A Documentaire volgt de laatste zeven maanden van Anne Frank Ik had gouden toekomst achter mij RADIO/TELEVISIE- fie«dae(3ou/tanl DINSDAG 3 MEI 1988 PAGINA 17 11 'ii H ILVERSUM Verslag- ;ever Pieter Varekamp 'lezocht enige tijd geleden azelhoff Roelfzema op awaï. De oud-Engeland- aarder, die door velen ordt gezien als de enige 'chte soldaat van Oranje, raat onder meer over zijn erkzaamheden in de IVerenigde Staten, zijn re latie met het kgninklijk huis en de betekenis van armoede. De AVRO brengt het uitge breide televisie-portret don derdag (Ned. 2 om 22.25 uur) £p het scherm. Toen Hazelhoff Roelfzema na de bevrijding te rug kwam in Nederland leek éiij als geridderd oorlogsheld en adjudant van koningin Wil- lelmina een gouden toekomst egemoet te gaan. „Ik had een jouden toekomst achter mij, liet voor mij", laat hij weten. ■007.e\ .Moest ik de rest van mijn le ven op de roem van mijn ver- itsdaden gaan teren? Daar ïad ik geen zin in. Ik wilde uist weer van voren af aan Taeginnen." Hij besloot Nederland te verla ten en een nieuwe toekomst op te bouwen in Amerika. Daar werd hij televisiedirecteur. In 1950 trok de Molukse kwestie zijn aandacht en hij vertrok onmiddellijk naar deze eilan dengroep om de Verenigde Naties het bewijs van de Indo nesische bezetting te kunnen leveren. Zes jaar later, na de Hongaarse opstand, vestigde Hazelhoff Roelfzema zich in München om daar leiding te geven aan Radio Vrij Europa. Dat hij vijf jaar later weer met vrouw en kind terugkeerde naar Amerika had vooral te maken met de houding van veèl oudere Duitsers die blijk baar niets van de oorlog had den geleerd. Pieter Varekamp bezocht de schrijver op Hawaï I waar hij pleegt te overwinte- A AANGRIJPEND VERVOLG OP DAGBOEK HILVERSUM Over het leven van Anne Frank na haar deportatie naar Wes- terbork en Auschwitz is weinig bekend. Haar dag boek „Het achterhuis" houdt op bij de inval van de Grtlne Polizei op haar Amsterdamse onderduika dres in augustus 1944. De documentaire „De laatste zeven maanden: Vrouwen in het spoor van Anne Frank" begint waar het dagboek eindigt. Producent Willy Lindwer heeft met de documentaire, die dinsdag 3 mei wordt uitge zonden (Ned. 2 om 21.35 uur) in een leemte willen voorzien. Om een beeld te geven van de ervaringen van Anne Frank tussen de deportatie vanuit Amsterdam en haar dood in Bergen-Belsen in maart 1945 komen in het verslag een aan tal vrouwen aan het woord die in dezelfde kampen als Anne hebben gezeten. Het relaas is aangrijpend. De kijker ziet beelden van de reis naar Wes- terbork, en het vertrek van de laatste trein vanuit dit Drentse kamp naar Auschwitz in sep tember. De gebeurtenissen in Polen worden gereconstrueerd aan de hand van de lotgeval len van de geïnterviewde vrouwen. Schijnbaar emotieloos vertel len ze over hun wederwaar digheden in 1944 en 1945. De zwart-wit beelden van het vertrek van de treinen vanuit Westerbork versterken de so bere toon van de documèntai- re. Een van de vrouwen ver telt dat in Westerbork het be richt is doorgedrongen dat Pa rijs is bevrijd. De hoop dat het einde van de oorlog nabij is, neemt toe. Toch gaan de Duit sers onverstoord verder met hun transporten. In september 1944 vertrekt de laatste groep van ruim duizend Joden waar onder de familie Frank per trein naar het oosten. Ervaringen De geïnterviewden vertellen over hun ervaringen tijdens het transport en over hun ver blijf in Auschwitz. Een van de vrouwen heeft de selectie van de gevangenen op het perron in Auschwitz nog scherp in haar herinnering. „Wij wer den opgewacht door de kam- Lies Goossens. de vriendin van Anne Frank, keert terug naar „Het Achterhuis" waar de familie Frank tot augustus 1944 zat ondergedoken. foto trqs parts Mengele die sommige naar rechts en anderen naar links zond", vertelt zij. „Wij realiseerden ons toen niet wat dat inhield, maar dezelfde dag zijn alle kinderen beneden de vijftien jaar en de ouderen van de groep vergast. Toen ik aan een gevangene vroeg waar de anderen waren, zei hij dat ze al dood waren. Op dat moment dacht ik dat de man gek was". Een andere vrouw vertelt hoe zij werd getatoëerd en hoe haar gebit werd geregistreerd. „Wij werden gelijk geschakeld met een dier. Dat kijk je ook in de bek", dacht ik toen. „Ook moesten wij ons in het bijzijn van de bewakers uitkle den, waarna wij kaal werden geschoren". Tussen deze sterk persoonlijk getinte onthullingen vertellen de vrouwen over de familie Frank. „Zij hadden in het kamp een bijzonder sterke band met elkaar", weten twee van de vrouwen zich te herin neren. „Vooral de moeder had een sterke drang om haar dochters te beschermen. Dat was in die situatie ook begrij pelijk, want als je ergens heen ging, kon je worden opgepakt en verdwijnen". Verhalen over op het eerste gezicht kleine gebeurtenissen geven een beeld van het leven in het kamp. Een van de vrou wen vertelt hoe zij de al sterk ondervoede Anne over een omheining een pakje met snoep toewierp. Een verpleeg ster laat weten hoe ze heeft geprobeerd Anne nog een tijd overeind te houden in Bergen- Belsen. Tevergeefs, Anne stierf in maart 1945 een dag na de dood van haar zusje Mar- got. Reconstructie De onthullingen geven geen nauwgezette reconstructie van de laatste zeven maanden van het leven van Anne Frank. Dat is op zich begrijpelijk. In het kamp had ieder voor zich de primaire zorg te overleven. Volgens Lindwer, zelf van Joodse afkomst, is deze recon structie ook niet het belang rijkste. „Wel van belang is vast te leggen, wat Anne en deze vrouwen hebben door staan", verantwoordt Lindwer zijn aanpak. „Het gaat erom waar de grenzen liggen van wat een mens kan verdragen: de angst voor de dood, steeds maar de dood dichtbij te heb ben, te zien hoe anderen om je heen sterven, jezelf afsluiten voor allerlei gevoelens. In het kamp gold geen enkele mense lijke norm meer". Lindwer heeft bijna twee jaar aan de documentaire gewerkt. Het heeft hem veel tijd gekost om het vertrouwen van de vrouwen te winnen. „Aanvan kelijk wilden de meesten niet praten omdat zij geen raad wisten met hun kampervarin gen", vertelt de producent. „Ik denk dat het ook niet mogelijk zou zijn geweest deze docu mentaire tien jaar eerder te maken omdat de vrouwen emotioneel geen raad zouden hebben geweten met hun leed. Maar ook nu is het voor geko men dat vrouwen 's middags een afspraak met de psychia ter hadden gemaakt om 's morgens met ons te kunnen praten. Anti-semitisme en fa- cisme zijn echter nog aan de orde van de dag. Voor de vrouwen is dat een belangrijke reden geweest aan de docu mentaire mee te werken. Zij willen het hun aangedane leed ten dienste stellen van de be strijding van onrecht zoals dat in onze maatschappij nog da gelijks voorkomt". FRANK DE KLERK NCRV 15.30 Overwinnaars, serie van zeven speelfilms over mensen in de knel. Van middag: Ver van huis (A long way home), Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Robert Markowltz. Met: Timothy Huton en Branda Vaccaro. Drie jon ge kinderen worden door hun ouders in de steek ge laten. Ze worden door hun ouders in de steek gelaten. Ze worden door de kinder bescherming alle drie er gens anders onderge bracht en raken elkaar in de loop der tijd kwijt. De oudste gaat jaren later op zoek naar zijn broer en zus. Een ontroerende en soms hartverscheurende speurtocht. 17.04 De Stuntels, serie teken films. 17.10 Hoe langer hoe gekker, Noorse serie. Afl.5. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 Een eend in de lift (The case of the elevator duck), korte Amerikaanse speel film. Gilbert is nieuwsgie rig. Vanuit de lift in het flat gebouw waar hij woont, houdt hij iedereen in de gaten. Er gebeurt echter nooit iets spannends. 18.04 IS Altijd- onder -weg, por tret van Lamkje Hof-De Boer. schrijfster en schil deres. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 De Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Met: Bill Cosby, Phylicia Ras-, had, Malcolm Jamal-War- ner e.a. Theo's verblijf op het politiebureau maakt Cliff en Clair boos, maar dan vooral op elkaar. 19.45 Overwinnaars, serie van zeven films over mensen in de knel. Vanavond: A time to live, Amerikaanse tv- film van Rick Wallace. Met: Corey Haim, Liza Minelli, Jeffrey DeMunn e.a. Peter Weisman is een jongen die lijdt aan een dodelijke spierziekte. Zijn ouders weten vanaf zijn geboorte dat hij in toenemende mate invalide zal worden en waarschijnlijk niet ou der dan twintig zal worden. 21.24 Hier en nu, actualiteitenru briek. Aandacht voor het rapport over geweld in het leger dat de Vereniging Van Dienstplichtige Militai ren (VVDM) aanbiedt aan staatssecretaris Van Hou- welingen van defensie. Verder een terugblik op de gebeurtenissen rond het Maagdenhuis aan de hand van T. Regtien en oud-mi nister Veringa en een re- Marc Klein Esslnk speelt van avond (Ned. 2 om 20.29 uur) (voorlopig) voor de laatste keer de rol van Jan in „Medisch Centrum West". FQT0; ANp portage over een wonder lijk gezelschapsspel met de naam Moordweekend. Als laatste onderdeel komt een special in beeld waarin het gebrek aan nazorg voor verkeersslachtoffers centraal staat. 22.07 Op verhaal komen in de Wester. Vanavond: De verzoening. Verteller: Ds. Nico ter Linden. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.30 Lost Empires, ze vendelige Engelse serie. Afl.4. De relatie tussen Ri chard en Julie Blane komt op een dramatische wijze tot een einde als zij wordt betrapt en mishandeld door Tommy Beamish en zijn maat. Oom Nick neemt het op voor neef en stuurt Tommy's optreden in de war. Richard probeert te vergeefs te achterhalen waar Nancy Ellis zich op houdt. NEDERLAND2 18.00 18.15 18.30 18.55 19.00 TROS R08CO, kinderserie. TROS Nieuws Show, nieuws en actualiteiten. Met o.a. het Beroep van de week: tekstverwerker. Te land, ter zee en in de lucht. Presentatie: Tom Blok en Jack van Gelder. Vanmiddag: Achteruitrij den en de caravanrace. TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé. SKreatief met papier, 6- delige cursus. Les 3: Pa- pierfiligraan TROS Wondere Wereld, laatste nieuws op het ge bied van wetenschap en technologie. Presentatie: Chriet Titulaer. Groen en grondig, agra risch magazine. Presenta tie: Martine van Os. De Fabeltjeskrant. Afl.: Gorgelen en joggen, (herh.). Alf, Amerikaanse serie. Afl.: De zaak Alf. Alf wordt ervan beschuldigd een groot raam te hebben ge broken bij de buren. De Tanners besluiten er thuis een soort rechtszaak van te maken... 19.25 Simonskoop, filmrubriek met Simon van Collem. Aandacht voor „Rent a cop" met Burt Reynolds en Liza Minnelli en „Trains, planes en automobiles" met Steve Martin en John Candy. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.29 SiMedisch Centrum West, 13-delige serie van Nico Knapper. Afl. 13 (slot): Nieuw leven. Het moment waarop chef de clinique Paul van der Voort moet beslissen wie hoofd wordt van afdeling „Interne", en daarmee zijn opvolger, be reikt een beslissend stadi um. 21.35 fflDe laatste zeven maan den, documentaire over de deportatie en concentra tiekampervaringen van Anne Frank en haar fami lie. (Zie elders op deze pa gina). 22.45 H Pathétique, symfonie no 6 in b kl.t. opus 74. Tsjaikovsky. Radio Symfo nie Orkest o.l.v. Kenneth Montgomery. NOS 23.40 Journaal. TROS 23.45-23.50 Wilhelmus NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Macaroni of maccheroni? TELEAC 18.30 Marketing, les 3. NOS 19.00 mJeugdjournaal. 19.10 KHet klokhuis, informatief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen, Wieteke van Dort e.a. Afl.: Beestjes. 19.25 TV-3, gevarieerd magazi ne. 20.00 Journaal. 20.29 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. Herdenking Domela Nieu- wenhuis. 2. Kennemer- land. 21.06 Hoornconcert nr.3 (KV 447) van Mozart, uitge voerd door het Concertge bouw Kamerorkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Jacob Slagter. hoorn. IKON 21.33 Onderwijs verstoord, re portage over hulpverlening aan drugsverslaafden. NOS 22.30 Journaal. 22.40-22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak, animatieserie. 18^05 Plons. Afl.: Plons en de tijger. 18.10 De kasteelgeesten, dertiende lige serie. Afl.5: Bok en ros. 18.25 Konijntje Ruitoor, tekenfilmse rie. Afl.: De tulpen. 18.35 De kleine vampier, (The little vampire). 13-delige jeugdserie. 19.00 Angst, vriend en vijand... zes delige serie. Afl.3. M.m.v. Dr. Bavin en Nest van De Stran gers. Presentatie: Dr. Mirjam van Moffaert. (herh.). 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 I.Q. Kwls met denk- en zweet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. Vandaag spelen Eddy Roelants en Pol de Witte tegen Geert Blom- maert en Stefaan Kindekens. 20.50 Sinja Mosa, 85-delige Brazili aanse serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fer nandez en de poëzie van Ca stro Alves. Afl.32. De proble men rond het huwelijk van José en Adelaide blijven du ren: José krijgt geen geld van zijn vader om haar vrij te ko- 21.40 Uitzending door derden: Prc^ gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting. 22.25-22.45 Nieuws en Coda: Als ik u vinde, van Hubert Walraet en E. Andrianssen, uitgevoerd door Paul Rans. luit. BRT 2 19.00 Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische serie. Met Pat McDonald, Tom Ri chards e.a. Afl.535. Katie speelt met vuur, wanneer ze uitgaat met Ross. 19.23 Intermezzo. Courante in A gr.t., uit de eerste suite voor cello solo, van Bach, uitge voerd door Roel Dieltlens.. 19.25 Oshin, Japanse serie. Afl.253. 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Kwidam, videospelletjes. 20.15 Gezondheid extra: Kanker, programma n.a.v. de EG-Cam- pagne „Europa tegen kanker". 20.50 Argus, praatshow. Gastvrouw: Jessie de Caluwé. 21.55-22.30 Concert: Rosamunde, strijkkwartet no 13 in a kl.t., opus 29, D 804, van Schubert, uitgevoerd door het Orlando- kwartet. 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma. 17.15-17.25 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel, serie. Afl.: Die Pfandung. 18.00 Ignaz der Gerechte, serie. Afl.: Mein und Dein. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Remington Steel, serie. Afl.: Tee bei Mrs. Dillon. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 (HTagesschau. 20.15 Wortschatzen, spelprogramma met Margarethe Schreinema- kers. 21.00 Kontarste. 21.45 Flamingo Road, misdaadserie. Met John Beck, Woody Brown, Peter Donat e.a. Afl.: Ausgelie- fert. Scott Hunter, rijkeluis- zoon, Is verliefd op Lute-Mae. Hij overlaadt haar met dure geschenken en achtervolgt haar continue. Als hij haar huis binnendringt en haar aanrandt, wordt het tijd voor de politie om op te treden, maar de sheriff schrikt ervoor terug de invloedrijke Hunters tegen de haren in te strijken. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Wahnfried. Tweede aflevering van eens erie van Rheinhard Baumgart met o.a. Otto San- der, Tatja Seibt en Anton D'if- fring. Regie: Peter Patzak. Wagner wijdt al zijn krachten aan de produkties voor het nieuwe festivaltheater van Bay- reuth. In villa Wahnfried is het een komen en gaan van broemde vrienden en bewon deraars. Tien jaar later ver huist de familie naar Venetië, waar Richard een jaar later sterft. Cosima zal hem haast een halve eeuw overleven. 00.25 Tagesschau. 00.30-00.35 Nachtgedanken, be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff. DUITSLAND 2 RTBF 1 18.00 Nouba, nouba, tekenfilms. 18.30 Carrefoura. 19.00 Journaal. 19.03 Co aoir, regionaal journaal. 19.25 Lotto- en jokeruitslagen. 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm. 19.30 Journaal. 20.00 Actualitès a la Une. (herh.). 20.05 Le chef de familie, serie 21.00 La colonne de feu, documen taire serie over het ontstaan van de staat Israël. Afl.5: Le génocide (1939-1945). 21.55 Laatste nieuws. 22.25-00.05 L'ange bleu (Der blaue Engel), Duitse speelfilm uit 1930. Regie: Josef von Stern berg. Met: Emil Jannings, Mar- lène Dietrich, Kurt Gerron e.a. Een gefrustreerde leraar valt ^yoor de charmes van een nachtclubzangeres. 15.55 Heute. 16.00 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Mann kann's nicht allen recht machen (2). 16.10 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Christa Gierke-Wedel. 16.55 Heute en Aus den Landern, regionaal overzicht. 17.10 0 Tele-lllustrierte, actualitei ten sport en amusement. 17.45 Alf, Amerikaanse serie met Max Wright, Anne Schedeen, Andrea Elson e.a. Afl.: Schul den und Sühne. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die Reportage: Schnüffeln macht kaputt über eine gefahr- lichr Billigdroge, reportage 20.15 Rausch der Verwandlung (2), tv-film in twee delen naar de roman van Stefan Zweig. Met: Evelyn Bouix, Niels Arestrup, Jan Hartl, e.a. Christine is wanhopig. Ze houdt het niet meer uit in haar dorp en be sluit naar haar zuster in Wenen te gaan. Daar ontmoet ze Fer dinand. een gewezen revolutio nair, die aan lager wal Is ge raakt. Beiden mogen elkaar op het eerste gezicht. Aansl.: Ratschlag für Kinogënger. Stella Stevens speelt de rol van Lute-Mae in de Ameri kaanse serie „Flamingo Road". Duitsland 1 om 21.45 uur. FOTO: ANP 21.45 Heute-Journal. 22.10 Die Sport-Reportage, met Bundesliga voetbal. 22.40 Der Sport-Spiegel. Der Com- mendatore: Enzo Ferrari - eine Motorsport-Legende, portret van de 90-jarige autosport-gi gant Enzo Ferrari. 23.10 B3Der Hilfsengel, tv-film van Ruben en Til Dellers. Met: Ro bert K. Moser, Elsa Wolliaston, Theo Bonin e.a. 23.45 Zeugen des Jahrhunderts. Robert Muller in gesprek met Wuifing von Rohr. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's. 20.00 Weltweit. 20.45 MAZ ab, spelprogramma met Harald Schmidt. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Plus 3, sociaal-economisch magazine. 22.15 Landesspiegel: Macht und Be- scheidenheit. Friedrich W. Christians - ein deutscher Banker. 22.45 Drei vor Mitternacht. Aansl.: Laatste nieuws. □0 Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-ultzendlng ■H Zwart/wlt-uitzending met onder titeling via Teletekst B3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels 1 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 Couples. Dilys Morgan praat met Jeffrey en Mary Archer. The clothes show. Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin presenteren nieuwtjes uit de modewereld. Children's BBC. Kinderpro gramma Doodle, tekenfilm. Johnny Briggs, 13-delige jeugdserie Afl.9. Pole pouition. Serie. Newsround, jeugdjournaal. Degrassi junior high, Jeugd- Neighbours, serie Nieuws en weerbericht. London plus, regionaal pro gramma. CBThree up, two down, four's a crowd, 7-delige comedy-se- rie met Michael Elphick en An gela Thorne. Afl.4: Mirror mir ror on the wall. [DEastenders, familiefeuilleton Brush strokes, serie. Afl.1. mSteptoe Son, 12 beste af leveringen van deze klassieke serie. Met: Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl.5: Live now P.A.Y.E. Later. Labour Local election, politie ke uitzending. Journaal. Regionaal nieuws Talking heads 6-delige serie, waarin vooraanstaande ac teurs en actrices speciaal voor hen geschreven monologen brengen. Afl.3: Bed among the lentils van schrijver Alan Ben nett. Maggie Smith probeert in haar rol van Susan een goede dominees vrouw te zijn. Ze moet echter constateren dat het haar niet lukt. Network. Afl.: Tv-coverage of terrorism Requiem for a railway: A job for live. •01.05 Weerbericht. BBC 2 by 16.50 Journaal en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Dr. Kildare, serie. Afl.: The bell in school house yard. Dr. Kil dare neemt de verantwoording van drie aankomende dokters op zich. Al snel merkt hij dat hun persoonlijke problemen ook de zijnen zijn. 17.25 An actors life for me. 18.00 Children talking. 19.00 Pro celebrity golf. 19.50 Architecture at the cross roads. Vandaag: Berlin: A city for people. 20.30 Wainwright in Scotland, serie over wandeltochten. Vandaag: Schotland: The cairngorms. 21.00 CD Connoisseur. Quiz met Bam- ber Gascoigne 21.30 Brass tacks. Afl.: The disease of Slopplness. Onderzoek naar de maatregelen die werden ge nomen na het ongeluk met de Herald of Free Enterprise. Zijn ze adequaat. 22.00 Naked video compilations. 22.30 The nature of Australia, 6-de lige serie. Deel 3: The making of the Bush. 23.25 Politieke Partijen: Uitzending van de Labour Party. Local election. 23.35 Newsnight, actualiteiten. 00.25 Weerbericht. 00.30-01.00 Open University. iteHiet-TV l SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Monsters of Rock. 17.00 The DJ Kat Show. 18.00 A Family Affair. Comedy 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie. Óomedy 18.57 The Uniroyal Weather Report. 19.00 Three's company. Comedy 19.28 The Times Headline News. 19.30 Candid Camera's 40TH Anni versary. Alan Fund laat 40 jaar historie van de verborgen ca mera zien. Gasten: Paul New man, George Burns, Pam Daw- ber en Kirst McNichol e.a. 20.30 A Country Practice. Afl.: Touch of class (1) 21.27 The Uniroyal Weather Report. 21.30 The 1988 Audi Tournament. 22.28 The Times Headline News. 23.30 Monsters of Rock. Popmuziek 00.30 UK Despatch. 00.57 The Uniroyal Weather Report. 01.00 ARTS CHANNEL 01.00-02.45 Mozart in Salzburg. EO 10.15 Vrouw zijn 10.55-11.10 Te levisie fruitmand. NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 15.00 Anders is ook gewoon 15.25 Ronduit muziek. 15.45 CE Bevrijding? Nou en„. 16.30 Lassie. 16.55 D'r kan nog meer bij. 17.20 Pablo. NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 VOO 15.30 My little pony. 15.50 Dennis de bengel. 15.55 De Grote Meneer Kaktus Show. 16.20 Jet sons. 16.40 Square pegs. 17.05 G.l. Joe. 17.30 MacGyver. NEDERLAND 3 SUPER CHANNEL NOS/NOT 09.00-09.30 Maar niet heus (2). 10.00-10.30 Lief en leed. NOS 13.00 en 17.15 Nieuws voor do ven 17.30 Journaal. 17.40 Sesam straat. FEDUCO 17.55 Medelanders, Nederlanders: Isci Ml, Degil mi? 16.30 Supertime. 17.30 Formula One. Popmuziek met John Leslie 18.30 Punky Brewster. Amerikaanse serie 19.00 Capitol. Dramaserie over twee families: McCandless en de Cleggs 19.25 Weerbericht. 19.30 Great Railway Journeys of the World. Afl.: Zambezi Express 20.30 Oh moeder, wat is't heet. Co medyserie. 21.00 NBA Basketball Seizoen 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorrace. 23.40 Formula One. 00.40-01.40 Power Hour. 15.00 Er was eens...het leven 15.25 The Freggels. 15.50 Een schat in niemandsland. 16.40 Speel op sport DUITSLAND 1 11.05 Reportage Voetbal - Bundesli ga. 11.35 Harald und Eddi. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.30 All- zeit jung 16.15 Zirkusgeschichten DUITSLAND 2 MTV EUROPE 16.00 Wie die Ewoks ihrem Altesten das Leben retten. 16.25 Löwenzahn 16.55 Heute en Aus den Landern. 17.10 Tele-lllustrierte. 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: Scritti Polittl. 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma. 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten. films en video's (herh.). 20.30 Spotlight: 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 Gast vj. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight: 02.30-06.30 Night voices. BBC 1 08.00 Breakfast time. 09.55 Nieuws 10.05 Open air. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws 11.05 Four square. 11.25 Children's BBC 13.05 Help is there. 13.15 Glyn Christian's New Zealand. 13.45 Tekenfilm. 13.55 Journaal 14.30 Neighbours. 14.50 Four squa re. 15.15 Sam Whiskey, Amerikaanse speelfilm (1969). 16.50 Children's BBC 17.55 Newsround. SKY CHANNEL TV 5 17.35 La maison de TF1. Doe-het- zelf magazine 18.00 Rècrèation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Flash Info. 19.00 Divertissement. 20.00 La terre et le Moulin. 21.00 TV5 Sports. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Entretien Avec Annle Glrar- dot. 22.40-00.25 E La fin du Jour. Franse speelfilm uit 1938. Een succes vol maar berooide acteur neemt zijn intrek in een bejaar dentehuis. Hij treft daar vrien den en geliefden van vroeger. Samen met hen bestrijdt hij de dreigende sluiting van het te huis. 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club. 08.35 Dennis. 09.05 Sky Trax 10.35 Love in the Morning. 12.35 GD TV. 13.05 Another world. 14.00 Ask. Dr. Ruth. 14.30 Bondstec Movie Time. 15.00 Pound Puppies. 15.30 Trans formers. 16.00 Pop Formule. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Hoe een dieet toch lekker kan zijn. 09.50 Red een leven. 10.00 Cursus Fotografie. 10.30 Tom Keating ont moet bekende schilders. 11.00 River Journeys. 12.00 Leefgewoonten in de Pacific. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Passages 20.02 Borat 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk 21.35 Metterdaad 21.39 Hemelsbreed 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22^0 België Totaal 22.30 Als mensen veranderen 23.05 NOS: Met het oog op morgen 00.02 VARA: De nacht klinkt anders 01.02 Muziek in de nacht 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 Boeken 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor 19.02 VARA: Dubbellisjes 20.02 Popkrant 21.02 VARA's Vuurwerk 22.02 VARA's Poppodium 23.02 Tracks RADIO 4 18.30 Muziek in vrije tijd 19.10 Kamermuziek uit de barok 20.00 Nieuws 20.02 De Spinnerij 21.30 Literama 22.30 Orgelconcert 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf 18.20 PP.: Uitzending van de PPR 18.30 Taal en Teken 19.00 Voor Buitenlanders 20.30 TELEAC: Gute Reise 21.00 Bonjour tout le monde 21.30 Portrettekenen 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ABW. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voor Marokkanen. 20.35 Voor Turken. 21.03 Imago, met doc. over zelfdo ding bij jongeren. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk: Jail van Mali. 19.00 Essay. 19.45 Moritz Rosenthal, pianist. 20.30 Radio Sinfonie Orchester Stutt gart o.l.v. Neville Marriner 22.00 Actualia. 22.30 Euridice verbreekt het stilzwij gen. hoorspel. 23.05 Serenade voor hobo en harp. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.05 VARA: Radio 1 woensdageditie 13.25 TROS: Het journallstenforum 14.05 Binnenlandse Zaken 14.30 TROS klantenservice 16 flS EO: Tijdsein r RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen 09.03 Muziek terwijl u werkt 11.03 Kletskop 12.03 Will wil wel 14.03 Terug In de tijd 15.03 Nederland Muziekland 17.03 NCRV: Hier en Nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music time 09.03 Muziek motief 10.03 Expresso 11.03 Country trail 12.03 Praise 13.03 VPRO: Toga party 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 NCRV: Preludium 08.00 Nieuws 08.02 Het levende woord 08.10 Platennieuws 08.45 Te Deum Laudamus 09.15 Onder de hoogtezon 10.00 Orkestpalet 11.30 Klassieke pianomuziek 12.00 Symf. muziek uit Engeland 12.40 Promenade 13.00 Nieuws 13.02 Lunch concert 14.00 Songs of praise 14.30 Solisten 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld RADIO 5 09.00 Nieuws 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: Zo was het 10.00 TROS: Postbus 270 11.00 De duvel is oud 12.00 Nieuws 12.05 IKON: Het oog van de naald 13.00 Nieuws 13.10 NOS: Wereldwijzer 14.00 FEDUCO: Wijzer op vijf 15.00 NOS: Meer over minder 16.00 TROS: Music all in: Rogier van Otterloo 17.00 Huiswerklijn REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met Nico Mokveld. 12.00-13.00 Lunchpro- gramma met actualiteiten. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro- gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Muziek en info. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus, BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtend variaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Geoffrey Douglas Madge (pia no) speelt Busoni. 14.00 La clemenza di Tito, opera van Mozart. 16.15 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17