,Een goed moment voor de ommekeer" 'finale' „Het moet wel een beetje meezitten" Wedstrijdbeleid De Munnik levert meerdere titels op 4- ZATERDAG 7 MEI 1988 PAGINA 25 t St. dagen 'en 3-s 'e perk juli k t de g terzij tan ied( ud Reg nthiej zomer Kami de nai Gold iegang mee h alle e want ische e ngen. op lat ?geliji ook zi afgevt Laatste kans Noordwijk en Quick Boys Quick Boys en Noordwijk strijden vanmiddag (15.00 uur) op het Katwiik.se sport park Nieuw Zuid voor hun laatste titelkans. Met een achterstand van een punt en nog slechts vier wedstrijden te gaan, mogen beide zater dagtoppers vandaag wel haast geen punt meer ver spelen om de hoop op de ti tel met recht van spreken lev end" te houden. Oefen- meesters Hans van der Zee (Quick Boys) en John Eel- man (Noordwijk) geven hun mening. omatisl LEIDEN - Het valt voor Hans van ?en grcj der Zee niet mee. Het is natuurlijk voor iedere trainer een groot pro- Ti mi\blccm als zijn ploeg een inzinking priize\ doormaakt. Maar voor de oefen- de /ij meester die het keurkorps van. geok Quick Boys onder zijn hoede heeft, van c geidt dit in versterkte mate. Kat- bezit een uiterst kritisch pu- bliek en heeft bovendien al 17 jaar geen kampioenschap te vieren ge had. De ploeg gleed dit seizoen vanuit een kansrijke leiderspositie weer af naar een met Noordwijk gedeelde tweede plek achter grote B rivaal Rijnsburgse Boys. De voorte- igen ^enen' met ^et Noord- rf phi wijk in het verschiet, zijn in het na deel van de geplaagde Amsterdam mer. Zoals hij zelf constateert: „Wij hebben thuis de grootste moeite met het maken van het spel, terwijl de kracht van Noord wijk juist in uitwedstrijden ligt". Noordwijk is als enige in de eerste klasse A nog ongeslagen in uitwedstrijden en t, hei itten. ?renro te en van een a\ etuwe rit va HANS VAN DER ZEE: kent een opgaande curve. Quick Boys daarentegen heeft na de bekeruitschake ling door Alphense Boys niet veel „pot ten meer kunnen breken". Naarmate het einde van de competitie in zicht komt, gaat het steeds moeizamer met Katwijks voetbaltrots. Desondanks hoopt Van der Zee juist tegen Noordwijk op een kente ring: „Onze beste wedstrijd van dit sei zoen was de uitwedstrijd in Noordwijk: 1-4. Ik weet wel dat het een zware kluif zal worden, maar het is ook een uitgele zen moment voor de ommekeer. Om er weer bovenop te komen". Aan dat voor Katwijk sterke eerste duel kleefde nog een vervelende herinnering. Spelmaker Floor van Duyn werd door Kees Marbus hard aangepakt. Zo hard, dat de amateunnternational voor een half jaar was uitgeschakeld. Van der Zee lijkt banger voor een nieuwe confronta tie dan de motor van het middenveld zelf. Van Duyn werd vorige week tegen RKAVIC node gemist en was dinsdag avond tegen Rozenburg volgens zijn trainer de beste man van het veld. „Toch zijn wij als ploeg minder afhanke lijk van één speler dan bijvoorbeeld Rijnsburgse Boys. Die ploeg bouwt hele maal op Huug Aandewiel. Als die weg valt, zijn ze nergens meer". Het is Rijns burgse Boys, dat in de race om de titel door de voetbalmeester als „huizenhoge favoriet" naar voren wordt geschoven. Dus niet IJsselmeervogels, dat eveneens op de loer ligt en ook niet Noordwijk, dat de laatste tijd bijna sluipend naar de top is gekropen. Quick Boys wordt door Van der Zee niet' genoemd, als de beste kaarten op Rijns burg worden gezet. Een tactische ma noeuvre wellicht, want als hem de vraag wordt voorgelegd of Quick Boys, dat zo in de put zit, dan nog wel recht heeft op een eventuele titel, blijkt het gevoel het van het tactisch inzicht te winnen: „Als een ploeg geen recht op een inzinking heeft, heeft er ook niemand recht op het kampioenschap. Alle kanshebbers heb ben een inzinking gehad". Beeld uit het eerste treffen dit seizoen. Noordwijk-doelman Dick Dortmundt strekt zich tevergeefs. Quick Boys leidt met 0-3 en zal met 1-4 gaan JOHNEELMAN: LEIDEN - „We hebben een punt verloren, maar we zijn nog niet uit geschakeld". Noord wij k-trainer John Eelman leed dinsdag, direct na het doelpuntloos gelijkspel bij Vitesse Delft, niet zichtbaar onder de achterstand van één punt op de kop van het klassement. „In de slotfase van elke competitie gebeu ren rare dingen. Verspelen koplo pers onverwacht punten, winnen degradatiekandidaten terwijl nie mand dat verwacht. Moet ik dan nu gaan wanhopen? Nee toch? Het seizoen is nog lang niet voorbij". Ook Eelman lijkt er echter van over tuigd dat er in de resterende vier duels niet teveel punten meer mogen worden verspeeld, omdat Noordwijk anders een zevende afdelingstitel wel kan vergeten. Maar er blijft twijfel. „Zo op het eerste gezicht denk je dat Quick Boys en Noordwijk tegen elkaar aan een gelijk spel niet genoeg zullen hebben. Maar is dat in de praktijk werkelijk zo? Na deze derby zijn er altijd nog drie wedstrijden over. In die duels is een achterstand van twee punten nog overkomelijk. Maar een achterstand van drie niet meer. Dus weet ik niet of het tegen Quick Boys wel wijsheid is om alles op alles te zetten. Ik ben daar nog niet uit. Veel zal ook af hangen van de tussenstanden die in Kat wijk doorkomen. Als het met Rijnsburg se Boys en IJsselmeervogels niet goed gaat, is het natuurlijk onzin om zelf overdreven risico's te gaan nemen". Alle positieve bespiegelingen ten spijt, ziet Eelman zijn Noordwijk dit seizoen niet meer als de grootste kandidaat voor de titel. „Quick Boys en Marken uit, Oranje Nassau en ARC thuis. Als je uit dit programma zes punten haalt, is dat normaal gesproken bepaald niet slecht. En we verkeren nu in een situatie waarin een honderd procent score van acht pun ten misschien niet eens meer voldoende is. Nee, gezien het resterende program ma mag je Rijnsburgse Boys als de grote favoriet aanwijzen. Die ploeg heeft alle toppers gehad en heeft ook z'n slechte periode achter de rug. Daarbij is Rijns burgse Boys door Aandewiel als geen an der in staat wedstrijden uit dode spel momenten te beslissen. Nee, Rijnsburgse Boys is voor mij kanshebber nummer één. Maar dat betekent natuurlijk niet dat IJsselmeervogels, Noordwijk en Quick Boys daarom kansloos zijn". Mocht Eelman ook in het vijfde seizoen van zijn tweede Noordwijkse periode het kampioenschap missen, dan zal de Haarlemse oefenmeester deze voetbal jaargang niet direct als „verloren" betite len. „De ploeg is dit jaar qua organisatie een stuk sterker geworden. Dat is winst die volgend jaar kan worden uitge bouwd. Maar nogmaals, het kampioen schap zit er ook dit seizoen nog altijd in. Alleen moet het in de resterende wed strijden dan wel een beetje meezitten". NIEUW VENNEP HEEFT KAMPIOENSCHAP IN EIGEN HAND igte oh ometei nd vaj De e jare jk dei gt wet Wet, It lam uiflij f oi d' mei ei ié lii n (k appn ot), in ■te ori L de ap di Atv Door- en cam e ovt treek\ renge lefooi LEIDEN - Na drie wedstrijden per team zijn in de meeste poules van de landelijke tenniscompetitie de kaarten wel geschud. In deze mini- competitie behoeven de kampi- oens-kandidaten de verkregen' voorsprong slechts te consolideren, de rode-lantaarndragers kunnen de wonden gaan likken, de twee mid denmoters per poule kunnen de tweede helft van de competitie ge bruiken als voorbereiding op het ras naderende toernooi-seizoen. Morgen voorziet het programma van de. Overgangsklasse B voor de „Leidse" teams in twee voor de ti tel cruciale ontmoetingen. Nieuw Vennep bestrijdt op eigen banen Beekhuizen II, terwijl De Munnik een gelijkspel moet zien weg te sle pen in de uitwedstrijd tegen het Eindhovense Volley II. In de poule, waarin Nieuw Vennep uit komt, is de spanning te snijden. De Beekhuizen-reserves staan op de eerste plaats, maar hebben slechts een voor sprong van één enkel punt op de beide andere titelpretendenten, Nieuw Vennep en Ede. Voordeel voor de laatste twee teams is. dat Beekhuizen in uitwedstrij den de minieme voorsprong moet zien te behouden. Nieuw Vennep-speler Ro gier Liefbroer hoopt en rekent dan ook op'een 5-3 thuiswinst, mits „we met een 3-1 voorsprong uit de enkelspelen kun nen komen. Maar met Erik Bakker op 100 en Nathalie van Lint weer in vorm zijn hiertoe goede mogelijkheden". Bakker treft in Franc Klaassen een ster ke opponent, die in de eerste ontmoeting maar moeizaam werd geklopt. Van Lint zoekt revanche voor de drie nederlagen in het eerste treffen tegen Beekhuizen. „Met een 4-4 daarna in de uitwedstrijd tegen Ede en geen puntverlies tegen het zwakke Amstelland II, zijn we ook kam pioen", rekent Rogier Liefbroer verder. Nog een keer rekenen is aan te bevelen, want Beekhuizen II tegen Ede I wordt ook nog gespeeld. De munnik De Munnik heeft met de beide Over gangsklasse B-teams nog twee ijzers in het vuur voor het kampioenschap. Team I treft in een uitwedstrijd in Eindhoven de naaste concurrent, Volley II. Veel zal afhangen van het herstel van Bionda Zonderop, die in het eerste treffen dui delijk haar dag niet had. Kees-Jan Schui- lenburg verwacht „dat de partij van Bert Bruin tegen Robert-Jan Kragting van Volley opnieuw spektakel zal opleveren, maar winst is niet zeker. Bionda Zonde rop heeft nog iets goed te maken. De eerste mixed wordt weer moeilijk. Maar ik ga toch een beetje van 5-3 winst uit". Schuilenburg lijkt zichzelf weer een 3-0 score toe te dichten. Een goed voorne men, en als zijn visie klopt een vrijwel zekere titel vor De Munnik I in poule 026. Het tweede team staat vier punten voor op het afgelopen zondag verslagen Lun- teren. Een maximale score tegen het ver zwakte Amstelland I houdt de voor sprong en een reële titelkans intact. Een titel, nodig om met het mogelijk even eens kampioen zijnde eerste team in de slag te gaan voor de door De Munnik zo begeerde plek in de Overgangs A. Lijkt sponsoring een must om titel en even tuele promotie te bewerkstelligen, de te verwachten tegenstanders in die promo tie-wedstrijden denken er al net zo over. De Munnik I zal stuiten op het eerste team van Oud Beijerland met Rucanor- en A l-speler Marco Meeldijk als trek paard, team II treft in een uitwedstrijd het derde van Osram-Bosheim met jeugdtoppers Saskia Slagboom en Ing- mar Boerhorst als coryfeeën. Door de Erik Bakker scoorde tot nu toe honderd ruime zege afgelopen zondag heeft De Munniks derde team de titel in de twee de klasse weer in eerste hand. Het wed strijdbeleid lijkt haar vruchten te gaan afwerpen. Spanning In de overige Overgangs B-poules is er alleen nog sprake van spanning bij Leid se Hout en De Boekhorst. De Leidena- ren staan gelijk met Noorderlicht III, maar kunnen via een beter gemiddelde de Amsterdammers voorblijven en handhaving bewerkstelligen. Tegen ELTV IV zijn er kansen op een goede 'score, uit werd het 3-5. De Boekhorst staat 3 punten voor op het ontvangende Bakkum III. Wordt er weer gewonnen, dan is handhaving een feit. In de overige poules lijken de posities aan kop, staart of middenmoot reeds vergeven. Boven de klasse, waarin de meeste Leid se teams opereren, de Overgangs B, is de spanning nog volop aanwezig. Hoofd klasser Unicum I trekt een weekeinde naar Groningen om tegen Cream Crac kers voor de maximale score te gaan en in de titelrace te blijven. De reserves moeten na de 4-4 in de eerste ontmoe ting het sterke Noorderlicht II op eigen grond kloppen om titelkandidaat in de Overgangs A te worden. Dekker I zal Programma Hoofdklasse: Cream Crackers I - Uni cum I; Eerste klasse: Dekker 1 - Pelli- kaan T 3; Overgangs A: Noorderlicht 2 - Unicum 2, Zutphen 2 - Hillegom; Overgangs B: Nieuw Vennep 1 - Beek huizen 2, Leidse Hout 1 - ELTV 4, Bak kum 3 - Boekhorst 1Lisse 1 - Luck Re- ack l,Unicum3-Castncum2, OLTC1 -DEM 1, Hillegom 2-Zaandam 1, Shot stelland IKSVV 1 - Casino 1Tweede klasse: TEAN 1 - WOC 1Forescate 1 - Roomburg 1, Be Quick-G 1 - Zoeter- woude 1Derde klasse: Unicum 6 - Sas- senheim l.Merlenhoveó-ZeeenDuin 1Hazerswoude 1 -Botesa2,Unicum7 -Voorhout 1Wateringen 3 - Katwijk 1 Hf sUnia Heren eerste klasse: Unicum 1 -Duno niet kunnen freewheelen om de titel in de le klasse veilig te stellen. Hillegoms concurrent voor de titel in de Overgangs A, Markendaal I, lijkt alleen op gemid delde te verslaan. Het betekent, dat tot aan de laatste slag in de laatste mixed de spanning overheerst. In de derde klasse ontmoet de bovenaan staande Katwijkse LTV de enig overge bleven concurrent voor de eerste plaats. Wateringen III. In de thuis-ontmoeting werd zonder de afwezige Loek Verhees de volle winst behaald. Met Verhees en districts-jeugdkampioen Perry Paauw in de gelederen mag opnieuw op een zege gerekend worden. PETER KLEIN Onder redactie van Erik Huisman en Gert-Jan Onvlee Aaahh De doelman van Bernardus leek dit weekeinde een beetje met de mond vol tanden te staan. Maar hij had het onge luk wel over zichzelf afgeroepen. Denken wij, al zal dat ongetwijfeld onbewust ge beurd zijn. Hij had namelijk zondag te gen SJZ zijn verzorgende zaakjes prima voor elkaar. Met degelijke schoenen, ro buuste trainingsbroek waarover stevige kousen, een korte broek met het onver mijdelijke schuimrubber, een kloek kee persshirt met in de mouwen eveneens het obligate schuim en natuurlijk „reusch"- achtige handschoenen leek de sluitpost tegen elke SJZ-wind opgewassen. Mis dus. Want als je denkt het allemaal gere geld te hebben, zal je altijd zien dat je wat oploopt aan het kleine deel dat zich niet „in dekking" weet. En dat doet „aaahh". Speel vrij Onwillekeurig dachten we deze week even aan Datateam/Foreholte. En wel aan het beloofde kort geding dat de Voorhoutse club aan zou spannen tegen het Nederlands Handbal Verbond. Om, al was het „posthuum", toch gelijk te krijgen in de overschrijvingstwist Bult- /Knigge. Van dat kort geding hebben wij namelijk niets meer gehoord. En dat zal er wel niet meer van komen ook. Deze week na melijk, op bevrijdingsdag, liep van de eerste kanjer de officiële wachttijd af. En morgen is het voor de tweede tussentijds aangetrokken opbouwster „bevrijdings dag". Hopelijk zijn we daarmee voor vol gend jaar bevrijd van allerlei gekrakeel in het randgebeuren. Dan kan er weer ge woon goed gehandbald gaan worden. Engels Wie zegt dat de interesse van de jeugd voor het voetballen tanende is, heeft ge lijk. De plaat geschoten bij de wedstrijd tussen „in de kop meedraaiers" Ter Lee- de en De Sleutels, maakt dat eens te meer duidelijk. De partij was voor beide ploegen van het grootste belang om kan sen op de titel te blijven behouden. De jeugd zat daar nog wel in groten getale langs de lijn. Maar juist in hun gedrag demonstreerden de jonkies hoe de zaken ervoor staan. Waar de ongeveer 18-plus- sers zich door niets en niemand lieten af leiden. ten koste van niets hun blik lieten weglokken van wat zich 90 minuten lang binnen de lijnen afspeelde, daar bleek ae jeugd en masse te kiezen voor de aflei ding van onze fotograaf. En bleek uit het spandoekje tevens dat de Engelstalige zenders Super en Sky Channel goede klanten aan hen hebben. Al hebben wij nog wat problemen met de spelling van Rol De heer Hogenelst, voorzitter van Meer burg, was dinsdagavond tijdens de half jaarlijkse vergadering van de KNVB af deling Leiden een gelukkig man. Hij had dichtgeslagen of de eerste bestuurders stroomden al toe om de preases te felici teren met het kampioenschap van het zondag elftal. Waarop het zwengelen aan zijn hand ook in het restaurant van de Groenoordhallen een langdurig vervolg kreeg. Hogenelst genoot er zichtbaar van; volgens ons zelfs nog een fors krulletje bij. Voor het vergaderende werk viel de hulde echter niet zo goed uit. Of Hogenelst sprakeloos was van de hem ten deel val lende aandacht, of dat hij vanwege het kampioenschap van de zondagjongens de stukken niet had doorgenomen, we weten het niet. Maar feit was. dat er zelden een KNVB-vergadering is gepasseerd met een kleinere verbale rol voor Hogenelst dan afgelopen dinsdag. Stop Na de winsterstops van het vorige en het lopende seizoen leken ons de argumenten tegen een dergelijke onderbreking van het voetballen voor het oprapen te liggen. De heer Moesman (SVLV) deed tijdens de halfjaarlijkse KNVB-vergadering bij ons de hoop opvlammen dat ook de clubs niet zo blij waren met de stop. Maar alle gewekte hoop en ons vermeend gezond verstand ten spijt, ook voor volgend sei zoen blijkt ons weer een onderbreking in de winter (en derhalve een inhaalrace rond Koninginnedag, 5 mei en Hemel vaart) te Wachten te staan. En als we de woorden van Jan Persoon mogen geloven We vinden het wel goed zo zitten we nog wel een aantal jaartjes aan die verve lende tussentijdse en meestal misplaatste voetbalrem vast. FOTO'S: ANDRÊ VAN HAASTEREN Gaatje Noordwijk neemt, naar onze bescheiden mening, onnodig grote, zeg maar huizen hoge risico's. Is de ploeg niet heel erg ver woed aan het strijden om het kampioen schap in IA? Nou, waarom dan spelen met een doelnet waarin de gaten vallen? En nog wel vlak bij de paal. Wij zien het al voor ons, als een flinke poeier via „de noodingang" toch achter Dick Dortmundt belandt en de scheids fluitend koers zet naar de middenlijn om daar de trefferofficieel te noteren... Nee, beste Noordwijkse vrienden: doe er wat aan. Eventueel op „gewone" wijze een kampioenschap verspelen, is immers al erg genoeg? CeidócSou/tfwt'

Leidse Courant | 1988 | | pagina 25