Reclame als hoofdfilm rELEVISIE-PROGR AMMA'S CeidaeSou/umt AMERIKAANSE COMMERCIËLE TELEVISIE ZATERDAG 7 MEI 1988 PAGINA 19 EDERLAND 1 veen mj Shav« amelijk i NOS l Nieuw* voor doven en slechthorenden. VARA I 0 De baa* in huis? Ameri kaanse comedyserie. Af I.: Baas in een rolstoel. Als Tony door een gebroken been tijdelijk is uitgescha keld besluit Angela het huishoudelijk heft in han den te nemen. i Büch. Boudewijn Büch presenteert informatie over boeken, film, muziek, theater, cultuur en tv. NOS I Journaal. VARA i SVARA feliciteert, kijkers richten een felicitatie aan familieleden, theater, ken nissen of vrienden. I VARA's kindermenu, te kenfilms. Met: 1. Zoobilee Zoo. Afl.: Ergo het ruimte wezen, 2. De avonturen van Teddy Ruxpin. Afl.: Di ploma-uitreiking in Grun- do. 3. De Smurfen. Afl.: Een circus voor babysmurf (2). NOS l Journaal VARA 0 Flying doctors, Austra lische doktersserie. Afl.: Een voor de hand liggende verdachte. De onverklaar bare dood van een bejaard echtpaar op dooreis in Coopers Crossing roept het vermoeden van moord »P- 0 Anita's premiere, con cert van Anita Meyer, van uit de Ahoyhal te Rotter dam. M.m.v. De Super band o.l.v. Jan Rietman, Willeke Alberti, Hans Ver meulen e.a. I Cagney Lacey, Ameri kaanse politieserie. Afl.: De taxi-moorden. Zonder enige aanleiding zijn drie taxi-chaffeurs om het le ven gebracht. Mary Beth Lacey krijgt de taak als taxi-chaffeur te fungeren. I Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. In verband met de Franse presidents verkiezingen komt deze uitzending voor een deel rechtreeks uit Parijs met de laatste uitslagen en commentaren. Verder overhandigt Ruud Gullit symbolisch zijn trofee van Europees voetballer van het jaar aan Winnie Man dela die ook persoonlijk zal reageren. En aandacht voor een rechtzaak in Hamburg waarin neo-na- zi's proberen aan te tonen dat het dagboek van Anne Frank een vervalsing is. Golden Girls, Ameri kaanse comedyserie. Roelant Radier als de blinde fotograaf in de gelijknamige film van Adriaan Ditvoorst. Ned. 3 om 21.15 uur. FOTO: ANP 22.35 Welbeschouwd, praatpro gramma over actuele za ken vanuit hotel 'De Klep perman' in Hoevelaken. NOS 23.20 Journaal. NEDERLAND2 VPRO 09.00 Het mannetje in de maan, animatiefilm (herh.). 09.10 Het wonderbaarlijke kluifje, animatiefilm (herh.). 09.20 Sprookjestheater, serie sprookjes met beroemde sterren. Afl.: Bernadette Peters in Doornroosje. 10.15 Die paar zinnetjes, korte kinderfilm. 10.40-11.00 Theo Thea in de gloria, programma van Ar jan Ederveen en Tosca Ni- terink. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO La linea, tekenfilmserie van Osvaldo Cavandoli. LThe Untouchables, Amerikaanse misdaadse rie met Robert Stack in de hoofdrol. Jazz Shorts. NOS ESJoiirnaal en weerover- zicht. VPRO Van Dis in de IJsbreker, praatprogramma met Adriaan van Dis als pre sentator. De Garry Shandling Show, Amerikaanse co medyserie. Afl.: De Schu- makers gaan naar Holly wood. Diogenes, maandelijks magazine met reportages. The Wrestler, Fins toneel stuk van Matti lljas over een oude worstelaar, die met zijn afwijkend gedrag tenslotte in een inrichting belandt. NOS Journaal. 19.00 19.04 19.52 20.00 21.24 22.25 NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 11.00 Open Universiteit: Van Collegebank naar data bank (herh.). NOS 11.30 Weekjournaal. 12.00 Het Capitool, discussie programma o.l.v. Maartje van Weegen, waarin dit maal wordt ingegaan op een nieuwe krachtmeting in Polen. Aan de discussie wordt deelgenomen door W. Bartels, Oosteuropa- deskundige van het IKV, de historici A. Gerrits en N. Groeneveld, en de verte genwoordiger van de Pool se vakbond Solidariteit in Nederland J. Minkiewicz. SOCUTERA 12.45 Ademnood. Film van het Nederlands Astma Fonds. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.45 Studio Sport extra. Tafel tennis: Grand Prix Ladies. 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht. 17.30 Journaal. 17.35 Sportuitslagen. 17.45 Sesamstraat. TELEAC 18.00 Pronto? Italiaans voor be ginners. Les 14. 18.30 ffiHello England, introduc tieprogramma over de ra diocursus Engels voor be ginners. NOS 19.00 Studio Sport. 20.00 Er Journaal en weerover- zicht. IKON 20.10 Sjappoo (5), jongeren pra ten in Het Drieluik in Zaan dam over trends, tragiek en triomfen. Presentatie: Cees Grimbergen. NOS 20.40 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. 21.15 EDe blinde fotograaf, Ne derlandse speelfilm uit 1973 naar het gelijknamige verhaal van W.F. Hermans. Regie: Adriaan Ditvoorst. In dit spel van licht en don ker moet een journalist een blinde fotograaf inter- FEDUCO 22.05 Werken aan werk - Voe ding en genotmiddelen. Afl. 4: Brouwers. NOS 22.35 Journaal. TELEAC 22.40 Ni Hao? Chinees voor be ginners. Les. 5. NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. SAN FRANCISCO De discussie over commercië le televisie en het uitbrei den van de reclameblok ken op de Nederlandse beeldbuis is de laatste maanden weer in alle he vigheid toegenomen. Maar in hoeverre bevor derd deze meer commer ciële aanpak het kijkple zier? En krijgt de kijker daardoor ook betere pro gramma's voorgeschoteld! Als er een land is waar ze al les afweten van commerciële televisie, dan is het Amerika. Voor veel televisie-verslaaf den lijkt het land van Uncle Sam een paradijs. Vieren twintig uur per dag kun je achter het kastje plaatsnemen om vervolgens een keuze te maken uit een overstelpende hoeveelheid programma's. Een voorbeeldje: 's middags tussen vier en vijf uur kun je in San Francisco kiezen uit twee praatprogramma's, di verse series (oude en nieuwe), een Journaal-uitzending in het Spaans, een sportpro gramma, tekenfilms, een pop- penshow en een programma waarin een rechtzaak wordt nagespeeld. Wanneer je een schotel in je tuin of op het dak hebt staan, heb je veelal de keuze uit zo'n honderdzestig kanalen, terwijl in het slechtste geval het er nog altijd vierentwintig zijn. De kanalen op het normale televisie-toestel zijn dan ook niet langer toereikend voor deze overvloed. De meeste Amerikanen hebben daarom minstens twee kastjes op of bij hun toestel staan en evenveel afstandbedieningen. Het ene kastje maakt de ontvangst van al die kanalen mogelijk, terwijl het andere kastje toegang biedt tot de betaal-te- levisie-kanalen. Nieuwslezeres Bobbie Battista kon uitgroeien tot een personality van het Amerikaanse televisie scherm, dankzij het veelvuldig noemen van haar naam. foto: cnn Kijkgedrag Door deze toevoer is het kijk gedrag van Amerikanen wat anders dan die van Nederlan ders. Een Amerikaan ziet te levisie als een radiotoestel met beeld en het apparaat wordt dan ook veelal aange schakeld als hij thuiskomt en gaat weer uit op het moment dat hij naar bed gaat. Hij denkt ook niet; ik wil van avond een actualiteitenpro gramma zien, op welk kanaal moet ik afstemmen. Op het moment dat hij achter zijn kijkkastje plaatsneemt, kijkt hij hoe laat het is, en kiest dan uit een van de vele pro gramma's. De televisie-gidsen zijn ingedeeld in uren. Op een dubbele bladzijde staan de programma's van boven naar beneden in uren ingedeeld, terwijl boven aan de bladzijde van links naar rechts de sta tions staan vermeld die hij ze ker (zonder schotel) kan ont vangen. Als hij dus om half negen gaat kijken, zoekt hij 20.00 uur op en kiest vervol gens uit het aanbod. Op de Amerikaanse televisie lijkt alles mogelijk van een voudige praatshows met pu bliek tot huwelijksbureau achtige programma's als „Love Connection" waarin een al wat oudere dame een jongen aan een meisje pro beert te koppelen. In die show krijgt zo'n jongen een aantal foto's te zien, waarbij iets over het meisje wordt verteld. Als hij zijn keuze heeft gemaakt, komt het meisje te voorschijn, volgt de kennismaking en mogen ze een week later nog eens komen vertellen hoe ze zijn gevaren. Amerikanen gaan heel ver. Zo is er een kinderprogramma „Doublé Dare", waarin de deelnemers allerlei vragen op het gebied van algemene ontwikkeling moeten beantwoorden. Wan neer de deelnemer de vraag niet weet, wordt hij door een soort wringer gehaald waarna allerlei viezigheid van zijn ge zicht en kleren druipt. Dege nen die het minst wisten, zit ten aan het eind van het pro gramma echt helemaal onder. Dat de show telkens weer jon ge kandidaten weet te strik ken komt omdat er een aardi ge geldbedrag mee valt te winnen. Reclame Dat geld komt binnen via de reclame en daarvan zie je meer op televisie dan wat ook. Elk programma is er van vergeven. Nog voor je goed en wel de draad van een serie of film hebt kunnen oppakken, heb je al een hele reeks over je heen gekregen. Prachtig gedoseerd, met 's morgens vooral aandacht voor gezond voedsel, 's middags voor de viervoeter en het kind en 's avonds voor volwassen be hoeften, wordt het over het publiek uitgestrooid. Nu moet wel worden gezegd dat die reclames veelal van hogere kwaliteit zijn dan de séries die tussendoor worden vertoond. Soms zijn het echt prachtige filmische kunstwer ken, die vaak langer in het geheugen blijven steken, dan het bewuste programma. Ie dereen leent zich voor die re clame tot de president van de Verenigde Staten toe. "Zo komt Ronald Reagan regel matig in beeld om te vertellen hoe verstandig het is om je veiligheidsgordel aan te doen, als je aan het verkeer gaat deelnemen. Voor de presentatoren van nieuwsshows en praatpro gramma's bieden die reclames een andere mogelijkheid na melijk het verkrijgen van naamsbekendheid. Niet alleen aan het begin van de show la ten ze weten wie ze zijn, maar ook voor en na elke reclame onderbreking noemen ze nog even hun naam. Aangezien er ongeveer om de vier vier mi nuten reclame wordt uitge zonden, weet je aan het einde van bijvoorbeeld een nieuws show wel hoe de presentator heet, maar ben je het nieuws alweer vergeten. Het is voor de presentator echter de ma nier om een personality te worden. Videocultuur Die reclame is natuurlijk het hinderlijkst tijdens een span nende speelfilm. In Amerika heeft deze aanprijsdrang dan ook voor een levendige video- cultuur gezorgd. De kijker neemt voor het zien van een speelfilm veelal zijn toevlucht tot een van de vele videothe ken of hij neemt de speelfilm op zijn videorecorder op om hem later af te spelen. Omdat de reclameblokjes altijd even lang duren en om de zoveel minuten worden vertoond, gaat hij na het opnemen, ge wapend met zijn afstandbe diening de speelfilm te lijf. Elke keer als er reclame komt, spoelt hij de videoband door tot het volgende filmr fragment. Wie daar handig heid in heeft gekregen, is in staat een speelfilm redelijk reclame-vrij te volgen. Is hij niet in het bezit v,an een vi deo-recorder dan benut hij de reclametijd om even iets an ders doen. Nu zal het in Nederland niet direct zo'n vaart lopen met de reclame op televisie. Maar hoe lang duurt het voordat ook wij op deze manier televisie moeten kijken? Tenslotte is het zo dat als je een reclame man een vinger geeft, hij al snel de hele hand grijpt, tenzij het aantal minuten reclame zendtijd wettelijk wordt gere geld natuurlijk, zoals in Enge land gebeurt. Is dat echter niet het geval, dan zie je al snel door het reclamewoud, de programma's niet meer. HANS PIËT Eucharistieviering, vanuit de kerk O.L.V.-Onbevlekt te As senbroek. (Brugge). 40. Pcd.OO De zevende dag praatcafè nteerdi met: Blikvanger; Confrontatie; Zeven op zeven. Presentatie: ine Ne» Etienne van den Bergh. :-serie.C.45-13.10 Sunday proms. Concer- ine Ne» to no 2 in A gr.t., van Liszt, uit- Blue gevoerd door het Nationaal speelf' Orkest van België o.l.v. George Dimsey. Octors. Soliste: Konstanze rrison, I Eickhorst, laureate Koningin Dummlrt Elisabeth-wedstrijd voor piano of Wreé 1987. (herh.). ine Nsd.30 De ontvoering, Hongaarse Tournai Jeugdfilm van Mïhalyfy Sandor. de va» Met: Bansagi Lidiki en Tabori nales in Nora. Omdat Lajos te weinig ine Net aandacht van zijn moeder I. krijgt verzint hij dat hij is ge- kidnapt... NEL: (.00 Eiland, maandelijks kunstma- le. Ballt gazine. Presentatie: Johan isky. Thielemans. (herh,). ?aterstJ.OO De jaren zestig: De lange hete zomer (The long hot summer) l 18-delige Amerikaanse serie met Ed O'Brien, Nancy Malo- ne. Roy Thinnes e.a. Afl.9: Bit tere oogst (Bitter harvest). Var- ner belooft Ben dat hij hem geld zal lenen om de oogst binnen te halen. Hij verandert van mening als blijkt dat Ben. hulp zal krijgen van Buck en NEL •ga Ba »P L JeugdaLg Mi4io Onion Ifilm uitl ar. mef20 augdmj:« Ditmaall !nen e(V30 Tik Tak, animatieserie. Afl. 148. (herh). Plons. Afl. Plons en de zeep sopvrouw. (herh.). Er was een keer», korte ver haaltjes. verteld door Jef Burm. Vandaag: De speelgoed fabrikant. (herh.). Levenen laten leven, twee wekelijks mllieprogramma met o.a.: Vragenspel over plant, dier en leefmilieu; Volgende week in Allemaal beestjes: Art- zainak; Wegbermbeheer; Kre ken; Studio-onderwerp: Jaar van het platteland en stekende insecten. Presentatie: Gil Madadalingan en program- ma-ovarzicht. Nieuws. Kijk uitl, verkeerstips. Van daag: veilig en vlot naar zee. Sportwaakend. Bust, 6-delige Britse reeks. Afl. 1Met: Paul Nicholas. Phyl lis Logan. Geraldine Alexander e.a. Het zit Neil Walsh niet mee. De cement die hij aan een groot bouwproject In Lon den levert, wordt afgekeurd. Zijn vrouw wil van hem schei den en de bank vraagt Neils faillissement aan. Stijl, programma waarin het publiek de kans heeft om an tieke objecten aan te bieden aan een kern van experts. Pre sentatie: Christiana Struyven en Jean-Pierre de Bruyn. Nieuws. Foundation Ballet Gala (I). ga laconcert t.b.v. aidspatiënten. - De schone slaapster, van Tsjaikovsky. - Romeo en Julia, van Prokofjev. -Easy tangos, van Piazzola. Coda: Het grote feest is om, van Gwij Mandelinck. JRT2 sma. 5.00-18 00 Stadion, drie uur sport. nationaal en internctionaal, maximaal rechtsreeks, infor matief en spectaculair. Roy Thinnes geeft gestalte aan de rol van Ben Quick in de tv- versie van „The l^ong Hot Summer". BRT 1 om 17.00 uur. FOTO: ANP RTBF 1 10.00 Independants a votre service: D'apprenti a patron. 3-delige informatieve serie over middel bare opleidjngen. Deel 3: De perfectionering. 10.30 Politieke uitzending: Les Chre tiens dans la vie socuiale. (herh.). 11.00 Muaique liturgique Israelite, liturgische muziek uit de syna goge te Luik. 12.00 Faire Ie point. 13.00 Actualités a la Une. 13.05 Journaal. 13.25 Jeunes solistes. Presentatie: -Georges Dumortier. 14.25 Variétés a la Une. (herh.). 14.30 Les brigades du tigre, Franse politieserie met Katia Tchenko. Larissa Vadko, Yves Peneau e.a. Afl.: La fille de l'air. 15.25 Visa pour Ie monde, serie do cumentaires over het onder wijs in verschillende delen van de wereld. Vandaag: Alaska. Presentatie: Fabienne Vande Meerssche. 16.45 Cinéma a la Une. 16.50 Tan dura es la vida, reportage over vrouwen in Lima. 17.45 Architectures sans architec- tes, documentaire-serie. Van daag: Boerderijen in de Arden- 18.00 Noubanimé met o.a. de Smur fen, tekenfilmserie en Woody Woodpecker. 18.30 Le week-end sportif. 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm. 19.30 Journaal. 20.00 Cinéma a la Une. 20.05 Coeur et pique, amusements programma. 21.30 Telefilm: Le diable en ville, tv- fllm van Claude Chabrol. Met: Jean Poiret, bruno Cremer, Bulle Ogiers e.a. In het dorp Arachon klinkt midden in de nacht voor de fabriek van Jac ques Pincemaille een schot. Sclachtoffer is Jerome, een vakbondslid. Hij was net bezig om een spandoek op te han gen, waarin opgeroepen werd tot een algemene staking. 23.00 Arts magazina, culturele ma gazine. 23.30-00.00 Laatst* nieuws. ffi Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■X Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels ■23 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng in orginele versie met ondertitels 09.30 Programma-weekoverzicht. 10.00 Der Spatz und die habgierige Frau, poppenspel. 10.30 Lander-Menschen-Abenteuen Blumen, Tiere, Traume. Na- tuurdocumentaire over de Vo- 11.15 Dietrich Fischer-Dieskau aingt (2). liederen van Mahler. Piano: Hartmut Hólt. 12.00 Is] Presseclub. 12.45 Tagesschau. 13.10 Programma-overzicht. 13.15 Fieber, magazine. 14.00 Besuch aus Lilliput, Serie. Afl.5: Ab in den Kohlenkellerl 14.25 Ein Platz an der Sonne, ver slag van Deutsche Hilfswerk. 14.30 IIWilli Forst: Wiener Blut, Duitse speelfilm uit 1942 van Willi Forst. 16.15 Cartoon, tekenfilm. 16.25 ARD-Ratgeber: Heim und Gar- 16.55 yerleih uns Frieden gnadich- lich. Protestantse kerkdienst vanuit de St. Trinitatis-kerk in Zerbst. Voorganger: Dietrich FRanke. 17.25 TTLindenstrasse, serie. Afl. 127: Scherben bringen Glück. 17.55 Deelstaat-verkiezingen in Sleeswijk-Holstein. 18 30 Tagesschau. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 STagesschau. 20.15 Si Menschen, die helfen, pro gramma t.g.v. het 125-jarig be staan van het Rode Kruis. Gas ten: Rainhard Fendrich, Rein- hard Mey, Elke Sommer, e.a. 21.45 Titel, Thesen, Temperament*, culturee magazine. 22.15 Tagesschau. 22.35 Di* Kriminalpolizei rat advie zen ter voorkoming van straf bare feiten. 22.40 1st *s Liebe?,. filmportret van de zanger Peter Maffay. 23.25 Die Frauen von Rheinhausen. 00.00 Tagesschau. 00.05-00.40 Nachtgedanken DUITSLAND 2 Eucharistieviering vanuit de St. Peter und Paul-kerk te konstanz-Litzelstetten. Cele brant: pastoor Gerhard Schrimpf. Mosaik, gespreksprogramma. Vandaag: 1. Früh übt sich..., over spelen met poppen en het aanleren van rolpatronen. Stadtschreiber Matinee: Frankfurt - ehe die Bomben E Das Sonntagskonzert suf Tournee, volksmuziek. Heute. Sonntagsgesprach. Gast: Reinhard Mey, zanger. Damals - Vor vierzig Jahren: Frauen '48 met Guido Knopp. Wenn die Söhn* mit dem Ve ter, tekenfilmserie. Bei uns und nebenan, serie. Afl.: Keine Chance für Irene. Löwenzahn, serie. Afl.: Peter zieht das Eisen an. Hoffnung für Millionen, repor tage van Ralf Schneider Danke schön, nieuws over de actie Sorgenkind. Knobbes Knoten und ander* Geschichten aus der Schul- zeit, 4-delige serie. (herh.). Programma-overzicht. Heute. Kindermadchen gesucht für Papa, Duitse speelfilm uit 1957. Regie: Hans Quest. Verkiezingen in Sleeswijk- Holstein, gevarieerd program ma. Presentatie: Klaus-Peter Siegloch. Hans-Joachim Kürtz, Helmut Schimanski en Dieter Zimmer. 19.00 Heute. Met Verkiezingen in Sleeswijk-Holstein. 19.40 ZDF-Bundestagrunde. 20.00 Presidentsverkiezingen in Frankrijk, reportage. 20.15 IE Mutter ist die beste... aber nicht nur am Muttertag, amu sementsprogramma met o.a. Franco Bonisolli, Daliah Lavi. Lolita en Sechszylinder. 21.45 Heute. Met Verkiezingen In Sleeswijk-Holstein. presidents verkiezingen in Frankrijk en Sport am Sonntag. 22.25 Abenstund* im Spatherbst, toneelstuk van Friedrich Dür- renmatt. Beeldregie: August Everding. Met: Mario Adorf, Horst Bollmann, Hans-Jürgen Schatz e.a. de schrijver Maxi milian Friedrich Korbes is No belprijswinnaar en het literaire idool van zijn tijd. Op een dag krijgt hij bezoek van een schuchtere privè-detective die zegt te kunnen bewijzen dat Korbes alle moorden die hij in zijn boeken zo gedetailleerd beschrijft ook werkelijk heeft gepleegd. 23.15 Faszination Muzik: Glenn Gould Wege der Musik, film portret van deze Canadese pi anist, die vooral bekendheid genoot met zijn Bach-vertol- kingen. 00.15 Heute. Met verkiezingsuitsla gen Sleeswijk-Holstein. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg 11.30 Ihre Heimat - unsere Heimat 16.35 Teletekstoverzicht 17.00 Ich trage einen grossen Na men, spelprogramma. 17.45 Briefmarken - nicht nur für Sammler, filatelistisch maga- 18.00 Pan Tau, kinderserie. 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. 19.00 Aktuelle Stunde 19.30-19.45 Sport im Westen. 20.00 Tagtraum, Poolse tv-film van Janusz Majewski naar een no velle van Slonimsky. Met: Wlodzimierz Borunski, Nevik Oweeplan, e.a. Een oude Jood vertelt zijn dokter een onge looflijk verhaal: Hij heeft In het Warschau van vandaag Jezus op een ezel zien binnen rijden. Sommige mensen namen daar geen notitie van. anderen vie len op hun knieën. De politie besloot om hem te arresteren, omdat het verkeer werd be lemmerd. 21.05 West 3 aktuell 21.10 Tanz zuf den Regenbogen, documentaire over het leven van de revue-ster Josephine Baker. 22.30 Die Heather Paris! Show 23.00 Experiments, experimentele films. 1. Der Gefangenen van Peter Till. 2. Grenzen van Ge orges Mauro. 23.20 Leben im Schloss, documen taire over de inspanningen van markies Francois de Brissac om In het familiekasteel langs de Loire te kunnen blijven wo- 00.20 Laatste nieuw*. BBC 1 09.55 Play School: Hallo again. 10.15 Articles of faith, informatieve serie over de eerste eeuwen van het christendom. Afl.3. 10.30 This is the Day. Kerkdienst. 11.00 Reefwatch trail. 11.05 Business matters. Afl.9: The quality man. 11.30 A life of our own, Serie voor mensen met leermoeilijkheden. 11.55 Greek language and people, cursus Grieks op reis. Afl.: Ge tting around. 12.20 In the know, informatieve se rie. Afl.: Restarting learning. 12.30 British sign language, 10-deli- ge informatieve serie over de gebarentaal die Engelse doven gebruiken. Afl.3. 12.45 Sign extra, magazine. 13.10 Reefwatch Israël. 13.35 Farming agrarisch magazine. 13.58 Landbouw-weerbericht. 14.00 This week next week 15.00 Eastenders Omnibus, serie 16.00 Refwatch, Israël. 16.30 John Mills Season: f, Ice Cold in Alex, Britse speelfilm uit 1960 van J. Lee Thompson. Met: John Mills, Sylvia Syms, Anthony Quayle e.a. 17.35 Tekenfilms. 18.50 Animals roadshow. Sarah Kennedy en Desmond Morris presenteren een nieuwe serie over de relatie tussen mensen en de dieren in hun leven. Afl.7: Petersborough. 19.25 Nieuws- en weer-overzicht. 19.40 Praise bel, religieus program ma. All.: Professionals/Com municators. 20.15 A question of entertainment. Presentatie: Tom O'Connor. 20.45 Dear John, 6-delige comedy serie. Afl.3. (herh.). 21.15 One by one, serie rond een dierentuinarts. Met: Rob Hey- land, James Ellis, e.a. (herh.). 22.05 Nieuws en weerbericht. 22.20 That's life. 23.05 Reefwatch, Israël. 23.30 Everyman, documentaire-serie over cultuur, religie en gedrag. Vandaag: Ireland - damned if I do, damned if I don't. Verder verslag van een congres over kindermishandeling dat in maart j.l. te Durham gehouden werd. 00.10 Rockschool, 8-delige Informa tieve serie over het spelen in een rock-band. Afl.7. 00.35 The Sky at Night, informatief sterrenkundig magazine. 00.55 Network east, Voor Aziaten. 01.35-01.40 Weerbericht. BBC 2 14.05 Tekenfilm. 14.20 Horizon. Vandaag: Kanker. 15.00 Rugby special. 16.00 Sunday Grandstand. Met: Cricket; badminton en golf te St. Pierre. 19.40 The money programme. 20.15 Natural world, natuurserie. 21.05 Theatre night: The miser (I'A- vare). toneelstuk van Molière. De vrek Harpagon trouwt op zijn zestigste met een meisje van twintig. Zij is echter inmid dels verliefd geworden op de zoon uit een vorig huwelijk van Harpagon 23.00 The lost composer, documen- 23.30 Programma over de Franse Presidentsverkiezingen. 00.00-01.50 EThe wicker man. En gelse speelfilm uit 1973. Regie: Robin Hardy. Madness staat centraal in een half uur durend overzicht van hun leukste videoclips. Super Channel om 17.30 uur. foto: stiff SKY CHANNEL 07.30 Th* World Tomorrow. 08.00 Fun Factory. Presentatie: Andy Sheldon. Snoot en Croc ker. Tekenfilms: Cooking with Jack and Jill, Lady Lovely Locks, Inspector Gadget. Roick 'n Wrestling, Pound Puppies, He man. Mask. 11.00 Castaway. Afl.: Another Para- 12.00 Countdown. Met Pat Sharp. 13.00 The 1988 Audi Tournament. De finale. 17.28 The Times Headline Newa. 17.30 The Coca-Cola Eurochart Top 50. Popshow met Linda de Mol van de Amsterdamse disco theek Escape. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Gemini Man. Serie. Ben Murp hy als agent Sam Casey, die als onzichtbare man goed werk verricht. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Bionic Woman. Ameri kaanse serie. 20.30 War between Men and Wo man. Amerikaanse speelfilm (1972). Met Jack Lemmon. 22.28 The Times Headline News. 22.30 Bondstec Movie time. Nieuwe video's en films bekeken en becritiseerd door Caroline Righton 22.58 The Times Headline News. 23.00 Transworld Sport. 00.00 The 1988 Audi Tournament. Hoogtepunten uit het tennis toernooi. 00.30 Canada Calling. Muziek 01.00 ARTS CHANNEL 01.00-03.20 Ernani. Opera van Giu seppe Verdi met Placido Do mingo. Dirigent: Riccardo Muti. SUPER CHANNEL 07.00 Supertim* Club. Kindermaga zine gepresenteerd door Mick en Sarah. Met: Inhumanoids. Gl Joe, Lazer Tag ern Thun- dersub en Punky Brewster. 11.00 Boogie Box. Dansshow van Steve Walsh 12.00 Off the Wall.Simon Potter en Amanda Redington geven een overzicht van de gebeurtenis sen in de rock roll. 13.00 Cursus fotografie. Presentatie: John Hedgecoe 13.30 The World Tomorrow. Actuall- 14.00 Pushing the limits. Afl.: A bre ath of white water. 14.25 Weerbericht. 14 30 European Business Weekly. 15.00 Motorraces. 16.00 American College Football 17.00 Captain Power and the sol- diers of the future. Science- fictionserie 17.30 Muziek special: De Engelse groep Madness. Zij spelen o.m. Baggy Trousers". ..Hou se Of Fun" en ..Driving My Car". 18.00 Th* Muppet Show. Gast: Andy Williams. 18.30 The Hot Shoe Show. Amuse ment met Wayne Sleep 19.00 Capitol. Amerikaanse serie over twee families, die ruzie met elkaar hebben 19.25 Weerbericht. 19.30 Queen Elizabeth Foundation Popconcert. Liefdadigheids- concert. Gasten: David Grant. Paul Johnson, T'Pau. Sinitta en Rick Astley 20.30 Sterren privé. (Lifestyles of the rich and famous). Gasten: Su san Sutherland. Percy Ross en Phyllis Diller. 21.00 The silent on*. Speelfilm uit 1984 van Yvonne MacKay. 22.45 Weerbericht, 22.50 European business weekly. 23.20 Chart Attack. Popmuziek met Simon Potter 00.20-01.20 Boogie Box. Popmuziek MTV EUROPE 07.00 Ray Cokes. 10.00 Ultrstech, futuristische pop- show. 10.30 Ray Cokes. 11.00 MTV's European top 20. 12.00 Maiken Wex*. 16.00 Week in rock. 16 30 Maiken Wexe. 17.00 MTV-special. Stevie Wonder 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 19.00 Maiken Wexo. 21.30 Live from the Archive. Opna men uit de oude Dick Clark- shows met The Jackson Five, Beach Boys. Roy Orbison. Four Seasons en Danny The Juniors. 22.30 Power plug special. 23.00 Reverb, de nieuwste boeken, films, platen en video's met Chris Salewicz en Steve Bla- 23.30 Gast-vj. 02.00 Spotlight: 02.30-06.30 Night voices. TV 5 15.00 Aposthrophes. 16.15 Aujourd'hul en Franc*. 16.30 Sports Magszin*. 18.30 Bonjour bon AppetiL 19.00-00 00 Soiree Exceptionnell*. Retransmission en direct du second tour des élections prè- sidentièlles NEDERLAND 1 KRO 15.30 $100 jaar dokteren Afl. 5: Baarmoederverwijdering 16.20 The muppet babies, teken filmserie. 16.45 Boomer, jeugdse rie. Boomer gaat mee op vakan tie. 17.10 KRO's Tekenfilmfesti val. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 KRO Kinderkookkafè NEDERLAND 2 AVRO 15.30 Estip - European Business Weekly. 15.55 Dunge on* Dragons, tekenfilmserie. 16.20 Up in arms, speelfilm. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber Toeristische in formatie. 10.00 Tagesschau. 10.03 Lorentz A Söhn*. Serie, (herff). 10.50 1st es Liebe? 11.35 Showfen- ster. (herh.). 12.05 Umschau. 12.20 Wahl-Nachlese Schleswig-Holstein. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Ta gesschau. 15.20 Tagesschau. 15.30 Villa Fantastica, amusementspro gramma. 16.15 Der Spatz und die habgierige Frau, poppenspel DUITSLAND 2 13.15-13.45 Notizen aus der Grün- derzeit 15.55 Heute. 16.00 Enid Bly- ton: Fünf Freunde helfen ihrem Ka meraden (2) 16.25 Roobarb, teken filmserie. 16.30 Technik 2000 16.55 Heute. BBC 1 07.35 ER.K.O. Film: Edgar Kennedy. 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast Tim* 09.55 Regionaal nieuws 10 00 Open air (1). 10.20 Kilroy 11 00 Four Square, serie. 11.25 Children's BBC. 11.50 Paddington. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Open Air (2). 13.55 Nieuws. 14.30 Neighbours, serie 14 50 Four Square 15.15 Ironside 16.05 The People's Court 16.30 Watchdog. 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 06.30 Good Morning Scandinavia. 07.30 Th* DJ Kat Show. 08.35 Sky Trax 13.05 Another world. 14.00 A Happy 200th. Down under Show. 15.00 Pound Puppies. 15.30 Trans formers. 16.00 GD TV. 16 30 UK Despatch. 17.00 Th* DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 09 00 Sons and Daughters. 09.25 Hoe verzorg ik mijn Baby?. 09.50 Follow m*. 10.05 Chineea koken. 10.30 Kleien en boetseren. 11.00 In an The Deep End. 12.00 Australië. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13 30 Sons and Daughter*. 14.00 Het zal j* kind maar wezen. 14.25 Weerbericht. 14.30 Off t* Wall. 15.30 Ninno Firet- to. 16.30 Supertime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07 00 Marcel Vanthilt, met om 10.00-10.30 Spot light: (herh 12.00 Remote control (herh 12.30-16.30 Maiken Wex*.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19