Paul Dogger niet te stuiten Tumult bij puntendeling FC Den Haag - Feyenoord CcicUcSoiwant Peter Pieters leidt na etappe-overwinning Gullit heeft „dynamiek van een ontketend paard" Lagendijk opnieuw in opspraak gebracht Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 4 MEI IS iPORT WOENSDAG 4 MEI 1988 PAGINA S erikaan wil proflicentie an GA Eagles lEVENTER De Amerikaan Milan Man- iric, momenteel mede-eigenaar van Stan- ird Luik, wil in Nederland een proflicen- zich, met het oog op de Europese een- ording in 1992, in Nederland te vestigen, lilan Mandaric heeft contact gezocht met voetbalmakelaar om te bemiddelen, verluidt wil Mandaric, een rijke Ame- n van Joegoslavische afkomst, de prof- [centie van de in financiële nood verkeren- e Deventer eerste divisieclub GA Eagles vernemen. landaric, die ooit eigenaar is geweest van lakland, Edmonton Drillers (met GA lagles-speler Dwight Lodeweges) en nu in lelgië actief is, richt zich niet alleen op Ne erland, maar heeft ook contacten met en- cele Italiaanse clubs. AC Milan wil Frank Rijkaard MILAAN AC Milan stelt vol gens betrouwbare bronnen bij de Noorditaliaanse voetbalclub nieu we pogingen in het werk om voor volgend seizoen Frank Rijkaard in te lijven, de ex-Ajacied die nu in dienst van Sporting Lissabon is en op leenbasis voor Real Zarago- za uitkomt in de Spaanse competi tie. De eventuele komst van Rijkaard zou het vertrek betekenen van de Argentijn Claudio Borghi. Deze was door Milan uitgeleend aan Como, maar hij heeft daar niet aan het Italiaanse voetbal kunnen wennen en is sinds maart door de coach van Como naar de reserve bank WERDER BREMEN KAMPIOEN BUNDESLIGA HAMBURG Werder Bremen, tweede in 1983, '85 en '86, heeft niet voor de vierde keer zijn neus gestoten. Het West duits kampioenschap dat gisteren na een overwinning van 1-0 in de uitbeurt tegen Eintracht Frankfurt werd veilig ge steld, is vooral het succes van het collectief. Het vertrek van topschutter Rudi Völler naar AS Roma verzwakte Werder niet. Ook de transfer van libero Pezzey en het einde van de loopbaan van doelman Burdenski hadden geen invloed. Het elftal, dat ook tot de halve-eindstriid van het toernooi om de UEFA-beker en de Westduitse beker reikte, deed méér sa men en rekende minder op de begaafde doelpuntenneus van Völler. Bovendien kreeg de Noordduitse ploeg in Karl-Heinz Riedle een perfecte opvolger van Völler. De spits maakte gisteren drie ronden voor het slot van de competitie een eind aan alle twijfels. Bij Eintracht Frankfurt zorgde Riedle met het hoofd voor de enige treffer van het duel in het Wald-sta- dion. Voor de aanvaller was die gouden treffer de zestiende van het seizoen. Spelers Leverkusen delen in winstpremie LEVERKUSEN De spelers van Leverkusen zullen bij een overwin ning in de UEFA-Cup finale tegen Espanol mogen meedelen in de winst, die het Europese avontuur de Westduitse club tot dusverre heeft opgeleverd. Mocht de Bun- desligaclub het duel tussen beide outsiders winnen, dan krijgen de voetballers per man een premie van 25.000 Mark (circa 28.000 gul den). Het totale bedrag dat de club leiding dan over het gehele UEFA- Cup toernooi per speler heeft afge dragen komt daarmee op 90.000 Mark (ongeveer een ton). CRUIJFF VANDAAG NAAR BARCELONA (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Barcelona-voorzitter Jo- sep Lluis Nunez heeft Johan Cruijff en zijn rechterhand Bruins Slot uitgenodigd om vandaag in Barcelona in een direct ge sprek te bekijken of de voormalige Ajax- coach komend seizoen de nieuwe trainer kan worden van de Catalaanse miljoenen ploeg. Voorzitter Nunez twijfelt nog steeds tussen Johan Cruijff en Javier Clemente, de Spaanse trainer die zijn middelmatige ploeg Espanol volslagen onverwachts de fi nale van de UEFA-cup heeft ingeloodst. Nunez is persoonlijk voorstander van Cle mente, maar de rest van de directieleden van de club is onder leiding van vice-voor- zitter Juan Gaspart, voorstander van het aantrekken van Johan Cruijff. Gedwongen rust voor Maradona ROME Napoli zal het de laatste twee competitie-wed strijden zonder Diego Marado na moeten stellen. De Argen tijnse sterspeler heeft last van liaanse voetbalkampioen dit seizoen niet meer in actie ko men. De titelverdediger, die na het verlies van afgelopen zondag in de topper tegen AC Milan terugviel naar de twee de plaats met een punt achter stand op de ploeg van Gullit en Van Basten, speelt nog te gen Fiorentina en Sampdoria. NA ZEGE OP MICHIEL SCHAPERS TEGEN IVAN LENDL EDE Het tafereeltje was te aardig om zomaar onvermeld te laten. Mi- chiel Schapers, toch una niem geaccepteerd als Neerlands beste tennis ser, snelde gisteravond als een sportieve verlie zer over het gravel naar de familie Dogger om hen, la Pat Cash op Wimbledon, geluk te wensen met de opzienba rende prestatie, die hun 16-jarige zoon juist had geleverd. In de tweede ronde van het invitatie tennistoernooi in Ede zorgde Dogger na zijn winst op Thierry Tulasne voor een tweede achter eenvolgende sensatie door ook Schapers in drie sets te elimineren: 3- 6, 6-3, 6-4. Volgende hal te: Ivan Lendl. Donder dagavond rond 19.00 uur staat het Amsterdam mertje, 16 jaar jong en 1,76 meter lang, tegen over de nummer een van de wereld. „Ik weet niet eens hoeveel ik nu heb verdiend", aldus Dog ger na afloop, welgeteld 9000 dollar rijker. „Vind ik nu ook helemaal niet belangrijk. Na tuurlijk, tennis is nu mijn beroep, maar ik zou ook voor niks tegen Lendl willen spe len, hier kon ik tot nu toe al leen maar van dromen". Ook de confrontatie met landge noot Schapers vond Dogger vooral een hele eer. „Ik was voor de partij allang blij dat ik tegen hem mocht spelen. En ja, als je dan nog wint ook, helemaal te gek". Paul Doggers vader, Fred, was vroeger ook een meer dan gemiddeld tennisser en drong jaren geleden eenmaal tot de finale van het Neder lands kampioenschap door. Door een slopende ziekte is hij nu evenwel aan een rol stoel gekluisterd en het kost te de organisatie in Ede giste ren dan ook de nodige moeite om hem op de tribune de meest interessante partij ooit in de nog prille carrière van zijn zoon te kunnen laten volgen. Na de door niemand voorspelde uitslag werd hij enthousiast omhelst door zoon-lief die tegelijkertijd door de circa 1500 toeschou wers op een staande ovatie werd onthaald. Schapers, als vijfde geplaatst in Ede en op de wereldrang lijst nummer 27, kon Paul Dogger slechts overladen met complimenten. „Hij heeft pri ma gespeelde, verdiend ge- >3. Misschien is dit voor jullie een enorme ver rassing, maar ik wist allang dat hij goed kon tennissen. En bovendien heb ik heus wel eens eerder van iemand van 15 of 16 jaar verloren, hoor. In tennis is nu eenmaal alles mogelijk. Maar ja, om dat dit nu toevallig een Hol lander is. Knap, heel knap". Schoolvoorbeeld Dogger, het schoolvoorbeeld van het Amsterdamse bru taaltje, leverde gisteren het overtuigende bewijs van de in hem schuilende kwalitei ten. Kon de zege op Tulasne wellicht nog als een uitschie ter, een toevalstreffer, een eendagsvlieg worden gezien, na de partij tegen Schapers is zijn naam gevestigd. En dat terwijl de wereldkampioen jeugd wel de vereiste menta liteit lijkt te bezitten die eerder omhoog geschreven talenten als bijvoorbeeld Marc Albert en Eric Wilborts missen. Dogger toonde naast een rijk repertoire aan ver schillende slagen een frisse vechtlust. Schapers kwam in de eerste set in recordtempo met 3-0 voor, maar het ant woord van Dogger was impo nerend. Na de 3-3 verloor hij weliswaar de eerste set als nog met 6-3, maar het geloof in eigen kunnen was ge kweekt en alras legde hij zijn toch veel ervarener tegen stander zijn wil op. Met de steun van het publiek hoor baar aanwezig en zichzelf steeds moed insprekend, slaagde Dogger er daadwer kelijk in om een voor onmo gelijk gehouden stunt uit te halen. Door niets en niemand liet Paul Dogger op zijn weg naar succes meer van de wijs brengen. Ook niet door een regenbui die de partij aan het einde van de tweede set even onderbrak. Nee, evenals te gen Tulasne was Dogger niet meer te stoppen en de tweede set won hij met 6-3. En zo waar, ook in de beslissende set hield Dogger het initia tief, joeg Schapers zelfs regel matig van de ene hoek naar de andere, terwijl nige dropshots langs de lijn het karwei af maakten. Év.en nog schrok Paul Dogger van het eerste matchpunt („Toen begon ik het me opeens te realiseren"), maar bij de derde gelegen heid was alle schroom ver dwenen en kon Dogger een enorme luchtsprong produce ren ten teken van zijn triomf. Mits Paul Dogger in de ko mende jaren liefst, nog wat aan lengte en vooral kracht wint, dan wacht hem moge lijk een zeer zonnige toe komst. DICK KIERS Paul Dogger, schoolvoorbeeld van het versloeg landgenoot Michiel Schapers. Amsterdams brutaaltje, FOTO: ANP Voor Gerrie Kne- temann is Vierdaagse van Duinkerken eerste grote wie lerkoers na zijn val eerder dit sei zoen. FOTO: ANP BERCK Peter Pieters trot seerde gisteren de straffe te genwind in de tweede etappe van de Vierdaagse van Duin kerken en mocht na zijn sprintzege in de straten van Berck de rose leiderstrui aan trekken. De Nederlandse be roepsrenner uit de ploeg van Cees Priem greep in de rit over 178 kilometer de meeste tijdsvergoeding en onttroonde de Belg Eddy Planckaert als leider van het algemeen klas sement. Geen enkele uitbraakpoging was succesvol op de tweede dag van de zware etappekoers in het noordwesten van Frankrijk. De Fransman Jean- Francois Bernard, een gere nommeerd tempomaker, pro beerde het drie keer. Zijn po gingen waren tevergeefs. Het peloton bleef bij elkaar en schudde verzwakten, als de Amerikaan Greg Lemond, af. In de finale klopte Peter Pie ters, een vroegere baanspecia- list, op pure snelheid de Belg Herman Frison. De Nederlan der Hans Daams wefd derde. Kelly herovert slechts seconden OVIEDO Sean Kelly heeft gisteren, in de negende etappe van de Ronde van Spanje, slechts enkele seconden heroverd op de leider in het algemeen klassement Laudelino Cubino. De Ier moest in de klimtijdrit over 6800 meter van Oviedo naar Alto Naranco echter meer dan twintig seconden toegeven op winnaar Alvaro Pino. Kelly was snel in de vlakke aanloop, die iets minder dan de helft van het parkoers besloeg, maar behaal de in de stijgende meters nauwelijks winst op zijn concurrenten in de top van het klassement. Dejcorte maar lastige tijdrit werd van het kwartet Nederlanders door Suykerbuyk redelijk voltooid, hij eindigde als 23e op 1 mi- nuut en 15 seconden. Hermans en zijn secondanten Nijboer en Beuker gaven aanzienlijk meer toe. Dit drietal mikt echter uit sluitend op de dagsuccessen van de Brabantse sprinter, die van daag in de volstrekt vlakke rit naar Santander weer een kans krijgt. In het klassement is het trio al op meer dan een uur gere den. Nieuwe voorzitter AZ ALKMAAR Bart de Lange wordt de nieuwe voorzitter van eredivisieclub AZ. Voor ganger Floor Mouthaan, die vorig jaar Arie Ligthart op volgde, trekt zich terug we gens drukke werkzaamheden. Bart de Lange is een begrip in de Alkmaarse voetbalwereld. Hij was achttien jaar voorzitter van AFC '34, dat in zijn tijd de hoofdklasse van het amateur voetbal bereikte. LAATSTE ELLENDE IN ZUIDERPARK-STADION? DEN HAAG Het voor FC Den Haag zinloos ge worden inhaalduel tegen Feyenoord, onderstreepte gisteravond nog eens dat al te veel Haags optimis me voor komend seizoen onrechtvaardig is. Hoop gevend was dat de zekere degradant in eigen huis met redelijk goed voetbal op de valreep een puntje in de wacht sleepte: 2-2. Maar op het gebied van supportersgeweld toonden vier luide vuurwerkbom- men, een onderbreking van een half uur en acht arrestaties in en om het Zuiderpark nog eens aan dat FC Den Haag ook in de eerste divisie de nodige ellende te wachten zal staan. Bij de competitiestart in de eerste divisie zal FC Den Haag mogelijk de naweeën onder vinden van „het randgebeu- ren" van gisteravond. Juist vo rige week had deberoepscom-f missie van de KNVB de Hage naars immers een nieuwe proeftijd van een half jaar op gelegd, waarmee op het nip pertje werd ontkomen aan een wedstrijd zonder publiek. Met aanstaand voorzitter Hans Walraven voorop gaat men er in het Zuiderpark-stadion vanuit dat het seizoen in de eerste divisie met aanmerke lijk minder tumult gepaard zal gaan dan tot nu toe. „Ik hoop dat er een nieuwe generatie supporters zal opstaan", aldus Walraven, die op het lagere niveau minder problemen ver wacht. Valse hoop, zo lijkt het. Wie herinnert zich bijvoor beeld niet hoe anderhalf jaar geleden de bouwvallige tribu ne bij Excelsior, nu ook spe lend in de eerste divisie, „vak kundig" door de Haagse voet- ook uitkwam in de eerste divi sie, moesten bijvoorbeeld het stadion van Cambuur en sta tion van Grouw het ontgelden na bezoek uit Den Haag. Lu- dieker was, ook in de eerste divisie, dat een aantal suppor ters in de doelmond ging zitten Ludieke actie FC Den Haag - Feyenoord be gon gisteren ook met een lu dieke actie, en wel van Rotter damse zijde. De 197 Feye- noord-fans, aangevoerd in 25 bussen en constant in de gaten gehouden vanuit een helicop ter, betraden de oost-tribune met petjes in de Haagse kleu ren groen-geel. De lol van dit supportersgedrag was er voor de overige 2000 kijkers al snel vanaf, vooral nadat de Joegos laaf Boro Kuzmanovic met zijn steeds sterker wordende rechterbeen voor 1-0 had ge zorgd. De Haagse treffer, in de negende minuut, werd meteen gevolgd door een doffe dreun als gevolg van een vuurwerk- bom voor het Haagse vak Mid den-Noord. Nauwkeurige fouillering en de aanwezigheid van in totaal zo'n 300 politie mensen konden kennelijk ook niet voorkomen dat drie minu ten later vanuit het Rotter damse vak eenzelfde projectiel werd geworpen. Direct na de gelijkmaker van uitblinker Mario Been (1-1), explodeerde een bom naast de Haagse doel man Stam en in de buurt van Marco Gentile en Jim Charité. De goalie gaf zelf het sein tot inrukken en zag scheidsrech ter Keizer in zijn kielzog vol gen. In de daarop volgende onderbreking van dertig mi nuten werd onder meer een bomgooier opgepakt. In de ca tacomben eiste Keizer extra politiemensen en het verplaat sen van de Feyenoord-fans; buiten ging het vuur in de Haagse petjes en ontploften nog twee bommen bij Midden- Noord, vlak voor een groep aangetreden ME'ers. Verademing Het bleef zowaar rustig toen Mario Been na de eerste her vatting gestalte gaf aan de Eu ropese aspiraties van de club van Kraay. Met een pegel van af zestien meter zorgde Been voor 1-2. Na de echte pauze nam het gedegradeerde FC Den Haag verrassenderwijs het heft in handen. Het rustige verloop van de tweede helft betekende een verademing en dat gold in zekere zin ook voor het Haagse spel. Met name Ron de Roode was een aantal malen dicht bij een treffer. Feyenoord beperkte zich voor namelijk tot verdedigen, maar ging daarbij in de slotminuut nog voor schut ook. Een knap pe voorzet van de naar rechts uitgeweken Jimmy Charité bracht de bal op het hoofd van Remco Boere, die tóch weer op de juiste plaats stond en ink- nikte: 2-2. Onder aanvoering van Heini Otto (die in de belangstelling staat bij AZ) begaven de Hage naars zich na het laatste fluit signaal in de richting van de fanatieke Haagse fans. Om te bedanken voor de „steun". ROB LANGEVELD Been 1-2, 89. Boere 2-2 Scheidsr ter: Keizer. Toeschouwers: 2500. kaart: Barendse (Feyenoord). FC Den Haag: Stam; Adam, C Gentile, Van Oosten; Danen den Hoogenband), Lems, Charit'e Roode, Kuzmanovic Rontberg Feyenoord: Hiele; Troost, Roth, li kou, Heus; Hoekstra, Been, Baren Breedveld (Blinker), Mitchell, I De Hagenaars Marco Gentile (rechts) en Jimmy Charité reageren geschokt op het ontploffen van een vuurwerkbon bij FC Den Haag - Feyenoord. Het duel wordt als gevolg hiervan een half uur gestaakt. ROME De Italiaanse sportpers heeft zich een aag moeten verbijten. Omdat het zondag 1 mei was en er die dag nie mand werkte, verschenen er maandag geen kranten. Hoewel het nieuws inmid dels al vrij belegen is, hebben de Italiaanse kranten extra-sportpagi na's voor de dag gehaald om het succes van Milan in Napels te beschrijven. waren de rapportcijfers van de Italiaanse pers voor de beide Nederlanders van AC Milan, dat zondag Napoli versloeg. „Erkend moet worden dat „Simba" Gullit de confrontatie tegen het elftal van Maradona heeft beslist met twee onweer staanbare solo's", schreef de meest invloedrijke sportjou- ranlsit Gianna Brera in La Re- pubblica. „Maradona", zo ver volgde hij, „heeft bewezen dat hij meer pure klasse bezit. Met zijn zwaar toegetakelde benen is hij nog steeds in staat won deren te doen met de bal. Maar Gullit gaat over het veld met de dynamiek van een ont ketend paard, een sportdier dat ongekende staaltjes van at letische kracht laat zien". AMSTERDAM Voetbalmakelaar Ger Lagendijk is opnieuw in opspraak gebracht. Voorzitter Rolland Courbis van de Franse eerstedivisionist heeft Lagendijk er opnieuw van beschuldigd een bemiddelingsbedrag van 100.000 dollar te hebben geëist voor de beoogde overgang van Ajacied John Bosman naar de ambi tieuze Franse middenmoter. Dat meldt het weekblad Voetbal International vandaag. Courbis sleepte Lagendijk vorige maand voor de rechter, maar die hoefde uiteindelijk geen uitspraak te doen, omdat een schikking werd overeengekomen. Die schikking zou volgens Courbis een veredelde schuldbeken tenis zijn van Lagendijk. De voetbalmakelaar moest om zijn ei gen hoofd te redden een bedrag betalen aan Courbis, dat hoger lag dan drie ton. Volgens Peter van de Rijt, een Amsterdamse onderwijzer die de Nederlandse zaken van Toulon behartigt, is dat bedrag inmiddels op de rekening van Courbis gestort, maar dat wordt door de voorzitter ontkend. De advocaten van Courbis verklaarden na de schikking, dat eer dere publicaties over het geldbedrag, dat Lagendijk zou hebben gevraagd voor zijn bemiddeling, naar het rijk der fabelen moes ten worden werwezen. Lagendijk's naam werd daardoor gezui verd en mocht zichzelf moreel winnaar noemen van de zaak. Courbis: „Als dat zo is, kan ik alleen maar concluderen, dat het Nederlandse volk uit imbecielen bestaat, maar dat geloof ik niet". :i /sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL West-Duitsland Eintracht Frankfurt-Werder Bremen Jingen 4-2, FC Nürnberg-Hannover Stand: Werder Bremen 31-50 (kam pioen); Bayern München 31-43: FC De Zoete woedend op vader-Boere DEN HAAG Interim- trainer Piet de Zoete van FC Den Haag heeft gis teren woedend gerea geerd op de absentie van spits Remco Boere. De topscorer van FC Den Haag was een dag voor de ontmoeting met Feye noord vader geworden en verscheen daarom niet in het Zuiderpark. De Zoete liet Boere, die in de basisopstelling zou staan, opbellen met de opdracht dat hij alsnog diende te verschijnen. Vader Boere moest plaatsnemen op de reser vebank en viel een kwartier voor het einde in. In de slotminuut zorgde hij met een kop bal voor de gelijkmaker. De Zoete: „Dat Boere niet komt opdraven is typerend voor de slechte discipline bij FC Den Haag. Zowel binnen als buiten het veld. Byrne is ook zo'n voorbeeld. Die komt me een uur voor de wedstrijd vertellen dat hij geblesseerd is. Dat kan toch allemaal niet Het is voor FC Den Haag te hopen dat Co Adriaanse een strak be leid zal gaan voeren". Overigens heeft de Ier Byrne aangekondigd op zoek te zijn naar een an dere club. Köln 31-42, VfB Stuttgart 30-38, FC Nürnberg 31-35, Hamburger SV 31- 31. Hannover '96 31-30, Borussia Mönchen-Glabdach 31-30. Bayer Le- HONKBAL Hoofdklaas» Neptunus-Pirates 4-7. PAARDESPORT Ko«r»«n van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Carin Buitenzorg (C. Wortel) 2.44.4-1.22.2, 2. Bellalrix If, 3. Barones Duke. Toto: winnend f. 1,80, plaats 1.40, 3.40, 2.80, koppel 40,60. trio 410.50. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Cruise Missile (A. Loman) 2.42,3-1.21,2, 2. Barbara N. 3. Bajazet W. Niet gestart: Bas Loo. Toto: winnend 3,30, plaats 1,30, 4,20, 1,40, koppel 40,30, trio 180,60. DERDE KOERS, 2000 m: 1. Binky Gerron (H. langeweg) 2.42,4-1.21,2, 2. Cartoucha If, 3. Benz nend 7.20, plaats 1,50, koppel 6,20, trio 99,30. 2. Ben Zuydhoeve, 3. Clay Dirt. Toto: winnend 2.20, plaats 1,50, 1,50, 1,60, koppel 11,90, trio 32,70. VIJFDE KOERS. 1609 m: 1. Assay B (C. Wortel) 2.05,2-1.17.8, 2. 5,20, trio 363,10. 26,60, trio 126,30. koppel 3,40. trk> 21,10. 1.20,1, 2. Bianatranss R. 3. Zestful pel 9.80, trio 203,00. .18,9, 2. Youri Prince. 3. Yester P. Toto: winnend 10,80, plaats 2,60, 2,60, 3,60. koppel 63,50, trio 863,00. was f. 406 887,00. TENNIS Internationaal toernooi In Ed» Eerst# rond»: Frawtey (Aus)-Gun- (Zwe) 6-1, 6-2, Bergström d» rond»: Bates (EngFSmid (Tsj/7) 7- 6 (7-5), 2-6, 6-3, Mezzadrl (Zwl)-Tlm Wllkison (VSt) 7-5, 6-2, Dogger (Ned>- Schapers (Ned) 3-6, 6-3, 6-4.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9