Dogger verrast Tulasne Spanjaarden slopen Kelly sportuitslagen Leverkusen is ondanks blessures optimistisch Olympische ploeg door geldgebrek pas laat naar Seoul aPORT CeidócSotrumt DINSDAG 3 MEI 1988 PAGINA 9 g>sz drie jaar naar Toulon ÈLDOORN RKC-middenvelder Peter Bosz (24) |lt de komende drie seizoenen in de hoogste Franse me bij Toulon. De ex-Apeldoorner tekende het afgelo- weekeinde een contract bij de club van eigenaar/ma- pr Rolland Courbis. Bosz besprak aan de Zuid-Franse I met Courbis onder andere de rol die hij met ingang t 21 juni zal gaan bekleden. Die positie komt overeen I zijn huidige positie bij RKC als meest verdedigende |denvelder. il Rutten blijft bij FC Twente. De verdediger van de jfchedese eredivisieclub kwam met de leiding van de livisieclub overeen zijn nog tot medio volgend jaar lo- fle contract te ontbinden en om te zetten in een nieu- erbintenis tot 1992. Doelman Theo Snelders beraadt nog steeds over zijn toekomst bij Twente. Groeleken speelt de komende twee seizoenen vrijwel |r bij FC Groningen. De Enschedese aanvaller is per- ilijk rond met de club uit het Oosterpark, maar Gro ten en Twente moeten het nog met elkaar eens )den over de transfersom. Drie paarden Stal Westland in draversinterland DEN HAAG In de Ne- derlandse équipe voor de drafinterland van morgen avond tussen België en Ne derland in Brussel zijn drie paarden opgenomen van de Westlandse trainer-pikeur Gerard van .Eykelenborg. Bij de driejarigen is dat Cor- toz Crown, bij de vierjari gen Bastien d'Almere. Bij de vijfjarigen komt Amazo ne Cede aan de start. De vier équipes die aantreden bestaan elk uit vijf paarden. LEVERKUSEN De omvangrijke blessure- firoblemen hebben het geloof in een goede af- oop van de UEFA-Cupfinale bij Leverkusen nauwelijks verminderd. Aan de vooravond van de eerste ontmoeting met Espanol, mor genavond in een uitverkocht Sarria-stadion in Barcelona, vertrouwt de ploeg van trainer Erich Ribbeek vooral op de eigen kracht die het tot dusverre op vreemde bodem in Euro pees verband heeft getoond. Van de veertien wedstrijden die de Westduitse middenmoter de laatste twee seizoenen in het UEFA Cuptoer nooi speelde, ging er niet één verloren. Boven dien werd de basis voor de succesvolle reeks van dit moment met name in uitwedstrijden gelegd. Zo scoorde Leverkusen uit bij Feye- noord (2-2) en Barcelona (0-1), terwijl het vrij probleemloos met 0-0 overeind bleef in Bre men bij de aanstaande Bundesliga-kampioen Werder. Ribbeek, die na dit seizoen wordt vervangen door de Nederlandse bondscoach Rinus Mi- chels, gaat-ervan uit dat zijn formatie in Barce lona minimaal een keer zal moeten scoren, om na de reeks van twee wedstrijden als sterkste uit de bus te komen. Gemakkelijk zal dat waarschijnlijk niet worden, omdat Espanol in een eerder stadium Gullits AC Milan en stads genoot Inter uit het toernooi kegelde. Boven- dien mist Leverkusen meervoudig internatio-' nal Hörster, Zechel en Schreier, die allen ge blesseerd zijn. Voorts is Seckler geschorst en zijn Waas en Reinhardt allesbehalve fit. Daar staat tegenover dat de Braziliaanse schutter Tita en verdediger De Keyzer, die in de com petitie vanwege een rode kaart zijn geschorst, wel inzetbaar zijn. „In de halve finale tegen Werder Bremen waren we ook zeer ver zwakt", aldus aanvoerder Wolfgang Rolff, „maar desondanks hebben we twee keer uit stekend gespeeld. Ik ben ervan overtuigd dat we in Barcelona zullen scoren". Espanol verloor tot dusverre in het toernooi slechts eenmaal. In België ging de ploeg met 2- 0 onderuit tegen Club Brugge van de Neder landse trainer Henk Houwaart, maar in eigen huis zette de Spaanse subtopper dit - zij het pas na verlenging - met 3-0 recht. Espanol ziet in de UEFA Cupfinale tegen Leverkusen een uit gelezen mogelijkheid uit de schaduw te treden van de fameuze stadgenoot Barcelona, dat dit seizoen in de versukkeling is geraakt. De ploeg zal worden gesteund door bijna 50.000 landge noten. Er worden 1500 Westduitse aanhangers in Barcelona verwacht. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijs verdeling van de sport prijsvragen van het afgelo pen weekeinde is als volgt: Lotto 17: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 x 300.000.00; 3e prijs: 83 x ƒ3.254,40; 4e prijs: 4.214 ƒ64.10; 5e prijs: 65.965 x ƒ5.00 Cijferspel 17: le prijs: 1 wi naar; 2e prijs: 1 winnaar; 3e prijs: 23 winnaars; 4e prijs: winnaars; 5e prijs: 2.670 naars. (Vaste prijzen). Toto 17: le prijs 57 x ƒ384.90; 2e prijs: 1.258 x ƒ11,60; 3e prijs: 8.214 x ƒ4.40. Toto gelijk 17: le prijs: geen winnaar. 2e pms: 1 x ƒ311.50; 3e prijs: 16 x 97,30; 4e prijs: 350 ƒ7,10. inda de Rover. FOTO: DIJKSTRA ilanda de over op rugslag ïgenaakbaar RDIFF De Nederlandse tmsters hebben bij interna- lale wedstrijden in Cardiff rugslagnummers beheerst, anda de Rover won drie af- iden. De Amstelveense was de 50 (30,98). 100 (1.05,11) 200 meter rugslag (2.18,32) t te genaken. olympisch kampioene van Angeles werd op de korte- nummers gevolgd door ukje Wiersma en Ellen El- man. Het duo hoefde op de en 100 meter weinig aan De ver toe te geven. Zij werden deze afstanden respectieve- tweede en derde. Wiersma rd op de 200 meter rugslag nog eens derde. Nederlandse heren ver arden twee ereprijzen. Pa- :k Braam werd op de 100 loolslag derde. De dubbele tand op dit nummer leverde bronzen medaille op voor ino Joustra. OERSTIPS IN HAAG De draverijen de Wassenaarse baan Duin- •t en op de baan van Drach- vragen de komende dagen aandacht. Onze tips voor ee meetings luiden: Indigt woensdag 14.00 uur. koers: Beta Bond, Ballerine II, >tain Eden (3-8-4). koers: Afra Baker, Berlinette ke. Bos Forest (4-5-6). koers: Nasib Baik, Fania, Gigi (1- koers: Zus van Ysvink, Bitonto ndel, Brother Guapa (7-3-2). koers: Breeze, Zorba ter Lune, ■ba Ossewaard (3-6-7). koers: Sigitta's Choice, Zanad, Mi- ïda (6-5-9). koers: Agamble Again, Upwey rtuna. Wanja O (9-7-2). koers: War Glory, Welcome Jac- United Power (4-2-7). achten donderdag 16.30 uur. koers: Candy Jeanet, Casino Uit- izen, Blackflash V (5-8-3). koers: Aloheh Topfok, Clovelly ar. Chambrefille M (8-3-1). koers: Allard Morgan, Brice Sun. e Hanover (5-3-6). koers: Zarco Beltiary, Zico van adow. Ybora van Echten (8-2-5). koers: Yckxs di Robles, Yena di bles. Zinton Star (7-4-9). koers: Amerie Uithuizen, Wajang, jerden (4-1-6). koers: Cirrus Lucswolle. Alida van ica, Beta Belwin (4-10-9). koers: Zimpulse S, Ylbode Spirit, iu Bet (5-3-2). koers: Ysbrand C, Anton Wold- rg. Wanda G (3-7-6). e koers: Zisja M, Walter Neyenro- Whopper Oostwyck (6-5-3). e koers: Amerlyon, Zoon van Jen- n, Always Rider (5-1-4). ALS VERVANGER VAN MECIR IN TENNISTOERNOOI EDE EDE Uitgerekend Paul Dogger bracht gis teren als enige van drie Nederlandse tennissers de eerste ronde van het invitatie-toernooi in Ede tot een goed eind. Nadat Tom Nijssen en Menno Oosting het loodje had den gelegd tegen respec tievelijk Mark Woodfor- de en Tim Wilkison, zorgde de pas 16-jarige Amsterdammer voor een enorme verrassing door de Fransman Thierry Tulasne met een stevige kater op te schepen: 2-6, 7-6, 6-2. Dogger werd op het laatste nippertje aan het speelsche ma toegevoegd als rempla- cant voor Miloslav Mecir. De na zijn landgenoot Ivan Lendl als tweede geplaatste Tsjechoslowaak, vanwege een rugblessure al eerder dfit jaar schitterend door afwe zigheid in Monte Carlo en Hamburg, meldde zich pas zondagavond telefonisch bij toernooibaas Gies Pluim af. Ter Riet en Bollegraf uitgeschakeld ROME Hellas ter Riet en Manon Bollegraf zijn in de eerste ronde van het toernooi om het Italiaanse tenniskam pioenschap in Rome uitge schakeld. Ter Riet verloor gisteren in twee sets van de Fran^aise Isabelle Demonge- ot. De cijfers waren 4-6, 3-6. Bollegraf had nog minder in te brengen tegen de Italiaan se Barbara Romara. Verras send was de uitschakeling van de als twaalfde geplaat ste Amerikaanse Kathleen Horvath door de Iwona Kuc- zynska uit Polen. Het toer nooi is gedoteerd met een prijzenbedrag van 200.000 dollar, bijna vier ton. Dogger, na afloop zichtbaar nagenietend van zijn „moois te overwinning": „Ik kreeg om half elf, ik lag nota bene al in bed, een telefoontje of ik de volgende ochtend maar even naar Ede wilde komen om tegen Tulasne te spelen. Nou, wat graag natuurlijk". Eerst moest toen echter nog een aantal zaakjes worden geregeld. „Ik was zaterdag teruggekomen van een satel liet-circuit in Joegoslavië en op Schiphol was m'n bagage zoekgeraakt. Ik had helemaal niks, geen schoenen, geen shirtje, ja, alleen een racket". Vol ornaat Uiteindelijk toch in vol or naat gestoken, dwaalde Dog ger gisteren urenlang door de catacomben van tennispark Tesqua ten einde zijn wel be grijpelijke nervositeit de baas te worden. Eenmaal op het gravel van (bij)baan 1 toonde Dogger aanvankelijk veel respect voor de Fransman, die na zijn halve-finaleplaats in Monte Carlo en zijn neder laag in de eerst ronde tegen Tom Nijssen in Hamburg de 74e plaats van de wereld ranglijst had ingenomen. „En ik sta nu 399, dus wat had ik te verliezen", aldus de fer vente Ajax-supporter die in de tWeeae set bij een achter stand van 5-2 dan toch op de rand van de afgrond leek te balanceren. „Op dat moment voelde ik me zo moe, ik kon niet meer op m'n benen staan, ik voelde kramp in m'n armen, kramp in m'n be nen, alles". Op miraculeuze wijze over won Paul Dogger de uitput ting, die hij meteen op zijn tegenstander leek over te dragen. Bij 5-3 kreeg Tulasne nog twee matchpunten, maar daarna nam Dogger definitief het initiatief over. „Ik zag dat hij zich aan allerlei din getjes begon te ergeren en rook mijn kans. Toen had ik er alles voor over om te win nen, ja, alles, misschien zelfs wel tot spugen aan toe, of zo", klonk na afloop het jeug dig enthousiasme door. En inderdaad, Dogger won na een tiebreak (8-6) de tweede set en zelfs een door een fik se regenbui noodzakelijk ge bleken onderbreking bracht Dogger niet meer uit zijn evenwicht. De een na de an dere passeerslag vloog voor bij Tulasne, die aldus voor de tweede achtereenvolgende maal door een Nederlander op zijn (vooral ook mentale) tekortkomingen werd geat tendeerd. Met 6-2 won de Nederlander, die na afloop als eerste naar zijn invalide vader stormde die vanuit een Menno Oosting kon in zijn partij tegen de Amerikaan Wilkison alleen in de tweede set overtui gen. rolstoel de wedstrijd éan zijn zoon had gevolgd. Vanavond om 19.00 uur speelt niet de 24-jarige, inmiddels toch re delijk door de wol geverfde Tulasne, maar wel degelijk teenager Paul Dogger in de tweede ronde tegen de na de afze'gging van Mecir nu naar de vijfde plaats op de voor- keurlijst opgeschoven Mi- chiel Schapers. Strijdplan Voor die confrontatie heeft Dogger intussen zijn strijd plan al getrokken. „Ik- heb nog nooit tegen hem ge speeld, nee, maar ik weet wel wat ik moet gaan doen. Ik barst van de plannen, maar ha, ha, dat ga ik nu natuur lijk nog niet verklappen. Ik heb niets te verliezen, ga ge woon lekker tennissen, net zoals vandaag", aldus de Am sterdammer. Tom Nijssen en Menno Oost ing hoeven zich al niet meer op dit soort bespiegelingen te storten. Nijssen, in Hamburg behalve voor Tulasne ook te sterk voor Jan Gunnarsson om daarna te verliezen van Boris Becker, speelde tegen Woodforde zeker geen onaar dig tennis, maar kwam op de beslissende momenten juist vastheid tekort om het de Australiër werkelijk moeilijk te maken. Oosting daarente gen kon alleen enigszins te vreden zijn over de tweede, door hem met 6-4 gewonnen set tegen Wilkison. In de overige twee sets had de Bra bander niets in te brengen en hij kon dat vooral aan zich zelf, zijn chronisch tekort aan zelfvertrouwen en een falen de backhand wijten. DICK KIERS ESTACION DE BRANIL- BH-ploeg in de achtste rit LIN Het perfecte sa- van de Ronde van Spanje, menspel van de Spaanse waarin vijf flinke beklim- EDDY PLANCKAERT IN PAARSE LEIDERSTRUI DUINKERKEN De Belg Eddy Planckaert beschikt nog steeds over een vlammend eindschot. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen versloeg gisteren in eerste etappe van de Vier daagse van Duinkerken het complete peloton in de eindsprint. De Nederlander Wiebren Veenstra snoepte de tweede plaats voor de neus van Eric Vanderaerden weg. De rit in lijn over 90 kilometer had veel te lijden van de harde wind, die de de vele vluchtpogingen ondermijnde. Op enkele ki lometers van de aankomst probeerde de Fransman Bernard het nog een keer. De revelatie van de laatste Ronde van Frankrijk reed enige tijd voor de compacte groep uit, maar moest zich uit eindelijk toch gewonnen geven. Planckaert was iedereen in de eindsprint te snel af en greep door zijn overwinning de paarse leiderstrui. Veenstra drukte zijn wiel nog net iets eerder over de lijn dan Eric Vanderaerden. Greg LeMond had op de eerste dag van de zes dagen durende etappekoers veel moeite het tempo van het peloton te volgen. De Amerikaan bereikte uitgeput de finish. Sportwereld Wielrennen De Roland- wielerploeg heeft de Belg Rik van Looy aangesteld als mana ger. Van Looy gaat zich de ko mende maanden bezighouden met de begeleiding van de jon ge professionals in de forma tie, die na de klassieker "Om loop 't Volk nauwelijks nog aansprekende resultaten be haalde. De functie van ploeg leider Rogier Swerts is on danks het aantrekken van Van Looy niet in geding. Wielrennen De Colombi aanse wielerploeg van Rafael Nino komt in de Tour de France van 1989 met vier of vijf buitenlanders uit. De maatregel is genomen om de sastreuze resultaten, zoals die afgelopen weekeinde in de Ronde van Spanje werden be haald, te vermijden. De ploeg leiding denkt aan het aantrek ken van Nederlanders, Belgen, of Fransen. mingen waren opgeno men, heeft de als favoriet gestarte Sean Kelly giste ren opnieuw dure secon den gekost. De etappe winst ging op de top van de Alto Estacion de Bra- nillin naar de voor de eindzege Ongevaarlijke Alvaro Pino, die een solo van veertig kilometer suc cesvol afrondde. De echte strijd werd achter de Spanjaard gevoerd. Het sper vuur van aanvallen van zijn ploeggenoten Echave, Cordo ba, Fuerte en klassementslei der Cubino werd Kelly uitein delijk op de laatste klim te machtig. De Ier verloor bijna een volle minuut op Cubino, waardoor zijn achterstand in de algemene rangschikking op de Spaanse leider groeide tot twee minuten en 29 seconden. Ver achter de toppers kwam Matthieu Hermans over de streep. De Brabander in Spaanse dienst, die in het weekeinde twee keer zege vierde, kwam ruimschoots op tijd binnen. Zijn achterstand op de winnaar bedroeg bijna een half uur. Luc Suykerbuyk kwam als eerste Nederlander op de 88ste plaats over de streep. De jonge professional q6 Spanjaard Alvaro Pina finisht als eerste in Alto de Branillin. verloor meer dan twintig mi nuten. FOTO: AP DEN HAAG De Nederland se olympische afvaardiging is gedwongen pas kort voor de Spelen naar Seoul af te reizen. Het Nederlands Olympisch Comité heeft niet dé financiële ruimte om de ploeg ter accli matisering ruimschoots voor aanvang van de Spelen naar Azië te sturen. Dat blijkt uit een brief die het NOC enige weken geleden aan de olympi sche sportbonden heeft ver zonden. Mevrouw Le Coultre-Foest, vice-voorzitter van het NOC, bevestigde gisteravond dat mogelijk geput moet worden uit de reserves om de afvaar diging naar Seoul te sturen. „Als het noodzakelijk wordt geacht dat sportlieden geruime tijd voor het begin van de Spe len ter plekke zijn, zal dat se lectief worden bekeken. Van zelfsprekend kunnen we onze reserves niet al te zeer aan spreken". Volgens Le Coultre is op de brief nog nauwelijks door de bonden gereageerd. Het NOC- bestuurslid wijst er op dat er naar verwachting een zeer grote ploeg naar Seoul gaat. De omvang van de Nederland se delegatie (inclusief begelei ders) wordt momenteel ge schat op 260 dames en heren. Het Comité heeft becijferd dat deelneming aan de Zomerspe len 3,6 miljoen gulden gaat kosten. Door de Stichting Na tionale Sporttotalisator be schikt het NOC over 2,6 mil joen gulden. Het tekort be draagt momenteel een miljoen gulden. Gezien de huidige stand van zaken zal het groot ste deel van de Nederlandse afvaardiging pas enige dagen voor de officiële opening op 17 september naar de Zuidko- reaanse hoofstad reizen. Twee dagen na loop van de Spelen (2 oktober) wordt naar Neder land teruggekeerd. Het geldgebrek doorkruist de plannen van onder meer de KNAU (atletiek) en KNZB (zwemmen), die met uitgebrei de trainingskampen in Korea of Japan de olymische voorbe reiding wilden afronden. De KNAU rekende er op dat het NOC het trainingskamp voor de helft zou bekostigen. Even als de KNZB gaat de KNAU op zoek naar alternatieve geld schieters teneinde de voorne mens alsnog te verwezenlij ken. .Het is natuurlijk nooit goed jat er binnen een paar maan den twee beroepszaken zijn geweest, waarbij de KNVB is betrokken. Ook al trof de KNVB in beide gevallen geen enkele blaam. Het ge- val-Cyprus en de zaak-Koe man blijven in het buiten land hangen. Als er straks weer eens wat gebeurt, zegt men ongetwijfeld: „Daar heb je Nederland weer met zijn strafblad". (Voorzitter Jo van Marle van de KNVB in de Haag- sche Courant) „Voor een interland was het gebruikelijk dat de spelers bij elkaar kwamen in het sjieke West Lodge Park. Daar bleef de groep tot de dag na de wedstrijd, maar dat kostte 500 gulden per persoon per nacht. Bovendien waren er niet eens velden, waardoor we bij Arsenal moesten gaan trèinen. Dat vond ik belache lijk, daarom ben ik op zoek gegaan naar een andere ac commodatie, dat werd het National Sports Centre in Bri9ham Abbey. Keurige ka mers, goede maaltijden, pri ma velden, in mijn ogen was het ideaal, maar de spelers misten de luxe van het vijfs terren hotel. Maar daar zul len ze toch aan moeten wen nen, want we blijven op Bris- ham Abbey". (Bondscoach Bobby Rob- son van Engeland in Voet bal International) „Voor mij is Zola slechts een 21-jarige met verschrikkelijk veel talent om hard te lopen. Politiek bewustzijn heeft ze niet. Dat hoeft ook niet, er zijn ook maar heel weinig Britse atleten die zich bewust met politieke zaken bezig houden. Ze is nu eenmaal in Zuid-Afrika geboren, daar mee steunt ze het apartheids bewind allerminst. Helaas weet zij geen sluitende oplos sing voor de problemen in haar land, maar weet u dat Ik in elk geval niet". (John Bryant, chef-redac teur bij de Londense Times en trainer van atlete Zola Budd in het Algemeen Dagblad) „Nederland heeft een multi- raciale maatschappij. De kern van het probleem is dat scheidsrechters van de KNVB daar niet op zijn voor- FOTO: DIJKSTRA bereid. Geef die mensen toch dat stukje bagage mee, waar door ze weten hoe ze met an deren om moeten gaan. Een voorbeeld: we moesten spe len tegen KBV. De elftallen stonden op het veld en de scheidsrechter roept de cap tains bij zich en zegt: 'Er wordt tijdens de wedstrijd geen Surinaams op het veld gesproken'. Zoiets kun je na tuurlijk niet vragen, want voetbal is emotie. Ik heb hierover een brief geschre ven naar de KNVB, die keu rig terugschreef dat ze mijn brief ontvangen hadden". (Voorzitter Kob IJssel van de Surinaamse amateur- voetbalclub Real Sranang in Trouw) „Het imago van judo moet worden verbeterd. Wedstrij den op televisie geven een vertekend beeld van de sport. Ik heb regelmatig ge zegd op seminars: we moeten weer terug naar demonstra ties op de hoek van de straat tijdens Koninginnedag. Zo heb ik het namelijk geleerd. Op een zeiltje judo en ju jitsu doen, een beetje verweven met oosterse mysterie. Toen ik kind was werd er Blue Band verkocht, nu wordt er nog steeds Blue Band ver kocht. En hoe komt dat Omdat er nog altijd even hard reclame voor wordt ge maakt". (Voorzitter van de judo- bond en vice-voorzitter van de Europese judo-unie Henk van Oosten in de Volkskrant) „Dat programma waar Lendl voor mij de deur van een grote auto open doet. Ge zien Dat was het ECC-toer- nooi in Antwerpen waar geen beeld tennis in te zien was. Je hoorde alleen pok, pok op de achtergrond en zag champagne, dure madam men, domme meneren en veel onecht gedrag, meester lijk was dat in beeld te bren gen. Je hoefde daar niets voor te doen. Ik kon daar ge heel mezelf vinden, ik kan daar maken wat ik wilde, de mensen speelden hun rol, ik regisseerde en knipte als het ware die werde film aan el kaar, de grap met Lendl was mooi, hij snapte het precies, had alles door en werkte zon- teur Carl Huybrechts in Sport International) PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 2040 meter: 1. Bestsel ler (M. Poort) 2.52,9 - 1.24,8, 2. Con- chita B, 3. Carelyn Space. Niet ge start: Bea Vrijenesse. Toto: winnend 2,00, plaats 1,50, 3,20, 1,80, koppel 22,50, trio 129,10. Tweede koers, 2380 meter: 1. Chance Enkhuizen (A. v.d. Blonk) 3.21,7 - 1.24,7, 2. Bonanza Bos. 3. Capelloè Star. Toto: winnend 9,00, plaats 5,30, 3,10, koppel 44,70, trio 568,70. Derde koers, 2040 meter: 1. Balutza K (R. Pools) 2.50,2 - 1.23,4, 2. Carlos Woldberg, 3. Björn Tulpenburg. Toto: winnend 5,20, plaats 1,80, 1,50, 2,40, koppel 9,10, trio 93,10. Vierde koers, 2040 meter: 1. Zephir Helium (C. Imming) 2.54,5 - 1.25,5, 2. Bianca Capello, 3. Billy Vredebest. Toto: winnend 18,20, plaats 2,40, 1,30, 2,20, koppel 25,40, trio 647,00. Vijlde koers. 2700 meter: 1. Bravo Zijpveld (A. v.d. Blonk) 2.48,7 - 1.24,7, 2. Ann David, 3. Barbara de Noot. Toto: winnend 2,80, plaats 1,30, 1,80, 1,90, koppel 13,40, trio 105,50. Zesde koers. 1700 m: 1. Be Quick (T. Smeding) 2.20,0 - 1.22,4, 2. Astrid Tonka, 3. Anandl. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10, 1,70, 1,50, koppel 3370, trio 36,30. Zevende koers, 2040 meter: 1. Ype S (C. Imming) 2.45,9 - 1.21,3, 2. Yaffin- gale, 3. Ziggy Spencer. Toto: winnend 2,90, plaats 2,50, 5,20, 3,60, koppel 33,00, trio 284,50. Achtste koers. 2380 meter: 1. Zeeboy (F. van Klaveren) 3.13,8 - 1.21,4, 2. Ygrande, 3. Zoef Uithuizen. Toto: 2,30, plaats 2,50, 2,90, koppel 26,50, trio 140,00. Negende koers, 2040 meter: 1. Zorro- nora (C. Hetteling) 2.48,5 - 1.22,6, 2. Volomite S. 3. Zerline S. Toto: win nend 3,20, plaats 1,50, 2,00, 1,10, koppel 34,70, trio 221,40. Tiende koers. 2040 meter: 1. Zo Boy Rose (J. de Wit) 2.48,4 - 1.22.5. 2. Yria P. 3. Zorro Buitenzorg. Niet ge start: Zsa Zsa Medoc. Toto: winnend 7,20, plaats 5,30, 7,60, koppel 12,90, trio 245,30. Elfde koers. 1700 meter: 1. Ascot Ha nover (R. van Stam) 2.20,7 - 1.22.8, 2. Yarn Spinner, 3. Zonnebloem S. Niet gestart: Yvette Compaan. Toto: win nend 2,40, plaats 2,70, 3,00, 1,70, koppel 42,10, trio 329,90. Omzet totalisator: 313.631,00. Internationale military Saumur (Fra) 1. David Green (Aus) met Shannag, 52,20 strafpunten. 2. Mark Todd (Nwz) Bahlua 58,20, 3. Laurent Bous- quet (Fra) Jaen de Santale 59,20, 4. Sally Imrie (GBr) Courteen Hall 67,20. 5. Jean Jacques Bolsson (Fra) Lagune d'Auzay 70,35, 6. Vincent Berthet (Fra) Juphibel 74,40, 9. Eddy Stibbe (Ned) Autumn Heyd 78,60, 25. Stibbe Autumn Bron 120,90. TENNIS Internationaal toernooi in Ede Eerste ronde: Wilkison (VSt) - Oost ing (Ned) 6-2, 4-6, 6-3, Fleurian (Fra) - Yzaga (Per) 6-2, 6-2, Woodforde (Aus) - Nijssen (Ned) 6-4, 7-6 (8-6), Tulasne (Fra) - Dogger (Ned) 6-3, 6-7 (5-7), 2- 6. Bates (Eng) - Skoff (Oos) 2-6, 6-1. 6-2. Open Italiaans kampioenschap Eerste ronde: Kuczynska (Pol) - Hor vath (VSt) 6-2..6-0, Dechaue (Fra) - Tanvier (Fra) 6-1, 2-6, 6-2, Demonge- ot (Fra) - Ter Riet (Ned) 6-4, 6-3, Ro- maro (Ita) - Bollegraf (Ned) 6-1, 6-4. VOETBAL Engeland Arsenal - Coventry 1-1, Charlton - Tottenham Hotspur 1-1, Liverpool - Everton 0-0, Luton Town - Watford 2- 1. Oxford United - Manchester United 0-2, Portsmouth - Newcastle 1-2, West Ham United - Cheslea 4-1. Stand: Liverpool 38-86; Manchester United 38-75; Everton 39-70; Queen's WIELRENNEN Ronde van Spanje Achtste etappe: 1. Pino (Spa) 176 km in 5 uur. 18 minuten en 29 seconden. 2. Cubino (Spa) op 1 minuut en 36 se conden. 3. Arroyo (Spa) 1.37, 4. Fuer te (Spa) z.t., 5. Parra (Col) z.t„ 6. Mil lar (Scho) 2.12, 7. Echave (Spa) z.t8. Morales (Col) 2.29, 9. Cordoba (Spa) z.t., 10. Kelly (Ier) z.t., 11. Ramirez (Col) z.t., 12. Blanco Vlllar (Spa) z.t., 13. Dietzen (WDI) z.t., 14. Lagula (Spa) 2.43, 15. Mujica (Spa) z.t., 16. Schepers (Bel) 2.51, 17. Alonso (Spa) 3.07, 18. Gaston (Spa) 3.12, 19 Da Silva (Por) 3.36, 20. Rodriguez (Col) z.t., 88. Suykerbuyk (Ned) 20.49. 134 Nijboer (Ned) 25.13, 141. Beuker 27.17, 145. Hermans 27.36. Algemeen klassement: 1. Cubino 31 uur. 17 minuten en 50 seconden, 2. Fuerte op 2.12, 3. Dietzen 2.15, 4. Kelly 2.18, 5. Arroyo 2.41, 6. Mujica 2.49, 7. Parra 2.52, 8. Millar 3.00, 9. Blano Vlllar 3.12, 10. Cordoba 3.32, 11. Echave 5.42, 12. Palacio (Col) 6.06, 13. Schepers 6.55, 14. Pino 6.57, 15. Laguia 7.52, 16. Carltoux (Fra) 7.55, 17. Votolo (Ita) 11.49, 18. Alonso (Spa) 12.21, 19. Ramirez 14.08. 20. Chlapuccl (Ita) 15.06, 43 Suykerbuyk 27.55, 119. Hermans 59.00. 131. Beuker 1.07.13, 134. Nij boer 1.09.44. Vierdaagse van Duinkerken Eerste etappe: 1. Planckaert (Bel) 90 km in 2.06.33, 2. Veenstra (Ned) op vier seconden. 3. Vanderaerden (Bel) en Daaams (Ned) op zes seconden, 5. Colotti (Fra) op zeven seconden. 6. Capiot (Bel) op acht seconden, 7. Re- dant (Bel). 8. Lleckens (Bel) z.»

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9