„Nooit sprake geweest van een conflict" Ivan Lendl in barmhartige bui sportuitslagen fa I Jport op tv traffen ïtaald >etbal Vanderaerden op herhaling >agin*PORT QeXdóC<2owiant ZATERDAG 7 MEI 1988 PAGINA 9 ETAALD VOETBAL S79-PSV 1 ll-VVV >EC Zwolle-Volendam :eyenoord-FC Den Bosch ÏRST I 3o Ahead Eagles-Wageningen '20.50 lifétstar-NAC 124.50 12 ^jiesse-Heracles «2.50 IgvV-EIndhoven Herenveen-Helmond Sport Veendam bijna in eredivisie VEENDAM Veendam heeft gisteravond de voor laatste stap gezet voor de terugkeer in de eredivisie. In de thuiswedstrijd werd Emmen met 3-Ö verslagen. Theo ten Caat verzorgde de totale productie, de eer ste treffer kwam van de strafschopstip. Veendam-Emmen 3-0 (1- 0): 29. Ten Caat (straf schop) 1-0, 65. Ten Caat 2- 0, 89. Ten Caat 3-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers 5800. Rudy Das een jaar bij RKC WAALWIJK RKC. dat van 13 tot en met 25 mei een trip naar de Ne derlandse Antillen zal maken, heeft met de 24-jarige Rudy Das een ver vanger aangetrokken voor de naar Toulon vertrokken Peter Bosz. Das en RKC hebben overeenstemming bereikt over een contract met een looptijd van een seizoen. De ex-Ajacied komt thans uit in RKC's eerste seizoen in de eerste divisie ook al in Waalwijk, maar vertrok voortijdig na een conflict met de toenmalige trainer Leen Looyen en het Waalwijkse bestuur. Indeling EC hockey PARIJS Bekerhouder Bloemendaal de strijd om Europa Cup hockey, 20 tot 23 Bloemendaal stown (Ierland), Edinburgh en Dinamo Alta Ata uit de Sovjetunie. Bij de dames, die eveneens in Bloemen daal om de Europa Cup strijden, zijn de Nederlandse vertegenwoordigers HGC en Amsterdam in dezelfde groep onder gebracht. Zij moeten het opnemen tegen Healing (Engeland) en Stade Francais. Heren: Groep A: Cookstown (Ier), Bloemendaal (Ned), Edinburgh (Sch), Dinamo Alma Ata (Sov). B: Terassa (Spa), Uhlenhorst (WD1), Southgate (Eng) en Ukkel Sport (Bel). Dames: Groep A: Stade Francais (Fra), Healing (Eng), Amsterdam (Ned) en HGC (Ned). B: Glas gow (Sch). Blau Weiss Kóln (WD1), Kolos Boris- pol (Sov) en Swansea (Wal). Den Helder verslaat Weert DEN HELDER Den Helder is in de play-offs voor het Nederlandse basketbalkampioenschap naast Weert gekomen. De Noordhollanders ze gevierden gisteravond in de tweede wedstrijd na verlenging met 87-83. Te Velde (23 punten) en Greer (18) waren in hoge mate verantwoordelijk voor de zege. Na regulie re speeltijd was de stand 75-75. Bij rust leidde Weert met 41-35. Goud voor Benfica LISSABON De spelers van Benfica kunnen zich in de finale van de Europa Cup voor landskampioe nen tegen PSV rijk schie ten. Voor elke bal die op 25 mei in Stuttgart achter doelman Hans van Breu- kelen verdwijnt, ontvangt de Portugese ploeg één kilo goud ter waarde van 90.000 gulden. Een Itali aanse koffie-handelaar heeft zich voor de prijs ga rant gesteld. HARDE STRIJD OM ZOMERTIJD IN SEOUL SEOUL Ruim vier maanden voor de opening van de Olympische Zomerspelen in Seoul is in Zuidkorea een harde strijd uitgebroken over het wel of niet invoeren van de zomertijd. De opposi tiepartijen, onder aanvoering van Kim Dae-Jungs Vredespartij, verzetten zich hevig tegen het plan van de regering de klok in de periode van 8 mei tot 9 oktober een uur vooruit te schuiven. De oppo sitie meent, dat het Amerikaanse televisiestation NBC achter de voorgenomen verschuiving zit. NBC kocht de televisierechten voor bijna zes hon derd miljoen gulden. Door de invoering van de zo mertijd kunnen de Amerikanen de meeste finales op een gunstige tijd (20.00 uur) op televisie bren gen, wat een positief effect op de reclame-inkom sten zou hebben. jgië Nederlands 1, 22.35 uur W port op zaterdag, i uitstand 1: 10.03 uur Die portschau. i uitstand 1, 18.00 uur Die portschau met Bundesligavoet- id 2, 22.10 uur Das ak- port-Studio. 15 uitstand 3, 19.30 uur Sport im festen. ky Channel, 13.00 uur: The I88 Audi Tennis Tournament. 1i ky Channel, 21.05 uur: Super- 25.80 2 ky Channel, 2.00 988 Audi Tennis Tournament. Channel: 14.25 uur: Voet- aiuitslagen. r Channel, 20.30 uur: Wor- 25 0RGEN Ierland 3: 16.45 uur Studio Import met Grand Prix tafeltennis rland 3, 17.35 uur: Sport- gen. rland 3, 19.00 uur: Studio :9 Nederlands 1. 20.05 uur: UJfco'rt <4 slgi< flftadii 45 uitsland 1. 17.15 uur Sport- Channel: 13.00 uur: The 42(988 Audi Tennis Tournament, n ky Channel, 23.00 uur: Trans- 1321 irrac€ uper Channel, 16.00 uur Ame- s college football. ICDen Haag 2«bn lot AZ tot jzegelen fl HAAG AZ. voorlopig latste eredivisie-tegenstan- voor FC Den Haag, vecht tergen in Alkmaar (aanvang 2fc3Q uur) voor lijfsbehoud. fs als de thuisploeg FC Den Jlag verslaat, is AZ niet vei- 4l Mocht het duel tussen PEC 28! olie en Volendam eindigen 8 én gelijkspel, dan degrade- de Alkmaarders. J iner Piet de Zoete zal 95(Jnals tegen Feyenoord een P team in het veld brengen. ■FC Den Haag, goed uitge- ivee vrije dagen, ont- ieder geval Cor fis; hij is naar aanleiding feijn derde gele kaart voor wedstrijd geschorst. De ge leerde Joop Lankhaar en Jol waren donderdag i de partij op de trai- 5T De tuchtcommissië de KNVB heeft voor spelers uit het betaalde il het seizoen 1987 - voortijdig afgesloten, ling (GA Eagles) en der Hengst (AZ) kregen w iig een rode kaart respec- 1217/8 t elijk drie en vier wed den schorsing alsmede boete. Lok (Wageningen) d op basis van de aangif- m een waarnemer (ge- van elleboogstoot aan tegenstander) voor vier strijden uitgesloten en et. Sneekes (Ajax) werd drie wedstrijden uitge- n omdat de tuchtcom- e voor het vergrijp dat pleegde een gele kaart jrjfijdoende achtte. 1987 drijf, ent ii len. In «S, ;eschre^V( >te jaar ïr (Ajax) drie 'edstrijden, ijden en 250 gulden boete; één wedstrijd geschorst: Van :n (Den Bosch. 3e gele kaart). den Hoorn (Den Bosch. 5), Lems Haag. 3). Van de Kerkhoff loven. 5). Veldwijk (PEC. 6). der Waart en Abma (beiden 3), De Leeuw (Cambuur,5), jjortlokaal tbal Zondag 8 mei op het terrein van Zwart een toernooi B-jeugd gespeeld. De r« nemende verenigingen 'n Hermes DVS, Quintus, sJdstad Sport, Wassenaar, e Groen, SVLV, West- I, Meerburg en UVS. CRUIJFF WIL RIJKAARD NAAR BARCELONA HALEN VINKEVEEN Johan Cruijff blijft origineel. In elk geval is hij de eerste Nederlandse trainer, die op eigen initiatief pers conferenties belegt. Giste ren viel de primeur te be leven op een (helaas) overdekt dakterras van een hotel aan de rand van Vinkeveen. Voor het eerst sinds zijn vertrek bij Ajax ging hij weer een confron tatie aan met de Neder landse pers en verklaarde hij onder andere dat hij Frank Rijkaard graag aan de selectie van zijn nieu we club Barcelona wil toevoegen. Maar ook Ajax kwam ter spra ke. Cruijff is er van overtuigd, dan iemand op de achtergrond het brein achter de anti- Cruijff-campagne is geweest. „Harmsen was het niet en Van Eijden had er, zonder denigre rend te willen doen, niet de capaciteiten voor. Maar er is wel aan meegewerkt. Achteraf kan ik slechts constateren, dat met de affaire Rijkaard in sep tember alles is begonnen. Twee jaar is de publiciteit voor de club goed geWeest, maar kennelijk trok ik te veel aan dacht". „Het „herenakkoord" over een tweejarig contract dat voorzit ter Harmsen, penninmeester Bakker en sponsor Peter Haan en ik waren overeengekomen, bestond opeens niet meer, al thans volgens Harmsen en Bakker. Omdat het een zooitje zou zijn op Voorland (de jeug dopleiding van Ajax, red.), omdat Peter Larsson duurder was dan een half jaar geleden en omdat mijn aankoopbeleid niet goed zou zijn geweest", al dus Cruijff, die de zaak-Madjer aanhaalt om aan te tonen dat Situatie Nou Camp blijft gespannen BARCELONA De op standige spelersgroep van Barcelona heeft, via Johan Cruijff, zijn aanval op pre sident Nunez voortgezet. De wijziging in het techni sche beleid heeft niets ver anderd aan de wens van de spelers, dat de voorzit ter verdwijnt. De situatie in Nou Camp is zo gespan nen dat de mogelijkheid bestaat dat de spelersgroep in zijn geheel ontslag zal vragen indien er aan de top niets verandert. Aanvoerder Victor vertel de gisteren zich Cruijff te herinneren als één van de grootste voetballers. „Maar", voegde hij er aan toe, „ik vraag mij af wat de werkelijke reden is hem aan te trekken als coach voor de club. Het lijkt veel op het leggen van een rookgordijn dat voor de buitenwacht moet verdoezelen wat de wer kelijke problemen van de club zijn. Dat is niet de technische staf, dat is de wanorde in de organisa- hij in zijn aankoopbeleid is te gengewerkt. „Op 10 september had ik al een periode van drie weken onderhandelen achter de rug met de spits van Porto, Rabah Madjer. Die zou een seizoen komen voor nul centen huur en slechts een salaris voor re kening van Ajax. Op die dag laat ik het bestuur de plannen weten, drie dagen later koopt Bayern hem. Dat is doelbe wust uitgelekt. Cruijff die een internationale spits binnen haalt voor zo weinig geld: dat kon niet", aldus de 41-jarige coach die de huidige rol van bemiddelaar Ger Lagendijk ook even ter sprake bracht. Die zou in de zaak-Bosman met Toulon 100.000 dollar be middelingsgeld hebben bedon gen. Dergelijke praktijken wa ren voor Cruijif, die zichzelf „Het hele toneelspel rond Co Greep en de ledenraad was ge woon beïnvloeding van de pers", zegt Cruijff. „Waarin ze zichzelf ook tegenspreken. Cruijff zou te veel luisteren naar Bruins Slot, maar aan de andere kant ben ik te eigen wijs om te luisteren. Zij spre ken zich in een zin twee keer tegen. De spelersgroep had wel moeten opstappen. Niet voor mij maar om zichzelf te verde digen. Maar het bestuur had het natuurlijk handig inge kleed. Aanvoerder Van 't Schip had twee keer salaris verhoging gekregen". Doelbewust Woensdagmiddag tekende Cruijff dan voor één seizoen bij Barcelona. Een doelbewus te keuze om maar voor zo'n korte periode te tekenen, want volgend jaar wordt er een nieuwe voorzitter gekozen. En in Spanje wordt de wet „nieu we bazen, nieuwe wetten", nog altijd gerespecteerd. Cruijff beweert overigens een uitstekende relatie te hebben met Nunez, al wordt in Spanje het tegendeel bewezen. „Nu nez wist, dat ik de ideale man was voor Barcelona. Boven dien sta ik boven alle partijen Frank Rijkaard. FOTO: DIJKSTRA in de stad. Dat was met het contracteren van Clemente (de trainer van rivaal Espagnol, red.) niet het geval geweest". Cruijff zal, geassisteerd door zijn rechterhand Tonnie Bruins Slot en zijn oude ploeg- makker Carlos Rexach, bij Barcelona een nieuw team gaan opbouwen. Een deel van de spelersgroep zal afvloeien. Van het buitenlandse viertal Lineker, Schuster, Archibald en Hughes, die een achtjarig contract heeft met de club, mag alleen Lineker blijven. Als tweede buitenlander wil Cruijff Rijkaard inlijven. Opvallend, want Rijkaard heeft na zijn vertrek bij Ajax verklaard nooit meer onder Cruijff te willen trainen. Vol gens Cruijff is dat niet het ge val. Hij heeft zelfs al oriënte rend gesproken met de bij Za- ragoza ondergebrachte speler. „Het is mij duidelijk gewor den, dat het conflictje op de training met Rijkaard de drup pel was, die voor hem de em mer deed overlopen. Er was zoveel gebeurd. Voor mij is er nooit sprake geweest van een Als torn iemand op de training terecht te wijzen". De poging van Bar celona om Koeman aan te trekken, was geen initiatief van Cruijff. „Daar zaten ande ren achter". Naast Rijkaard moet het tech nisch niveau van de groep om hoog, hetgeen betekent dat de club zich flink zal moeten roe ren op de transfermarkt. „Als ik het Huidige Barcelona op Sky-channel zie spelen, dan word ik doodmoe. Barcelona moet weer terug naar de top, dat is duidelijk". RICHARD THANNHAUSER ARMENTIERES Eric Vanderaerden lijkt einde lijk de juiste vorm te heb ben. De Belg, die in de klassiekers ronduit teleur stelde, won gisteren de vijfde etappe van de Vier daagse van Duinkerken. Daarmee herhaalde hij zijn prestatie van donder dag. In de eindsprint bleef hij Jef Lieckens en Hans Daams voor. Pascal Pois- son, die met zijn ploeg de koers moeiteloos contro leerde, behield de leiders trui. De twaalfde etappe van de Ronde van Spanje door de wijnstreek «Rioja is een zaak van de grote groep geweest. Het peloton bekommerde zich nauwelijks om de ontsnapping m José del Ramo, die in zijn nzame poging een maximale duidelijk, de andere hadden geen be hoefte aan opmerkelijke in spanningen. In de slotfase ver anderde dat beeld enigszins. Mathieu Hermans en zijn ploegmaten zagen een kans op vijfde dagsucces. Die ge dachte bracht het tempo om hoog en dat betekende het ein de vlucht van Del Ramo. De ploeg van Hermans bezat echter niet voldoende macht het peloton onder controle te houden en daarvan profi teerde de Engelsman Sean Ya- die onmiddellijk zijn land genoot Dano Davis achter zich kreeg. Het duo kon op het nippertje uit de greep van de grote groep blijveri. Yates had daarna weinig moeite met zijn jongere landgenoot. Urs Zimmermann schreef gis teren de driedaagse Ronde van Trente op zijn naam. De Zwit ser verdedigde moeiteloos de FOTO: ANP leiderstrui, die hij op de eerste dag had veroverd. De Italiaan Gaggioli won de laatste etappe. Johan van der Velde werd vierde. Marathonzwemmer verdronken PEKING Bij een zwemma- rathon over 35 kilometer van Guandong naar het voor de kust liggende eiland Hainan is één van de 38 deelnemers een kilometer voor de finish ver dronken. Het merendeel van de zwemmers zocht wegens de lage temperatuur van het wa ter de volgboten op. Li Qings- han betaalde na dertien uur de strijd met de elementen met zijn leven. Vier zwemmers moesten voor behandeling naar een ziekenhuis worden gebracht. PAUL DOGGER BLIJFT AFSTRAFFING BESPAARD EDE Vanzelfsprekend bestond er vooraf nergens enig verschil van mening omtrent de uitkomst van het kat-en-muis-spelletje tussen grootmeester Ivan Lendl en junior Paul Dog ger. De 16-jarige Amster dammer had echter gister middag in Ede het geluk zijn vermaarde tegenstan der in een barmhartige bui te treffen. Lendl wen ste overduidelijk de pu bliekslieveling voor een afstraffing te behoeden en nam, hooguit op halve kracht opererend, genoe gen met de coulante cij fers 6-4, 6-4. Dat het tennis-publiek de charmes van de kleine Dogger inmiddels heeft ontdekt, bleek al snel bij de voorstelling van beide spelers toen zowel leef tijd, woonplaats als club van Dogger een oorverdovend ka baal ontlokten. Het luidruchti ge enthousiasme (Lendl: „Ach, dat probeerde ik maar te be grijpen") luwde even na de eerste vier games, toen de fa voriet kennelijk besloot toch maar het zekere voor het on zekere te nemen. Lendl kwam in recordtempo met 4-0 voor, maar haalde daarna de voet van het gaspedaal en gunde de aanvankelijk naar adem snak kende Dogger vervolgens het nodige respijt. Paul Dogger, worstelde terug naar 4-3 („Toen voelde ik mijn zelfvertrouwen terugkomen"), won allengs aan brutaliteit en haalde prompt weer zijn ge vaarlijkste wapen, de drops- hot, tevoorschijn. „Ik vind hem een goede speler, vooral in zijn bewegingen", compi- menteerde Ivan Lendl achter af, daarbij vooral op dit onder deel van het tennis-spel inha kend. De verwachting, dat Lendl in de tweede set wel snel orde op zaken zou stellen, bleek nota bene ook nog ijdel. Lendl, normaliter op de baan toch geen toonbeeld van hu mor, bleef vriendelijk lachen en knikte zelfs af en toe het hoofd uit waardering voor een van de elkaar in snel tempo opvolgende, winnende klap pen van Dogger. Té ver liet de Tsjechoslowaak het net niet komen, op de beslissende mo menten liet hij toch even het klasseverschil de revue passe- Paul Dogger hoefde zijn op merkelijke optreden als inval ler bij het invitatie-tennistoer nooi in Ede niet met een kater te besluiten. „Nu maar hopen dat deze resultaten een ver volg krijgen, dat het geen kor te opleving blijkt te zijn ge weest. Dan heb ik volop hoop op een goede toekomst", aldus Dogger die zijn school-oplei- ding al in een vroeg stadium aan de kant zette voor een fulltime-bestaan als tennisprof. „Met die studie ging het trou wens ook niet zo lekker". Hoe de carrière van de tot nu toe mede dank zij het trage gravel uit de anonimiteit ge treden Paul Dogger zich nu verder zal gaan ontwikkelen, blijft natuurlijk nog even de vraag. „Misschien loop ik over een half jaar wel een leuk meisje tegen het lijf en komt het tennis vervolgens op het tweede plan", aldus Dogger die daarin onmiddellijk werd gecorrigeerd door bondscoach Stanley Franker: „Als dat ge beurt, wijs ik haar hoogstper soonlijk de deur". De geplande finale tussen Ivan Lendl en Kent Carlsson werd gisteravond tot een utopie ge degradeerd. De als tweede ge plaatste Zweed ging verras send met 6-2, 6-4 ten onder te gen de 23-jarige Australiër Mark Woodforde. In de halve finales ontmoet Woodforde vandaag zijn land genoot Rod Frawley die giste ren op het Tesqua-complex de Engelsman Jeremy Bates eli mineerde. In de andere halve finale strijden Ivan Lendl en de Israëliër Amos Mansdorf, die in de laatste partij gis- toonde voor de Zwitser Clau- dio Mezzadri: 6-4, 6-3. DICK KIERS HEMA PAARDESPORT Buitenzorg. Niet gestart: Burt. Toto: winnend 3,10, plaats 1,10, 1,30, 1,10, koppel 10,20. trio 66,60. Tweede koers, 1200 meter: 1. Inten sive (T. Cain) 1.16,9, 2. Sea Wind. 3. Season Raaphorst. Niet gestart: Fas- hal. Toto: winnend 1,70, plaats 1,00, 1.00, koppel 1,80. Derde koert, 2600 meter: 1. Cetted Jackey (W. van Buytene) 3.41,2- 1.25,1, 2. Boy Sneep Taxis, 3. Beate la Plata. Toto: winnend 3,00, plaats '.60, 2.00. 2,20, koppel 14,60, trio G (F. Stalman) 2.45.7-1.18.9. 2. I 4,70, plaats 1,10, 1,30, koppel 3,/u, trio 69,90. Zesde koers, 1609 meter: 1. Boris Buitenzorg (H. Grift) 2.07,6 - 1.19.3, 2. Ali Buitenzorg, 3. Barbara de Noot. Niet gestart: Arme-Bloc. Toto: win nend 6.30. plaats 1,70, 1,40, 3,00, koppel 8.80, trio 179,00. Zevende koert, 2100 meter: 1. Ben nie Confianza (J. van Dooyeweerd) 2.48,4 - 1.20.2. 2. Babesia R, 3. As- Achtste koers, 2000 meter: 1. Traum Teufel (P. Vandekeere) 2.13,1, 2. Dschuna, 3. Countach. Niet gestart: Angeline. Toto: winnend 7,90, plaats 1,60, 1.30. 1,60, koppel 11,00. trio Heynen (H. Grift) 2.08,4 - 1.19,8, 2. Yvere Westfrisia, 3. Wervelwind Joost. Toto: winnend 3,10, plaats 2,20, 8,00, koppel 32,40, trio 125,90. Tiende koers, 2100 meter 1. Velino Majo (J. Jongen) 2.49,7 - 1.20,0, 2. Vryo Buitenzorg, 3. Waaipalm du Bois. Niet gestart: Vesins la Fusee. Toto: winnend 12,70, plaats 2,90, 1,90, koppel 19,70, trio 155,80. 3,20, koppel 4.00. trio 46.90. Omzet totalisator: f. 232.361,00. SQUASH WK-kwalificatietoernooi in Valkens- Watt (NzeFGregory (Gbr) 10-8, 9-5, 7-9, 9-4, Whitlock (Gbr)-Davies (Gbr) 9-3. 9-4, 2-9, 9-4, Harris (Gbr)-Qaiser (Pak) 9-2, 4-9, 9-2, 10-8, Elopuro (FinFGornerup (Zwe) 9-4, 9-1, 9-5, Eyles (AusFNewton (Aus) 9-6, 9-5, 9- 2, Johnson (ZweFHunt (Aus) 9-6, 9-3, 9-7, Gul (PakFSmlth (Gbr) 9-7, 10-9, 7-9, 8-10, 9-5, Ahmed (P(tkFEI Amlr (Egy) 9-3, 10-8, 9-3. TENNIS Toernooi in Ede Kwartfinales: Lendl (TsjFDogger Open Italiaanse kampioenschappen Tsjesnokov (Sov) 6-1 6-2, Masur Sanchez (SpaFSteeb (WDI) 6-4 6-2. VOETBAL Bundesliga Kaiserslautern-Homburg 1-0, VfL Bo- chum-Waldhof Mannheim 1-0. WIELRENNEN Ronde van Spanja Twaalfde etappe: 1. Yates (GBr), 197 km van Logrono naar Jaca In 5 uur seconden, gemid- 2. Davis (GBr) op 3 35,206 h (Ned) 0.03, Algemeen klassement: 1. Cubino 2.16. 4. Dietzen (WDI) 2.24, 5. Parra (Col) 3.10, 6. Arroyo (Spa) 3.15, 7. Millar (GBr) 3.19, 8. Blanco-Villar .(Spa) 3.53, 9. Cordoba (Spa) 4.52. 10. (Spa) 6.26, 11. Echave (Spa) (Fra) 8.14, 36. Suyker- uuyn oi.oo, 123. Hermans 1.13.26, 133. Beuker 1.23.25, 134. NIJboer 1.26.00. Vierdaagse van Duinkerken 5e etappe: 1. Vanderaerden (Bel), 203 km van Denaln naar Armentieres in 5 uur 34 minuten en 16 seconden (Ned) 5.34.16, 5. Boucanville (Fra), 6. Daems (Bel). 7. Schurer (Ned). 8. Dhaenens (Bel). 9. Hoste (Bel). 19. Draaijer (Ned) zelfde tijd als Van Vliet. Algemeen klassement: 1. Polsson (Fra) 21 uur 10 minuten en 58 secon den, 2. Vanderaerden op 1 minuut en 22 seconden, 3, Frlson (Bel) 1.32, 4. Mottet (Fra) 1.38. 5. Garnler (Fra) 1.39. 6. Sergeant (Bel) 1.40, 7. Peiper (Aus) 1.40, 9. Pieters (Ned) 2.16, 10. Daams 2.21. 9.51, 5. Vandelli (Ita) 0.53.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9