Amerikaanse fundamentalisten vragen vergeving kerk wereld RKPN brengt oude Kateehismus uit Ethiek is mensenwerk brieven van lezers )weer GEESTELITK LEVEN/OPINIE fiiidaeSoiMa/ftt DINSDAG 3 MEI 1988 PAGINAjfl^ Evangelische Alliantie vecht monopolie aan ANTWERPEN De Evangelische Alliantie Vlaanderen (EAV) wil een einde maken aan de monopoliepositie van de Verenigde Protestantse Kerk in België (VPKB) in het gods dienstonderwijs, de geestelijke verzorging alsmede bij radio en televisie. Daartoe wil de Alliantie, waarbij 68 evangelische ge meenten zijn aangesloten, gesprekken beginnen met de VPKB, die ruim 30 gemeenten omvat. Dit bleek afgelopen weekeinde op de jaarvergadering van de EAV. De Alliantie, die vorig jaar werd omgevormd tot een belangen vereniging van evangelische gemeenten in Vlaanderen, wil zeggenschap verkrijgen in het godsdienstonderwijs aan open bare scholen dat tot nu toe door de VPKB wordt bestuurd. Het evenredigheidsbeginsel schrijft dit voor, aldus de alliantie. ICTO constateert met spijt nieuwe IKV-activiteiten ROTTERDAM Het Interkerkelijk comité tweezijdige ontwa pening (ICTO) heeft „met spijt" kennis genomen van de op roep van het IKV (Interkerkelijk vredesberaad) aan de kerken om zich tegen de moderniseringsplannen van de NAVO uit te spreken. Vorige week hebben vertegenwoordigers van de ne- fen bij het IKV aangesloten kerken het IKV toegezegd dat ze ij hun kerk op een dergelijke uitspraak zullen aandringen. Deze IKV-activiteiten zullen de polarisatie aanwakkeren, zo zegt het ICTO in een gisteren uitgegeven verklaring. Het ver zet van het IKV tegen de modernisering van de korte afstands wapens van de NAVO steekt volgens het ICTO schril af tegen de berichten dat de Sovjetunie wel de kernwapens voor de korte afstand moderniseert. De mens heeft niets uitgevonden waardoor zoveel geluk wordt voortgebracht als door een goede herberg of kroeg. Samuel Johnson "WASHINGTON VOOR JEZUS" DEELS MISLUKT (Van onze correspondent Jo Wijnen) WASHINGTON De predikant draagt een helrode jekker en base- ball-pet. "Zwaai met jul- lie paraplu's!", roept hij in vervoering. Tiendui zenden regenschermen gaan op en neer. "Ameri ka voor Jezus", roept de man telkens. "Hallelu jah", scandeert de massa. Het gejuich wordt hon derdvoudig weerkaatst tegen enorme gebouwen die de Mali - het gras veld dat zich uitstrekt tussen de Potomac Rivier en het Kapitool in het hartje van de Ameri kaanse hoofdstad Was hington - flankeren. Koude regenvlagen geselen de 125.000 christenen die zich het afgelopen weekeinde in de hoofdstad hebben verza meld om vergeving te vragen voor de zonden door hun kerken begaan en om Ameri ka en de wereld te laten zien wat het geloof voor hen bete kent. De organisatie van "Was hington voor Jezus 1988" heeft er zich intussen bij neergelegd dat de 330.000 mensen die werden verwacht en de 500.000 mensen waarop werd gehoopt, niet zijn ko men opdagen. De politie houdt het er op dat "slechts" 125.000 mensen zich op de Mali hebben neergelaten. Ze zijn afkomstig uit alle 50 Amerikaanse staten en, zoals de organisatie trots laat we ten, uit 100 verschillende lan den. De manifestatie is een herhaling van een dergelijke bijeenkomst die in 1980 plaatsvond en 250.000 chris tenen trok. Ettelijke duizenden gelovigen zullen deze week nog in de Amerikaanse hoofdstad blij ven voor het bijwonen van conferenties, gebedsdiensten, studiedagen en wat dies meer zij. De manifestatie zal don derdag worden afgesloten met de Nationale Dag van het Gebed. Platteland "Washington voor Jezus" blijkt geen stadse aangele genheid te zijn. De met bus sen, auto's en vliegtuigen naar Washington gereisde massa's blijken voor het overgrote deel van het platte- beroepingen Laar, 1.1. zendingspredikant te Chili, wonende te Eemnes. Aangenomen naar Ridderkerk Zeist J.C. Den Toom te Ernst. Gereformeerde Kerken Beroepen te Wagenborgen dra. J.P. Tweetal te Leeuwarden: J. Groen- leer te "s-Gravenmoer en H.B. Hoogendoorn te Wormerveer - Bedankt voor Culemborg P. van Zonneveld te Driebergen. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Delfzijl G. Leuve- Bedankt voor Hengelo 't Venster A. de Vries te Emmen. land afkomstig te zijn. De zuiderlingen domineren het spektakel. De meeste gelovi- geri zijn leden van de vele honderden fundamentalisti sche kerken en sektes die Amerika rijk is. Wat ze met elkaar gémeen hebben is een moeiteloze spontaniteit en de vaardigheid zich religieus te uiten. Ze zingen, heffen hun armen hemelwaarts, bidden in totale overgave, geven zich over aan alle vormen van vervoering en roepen voortdurend de leuze die het gebeuren beheerst: "America for Jezus". Ze ziin zich allemaal bewust van de rampen die de funda mentalistische kerken de af gelopen jaren hebben getrof fen. De schandalen veroor zaakt door predikanten als Jim en Tammy Bakker, Jim my Swaggart en Oral Ro berts, de cloor een vijandige pers genadeloos aan de kaak gestelde geldmakerij, de du bieuze weelde waarin veel predikanten en kerkleiders zich baden en de verloren ge vechten tegen abortus, por nografie, drugs en het ge bruik van "wereldse'^ boek werken in scholen, hebben miljoenen gelovigen totaal uit hun evenwicht gebracht. Aan de stormachtige groei van het zo succesvolle religieuze fun damentalisme is een halt toe geroepen. De tijfel heeft toe geslagen. Duizenden gelovi gen hebben zich verbitterd afgewend van hun kerken en hun geestelijke leiders. "Washington voor Jezus" is dan ook georganiseerd om vergeving te vragen voor de zonden die de kerken hebben de natie te la- "j° ids staan in een verdorven en op drift geraakte wereld. De organisatoren van wat de grootste christelijke manifes tatie van dit decennium had moeten worden, hebben juist vanwege de aanstormende kritiek grote voorzichtigheid betracht. De bijeenkomst mag geen politiek karakter dragen. Een predikant als Pat Robertson, die zich als kandidaat voor het Ameri kaanse presidentschap heeft opgeworpen, wordt op veilige afstand gehouden. Contro versiële of in opspraak ge raakte kerkleiders zijn niet welkom in Washington. Poli tieke uitspraken worden ge acht achterwege te blijven. "Washington voor Jezus" moet, zo laten de organisato ren de toegestroomde pers weten, vooral een manifesta tie van geloof, berouw, ver geving, bezinning en gebed zijn. Kras Maar het fundamentalistisch bloed, jarenlang aan de kook gehouden door zich van ui terst krasse taal bedienende en niet tot verzoening ge neigde predikanten, kruipt waar het niet gaan kan. Er worden tienduizenden pam fletten uitgedeeld van chris tenen die tegen abortus, te gen het versoepelen van de Amerikaanse constitutie, te gen de drugs, tegen de godde loosheid, tegen het commu nisme, tegen alle vormen van wereldsheid, tegen pornogra fie, tegen de Sandinisten en tegen het politiek libéralisme zijn. Veel drukwerk staat in het teken van het isolement waarin vooral conservatief egkruipen, schoond te Amerika wil hopend aldus verschoon' blijven van alle slechtheid die de boze buitenwereld aankleeft. Ook de tientallen predikaten die op het reusachtige podi um op de Mali verschijnen, kunnen de politiek niet op afstand houden. Roept een oververhitte dominee, die bijna sprakeloos van woede in de richting van het Kapi tool wijst waar de Ameri kaanse volksvertegenwoordi gers vergaderen: "Die lui daarginds, dat zijn niet lan ger de vertegenwoordigers van het Amerikanse volk, ze ker niet als het gaat om mo rele kwesties". De uitspraak wordt kracht bijgezet door een enorm gejuich. Een behoedzame Reagan - die het initiatief nam tot de Dag van het Gebed - laat zich niet verleiden tot al te vergaande uitspraken. Hij is, waarschijnlijk om het politie ke klimaat in dit verkie zingsjaar niet te bederven, slechts een schaduw van de man die dit soort massa's in alle staten van enthousisme kan brengen. "Het is het gebed geweest dat onze natie sterk heeft gemaakt", zegt de president zonder al te veel overtuiging. De fundamenta listen zijn krassere gewend. Tegen zes uur beginnnen de tienduizenden gelovigen zich te verspreiden. Verderop staan honderden autobussen gereed die die hun passa weer naar hun haardstel soms drie, vier dagen rijden ver - moeten terugbrengen. Onafzienbare mensenmenig ten dalen af in de tunnels van de ondergrondse, op weg naar hun hotels. Het begint al te schemeren als een groep mensen - die goudkleurige kronen op hun hoofd hebben - hun tassen, stukken plastic, bijbels, pam fletten en koelboxen oppak ken en zich vervuld van arg waan en twijfel op weg het binnenste van een grim mig Washington begeven, waar tienduizenden tierende en toeterende automobilisten de chaos te lijf gaan Achter het podium maken de organisatoren de balans op. "Washington voor Jezus 1988" is niet het overtuigend succes geworden waarop hadden gehoopt. De geest van de Bakkers en de Swag- garts is niet bezworen. En 125.000 gelovigen zijn er niet genoeg om de natie te over tuigen dat het fundamentalis tisch christendom zich niet langer in de religieuze uit hoeken van Amerika be vindt. JO WIJNEN Opluchting in Napels Tot grote opluchting van vele duizenden Napolitanen is het opgedroogde bloed van hun patroonheilige San Genaro (St.Januarius) toch gaan vloeien. Hier toont een pries ter de fiool met het bloed van zaterdag voor de eerste zon dag in mei vloeibaar. Maar en'^rondag^kwam Het" eerste ooi rSmn hot hinpri nipt ,eken van 'egenspoed toen olat .Too fi Mnrmil no de elf andere schutspatronen lofikon word, hot Wood van' van NaPels de voetbalwed- sproken wordt het bloed van otrnH tonon ap k<;i.n de in 305 onthoofde heilige ge^veid9verlS?en P op 19 september en op de gen veia ver,oren- Kardinaal Willebrands benoemd tot camerlengo VATICAANSTAD Kardi naal Willebrands is door paus Johannes Paulus II benoemd tot camerlengo van het colle ge van kardinalen. De ca merlengo (hoofd van de ad ministratie) van het college van kardinalen is verant woordelijk voor bestuurlijke zaken van dit college. Elk jaar wordt een andere kardi naal in deze functie be noemd. Kardinaal Wille brands, president van het se cretariaat voor de eenheid der christenen, volgt als zo danig de Italiaanse kardinaal Giuseppe Paupini op. Kardinaal Sebastiano Baggio is sinds 1985 camerlengo van de rooms-katholieke kerk. De camerlengo van de Rooms-Katholieke Kerk - die voor het leven wordt be noemd - bestuurt het Vati- caan na de dood van de ene en tot de verkiezing van de volgende paus. Deze camer lengo regelt de begrafenis van de overleden paus en be reidt het conclaaf voor dat de nieuwe paus moet kiezen. Kardinaal Willebrands Evangelist Klein Haneveld overleden BODEGRAVEN De evangelist Jb. Klein Haneveld blijkt eind vorige week op 69-jarige leeftijd in zijn woonplaats Bo degraven overleden. Klein Haneveld genoot vooral in evan gelische kringen maar ook daarbuiten grote bekendheid door zijn vele evangelisatie-activiteiten. Bekend zijn vooral zijn tentcampagnes en vele brochures. Hij heeft veel samenge werkt met J. Kits, een van de oprichters van de Evangelische Omroep, en Johannes de Heer. Klein Haneveld legde in zijn prediking sterke nadruk op de wederkomst van Christus en de speciale positie van het volk Israël. Van 1973 tot 1984 was hij directeur van de dagopleiding van de Evangelische Bijbel- school in Doorn. Hij heeft tevens aan de wieg gestaan van een aantal organisaties, waaronder de stichtingen .Morgenrood' en .Israël en de Biibel'. Klein Haneveld was verbonden aan de Vergadering van Ge lovigen in Bodegraven. Hij wordt donderdag begraven. VOORBURG Als hulp middel om, „het eenvoudig geloof weer'onder de mensen te brengen", wordt de .Kate ehismus ten gebruike van de Nederlandse Bisdommen', die tot 1966 in Nederland was voorgeschreven, opnieuw uit gebracht. De tekst verschijnt in afleveringen als bijlage bij de Nieuwsbrief van de RKPN. Deze voormalige po litieke partij werd (na enkele mislukte Kamerverkiezin gen) in 1985 omgezet in een stichting ter bevordering van fik pers, publiciteit en poli tiek in Nederland om de ten. rooms-katholieke beginselen zo veel mogelijk ingang te De oude Kateehismus, be- doen vinden en te handha- stemd voor schoolkinderen, ven. moest in 1966 het veld rui men toen de .Nieuwe Kate ehismus', die op de volwasse nen was gericht, verscheen. aloude Kateehismus als ,bron van eenvoudig geloof'. De Kateehismus, waarvan de laatste tekst uit 1948 dateert, wordt ongewijzigd via een fo tomechanische herdruk uit gegeven. „Het is nuttig te be denken dat de geloofs- en ze denleer van de Rooms-Ka- tholieke Kerk in geen enkel opzicht is veranderd: Chris tus is en blijft dezelfde, giste ren, vandaag en morgen", zo schrijft redacteur J.A.A. Leechburch Auwers. „Moge, op Maria's voorspraak, Gods zegen op deze heruitgave rus- Volgens de redactie Nieuwsbrief bestaat e vraag naar de tekst DORDRECHT „De chris telijke ethicus heeft geen aparte telefoonlijn met God. Ethiek is mensenwerk. Het betekent hard studeren en veel praten om tot bepaalde richtlijnen te luimen en een begaanbare weg te vinden volgens de bakens van Schrift en traditie". Dit zei de hervormde hoogle raar dr. E. Schroten gisteren tijdens de jaarlijkse predikan tendag van het Diaconessen- huis Refaja in Dordrecht. Schroten doceert sinds 1 fe bruari 1987 christelijke ethiek aan de theologische faculteit van de Rijksuniver siteit te Utrecht. Komende maandag (9 mei) houdt hij zijn inaugurele rede over de beschermwaardigheid van het menselijk embryo vanuit het gezichtspunt van de christelijke ethiek. Voor ruim 150 predikanten sprak Schroten over de ethi sche en pastorale aspecten van het slecht-nieuws-ge- sprek. Ook in het pastoraat gaat het om het zoeken van een begaanbare weg in het licht van Hem die (letterlijk vertaald) gezegd heeft: „ik ben de waarachtige weg ten leven". Het gaat dan wel om de weg van die ander. De pastor is geen moralist die de wegen aanwijst. Hij moet voorbereid zijn op moeilijke vragen en in staat zijn deze zonder moralisme op zo'n manier te bespreken dat de ander tot zijn recht komt. Volgens Schroten leven we in een cultuur waarin de dood wordt doodgezwegen en het geloof in de medische macht soms grenzeloos groot is. Sommige patiënten worden agressief wanneer de arts zegt niets meer voor hen te kunnen doen. Men weigert dat te accepteren. Toch zal de waarheid gezegd moeten worden, zij het in wijsheid en Schroten pleitte voor inter disciplinaire samenwerking in de gezondheidszorg. De zieke is immers niet te redu ceren tot zijn ziekte. De pas tor brengt, als representant van het goede nieuws, een zekere spanning in het slecht-nieuws-gesprek. Dat góede nieuws mag gebracht worden, maar niet op een wijze dat van de afhankelijk heidssituatie waarin de pa tiënt zich bevindt, misbruik wordt gemaakt. Maar dat er Een is, die meegaat tot over de grenzen van de dood heen, dat mag en moet uit eindelijk worden gezegd. In deze symboolarme tijd zal dat vooral met symbolen moeten gebeuren: een stukje brood en een slokje wijn als leef tocht voor onderweg. Schro ten brak tenslotte een lans voor het in analyse gaan van predikanten tijdens of na hun opleiding. Dit om hun eigen angsten en frustraties rondom ziekte, leed en ster ven te onderkennen en te verwerken. Brieven graag kort en duidehjk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Moeder des lands v Hierbij een buiten-parlemen- tair initiatiefvoorstel. Draagt Willem de Zwijger terecht de eretitel „Vader des Vader lands", zo moge thans Rege ring en Parlement in een geza menlijk besluit onze geëerbie digde Koningin Beatrix als een openlijke erkenning van haar harde en onverdroten werken ten gunste van het ge hele Nederlandse volk ter ge legenheid van haar vijftigste verjaardag de eretitel toeken nen „Moeder des lands". Het zou als een bewijs van dankba re huldiging het mooiste ge schenk voor onze Vorstin zijn, wier veijaardag door alle Ne derlanders zonder enige wan klank uitbundig is gevierd en met de „zoen" van Amsterdam werd bekroond. Molukkers Om onbegrijpelijke redenen wil men de Molukkers uit het kamp Lunetten verdrijven, terwijl ze er gelukkig zijn. Ik zou die mensen daar laten wo nen. Ze zijn al een keer ont worteld en verdreven. De houding van minister Brink man in deze kwestie is gewoon benauwend enghartig. Kamer leden en anderen: Help de Mo lukkers! Laat ze blijven! T. Berge, POELDIJK. Prof. Trimbos De krant herdacht de onlangs overleden prof. Trimbos met een opschrift dat sprak over de katholieken. „zijn actieve rol bii de patie" van de k« Voor de volledigheid lijkt het goed erop te wijzen dat die rol een mijns inziens veelzeg gend staartje kreeg. Zonder citaten uit de mouw te kunnen schudden herinner ik me toch scherp de verbale agressie waarop Trimbos de kerk in in terviews en dergelijke al gauw tracteerde. En tegen Het Vrije Volk zei hij in 1975: „Ik ben al jaren uit de kerk. Ik ben at heïst". Hij wierp een balletje op om mensen met vijf of meer kinderen verplicht te steriliseren. In 1984 noemde hij tegenover De Groene „het relationele aspect" van de sek sualiteit „allemaal onzin". Wat heeft dat nog met emancipatie van de katholieken of wie dan ook te maken? Waar werd de grens tussen emancipatie of vrijmaking en losbandigheid overschreden? Trimbos ver wierf ook het erelidmaatschap van het COC. Hij heeft net lang genoeg geleefd om nog te kunnen zien hoe het ontkop pelen van seksualiteit en per soonlijke betrekkingen jonge mensen de dood indrijft. B. Tromp, DEN HAAG. Acht Mei Kan eigenlijk een katholiek wel naar de Acht-Meibijeen- komst gaan? Dat zou kunnen onder o.m. de volgende voor waarden: wanneer de H. Mis (en dat uit eerbied voor Chris tus zelf) gelezen wordt volgens de geldende teksten, de onont bindbaarheid van het huwelijk wordt erkend, abortus er euthanasie afgekeurd en d( hiërarchie aanvaard als grond slag voor het normaal functio neren van de kerk. Immers, hoe zou men echt enthousiast kunnen zijn als men elkaar al leen omhelst, maar later in de steek laat, als men de on geboren mens niet waardeert als mens of de oudere zieke mens prijsgeeft? En hoe men nog gewetensvol kunnen handelen als het geweten niet door de kerk gevormd mag worden en men een van de vele wegen kiest die men zelf uitzoekt? H. Rutges, DEN HAAG. rou iver Deetmans domme dingen iK1" isteren jer uit je derti MINISTER Deetman mag dan volgens premier Lubb|Vertra slechts „een beetje hebben overdreven", de bewindsnipvaller heeft met zijn uitspraken over het regeerakkoord alom vp eerst bazing gewekt. Volgens Deetman is dat akkoord op onden^)*^ len „stom" en „onwerkbaar". Vooral de verplichting dat ij y ministers financiële tegenvallers binnen de eigen begrotigbeurd oplossen moet het ontgelden bij Deetman. Dergelijke uitspan he ken zijn te verwachten van de oppositie, maar uit de mot Gron van een minister, die nota bene zelf zijn handtekening htf^y®' gezet onder die afspraken, zijn ze opzienbarend. jertran pnwoo DaT juist minister Deetman het akkoord zo bekritiseer^ ieer verwonderlijk omdat deze bewindsman altijd z»-> le bezuiniger is geweest. Met verve verdedigde hij de If)/' zuinigingen waartoe het kabinet zich mede door het reget.D V akkoord had verplicht. Inhoudelijke kritiek op gevolgen vi de bezuinigingen op onderwijs werd „weggepraat" door c m^l der meer te wijzen op de absolute noodzaak, op straffe veel ernstiger gevolgen voor ons onderwijs. V WAT precies de motieven zijn geweest voor de minister o willens en wetens nti de werkafspraken van de kabinei ploeg publiekelijk te bekritiseren, is nog niet echt duidelij Maar men kan gevoeglijk aannemen dat Deetman een sj naai heeft willen afgeven over de „domme effecten" van afspraken in het kabinet. Als, om een voorbeeld te noeme "W" door een onverwachte toeloop van studenten de budgetti I voor hoger onderwijs buiten de gestelde grenzen valle moeten andere sectoren van de begroting bijvoorbeeld d voor het basisonderwijs dat teveel compenseren. Lange tijd heeft de minister volgehouden dat zijn bezuii I gingen niet haaks staan op „verantwoord onderwijs". 11 probeerde zijn financiële maatregelen van een onderwijs-i houdelijk sausje te voorzien. Het lijkt er nu echter op dat i minister dat verhaal zelf niet meer gelooft en in elk gev niet meer wenst te verdedigen. HeT is al een hele tijd duidelijk dat de minister van onde wijs, met zijn tot nu toe gedemonstreerde kabinetsloyalite het krediet in onderwijsland heeft verspeeld. En niet allei omdat bezuinigen nooit leuk is voor de betrokkenen. Deè P man heeft te veel en te lang geprobeerd duidelijk te makt dat zijn bezuinigingsbeleid ónderwijsbeleid is. Mensen die - u. om het recente woordgebruik van de bewindsman over ni° nemen de „domheid" van dat beleid dagelijks ervarej 6e. nemen zo'n minister niet meer serieus. mi* eer HOE de uitlatingen van de minister politiek beoordee worden, hangt af van de welwillendheid waarmee men he teg tegemoet wil treden. Maar duidelijk is dat de manoeuvre v; aar Deetman ernstige politieke gevolgen kan hebben, ondan de poging van premier Lubbers de zaak te sussen door „b ^ur grip" te tonen voor de kennelijk zeer grote problemen v< geI de minister van onderwijs. w0 Rn ^VELLICHT vinden sommigen de minister flink of moed nu hij wijst op de domme mechanismen die door het regee akkoord in werking worden gezet. Zijn uitspraken zijn in e geval buitengewoon pijnlijk voor al die mensen, die al enke jaren betogen wat de minister nu zegt over „dom" belei Want al die tijd heeft Deetman het eigen gelijk ten koste dat van anderen verdedigd. Dat hij nu tot een inzicht kor dat anderen al lang hadden, getuigt niet van flinkheid of moed, eerder van een verkeerde inschatting. Móedig zou zi als de minister zegt: ik kan mèèr bezuinigingen inhoudeli niet langer verantwoorden; ik wil niet meer. De effecten van Deetmans uitspraken op zijn positie in h kabinet zullen naar het zich laat aanzien wel meevallen, eerder heeft Deetman min of meer gedreigd met opstappe zonder dat het er van is gekomen. Toch liggen de zaken n anders. Deetman vindt dat hij domme en onmogelijke dinge moet doen omdat hij zich moet houden aan het regeeral koord. Premier Lubbers heeft sussend opgemerkt dat er ui zonderingen mogelijk zijn op de regel. Desondanks hee Deetman zijn politieke toekomst enigszins opgehangen aa de uitkomst van het debat over de wijze van bezuinigen, ee kans die oppositieleider Kok niet voorbij heeft laten gaai Indien de interpretatie van het regeerakkoord gehandhaaf blijft en het ziet er naar uit dat dat het geval zal zijn - mag van minister Deetman dan worden verwacht dat hij twee jaar dom werk blijft doen? Enkele buien DE BILT (KNMI) De in- vloed van het lagedrukgebied, waarvan het centrum ten zui den van Ierland ligt, neemt morgen iets af. Om deze de pressie heen wordt lucht aan gevoerd waarin zich buien ontwikkelen. In de zuidweste lijke stroming wordt de mid- dagtemperatuur niet veel ho ger dan 16 graden. Na morgen komen er minder buien en meer zon. De middagtempera- tuur wordt langzaam aan wat hoger. Tegen het weekeinde kunnen vanuit Frankrijk ech ter nieuwe storingen naar het noorden trekken en het weer bij ons nadelig beïnvloeden. 16 graden in het zuidoost S< peratuur rond 20 graden. WEERRAPPORT HEDENMORGEN g Weer Max Min Reg»d 15 graden in het zuiden. SriS"1* Malaga Moskou x".. Ibew. es:. 20 12 24 10

Leidse Courant | 1988 | | pagina 2