>e Oranjestem van JADIO/TELEVISIE QeidteQowuwt VRIJDAG 29 APRIL 1988 PAGINA 19 Vessel van Diepen van VARA naar VOO ILVERSUM Disc-jockey fessel van Diepen heeft een verstap gemaakt van de VARA aar Veronica. Vannacht is hij ior het eerst te beluisteren tus- n 02.00 en 05.00 uür op Radio 1. ij zal het publiek proberen wak- •r te houden met up tempo-pla- ji. Zijn favoriete muziek is af- imstig van de Amerikaanse estkust, terwijl zijn grote wens is i ooit nog eens een programma Radio 4 te presenteren. „Ik heb ;n interesse in klassieke mu le, maar het lijkt mij een uitda- ig om het materiaal geloofwaar- aan elkaar te praten". De 21-jarige Delftenaar begon op 15-jarige leeftijd zijn radio-loop- baan met zijn eigen piratenstation Radio Stad Delft en was daarna onder meer te horen op de Haagse stations Radio Centraal en Hof stad Radio. Na een kort verblijf in Amerika, waar hij allerhande werkzaamheden verichtte bij KKRD in Witchata, Kansas, keer de hij terug naar Nederland. Daar kreeg hij een baan bij de VARA aangeboden. Wessel van Diepen omschrijft zijn overstap naar Ve ronica als „het gevoel dat een puppie heeft die zijn eerste lanta renpaal ziet". BBC brengt meer nieuws en actualiteiten LONDEN De BBC gaat meer zendtijd besteden aan nieuws en actualiteiten en zal ook zijn buiten landse berichtgeving uitbreiden. Voor de uitbreiding is de kom^pde vijf jaar een bedrag van 62 miljoen pond (220 miljoen gulden) beschikbaar. De omroep zal vier nieuwe deelredacties creëren van gespeciali seerde journalisten die zich gaan bezighouden met economie en bedrijfsleven, sociale zaken, buitenland, en politiek. Met ingang van komend najaar brengt de omroep over deze onderwerpen wekelijks vier nieu we programma's op de buis. Volgens algemeen BBC- directeur Checkland wilden de journalisten bij de met publieke middelen gefinancierde omroep al lang meer aandacht voor nieuws en actualiteiten en wordt die wens nu gerealiseerd. Bij de BBC werken totaal 25.000 mensen en de volledig reclamevrije omroep geeft jaarlijks meer dan 3 miljard gulden uit. Frank Masmeijer presenteert zes muzikale NCRV-shows HILVERSUM Frank Mas- meijer presenteert in de maan den juni, juli en augustus een zestal muzikale shows. Dat ge beurt onder de titel „G'oud en nieuw" vanuit Ponypark Slag haren. De artiesten die optre den, zijn afkomstig uit Neder land en zullen allen in hun moers taal zingen. In elke aflevering wordt een bekende artiest uit het verle den voor het voetlicht gehaald. „G'oud en nieuw" duurt steeds veertig minuten en wordt van af vier juni (Ned. 1 om 19.20 uur) om de veertien dagen uit gezonden. Acht jaar lang was hij de man die de bekende beelden van het traditionele défilé in de paleis tuin van Soestdijk van commentaar voorzag: Dick Passchier. Eén keer begeleidde hij vocaal *en „Koninginnedag nieuwe stijl". Dat was in [1981 bij het bezoek aan Breda en Veere. Vervol- Pgens legde hij de Oranjemicrofoon terzijde. Mor gen pakt hij hem, na zeven jaar, weer even op bij zijn eigen NCRV ter gelegenheid van „Zij die eluk brengt" (Ned. 1 om 19.18 uur), een pro gramma dat werd gemaakt naar aanleiding van de vijftigste verjaardag van koningin Beatrix. t R<f VERSUM Na z'n af- ieid, in 1981, is nog even ge- ibeerd Dick Passchier terug krijgen als televisie-com- intator bij de rechtstreekse zendingen op 30 april. Bij ede ftze van ®raP lanceerde een rurnalist de actie „Dick moet ijven". Het resultaat: 3500 [ieven. De 55-jarige Passchier •ft ze nog liggen. „Heel af toe kijk ik er nog weieens I. Prachtig". bor de goede orde: zelf had jj niet de minste moeite met it afscheid. Dick: „Het werd ld om er mee op te houden. J had het negen jaar gedaan. e aanpak van Koninginne- ig werd vanaf het moment It Beatrix aantrad anders. |et die vieringen in het land i plaats van op Soestdijk, was |t gewoon nodig. Koningin- )dag van nu vraagt een veel prnalistiekere aanpak. Ik nd het een goed besluit om ininginnedag in het land te ren. Beatrix is ook een an- tre koningin dan haar moe ien terug naar z'n eerste op- len als Oranje-commenta- r. In 1973 werd Dick Pas- ING: Shier door Joop van Os van NOS gevraagd de beelden het défilé van commen- ïr te voorzien. „Tot mijn ei gen stomme verbazing", weet hij nog. „Voor mij hadden mensen als Joop van Zijl, Son- ja van Proosdij en Mies Bouw man het gedaan en dat zijn toch niet de eersten de bes ten". Vuurdoop Hoewel hij zo z'n twijfels had, zei hij onmiddellijk ja. Dick: „Zo ben ik. Ik stem eerst toe en ga dan pas nadenken. Ik herinner mij die eerste keer als een heuse vuurdoop. Je wordt echt voor de leeuwen geworpen. Terug kun je niet meer. Maar het ging direct goed. Ik had blijkbaar snel het juiste toontje te pakken. Vol gens mij is het een ambacht. Het is heel serieus en inspan- nend werk. Die eerste jaren duurde dat défilé al snel vier uur. Al die tijd zat je in de kleine cabine van een vracht wagen aan één stuk door te praten. Je kon er niet uit... Ook niet naar het toilet. Je moest maar doorpraten. En vrijwel constant lag het gevaar van fouten op de loer. Als het over het koninklijk huis gaat, mag je geen fouten maken. Geef één keer een prinsje de verkeerde naam en je kunt een stroom van brieven ver- Dick Passchier: ...Oranje-commentaar geven is dankbaar werk... wachten. Nee, het is mij nooit overkomen. Ik dekte mezelf zoveel mogelijk in. Kwam er een prinsje in beeld en was ik niet zeker van m'n zaak; dan omzeilde ik z'n naam. Dan zei ik zoiets als: en wie dat is ziet u zelf wel". Loslopers Met kwinkslagen was het op passen geblazen, weet Pas schier. „Ach, er kon wel wat, maar je moest natuurlijk nooit te ver gaan. Soms zeg je wei eens iets, waarvan je direct al denkt: kan dat wel? Een voor beeld. Er mochten bij het défi lé altijd groepen van vijfhon derd mensen aanwezig zijn die niet bij een organisatie of ver eniging hoorden. Ik noemde ze altijd 'de loslopers'. Maar in het draaiboek van de Rijks voorlichtingsdienst stond bij het lettertje b.: „Burgers, 500, lengte 50 meter", dus zei ik: volgens mijn draaiboek komt er nu vijftig meter burger langs. Ik heb er nooit iets over gehoord". De stroom van reacties die hij jaar-in-jaar-uit binnenkreeg, noemt hij „een van de leukste kanten van dit werk. Dat deed je goed. Het is dankbaar werk. Gedichten, foto's, alles krijg je. Het aardige was ook dat ik vooraf allerlei verzoeken kreeg. Van verenigingen bij voorbeeld, die graag wilden worden genoemd". Oranjegezind Dick Passchier is Oranje-ge zind. Dick: „Ik ben een oor logskind. Zij waren in die tiid de symbolen. Heel belangrijk. Dat heb ik vastgehouden. Maar niet overdreven", meent Passchier. Hij kwam enkele malen in contact met leden van de ko ninklijke familie. Dick: „Met prinses Juliana heb ik zelfs een kleine, vriendelijke woor denwisseling gehad. Het ging over de uitzenddag van een programma op de verjaardag van prins Bernhard. Ze was het er niet mee eens. En dat bleef ze volhouden". NEDERLAND 1 KRO 15.30 Amazone, zesdelige na tuurfilmserie. Afl. 4: De goudzoekers 16.20 Han is een naam in Korea, een 'Ver Van Mijn Bed Show'-special over Korea NOS 17.30 Journaal KRO 17.46 KRO kinderkookcafé, jeugdmagazine. Presenta tie: Petra Schimmel 18.00 Op je ogen, jongerenpro gramma. Thema: Het noodlot 18.25 Throb, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Trek het je niet aan. Meredith pikt Sandy's vriendje in NOS 19.00 Journaal KRO 19.18 D'r uit me» je geluid, imita tiequiz, gepresenteerd door Robert Paul 19.57 Terugkeer naar Brideshe- ad, zevendelige Engelse tv-serie naar het boek 'Bri- deshead revisited' van Evelyn Waugh. Met o.a. Jeremy Irons, Anthony An drews en Sir Laurence Oli vier. Afl. 2: Uit en thuis. Charles Ryder is op ver zoek van zijn vriend Se bastian naar kasteel Bri- deshead gekomen. De twee mannen gaan op in eikaars gezelschap tot Se bastians oudere broer en jongere zuster verschijnen. Dan vertrekken ze naar Venetië 21.50 Brandpunt, actualiteiten rubriek NOS 22.30 Journaal KRO 22.40 Brandpunt weekendedi tie, actueel magazine met aandacht voor sport, kunst en cultuur 23.30-01.10 ETo be or not to be, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Ernst Lubitsch. Met Jack Benny, Carole Lombard, Robert Stack e.a. Een Poolse acteur beeldt een karikatuur uit van Hitier, vlak voor de in val van de Duitse troepen in zijn land. Na de val van Polen komt zijn vermom ming opnieuw van pas bij de poging een verzets groep in veiligheid te bren- NEDERLAND 2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie 15.50 Ti Ta Tovenaar, kinderse rie. Afl. 4: De plaatswisse laar (herh.) 16.15 Heatcliff Co, tekenfilm serie met de katten Heat cliff en Riff Raff 16.40 Mask, tekenfilmserie. Afl.: Nachtmerries (herh.) 17.00 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Nachtelijke geheimen 18.00 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.25 De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl. 5: Pelika nen en andere vogels 18.50 Jan, Jans en de kinderen, tekenfilmserie (herh.) 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl: Niet naar huis gaan (herh.) 19.00 Kijk TV, populair-weten- schappelijk magazine. Presentatie: Wubbo Oc- kels 19.25 De familie Oudenrijn, Ne derlandse comedyserie. Afl.: Alles op schaal. Opa komt op het idee een ma quette te maken om het buurt-verkeersonderzoek en de aanvraag voor drem pels te ondersteunen NOS 20.00 EO Journaal en weerover- zicht TROS 20.29 Koester mijn droom (Hold the dream, slot), vierdelige Amerikaanse miniserie naar de gelijknamige ro man van Barbara Taylor Bradford. Met Deborah Kerr, Jenny Seagrove, Stephen Colinse.a. 21.30 Jongbloed Joosten, live-programma met hoog tepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joos ten en Jaap Jongbloed 22.00 Hart voor een kind, amusementsavond t.b.v. Indonesische hartpatiën- tjes. Gasten o.a. Petula Clark, Lori Spee, Gerard Joling, Sandra Reemer en de Koninklijke Lucht machtkapel. Presentatie: Ivo Niehe 23.15 Piano Party, concert In het Concertgebouw door Louis van Dijk, Tony Eijk, Pirn Jacobds, Laurens van Rooyen, Pieter van Vollen hoven en Daniel Wayen- berg. Orkest o.l.v. Harry van Hoof NOS 00.05 Journaal NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws in teletekst 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal 17.46 Sesamstraat 18.00 Paspoort, wekelijks maga zine in het Turks TELEAC 18.30 ESteden en hun verle den, les 4 NOS 19.00 ^Jeugdjournaal 19.10 ffiHe» Klokhuis, informa tief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen, Wieteke van Dort e.a. 19.25 TV 3, gevarieerd magazi ne. Thema: Op stap 20.00 S Journaal en weer 20.29 Beatrix, Koningin. Portret van H.M. Koningin Beatrix, ter gelegenheid van de vie ring van haar vijftigste ver jaardag. Hella Haasse voerde een aantal ge sprekken met de koningin op Huis Ten Bosch, Paleis Noordeinde en Het Loo, die worden afgewisseld met beelden van de konin gin in haar werkkamer, haar beeldhouwatelier en tijdens officiële bezoeken in binnen- en buitenland. Verder sprak Ed van Wes- terloo met prins Claus en de prinsen Willem-Alexah- der, Friso en Constantijn tijdens hun ski-vakantie m Lech 22.30 Journaal 22.40 Interview met de minis ter-president 22.50 Nieuws voor doven 3 Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige ot stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ED Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzending in orginele. versie met ondertitels 1 oflSr- H0ï»W i Nieuws in teletekst Tik Tak, animatieserie (herh.) De Smurfen, tekenfilmreeks Bingo! Hitparadeprogramma met o.a. de clip van de kijker, overzicht van de BRT-top 30 en een studiogast. Presentatie: Bart Peters en gastpresentator 5 Uitzending door derden Programma-overzicht 5 Nieuws 3 Weerbericht 3 Extra-time, sportmagazine 3 De tijd der vergelding, acht- delige documentaireserie over de aanslagen en represaille acties tijdens WO li. Afl. 4: Terreur in het dorp. Program ma over de Hagelandse ge meente Meensel-Klezegem waar de vergeldingsacties van de collaboratie diepe sporen hebben nagelaten. Presentatie: Maurice de Wilde 5 Nieuws 3 Leuven musiceert, tweede deel van een programma waar in een muzikaal portret wordt geschetst van de stad Leuven. Met o.a. Renaat Van Steen weghen, hoornoctet Luc Ber gé, Jan Vermeulen, Walter Verdin en groep, Toni Servi. Presentatie: Fred Brouwers 3-00.05 Coda: Mocht mijn stem sterven aan land van Rafaöl Al- berti in vertaling Van Barber van de Pol en Maarten Steen- meller URT 2 .45 Babel, migrantenmagazine .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. Karen krijgt vreselijk nieuws over haar zoon. Fiona wordt gewaarschuwd dat ze zich met haar plan op glad ijs begeeft .25 Osnin, Japanse tv-serie .40 Programma-overzicht .45 Nieuws .10 Weerbericht .20 Kwidam, videospelletjes .25 Première, filmnieuws met Jo Röpcke J.55 Huisbezoeken (House calls), Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Howard Zieff. Met Walter Matthau, Glenda Jackson, Art Carney e.a. Dr. Charley Nlcols wil na de dood van zijn vrouw een vrijer leven leiden. Maar al snel ontmoet hij Ann Atkinson en komt zijn voornemen op de helling te staan 1.30-23.00 Filmspot, achtergron- dindformatie bij de filmactuali- TBF 1 Nouba-nouba, tekenfilms Carrafours Journaal Ca soir, regionaal magazine 5 Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute papillon, consumen- tentips met Alain Daniel Grand écran - Cinq inedits d'Hitchcock: Sueyrs froïdes (Vertigo), Amerikaanse speel film uit 1958 van Alfred Hitch cock. Met James Stewart, Kim Novak, Barbarda Bel Geddes 5 Signes particuliere, modema gazine met Sabrina 3-23.20 Laatste nieuwa Kinderballet, documentaire over een balletschool voor de i Aufstand der Tiere (Animal farm). Engelse tekenspeelfilm uit 1955 van John Halas en Joy Batchelor i Tage8schau Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Mit Degen und Re volver Tagesschau l Hier und Heute, regionaal nieuws II WWF-Club - live, recht streeks amusementsprogram ma gepresenteerd door Marij ke Amado i Programma-overzicht UTagesschau i EArabeske, Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Stanley Donen. Met Gregory Peck, So phia Loren Alan Badel e.a. Een professor in de oude talen uit Oxford belandt in een span nend spionage-avontuur als hij door een Arabische miljonair wordt ingehuurd om een hiëro gliefen-schrift te ontcijferen i Gott und die Welt, religieus magazine. Afl.: lm Exil und Un- tergrund, documentaire over 1000 jaar katholieke kerk in de Oekraïne Tagesthemen, met Bericht aus I Heit'Abend. ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Christiane Hörbiger i Cl Willi Forst: Frauelf sind kei- me Engel, Duitse speelfilm uit 1943 van Willi Forst. Met Mar- te Harell, Axel von Ambesser, Richard Romanowsky e.a. Aan boord van een luxueus passa giersschip bevindt zich een be roemd filmregisseur, die wordt belaagd door veel knappe meisjes met ster-allures. Hij in- tersserrt zich echter alleen voor een bepaalde blondine, die een zeer geraffineerd spel met hem speelt i Tagesschau l Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heute 16.00 Timm Thaler (7), kinderserie naar de roman van James Krüss. Met Thomas Ohrner, Horst Frank, Richard Lauffen e.a. 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann. Presenta tie: Sibylle Nlcolai. Afl.: Reise- Freizelt: My home Is your cast- Ie, vakantiespecial over Enge land 16.55 Heute 17.10 IS Tele-lllu8trierte, sport, nieuws en actualiteiten 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie met Michael Landon, Victor French, John Pleshette e.a. Afl.: Ost-West 1st eine Himmelsrichtung 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke 20.15 Der Alte, misdaadserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Charly Mudhamed Huber, e.a. u Afl.: Elskalt geplant Gregory Peck speelt de hoofd rol in de film 'Arabesque', op Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: AP 21.15 Lach'mal wieder, sketches met Grit Boettcher, Harald Juhnke, Helmut Lohner e.a. 21.45 Heute-journal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage, sport programma met Jochen Bouhs. Met o.a. de internatio nale Duitse tenniskampioen schappen voor heren in Ham- 23.20 Grenze Oder Hoffnung (River of promises), Amerikaanse' speelfilm uit 1977 van Lee H. Katzln. Met Richard Ynlguez, Joe Santos, Rose Portillo e.a. Wanneer agent Miguel Rataza per ongeluk een verdachte neerschiet, wordt hij overge plaatst naar een eenheid, die zich bezig houdt met het pro bleem van de Mexicaanse ille galen. Miguel is zelf van Mexi caanse afkomst en besluit un der cover te gaan werken in de metaalfabriek, waar veelvuldig Illegalen worden misbruikt 00.55 Heute DUITSLAND 3 17.00 Region auf dem Reissbrett. Afl.: Grenzland am Hochrhein 17.20 Fabrik ohne Menschen? Afl.: Integrleren 17.40 Wirtschaft lm Systemver- gleich. Afl.: Der Betrieb und seine Organisation 18.00 Telekolleg II. Cursus biologie. Les 11: Cytogenetik 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Buchladen, literair magazine. Presentatie: Manuela Relchart 20.45 Landesspiegel. 'Japanse sym fonie', documentaire over het WDR Symfonie Orkest in het rijk van de rijzende zon 21.30 West 3 aktuell 21.45 ZAK: politisch aktuell - überraschend 22.30 Rubbel extra, quizprogramma 22.35 Dlch war neunzehn, Oostduit- se speelfilm uit 1969 van Kon rad Wolf. Met Jaecki Schwarz, Wassili Liwanow, Alexej Ejbos- henko e.a. Gregor Hecker is in Moskou opgegroeid, zijn ou ders zijn Duitse emigranten en hij gaat nu in het uniform van een Russisch soldaat kijken wat er van zijn geboorteland overgebleven Is 00.30 Laatste nieuws BBC 1 15.15 EMatinee Idols: Champagne lor Caesar, Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Richard Worf. Met Ronald Colman, Ce- leste Holm, Vincent Price e.a. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Laurel and Hardy', 'Caterpil lar', 'Paw paws' en 'Knock knock" 18.00 Newsround jeugdjournaal 18,10 Gentle Ben (1), driedelige jeugdserie 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencle e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 Every second counts, spelpro- gramma gepresenteerd Paul Daniels 21.15 fflDynasty, Amerikaanse tv-se rie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Images 22.00 Journaal en weer 22.30 EThin air (4), vijfdelige tv-serie rond Urban Air, een onafhan kelijk radio-station in de Lon- dense Docklands. Met Kate Hardle, Kevin McNally, Nicky Henson en Cllve Merrison 23.20 Matinee Idols: Spacehunten Adventures in the forbidden zone, Canadese speelfilm uit 1983 van Lamont Johnson. Met Peter Strauss, Molly Rlng- wald, Ernie Hudson e.a. 00.45 The Rockford Files Ameri kaanse detectiveserie met Ja mes Garner 01.35 Weerbericht BBC 2 15.20 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, rechtstreeks verslag vanuit Sheffield. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht 18.20 The Queen at the Glasgow Garden Party, reportage 19.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 19.50 Young musician of the year: Concerto preview 20.30 On the house, inrichtingsad viezen door Pattl Coldwell, Rick Ball en Harry Green 21.00 Weekend, serie van elf pro- gramma's vanuit de regio 21.30 Gardeners' world, tuinmagazi- 22.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 22.30 Review, kunstmagazine met aandacht voor The Face'-ont- werper John Brody en zijn gra fische stijl. Deze week is een tentoonstelling van zijn werk geopend in het Londense Vic toria and Albert Museum. Ver der aandacht voor het boek 'Summer Lease' van John Mortimer en de film 'Wall Street' met Michael Douglas in de hoofdrol 23.05 Secret services, zesdelige do cumentaireserie over mensen en hun ondankbare beroep. Afl. 3: The embalmers, over mensen die bij een begrafenis onderneming werken 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-02.05 Snooker, samenvatting SKY CHANNEL 16.00 Eurochart Song Contest, rechtstreeks alternatief song festival met video-inzendingen uit o.a. Nederland, België, Zweden, Noorwegen, Engeland en Ierland. Presentatie: Pat 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine 18.00 Family Affair, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Land of the giants, science- fictlonserle 20.30 EMovie Classic: You only live twice, Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Fritz Lang 22.02 Europees weerbericht 22.05 The Deadly Ernest Horror Show: Creatures the world forgot, Engelse horrorfilm uit 1970 van Don Chaffey 00.00 Nederlands voetbal 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Jazz Life: Johnnie Griffin 01.30 Romantic VS classic art 02.00-03.00 Ireland - The celtic her itage, documentaire SUPER CHANNEL 16.30 Supertime, kindermagazine 17.00 Captain Power and the sol- diers of the future, science- fictionserie 17.30 Formula One, popprogramma 18.30 E Wanted dead or alive 19.00 The Tube, popprogramma 19.25 Weerbericht 19.30 Floyd on food 20.00 Nurse, tv-serie 21.00 NBA Basketball 87/88 22.00 Super Channel nieuwe 22.30 Weerbericht 22.35 Voetbaluitslagen 22.40 Sportsworld 23.40 Feature film: Blue blood, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Lew Landers 01.10 Formula One, popprogramma 02.10-03.10 Nini Firetto totally live MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo 16.30 Club MTV, dansmuziek 17.00 3 From 1 at 5: It Bites 17.15 Maiken Wexo 18.00 Music Special: Bruce Springsteen (herh.) 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes, met van 20.30- 21.00 Spotlight: Police 21.30 YO! Nieuwe rap- en hlphop-vl- deo's met Sophie Bramly 22.00 Ultratech 22.30 MTV Party Zone 00.00 Gast-vj 03.00 Spotlight: Rod Stewart 03.30-08.00 Night voices TV 5 16.05 Le Sphinx 17.20 La Liberie Stephanie 17.40 Calibre 18.00 Récrèation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Thalassa 19.25 Christophe Colomb 21.30 La Pierre en pleurs 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.50-23.30 Sports Loisirs NEDERLAND 2 NEDERLAND 3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 09.45 EGetukwens Minister-President, t.g.v. de 50e ver jaardag van H.M. de Koningin 09.50 E Koninginnedag 1988, rechtstreekse reportage van het bezoek dat H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Claus aan Genemuiden en Kampen zullen brengen. Verslaggevers: Joop Daal- meijer en Hugo van Rhljn 12.30-14.30 Beatrix, Koningin, portret van H.M. de Koningin (herh.) RTBF 1 08.15-09.30 Nouba-nouba, geva rieerd kinderprogramma 11.40 Inter- wallonie: Spotkania, programma voor Polen 12.20 Interwallonie: Ciao amici-Ciao Europa 13,00 Autosport, training voor de Grand Prix Formule 1 Wagens van San Marino 13.30- 14.00 Le coeur et l'esprit DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sportreportage 10.55 EDer Sohn des Scheichs (The Son of the Sheik), Amerikaanse speelfilm (herh.) 12.00 Brief aus der Provinz (herh.) 12.10 Auslandsjournal 12.55 Presseschau 13.00 Tagesschau 13.15-13.45 Programma-overzicht DUITSLAND 2 09.30 O Programma-overzicht 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Nachbarn in Europa 13.00-16.35 Tennis. Interna tionale kampioenschappen voor heren: halve finale BBC 1 09.25 Roobarb 09.30 The Family Ness 09.35 Muppet Babies 10.00 On the waterfront, kindermagazine 12.00 World Embassy Snooker te Shef field 13.27 Weerbericht 13.30-18.05 Grandstand, sportmagazine SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, kindermagazine 11.00 Castaway, jeugdserie 12.00 SI Countdown, popprogramma 13.00 SI UK Despatch, popprogramma 13.30-14.30 SI Monsters of Rock SUPER CHANNEL 07.00 Supertime, kindermagazine 11.00 Chart Attack, popprogramma 12.00 Tracking, popprogramma 13.00 Q.E.D., documentaireserie 13.30-14.25 Realm of Darkness MTV EUROPE 08.00 Op tilt, Nederlandstalig pop programma met Marcel Vanthilt 08.30 Maiken Wexo 09.30 Remote control (herh.) 10.00 The Adam Cur ry Show 11.00 MTV's Metal Hammer 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz 13.00-14.00 Maiken Wexe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Drlespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concertpodium. 21.40 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Galaconcert 40 jaar Will Ferdy (2). 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Pa, zing eens A. 18.00 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Hltriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 First meeting. Sylvia Bernler, piano. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Camerata Bern met cello, o.l.v. Thomas Fud. 21.55 Actualla. 22.15 Jazz in Europa 23.00 Pianokwintet in A, Schubert. MORGEN RADIO 1 leder héél uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens, t.g.v. de verjaardag van prinses Juliana. 07.05 TROS: TROS nieuws show Ko ninginnedag, feestelijk pro- Qramma. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 07.00 Gelukwens. 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 Wegens vakantie gesloten. 13.03 Een eeuw Irving Berlin. 14.03 Typisch Hollands songfestival. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Gelukwens. 07.02 Nieuws. 07.04 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. G9.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Solliciteren. 09.45 Je woordje doen. 10.00 Nederlands. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en actlvlteltenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Om roep Rijnland (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Suri- naams programma 13.00 Noordwljk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen platenkast. 11.00 Rljn- monds diep. 12.00 Op bezoek bij Ra dio Rijnmond. 13.00-17.00 Geen com mentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse Top Tien. 12.00 Top 30, de nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Angst (4). 10.30 Filosofie (4). 11.30 Internationaal Koorfestival Maasmechelen. 12.17 Tafelmuziek, 1. Triosonate in c voor fluit, hobo en continuo, Quantz. 2. Concerto nr. 2 In f, BWV 1047, Bach. 3. Kwintet in bes voor twee flute de voix", twee traverso's en continuo, Loeillet. 4. Concerto In G voor mandoline en orkest, Hasse. 13.10 Muziekmakers. 14.30 BRT-keuze voor dlscoflelen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19