Engeland en Frankrijk gokken op routiniers TELEVISIE-PROGRAMMA'S' £cidoc Sou/tont •Maandag ZATERDAG 30 APRIL 1988 PAGINA 7.1 wil7. KRO/RKK 1.00-11.55 Omroepparochie, eucharistieviering. NOS 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.30 H De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Alleen Monaen ik. 16.55 Van arbeidersvrouwen en vrouwenarbeid, docu mentaire over de geschie denis van de Vrouwen bond. NOS .30 Journaal. VARA 17.35 Nederland-Museumland. Vanmiddag staan de mu sea in Noord-Holland cen traal. Presentatie: Hanne- ke Kappen en Dieuwertje Blok. 18.01 VAR A's kindermenu, te kenfilms. 1. Zoobilee Zoo. Afl.: Een gemene heks! 2. De avonturen van Teddy Ruxpin. Afl.: Elfjes en bos- nimfen. 3. De Smurfen. Afl.: Een circus voor baby smurf (1). NOS 19.00 Journaal. VARA 19.05 Èl Flying doctors, Austra lische doktersserie. Afl.: De lifster. De tijd, dat dok ter Standish zijn patiënten nogal afstandelijk behan delde, is reeds lang voorbij en de lifster, die volkomen in de war het dorp binnen wandelt krijgt dan ook al zijn aandacht. Heel Coo per's Crossing kijkt toe en vraagt zich af of dat in dit geval wel zo verstandig is. 19.52 Goed onderdak. Afsluiting in De Doelen te Rotterdam van de aktie van Het Comi té „Vrienden van de Paas- heuvel". Met optredens van o.a. Karin Bloemen, Brigitte Kaandorp, Robert Longe.a. 20.42 Sonja op zondag. Praat programma met Sonja Ba rend, vanuit de Brakke Grond in Amsterdam. 21.32 m Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Stan blijft eten. 21.57 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. 22-27 Levens en liefdes van een duivelin (The lifes and lo ves of a she devil, slot), vierdelige Engelse tv-serie naar het boek van Fay Weldon over ontrouw en wraak. NOS 123.28 Journaal. Nederland 2 VPRO 9.00 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie. 9.25 Buurman Buurman, ani matiefilm. 09.35 De vlaai, animatiefilm. 09.50 Achterwerk in de kast, kinderprogramma. 10.05 Van heinde en ver, inter nationale serie over het le ven van kinderen in verre landen. 10.35-11.00 Theo Thea in de gloria, programma van Ar jan Ederveen en Tosca Ni- terink. NOS 13.00 Nieuws voor doven. VPRO 19.00 La linea, tekenfilmserie. 19.04 EThe untouchables, tv- serie met Robert Stack in de hoofdrol. Eliot Ness probeert bewijsmateriaal te vergaren tegen een ben de die betrokken is bij het stelen van narcotica uit ziekenhuizen. 19.52 Jazz Shorts. VPRO 20.10 Van Kooten en de Bie, sa tirisch programma met o.a. beelden van de Mas terclass, die de wereldbe roemde tenor Jürgen Baumwohl onlangs in Ne derland gaf. 21.02 Lotgevallen II: Het fami lieraadsel, film van Cherry Duyns. In 1924 vertrokken Dirk Schemerhorn en zijn echtgenote Frans Mus naar Siberië om een bij drage te leveren aan de opbouw van de Sovjet- Unie. Zij werden echter beide slachtoffer van het stalinisme. Ruim een halve eeuw na hun laatste le vensteken reisden hun Ne derlandse nichten en ne ven naar de Sovjet-Unie om kennis te maken met hun Russische verwanten en in de hoop het familie raadsel opgehelderd te krijgen. 22.12 Safari d'Electrique, ab surdistische sketches. 22.35 Atlantis, kunstmagazine 23.26 De Garry Shandling Show, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Nancy lijdt aan geheugenverlies. NOS 23.53 Journaal. tv-film 'The Shadow Riders'. RTBF 1 om 21.30 uur. FOTO: PR in BBS 10.30 11.00 dser| 12.45- lisda 114.30 115.00 Met Rol en 3 16 ima 17,00 Granen, vierdelige reeks. Afl. 1: Opnieuw beslissend voor de toekomst. De zevende dag, nieuwsmaga- zine. Presentatie: Etienne van den Bergh. 13.20 Sunday proms. Symfo nie in C gr.t., van Blzet, uitge voerd door het BRT Filharmo nisch Orkest o.l.v. Fernand Terby (herh.). Bedrijfanalyse. Afl.: Succes in je eigen zaak (2). Presentatie: Viona Westra. Gabrielle en het computer- mannetje (Gabrielie and Mr. Doodleman), Britse jeugdfilm van Francis Essex. Met Pru dence Oliver, Matthew Kelly en Eric Sykes. Krokant, culinaire reeks. The ma: kip. Presentatie: Nest Mer- tens (herh.). De jaren zestig: De lange hete zomer (The long hot summer), Amerikaanse tv-serie met Ed O'Brien, Nancy Malone, Roy Thlnnes e.a. Afl. 8: Het doof stomme meisje. Nieuws in teletekst. Tik Tak, animatieserie (herh). Plons. Afl.: Plons en moeder kip (herh.). Er was een keer..., korte ver haaltjes, verteld door Jef Burm. Afl.: De turnlerares. Van Pool tot Evenaar, toeristi sche quiz. Thema: Columbia. Presentatie: Paul Ghijsels. Mededelingen en program- ma-overzicht. Nieuws. Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Tweewielers denken 2x4. Sportweekend. Made in Vlaanderen: Het be geren,. tv-spel naar de roman van Piet van Aken. Met Jo de Meyere, llle Geldhof, Oswald Versijp e.a. Regie: Jan Keja. Eind vorige eeuw in de Rupel- streek. Boer Balten speelt de baas over zijn broers op de boerderij. Bovendien heeft Bal ten zijn zin gezet op de sensu ele Maria, de vrouw van zijn broer Tonne. In de buurt heb ben de mensen andere zaken aan het hoofd. De arbeiders willen een bond oprichten, het geen niet zonder geweld ver- De rode draad. Een vergelij king tussen mei '68 en mei '88. Welke zijn de idealen van de jeugd in brt 2 14.15-18.00 Stadion, sportmagazine met o.a. autosport (Grote Prijs van San Marino voor formule I vanuit Imola). Landbouwinformatie. Politieke uitzending. Eucharistieviering. Faire Ie point. Actualité8 la Una. Journaal. Jeunes solistes. Presentatie: Georges Dumortler. 3e Kwart finales. Variétés la Une (herh.). Rebecca (4), Engelse tv-serie naar de roman van Daphne du Maurler. Met Jeremy Brett, Joanna David, Anna Massey e.a. Aansl.: Monsieur Grand Homme, tekenfilm. Visa pour Ie monde, docu mentaireserie over het onder wijs In verschillende delen van de wereld. Afl.: Schotland. Cinéma la Une. Les chevaux du Soleil (slot), tv-serie naar het werk van Ju les Roy. Afl.: Le paradis perdu (1961-62). Architectures sans architec- tes, documentaireserie. Afl.: Villers-le-Bouillet. Noubanimé, tekenfilms. Le week-end sportil. Quick et Flupke, tekenfilm. Journaal. Cinéma la Une. L'esprit de familie, spelpro- gramma met Vaya con Dios en Michel Fugain. Presentatie: Philippe Luthers. Poulet au vinaigre, Franse speelfilm uit 1985 van Claude Chabrol. Met Jean Poiret, Mi chel Bouquet, Stéphane Audren e.a. Boüquins, literair magazine. Presentatie: Jean-Marie Mersch. Laatste journaal. EB Ondertiteling via Teletekst ID Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending m Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst K2 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels nederland3 20.40 21.15 22.00 22.30 22.35 23.20 NOS Nieuws voor doven. FEDUCO Open Universiteit. NOS Weekjournaal. Het Capitool, discussie programma over de rol en positie van het konings huis in Nederland. Gasten o.a.: A. van Es (PSP), Harry Mulisch en W. Thomassen, oud-burgemeester van Rotterdam en lid PvdA. SOCUTERA Dat kan toch niet... dat mag toch niet, film van de Stichting Vluchteling. 13.55 Middagvoorstel ling: Mechaye Hametim (Die de doden doet herle ven), symfonisch werk van Noam Sheriff, uitgevoerd door het Israëlisch Filhar monisch Orkest o.l.v. Da vid Porcelijn m.m.v. NOS Groot Omroep Mannen koor, het Tölzer Knaben- chor, Joseph Malovani, te nor en Lieuwe Visser, bari ton. NOS Nieuws in teletekst. Programma-overzicht. Journaal. Sportuitslagen. Sesamstraat. TELEAC Pronto? Italiaans. [TiDe moestuin. Les 3. NOS Studio Sport. EDJournaalenweer. IKON Sjappoo (4), jongeren pra ten in Het Drieluik in Zaan dam over trends, tragiek en triomfen. NOS Panoramiek. Actualitei tenrubriek. HV Kwartslag: Tussen twee paradijzen. FEDUCO Werken aan werk. NOS Journaal. TELEAC Ni Hao? Cursus Chinees. NOS Nieuws voor doven. GERARD JOLING ZEVENDE DEELNEMER OP SONGFESTIVAL duitsland 1 10.30 Lander-Menschen-Abenteuer: Blumen, Tiero, Trauma. Film reportage over de Vogezen (1). 11.15 Matinee im Ersten: Zwischen Schloss en Spargel, muziek van de Schwetzlnger Festsple- len. 12.00 H Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochensple- gel. 13.10 Magazin der Woche, regionaal programma. 14.00 Diese Woche im ersten. 14.05 Besuch aus Lilliput, kinderse rie. Afl.: Sonate für sechs Füs- se. 14.30 EMadchen im Rampenlicht (Ziegfield girl), Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Robert Z. Leonard. Met o.a. James Stewart, Judy Garland en Hedy Lamarr. 16.40 ARD-Ratgeben Reise. 17.10 Sportschau: Grote Prijs van San Marino, WK voor Formule I Wagens en WK-wielrennen, Henninger-Turm. 18.40 CELindenstrasse, tv-serle. Afl.: Zitternde Hënde. 19.10 Weltspiegel, berichten van buitenlandse correspondenten. 19.53 Toespraak door de voorzitter van de Duitse vakbonden. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 HTagesschau. 20.15 [BTatort: Gebrochene Blüten, misdaadfilm van Martin Gles met o.a. Götz George, Eber- hard Feik en Renate Krössner. Schimanski en Thanner onder zoeken de moord op een eige naar van een dansschool. Alles duldt erop dat de dader een Thailander Is, maar voordat de politie hem kan arresteren pleegt de man zelfmoord. Schimanski volgt het spoor van een Internationale bende die handelt in vrouwen. 21.45 Kulturreportage. 'Das allmëh- llche Verschwinden des Arbel- ters: Die Welt der Arbeit im Film', vanuit de studio van en met Peter W. Jansen. 22.30 Tagesschau. 22.35 Brot, Israëlisch tv-spel van Ram Loevy met o.a. Rami Dan- non. Rivka Bachar en Moshe Ivgy. Shlomo werkt al 20 jaar In dezelfde broodbakkerij. Nu gaan de zaken slecht en het personeel wordt ontslagen zonder redelijke financiële te gemoetkoming. De altijd zo meegaande Shlomo gaat In hongerstaking en betrekt zijn hele familie in een bitter dra- 00.00 Suteika und die Derwische. Muziek en dans uit Turkije. 00.30 Tagesschau. 00.35 Nachtgedanken. duitsland 2 09.00 ID Programma-weekoverzicht. 09.30 Singen - und nicht verstum- men, protestantse kerkdienst. 10.15 Mosaik, gespreksprogramma over het thema vriendschap. 11.15 Zur Heimat erkor ich mir die Liebe, portret van de dichteres Maschka Kalèko (herh.). 12.00 ID Das Sonntagskonzert auf Tournee, volksmuziek uit Mos- bach. Presentatie: Elmar Gunsch. M.m.v. Jugendkapelle Mosbach, Rekkenze-Ensem- ble, Claus Frentzloff e.a. 12.45 Haute. DUBLIN Als het om kans berekening gaat, heeft Gerard Joling iets meer kans gekre- §en vanavond het Eurovisie ongfestival te winnen. Er zouden 22 landen meedoen, maar eentje heeft zich al te ruggetrokken: Cyprus. Dat be tekent niét dat de concurrentie ineens veel minder zou zijn. Cyprus heeft nog nooit hoge ogen gegooid in het festival. Gerard Joling heeft meer te duchten van routiniers als Scott Fitzgerald (Groot-Brit- tannië) en Gérard Lenorman (Frankrijk) of van het Duitse damesduo Maxi Chris Gar den, dat tot de kanshebbers wordt gerekend. Er zijn nog wat andere beken de festival-gezichten onder de deelnemers: Dora uit Portugal was er twee jaar geleden ook bij en Kirsten Siggaard en So- ren Bundgaard uit Denemar ken, doen al voor de derde keer mee. De laatste keer was 1984, toen ze zich presenteer den als het duo Hot Eyes. Ook achter de schermen veel Euro- visie-ervaring, met als koplo pers de liedjesschrijvers Bernd Meinunger en Ralph Siegel, die al ruim tien jaar betrokken zijn bij zo'n beetje alle Duitse inzendingen. Zevende Gerard Joling stond als achtste op de lijst, maar komt door het uitvallen van Cyprus nu als zevende uit. Het volledige deelnemersveld: IJsland: „Sókrates" door het duo Beathoven, bestaande uit Sfefén Hilmarsson (zang) en Sverrir Stormsker (piano). De laatste is in IJsland een be kend en populair artiest; hij schrijft veel liedjes en maakte als multi-instrumentalist vier solo-elpees. Zweden: „Stad i ljus" door Tommy Körberg, die in 1969 al zijn Eurovisiedebuut maak te. In de afgelopen jaren maakte hij naam met een rol in de West End-musical „Chess". Het liedje dat hij deze keer zingt is van de hand van Py Backman, in eigen land be kend als de Zweedse editie van Tina Turner en om haar uitgesproken politieke stelling- name. Het gaat over Sun City. Finland: „Nauravat silmSt muistetaan" door Boulevard. Dat is een zesmans popgroep, die vorig jaar al deel uitmaak te van de Finse delegatie in Brussel. Het lied is van de hand van Pepe en Kirsti Will- berg. Groot-Brittannië: „Go" door Scott Fitzgerald, in heel Euro 12.47 Sonntagsgesprëch. Gast: Georg Leber. Gastheer: Dieter Zimmer. 13.15 Die Sport-Reportage. Interna tionale Duitse Tenniskampi oenschappen voor heren: Fina le. Commentaar: Rainer Deike. 16.30 Heute. 16.35 Danke schön, nieuws over de actie Sorgenkind. 16.40 Wenn die Söhne mit dem Va- ter, tekenfilmserie. Afl.: Wer fürchtet slch vorm bösen Mann?. 17.00 Bei uns nebenan, tv-serie. Afl.: Cookie muss ins Krankenhaus. 17.25 Die sind ja selber schuld - sa gen die Leut, reportage over langdurig werklozen. 18.10 ML - Mona Lisa, het vrouwen journaal op zondagavond, met Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt. Parlementair nieuws. 19.30 40 Jahre Israël: Vater und Söhne, reportage t.g.v. het 40- jarig bestaan van de staat Is raël. 20.15 Waldhaus, Geschichten aus einem Landhotel, tv-serle met Heinz Moog, Maria Singer, Loni von Friedl e.a. 21.20 Einstweilen wird es Mittag, oder: Die Arbeitslosen von Marienthal, gedramatiseerde tv-film van Karjn Brandauer over de strijd van arbeiders in 1933 om hun fabriek in Ma rienthal open te houden. Met: Franziska Waiser, Nicolas Brie fer, Stefan Suske e.a. 22.55 Heute en Sport am Sonntag. 23.10 EDarling, Engelse speelfilm uit 1965 van. John Schleslnger. Met Julie Christie, Laurence Harvey, Dirk Bogarde e.a. 01.10 Heute. Gerard Joling hapt, in gezelschap van Scott Fitzgerald (r), In een verse haring en doen zo een poging hun kelen nog wat te smeren voor het Eurovisie Songfestival begint. FOTO: anp pa bekend van de superhit „If I Had Words" die hij samen met de Nederlandse Yvonne Keeley tien jaar geleden scoor de. In de tussenliggende jaren heeft de Schotse zanger meer zijn heil gezocht op het vaste land van Europa. Zijn liedje is geschreven door Julie Forsyth, dochter van entertainer Bruce. Deze ex-Guys 'n Dolls zingt met Fitzgerald mee. Turkije: „Sufi (Hey Ya Hey)" door Maznar Fuat Ozkan. Tur kije geeft de moed niet op, al bereikte het land vorig jaar een roemloze laatste plaats met nul punten, wat voor op gewonden politici aan het thuisfront reden was de diver se jury's in Europa te betichten van anti-Turkse agitatie. Spanje: „La chica que yo quie- ro" door de groep La Decada, een compositie van Francisco Dondiego en Enrique Peiro. Nederland: „Shangri-La" door Gerard Joling, een liedje van zijn eigen producer Peter de Wijn. Op de achtergrond zingen mee Lisa Boray, Jody Pijper, Steve Clisby, Omar Dupree en Kyle Boynton; het festivalorkest wordt gediri- feerd door Harry van Hoof. sraël: „Ben-Adam" door Yar- dena Arazi, een nieuw talent uit een van de meest bespro ken landen ter wereld, dat in 1978 en 1979 het festival won en nu natuurlijk hoop de veer tigste verjaardag van de staat extra luister bij te zetten met een nieuwe zege. Zwitsérland: „Ne partez pas sans moi" door Céline Dion, een Canadese artieste die al op haar dertiende debuteerde met een plaatje, op haar veertiende een elpee maakte en in Frans talige landen sindsdien be hoorlijk populair is. Haar lied je is van de hand van Nella Martinetti (tekst) en Atilla Se- reftug (muziek). Ierland: „Take him home" door Jump the Gun. Het op merkelijke succes van de solist Johnny Logan, vorig iaar, heeft Ierland niet verleid tot een herhaling van die formu le; het zet in de thuiswedstrijd deze keer een groep in met een liedje van Peter Eades. Duitsland: „Lied für einen Freund" door Maxi Chris Garden. Een opmerkelijke in zending: twee dames elk aan een eigen piano, die ook nog eens moeder en dochter zijn. Het Duitse liedje is opnieuw van de hand van Bernd Mei nunger en Ralph Siegel. Oostenrijk: „Lisa Mona Lisa" door Wilfried (Scheutz), in ei gen land populair als grond legger van de Oostenrijkse fol- krock en als mede-oprichter duitsland 3 Telekotleg aktuell, Informatie. Telekolleg II, tv-cursussen. Sehen stalt hören, weekjour naal voor doven. Ihre Heimat - unsere Heimat, programma voor Grieken, Spanjaarden en Joegoslaven. Mai-Revue, samenvatting van de vakbondsmanifestatie in Mainz t.g.v. de 1 mei-viering. Sport im Westen extra. WK Latijns-Amerikaanse dansen voor profs In Dortmund, sa menvatting. Leben im Alter Klar sohen - gut hören, tips ter voorkoming van oog- en oorziekten op la tere leeftijd. Modiache Masche, naaimaga- zine. Pan Tau, kinderserie. Afl.: lm Ballon. Gott und die Welt, religieus magazine. Afl.: Angst vor dem Höllenfeuer, documentaire over het religieuze fundamen talisme in de VS. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Sport im Westen. EZwei unter Millionen, Duitse speelfilm uit 1961 van Victor Vlcas en Wleland Llebske. Met Hardy Krüger, Loni von Friedl, Walter Giller e.a. West 3 aktuell. Ich stelle mich, portret van Hanne Halier, componiste, schlagerzangeres en produ- Experlmente: Stachoviak, ex perimentele film van Philip Grönlg. Frauen in der Kohle, reports- el, itste nieuwe. bbc 1 Open University. Play School: Hallo again. Articles of faith. This is the Day. What on earth. Business matters. A life of our own, informatieve Greek language and people, cursus Grieks op reis. In the know. Afl.: Succesful le arning. mBritish sign language. Sign extra, magazine voor do ven en slechthorenden. Farming, agrarisch magazine. Weerbericht voor de land- This week next week. ESEastEnders Omnibus, tv-se rie met Michael Robartes, Ger ry Hoxham e.a. John Mill8-cyclu8: Tiara Tahi ti, Engelse speelfilm uit 1962 van William Kotcheff. Met Ja mes Mason, John Mills, Claude Dauphin e.a. The Pink Panther, tekenfilm. The cruise. mAnimals roadshow. Sarah Kennedy en Desmond Morris over de relatie tussen mensen en de dieren in hun leven. Nieuwsoverzicht en weerbe richt EPraise bet Geestelijke liede ren op verzoek met Thora Hird. SA question of entertain ment, spelprogramma. Pre sentatie: Tom O'Connor. IS Dear John (2), zesdelige co medyserie met Ralph Bates, Peter Blake, Peter Denyer en Rachel Bell (herh.). IB One by one, tv-serie rond een dierentuinarts. Met: Rob Heyland, James Ellis, e.a. Afl.: Remember the humble guinea pig (herh.). Nieuws en weerbericht. That's life. Vreemde zaken uit het dagelijks leven, gepresen teerd door Esther Rantzen. Everyman, documentaireserie over cultuur, religie en gedrag. Afl.: The invisible army. Rockschool (6), achtdellge In formatieve serie over het spe len in een roek-band. Network east, magazine voor Aziaten. Weerbericht. bbc 2 07.50 Open University. 14.10 EB Horizon, serie populalr-we- tenschappelljke documentaires (herh.). 15.00 Rugby special. Afl.: The John Player Special Cup Final. 16.00 Sunday Grandstand. Sport magazine met league cricket (Worcestershire - Notts), snoo ker (Embassy World Professio nal Championships te Shef field) en autosport (Grand Prix van San Marino voor formule I). 19.40 The money programme. Bud getvoorlichting. 20.15 Rayner Banham loves Los An geles, portret. 21.10 Young musician of the year. Finaleconcert vanuit de Free Trade Hall in Manchester. 23.20 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, re portage vanuit Sheffield. 01.00-01.40 Autosport: Grand Prix van San Marino voor formule I, samenvatting. van de bekende groep Erste Allgemeine Verunsicherung. Wilfried heeft veertien elpees en een groot aantal hitsingles op zijn naam, speelde mee in de films „Holocaust", „Neon- Mix" en „Nachtmeerfahrt", was te zien in een Tatort-afle- vering en acteerde en zong in twee musicals. Hij schreef het liedje zelf, samen met Klaus Kofier en Ronnie Herbholz- heimer. Denemarken: „Ka' du se hva' jeg sa'" door Kirsten Siggaard en Sören Bundgaard, die hier mee voor de derde maal op het Eurovisiepodium verschijnen. Griekenland: „Clown" door Afroditi Fryda, een zangeres die in dit liedje van Dimitris Sakislis wordt bijgestaan door een heel koor. Noorwegen: „For vaarr jord" door Karoline Krüger. Het liedje is geschreven door Erik Hillestad en Anita Skorgan; die laatste is al een ^antal ja ren betrokken geweest bij di verse Noorse inzendingen. België: „Laisser briller le so leil" door Reynaert, een naam die meer aan de historie van Vlaanderen herinnert dan aan Wallonië. Het Franstalige lied je is van de hand van Joseph Reynaerts en Philippe An- ciaux. Luxemburg: „Croire" door de 07.30 The World Tomorrow, reli gieus magazine van Worldwide Church of God. 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Shel don, Snoot en Crocker (herh.). 11.00 Castaway. Jeugdserie. 12.00 H Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 13.00 m Heartline. Popprogramma met Tony Blackburn. 14.00 Transworld Sport. 15.00 A Country Practice. Dramase rie. Afl.: Moment of truth. 17.00 Fashion TV. Modemagazine. 17.30 d Eurochart Top 50. Poppro gramma met Linda de Mol. 18.30 Gemini Man. Avonturenserle. Afl.: Smithereens. 19.30 The Bionic Woman. Avontu renserle met Lindsay Wagner in de hoofdrol. 20.30 Sunday movie: Roar. Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Noel Marshall. 22.15 Movie time. Filmmagazine ge presenteerd door Caroline Righton. Met o.a. aandacht voor 'Throw mama from the train' met Billy Cristal en Dan ny Devito en 'The believers' met Martin Sheen. 22.45 IH Eurochart Top 50. Poppro gramma (herh.). 23.45 d Heartline. Popprogramma (herh.). 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Nabucco. Opera van Giuseppe Verdi met Renato Brusen in de hoofdrol. 03.10-03.30 Bayeaux Tapestry. Do cumentaire. super channel 07.00 Supertime Club. Kindermaga zine gepresenteerd door Mick Meadows en Sarah Jane. 11.00 Boogie Box. Popprogramma. 12.00 Off the Wall. Popjournaal met Amanda Redington en Simon Potter. 13.00 Wat 'n Foto. Cursus fotografie. 13.30 The World Tomorrow. Reli gieus magazine. 14.00 Now get out of that. Survival- test. 14.25 Weerbericht. 14.30 European Business Weekly, economisch magazine vanuit Nederland. Presentatie: Peter Hobday en Leontien Ceule- 15.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championship, rechtstreeks verslag vanuit Sheffield. 17.00 Captain Power and the sol diers of the future. Sclence- fictionserle. Afl.: Eden road. Peter Gabriel staat centraal in de MTV- special van deze week. MTV om 17.00 uur. FOTO: CHARISMA REC. 17.30 Snooker: Embassy World Pro fessional Championship, rechtstreeks verslag vanuit Sheffield. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Snooker: Embassy World Pro fessional Championship, rechtstreeks verslag vanuit Sheffield. 20.30 Voetbaluitslagen. 20.35 Lifestyles of the rich and fa mous. Sterren Privé: Adan Khashoggle en Brooke Shields. 21.00 Feature film: Underwater, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Frank McDonald. Met o.a. Jane Russell, Gilbert Roland en Richard Egan. 22.45 European business weekly (herh.). 23.15 Weerbericht. 23.20 Chart Attack. Popprogramma. 00.20-01.20 Boogie Box. Poppro gramma. mtv europe 07.00 Ray Cokes. 10.00 Ultratech, futuristische pop- show. 10.30 Ray Cokes. 11.00 MTV's European top 20. 12.00 Maiken Wexo. 16.00 Week in rock. 16.30 Maiken Wexo. 17.00 MTV-special: Peter Gabriel. 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 19.00 Maiken Wexo. 21.30 Live from the Archive: Billy Idol in concert. 22.30 Power plug special. 23.00 Reverb, de nieuwste boeken, films, platen en video's met Chris Salewicz en Steve Bla- 23.30 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. tv 5 15.00 Aposthrophes. Literair pro- gramma gepresenteerd door Bernard Pivot. 16.15 Aujourd'hui en France, Infor matief magazine. 16.30 Sports Magazine. 18.30 Bonjour bon Apetit. Culinair programma met Michel Oliver. Afl.: Recept voor aardbeien. 19.00 A la Folie. Amusementspro gramma. Presentatie: Patrick Poivre d'Avor. 20.00 Le crime de Pierre Lacaze (2), tv-serie. 21.30 Histoires Naturelles. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 7/7. Overzicht van het nieuws van de afgelopen week. Plagiaat houdt Cyprisch liedje uit Dublin weg DUBLIN - Zanger Yiannis Demetrioy won dan wel het nationale songfestival van Cyprus dit jaar, maar ontbreekt vanavond op het Eurovisie Songfestival. Het winnende Cypriotische liedje bleek te zijn opge bouwd rond een tekst die twee jaar terug ook al in een Eurovisieliedje was verwerkt. Om problemen met de strenge regels van de EBU te vermijden be sloot de televisie van Cy prus zich dan maar terug te trekken. Het bewuste liedje heet „Thimame" en is ge schreven door A. Moscho- vakis en J. Vickers. Het had de tweede plaats geloot in het festival en is wel op genomen op de verzamel- elpee die de Noorse firma Continental Consult elk jaar uitbrengt met alle fes tivalliedjes. achttienjarige Belgische Lara Fabian. Ze heeft al een aardige loopbaan achter de rug met et telijke successen op concour sen en competities; in 1986 werd ze bijvoorbeeld tweede in het Belgische nationale songfestival. Italië: „Ti scrivo" door Luca Barbarossa, welke zanger ook de tekst en melodie leverde. Frankrijk: „Chanteur de charme" door Gérard Lenor man. Frankrijk zoekt het deze keer in routine: Lenorman draait al heel wat jaren mee in de Franse lichte muziek en heeft ook enkele internationa le successen op zijn naam. De laatste jaren is zijn ster wat verbleekt; hij lijkt het Eurovi siepodium te willen gebruiken om weer wat in de markt te komen. Gérard schreef zelf het liedje. Portugal: „Voltarei" door Dora. In eigen land een be kende en populaire chanteuse, die ook in 1986 de Portugese kleuren verdedigde. Ze zingt een liedje van José Niza en José Calvario; die laatste diri- feert ook het festivalorkest, oegoslavië: „Mangup" door Silver Wfngs. Ook de Joego slaven, dit jaar hekkesluiter in het programma, hopen op een groepssucces. RENÉ DE COCQ nederland 1 KRO 15.30 S1100 jaar dokteren (herh.). 16.20 The muppet babies. 16.45 Boomer. 17.10 KRO's Teken filmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46-18.00 Kinderkookkafé. nederland 2 AVRO 15.30 European Business Weekly. 15.55 Dungeons Dragons, tekenfilmserie. 16.30-18.00 EThese three, Amerikaanse speelfilm. duitsland 1 09.45 ARD-Ratgeber: Fall auf Fall - Recht fOr jedenl 10.00 Tagesschau. 10.03 Lorentz Söhne. 10.50 EMëdchen im Rampen licht, Ameri kaanse speelfilm (herh.). 12.15 Wel tspiegel. 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Tagesschau. 15.20 Tages schau. 15.30 Villa Fantastica. 16.15 Das Licht im Sack. 16.45 Besuch aus Liliput, kinderserie. 17.15 Tages schau. 17.25 Die Geheimschublade. duitsland 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Notizen aus der GrQnderzeit, docu mentaireserie. 15.50 Programma overzicht. 15.55 Heute. 16.00 Enid Blyton: Fünf Freunde helfen ihrem Kameraden (1), jeugdserie. 16.25 Roobarb. 16.30 Technik 2000, tech nisch magazine voor de jeugd. 16.55 Heute. 17.10 ID Tele-lllustrierte. bbc 1 07.35 ELeon Errol. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast Time. 09.30 The Raccoons. 10.00 Nieuws. 10.05 Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 The Flinstones. 11.25 Children's BBC. 11.55- Open Air (2). 12.55 Florida birdwatch. 13.45 Tekenfilm. 14.00 Journaal. 14.10 Tekenfilm. 14.20 Neighbours, tv-serle. 14.45 The Ala mo, Amerikaanse speelfilm. sky channel 06.30 Good Morning Scandinavia. 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club. 07.35 The DJ Kat Show. 08.35 UDennis. 09.05 ID Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 A Happy 200th. Down under Show. 14.50 Los Vast Pop Spectacle, hoogtepunten (herh.). 17.00 The DJ Kat Show. super channel 07.00 Supertime. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Hoe verzorg ik mijn Baby? 09.50 Zelfverdediging. 10.00 Kooktips uit Zuid Europa. 10.30 Pottenbakken. 11.00 In an The Deep End. 12.00 Zo leeft de Kanga roe. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbe richt. 13.30 Sops and Daughters. 14.00 Het zal jé kind maar wezen. 14.25 Weerbericht. 14.30 O ff te Wall. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. mtv europe 06.30 Club MTV (herh.) 07.00 Marcel Vanthilt, met om 10.00-10.30 Spot light (herh.) 12.00 Remote control (herh.) 12.30-16.30 Maiken Wexa

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21