Oegstgeest wil geen verkeer door Grunerie Bescheiden viering Bevrijdingsfeesten rkl EHBO is liefdewerk-oud papier" leiden omgeving SeidaeCotvumt Ooievaars terug in nest bij Warmonds raadhuis m Pleidooi voor lift in flat Frankenburg ÜFx?' TWIJFELS OVER KANTORENBOUW IN VINKENVELD WOENSDAG 4 MEI 1988 PAGINA 13 PAGINJ üb^nbraak in parfumerie iASSENHEIM Parfums geënquêtjgp, exclusieve merken en si- badop Cretten vormden de buit van igstijd varn inbraak in de nacht van aat het dtaancjag 0p dinsdag in een ceinde z^ogisterij/parfumeriezaak in va n wegeer, hei m. De inbrekers oten zal jwamen binnen door het ci- jnderslót van de winkeldeur forceren. Uit de winkel uuneiiuwd voor een waarde var jden vaKoOO gulden meegenomen "e sluitinjjp inbraak werd dinsdaemor xt. Hoe inbraak werd dinsdagmor- om half tien ontdekt op gaan, za|et moment dat de winkel ;n ging. Kostbare vazen gestolen ZOETERWOUDE Tien Goudse platelen vazen zijn gistermiddag tussen een en vier uur gestolen uit een wo ning aan de Geerweg in Zoe- terwoude. De bewoners wa ren op dat moment afwezig. De inbrekers kwamen bin nen door een ruitje naast de voordeur te verbreken. Het huis werd doorzocht en de Goudse vazen meegenomen. De waarde van de vazen wordt geschat op tienduizend gulden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Gewond bij aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN Een 16-ja- rige jongen uit Koudekerk is gistermid dag gewond geraakt bij een botsing tus sen een personenauto en een bromfiets op de Zoutmanstraat. Het slachtoffer zat achterop de bromfiets, die werd bestuurd door een 17-jarige Alphenaar. Die hield volgens de politie niet voldoende rechts. Een 22-jarige automobilist die vanuit de Van Galenstraat de Zoutmanstraat wilde inrijden, kon de bromfiets niet ontwij ken. Een 10-jarige Alphense jongen is gister avond rond half zeven gewond met lich te verwondingen aan zijn been overge bracht naar het Rijnoord Ziekenhuis, na dat hij was aangereden door een automo bilist. Dat gebeurde toen de jongen met zijn fiets de Binkhorst overstak. Snelheidscontroles KATWIJK/ALPHEN Op drie lokaties in Katwijk zijn gisteren snelheidscontroles gehouden tussen zeven en elf uur in de avond. Op de Zeeweg waren 32 automobi listen in overtreding. De hoogste snelheid die er gemeten werd, was 76 kilometer per uur. Op de Boslaan waren 22 automobilis ten in overtreding, met als hoogste snelheid 91 kilometer. Op de Industrieweg reden 75 automobilisten te hard. De hoogste snelheid was 90 kilometer per uur. Op alle drie loka ties is een snelheid van 50 kilometer per uur toegestaan. De Alphense politie heeft gisteravond 13 automobilisten bekeurd die te hard reden over de President Kennedylaan. Hun snel heid varieerde van 65 tot 90 kilometer. De controle werd gehouden tussen negen uur en kwart voor tien. Politiebureau aan Duinwetering NOORDWIJK Als het meerderheid van voor ruimtelijke ordening ligt, zal het nieuwe politiebureau gebouwd worden aan de Duinwetering. Al leen de PvdA sprak zich uit voor de eerder gekozen bestemming in het zogenaamde „oor" van het Vinkenveld. Ook de architect zou aan die plaats de voorkeur geven, omdat hij daar met meer ruimte beter uit de voeten kan. Schelvis (PAN) deed geen duidelijke uit spraak. Overigens is de keuze voor bouw aan de Duinwatering een voorlopig standpunt. WARMOND De ooievaars die al geruime tijd in Warmond rondzwerven, lijken nu toch definitief te hebben gekozen voor het onlangs op initiatief van de plaatselijke carnavalsvereniging gerestaureerde, speciaal voor hen bestemde nest tegenover het gemeentehuis. Na in eerste instantie afgeschrikt te zijn door Nijlganzen die het in bezit hadden genomen, zochten de vogels hun toevlucht in het bos van Krantz. De aldaar huizende reiger- kolonie stelde echter geen prijs op de aanwezigheid van indrin gers en deed elke poging tot nestelen met veel geweld teniet. Nu de ganzen zich van het ooievaarsnest teruggetrokken hebben, zien de ooievaars hun kans weer schoon. Naar de inwoners van Warmond hopen deze keer voorgoed, zodat er nog uitzicht is op een broedsel. OEGSTGEEST Het liep storm voor de hoor zitting over het concept- structuurplan van de ge meente Oegstgeest. Stoe len waren er tekort in het raadhuis aan het Wilhelminapark. Dit was mede veroorzaakt door een gemeentelijke publi catie. Daarin werd voor- gestels in de toekomst de Dorpsstraat van verkeer protest) te ontlasten door een zo genaamde „by-pass" of wel een doorverbinding van de Willibrordlaan (in de wijk de Grunerie) naar de Almondeweg. Het had een aantal wijk bewoners zeer veront rust, hetgeen zich uitte in de opkomst. Voorzitter D.J. Vreeken van de buurtvereniging verklaar de zich gisteravond namens „De Grunerie" vierkant te gen het doortrekken van de laan. De heer Van Heel, van de stedebouwkundige dienst van het bureau STAD, nam echter het misverstand weg. Het ging niet om een auto weg maar slechts om een voet/fietspad. Het is niet on denkbaar dat in de toekomst een vrachtbedrijf aan de Dorpsstraat naar een andere lokatie verhuist. Genoemd wordt het terrein ten noor den van het Marinebedrijf aan de Haarlemmerstraat- weg. Over aankoop van de grond wordt onderhandeld met de gemeente. Tussen de Dorpsstraat en de wijk „De Grunerie" zullen waarschijn lijk woningen worden ge bouwd. Het voet/fietspad is er dan om de bereikbaarheid daarvan te bewerkstelligen. Het heeft niets van doen met het verkeersluw maken van de Dorpsstraat. Wethouder A. Kohlbeck van openbare werken benadrukte dit. Een ander punt in de con cept-structuurschets dat emo ties losmaakte was de ge- dachtengang in de toekomst de Terweeweg door te trek ken langs de zoom van het bos van Endegee^t, richting universiteitsterrein. Hier trad de voorzitter van de Leidse buurtvereniging „Vogelwijk" naar voren. Hij pleitte voor het behoud van het land schappelijk groen aan de Leidse Straatweg en kondig de acties aan als men plan nen koestert in het bos van Endegeest bebouwing toe te staan en een weg aan te leg gen. VALKENBURG Er noet een lift komen in de lat Frankenburg in Val- enburg. Dat zei gister- vond de heer P.T. Mizee VVD) tijdens een bespre- ing van de woonruimte- eiroblematiek in dit dorp. volgens Mizee zou de flat loor een lift aantrekkelij- ;er worden voor ouderen, yaardoor de doorstroming Deter op gang zou komen. 1 lij kreeg bijval van de :aieer A. Bremer (PvdA). Het afgelopen jaar zou gunstig Toch groeide het aantal wo- hebben moeten zijn voor de ningzoekenden met 178. Er is woningzoekenden. Er werden vooral behoefte aan 1 en 2 per immers 43 woningen gebouwd soonswoningen. Tevens vallen en werd begonnen met de woningzoekenden tussen 55 en bouw van 12 premie-A-koop- 60 jaar „tussen de wal en het woningen in 't Boonzak/West. schip". Een flat in Franken burg zou mogelijk uitkomst kunnen bieden. Wethouder M.J. Vos noemde het aanbren gen van een lift vooral een fi nancieel probleem. „We zijn verplicht de kosten te dekken in de huur, maar daar zijn de meeste bewoners op tegen", al dus de wethouder. De gemeente Valkenburg gaat de garages die met bezit dras tisch in huur verhogen."Jaren lang was deze 31,80 per maand. De commissie ging ak koord met de verhoging naar ƒ70 per maand. ugvat: GOUDEN JUBILEUM EHBO NOORDWIJKERHOUT het gf. best«. i van n toega „ïïrtlOORDWIJKERHOUT ïensen f- Rijkspolitie, brand- larkt g(veer, de Noordwijker- outse apotheek en vele idere instanties zijn za- dë sclierdag 7 mei present tij- jto rijdjlens het 50-jarig jubileum te mayan de Koninklijke Ne- e koméjeriancjse Vereniging Eer- tweeW* HulP Biï Ongelukken n zien j"1 Noordwijkerhout. Op :ij kunjie dag wordt in de emen ifechelft aan de Noordwij- voor kerhoutse bevolking ge- ke!J; ^oond wat de EHBO pre- ^ighecfcjes doet bij ongelukken, de hPe Lotusgroep is aanwezig voor pm slachtoffers na te spe- 34110. jen die door de Noordwij- UNTHjterhoutse EHBO-ers oeten worden geholpen. aken wordt i ikomst!slacl,t°ifer spelen kunnen raadhifreel realistisch", vertelt de jpoorzitter van de jubileum- /an de Burg. ij heeft zich beziggehouden et het naar de Schelft halen allerlei instanties om de oordwijkerhouters op 7 mei ;n totaalbeeld te geven van at er allemaal in het EHBO erk omgaat. „De rijkspolitie Jment komt met demonstraties, de eddingsbrigade zal er zijn, de Dod^potheek geeft voorlichting .almuziPver medicijnen, en de stich- 7 Wilhf'og Consument en Veiligheid acht. Qs uitgenodigd evenals de "artstichting. Om dat allemaal [ten stil16 bekostigen hebben we brie- gestuurd naar het bedrijfs- Vervj'even, want EHBO-werk le- herd4vert n'ets °P aldus Van de urg die vervolgt, dat „het al- is HsJemaal liefdewerk-oud papier Het EHBO-bestuur met rechts Jos van de Burg. eerling aspard^ brugkf echnisff m te zj nt bij inaf ;ehou< j het jubileumcommissie heeft verder leerlingen uit de hoog- groepen van de basisscho- i uitgenodigd zich aan te nelden voor het oefenen van nond-op-mond-beademing op gr0et het bestuur werd voorge- (nu Van der Geest). Op 19 ja nuari was de oprichting een feit. Voorzitter was A. Riet vink. Nog maar kort geleden kwam de huidige voorzitter, de heer Leenders, in het bezit van notulen die erop wezen dat er nog een tweede EHBO- vereniging was opgericht in datzelfde jaar. Volgens hem moet het volgende gebeurd zijn: „De Algemene vereniging had een aantal maanden ge draaid. Ik neem aan dat pas toor Maas toen vond dat er in een katholiek dorp ook een katholieke EHBO vereniging moest zijn. Dat leidde in okto ber van dat jaar tot de oprich ting van een EHBO met de goed katholieke naam St-Rap- haèl, genoemd naar de be schermende aartsengel". In de oprichtingsnotulen staat dan ook dat „na een christelijke ken. I66" grote pop in De Schelft. i. Raphaël iek. OjOp 13 januari 1938 werd de vereniging blijkbaar niet steld". Als voorzitter wordt noemd de heer N Klauw. Erg bekend algemene vergadering t enkdvan de EHBO Noordwijker- Na hjhout georganiseerd door dok- 1 zijn fter Van Emden in de boven- stuurd hotel Gouwenberg „alhier van juli 1949 werd katholieke verenigin- het dorp een brief ge- erop te wijzen dat :n RK-vereniging voor EHBO, genaamd H-Rap- haël, bestaat. Wij verwachten dat bij zulke gebeurtenissen van speciaal katholieke inslag onze verenigingen, welker medewerking geheel belange loos gegeven wordt, hierbij in geschakeld wordt". Onderte kend: N. van der Klauw en se cretaris K. van der Veek. Deze brief zal ook tijdens de mani festatie op 7 mei worden ge toond. Een lang leven was de Rap haël overigens niet beschoren. Twee EHBO-verenigingen was ook wel wat veel voor een dorp. Toen dokter Wösten niet meer beschikbaar was en vooral na een wat onbevredi gende ervaring met de SUS- loterij, werd volgens oud-voor zitter Van der Klauw de Rap haël opgeheven. De „Algeme ne" was toen weer de enige in het dorp. Lange tijd werden de cursussen gegeven in de huis houdschool en vooral voor praktijksituaties bleek dat een ideale ruimte, aldus Jos van de Burg: „Dan zetten we de school vol met rook, alle lam pen gingen uit en dan kon de brandweer compleet met FOTO: HENK VAN DEN ENDE luchtpersmaskers en lampen in de duisternis gaan zoeken naar „echte" LOTUS-slachtof- fers. Ooit was een oefening af gelopen maar toen bleek dat er iemand op het toilet was ach tergebleven. Die wilde er in tussen ook wel eens uit en het „slachtoffer" brulde en bonkte op de deur omdat de brand weer hem vergeten was. En wij zeiden niets". Momenteel worden de cursus sen gegeven op de Victor- school. Jaarlijks schrijven zo'n 30 mensen daarvoor in. De 50- jarige vereniging heeft een vast ledenbestand van 150 mensen die zich gratis inzetten voor hun medemens in nood. Op 7 mei laten ze zien hoe ze dat doen. Die dag is er ook tus sen 14.30 en 16.00 uur een re ceptie in de Ontmoetingsruim te vande Schelft. De dag er voor is er een feestelijke jaar vergadering in het sociaal-cul tureel centrum De Schelft. Na de vergadering waar de EHBO-diploma's en reanima- tie-certificaten worden uitge reikt door burgemeester F. Winkel, kan er gedanst worden op muzie van de Swal lows. •Oostermeijer chef financiën loemelNOORDWIJK De heer kunn^G.J.J. Oostermeijer is be- oemd tot chef van de ioofdafdeling financiën op- gemeentesecretarie. Hij jvolgt de heer J. Reinder op, die vorig jaar vervroegd uit- acht uik ri Orani, Jen&4;i>f het gf trad. Tot de benoemingsda tum 1 mei was Oostermeijer chef van de onderafdeling fi nancieel beleid. Oostermeijer is Amsterdammer van ge boorte. Vanaf 1980 werkt hij in de gemeente Noordwijk. REGIO De bevrijding wordt morgen in de Leid se regio op bescheiden wijze gevierd. Er zijn acti viteiten voor kinderen en in verschillende plaatsen hebben bevrijdingsconcer ten plaats. Bevrijdingsdag begint in Kat wijk om half elf in de Oranje zaal van het Jeugdhuis aan de Voorstraat. Alle Katwijkers vanaf 50 jaar komen daar bij een om herinneringen op te halen en oude films te bekij ken. Om half drie is er een de monstratie kunstrolschaatsen op het Andreasplein. Om ze ven uur is er een grote koet sen- en rijtuigenshow die be gint en eindigt op het Andre asplein. De Bazinstreet jazz band uit Haarlem speelt om half negen op de Taatedam en later in het hele badcentrum. De Nieuwe Kerk aan de Voor straat vormt vanaf acht uur het decor voor het traditionele Bevrijdingsconcert. Medewer king wordt verleend door een zevental koren en de organist Jaap van Rijn. Maarten Scha kel houdt de herdenkingstoe spraak. Toegangskaarten kos ten acht gulden vijftig, hou ders van een Pas 65 of CJP moeten zeven gulden betalen en kinderen tot 12 jaar vijf gulden. In Koudekerk aan den Rijn treedt vanaf drie uur in de Ridderhof het jeugdcircus At- leta uit Warmond op. De zaal is vanaf tien over half drie open en de toegang bedraagt één gulden voor leden en een rijksdaalder voor niet-leden. Om zeven uur begint de tradi tionele voetbalwedstrijd tussen WK Koudekerk en St. Ber- nardus uit Hazerswoude. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Kerklaan. In Leiderdorp wordt een Na- tuurfietstocht afgewerkt vanaf gebouw Irene aan de Hoofd straat 82, aanvang half twee. Verder zijn er muzikale avondwandelingen van Con Bravura door het oude dorp, de Burcht door Oranjewijk en Doeskwartier, de Heerlijkheid Hoogmade door Zijlkwartier en Vogelbuurt en Tamarco door Buitenhof. Aanvang half acht. In Rijnsburg begint om twee uur een rommelmarkt in de Hoftuin. Om acht uur is er een bevrijdingsconcert in de Im- mamuëlkerk. Toegang is gra tis. Medewerking verlenen de zangverenigingen De Lofstem, het Hervormd Kerkkoor, het Gereformeerd kerkkoor en Sursum Corda. Organist is H. van Kruistum. In Sassenheim wordt 's och tends van negen tot twaalf uur op de velden van TOP aan de Menneweg een korfbaltoer- nooi voor basisscholen gehou den. Dit wordt voortgezet op zaterdag 7 mei. Om twee uur gaat op het sportpark aan de Menneweg een wandeltocht voor de jeugd van start. Deel name kost één gulden. De to neelgroep Pankras verzorgt vanaf vier uur een levende poppenkast op het sportpark, 's Avonds van zes tot tien uur wordt een etalagewedstrijd ge houden en om acht uur begint in de Pancratiuskerk het Be vrijdingsconcert met het Sas- senheims Christelijk Mannen koor, het koor van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, De Lenteklokjes en de Christelijke Harmonie Crescendo. In Ter Aar is er vanaf half drie een bijeenkomst voor be jaarden en minder-validen in het dorpshuis van Aardam. Medewerking verlenen de dansgroep Wieringerwaard en het mondharmonika-orkest Mijdrecht. Verder is er een be- vrijdingstocht door de drum en showband Dice Musica '83 vanaf half acht in de dorps kern van Aardam. Tenslotte geeft de organist M. Boogaart uit Aalsmeer vanaf acht uur een bevrijdingsconcert op het orgel van de Langeraarse pa rochiekerk. In Valkenburg wordt gekla verjast om de titel van Val kenburg. Dit gebeurt in De Terp met medewerking van de Valkenburgse Klaverjasvere- niging. Aanvang acht uur. In Voorhout is er een feestdag in De Gaasbak voor alle Voor- houters van 55 jaar en ouder, 's Avonds is in de Gaasbak een familie-zaalvoetbaltoernooi. In Warmond is er om twee uur straattekenen op het pleintje achter de oude gym zaal. Om acht uur heeft een Hosconcert plaats op De Baan door muziekvereniging St. Matthias met na afloop en lampionoptocht door het dorp. In Zoeterwoude-dorp gaat morgen de kermis van start. Deze staat tot en met zondag 8 mei op de parkeerplaats bij de Eendekooi. SASSENHEIMS GEMEENTEBESTUUR: Geen geld steken in herstel De Overkant SASSENHEIM Het is nog niet zeker of De Overkant, dependence van de R.K. bassisschool de Overplaats aan de Charbonlaan, met ingang van het nieuwe schooljaar nog langer dienst zal doen. Eerst zal de uitslag afgewacht moeten worden van de bouwinspectie die momenteel gedurende een periode van 2 weken plaats heeft alvorens be oordeeld kan worden of het gebouw voldoet aan de wettelijke normen. Wethouder W. Maris deel de gisteravond mee: „B en W zijn niet van plan geld te steken in een dergelijk oud gebouw". Basisschool de Overplaats die in oktober 1985 het nieuwe ge bouw aan de Charbonlaan be trok had al dadelijk te kampen met ruimtegebrek. Voor de huisvesting van een gedeelte van het grote aantal leerlingen was men aangewezen op de voormalige Zonnebloem, een gebouw dat in slechte staat verkeerde en op de nominatie stond om afgebroken te worden. De Stichting RK On derwijs deed dan ook in dat zelfde jaar een beroep op B en W om voorzieningen te treffen ter verbetering van het betref fende gebouw. De gemeente raad besloot echter slechts de meest urgente reparaties te la ten verrichten, omdat men veronderstelde dat met de tot standkoming van een nieuwe school in Postwijk de depen dences afgestoten zouden kun nen worden. Inmiddels is op 11 april de vierde katholieke school De Startbaan in gebruik genomen. Daarmee is het aan tal lokalen waarover de 840 basisschool-leerlingen kunnen beschikken opgelopen tot 34. Een aantal dat, zo meent het gemeentebestuur, ruimschoots in de behoefte moet voorzien. Toch blijft niet alleen de Overplaats maar ook de Kin- derbrug aan de Knorrenbur- gerlaan dringend behoefte hebben aan extra lokalen. De Stichting R.K. Onderwijs ver zocht dan ook - vorig jaar - om op eigen kosten noodlokalen te mogen plaatsen aan de Knor- renburgerlaan. Een verzoek dat niet werd ingewilligd. „Voor ons is de zaak afge daan" deelde Maris mee die een verdere medewerking re soluut van de hand wees. „Er zijn momenteel 4 katholieke basisscholen die tezamen vol doende ruimte bieden". Lelieparade in Keukenhof LISSE Dr.ir. N.G. Hogenboom, directeur van het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen, zal woensdag 11 mei in het kassenkomplex van de Keukenhof de Lelieparade openen. Dat is de grootste binnententoonstelling van lelies ter wereld, waaraan wordt meegewerkt door 18 leliekwekers die stuk voor stuk naam en faam hebben en er zorg voor zulllen dragen dat naast het gangbare handelssortiment, ook vele nieuwe soorten onder de schijnwerpers worden geplaatst. Voor de vakman is de traditie geworden Lelieparade de gele genheid bij uitstek om kennis te nemen van het allernieuwste op lelie-gebied, terwijl de consument met de neus bovenop de toekomst wordt gedrukt, want veel van de soorten die tijdens deze tentoonstelling te zien zijn, zullen over enige jaren ge meengoed in de bloemenwinkels zijn. „De ruimte die we voor deze expositie beschikbaar hebben is totaal volgeboekt", aldus H. Koster, architect van de Keuken hof, die daarmee aangeeft dat er vanuit het bollenvak duide lijk veel belangstelling is om zich op de tentoonstellingsvloer van circa vierduizend vierkante meter te presenteren. „De 18 inzenders zullen zo'n dikke tweehonderd soorten (in totaal vele duizenden takken) naar de Keukenhof brengen en door ongeveer vijftig mensen zal die inbreng tot een expositie worden gecomponeerd, volgens een ontwerp dat in zich heeft dat alle soorten zoveel mogelijk de ruimte krijgen". De Lelieparade is tot en met 23 mei te bezoeken (dat is tevens de laatste Keukenhofdag van dit seizoen), tijdens de openings uren van de Keukenhof van 08.00 tot 18.30 uur. Voor het be zoeken van deze parade wordt geen extra entree geheven. Bezwaren tegen bouw landhuizen Voorhout afgewezen VOORHOUT Alle bezwaar schriften tegen de bouw van vier landhuizen en een bunga low aan het Varenpad in Voorhout zijn door het college van B en W ongegrond ver klaard. Bewoners van de Speenkruidhqf en de Bloe- menschans en de woning bouwvereniging hadden eind maart bezwaarschriften inge diend tegen de bouwplannen op de plaats waar voorheen een oude boerderij stond. De» boerderij is enkele maanden geleden gesloopt. Op de grond lag een horecabestemming. De omwonenden maakten be zwaar tegen de bestemmings verandering van de grond. Zij vreesden dat door de bouw van de woningen hun privacy zou worden aangetast, het zon licht in hun woningen en tui nen zou verminderen en hun uitzicht bedorven zou worden. De .gemeente Voorhout is al leen drie bewoners van de Bloemenschans tegemoet ge komen door de garages bij de woningen op een iets andere wijze te situeren. Deze omwo nenden klaagden dat zij in de toekomst tegen een blinde muur aan zaten te kijken. NOORDWIJK De com missie voor ruimtelijke or dening bleek gisteravond tegen de bouw van een kantorencentrum annex appartementengebouw in de omgeving van het Bon- nikeplein in het Vinken veld. Wethouder V. Sal-» man meende echter dat er in de gemeenteraad wel een meerderheid zou zijn en dat er gisteravond slechts sprake was van „politieke onwil". Het kantorencomplex zou vol gens de wethouder tevens ef fectief zijn tegen de geluidso verlast van de nabij gelegen Beeklaan. Bovenal zouden de geplande kantoren van belang zijn voor de werkgelegenheid in de gemeente. Een nadelig punt in het plan was het ver dwijnen van de thans aanwe zige groenstrook. In een eerder plan, zonder kantoren, ging men er van uit, dat het groen behouden bleef- Uit de mededelingen van de wethou der werd duidelijk, dat twee van zijn collega's in het college het eerste plan wilden hand haven (met behoud van het groen), terwijl wethouder Warmerdam en hij geporteerd waren voor het kantorencen trum, dat de werkgelegenheid ten goede zou komen. Het nieuwe plan kreeg bijval van mevrouw B. Cassee-van Noppen (Noordw. Bel.). A. Prins (PvdA). J. Smit (VVD) en W. Schelvis (PAN) hielden het echter bij het eerste, plan. Prins informeerde onder meer naar de behoefte aan apparte menten. Naar zijn mening ging de kantorenbouw ten koste van de woonruimte voor wo ningzoekenden. J. Smit (VVD) zette vraagtekens bij de be hoefte aan kantoren. R. Des- sing (CDA) toonde zich verrast door het nieuwe plan. Veel waardering had Dessing voor de gevonden oplossing om het verkeerslawaai te beperken. De fractievoorzitter van het CDA deed de suggestie een glazen geluidsscherm aan te brengen, geïntegreerd door

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13