I Rijnsburger helpt Katwi jkers een handje... Ceidae Souoa/nt LASTIG VITESSE KOST NOORDWIJK WINSTPUNT Leiden tegen invoering) landelijke B-competitie' MEERBURG „VEEGT" HVZ|i Yriesekoop tegen Popova Overdekte galerij bij Nieuwkoops Vijverhof Basketbalster Anita Blangé naar Europese topploeg SPORT LEIDEN WOENSDAG 4 MEI 1988 PAGINA DELFT Het vooraf al als „lastig" geafficheerde uitduel met Vitesse Delft kostte Noordwijk gister avond inderdaad een winstpunt. De roodwitten kwamen niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel, waardoor de reële achterstand op de koplo per van de eerste klasse A, Rijnsburgse Boys, nu één punt bedraagt. Een op het oog te overbruggen kloof, met nog vier wed strijden voor de boeg. Of er ook in de praktijk nog een hoofdprijs voor Noordwijk uitrolt, dient echter te worden betwij feld. Waar Rijnsburgse Boys nog een relatief een voudig programma moet afwerken, wacht Noord wijk nog een aantal lasti ge wedstrijden, zoals bij voorbeeld de uitbeurt van komende zaterdag tegen het op gelijke hoogte op de ranglijst bivakkerende Quick Boys. Daarbij mo gen ook de kansen van IJsselmeervogels (in ver- liespunten gelijk met Rijnsburgse Boys) zeker niet worden onderschat. Noordwijk had het zichzelf dus een stuk gemakkelijker gemaakt als het treffen met middenmoter Vitesse Delft „gewoon" in winst was omge zet. Mogelijkheden op die volle buit hebben de mannen van trainer John Eelman ook vol op gehad. Al mag daarbij niet worden vergeten dat ook Vi tesse Delft enkele keren aan de openingsgoal mocht ruiken. In de eerste twintig minuten bijvoorbeeld, toen achtereen volgens Rob Vermeer en Cees Smit op de Noordwijkse doel lijn nuttige reddingen ver richtten. En in de allerlaatste minuut van het duel ook. Toen sterk spelende doelman Dick Dortmundt als reddende engel diende te fungeren bij inzetten van aanvoerder Arie Pauwe en Ronald Vermeulen... Uitstekende kansen inderdaad, maar het regelmatig goed combinerende Noordwijk kreeg er gisteravond zeker tweemaal zoveel. Het zat de met veel inzet opererende roodwitten evenwel absoluut niet mee bij de afwerking van al die hele en halve kansen. Cees Smit, Yvan Hermans, Timo Gerlof, Geert Jan Bak ker ze slaagden er allen op het beslissende moment niet in de bal achter goede invaller doelman Henk de Kok te wer ken. En als die De Kok dan eens wèl kansloos was, dan zat er voor de Noord wijkers wel weer wat anders tegen. De lat bijvoorbeeld, bij een als voor zet bedoeld schot van Her mans. Of scheidsrechter Jon ker, bijvoorbeeld. Dat het de Alkmaarse leidsman na een beruchte lijnen de bal bewust met de hand speelde, kon eerder zijn secondant met de vlag, dan de fluitist zelf worden aangerekend. Al pleit te het dan niet direct vopr het gezichtsvermogen van dé man in het zwart, die gisteravond toch weinig zicht had op soms zeer grove aanslagen. Maar dat hij in de allerlaatste minuut niet naar de stip wees nadat Noordwijker Albert Bosma in het Delftse strafschopgebied door Han Steutel onderuit was gehaald, kon wel voor hon derd procent op het negatieve conto van Jonker worden bij geschreven. Noordwijks trai ner John Eelman vertolkte na afloop dan ook de mening van vele aanwezigen toen hij be rustend stelde: „Een veel zui verder voorbeeld van een strafschop heb ik nog maar weinig gezien". GERT-JAN ONVLEE Noordwijk: Dortmundt, Smit, Wendt, Vermeer, Nulkes (Van Utrecht), Ma- rijt, Gerlof, Smits, Bosma, Hermans, Bakker. Boekingen: Karsdorp (Vitesse Delft). KATWIJK AAN ZEE Het was uitgerekend de Rijnsburgse scheidsrech ter De Haan, die het Kat- wijkse Quick Boys gister avond de helpende hand bood. Tenminste, hij was degene, die 3 minuten voor het einde van het duel met Rozenburg de thuisclub de gelijkmaker toekende, omdat hij als een van de weinigen op het veld de bal achter de Rozenburgdoellijn had zien gaan. Hij was overi gens ook een van de wei nigen die op dat moment op de achterlijn gepos teerd stond. Waardoor Quick Boys de tegen de gradatie knokkende Ro zenburgers alsnog een punt afsnoepte. Of liever gezegd, in deze beslissen de competitiefase „slechts" één duur punt liet liggen in een partij, die er gewoon twee had moeten opleveren. Leverde de confrontatie met RKAVIC zaterdag in de slot fase nog net de hele Winst op, nu mocht de ploeg van trainer Hans van der Zee blij zijn met de remise. „De eerste helft liepen we tegen het scorebord te voetballen, daarna tegen de tijd. Bovendien kwam er geen goede bal van de rechter kant", klaagde Van der Zee zijn nood. De vleugels werden zeker voor rust onbenut gela ten, zodat de drang naar het doel bleef resulteren in hoge ballen „voor het hok". Met name linksback Hans van der Plas bleef volharden in die discipline. Daarmee de defen sie van Rozenburg volledig in de kaart spelend. De technisch prima spelende gasten „leunden" immers op de vroeg verkregen voor sprong. Al na 5 minuten so leerde Leen van Es op de 16- meterlijn langs de hele Kat- wijkse defensie en was net zo gedecideerd bij zijn schot: 0-1. Waarop de formatie van trai ner Ed Euser zich massaal te rugtrok om met hele bataljons achter de bal te blijven han gen. Een tactiek die, mede door toedoen van Quick Boys, lang winnend bleek. Totdat Floor van Duyn na een uur spelen eindelijk een gaatje vond en Dennis-Jan Mieras aanspeelde. Mieras, die al een keer de lat had bewerkt, schoof vanaf een meter of tien binnen: 1-1. Halverwege het tweede deel vormde Theo van Rijn, ooit spits van Val ken '68 en nu in het derde van Quick Boys, de noodgreep van Hans van der Zee. Van Rijn bleek helemaal nodig, toen met nog 7 minuten op de klok invaller Rinus de Bil een snelle uitval van Rozenburg in 1-2 omzette... Quick Boys bleef „pompen", de spanning steeg zowel op de tribunes als op het veld. In de 87e minuut kopte Theo van Rijn de bal uit een hoekschop in, maar zag Rinus de Nooyer de bal van de lijn koppen. Scheidsrechter De Haan uit Rijnsburg, die Bogaert uit Sas van Gent verving, stond op de achterlijn en wees tot grote hilariteit van de Katwijkse toeschouwers naar het mid den. „Ik stond er goed voor. Die speler kopte vanuit de nek, waardoor de bal precies achter de lijn kwam", luidde de verklaring van De Haan. De bezoekende ploeg kon deze beslissing niet zo waar deren en ging als één blok op de verder uitstekend fluiten de leidsman af. Met name doelman Rob van der Broecke mocht van geluk spreken, dat zijn „lijfelijk contact" geen uitsluiting opleverde. Oefen- meester Euser diende hoogst persoonlijk zijn pupillen tot orde te manen. Toen de be trekkelijke rust weer was weergekeerd, liet De Haan precies lang genoeg doorspe len (7 minuten extra) om de gemoederen dusdanig te beda ren, dat de kleedkamer veilig kon worden opgezocht. rden opge TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 5. Van Es 0-1, 63. Mieras 1-1, 83. De Bil 1-2, 87. Van Rijn 2-2. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas (Jaap van Duyn), Ruis, Jonker, Hans van der Plas, Arie van Duyn, Mieras, Floor van Duyn, Leen van der Plas, Van Rooyen (Van Rijn), Varkevisser. Boekingen: De Jong (Rozen burg). Dennis Jan Mieras. FOTO: KEES VAN DEN BURG z LEIDEN De clubs van de afdeling Leiden zijn, p drie na, tegen het instellen van een landelijke comp<?l tie voor B-junioren. De vertegenwoordiger van de deling Leiden in de algemene vergadering amatew, voetbal zal op 28 mei tegen de invoering stemmen, werd gisteravond tijdens de halfjaarlijkse vergadem van de KNVB afdeling Leiden besloten. De contribue van de leden gaat per 1 juli met drie kwartjes omho om de begroting 1988/1989 „boven de roae streep^ trekken". Zonder die verhoging zou het tekort 18.Q gulden belopen. Het eventueel instellen van een landelijke B-juniorencompetzi stuitte gisteravond op de nodige bezwaren, ondanks dat Jan Pjg soon, de over een naif jaar terugtredende afdelingsvoorzitL pleitte vóór een dergelijk competitie. Hij ziet het als een vang* voor spelers die het bij de B-junioren van de Betaald Voet Organisaties niet redden. „Die hebben anders niets om op ter te vallen", meende hij. De B-junioren van de amateurcluDs S| len regionaal. De geuite bedenkingen hadden vooral betrekki op mogelijke financiële problemen die nu al bij de landelijke! jeugd spelen, dat er met de belangen van clubs en de plaatselij omstandigheden (3-Oktober en Koninginnedag waarop toch J speeld moest worden) in de regel weinig rekening wordt geho den en dat in de op te zetten competitie ook BVO's zouden mi doen. Er moet volgens Rijnsburgse Boys-voorzitter Piet van B mond in elk geval een eind komen aan de mogelijkheid dat j spelers niet in B-elftallen van de eigen club zouden mogen mt doen, maar wel naar B-juniorenteams van BVO's gehaald kij nen worden. Gidi Ciggaar (ASC) toonde zich bezorgd over de financiële j volgen van het gehele Jeugdplan Nederland, waarvan de lanq lijke B deel uitmaakt. Hij vond dat de afdelingen niet voor ex( kosten mogen komen te staan en dat gemaakte kosten verga zouden moeten worden door de KNVB in Zeist. Hij doelde daiL mee in het bijzonder op het instellen van afdelingstraine*» Voorzitter Persoon kon hem wat de vergoedingen betreft gert* stellen. „We kunnen alle kosten binnen het jeugdplan depoijd ren en krijgen die steeds vergoed". L Ook een voorstel om de E-junioren verplicht in 7-tallen te latj spelen krijgt op 28 mei geen steun van Leiden. Motief was d een groot aantal'clubs maar net aan 11 spelers in de E-leeftfr komt en zich geen splitsing in 2 maal 7 kan veroorloven. Qh vreesd werd dat bij de verplichting om met 7-tallen te moetjd spelen een aantal jeugdspelers zou stoppen met voetballen. L d ver behield men dan ook de vrijheid het van de situatie te latjl' afhangen of de teams 11 dan wel 7 spelers tellen. n Traditioneel werd er gisteren eremetaal uitgereikt aan een aajg tal harde werkers binnen de clubs. De KNVB-speld in zilvtc ging naar de heren Aartman (Altior), Van der Berg (SJC), Drjr sen (Docos), Haak (Woubrugge), Van Delsen, Van der Voren jr Van Dam (allen Warmunda). De spe" voor de heer Van Marwijk (Docos). ZOETERWOUDE Meer- Danny van Aerde en Kees H burg kwam gisteravond tegen genaars (de beide laatsten twi HVZ pas in de tweede helft op maal) bepaalden de eindstair gang. Het inhaalduel in de op 7-0. HVZ en SJZ degrai* tweede klasse van de afdeling zaterdag kende een ruststand van 2-0. Kees Hagenaars en Ron Koomen troffen doel. Na de hervatting was HVZ kans loos. Mark van der Geest, ren uit de tweede klasse, overige teams gaan naar eerste klasse. GWS en Z1 strijden nog om de titel. G' kan die zaterdag bij winst Meerburg in de wacht slepe ALMERE Bettine Vriesekoop begint zondag het Grand Pri toernooi voor dames in Amsterdam tegen Valentina Popo\ halve finaliste enkelspel bij het Europese kampioenschap, d voor de Hazerswoudse onbevredigend verliep. Nederlands to speelster is in haar groep van vier als eerste geplaatst. Mirj; Kloppenburg speelt haar eerste wedstrijd tegen Flijoera Boelal va, winnares van de Top-twaalf 1988 en van het vorige Gran Prixtoernooi. Het vierde Grand-Prixtoernooi, met een budget van 80.000 den, waarvan 25.000 voor de prijzen en 10.000 voor de winna; mist slechts één grote naam op de affiche, Olga Nemes. De wii nares van de eerste twee toernooien moest afzeggen omdat ia het komende weekeinde de Westduitse kampioenschappe worden gehouden. Mimicri De Wassenaarse toneelvere niging Mimicri bestaat tien jaar en viert dit jubileum met een voorstelling op vrijdag en zaterdag. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Onze Stad" van de in 1975 overle den Amerikaanse auteur Th or ton Wilder. De 30 rellen zullen door 25 personen ge speeld worden. De regie is in handen van Johan de Boer. Het toneelstuk speelt zich af rond 1900. Parochieveiling De jaarlijkse veiling van de Bartholomeusparochie in Voorhout wordt dit jaar vrij daggehouden. Aanvang acht uur in het parochiehuis. Zo als elk jaar zijn er ook dit keer weer vele goede gevers die de parochie artikelen schonken om op de veiling te verkopen. Er zijn gebruiksar tikelen, schilderijen, paling, koffie, bakken bloemen en planten, schapen, diners bij de pastoor en ook bij restau rant Boerhaave. De op brengst van de veiling is be stemd voor het onderhoud van de kerk. Jazz Het Peter Krijnen kwartet speelt vrijdag in het JOIN- centrum aan de Weteringka de 2 in Noordwijk. Vooraf gaande aan het concert is er een workshop voor en door jazzmuzikanten van allerlei niveau en van alle leeftijden. Aanvang half negen. Hier voor kan men zich aanmel den bij Bob Rigter, telefoon 01719-14082 of bij Joke van Zuylen telefoon 01719-11549. De workshop eindigt om 21.15 uur waarna het concert begint. Het Peter Krijnpn kwartet bestaat uit Peter Krijnen, Jeroen Koning, Wim Kegel en Niels Tausk. Film In jongerencentrum Magni- fiosi aan de Ruishornlaan in Lisse wordt vrijdagavond een film over het leven van de zanger Ritchie Valens vertoond. DE voorstelling be gint om half tien en de de toegang kost vijf gulden. Le den moeten drie gulden beta len. Klaverjastoernooi In Dorpshuis De Alkeburcht in Alkemade wordt zaterdag een kaartavond gehouden. Teams bestaande uit tien deelnemers komen tegen el kaar in het strijdperk. Wie wil deelnemen, kan zich aan melden bij Agnes van Berkel, telefoon 01713-4160 of Cees Huigsloot, telefoon 01713- 3534. Ook kan men bellen naar De Alkeburcht (telefoon 01713-2720) en het team bij beheerster Marian Volwater opgeven. Het inschrijfgeld bedraagt vijftig gulden per team. Kunstmarkt Een zestal kunstenaars is za terdag van tien tot vijf uur aanwezig op de kunstmarkt in Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse. De zes zijn: Me vrouw B. Staffhorst-Leydek- kers (aquarellen), Louis en Cisca Goulmy (houtsnijwerk en ikonen), Anne de Mey portrettenAndrea van Houten (raku) en Bert van Gent (minatuurschilder- werk). Tevens toont Herman van den Broek tuinbeelden. Men kan de kunstenaars aan het werk zien. Rommelmarkt (1) De jaarlijkse rommelmarkt van carnavalsvereniging De Saksen wordt zaterdag ge houden op het parkeerterrein bij de Gouverneurlaan in Sassenheim. De rommel markt begint om half tien en duurt tot circa vier uur. Rommelmarkt (2) De Stichting Jeugdraad Voorhout houdt zaterdag in en bij de Speleweyaan de Boekhorstlaan de rommel markt Klein Waterlooplein. Aanvang negen uur. Er is een aparte boekenmarkt en een speciale afdeling voor kleding. Buiten de Spelewey zijn verder onder andere fiet sen en meubelen te vinden, terwijl binnen allerlei snuis terijen, huishoudelijke appa ratuur te vinden zijn. Uit de opbrengst worden de vakan tieevenementen van de Jeugdraad gefinancierd. Plantenmarkt De Christelijke Oratorium Vereniging Excelsior uit Lei derdorp houdt zaterdag de jaarlijkse plantjesmarkt. De opbrengst is voor de vereni ging. De leden van de vere niging verkopen éénjarige perkplanten, zoals leeuwe bekjes en begonia's. Ook zijn geraniums te koop. De plan ten worden verkocht op win kelgalerij Santhorst, hoek Laan van Ouderzorg/Van Diepeningenlaan en op de Oranjegalerij, Frederik Hen drikplantsoen, van negen tot WNF De afdeling Leiden en om streken van het Wereld na- tuur fonds houdt zaterdag een vogelzangwaarneming bij het Huis te Warmond aan de Herenweg 139 onder deskun dige begeleiding. Belangstel lenden kunnen van negen tot elf uur terecht. Wilco van Buuren rond met Willem II ZWOLLE Delftenaar Wilco van Buuren is met Willem II rond over een tweejarige contract. Van Buuren, de Zwolse verde diger, stond ook in de be langstelling van Roda JC. PEC Zwolle en de Til- burgse eredivisieclub zijn overigens nog geen trans fersom overeengekomen. PEC Zwolle heeft inmid dels afgezien van RBC- verdediger Van Gastel. De Roosendaalse voorstopper zou de plek van de even- w],c0 van Buuren. tueel vertrekkende Van Buuren moeten innemen. FOTO: DIJKSTRA NOC neemt schermers Ganeffen Kardolus mee naar Seoul DEN HAAG Het Nederlands Olym pisch Comité (NOC) heeft besloten een aantal ploegen en individuele sporters difinitief aan te wijzen voor de Olympi sche Spelen, die 17 september in Seoul beginnen. Het betreft de volleybalploeg (heren), de dames- en herenploegen hockey, de degenéquipe, bestaande uit Stephan Ganeff, Arwin Kardolus, Mi- chiel Driessen en Paul Besselink, en de Star-zeilers Steven Bakker en Kobus Vandenberg. Arwin Kardolus is tevens aangewezen als deelnemer aan het indi viduele degennummer. Tevens werd besloten de Haagse zeilers Robert en Mark Drontmann aan te wij zen als potentiële kandidaten in de 470- klasse. Alwin Kardolus. NIEUWKOOP On danks het protest van de huidige bewoners en de PvdA-fractie is gister avond tijdens de raadsver gadering besloten alsnog met de bouw van een overdekte galerij, de zoge naamde „droogloop" te beginnen bij de bejaar denwoningen Vijverhof in Nieuwkoop. Tevens zal een aantal andere groot- onderhoudswerkzaamhe- den verricht worden zoals het aanbrengen van een liftinstallatie, het bouwen van een ontmoetingsruim te, het aanbrengen van Volledig programma hoger amateurvoetbal DEN HAAG Morgenavond wordt er in de hoogste regio nen van het amateurvoetbal (eerste klasse zaterdag en hoofdklasse zondag) een volle dig programma afgewerkt. Wilhelmus ontvangt in de hoofdklasse AFC terwijl RVC naar Amstelveen vertrekt voor het treffen met NFC. In 4B wordt ODB-HVV gespeeld. In de landelijke jeugdcompeti- tie wordt ook een (bijna) volle dig programma gespeeld. PSV is bij een gelijkspel in het Zui derpark tegen FC Den Haag kampioen van de hoofdklasse B. RKAVV, dat gisteren reeds in actie kwam, wacht met spanning de uitslag van he duel FC Den Bosch-Wagenin gen af. In IB is Quick bij wins tegen Longa in Tilburg verze kerd van de verlenging van zijn debuut in de eerste klasse. DS'79-RVC is het andere duel in deze afdeling. De A-jeugd van LENS kan bij een gelijk spel tegen Tonegido promove ren naar de regionale eerste klasse. In de zaterdag-HVB zijn de wedstrijden: HTSV- Schipluiden (1B), Kamraan- Quick Steps, MVO'72-DHL' (tweede klasse), BMT-GONA en DWO-ANWB (derde klas se). Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. isolatievoorzieningen en huistelefoon. Tevens zullen 16 nieuwe wo ningen direkt aan de bestaan de woningen van de Vijverhof worden toegevoegd. In de be langrijkste veranderingen, te weten een lift en een ontmoe tingsruimte konden alle poli tieke partijen zich wel vinden, echter met het bouwen van een droogloop hadden de PvdA, CDA en de GPV in eerste instantie grote moeite. De heer R. Niezen (VVD) kwam met een compromis voorstel, namelijk een „gefa seerde bouw" van de droog loop. Daarmee bedoelde hij dat de eerste jaren de droogloop open moest blijven en in de loop van de jaren pas dichtge maakt behoeft te worden. De PvdA en de huidige bewo ners zijn echter fel tegen de droogloop. Zij vrezen zich op gesloten te voelen, ze zullen geen frisse lucht meer hebben als ze het raam openen, ze kunnen niet meer op de gale rie in de zon zitten en ze zijn huiverig voor de tocht omdat de uiteinden van de droogloop in verband met de brandpre ventie open dienen te blijven. In protestbrieven hebben de huidige bewoners deze bezwa ren aan het college van burge meester en wethouders duide lijk proberen te maken. Ver volgens heeft het college van b. en w. onderzocht waarom de bewoners deze bezwaren konden hebben en volgei wethouder dr. D. Boonstra zij deze argumenten niet gegronl Hij denkt dat de bewone#* „angst voor het onbekend^" hebben èn bezwaren tegen d huurverhoging. Tijdens d raadsvergadering probeerd hij duidelijk te maken aan qj. raadsleden en de bejaardeC dat er ook onderzoek plaatsg^r vonden heeft bij bejaardenwd ningen in andere gemeentefj die reeds van deze veranderirL gen voorzien waren en waar van de bewoners zeer tevrt den waren. Door dit onde£t zoek vindt het college van f. en w. het redelijk dat de lil. wèl doorberekend wordt in qr huurprijs en de droogloop el het ontmoetingscentrum niet:a DEN HAAG Anita Blangé speelt volgend sei zoen voor Primigi Vicen- za, de sterkste basketbal club van Europa. De 1.92 lange center wordt ge transfereerd van de West duitse vereniging Agon Dtlsseldorf naar de Itali aanse topclub, die de laat- se jaren het Europa-Cup toernooi voor landskampi oenen beheerst. De 27-jarige Blangé geldt van haar jeugd als een groot talent. Op haar vijftiende werd ze al toegevoegd aan de nationale A-selectie. Bij de Europese B- titelstrijd, de Chajlenge Round in Catanzaro, speelt Blangé in haar dertiende Oranje-seizoelp de 200ste interlandwedstrijd De zus van volleybalinternae tional Peter Blangé kwam i|n Nederland uit voor Voorburg BOB en Amstelveen. le „Spelen voor Vicenza is voai een speelster als Anita htfe hoogst haalbare", vond bond>v coach Meindert van Veen vake de overstap van zijn vooikc naamste speelster.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14