hem afkoe len en haal er het vet af. Snijd het vlees klein. Bind de bouillon met aardappelmeel en voeg vlees, tomatenpuree, sherry en fijngeknipte peter selie toe. Presenteer er vers geroosterd brood en boter bij. Kook de rijst gaar en droog en laat hem afkoelen. Snijd de ijsbergsla in repen, de komkommer in blokjes en de tomaten en het ei in partjes. Meng azijn, zout, peper, mos terd, olie, geperste knoflook) en kleingesneden sjalot of bieslook. Voeg vis, rijst, kom kommer en de helft van dé sla en tomaten toe en schep de massa luchtig door elkaar. Leg de rest van de ijsbergsla langs de rand van een scho tel met daarin de tonijnsala de. Garneer met ei, tomaat en olijven en geef er stok brood bij. Maak stokbrood knapperig vers door het snel onder de lopende kraan door te halen en vervolgens tien minuten in een' oven te leggen, op stand 2 of 100. Menutip voor morgen: ge hakt met bietjes en aardap pelen - yoghurt met be schuit. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 13 mei waargenomen door .apotheek Haven in Leiden en apotheek Hofland in Voorschoten. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. CENTRALE REGISTRATIE KINDER- 0.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. Plus 1-PUZZEL Door telkens éèn letter bij de voor afgaande te voegen, kunnen woorden van navolgende betekenis worden verkregen: 1 dunste snaar op een viool; 2 loofboom; 3 schoenmakersprlem; 4 voertuig zonder wielen; 5 strafwerktuig; 6 menselijk lichaamsorganisme; 7 staafvormig koekje; 8 concrement in de galblaas of de galwegen. OPLOSSING uaajsiaB g :|e6uats l iiaisaO 9 :iasa6 s 'eeis p :sia e is© z l Raadhuis beveiligd LEIDSCHENDAM De gemeenteraad van Leidschendam heeft 178.000 gulden beschik baar gesteld voor beveiliging van het raadhuis en het kantoor van gemeentewerken aan de Koningin Wilhelminalaan. De overigens be perkte brandmeldingsinstallatie die aangelegd is bij de verbouwing en uitbreiding moet worden vervangen en wordt nu meteen uitge breid. Dat de brandmelding onvoldoende was bleek enkele maanden geleden toen een brandbom in het raadhuis werd geworpen. Door een snelle reactie van omwonenden kon de brand toen tij dig worden beperkt. Ook is gebleken dat de meld installatie voor inbraken moet worden vernieuwd. De werkgroep die rapport heeft uit gebracht over de noodzaak van wijzigingen heeft ook gewezen op de (slechte) telefonische bereikbaarheid van het raadhuis buiten kan tooruren. Snackbar-eigenaar mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN De 41-jarige eigenaar van snackbar 't Geveltje in de Juli- anastraat is gisteravond rond half zeven door twee onbeken de mannen mishandeld. De eigenaar maande de twee licht aangeschoten mannen de zaak te verlaten omdat ze erg lastig waren. De twee, één van ongeveer 30 en één van onge veer 60 jaar oud, pakten de man beet en gaven hem een flinke klap. Hij viel op de grond en kreeg vervolgens een schop in zijn rug. Het tweetal is er vervolgens vandoor ge gaan. Afscheid Guus van der Geest ZOETERWOUDE De Zoeterwoude voetbalvereni ging SJZ neemt vanavond afscheid van Guus van der Geest. De 45-jarige Van der Geest heeft er dan een lan ge loopbaan opzitten bij de groen-witten. In 1959 debu teerde hij in het eerste elftal van SJZ en maar liefst 16 seizoenen - waarin hij welgeteld 307 kompetitiewed strijden speelde - bleef hij deel uitmaken van het eerste team van de groen-witten. Een beenbreuk maakte in 1975 een einde aan zijn loop baan als actief voetballer. Nadien zette hij zich in voor de club als leider van het tweede elftal. Met zijn enor me voetbalervaring was hij jarenlang een belangrijke man aan de zijde van de hoofdtrainer. Het afscheid van Guus van der Geest begint vanavond met een wedstrijd tussen het huidige tweede elftal van SJZ en een selectie van ex-tweede elftalspelers. Dat duel staat onder lei ding van de Stompwijkse arbiter Hans de Graag en be gint om half acht op sportpark Haasbroek. Na afloop zal Van der Geest op informele wijze worden uitgeluid. Dak in brand ALPHEN AAN DEN RIJN Een groot deel van het dak van de dak- pannenfabriek aan de Oudhoornse- weg is gisterochtend afgebrand. Door oververhitting van een oven, waarin de dakpannen worden geglazuurd, is het dak in brand gevlogen. De brand weer was snel ter plaatse zodat niet het hele dak is afgebrand. Snelheidscontrole WASSENAAR Bij een radarsnel heidscontrole op de Rijksstraatweg zijn vanmorgen tussen zes uur en kwart over zeven 19 overtredingen geconstateerd. Er passeerden 897 voertuigen. De hoogste snelheid die werd gemeten was 115 kilometer per Perkplanten zorgen voor hoge opbrengst ZOETERWOUDE De perkplantenmai lopen weekeinde in Zoeterwoude is gehot! groot succes geworden. Honderden belan] kochten in een paar uur tijd duizenden p Na het opmaken van de balans bleek <f 2.650.- te zijn en dat is zo'n 200.- 1987. De opbrengst komt geheel ten g restauratiefonds van de monumentale c VERGADERING KBO ZOETERWOUDE De Zoelerwoudse bond van ouderen houdt morgenmiddag uur de algemene vergadering in Huize E het officiële gedeelte gaat dokter Milkul tent van dokter Wybo Kortmann- nadeil thema „Ouderen en hun gezondheid"!' worde enkele ronden bingo gespeeld. l, i Om de groeiende vervuiling van wegen en sloten in het sierteelt- gebied aan te pakken, wordt er onder boomkwekers een cam pagne gehouden waarbij zogenaamd drijfvuil gratis opgehaald wordt. Initiatiefnemer van de actie onder de titel Sierteelt - Sieraad'? is de Vereniging Kring Boskoop van de Nederlandse Bond van Boomkwekers. Deze instelling, waarin de afdelingen van CBTB, LTB en de Vereniging Boom- en Plantenbeurs samen werken, heeft geconstateerd dat het water van de vele sloten in het sierteeltgebied vervuild is door drijfvuil zoals flarden folie, blikjes en flessen, hele kratten en huisvuil. Kwekers worden op geroepen om het drijfvuil te verwijderen en dit op dinsdag 17 en woensdag 18 mei op voor auto's bereikbare plaatsen op de kant te leggen. Het wordt dan op 19 mei gratis opgehaald door ge meentewerken. In „dode hoeken" zorgen de waterschappen voor verwijdering van het vuil. Verder wil de Kring Boskoop de kwekers op het hart drukken zuinig om te gaan met chemische stoffen en afval apart af te voeren, plastic materiaal tegen wind te beschermen zodat dit niet her en der verspreid kan worden en nestenhopen door afscherming onzichtbaar te maken. Het ge meentebestuur van Hazerswoude heeft haar kwekers gevraagd aan de campagne deel te nemen. PvdA stemt tegen computerproject KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeente Koudekerk gaat meedoen aan een regionaal personal computer project, waarbij de deelnemers elk een gemeentelijke bijdrage krijgen van duizend gulden om een eigen computer te helpen bekostigen. Dat werd gis teravond besloten in de vergadering van de gemeenteraad. De PvdA stemde tegen het voorstel, omdat deze partij een bijdrage van duizend gulden veel te hoog vindt. Bij monde van raadslid R. Moomen Liet de PvdA weten dat men het onjuist vindt om enkele werknemers een zo hoge bijdrage te geven en andere niet. De in totaal zeven Koudekerse deelnemers aan het project zouden vol gens het voorstel van B en W elk duizend gulden krijgen, plus een flinke kwantum korting op de aanschaf van de computer. Reconstructie Hoogewaard snel van start KOUDEKERK AAN DEN RIJN Er kan binnenkort een begin gemaakt worden met de reconstructie van de Hoogewaard. Alle plannen zijn goedgekeurd. Gister avond werd in de gemeen teraad bekendgemaakt aan welke firma het project is uitbesteed. Dit bleek de NBM-combinatie gebroe ders Schouls te zijn. Deze firma zat bij de inschrijving bijna 158.000 gulden bene den de begroting van de ge meente Koudekerk en het Hoogheemraadschap. Er zal op korte termijn begonnen worden met de aanleg van de persleiding op het stuk Kerklaan richting Weide- dreef. Daarna komen de persleiding en de riolering van de Weidedreef tot Schokbeton aan de beurt. In augustus-september van dit jaar zal de daadwerke lijke reconstructie van de weg kunnen beginnen. De aankopen van de nog beno digde grond voor de recon structie zijn bijna rond, zo dat niets de uitvoering van de plannen meer in de weg staat. Eind dit jaar moet het karwei geklaard zijn. Hoe het verkeer geregeld zal worden in de tijd dat er aan de weg wordt gewerkt, is nog niet bekend. Er kwam in de gemeenteraad al een voorstel op tafel om alleen het woon- en werk verkeer toe te laten. Dit verkeer zou dan mogelijk voorzien moeten worden van een vignet. Al het an dere verkeer zou dan moeten omrijden via de an dere Rijnoever. Burgemees ter LV. Elfers beloofde de bedenker van dit idee, de CDA-er J. van der Vlugt, dat de kwestie van het ver keer apart behandeld gaat worden om een zo goed mogelijke oplossing te ga randeren. (Vervolg van voorpagina) RIJNSTREEK De bur gemeesters van de Rijn streekgemeenten, die op 1 januari volgend jaar her ingedeeld moeten worden, geven de moed nog niet op. Zij zijn vastbesloten hun standpunt nogmaals bij de Tweede Kamer naar voren te brengen. Deze moet zich binnen kort over het voorstel van staatssecretaris De Graaff- Nauta van binnenlandse zaken buigen. Burgemeester M. Boelen van Rijnsaterwoude, Nieuw veen en Leimuiden is niet gelukkig met het voorstel van de staats secretaris, waarbij Leimuiden en Rijnsaterwoude opgaan in het nieuwe Jacobswoude en Nieuwveen verdwijnt in de nieuw te vormen gemeente Aarweijden. „Het is jammer dat ons in november aange dragen alternatief niet is over genomen. Dat alternatief om vat een veel beperktere sa menvoeging: Nieuwveen met Zevenhoven, Leimuiden met Rijnsaterwoude en Woubrugge zelfstandig. De enige mogelijk heid die ons nu nog openstaat is te proberen de leden van de Tweede Kamer te overtuigen van ons gelijk. Die zullen net voorstel tot herindeling uitein delijk nog moeten goedkeu ren", aldus burgemeester Boe len. Hoop Ook burgemeester D. Brouwer de Koning van Woubrugge heeft zijn hoop gevestigd op Eerste en Tweede Kamer. „Ik zie nog we kansen voor ons. Met lobbyen valt nog veel te bereiken. We zullen dat goed moeten aanpakken: alle 150 le den van de Tweede Kamer persoonlijk benaderen om ze op het goede spoor te krijgen. Ze desnoods allemaal uitnodi gen voor een bezoek aan onze gemeenten. En daarna even tueel nog de leden van de Eer ste Kamer bewerken. We ge ven de moed niet op", aldus burgemeester Brouwer de Ko ning. Burgemeester L.V. Elfers van Koudekerk zegt „zeer onge lukkig" met het voorstel van de staatssecretaris over de her indeling te zijn. „Ronduit ge schrokken zijn wij van het feit dat de eenwording van de drie gemeenten al op 1 januari 1989 een feit moet zijn. Wij hadden gerekend op 1 januari 1990. Ons schema voor de organisa tie van de eenwording wordt daardoor danig in de war ge stuurd. Wij hadden gepland om in augustus of september met de voorbereidingen te be ginnen. De periode tot 1 janua ri volgend jaar is veel te kort". Verder zegt Elfers ook „geïrri teerd" te zijn omdat de ge meenten niet officieel op de hoogte zijn gesteld van het voorstel. „Er was gezegd dat dit voor de zomervakantie zou komen. Op de valreep kregen wij nog wat informatie, maar het meeste moesten wij via de pers horen". Ook het feit dat de staatssecretaris geheel voor bijgegaan is aan het alternatie ve plan van de gemeenten heeft voor veel teleurstelling in Koudekerk gezorgd. Daarbij was het de bedoeling dat Ha- zerswoude-rijndijk werd sa mengevoegd met Koudekerk en Hazerswoude-dorp met Benthuizen. „Wij hebben nooit om de ge meentelijke herindeling ge vraagd en er nooit behoefte aan gehad. We kunnen onze eigen peultjes wel doppen", al dus burgemeester P. Verhoef van Ter Aar. Toch is Verhoef niet echt ontevreden. Welis waar had hij het liefst gezien dat Ter Aar zelfstandig was gebleven maar de samenvoe ging met Nieuwveen en Ze venhoven noemde hij de minst slechte oplossing. „Wij hebben altijd gezegd dat als de ge meentelijke herindeling niet meer te keren zou zijn, we dan het liefst samengaan met soortgelijke gemeenten. Dat zijn Nieuwveen en Zevenho ven". Verhoef wacht eerst even af wat de Tweede Kamer straks beslist. „Als die akkoord gaat dan is het tijd om de kop pen bij elkaar te steken en ge drieën lijnen uit te gaan zetten voor de toekomst", verklaart hij. Teleurgesteld is ook burge meester J. Huigsloot van Ze venhoven over de beslissing van de staatssecretaris. „Het voorstel om Zevenhoven, Nieuwveen en Ter Aar samen te voegen is in overeenstem ming met het rapport van Ge deputeerde Staten. We hadden nog wat hoop omdat het colle ge van GS verdeeld was. Twee leden vonden dat Ter Aar wel zelfstandig mocht blijven en Nieuwveen en Zevenhoven wel samen konden gaan. Dat wilden wij ook want de laatste twee gemeenten zijn van gelij ke grootte. Dat past goed bij elkaar. Met Ter Aar erbij leeft de angst een beetje dat we worden ondergesneeuwd". Huigsloot geelt net verzet te gen de herindelingsplannen nog niet op. „Het voorstel gaat nu eerst naar de Raad van Sta te. Daar ligt het nog wel drie tot vier maanden. In die tus sentijd kom ik en mijn colle ga's nog wel een keer in Den Haag. Wij blijven in ons plan geloven". Huigsloot typeert het gemeentelijk herindelings- beleid als hapsnapbeleid. „Ik heb nog nooit een goede reden gehoord waarom deze drie ge meenten bij elkaar moeten worden gevoegd. N- dat hetzelfde aantar heeft als Ter Aar, zelfstandig blijven Nieuwveen en met Ter Aar samei J" Als ze nu konden dat Zevenhoven veen bestuurlijk functioneerden dan een goede reden, ze dan wel aantone toe heb ik alleen m. nersaantallen gehoo den om gemeenten voegen". Kort Het hoofd van de afin stuurszaken in Haz a de heer G A. van 4 niet verbaasd te ziji plannen van de sta d ris om Hazerswoude voegen met Koudi Benthuizen tot de Rijneveld. „Wij zoud 51 geschrokken zijn w; staatssecretaris het ve plan van de g c Koudekerk en Bt Dan zou Hazerswoi splitst zijn in twee blijft het één gehent vindt Van Toorn di tot 1 januari volgen<| tot herindeling te koe te kort. „Het is 01| kaart om binnen d stek alles te organise ALKEMADE De ge meente Alkemade gaat de benodigde procedures op starten voor het afstoten van de Kaagse jeugdher berg. Hiervoor gaf een krappe meerderheid van de raadscommissie welzijn gisteravond groen licht. Gelijkertijd werd besloten een werkgroep in te stel len die de opdracht te on- dezoeken of sociaal-cultu rele activiteiten kunnen plaatsvinden in het te ver bouwen zaaltje van bij de Nederlands Hervormde Kerk op Kaageiland. Een andere mogelijkheid is het vestigen van het dorpshuis in een deel van de voormalige herberg, die dan op bepaalde voorwaarden zou kunnen worden verhuurd aan een on dernemer. De Kaagse kunste nares Geri Graveland liet de commissieleden weten een ei gen plannetje met betrekking tot de jeugdherberg te hebben ontwikkeld. Globaal komt haar plan neer op het gedeel telijk opknappen van het woonhuis en een renovatie van de oude toneelzaal op de oude fundering. Volgens me vrouw Graveland zou dit neerkomen op een kostenpost van minder dan drie ton. De na renovatie ontstane ruimte zou volgens haar te ge bruiken zijn als galerie of ex positieruimte, als streekmu seum of als blijvende exposi tieruimte voor Kaagse kunste naars. Bovendien zouden er Kaagse en andere sociale akti- viteiten kunnen plaatsvinden. Andere mogelijkheden zijn vergaderingen, symposia, cur sussen en bedrijfspresentaties in het pand. Mevrouw Grave land deed voorts de suggestie om de dorpshuisruimte tevens te gebruiken als onderkomen voor de dokter, verengingen of de VVV. Ook zou zij zich kunnen voorstellen dat de voormalige herberg zou worden verdeeld in ateliers voor kunstenaars, die diverse activiteiten zouden kunnen „runnen". Een van hen zou permanent aanwezig moeten zijn en het woonhuis bewonen. Omdat werving van gelden, provinciale en gemeentelijke subsidies en sponsoring nog niet helemaal rond is, vroeg mevrouw Grdveland haar een paar maanden de tijd te geven voor het uitwerken van de plannen. Als echter de defini tieve beslissing om het Kaagse dorpshuis te vestigen in het zaaltje achter de Nederlands Hervormde kerk gisteravond definitief zou vallen, had het voor haar geen zin om een fi nancieel plaatje voor een cul tureel ambachtelijk centrum in de voormalige jeugdherberg op te stellen. Essentieel onder deel daarvan vormen namelijk de gemeentelijke subsidiegel den voor een dorpshuis. „Al leen als ik zeker weet dat mijn plan kans van slagen heeft, ga ik door", aldus mevrouw Gra veland. Aankoop Wethouder Beelen liet echter weten dat haar plan alleen kans van slagen heeft bij aan koop van de voormalige her berg. „Maar voor een goede gang van zaken, dienen alle indieners van plannen even veel kans te maken", aldus de wethouder. Hij liet weten dat ook de plannen voor een dorpshuis in de zaal van de Nederlands Hervormde Kerk nog niet „rond" zijn. Ook wees hij er mevrouw Graveland na drukkelijk op dat de jeugdher berg „geen eigendom is van de Kagers, maar van de gehele Alkem'adese gemeenschap". De eventuele opbrengst van de jeugdherberg bij verkoop of verhuur wordt dus niet door gesluisd naar de zaal van de Nederlands Hervormde Ge meente. Voor het opknappen van die zaal worden aparte financiële middelen aangeboord. Lex van Rijn van de Kaagse Zeilschool pleitte niet alleen voor zijn ei gen plan van vestiging van ten zeilschool annex jeugdher berg in de voormalige jeugd herberg „De Trekschuit", maar ook voor algemeen Kaagse belangen. Zo zou vol gens hem bij een eventuele verkoop bepaalde sociale ze kerheden voor de Kaagse be volking behouden moeten blij ven. Ook pleitte hij voor be paalde eisen op architectonisch gebied. Indruk De meeste leden van de com missie welzijn waren onder de indruk van de diverse plan nen, vooral van die van me vrouw Graveland. Zowel D. Nagtegaal, (CDA), A. van den Boogaard (VVD) als J. Deen en J. Castelein stelden zich ge reserveerd op ten aanzien van de financiële haalbaarheid. Bij een eventuele vestiging van een dorpshuis in de zaal van de Nederlands Hervormde Kerk pleite Nagtegaal ervoor het beheer in handen van een speciale stichting te geven. „De diverse geldstromen van kerk en staat dienen geschei den te blijven", aldus de chris tendemocraat Nagtegaal. P. van der Meer (CDA) wilde dat de voormalige jeugdherberg hoe dan ook beschikbaar blijft voor de Kaagse gemeenschap. W. Groen (PvdA) pleitte voor de instelling van maar liefst twee werkgroepen voor het onderzoeken van de haalbaar heid van de diverse plannen. Mevrouw Spring in 't Veld (opvolgster van Lia Castelein PPR) was bang dat de vesti ging van een dorpshuis in de zaal van de kerk aan een ze kere censuur onderhevig zou kunnen worden. In antwoord op de opmerkin gen van CDA'er P. van der Meer liet wethouder Beelen weten dat het niet juist zou zijn de voormalige jeugdher berg hoe dan ook in eigendom te houden. „Verhuren is geen taak voor de gemeente, zodra we gezorgd hebben voor de komst van een dorpshuis". Van der Meer: „Als je het ver koopt ben je het kwijt". Uit eindelijk werd besloten tot het opstellen van een advertentie met een „terughoudende" tekst. Beelen: „Het staat ieder een vrij hierop te reageren op de wijze die men wil". ZEVENHOVEN Het ligt in de bedoeling dat nog dit jaar in bouwplan De Vlijt gestart gaat worden met de bouw van 20 koopwoningen die voor de jaren 1988 en 1989 aan de gemeente Zevenhoven zijn toegewezen. Het betreft 12 premie-A-wonin gen, 2 premie-C-hoekwoningen en 6 premie-C- 2 onder eenkap- woningen. De commissies openbare werken en financiën bogen zich gisteravond over de gang van zaken van deze nieuwe woningen. De commissiele den waren het erover eens dat de voorkeur uitgaat naar aankoop door eigen inwoners, hetzij de zogenaamde „starters" of degene die een huurwo ning achterlaten; dit laatste mede ge zien het feit dat de gemeente vóór 1990 geen enkele nieuwe woningwet woningen kan aanbieden, behalve dan de woningen die nu in aanbouw zijn en nog dit jaar zullen worden op geleverd. De voorzitter van openbare werken de heer J. Aartman sprak de verwachting uit de koopwoningen wel binnen de gemeente kwijt te ra ken gezien de belangstelling die er voor deze woningen bestaat. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs heeft de gemeenteraad verzocht medewer king te verlenen voor de aanbouw van een lokaal aan het bestaande ge bouw per 1 januari 1990. Deze ge vraagde aanbouw dient ter vervan ging van het noodgebouw aan de Heemraadstraat. Men meent dat het gebouw in slechte staat verkeert, een hoog energieverbruik heeft, onveilig is omdat er geen branddeuren aan wezig zijn en het belangrijk is alle leerlingen in één gebouw te huisves ten. B en W staan vooralsnog afwij zend tegenover dit verzoek omdat het noodgebouw pas in 1995 afge schreven zal zijn en het voor de ge meente een te groot financieel offer zal. zijn - één lokaal van het noodge bouw zal bij goedkeuring leeg komen te staan - dat de gemeente momen teel niet aankan. De heer B. Bartels (GBZ) stelde voor deze afwijzing in heroverweging te nemen en nog voor de eerstvolgende raadsvergadering van 30 mei een gesprek met het schoolbestuur te hebben. De heer P. de Boer (CDA) bleef bij Zijn stand punt te wachten tot 1990 met de aan vraag. „Nodigen we het bestuur uit dan wekt dat voor hen verwachtin gen. En die kan ik hen niet geven". LEIDERDORP I goed gaat kan de Lei hockeyclub Alecto ing van 1990 over ee kunstgrasveld besch college van Burgen Wethouders van L heeft positief gereagt plannen van de len van het kamp promotie afdwong na ste klasse. Het college heeft toe gevraagde medewe willen verlenen, zij h en ander voor de „budgettair neutraal' verlopen. Het mag de te dus geen extra gel Het kunstgrasveld, d werd aangelegd, is 1 succes geworden. D van aanleg bed roe ge gulden, waaraan de 170.000 gulden heeft gen. Het eerste kunstgras^ destijds overigens va dige politieke probli zorgd. Met name fractie van het CDA i derdorpse gemeentel fel tegenstander. I problemen zijn than verwachten. Het bes Alecto heeft zelf al t gegeven geen beroe| gemeentelijke budget doen. „Gezien de eco situatie en de daaraa pelen financiële voori voor de gemeenten 1 gentiger jaren meent thans geen kostbare I wensen te mogen ei uiten. Dit betekent het besef, voor de fin van een tweede kuns in hoge mate op de e gelijkheden te zijn zenaldus voorzitt Ottervanger in zijn het Leiderdorpse col B en W. De medewerking va meen te zal bestaan ui rantstelling voor de 1 Alecto bij een bank n gaan. Verder gaat het voor het onderhoud grasveld wordt bespa Alecto toe. Het ledent steeds groeiende hoek thans de 800 gepassi de groei zo doorgaat, 1990 het duizendste wacht. Het bestuur bij deze gunstige onti zelfs zonder de iaat meentelijke subsidie i ploitatiekosten te doen. Het bestuur va verwacht dan wel 1 meente dat het iets a derhoud van het 1 in de Bloemerd doet.r chk

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14