Uw laatste kans om de belasting te slim af te zijn. Steve Davis opnieuw ongenaakbaar Spelers Barcelona verliezen machtstrijd SOS organiseert voor 25e keer IWAZ Bespaar duizenden guldens op een van de laatste Golfs metachterzijruiten en grijs kenteken. Volkswagen. Wie anders? SPORT LEIDEN fieUbcSotytcuil DINSDAG 3 MEI 1988 PAGIp( NA VIJFDE WERELDTITEL SHEFFIELD Aan de supre matie van Steve Davis lijkt maar geen eind te komen. Door een overwinning van 18- 11 op Terry Griffiths schreef de dertigjarige Engelsman zijn vijfde titel wereldkampioen snooker op zijn erelijst bij. Da- vis verdiende met deze titel het recordbedrag van 95.000 pond (325.000 gulden). De ver liezende Welshman ontving een cheque van 57.000 pond (200.000 guldens). Steve James presenteerde zich voor het eerst aan het grote publiek door de prijs (9.500 pond) van de hoogste break (140) voor zijn rekening te nemen. De finale beloofde na afloop van de eerste speeldag een heus gevecht te gaan worden tussen de absolute favoriet (Davis) en de outsider (Grif fiths). Immers, na een achter stand van 7-3 knokte de 36-ja- rige Welshman zich met impo nerende „breaks" terug naar een stand van 8-8. In de eerste sessie van de tweede speeldag werd duidelijk, dat Griffiths op zoek was naar het ritme, waarmee de nummer zes van de wereld tijdens de eerste twee weken in de Crucible Theatre zo'n sterke indruk had achtergelaten. De wereld- kampioen van 1979 had zijn behoudende speelstijl ingewis seld voor een meer offensieve speelwijze en bereikte daar door weer voor het eerst sinds 1981 een finaleplaats in een Major-toernooi. En ook toen was Steve Davis het laatste struikelblok (16-3 in de UK- open) van de sympatieke Grif fiths. Davis speelde in de opening frames van de tweede finale dag zeker niet spectaculair, maar wist met fantastisch „sa- fety"-spel zijn opponent onder een enorme druk te houden. De fouten van Griffiths stapel den zich hierdoor gestaag op, waardoor Davis de laatste ses sie met een redelijk comforta bele voorsprong van 14-10 kon ingaan. Het laatste restje hoop van Griffiths werd al snel de grond ingedrukt, toen Davis, verlost van alle druk, ook de volgende twee frames op zijn naam schreef. Met breaks van 118 en 123 toonde Davis ten slotte weer zijn uitzonderlijke klasse aan. Steve Davis (reeds eerder win naar van de edities van '81, '83, '84 en '87) bereikte de fi nale door overwinningen op John Virgo (10-8), Mike Hal- lett (13-1), Tony Drago (13-4) en Cliff Thorburn (16-8). Ter ry Griffiths vond in de eerste ronde Steve Longworth (10-1) op zijn pad. Willy Thome werd vervolgens in de tweede ronde uitgeschakeld (13-9). In de kwartfinale stuitte de Welshman op Neal Foulds (13- 9), waarna de verrassende winst op Jimmy White (16-11) Griffiths in de eindstrijd bracht. De statistieken wezen Davis echter onmiddellijk als favo riet aan. De twee finalisten hadden elkaar immers al viif keer eerder op het wereld kampioenschap ontmoet en Griffiths moest bij alle gele genheden in Steve Davis zijn meerdere erkennen. De totaal score tussen beide heren was bovendien tot aan de WK 22-4 BARCELONA De spelers en trainer Aragones van Bar celona hebben de machtstrijd met de omstreden voorzitter Nunez voorlopig verloren. Nu nez, wie verweten wordt dat hij tweedracht zaait binnen de vereniging, heeft gisteren ge dreigd met een uitverkoop van spelers, zodat hij de club op nieuw kan opbouwen. Voorzitter Nunez De contracten met vijftien spelers, onder wie de „raddraaiers" Alesanco, Victor en Gerardo, zouden niet verlengd worden. Nu nez wil alleen doelman Zubizarreta, Julio Alberto, Caldere, Ro berto, Carrasco en de Brit Lineker behouden. Bernd Schuster moet ook weg. De Westduitser vertrekt waarschijnlijk naar aartsrivaal Real Madrid. DEN HAAG De Stichting Organisatie Sportevenementen in Zuid Holland (SOS) organi seert dit jaar voor de vijfen twintigste keer de Internatio nale Wieier Avond Zesdaagse (IWAZ). De SOS werd op 28 december '1971 opgericht. Voordien wa ren er twee wielercomité's, dat van de Ronde van Zuid-Hol land en van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse (IWAZ). Kees Kouwenhoven: „In die twee comité's zaten na genoeg dezelfde bestuursleden. Henk Westerlaken was van beide voorzitter. Na de fusie was het mogelijk om beide evenementen tegelijk te be handelen. De stichting bestond oorspronkelijk uit bestuurders van de Haagse wielervereni gingen Hollandia, De Kam pioen en Sparta, maar ook van het Leidse Swift en het Rot- 1 terdamse De Pedaalridders. Aan de totstandkoming van de Stichting heeft niet allee'h Henk Westerlaken veel ge daan, maar ook het huidige erelid Pieter Verseveldt, één - van de eerste wielersponsors in ons land". Dit jaar werd voor de 35e keer de Ronde van Zuid-Holland gereden. Sinds 1972 gebeurt dat onder de vlag van de SOS. In de loop der jaren zegevier den renners als Jan Jansen, Leo Duyndam, Gerrie van Gerwen, Ad Wijnands, Peer Maas, Toine van den Bunder, Piet van der Kruys en Chris Koppert in de Ronde van Zuid-Holland. POE Perry Schreuder pakt biljarttitel Rijnegom ZOETERWOUDE Perry Schreuder is de nieuwe kam pioen van de zogenaamde „Onderlingen-afdeling" van de Zoeterwoudse biljartvereni ging Rijnegom. In een span nende eindstrijd behaalde hij evenveel winstpunten als Aad van Beelen maar omdat het moyenne van Schreuder beter was mocht hii de bloemen in ontvangst nemen. De onderlingen-competitie speelt zich louter binnen de vereniging af en is verdeeld in een A- en een B-poule. De bes-, te twee van beide poules plaat sen zich voor de eindstrijd om uit te maken wie zich kam pioen mag noemen. In de eer ste finaleronde bleef Bert de Lange Perry Schreurder de baas terwijl Alfons Ubert zijn meerdere diende te erkennen in Aad van Beelden. In de tweede ronde namen zowel Schreuder als Ubert revanche voor hun verlies en klopten respektievelijk Van Beelen en De Lange. In de slotronde Eakten zowel Van Beelen als chreuder zéér fors uit tegen De Lange en Ubert. Een ge middelde van ruim twee ca ramboles werd door beiden op het groene laken gelegd. Van der Plas wint weer ruim KATWIJK Van der Plas bleef ook in de tweede wed strijd op het pad dat leidt naar de landelijke zaalvoetbal hoofdklasse. De Katwijkers versloegen eerder FC Grovo met ruime cijfers en voegden daar gisteravond een ruime 9- 0 zege op Rovedo aan toe. Het was voor de kampioen uit de Leidse hoofdklasse echter wel de enige winst. Rovedo speel de vanaf het begin veel te hard en kreeg daarvoor de re kening middels 12 tijdstraffen gepresenteerd. De hardheid voorkwam niet dat Van der Plas al in de eerste helft uit liep naar 7-0. Na het draaien lette de thuisploeg wat meer op het „heel houden" en wer den er slechts twee goals ge maakt, 9-0. Jaap van Duyn (3), Peter Gijsman (2), Marco van der Plas (2), Peter Kling en Rick Curfs tekenden voor dé 9 Katwijkse treffers. Sportaccommodaties geïnventariseerd LEIDEN Het bestuur van de Leidse Sport Federatie (LSF) geat zich komend jaar bezighouden met het inventa riseren van de kwaliteit en de kwantiteit van de sportaccom modaties in Leiden. Dat bleek gisteravond tijdens de 12e al gemene ledenvergadering van de LSF. De federatie lijkt zich daarmee te willen voorberei den op bestuurlijke schermut selingen met de gemeente. Het aantal georganiseerde sporters in Leiden neemt al jaren af en het is aannemelijk dat er in de toekomst gesneden gaat worden in de gemeentebijdra ge aan de diverse accommoda ties. De heer Van Strien werd tij dens de vergadering gekozen tot vice-voorzitter. Hij volgt de heer Verstraaten op die zich niet meer verkiesbaar stelde. Na het rimpelloos aannemen van het jaarverslag en het fi- nanciëel verslag deed voorzit ter Pries mede-LSF-oprichter Verstraaten uitgeleide met een toespraak en het onvermijde lijke presentje. Publiekslievelingen De partij in de tweede ronde tussen de publiekslievelingen Jimmy. White en Stephen Hendry neemt een bijzondere plaats in in de 61e editie van het wereldkampioenschap. De confrontatie van jeugdig elan en offensief spel ontaardde in Sheffield in een thriller van het eerste uur. De 19-jarige Schot boog een achterstand van 5-1 om in een voorsprong van 10-7, maar moest vervol gens White toch weer voor zich dulden om uiteindelijk bij een stand van 12-12 de aan sluiting te hervinden. In de beslissende frame plaatste de 25-jarige Engelsman zich met een break van 86 voor de kwartfinale. Opmerkelijk bij deze partij was, dat de 25 fra mes slechts 291 minuten in be slag namen, wat een gemiddel de van elf-en-een-halve mi nuut per frame betekent. Hen dry produceerde tijdens zijn ontmoeting met White breaks van 101, 108 en 125. Behalve Stephen Hendry maakten ook Tony Drago (Malta) en Steve James (Enge land) hun debuut op het we reldkampioenschap. Beide be loftevolle spelers werden in de kwartfinale uitgeschakeld. Steve James vond zijn Water loo tegen de taaie Canadees Cliff Thorburn (13-11) na overwinningen op Rex Willi ams en Joe Johnson. De Mal tezer Drago kreeg les van Ste ve Davis (13-4) na winstpartij en tegen Alex Higgins en Den nis Taylor. Met zijn vijfde titel bracht Da- vis zijn totale verdiensten van het huidige snookerseizoen op 450.000 pond. Maar hiermee lijkt het einde nog lang niet in zicht. Want het professionele snooker is nog volop in ont wikkeling, waardoor het toer- nooi-circuit zich nog verder zal gaan uitbreiden. Tekenend in dit verband is de overeen komst tussen manager Barry Hearn en WPBSA-voorzitter John Virgo om het commer cieel oninteressante wereld kampioenschap voor „dub bels" te vervangen door een nieuw top-twaalf ranking toernooi. RON MANGELMANS „Wanneer je kan spelen als of er niets op het spel staat op een moment dat de belangen het grootst zijn, dan heb je de juiste vorm te pakken", aldus luidt de filosofie van de winnaar Davis. We hebben nog een beperkte voorraad Golfs met achterzijruiten en grijs kenteken. Het zijn dus Van's die eruit zien als personenwagens. Ze hebben achter een vlakke vloer, de achterbank ontbreekt. Uiteraard is dit een heel speciale - en tijdelijke - aanbieding, omdat sinds januari de achterzijruiten van Van's geblindeerd moeten zijn. Als u geen achterbank nodig hebt, scheelt dit u zo'n 20% belasting IBVB), terwijl deze Golfs meestal ook nog voordeliger zijn in verzekering. Wilt u op den duur uw Van met grijs kenteken inruilen voor een auto met geel kenteken, dan is dat geen probleem. Het is een kans - uw laatste! - om nu nog een Golf Van te kopen met achterzijruiten. We hebben er nog een paar staan. Ga snel kijken, want als deze op zijn, is 't uit met het uitzicht achterin. Golf met grijs kenteken, v.a f 16.430,- exclusief BTW If 19.716,- inclusief BTWI en afleveringskosten.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8