Erwin Nijboer heeft respect afgedwongen sportuitslagen jortoptv SN Alsnog geschorste Silvio Diliberto mist bekerfinale RKC verslaat NEC Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CRT fieidaeSou/uMit ZATERDAG 30 APRIL 1988 PAGINA 9 ÊTAALD VOETBAL ;Den Bosch-DS79 '-Sparta Twente-Roda JC Utrecht-AZ Den Haag-FC Groningen ix-Haarlem tuna S-PEC Zwolle endam-Willem II y-Feyenoord ste divisie |gen Wageningen-Excelsior Graafschap-SC Cambuur mond Sport-SVV dhoven-Vitesse Heracles-RBC '-SC Veendam men-Telstar :-Go Ahead Eagles 2 JDAAG J Ierland 1, 16.23 uur: NCRV 1! oorvoetbaltoernooi, 2 derland 2, 19.25 uur: Veronica )rt, Igiö Nederlands 1, 00.30 uur: 2 5rt op zaterdag. I italand 1, 18.00 uur: Sport- tsland 2,13.00 uur: Tennis uit I mburg. italand 2, 21.55 uur: Das ak- lle Sport-Studio. itsland 3, 19.30 uur: Sport im II sten. C 1, 12.00 uur: Snooker. C 1, 13.30 uur: Grandstand. C 2, 17.30, 20.30 en 22.35 uur: Ifjoker. Channel, 16.30 uur: Motor- •t. Channel, 21.20 uur: Worste- Channel, 22.20 uur Trans- Jd Sport. >er Channel, 15.30 uur: Su- Sport. wr Channel, 16.30 uur: Bas- bal. >er Channel, 20.30 uur: Wor- RGEN Jerland 3, 19.00 uur: Studio >rt. giö Nederlands 1, 20.05 uur: irtweekend. gië Nederlands 2, 14.15 uur: gië Frans, 18.30 uur: Sport. 5, 16.30 uur: Sport. (aland 1, 17.10 uur: Sport- tsland 2, 13.15 uun Tennis nburg. Island 3, 19.30 uur: Sport im sten. 2, 15.00 uur: Sunday grand- id t 2, 23.20 uur: Snooker. C 2, 01.00 uur: Autosport: GP Marino. Channel, 14.00 uur: Trans- Id Sport. ier Channel, 15.00 en 17.30 Snooker. cDona rs in M de züi st van vesti[ straat t. De 2 roe f)ERSTIPS HAAG De draverijen banen van Hilversum, ïingen en Duindigt vragen ;omende dagen de aan- ps luiden: 2 sum zaterdag 12.30 uur. It rs. Cassanöva Boy, Carin Mar- 15 met Hanover (5-10-8). 4irs: Camie! Kes, Ciska Crown, Woldberg (5-1-9). rs: Andre Hazes. Ace Regina. Neyenrode (8-9-10). Californian Boy. Camil Bui- Benker (5-6-8). 91 ?rs: Annebell Hanover, Crebas nton Geesink (3-7-1). jers: Balequina K, Yellow i, Zelotte (5-8-9). ers: Bink Uithuizen, Zuvelus er, Anna Hanover (5-7-4). rs: Celerilas Medo, Carlos Net- ïsmos Greenacre (8-1-5). rs: Zie Die Detvile, Albatros O, r (9-2-1). oers: Wanda Pluto, Zvetlana 3rer, Yoboko du Bois (3-6-1). 3toers Alfa Nora, Alme de 3 prd, Wardy. ngen zaterdag 17.00 uur. Chiel Buitenzorg, Chalie izer Junge (6-8-7). Charlie Crown, Corry Bel- Imsterdam Haule (1-6-5). Chenk Hanover, Brown Bianka T (3-2-1). -s: Carola van Ranum, Abbado [o Helium (5-7-2). rs: Zelateur B, Beta Belwin, :t Guapa (7-9-4). rs: Angelique Grollou, Anton H?rg, Zeb David (7-2-1). ■s: Annigje S, Avanti S, Zylja •s: Vriend. Uno Skoatter, Uni- ver (7-3-6). •s: Wiske Toogwijk. Zita Mor- ijly Ashton (8-4-9). ligt zondag 13.00 uur. Clan Vrijenesse, Concórde, Baker (1-3-7). Jiers: Star Ride, Chip Card, idred (3-5-1). •rs: Alfons. Aty van de Lente, Boy (1-7-6). •rs: Boxberger Rapide, Water- lill. Boxberger Ceaser (2-5-1). •rs: Coy van de Lente, Corry ind, Cassius Clay (6-7-5). ;rs: Alysses V, Ascot K. Alexis K9-7-1). ers; Ajax Buitenzórg, Agatha j Albert Catharina (3-7-1). ers: Zisja M. Ygor Peterhof. Hollyrood 2-1-3). :rs: Oryx of Troy, Miss Facette, -eone 11-7-9). )ers: Jefs Comfort, Yke Baker, ro Last (7-5-4). oers: All Star Ashton. Amor Amazone Cede (2-8-7). tlden). van i klant Op cDoni te zul 9, brocfi n 145- irgettes bladsla lollo 'cl broke biedt miljoen voor lgische koersen «0 l'SSEL De Britse multi- ifnal Ladbroke heeft een uitgebracht op de PMU, lirganisatie die alle wedden- ial ppen op de Belgische ,ll|den koersen in handen Ladbroke wil 12 miljard k (ruim 600 miljoen gul- betalen. Het bestuur van >PfMU (Paris Mutuelles Uni- moet zondag beslissen. De èn wedden jaarlijks voor niljard frank (237 miljoen ■o en) op de paardenkoersen. Leider Cubino brengt massa-hysterie teweeg BEJAR Laudelino Cubino bracht gisteren een massa-hysterie teweeg. De jonge Spaanse coureur reed in de gele trui van de Vuelta zijn geboorte- en woonplaats Bejar binnen. Tienduizenden plaatsge noten juichten hem hartstochtelijk toe. Ze hadden nauwelijks oog voor Francisco Navarro, die vijf minuten eerder een solo van 216 kilometer met zijn eerste overwinning bij de profs bekroonde. De vier Nederlanders bleven een dag na de etappeze ge van Matthieu Hermans buiten beeld. Luc Suy kerbuyk finishte in het eerste peloton. Beuker en Nijboer hielpen Hermans zo fris mogelijk over de bergjes heen. Dat kostte een kwartiertje achter stand. De Belg Ludwig Wijnants liep bij een valpartij een dubbele elleboogbreuk op, wist de rit naar Bejar nog wel te beëindigden, maar besloot daarna tot opgave. Bart Looije (HGC) naar Jong Oranje DEN HAAG Egon Jesse heeft bij de voorlopige se lectie van het Nederlandse herenhockeyteam de plaats van derde doelman ingeno men van Bart Looije. Jesse (23), keeper van Amster dam, maakte begin vorig jaar deel uit van Oranje tij dens een internationaal toernooi in New Delhi. Looije (HGC) is overgehe veld naar de ploeg van Jong Oranje, dat al enkele weken Richard Lemaire (HDM) wegens een meniscus-ope ratie moet missen. COVS DAAGT KNVB DEN HAAG De Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters (COVS) heeft de KNVB in kort geding voor de rechtbank in Utrecht gedaagd. Inzet van het geding, dat op 20 mei dient, is dat de KNVB eenzij dig de werkovereenkomst met de COVS heeft opgezegd. De overeenkomst liep al ruim dertig jaar. In 1956 werden afspraken gemaakt, die de scheidsrechtersorganisatie onder meer een kwaliteitszetel garandeer den in de scheidsrechterscommissies be taald- en amateurvoetbal. De overeenkomst werd in 1972 bevestigd. De KNVB heeft onlangs besloten de twee scheidsrechterscommissies samen te voegen en geen zetel meer vrij te houden voor de belangenorganisatie. De COVS vindt het niet aanvaardbaar dat de KNVB, zonder overleg, de COVS zijn zetel ontneemt en heeft daarom de zaak aan de rechter voor- Roy Heiner de morele winnaar HYERES Roy Heiner heeft als morele winnaar de olympische zeilweek van Hyères afgesloten. De vice-wereldkampioen in de Finnjollen-klasse eindigde in de laatste van de zeven races op de Middellandse Zee voor de kust van het Franse Hyères als vijfde en werd in het eindrangschikking als tiende geklasseerd. Heiner had zonder de omstreden diskwalificatie wegens „pompen" in de derde race echter met 24 punten verschil de regatta gewonnen. Zelfs toen de Nederlandse ploegleiding met liefst tien tegen-getui- gen kwam aanzetten, hield de Franse jury voet bij stuk. Heiner, tweede in de omstreden derde wedstrijd, en met hem drie andere topzeilers kregen geen kans op beroep. In de eindklassementen voldeden de broers Kouwenhoven, het 470-dameskoppel Vegter- Bultman, de Tornado-zeilers Cees en Willy van Bladel, plankzei ler Verschoor en Finn-kopman Heiner aan de limiet van het Ne derlands Olympisch Comité voor de Zomerspelen: een plaats bij de eerste acht landen. Heiner en Vegter hoefden in Hyères slechts vormbehoud te tonen. In de 470-klasse wonnen de Haagse broers Mark en Robert Drontmann de laatste van zes races en werden aldus in het eindklassement 27e. BEJAR Ze horen bij elkaar als Suske en Wis ke. Als een linker- en een rechterschoen. Ze heten Matthieu Hermans en Erwin Nijboer. Een bijzonder stel in het pe loton. Onafscheidelijk, als waren ze aan elkaar geklit met twee-conti- nentenlijm. Waar Her mans gaat, gaat Nijboer. Waar Nijboer staat, staat Hermans. Kameraden door dik en dun, twee handen op één buik. De één kan niet zonder de ander, de ander kan niet zon der de één. Hermans vertaal de het onlangs zo: „Als ik win, wint Erwin ook". Nij boer: „Ik verdien mee, we hebben goede afspraken ge maakt. Ik ben de knecht van Matthieu, zoals Cees Priem de knecht was van Jan Raas. En dat wordt gewaardeerd. In Spanje gaat Matthieu bij voorbeeld niet alleen op de foto, ik moet er bij. Zo hou je publiciteit, blijft je naam be^ kend. Ja, af en toe zou ik de situatie graag wel eens an dersom zien, maar ik kan nu eenmaal niet sprinten. Ik klap in de laatste kilometers helemaal dicht. Echt, ik ben al lang tevreden zo. Ik ben weliswaar één van de velen, maar daar zit ik niet mee. Ik denk aan mijn eigen kostje en dat ziet er nu goed uit. In het begin noemden ze ons aanhangertjes en lachten ze ons uit. Zo van: daar heb je hen ook weer. Maar nu heb ben we respect afgedwon gen". De combinatie werd jaren gelden geboren. Toen, in zijn eerste jaar als nieuweling, leerde Erwin Nijboer Albert Stofberg kennen de man die later zijn manager en ver trouwensman zou worden. „Stofberg trainde toen Matt hieu. Vandaar dat ik met hem in aanraking ben geko men. Ik trainde geregeld met hen, bleef wel eens in Heere- waarde slapen en we werden kameraden. Matthieu betaal de nog mijn eerste proflicen tie, dat was toch een bedrag van acht-, negenhonderd gul den. Door Stofberg ben ik vervolgens beroepsrenner ge worden. Hij verzorgt alles. Zo heeft hij me onlangs nog ge holpen met het kopen van een huis in Spanje. Ik hoef me nergens om te bekomme ren. Heb geen zorgen over rekeningen en zo aan mijn hoofd. Ik hoef alleen maar de trappers rond te draaien, echt ideaal. Hoeveel coureurs gaan er niet aan onderdoor als ze allerlei zorgen hebben. Ze kopen een huis, hebben schulden, de vrouw begint te klagen. Dat werkt allemaal in de koers door. Mijn vrien din staat gelukkig helemaal achter me. Bovendien is het mijn werk, hè". Beter Werk dat hem steeds beter afgaat. De wielrenner uit De nekamp maakte in het voor seizoen een goede indruk, won met Hermans elf keer en zag een eigen triomf in dê Ronde van Valencia zes kilo meter voor de finish teniet gedaan. Een solo van 140 ki lometer was voor niets ge weest. Nijboer: „Ik rijd tien keer beter dan vorig jaar om streeks deze tijd. Toen ging het bepaald niet denderend. Ik had daarvoor in de winter veel gecrosst. Alle Superpres tige-wedstrijden, vaak op hard bevroren terrein. Dat is me slecht bekomen. Ik was geestelijk opgebrand voor het wegseizoen goed en wel be gonnen was". Vandaar dat in de afgelopen winter het programma dras tisch gewijzigd werd. Stof berg zei dat het anders moest, dus ging het anders. Nijboer ging in „winterslaap" en dankt vooral daaraan zijn goede voorjaarsvorm. „Na het wegseizoen ben ik drie weken naar Gran Canaria gegaan en heb helemaal niets gedaan. Vervolgens heb ik lekker twee weken thuis ge zeten. Daarna zijn we pas weer in training gegaan. Een hoogtestage van drie weken in de Pyreneeën en verder lekker rustig met een klein verzetje rondgereden. Daar door oen ik nu ontspannen aan het seizoen begonnen, ik voel me veel beter". Gevolg is wel dat hij zijn as piraties heeft moeten bijstel len. Een tweede plaats bij het wereldkampioenschap voor junioren in 1982 onderstreep ten dat er in hem een meer dan gemiddelde veldrijder stak. „In mijn juiorentijd kon ik altijd voluit trainen. Ging met plezier uren door het maisland rijden. De laatste tijd had ik na een half uur al geen zin meer. Ik kon het niet meer opbrengen om drie, vier uur in de modder te gaan trainen. Bovendien ben ik groter geworden. Ik ben nu 1,91 meter lang en 84 kilogram zwaar en dat is voor een veldrijder tamelijk veel. In mijn juniorentijd woog ik bijvoorbeeld maar 78 kilo. Soms denk ik wel eens dat ik toch nog ver moet kunnen komen als ik 's mor gen en 's middags ga trainen. Bovendien zijn mensen als Van der Poel, Richard en La- vainne wegrenners die in het veld ook goéd kunnen mee komen. Dat zet me wel eens aan het denken". Vooralsnog gaat Nijboer's grootste aandacht echter uit naar het gebeuren op het as falt. Waarbij de grootste zorg Matthieu Hermans geldt, want diens honger naar over winningen is nog allerminst gestild zoals donderdag bleek in de Ronde van Spanje. „In eerste instantie moeten we natuurlijk zorgen dat Matt hieu zo veel mogelijk wed strijden wint. Daarnaast wil ik zelf wel eens een goede uitslag rijden. Als ik met een lange ontsnapping mee kan, ben ik weg. Bovendien wil ik proberen me in de tijdritten wat meer van voren te laten zien. Ik ben vroeger altijd een goede tijdrijder geweest, maar die specialiteit is de laatste jaren wat vervlakt. Onlangs in de Ronde van Va lencia werd ik elfde, daaruit leid ik af dat er meer in moet zitten". Erwin Nijboer, de trouwe knecht van Matthieu Hermans, ook in de huidige Vuelta. FOTO: DIJKSTRA Daarin wordt Nijboer ge sterkt door het feit dat hij door de lengte toename licha melijk sterker is geworden. „Daarnaast ben ik nu veel rustiger. Ik kan nog steeds niet stilzitten, ben in mijn vrije tijd altijd in de tuin of in de schuur te vinden. Maar vroeger liep ik mezelf wel eens voorbij. Nu laat ik alles maar op me afkomen. Laat bepaalde zaken gewoon wachten als het me beter uit komt. Ik ben nu vertrouwd geraakt met het levensritme en de andere wereld waarin ik terecht ben gekomen". Waarna hij verhaalt van een goede vriend, die hem op alle reizen vergezelt. Een val helm. Het liefst geschilderd in vrolijke kleuren, een vei lig gevoel. Sinds Nijboer vo rig jaar in de Tour de France in een donkere tunnel ten val kwam en bij hem even het licht uitging, zijn hij en de helm onafscheidelijk. „Ik had een snee van zes centi meter in mijn hoofd. Als die een centimeter lager was ge weest, had ik hier waar schijnlijk niet meer gezeten. Dat heeft me aan het denken gezet, want ik droeg destijds geen valhelm. De wegen worden slechter, vluchtheu vels staan er nog steeds. Je mag onderhand wel een le vensverzekering afsluiten". „Natuurlijk, in iedere sport schuilt wel gevaar. Als je je te druk maakt bij het biljar ten kun je een hartaanval krijgen. Maar je kunt probe ren het risico zoveel mogelijk te beperken. Ik zoek het ge vaar overigens toch niet meer op. Wanneer er ge sprint dient te worden, zal Nijboer zich niet al te zeer roeren. Toen ik negentien jaar was, sprintte ik eens sa men met Erwin Kistemaker. Op een gegeven moment sloegen we allebei tegen de grond. Hoe het komt weet ik nu nog niet. Kistemaker had een scheurtje in de schedel en ik een hersenschudding en de armen en benen kapot. Sindsdien sprint ik niet meer serieus mee. Al die cowboys met hun handje hier en hun duwtje daar, laat ze maar mooi. Als er in de laatste ki lometers gedrukt moet worden, trek ik mij wel te rug". Manipulatie bij WK turnen in Rotterdam LOS ANGELES Tijdens de wereldtitelstrijd turnen van vorig jaar in Rotterdam zou met de jury-cijfers gemanipu leerd zijn. Dat heeft de voor malige Amerikaanse bonds- trainer bij de dames, Greg Marsden, in een gisteren ver schenen interview met de Los Angeles Times beweerd. Vol gens Marsden bestond er een akkoord met de Roemeense trainer 'Adrian Goreac. Beide heren hadden een wensenlijs- tje opgesteld van cijfers, die de turnsters uit beide kampen zouden moeten krijgen. Mars den zegt dat die cijfers vervol gens circuleerden onder de of ficials. In een eerste reactie hebben de twee Amerikaanse juryleden van Rotterdam ont kend iets „geregeld" te hebben met de cijfers. Ook de Ameri kaanse Turn Federatie, bij monde van directeur Mike Jacki, nam stelling tegen de beweringen van Marsden. De ex-bondscoach verklaarde tot zijn ontboezemingen te zijn ge komen om de aandacht te ves tigen op de zijns inziens vaak voorkomende afspraken tus sen de juryleden. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft besloten Silvio Diliberto (Roda JC) als nog en wel voor vier wedstrij den te schorsen. Op grond van verklaringen van de grens rechter en twee waarnemers werd Diliberto aangepakt voor de schop waarmee hij op 17 april in de thuiswedstrijd te gen PSV Eric Viscaal op de tartanbaan deed belanden. Di liberto kreeg voor die actie de gele kaart van scheidsrechter Reygwart. De tuchtcommissie vond het noodzakelijk de overtreding aan een nader on derzoek te onderleggen. Volgens secretaris Jo de Min hebben video-beelden geen enkele rol gespeeld in de aan pak van de tuchtcommissie be taald voetbal, onder Voorzit- terschap van mr. Van Oost veen. De straf van vier bin dende wedstrijden, waardoor Diliberto onder meer de be kerfinale tegen hetzelfde PSV (op donderdagavond 15 mei, Hemelvaartsweg, in Tilburg) mist, geeft aan dat de overtre ding rijp was voor rood. De be schuldiging aan het adres van de ex-Spartaan was „ernstig gemeen spel, bestaande uit het met gestrekt been inkomen op een tegenspeler, waarbij deze werd geraakt". Diliberto, die ook nog 250 gul den boete kreeg, gaf vorige week te kennen zich slachtof fer te voelen van de drukte die is ontstaan over de uitspra ken van Ronald Koeman over bewust gemeen spel in de voetbalsport. De tuchtcommissie legde ook de trainer van FC Utrecht, Han Berger, een onvoorwaar delijke straf voor vier wed strijden op. Berger haalde bij de wedstrijd FC Utrecht-PEC Zwolle zijn spelers van het veld na een incident rond de zwaar gewonde Kevin Young, die rood kreeg. De Utrechtse coach kreeg bovendien 1000 gulden boete. De tuchtcommissie schorst ook nog vijf spelers op grond van een surplus aan waarschuwin gen, telkens voor één wed strijd: Paymans (NEC), Ba- rendse (Feyenoord), Poell (SC Heracles), Bijl (SC Heeren veen) en Remco Boere (FC Den Haag). VVV heeft een vervanger voor de naar PSV vertrokken Stan Valckx gecontracteerd. De Venlose club kwam giste ren tot overeenstemming met Gerrie Slagboom, de 23-jarige aanvallende middenvelder van het naar de eerste divisie fedegradeerde DS '79. Slag oom, dit seizoen de Dordtse topscorer met dertien treffers, tekende voor twee jaar. Vitesse Vitesse speelt haar laatste twee competitiewedstrijden op de zaterdagen 7 en 14 mei tegen respectievelijk SC Heracles en Emmen op het veld van ama teurclub Rheden om het eigen veld rust te gunnen. Vredeskoers PARIJS De Vredeskoers van volgend jaar krijgt een spectaculair routeschema. De start wordt gegeven op 7 mei in Parijs, de finish ligt achttien etappes later in Moskou. De belangrijkste etappewedstrijd wordt voor deze gelegenheid ook open gesteld voor profs. De ritten voeren door Frank rijk, West-Duitsland, Tsjecho- slowakije, de DDR, Polen en de Sovjetunie. Parijs-Moskou wordt 3000 kilometer lang. Er worden 23 ploegen van zeven renners toegelaten. Aanleiding tot de koers dwars door Euro pa is de viering van de 200e verjaardag van de Franse re volutie. De contracten voor Parijs-Moskou werden giste ren in Parijs getekend. NIJMEGEN RKC, reeds verzekerd van de titel in de eerste divisie, won gisteravond de uitwedstrijd tegen NEC met 3-0. Het duel telde voor de strijd om de vierde periodeti- tel. Voor NEC, dat uitzicht had leider Telstar te achterhalen, betekende dit een dure neder laag. De karakteristiek van het duel: NEC-RKC 0-3 (0-1): 20. Brands 0-1, 61. Van de Wiel 0- 2, 82. Van de Wiel (strafschop) 0-3. Scheidsrechter: Egbertzen. Toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Bosz (RKC). Stand SC Veendam MW De Graafschap NEC Eindhoven RBC SC Cambuur Excelsior Go Ahead Eagles SC Heerenveen Telstar Wageningen SW NAC Helmond Sport Emmen SC Heracles 2 2 62 99-28 11 4 45 57-34 9 6 43 60-30 12 6 40 50-35 6 11 38 63-47 11 9 35 52-42 11 10 33 46-48 11 11 33 52-50 9 12 31 37-38 11 11 31 44-45 7 13 31 49-63 6 15 30 50-49 5 15 29 51-63 8 14 28 43-53 6 16 26 48-61 5 18 23 40-59 14 15 22 30-50 11 16 21 28-48 5 23 13 27-83 Telstat 7 5 1 1 11 20-8 6 5 0 1 10 14-9 5 4 1 0 9 11-3 Excelsior 6 4 1 1 9 7-2 SC Veendam 6 3 2 1 8 11-6 SC Cambuur 6 3 2 1 8 8-4 Go Ahead Eagles 6 3 2 1 8 8-4 NEC 6 3 2 1 8 7-5 RKC, SC Veendam en Vitesse zijn periodekampioen Spelers UVS en Noord wijk moeten auto's inleveren ZEIST De eerste-elftalspe- lers van de amateurclubs UVS en Noordwijk moeten hun au to's inleveren. Dit als gevolg van de uitspraak van de com missie van beroep van de KNVB, die oordeelde dat bei de clubs hebben gehandeld in strijd met de amateurbepalin gen, toen ze spelers auto's in bruikleen afstonden voor een lager tarief dan te doen ge bruikelijk is. De commissie van beroep verklaarde spelers,*' trainers, begeleiders en ver zorgers van Noordwijk schul dig, maar legde hen geen straf op. De betrokken bestuursle den kregen wegens laakbaar gedrag een voorwaardelijke schorsing opgelegd van drie maanden met een proeftijd, die eindigt op 15 februari 1990. De straf aan de vereniging Noordwijk van 1000 gulden werd omgezet in een voor waardelijke geldboete van 1000 gulden. Dit ook met een proeftijd die eindigt op 15 fe bruari 1990. UVS kreeg een zelfde straf opgelegd. De be stuursleden kregen een voor waardelijke schorsing van drie maanden en de vereniging een voorwaardelijke boete van 1000 gulden. De straf voor de spelers van UVS blijft gehand haafd. De Leidse voetballers, die eerder van de tuchtcom missie van een voorwaardelij ke straf kregen opgelegd van een jaar, trokken het beroep namelijk in. Sportwereld Basketbal De Nederlandse damesploeg verloor in Jicin een oefeninterland tegen Tsjechoslowakije met 68-55. Anette Keur werd topscorer met twaalf punten, Anita Blangé zorgde voor elf punten. Tennis John McEnroe won tijdens een demonstratietoer- nooi in Atlanta met gemak van Stefan Edberg: 6-1, 6-4. Jimmy Connors versloeg met 6-4, 6-1 Slobodan Zivojinovic. BILJARTEN NK ankerkader 47/2 in Uitgeest 3e ronde: Van der Stappen-Maars man 350-252/6; Burgman-Van de Berg 350-124/3; Koorevaar-Vet 350- 184/3; Lemmens-Adrichem 350-274/ 8. 4e ronde: Maarsman-Adrichem 350-249/8; Vet-Van de Berg 150-134/ PAARDESPORT Koersen Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Captain Eden (J. Wagenaar) 2.56.3 - 1.24.0, 2. Cunerus Hanover, 3. Carina Hanover. Toto winnend 26.20 plaats 9.90 5.20 6.20 koppel 1458.70 trio 11967.90. Niet gestart: Brenda. Tweede koers, 2100 m: 1. Cruisa Missile (A. Loman) 2.50.6 - 1.21.2, 2. Boy de Bloomerd, 3. Blitsie M. Toto winnend 5.30 plaats 2 00 1.80 1.90 koppel 14.00 trio 395.10. Niet gestart Budget Guapa. Derde koers, 2100 m: 1. Atfco Fortu- na (R. Pools) 2.49.3 - 1.20.6, 2. Cap tain Morgan, 3. Ben Bloemlust. Toto winnend 7.90 plaats 2.00 1.50 4.80 koppel 5.10 trio 183.00. Niet gestart Zivago Star en Boeda Buitenzorg. Vierde koers, 2600 m: 1. Alain B. (A. van Schie) 3.32.4 - 1.21.7, 2. Zuidster Voorne, 3. Bennie Confianza. Toto winnend 1.90 plaats 1.50 1.30 koppel 5.80 trio 13.20. Vijfde koers, 1609 m: 1. Bonnamore (J. Hennink) 2.12.0 - 1.22.0, 2. Baukje Hanover, 3. Bernice. Toto winnend 25.40 plaats 8.90 2.40 4.00 koppel 124.80 trio 4146.60. Zesde koers, 2100 m: 1. Super Explo sive (A. Groot) 2.48.1 - 1.20.0, 2. Yu kon Cede, 3. Ydra P. Toto winnend 1.30 plaats 1.40 4.70 2.30 koppel 25.50 trio 96.70. TENNIS Open Westduitse kampioenschap pen in Hamburg Herenenkelspel, kwartfinales: Bec ker (Wdl)-Perez Roldan (Arg) 6-1, 6-3; Arrese (Spa)-Vilas (Arg) 6-4, 6-4; Le- conte (Fra)-Nyström (Zwe) 6-4, 6-2; K. Carlsson (Zwe)-Mezzadri (Zwl) 6-0, 6- 3. Toernooi in Tokyo Damesenkelspel, kwartfinales: Shri- ver (Vst)-Harper (Vst) 6-1, 7-5; Savts- jenko (Sov)-Zvereva (Sov) 7-6, 7-5; Sukova (Tsj)-lnoue (Jap) 6-4, 7-5; M. Malejeva (Bul)-Minter (Aus) 6-4, 6-2. WIELRENNEN Ronde van Spanje 5e etappe: 1. Navarro (Spa) 234 km in 6.13.13, 2. Cerin (Joe) op 4.23, 3. Ocana (Spa), 4. Ramirez (Col), 5. Kelly (Ier) op 4.47, 6. Da Silva (Por), 7. Chl- apucci (ita), 8. Dominguez (Spa), 9. Cubino (Spa). 10. Mujika (Spa), 11. Van Brabant (Bel), 12. Gaston (Spa), 13. Pino (Spa), 14. Fuerte (Spa), 15. Schepers (Bel), 16. Lejarreta (Spa), 17. Aja (Spa), 18. Dietzen (Wdl), 19. Echave (Spa), 20. Ruiz-Cabestany (Spa), 86. Suykerbuyk (Ned), 164. Hermans (Ned) op 13.55, 168. Beuker (Ned), 175. Nijboer (Ned). Algemeen klassement: 1. Cubino 18.15.07, 2. Dietzen op 1.38, 3. Pino, 4. Mujika op 1.50, 5. J. Gorospe (Spa) op 2.12, 6. Aja op 2.14, 7. Kelly op 2.15, 8. Gaston op 2.19, 9. J. Pedersen (Den) op 2.32, 10. Fuerte op 2.23, 11. Blan- co-Villar (Spa) op 2.27, 12. Lejarreta, 13. Millar (Gbr) op 2.32, 14. Cordoba (Spa) op 2.42, 15. Arroyo (Spa) op 2.48, 71. Suykerbuyk op 7.01, 146. Beuker op 21.49, 165. Hermans op 33.08, 166. Nijboer op 33.39. kobs (Ned) op 0.08, 3. Van Kelrsbulck (Bel), 9. Cornelisse (Ned) op 0.42, 10. Van Loon (Ned), 17. Van Passel (Ned), 20. Bol (Ned), 23. Hanegraat (Ned) op 3.10, 25. Schalkers (Ned), 26. Poels (Ned), 29. Wieme (Ned). ZEILEN Olympische week in Hyères (Fra) 470-heren, 7e race 1 Drontmann/ Drontmann (Ned), 2. Peponnet (Fra), 3. Shadden (Vst). 8. Kouwenhoven/ Kouwenhoven (Ned), 17. Stavenulter- Kramer (Ned). Eindstand: 1. Brenac (Fra) 70.7, 2. Shadden 85.7, 3. Von Koskull (Fin) 89.4, 9. Kouwenhoven 132.7 (8e land), 27. Drontmann 201, 31. Duetz/Bos (Ned) 209, 33. Stave- nuiter.224. 470-dames, 7e race: 1. Steenhuls/De Blocq van Kuffeler (Ned), 2. Söder- ström (Zwe). 3. Zabell (Spa), 6. Veg- ter/Bultman (Ned), 23. Kramer/Stave- nuiter (Ned). Eindstand: 1. Lebrun (Fra) 45.0, 2. Söderström 75.7, 3. Foster (Gbr) 86.7, 6. Vegter 102.4, 16. Kramer 145, 28. Steenhuis 192. Tornado, 7e race: 1. Faou (Fra), 2. Zuccoli (Ita), 3. Spengler (Wdl). 18. Van Ek/Lambriex (Ned), 22. Van Bla- del/Van Bladel (Ned). Eindstand: 1. Hagara (Oos) 67.7, 2. Petschei (Oos) 68, 3. Zuccoli 74, 9. Van Bladel 94,7, 17. Van Ek 117.0. Flying Dutchman, 7e race: 1. Borodl- nov (Sov), 2. Berger (Fra), 3. Celon (Ita), .17. Koning/Schelling (Ned). Eindstand: 1. Celon 25.1, 2. Doreste (Spa) 64.4, 3. Borodinov 72.4, 13. Ko ning 117.7. Finn, 7e race: 1. Khoperski (Sov), 2. Passonl (Ita), 3. Vilby (Den), 5, Heiner (Ned), 11. Zlelhuls (Ned). Eindstand: 1. Spitzhauer (Oos) 98, 2. Andersson (Can) 111, 3. Tavinor (Gbr) 114.7, 10. Heiner 146.0. Plsnkzeilen, divisie 2, 6e race: 1. Inl- esta (Spa), 2. Quintin (Fra), 3. Ver schoor (Ned), 23. Tellier (Ned), 33. Reintsema (Ned) Eindstand: 1 Nagy (Fra) 8.0, 2. Quintin 39.7, 3. Bahmann (Wdl) 45. 7 Verschoor 80.7, 23. Tel lier 154, 43. Reintsema 206. prinses 65-70,

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9