Alkemade voert hondenpenning in Eigen MEAO voor Alphen Raad Nieuwveen akkoord privatisering Ringkant OSO houdt hobbymarkl» voor Alphense ouderen! dagpuzzel Klaverweideschool voert actie voor weeshuis in Zaïre Ingenieursbureau claimt 65 mille van Leiderdorp ■LEIDEN OMGEVING Cetdae Coulant WOENSDAG 4 MEI 1988 PAGINX aan tafel Gebakken lever met appel en champignonsausrode kool en aardappelen - vla met rabarbermoes Ais u met z'n tweeën bent, dan heeft u nodig: zout, pe per, 2 plakken lever a 100 g, 35 g margarine, 3 plakjes ontbijtspek, 100 g Champig nons, 2 theelepels bloem, 1 appel, worcestersaus, (cog nac); 500 g rode kool, zout, 1 kruidnagel, laurierblad, sui ker, 1 zure appel, azijn, aard appelmeel; D~5 tot 1 kg aardappelen; 3 dl gele vla (3 dl melk, 15 g custard, 18 g suiker), 250 g rabarber, circa 30 g suiker, aardappelmeel of custard. Strooi zout en peper over de plakken lever en bak deze in de helft van de margarine op een groot vuur in zes a acht minuten bruin en net gaar. Houd de lever op een bord warm en bak in het overgeble ven vet, op een klein vuur, het kleingesneden spek en de ge halveerde champignons licht bruin. Roer er de bloem door, verdun de massa met water tot een dunne saus en laat deze zacht koken. Schil de appel, boor er het ktokhuis uit en snijd hem in 'stevige schijven. Bak de appel r in de overgebleven margarine bruin en gaar en leg de stuk ken om de lever. Maak de saus af met zout, pe per en worcestersaus en laat haar nog even koken in de „appelpan". Roer van het vuur desgewenst een scheutje cog- - nac door de saus. Schep er weinig van over de lever en geef de rest er apart bij. Kook de rode kool in weinig wafer met zout, kruidnagel, laurierblad, suiker en schijfjes appel in een kwartier gaar. Bind overgebleven kooknat met weinig aardappelmeel en 'maak de groente op smaak af met azijn, zout en suiker. -- Snijd de gewassen rabarber in stukjes van twee centimeter, zet deze op met weinig water en kook ze in tien minuten tot moes. Bind de moes met aard appelmeel of custard tot zij de dxkte van vla heeft en voeg er suiker aan toe. Leg de koude vla op de eveneens koude barbermoes. JEANNE gio Leiden worden tot vrijdag 6 r waargenomen door apotheek Tot. Hulp d. Menschheid in Leiden en apo theek Stevenshof Leiden en apotheek Voorschoten in Voorschoten. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Spreekuur donderdag 18.00-19.00 gut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst in Leiden naar de Cronesteinkade 18a In Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762. 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconesaenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en i 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen 15,00-18.30 u. CCU (hartbewaking) ;;trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. etenstijden. WERKENDE JONGEREN Klach- i informatieuur Elke dinsdag- 170083, 215332 of 312556. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient i gen kunnen worden: 1. zeegroene edelsteen; 2. fazantachtige vogel; 3. spin die zonder net insekten 4*n?ét r ZOETERWOUDE De Klaverweideschool in Zoeterwoude zet zich al sedert 1981 in voor het kinderhuis „Mashala" in Zaïre. Via de stichting Terre des Hommes heeft de school, met nog zo'n 40 andere sponsors, het weeshuis geadopteerd. In de periode van 9 tot en met 18 mei voert de Klaverweideschool aktie om geld in te zamelen. Dat gebeurt onder meer met de verkoop van balpen nen (a 1.- per stuk) én een „Zaïre-show" die op woensdag 18 mei wordt gehouden. Aan die show nemen alle kinderen van de school deel. Maar voordat die show wordt opgevoerd gaat de jeugd proberen balpennen te verkopen. Hoogtepunt van de aktie moet de „Zaïre-show" worden. Behalve het optreden van de jongens en meisjes (ook ouders kunnen optreden) wordt een gro te loterij gehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN Binnen twee jaar kan Al phen een eigen MEAO heb ben. Als de gemeenteraad akkoord gaat met deelname in een nieuw op te richten Stichting voor Middelbaar Beroepsonderwijs op Christe lijke Grondslag staat niets de vestiging van een MEAO meer in de weg. Staatssecre taris Ginjaar gaat akkoord met deze school. De vraag is alleenof zij de bekostiging van de school toekent in 1989 of in 1990. Dat wordt pas in september beslist. Wethouder H. de Duyn van onderwijs is heel tevreden over deze ontwikkelingen. Al eerder werden pogingen ondernomen om deze school vorm naar de gemeente te krijgen. Voornaamste reden •was en is het grote aantal Al- phense leerlingen die nu naar Gouda, Leiden en Utrecht moeten. De poging om een dependance van de Leidse MEAO naar Alphen te krijgen mislukte. Zo ook de aanvraag voor een open bare MEAO en een PC- MEAO. Alphen is niet groot genoeg om verschillende scholen voor de godsdiensti ge en levensbeschouwelijke richtingen te hebben. De aanvraag van het Protestants Christelijk schoolbestuur waarbij de MEAO gekoppeld werd met Castellum, Middel bare Dienstverlening- en Ge- zondheidsonderwijs, voor de periode 1988-1990 werd in 1987 niet gehonoreerd. Nu is een nieuwe aanvraag inge diend die steunt op een breed samenwerkingsver band. Zoeterwouds openluchtbaf 's avonds langer open zwembadbezoekers van het Zoeterwoudse zwemb, park Haasbroek geeft de voorkeur aan een openingstijd openluchtbad van 12.30 tot 20.30 uur. Overigens gaat het c om de woensdag tot en met vrijdag. In het weekeinde bad geopend zijn van 12.30 tot 18.00 uur, terwijl vanwege! tenbespating het bad op maandag en dinsdag gesloten zalft De commissie welzijn kon zich gisteravond in grote lijnen! den in de nieuwe opzet. Zaterdag 14 mei zal het buitenb; poorten openen. De enquête over de openingstijden zwembad 301 reacties opgeleverd. Behalve de latere sluitinj bleek, dat het peuterbadje niet optimaal functioneert. Hoevw „dienstregeling" reeds op 14 mei zal ingaan. NIEUWE REGELS IN PLAATSELIJKE VERORDENING ALKEMADE Honden in Alkemade moeten binnen afzienbare tijd van een penning zijn voorzien. Voor het hou den van een demonstra tie is geen gemeentelijke vergunning meer nodig, een kennisgeving aan de burgemeester is voldoen de. Terrassen bij horeca- gelegenheiden mogen niet meer worden ge bruikt na elf uur 'sa- vonds. Alcoholgebruik op straat is verboden, terwijl voor evenemen ten ontheffing kan worden aangevraagd. Dit zijn enkele elementen van de herziene Algeme ne Plaatselijke Verorde ning Alkemade (APV) die gisteravond werd be sproken. De gemeente Alkemade wil een hondenpenning als iden- tificatiemerk invoeren. Het voordeel hiervan is dat de ei genaar van een loslopende hond kan worden achter haald. De uitgifte van de penning kan bovendien worden gekoppeld aan het betalen van hondenbelasting. Het blijft verboden een hond binnen de bebouwde kom aangelijnd te laten lopen. Ook blijft het verboden hon den te laten poepen in voet gangersgebied. De heer N. Bakker (CDA) stelde gister avond tijdens de vergadering van de raadscommissie Be stuurszaken voor om een meldingsplicht of eventueel zelfs een muilkorfplicht voor pittbullterriërs in te voeren. In de nieuwe APV zijn di verse bepalingen opgenomen die het de politie makkelijker moeten maken om op te tre den tegen helers. De belang rijkste bepaling behelst een filicht voor opkopers van al- erhande goederen om hun aan- en verkopen te registre ren. Caravans mogen voort aan niet langer dan drie da gen op de openbare weg staan. Deze bepaling is opge nomen in het belang van vol doende parkeergelegenheid. Woonschepen mogen alleen worden afgemeerd in de Noorderringsloot (Oude We tering) en langs een deel van de Veenderdijk (Rijpwete- ring). Andere vaartuigen dan woonschepen mogen in de Rijpweteringse Vaart maxi maal twee uur achtereen lig plaats innemen tussen 10.00 uur en 18.00 uur. Alleen aan- wonenden kunnen een ont heffing krijgen voor maxi maal zes maanden. Voor de Oude Wetering is de aanleg- regeling anders. Daar mag man hooguit vier uur achter een ligplaats innemen. Een vaartuig wordt geacht op de zelfde ligplaats te zijn geble ven, indien het binnen een afstand van vijfhonderd me ter is verplaatst. Ook hier is een ontheffing voor aan wo nenden mogelijk voor hoog uit zes maanden per jaar. Roeiboten mogen onbeperkt worden aangelegd. De raadscommissie Bestuurs zaken had veel moeite met een verbod op ijszeilen. De burgemeester zegde daarom toe deze bepaling opnieuw in overweging te nemen. In de nieuwe APV is de plicht tot sneeuwruimen voor de wo ning vervallen. „Haast nie mand hield zich eraan" aldus de burgervader. Frappant is voorts een verbod op het ver voer van inbrekerswerktui gen tussen 22.00 en 06.00 uur. „Dus gedurende de rest dan de dag mag het wel?" zo vroeg, commissielid Bakker. De burgemeester antwoordde hierop dat de bepaling alleen dient om de politie een hand vat te bieden om handelend op te treden in voorkomende gevallen. Het afsteken van vuurwerk is voortaan alleen toegestaan op 30 december van acht uur 's morgens tot acht uur 's a- vonds en op oudejaarsdag en -nacht tot 2 uur. Voor de jeugd is het wellicht interes sant te weten dat „schorsie- trappen", belletje trekken en in een boom klimmen verbo den blijven. Van mei tot sep tember mag men niet met een bromfiets op de Kaag rij den. Uit de APV zijn diverse „ou derwetse" bepalingen verwij derd. Tot de inwerkingtre ding van de nieuwe APV blijven ze uiteraard geldig. Ze hebben ondermeer be trekking op ongekleed of in „onvoegzame" kleding te zwemmen of zonnen. Ook was het tot nu toe verboden in kleding „van de andere kunne" of in religieuze kle ding te lopen. Zelfs was het verboden om langs de open bare weg of voetpad op de grond te zitten of te lopen in gezelschap van „iemand van de andere kunne". Personen van beiderlei seksen, die niet tot één gezin behoren, mogen tot nu toe niet aan boord van een vaartuig overnachten. Braderie in Zevenhoven Zevenhoven Ook dit jaar organiseert het braderie- comité zaterdag 7 mei, daags voor moederdag, weer een grootse braderie die dit jaar in het teken staat van het paard. Om half elf wordt de braderie geopend met een pony- en paardenparade die om 10 uur vanaf het Noordeinde zal ver trekken en om half 11 de Al- brechtshof zal bereiken, al waar men langs een groot po dium défileert waar een jury de pony's en paarden zal be oordelen. Vanaf de Albrechtshof tot het dorpshuis staan ruim 60 ver schillende stands opgesteld waar van alles te koop zal zijn van bloemstukjes, schilderij tjes, sieraden tot kadoartike- len. De kinderen kunnen za terdag behoorlijk aan hun trekken komen: zij kunnen gratis ponyrijden zich gratis laten schminken, er zijn diver se kleine kermisattrakties, er is een springkussen en er is zelfs een poppendokter aanwe zig. Het geheel wordt opgeluis terd door een country- and westernband uit Boskoop. De evenementencommissie houdt zaterdag ook een aantal aktiviteiten in en rond het dorpshuis. In de grote zaal van het dorpshuis wordt een wel- zijnsmarkt gehouden waar verenigingen zich aan het pu bliek presenteren; in de kleine zaal is van 10 tot 12 uur 's morgens een kinderrommel markt. Vanaf 14 uur verzorgt „Trio Amico" uit Waddinx- veen voor een muzikale noot bij het dorpshuis. Sporthal De Ringkant. FOTO: WIM VAN NOORT NIEUWVEEN - De ge meenteraad van Nieuw veen kon zich gisteravond vinden in het voorstel om het gebouw De Ringkant te privatiseren. Daarbij is het de bedoeling dat het beheer van het gebouw, de kantine en de daarom heen liggende terreinen in handen komt van de heer J. Heeman. Hij huurt het gebouw en krijgt de ruimere bevoegdheid om een aantal zaken zelfstan dig te regelen, zoals het uitvoeren van reparaties, incidentele verhuur en administratieve werk zaamheden. Een en ander is het gevolg van een discussie over de beheers vorm en exploitatie van. sport zaal en gemeenschapsgebouw de Ringkant. Daarbij kwam dat de voormalige beheerder was vertrokken en er proble men waren met het bedrijf dat het gebouw schoon hield. Heeman moet 2,5 procent van de bruto-omzet van de Ring kant betalen met een maxi mum van vijftigduizend gul den per jaar. Voor de volgende boven de 75.000 gulden 3,5 procent. Voor het beheer krijgt Heeman van de gemeen te een vergoeding van dertig duizend gulden per jaar. Verder ging de raad van Nieuwveen gisteravond ak koord met het deelnemen aan het PC-privé project. Daarbij kunnen gemeenteambtenaren tegen een gunstige financiële regeling zelf een personal computer aanschaffen. Zij moeten zelf duizend gulden bijdragen, terwijl de gemeente ook een bedrag van 1.000 gul den betaalt. Vijftienhonderd gulden moet opgebracht worden door het maken van overwerk. VOOR ADVIEZEN ZWEMBAD DE DOES LEIDERDORP Het in genieursbureau Doomer- nik uit Oss is een juridi sche procedure tegen de gemeente Leiderdorp be gonnen om een bedrag van 65.000 gulden betaald te krijgen. Doomernik meent recht op dat bedrag te hebben, omdat het in 1986 adviseringswerk- zaamheden heeft verricht ten behoeve van een warmte-krachtinstallatie voor het te renoveren zwembad De Does. Tot een opdracht is het overi gens nooit gekomen. De installatie die Doomernik had ontwikkeld, was on derdeel van het plan van de Stichting zwembad De Does. Dat plan werd ech ter door de gemeenteraad in november vorig jaar door de gemeenteraad als te duur van de hand ge wezen. De raad koos una niem voor het plan van het Tilburgse bouwbedrijf Pelikaan. Het college van B. en W. van Leiderdorp is verrast door de actie van Doomernik. De ge meente stelt zich op het stand punt, dat er geen sprake is ge weest van een opdracht aan Doomernik en dus ook niet van een overeenkomst. De werkzaamheden zouden op ba sis van „no cure no pay zijn uitgevoerd. Nu Doomernik zich op een overeenkomst beroept is dat voor het Leiderdorpse college aanleiding geweest een tegen- claim in te dienen. De ge meente zegt voor een bedrag van 62.510 gulden schade te hebben geleden, omdat Doom ernik de gegevens niet op tijd staan, hetgeen de gemeente op extra kosten is komen te staan. De gemeente kreeg rekenin gen gepresenteerd voor extra uren aan het project besteed door Bouwkostenmanagement BV, Pellikaan BV en de ge meentebedrijven van Leider dorp. Het college heeft zich bereid verklaard de tegenclaim te la ten vallen, wanneer Doomer- trekt. Teneinde langdurige en kostbare procedures te vermij den heeft het college voorge steld een overeenkomst van dading aan te gaan, waarin de beide claims worden betrok ken. Vertegenwoordigers van de werkgroep hobbymarkt: J.W. van Vliet (bestuurslid van de protest| I christelijke bond voor ouderen), J. Kleihorst (voorzitter van de katholieke bond voor ouderen),! j vrouw H. Donker (voorzitter van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) en P.J. 4 Schuurman (secretaris van de ANBO). FOTO: WIM VAN NO ALPHEN AAN DEN RIJN Het Overleg Sa menwerkende Ouderbon den (OSO) gaat in mei in Alphen een grote hobby- markt voor ouderen hou den. Doel van deze markt, die op vrijdag 13 en zater dag 14 mei gehouden zal worden in de Juliana- school, is te laten zien dat er uit oude handen best nog heel veel moois en goeds kan komen. „Al zijn we in de vut, de fut is er nog niet uit", zegt mevrouw Henny Donker die als secreta resse van het OSO één van de organisatoren is. „Ook al zijn we oud, er is nog genoeg te doen en dat willen we op deze hobbymarkt laten zien". Het organisatieteam is niet over één nacht ijs gegaan. Nadat eerst een werkgroep was sa mengesteld die zich met de grote lijnen bezig zou houden, werd een aantal subwerkgroe pen gestart. Zo kwamen er subgroepen publiciteit, demon straties en handwerken. Me vrouw Donker coördineert het geheel en weet met haar 71 jaar precies hoe de stand van zaken op elk moment is. Als geen ander bewijst zij dat oud zijn, niet betekent ook afge daan hebben. De hobbymarkt zit op papier dan ook perfect in elkaar. De hele eerste etage van de Julianaschool zal in mei bol staan van allerlei acti viteiten. Daar zijn op de eerste plaats de diverse demonstra ties zoals de open kookles voor ouderen overigens zijn deze kooklessen ook een initiatief van het OSO een demon stratie meer bewegen voor ou deren, zang, volksdansen en er komt zelfs een echte stroopwa felbakker. Eén ruimte is inge richt als denksportlokaal. Hier zal twee dagen lang gepiekerd en gedacht worden rond de schaak- en damborden en de andere denkspellen. Voor de technici onder de bezoekers wordt een compleet spoorwe gemplacement opgebouwd in de aula. Daar zit ook een aan tal dames die onder het genot van een kopje koffie of thee, laten zien dat hun handen niet verkeerd staan. Zij zullen zich bezig houden met onder meer kantklossen, frivolité, weven en andere handwerk- en naaldkunst. Verder zijn er overal werkstukken te bewon deren van dingen die door ou deren gemaakt zijn. Dat kun nen schilderijen zijn, poppen, gebreide truien, wandkleden, handwerken en modelbouw werken. „Iedereen kan zijn pronkstukken laten zien om zo weer anderen te stimuleren de beschikbare vrije tijd op een un prettige en zinvolle man besteden", zegt mevrouw Efy0] ker' loc De organisatoren hebben v der een aantal koks en $er kinnen weten te strikken het maken van baksels, bet koks krijgen de onkosten |ftj goed zodat de taarten verkocht kunnen wordei het „restaurant" dat ook bij hobbymarkt georganii wordt. „De opbrengst van taartverkoop is weer best?, voor de onkosten markt zodat we geen toegaf sprijs hoeven te vragen. Dr ganisatoren zijn nu nog t iee IJO1 REGIO In diverse plaatsen in de regio heeft vanavond de Dodenherdenking plaats. In Al kemade begint de plechtigheid om vijf over half acht bij het monument voor de gevallenen waar door de muziekverenigin gen Door Gunst Verkregen en Liefde voor Harmonie muziek ten gehore wordt gebracht. De scholiere Corinne Tilma draagt een gedicht voor, burgemeester Meerburg legt een krans. Leer lingen van groep 8 van de Ba sisschool De Schakel uit Roelo- farendsveen verlenen namens ens de jeugd van Alkemade hun medewerking bij de bloem- legging. De Dodenherdenking in Sas- senheim begint 's avonds om n uur met een herden kingsdienst in de Pancratius- kerk. Medewerking wordt ver leend door het kerkkoor St. Pancratius onder leiding van van der Zanden en Gerda Peters (orgel). Mevrouw E.M.M. van Lijen-Visser verzorgt de declamatie. Om kwart voor acht is er taptoe door Adest Mu- bij het gedenkteken naast het raadhuis. Om twee minuten ?r acht leggen burgemeester wethouders een krans bij het gedenkteken. In Leiderdorp worden de ge vallenen vanaf zeven uur her dacht in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat. Om kwart voor acht gaat het in Stille Tocht naar het herdenkingskruis aan de begraafplaats aan de Hoog- madeseweg, waar om tftee mi nuten over acht een krans wordt gelegd. In Voorschoten verzamelen de deelnemers aan de herdenking zich bij het gemeentehuis aan de Leidseweg om kwart voor acht. Daarna wordt naar het monument voor de gevallenen gelopen en daar wordt om twee minuten over acht een krans gelegd. Muziekvereniging I^au- Dodenherdenking In Noordwijk wordt vanaf half acht verzameld bij de oor logsgraven op de Algemene Be graafplaats. Vandaar vertrekt om tien voor acht een stille tocht naar het monument aan de Oude Zeeweg waar om acht uujr door onder anderen loco- burgemeester J. Bedijn een krans wordt gelegd. De Echo der Duinen verzorgt de muziek. In Koudekerk aan den Rijn gaat vanaf kwart voor acht een stille tocht vanaf het gemeente huis naar het herdenkingsmo nument op de algemene be graafplaats. Daar volgt de krans- en bloemlegging terwijl Kunst na Arbeid speelt bij het défilé langs het monument. In Ter Aar begint de herden king om acht uur met een kranslegging door burgemees ter P.J. Verhoef bii het monu ment voor de gevallenen in de hal van het gemeentehuis. Hierna volgt het défilé met me dewerking van Arti et Religio- In Zoeterwoude-dorp begint de herdenking met een plechtig heid in de Nederlands Her vormde Kerk. Om tien over half acht vertrekt de stille tocht naar het gemeentehuis waar om acht uur kransen worden ge legd. In Katwijk is de Dodenher denking bij het monument bij het gemeentehuis. Daar wordt een krans gelegd. Medewerking verleent de Christelijke Mu ziekvereniging. Hieraan vooraf gaande is er tussen zeven uur en kwart voor acht een herden king in de Triumfatorkerk. De legaties van 23 scholen wonen de kranslegging bij terwijl ver tegenwoordigers van 21 scholen ook bij de herdenkingsdienst aanwezig zijn. Tijdens de bij eenkomst in de Triumfatorkerk houdt rabbijn J. Kamp een toe spraak en burgemeester C. Bos draagt enkele gedichten vöor. Leerlingen van Katwijkse scho- Aarhof te regelen, lukt kunnen alle mensen ven 50 jaar die de markt g ve{ bezoeken gratis van en het busstation bij het winkelcentrum reizen, scheelt parkeren bij de sclerc en voor wie geen auto rijdlen dit de gemakkelijkste om naar de markt te komdjer Mensen die hun creatieve tingen tijdens deze twee h by-dagen willen laten 2 van harte welkom. Zij kuniij hiervoor contact opnemen iBch mevrouw Bergvelt hand- en naaldwerken, tJn foon 35309, mevrouw VanL. Ven voor overige 1 telefoon 76072 Elink Schuurman voor monstratie, telefoon 34110. HANNEKE GUNTH^er not „niou md [ie len declameren en maken n ziek. De herdenking wordt volgd door een bijeenkomst'Sla de trouwzaal van het raadht,ee' Daar worden de plaquet 'oor overgedragen in het kader orn' de actie Adopteer een moi^'J ment. Dit jaar zijn de leerlinj net van groep 7 van de Gaspard 'an Colignyschool en een brugk^001 van de Christelijke Technis<?en school aan de beurt om te zwat gen voor het monument bij 1ver' raadhuis en het monument tona de Joodse begraafplaats. rec*d In Rijnsburg begint de Dod<aPot herdenking met koraalmuzii:,ver door muziekvereniging WilM'n6 mina om kwart voor acht. ('s acht uur wordt een krans (Hart legd. Na de twee minuten stile bt wordt de vlag gehesen en l^en Wilhelmus gezongen. Verv'evei gens is er een korte herd<vert kingssamenkomst in de La°url rentiuskerk. Spreekster is H« j6,™' nie van Leeuwen. Is In Warmond wordt vanaf ao De de dodenherdenking gehoudvet"d bij het monument nabij het j ste j meentehuis aan de Herenweglen. In Lisse luiden van kwart acht tot een haive minuut 1 acht uur de kerkkkokken. het oorlogsmonument Oranjelaan speelt de harmoi Canite Tuba koraalmuziek. C wordt door twee kinderen basisschool De Klarinet enkd; gedichten voorgedragen. Na h|hout blazen van de last post zijn vanaf acht uur twee minu stilte. Burgemeester G. van Kroft, de voorzitter van Oranjecomité, het bestuur de buurtvereniging Wilhelmi en kinderen van De Klari leggen dan een krans andere kinderen een bloem groet brengen. Auto's kunn tussen tien voor half acht tien over acht geen gebruik ken van het kruispunt Ora laan-Heereweg. In Noordwijkerhout is acht uur een Dodenherdentë bij het monument bij het

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12