Face-lift voor plein Rijnsburgs gemeentehuis Sassenheim installeert begeleiding asielzoekers! College trekt plan voor betalen subsidies in CcidóeSourmit Ondernemersprijs Katwijk: voor Oostingh Staalbouw WASSENAAR OVERWEEGT SLOOP VOORMALIG POLITIEBUREAU Commissie welzijn breekt lans voor tafeltennissers Paalzitten op 26 juli LEIDEN OMGEVING DINSDAG 3 MEI 1988 PAGIN, TRAAG STAATSBOSBEHEER KOST NOORD WIJK GELD NOORDWIJK De gemeen te Noordwijk moet opnieuw tienduizenden gulden bijpas sen bij het badcentrum Lange- velderslag. Dit is nodig omdat de voorgenomen verkoop van alle bovenwinkels uit het bad centrum, het plein en enkele stroken grond aan de firma Van Westerop geen doorgang heeft kunnen vinden. Staats bosbeheer heeft dit vertraagd door moeilijk te doen over de gekozen juridische constructie. Noordwijk moet de huurove reenkomsten voor de dagwin kels aan de Langevelderslag met een jaar verlengen. Reeds jaren achtereen is het gebruikelijk om de huurove reenkomsten voor de dagwin kels aan de Langevelderslag met één jaar te verlengen. Dit houdt verband met de plannen voor een nieuwe regeling voor de exploitatie van het badcen trum. Uitgangspunt daarbij is de overdracht van de eigen dom van de dagwinkels aan de huurders. De dagwinkels zijn nu nog ei gendom van de gemeente. Elk jaar moet de gemeente een fors bedrag op de exploitatie toeleggen. In de zomer van 1985 leek een oplossing in zicht: verkoop van de boven winkels, stroken grond en het plein zou Noordwijk verlossen van dit financiële blok aan het been. Zowel de gemeenteraad als gedeputeerde staten gaven hun fiat aan dit plan. Proble men ontstonden er pas met Staatsbosbeheer. In een eerder stadium was men met deze in stantie tot overeenstemming tekomen, maar daarna ging taatsbosbeheer moeilijk doen over de gekozen juridische constructie. De onderhandelin gen daarover verlopen moei zaam en konden tot nog toe niet worden afgerond. Noordwijk is nu genoodzaakt om de huur van de dagwinkels opnieuw met een jaar te ver lengen, iets dat de gemeente duizenden guldens kost. Dit voorstel wordt besproken tij dens de commissie openbare werken. Snelheids controle WASSENAAR Bij een snel heidscontrole op de Wasse- naarse Rijksstraatweg waren gisterochtend tussen 9.45 en 12.30 uur 88 voertuigen in overtreding. Er passeerden die tijd 2391 voertuigen op het ge deelte van de weg waar men 50 kilometer per uur mag rij den. Van de 86 personenauto's, waarvan 14 met buitenlands kenteken, was de hoogst ge meten snelheid 105 kilometer. Van de twee vrachtauto's die in overtreding waren, reed er één 72 kilometer per uur. Kunstmarkt in Lange Voort OEGSTGEEST Het win- keicentrum Lange Voort be staat 20 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt op 5 mei een tweede kunstmarkt gehou den. 21 kunstenaars vanuit het gehele land tonen dan onder meer keramiek, beeld houwwerk, etsen, olieverven en zilversmeedwerk. Het winkelcentrum heeft in haar bestaan altijd al veel aandacht besteed aan kunst. De tweede kunstmarkt is ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. RIJNSBURGSE BEDRIJVEN SPONSOREN RIJNSBURG Dertien Rijnsburgse bedrijven hebben ruim twee ton bijeengebracht om het plein voor het gemeente huis in Rijnsburg op te knappen. De Kerkstraat en het plein voor het ge meentehuis worden op nieuw bestraat, ingericht en opgeknapt. De werk zaamheden, die inmiddels begonnen zijn, moeten voor het bouwvak zijn af gerond. De reconstructie heeft plaats in het kader van de 25-jarige uitwisseling met de Duitse ge meente Siegen. In augustus wordt dit jubileum gevierd. Tijdens de voorbereidingen van dit feest is het idee opge komen in de speciale commis sie voor internationale contac ten om iets bijzonders in Rijnsburg te doen. Daarbij ontstond het idee om het plein voor het Rijnsburgse ge meentehuis een face-lift te la ten ondergaan. De gemeente Rijnsburg had hier in de komende jaren geen geld voor gereserveerd. C. van Leeuwenburg en bur gemeester F. Jonkman uit de commissie internationale con tacten hebben vervolgens contact gezocht met de Rijns burgse bedrijven om een bij drage. Dertien bedrijven heb ben inmiddels toegezegd een bedrag beschikbaar te stellen. Het Rijnsburgse gemeentehuis met plein aan de Kerkstraat. In totaal heeft dit 220.000 gul den opgeleverd. 30.000 gulden ontbreekt nog maar hier stelt de gemeente Rijnsburg zich garant voor. C. van Leeuwen burg verwacht echter dat ook voor dit bedrag nog wel spon sors gevonden kunnen worden. „Het plan wordt nu uitgevoerd en dan worden de Rijnsburgers pas echt enthou siast. Ik verwacht die reste rende 30.000 gulden nog wel binnen te krijgen". Na de reconstructie ligt er voor het Rijnsburgse gemeen tehuis een gelijkvloers plein met sierbestrating. Door mid del van drempels en bloem bakken moet de snelheid van FOTO: HENK VAN DEN ENDE het autoverkeer worden afge remd. Langs de muur naast de ingang van het gemeente huis komt een langgerekte trap. Enkele bomen langs de zijkant van het gemeentehuis zijn inmiddels gekapt waar door een beter zicht is geko men op het zitje, de kerk en het mausoleum naast het Rijnsburgse gemeentehuis. Ook de verlichting wordt aangepast. Op het plein worden verder 15 parkeer plaatsen gemaakt. Langs de trap van het gemeentehuis wordt een plaquette gemaakt waarop de namen staan van de sponsors. Wethouder K. Brul: „We hebben er rekening mee gehouden dat het plein gebruikt moet worden bij de taptoe, de spelen die de Oran jevereniging organiseert en bij de aubade. Daardoor zijn er wat minder bomen komen te staan dan oorspronkelijk het plan was. Hiervoor in de plaats komen bloembakken die eventueel opzij kunnen worden gezet". Op het plein zal een gele steensoort worden gebruikt die ook bij de reconstructie van de Vliet wordt gebruikt. Als in 1989 de Kerkstraat wordt gereconstrueerd ont staat een duidelijke verbin ding tussen het nieuwe plein en de Vliet. Het plein wordt officieel geo pend op woensdag 3 augustus. Voor die tijd wordt het recon structieplan nog besproken in de eerstkomende raadsverga dering. Tijdens besloten ver gaderingen van de diverse ge meentelijke commissies is in middels goedkeuring verkre gen voor het plan. Ook met de bewoners die aan de Kerk straat wonen tegenover het gemeentehuis is overleg ge pleegd. „We verwachten niet dat we nog op problemen stui ten", aldus wethouder Brul. SASSENHEIM „Er wordt een beroep gedaan op de Sassenheimse sa menleving om gastvrij heid en geborgenheid te bieden aan asielzoekers. Mensen uit een onbekend land en een moeilijk be staan". Met deze woorden richtte burgemeester A. Kret zich gisteravond tot de Sassenheimse bevol king en een vijftal parti culieren die zich in de toekomst met de begelei ding van asielzoekers gaan bezighouden. Kret sprak zich in lovende be woordingen uit over de door hem geïnstalleerde begeleidingsgroep voor asielzoekers: „Moedige mensen die gaan werken voor een groepering die ze niet kennen". Hoewel de gemeente Sassen- heim in het verleden aanvan kelijk afwijzend stond tegen over het verzoek van het mi nisterie van WVC om asielzoe kers op te nemen, ging de Sas senheimse raad op 26 januari akkoord met het voorstel om in de komende 2 jaar 28 asiel zoekers huisvesting te bieden. an !>b< roi 941 !n{ F. Slagman, hoofd van de af deling welzijnszaken deelde gisteravond mee: „De eerste asielzoekers zullen omstreeks september één woning krijgen in onze gemeente. We gaan er van uit dat we de totaal 28 be trokkenen in 7 woningen kun nen onderbrengen die binnen een tijdsbestek van anderhalf jaar beschikbaar zullen moeten komen". De gij avond geïnstalleerde bege dingsgroep asielzoekers zich allereerst met het voor reidend werk zal gaan h houden bestaat uit ing. J. kink, mevr. A. Veltman-Z^ gemakers, mevr. B. van burg-Verburg, mevr. A. Bi van Oord en de heer B. Rozestraten. Nieuwe slijtlaag voor Koningin Julianalaan KATWIJK De Koningin Julianalaan wordt morgen voorzien van een nieuw slijt laag. Het gaat hierbij om het gedeelte van de Kon. Julia nalaan vanaf de kruising met de Zeeweg tot aan de brug. Ook de kruising met de Zeeweg krijgt een herstel- en onderhoudsbeurt. Ook op de Industrieweg tussen de Ko ningin'Julianalaan en de Jan Evertsenlaan wordt een slijt laag aangebracht. Auto's zul len morgen worden omge leid. De slijtlaag is nodig dat vorig jaar oktober aanbrengen van een slijtk was mislukt. Een regen spoelde de nog natte weg waardoor het wegfei bobbelig werd. n KATWIJK Burgemees ter mr. C.A. Bos heeft tij dens de algemene jaarver gadering van de Katwijk- se Vereniging voor Indus trie en Handel (KVIH)de „Ondernemersprijs Kat wijk" uitgereikt aan de di rectie van Oostingh Staal bouw. De Ondernemer sprijs is een nieuw initia tief van de gemeente in samenwerking met de KVIH. De prijs, die om de twee jaar wordt uitge reikt, bestaat uit een kunstvoorwerp en een geldbedrag. Oostingh Staalbouw krijgt de prijs, omdat het bedrijf de laat ste twee jaar zich plaatselijk bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van in novatie, technologische ont wikkeling, scholing en vor ming, werkgelegenheid en het nemen van ondernemersrisico. Uit meer dan tweeduizend be drijven selecteerde de commis sie „Ondernemersprijs" zeven bedrijven, waarvan uiteinde lijk Oostingh Staalbouw de hoogste score kreeg. De andere genomineerden waren Kat- wijksche Bouwmaatschappij KBM, C&A Distributiecen trum, Nobels Machinefabriek, Carrosseriefabriek Kees Mul der, Bacteriologisch Controle station Katwijk en Bavak Ne derland. De „Ondernemersprijs 1986- '87" werd in restaurant De Roskam overhandigd aan di recteur H. Oostingh. Het aan de prijs verbonden geldbedrag stelde de heer Oostingh be schikbaar aan het Rijnlands Zeehospitum voor de afdeling „hartrevalidatie". Doordat de winnende ondernemer het be drag verdubbelde, bedraagt té ei deze schenking ruim drie^a zend gulden. Oostingh Staalbouw heeft uitstekende naam in en bui Nederland. De laatste ja bouwde het bedrijf in dezeJ: gio onder andere de Fïe Rijnsburg, het LSS-project de Estec, het Nederlato Danstheater en in Katwijkn bedrijfsonderkomens tji Blom, Ouwehand Bouw, Ol< rosseriefabriek Kees Mulch het PTT-voorsorteercentr'0' en Nobels Machinefabrir< Volgens directeur H. Oostiicl bebouwt het bedrijf gemiddn< per jaar 150.000 vierkante^ ters. *o De laatste jaren beweegt Oia ingh Staalbouw zich op 'e terrein van de appartenbot- In samenwerking met een genieursbedrijf ontwierpen speciale droogbakovens v ae glasvezel industrie. Ook bouw van liftsnachten vindi het bedrijf aan de Lagev plaats. FOTO: P Steiin ODent nieuwe hoofrivpqfininn tra,e administratie zit er, en en Verpakkingsmachines en tenfabriek, in Swalmen i v;poi li I licuwc I lUUlUVCOliyil ly verder de BV's Emballage en Automatiseringen. In Venlo be- Roermond) een zagerij, kist* Pallets (gedeeltelijk), Elektra vindt zich een zagerij en kis- en palletfabriek De firma Steijn, fabrikant van gegroeid tot één van de groot houten emballage en pallets ste houtverwerkende indus- zal vrijdag 6 mei om 12.00 uur trieën in Nederland. Bij Steijn het nieuwe hoofdkantoor aan werken 350 mensen. De jaar- de Industrieweg 15 in Voor- lijkse omzet bedraagt 80 mil- schoten officieel openen. Dit joen gulden. In Voorschoten familiebedrijf, na de tweede wordt 45 procent van de totale wereldoorlog ontstaan, is uit- omzet geproduceerd. De een- WASSENAAR Binnen de politieke partijen van Wassenaar is een meer derheid te vinden voor de sloop van het voormalige politiebureau aan de Van Zuilen van Nijeveltstraat. Dit bleek tijdens een dis cussie in de gemeente raadsvergadering over de huisvesting van de ge meenteambtenaren. Wassenaar wil een nieuwe brandweerkazerne en een au- toherstelplaats bouwen naast het gemeentekantoor op de ge- meentewerf aan de Johan de Wittstraat. Het voormalige po- NOORDWIJK - De Noordwijkse tafeltennis vereniging TOV kan re kenen op gemeentelijke steun bij net oplossen van de accommodatieproble men. Dat bleek gister avond tijdens de vergade ring van de commissie welzijn, de sportraad en de sociaal-culturele raad over het welzijnsplan 1988-1991. Na veel kritiek op de zinsnede dat TOV in eerste instantie zelf voor de kosten van nieuwe ac commodatie moet opdraai en, zegde wethouder J. Bedijn toe dat de gemeen te hierbij de helpende hand zou toesteken. „Ik denk dan aan het gratis beschikbaar stellen van grond voor de accommo datie", legde hij nader uit. „Dat scheelt de vereni- ZOETERMEER De Zuidhol landse FNV-bestuurder Siem Stroek (59) gaat per 1 juni met VUT. Stroek heeft bijna 32 jaar in de vakbeweging gewerkt. Op 7 mei biedt het Federatiebe stuur hem een receptie aan in- het City Hotel in Zoetermeer. Siem Stroek trad in 1956 in litiebureau is gelegen op de hoek van deze straat. „Dit ge bouw verdient geen schoon heidsprijs", stelde H. Schel haas, CDA-fractievoorzitter). VVD fractievoorzitter C. Apt- root pleitte om na de sloop van het gebouw daar woningbouw te plegen. Burgemeester drs. P.H. Schoute stelde dat de plannen met dit gebouw niet aan de orde waren. Uit de dis cussie bleek dat het gemeente bestuur onderzoekt of de 25 jongeren die regelmatig Nieuw Nijenvelt, zoals het pand wordt genoemd, bezoeken ook bij het jongerencentrum Time Out zijn onder te brengen. Volgens insiders is dat onmo gelijk door de verschillende ging al een flinke slok op een borrel". In het welzijnsplan 1988-1991 staat een groot aantal voorne mens van de gemeente Noord wijk voor de komende jaren. Zo spreekt de gemeente zich uit voor extra aandacht voor vrouwen, culturele minderhe den, gehandicapten, jongeren en mensen zonder werk. Daar naast wil Noordwijk ook niet dat er te veel aandacht gaat naar deze groepen omdat de „gewone burger" ook aan bod moet komen. In het welzijnsplan staan geen concrete ideeën maar worden per welzijnssector problemen gesignaleerd en de uitgangs punten voor de toekomst vast gelegd. Er wordt ook nog niet gesproken over hoeveel geld de gemeente Noordwijk pre cies wil uittrekken voor het uitvoeren van het welzijnsbe leid. Dat laatste was gisteravond de belangrijkste kritiek van de voorzitter van de sociaal-cul turele raad A. Goedman. „Het dienst van de Bossche Diocesane Bond van de KAB als klachten- spreekuurhouder. In 1963 werd hij bestuurder algemeen werk en juridisch adviseur bij het NKV in Gelderland. geaardheid van de jongeren groepen. Zowel C. Aptroot als H. Schel haas wilden namens de VVD en CDA zekerheid hebben dat de nu voorliggende plannen tot opbouw en interne ver bouw van het gemeentekan toor voldoende zou zijn voor de volgende jaren. Burgemees ter drs P.H. Schoute wees erop geen grote verwachtingen te koesteren van de „met de mond beleden decentralisatie van provincie en rijksover heid" en stelde dat de nu voor gestelde uitbouw voldoende moet zijn om het ambtenaren korps ruim onder dak te bren gen in een gebouw. hele plan staat en valt met het financiële plan", meende hij. Wethouder J. Bedijn vond dat de financiën voor vier jaar niet direct naast het welzijns plan hoefden te liggen. Wel beloofde hij Goedman dat de gemeente overweegt om een totaal budget voor welzijn vast te stellen. „Dat kunnen we dan voor twee jaar vastleggen voor de totale sector", aldus Bedijn. Tevredenheid was er bij Goed man over het erkennen van de problemen bij de Scouting Norvicus. In het welzijnsplan stond dat de accommodatie- problematiek van scouting, die een grote wachtlijst heeft, voorlopig niet in behandeling wordt genomen door een ge brek aan financiën bij de ge meente. Na een bezwaarschrift van de vereniging heeft het college besloten het nijpende ruimtegebrek van de scouting te behandelen bij de binnen kort op te stellen accommoda tienota. B. Cassee (Noordwijks Belang) vroeg zich gisteravond af of de scouting niet tijdelijk Vier jaar later werd hij benoemd tot NKV-bestuurder algemeen werk in Zuid-Holland Zuid en Zeeland. Na de totstandkoming van de FNV werd Stroek als be stuurder in Zuid-Holland belast kon worden geholpen door het beschikbaar stellen van lege schoollokalen. Bedijn zegde toe hierover met de vereniging te praten. M. de Jong (CDA) vroeg zich af of bij de bouw van het Bol- lenbad geen rekening was ge houden met de normen die gelden voor het spelen van een waterpolowedstrijd. Op dit moment kan de Noordwijkse waterpolovereniging geen ge bruik meer maken, na jaren dispensatie te hebben gehad, van het Bollenbad omdat dit niet voldoet aan de officiële ei-, sen. Het bad is niet diep ge noeg. Bedijn zette uiteen dat bij de aanleg van het Bollen bad te veel was uWVV9van een recreatief bad en niet met waterpolo of wedstrijdzwem- men. „We zullen bij de Raad van Beheer informeren wat een bewegende vloer in het bad gaat kosten maar ik vrees dat dit veel te duur is". De commissie welzijn ging gis teravond wel akkoord met het welzijnsplan. met onder meer het werk voor de uitkeringsgerechtigde leden, de volksgezondheid, activiteiten van het secretariaat Levensbe schouwing en Vakbeweging en promotie en werving. Onlangs ontving hij de gouden bondsridderspeld wegens 40-ja- rig lidmaatschap. NOORDWIJKERHOUT Het achtste wereldkam pioenschap paalzitten wordt van dinsdag 26 juli tot en met 31 juli gehou den op en aan de oevers van het Oosterduinsemeer. Doordat de start van het kampioenschap vervroegd is naar dinsdagavond moeten de deelnemers een extra nacht op de paal blij ven zitten. Ook dit jaar worden diverse evene menten gehouden tijdens het wereldkampioenschap. PARKEERTERREIN VRACHTWAGENS LEIDSCHENDAM In at- wachting van het gereedko men van het bedrijventerrein Forepark zal aan de Midden weg in Leidschendam voor een periode van maximaal vijf jaar een parkeerterrein voor vrachtwagens worden aange legd. Hoewel het al enkele ja ren verboden is in de bebouw de kom, tussen de spoorlijn Den Haag-Leiden en ae Vliet vrachtwagens te parkeren, wordt hiermee op grote schaal de hand gelicht. Vooral in de woonwijken in zuid veroor zaakt dit grote irritatie bij de bewoners en verkeersgevaar- lijke situaties. NOORDWIJK - Wethou der J. Bedijn heeft gister avond het voorstel inge trokken om het betaleil van subsidies aan de vere nigingen op uniforme wij ze plaats te laten vinden. Aanleiding was de forse kritiek van de sportraad en de sociaal-culturele raad op het voorstel. Be dijn wil het plan nu eerst opnieuw bespreken in een gezamenlijke vergadering van de sportraad, sociaal- culturele raad en raad van de zorg. Het college wilde in de ko mende tijd overgaan tot een uniforme manier van uitbeta len van subsidies aan de Noordwijkse verenigingen. Zo werd voorgesteld om bijvoor beeld bejaardenbonden en an dere kleine instellingen per kwartaal subsidie te geven. De sportverenigingen zouden bij het begin van het jaar 75 pro cent van de subsidie krijgen en het resterende bedrag na in diening van de afrekening. In stellingen op sociaal-cultureel gebied met een subsidie tot 40.000 gulden zouden op gelij ke wijze worden behandeld terwijl instellingen die meer subsidie krijgen per kwartaal betaald zouden worden. Voorzitter van de sociaal-cul turele raad A. Goedman wees erop dat veel instellingen hier moeite mee zouden hebben. „Ze moeten aan het begin van het seizoen geld afdragen aan de landelijke overkoepelende organen. Als ze per kwartaal of per maand subsidie krijgen, kunnen ze dat geld niet meer betalen". C. van Duijn, voorzitter van de sportraad, zei „pissig" te zijn over het collegevoorstel. Van Duijn: „Uitgangspunt moet zijn dat de verenigingen zo snel mogelijk hun geld krij gen nadat ae raad de bedragen heeft vastgesteld. Er moeten heel zwaarwegende argumen ten zijn om tot spreiding van betaling te komen. Nu lijkt het meer een boekhoudkundig stuk waarbij de gemeente nog even de rente over het geld pakt". Van Duijn wees op de „rompslomp" die gespreide be taling van subsidiegelden ir zich mee zou brengen. „De meente moet zeker een 1 dembedrag aanbrengen als zo nodig moet doorgaan. A ders worden er maand- k wartaalbedragen van paar tientjes overgemaakt". Wethouder J. Bedijn bezwi Van Duijn dat het de gemec te niet was te doen om de rt te van de subsidies in te p; ken. „Ook al is een voord voor de gemeente een va deel voor de gemeenscha wees hij Van Duijn fijnti Volgens Bediin was het col gevoorstel zeker niet bed» om de verenigingen te p gen". „Het is wel bedoeld een zekere uniformering in uitbetaling te krijgen. Nu ku nen er best uitzonderingen maakt worden maar dat aan moet niet te groot worden", f wethouder stelde vervolgé voor om het plan terug te r- men en nog eens te besprek met de drie raden want meende hij: „het is de bede ling de regeling beter te n ken". Zowel de sociaal-culi rele raad als de sportraad k zich hiermee verenigen. SIEM STROEK VERLAAT FNV

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14