Je laviani-broers Ëdisons Klassiek naar Bruggen, en Boulez n oud Hollywood Drie macho 9s tussen de vuile luiers Kunstvervalser werd ook zelf bedrogen jn rwi i lot Hollywood-ellende in reclamestijl ^LM/KUNST QeidócQowiant VRIJDAG 29 APRIL 1988 PAGINA 17 1 ducom brengt I ucatieve inroepen samen ien iet ;0-ja yERSUM Met de toewijzing van zendtijd voor Stichting Educatieve Omroep Organisatie (Edu- een samenwerkingsverband van NOT, RVU en >ac, is een eenheid ontstaan binnen de educatieve oepen. Het Commissariaat voor de Media besliste >ren positief over de zendtijd-aanvraag van Edu- „Wij zijn uiterst tevreden over deze beslissing", s een verheugde Anton Meissner, voorzitter van 'fstajjieuwe stichting. Hoe Educom precies naar buiten treden is nog niet bekend. „De toekomst is erg Die moet nog worden ingevuld", aldus R. Hak- secretaris van de Educom. Het commissariaat Jt Educom ruim 500 uur televisie-zendtijd en 477 radiozendtijd toegewezen voor de periode oktober ;ot oktober '89. (Vervolg van de voorpagina) Mrugalla heeft, toen zijn atelier werd ontdekt, een volledige bekente- DUSSELDORF Volgens deskundigen, die de politie hielpen bij de nis afgelegd en voor de politie een lijst van 2500 door hem vervaar- oplossing van de enorme kunstzwendel, benaderde Mrugalla in zijn digde werken opgesteld. Niettemin vorderde het onderzoek daarna vervalsingen de genialiteit van de oorspronkelijke kunstenaars. De nog traag, vooral omdat de kunstwereld er in het geheel niet van ge- vervalser zelf is er overigens niet veel beter van geworden: toen de diend was dat het schandaal werd onthuld. De politie weet ook nog politie hem arresteerde zat hij tot aan zijn nek in de schulden. Hij niet goed wat men met de voorlopig in beslaggenomen werken aan werd voor zijn vervalsingen door zijn opdrachtgevers deels betaald moet, omdat men vreest dat als ze zullen worden teruggegeven, ze met werken van Rodin en Barlach. De man wist echter niet, dat ook weer in de handel zullen worden gebracht. Er zijn in het atelier 100 die werken vervalsingen waren. litho's van „Otto Mueller" aangetroffen, en 24 „Picasso's". De voormalige stoker was in handen gevallen van twee kunsthande- Edgar Mrugalla groeide op in Oostberlijn en nam als 14-jarige dienst laren en galeriehouders in Dusseldorf in Wiesbaden, die de meeste werken tegen hoge prijzen in de handel brachten. Een van is in hech tenis genomen. Zij gaven Mrugalla de opdrachten tot het vervaardi- in de Oostduitse koopvaardij; in het westen nam hij de vlucht en reis de naar Westberlijn, waar hij een rommelwinkel begon. Terwijl hij er met moeite in slaagde in zijn levensonderhoud te voorzien, begon hij gen van vervalsingen. „Werd er Liebermann gevraagd, dan werd er de kunstwerken die hij in Berlijnse musea zag na te tekenen; later Liebermann gemaakt; wilde de markt Picasso, dan was Picasso aan de kocht hij boeken over kunst en verfijnde hij zijn techniek, beurt", aldus een politiewoordvoerder. Het is niet duidelijk of Mrugal- De meester-vervalser, van wie een werk inmiddels zelfs in een West- la wist welke prijzen werden betaald. De kunsthandelaren voorzagen berlijns museum is terechtgekomen en een ander in een regionaal Mrugalla van een atelier in het plaatsje Heide in Sleeswijk-Holstein, en van een pers voor het maken van litho' museum, is op erewoord vrijgelaten. Hij kan worden gens fraude en vervalsing. Prullen Warhol brengen vermogen op NEW YORK Drie plas tic Flintstone-horloges uit de kunst- en kitschcollec- tie van Andy Warhol heb ben woensdag bij Sothe by's in New York 2.640 dollar opgebracht. De horloges zaten nog in hun oorspronkelijke plastic doosje met de prijskaartjes van het warenhuis Bloomingdale's. Warhol kocht de horloges in 1985 en 1986 voor 10 en 20 dol lar per stuk, en voor die prijs zijn ze nog altijd in gewone warenhuizen te koop. Ver wacht werd dat de horloges als curiosa voor hooguit 80 dollar op de veiling van de hand zou den gaan. Vier telefonische bieders zorgden echter voor een sensatie door de prijs voor de drie horloges tot 5.000 gul den op te drijven. De hoogste prijs die op de vijfde dag van de 10 dagen durende veiling van Warhols inboedel en ver zamelingen, was 55.000 dollar voor een paar surrealistische oorknoppen van de hand van Salvador Dali, die waren geta xeerd op 10.000 tot 15.000 dol lar. De totale opbrengst van de verkoop is al tot meer dan 9 miljoen dollar gestegen. OOD MORNING BABYLONIA •d ?r «be/010 1: »Good morning 8 ylonia" met Vincent mo, Joaquim de Almei- Greta Scacchi kn Aries Dance. Regie en mPetiario: Paolo en Vittorio itte iani' kui ker. r» vo< tut i: t, piel. j ziel i terug in de filmhistorie: 916 ging de film „Intole- :e" in première. Regisseur '.Griffith, de legendarische maker die z'n camera's in en zette om een ander per- tief te krijgen, diezelfde era op een stellage op wie- gjlantte voor de eerste „tra- ng shots". „Intolerance" minuten lang indien ge lid op de 16 beeldjes-snel- van de stomme film) was voor die dagen immense erneming waarin de liefde ien het gebrek aan liefde - 1tli eeuwen wei"d gefilmd. s peginnen in Babylonische l! isjn. In een beroemde scène .1 enorme trappen voor een '°KWrel 'n zijn een rTtal beelden van olifanten pet decor te zien. En van s 'olifanten uit 1916 hebben n" j Italiaanse broers Paolo en ie de^orjQ Taviani ruim zeventig aB[ later weer gebruik ge- en' kkt. guldf Taviani-br0erS spelen in eerste Amerikaanse film, morning Babylonia" -.oW spelletje met zichzelf en jijde mythes uit de filmhis- »peeit> Driekwart van hun film t een toon die ie het beste jnerkt met de Engelse fi „tongue in cheek": licht #~v-gtend, met een knipoog. Jl de andere kant is hun i een liefdesverklaring aan movies". Hoofdpersonen twee broers, restaurateurs oude kerken in het Italië het begin van deze eeuw. ers bedrijf gaat over de de twee broers gaan het Amerika proberen. Ze ko- i via een omweg in Holly- d terecht, waar ze zich uit- in voor de bouwers van Italiaanse paviljoen van de sondQeidtentoonstelling in San dus hcisco, maar al gauw door t heeinand vallen. Kans om hun ht ofljde te tonen hebben deze „achter-achter-achterkleinkin- deren van Michelangelo en Rafaël" niet. Ze mogen een huis met krijsende filmvogels beheren en tussendoor wat klusjes op de set doen. In hun vrije tijd bouwen ze dan maar de enorme olifant van papier- maché, die Griffith in zijn film nodig heeft. Collectieve droom Griffith, die we al met verlief de ogen naar een Italiaans filmmeesterwerk uit die dagen hebben zien kijken, herkent het talent van de broers. Ze mogen meebouwen aan zijn Babylonië en bereiken einde lijk een soort sterrenstatus. Pa komt over uit Toscane (prach tige scène) en aan een lange dinertafel op de filmset ont moet de oude wereld (Pa) de nieuwe (Griffith, erg leuk ge speeld door de Brit Charles Dan.ce). Daarbij spreekt de Amerikaanse maestro de cru ciale woorden in de film uit. Woorden over de continuiteit in de kunst. De kathedralen- bouwers van eeuwen geleden zijn nu de mensen die in de film aan de verwezenlijking van een collectieve droom werken. „Good morning Babylonia" eindigt een beetje in mineur. De broers trouwen, hun vrou wen raken tegelijkertijd in verwachting, de ene sterft bij de bevalling. Er ontstaat een verwijdering tussen de broers en een van hen trekt naar Eu ropa om mee te vechten in de inmiddels uitgebarsten eerste wereldoorlog. Aan het front ontmoeten de broers (de een in het Italiaanse de ander in het Amerikaanse leger) elkaar weer. Onder de kerk die ze in dertijd restaureerden. De film van de Taviani's heeft dan iets van een melodrama gekregen. Daar zal best bewust voor ge kozen zijn („Intolerance" was in "feite ook niets anders), maar het werkt niet. Op z'n best is deze film van de ma kers van „Kaos" en „Notte di San Lorenzo", een prikkelend en leuk spel met autobiografi sche gegevens, met film, film historie en de mythen van Hollywood. Aardig is dat het verschil tus sen filmmythe en realiteit ook z'n stempel drukte op het ma ken van „Good morning Baby lonia". Acteur James Woods, in zijn meeste films een onver schrokken harde jongen, zou eerst de rol van D.W.Griffith spelen. Hij liet het afweten omdat hij niet naar Rome's Ci- necitta wilde overvliegen uit angst voor terroristen in Rome. BERT JANSMA De ..filmbroers" Vincent Spado en Joaquim de Almeida aan het slot van „Good morning Babylon" weer verenigd aan het Itali aanse front. Steve Guttenberg, Tom Selleck en Ted Danson met „hun" baby. METROPOLE 1 en CINE AC 1: „Three men and a baby" met Tom Selleck, Steve Guttenberg en Tom Danson. Naar het oor spronkelijk scenario van Coline Serreau. Regie: Le onard Nimoy. Bijna 158 miljoen dollar heeft de film „Three men and a baby" in Amerika inmiddels opgebracht (in 144 dagen draaitijd tot nu toe). Dat is vijf miljoen dollar meer dan de Amerikaanse topfilm van dit filmseizoen, „Fatal Attraction" in een langere speeltijd (213 dagen) in de kassa's deed be landen. Een verbijsterend be drag, om meer dan één reden. „Three men and a baby" is niet wereldschokkend en ver re van een meesterwerk. Aar dig is het meest geeigende woord voor deze komedie rond drie manlijke vrijgezellen die met een baoy worden op gescheept. Origineel is de film al helemaal niet, want het is een „re-make" van Coline Serreau's Franse film „Trois hommes et un couffin". Pro blemen rond de produktie wa ren er bovendien ook al. Ser reau zou eerst eveneens de Amerikaanse versie van haar film regisseren, maar liet het na tien dagen afweten. Leo nard Nimoy, puntoor Spock uit „Star Trek", nam het roer van haar over. Ondanks dat alles werd de film toch een eclatant bioscoopsucces. Waar om? Er zijn een aantal redenen te bedenken. Nimoy's film naar Serreau's gegeven is on schuldig vermaak voor de hele familie, ook al veroorzaakt een pakje met drugs de extra-ver wikkelingen. Mogelijk dat een plaatje van een baby op het doek in Amerika voor de no dige vertedering zorgt. Vooral als die baby bevaderd moet worden door drie mannen die in film- en tv-hits vooral een macho-image hebben opge bouwd: Tom Selleck („Mag num"), Ted Danson („Cheers") en Steve Guttenberg („Police Academy")1. Zij spelen drie vrijgezellen met dikbetaalde banen: Een archi tect (Selleck), een stripteke naar (Guttenberg) en een ac teur in vooral reclamespotjes (Danson). Ze wonen tezamen in een enorm New Yorks ap partement en plegen nogal wat dames over de vloer te hebben zonder dat daar noemenswaar dige relatieproblemen van overblijven. Danson krijgt op een feestje het verzoek om een „delicaat pakje" aan te nemen en dat een paar dagen te be waren. Hij vergeet het ver zoek, vertrekt naar Turkije voor een reclamespotje, en zijn vrienden vinden een roze baby in een wieg voor hun deur. Met de opdracht aan Danson van ene Sylvia om zelf maar eens voor ouder te gaan spelen. De twee wanhopige vrijgezellen slaan onmiddellijk dozen Pampers, liters baby voeding en andere zoet- en drooghouders in, lopen met opgetrokken neuzen met vuile luiers rond en vervloeken hun vertrokken vriend. Een paar dagen later komen twee duis tere heren het „pakje" opeisen. Bevreemd leveren de vrijge zellen de baby in. Om even la ter tot de ontdekking te ko men dat er nóg een pakje in hun flat is beland en dat bevat drugs. De baby wordt welis waar achterhaald, maar in middels is ook de politie op het spoor van de drugs. Het twee tal zit dus in de dubbele Nel son van de omstandigheden: achtervolgd door politie én drugbazen. En dan nog die baby. Het niveau van de komedie die Nimoy ervan maakte komt niet boven vriendelijk en aar dig uit. Ik heb mezelf slechts een handvol malen op de aan zet van een lach betrapt (en ik zweer u: ik lach graag) en dat is toch wel erg weinig. Nimoy laat zijn helden aan het slot en het eind van de film in ver snelde beelden ronddraven. De dolgedraaide vrijgezellen. Het is zijn meest opvallende regievondst en dat mag boek delen spreken. De baby (voor moeders, arbeidsinspecteurs en andere ongerusten) wordt door tweeling-zuigelingen gespeeld. De een mocht slapen als de an der in beeld moest. Je krijgt de indruk dat acteurs en regis seur ook zo'n voordeeltje had den kunnen gebruiken. BERT JANSMA ,LESS THAN ZERO' ASTA 1: „Less than Zero" met Andrew McCarthy, Jami Gertz en Robert Downey jr. Naar het boek van Bret Eas- ton Ellis. Regie: Marek Kanievska. Het boek „Less than Zero" van Bret Easton Ellis werd in Ame rika een soort „cult-hit". Het was de beschrijving van het leven van de kinderen van de „beautiful people" aan de Amerikaanse Westkust. Het met veel geld verwende èn verpeste kroost van de rijken van Beverley Hills en omstreken. Vader en moeder levend op een immense afstand in een van de vele vertrekken op een van de vele verdiepingen van de riante huizen. De kin deren in hun eigen wereld, op party's, in hard rock café's, snelle auto's en ieder wel met een eigen „drug-habit". In de toiletten van de café's staan de meisjes voor de spiegels voornamelijk co caïne te snuiven, de jongens hebben zo mogelijk neg hardere verslavingsgewoontes en op ieder feestje loopt wel een leeftijds genoot rond als locale „dealer". Allemaal niet zo leuk dus. Hetzelfde kan gezegd worden van de film die de Britse regisseur Marek Kanievska van „Less than Zero" (onder nul, ijskoud dus) Andrew McCarthy en Jami Gertz zien hoe een Hollywoodse drugsdealer heeft huisgehouden. maakte. De film past in de serie waarschuwingen tegen drugsge bruik die Hollywood inmiddels meent te moeten uitsturen na het eerst vele films zelf laconiek uitgebuit te hebben (a la safe- sex dus). En de boodschap is positief: mits we mekaar helpen nietwaar moet zelfs de zwaarste verslaving op te lossen zijn. Hoofdrolspeler Andrew McCarthy komt van zijn universiteit el ders in Los Angeles terug en vindt zijn beste vriend zwaar aan de drugs (en onnoemelijk in de schulden) en zijn beste vriendin een beetje. Ondanks dat die vriend ooit die vriendin van hem afpikte, zal hij hem helpen. Meer is het eigenlijk niet. Marek Kanievska („Another country") lijkt vooral als regisseur aangetrokken omdat hij een stevige carrière in de reclame ach ter de rug heeft. Hij kan als de beste de wereld van de gladde glamour in beeld brengen en doet dat dan ook tot vervelends toe. De mooie, lege ouderlijke huizen, het idem dito bestaan. Jongerencafé's, stampvol met monitoren, videocamera's en rock muziek. Jongelui met de duurste auto's, kleding en drugs. En af en toe een vrijpartij met de esthetenlyriek van een reclamespot voor deodorant of frisse adem. Op de geluidsband keihard de top vijftig: Bangles, Poison, LL Cool J, Oran „Juice" Jones, Aeros- mith, Joan Jett and the Blackhearts, Roy Orbison, Public Ene my en hoe de groepen verder mogen heten. Van het onderwerp krijg ik al een nare smaak in de mond, van de film nog meer. BERT JANSMA sring is bes] ILVERSUM Dertien onderinuziekprodukties zijn 'ng vt>ekroond met de onder scheiding Edison Klas siek van de Edison Stich- ;ing in Hilversum. In to- aal waren er 156 inzen- lingen waaruit de jury ;en selectie moest ma- ;ere Isnog] !n de categorie symphonische nuziek ging de Edison naar t gm^e produktie „The Planets, •nte ?PUS 32" van Gustav Holst, tijnstf^gevoerd door Orchestre ^ymphonique de Montréal inder leiding van Charles Woit (Phonogram, Decca). n de categorie concerten verd bekroond de produktie .Werken voor piano en or- cest Zoltan Kocsis" van Béla ïartok, uitgevoerd door het Budapest Festival Orkest on- ler leiding van Ivan Fischer ^honogram, Philips Digital assies). in de categorie muziek uit de middeleeuwen, renaissance worfen vroege barok gaat de prijs lassenfiaar de produktie „Carmina Burana (deel 1)", uitgevoerd ater tioor het New London Con- enkeport onder leiding van Philip tegejPickett (Phonogram, L'oi- n Pospeau-Lyre). 'er zifln de categorie kamermuziek le flalfan duo tot nonet kwam de ïstwijbriis terecht bij de produktie u woft.Blokfluitmuziek uit de Ba- Tok", uitgevoerd door Am- Pierre Boulez kreeg een Edison voor zijn ,Pli Selon pli" uitge voerd door Phyllis Bryn-Julson, sopraan en het BBC Sym phony Orchestra onder leiding van Boulez. FOTO: PR sterdam Loeki Stardust Kwartet (Phonogram, L'oi- seau-Lyre). In de categorie werken voor kamerorkest eventueel met instrumentale solist, werd be kroond de produktie „Les Boréades (suite) en Dardanus (suite)" van Jean-Philippe Rameau, uitgevoerd door het Orkest van de Achttiende Eeuw onder leiding van Frans Brüggen (Phonogram, Philips Digital Classics). In de categorie instrumentale solorecitals werd de Edison toegekend voor de produktie „De pianowerken" van Fer- ruccio Busoni uitgevoerd door Geoffrey Douglas Mad ge, piano (Phonogram, Phi lips Digital Classics). De prijs ging in de categorie opera en operette naar de produktie „L'orfeo" van Claudio Monteverdi, onder anderen uitgevoerd door An thony Rolfe Johnson, Julian- ne Baird, Lynne Dawson, als mede The Monteverdi Choir London en The English Ba roque Soloists onder leiding van John Eliot Gardiner. „Liederen" van W.A. Mozart, R. Strauss en H. Wolf, uitge voerd door Arleen Auger, sopraan en Irwin Gage, piano (CBS Records, Masterworks) werd bekroond in de catego rie recitals voor zangstem- (men) met enkel- of meer voudige begeleiding. „Pli Selon pli" van Pierre Boulez, uitgevoerd door Phyllis Bryn-Julson, sopraan en het BBC Symphony Or chestra onder leiding van Boulez (BMG/Ariola, Erato) kreeg de onderscheiding in de categorie muziek gecom poneerd na 1945. In de categorie bijzondere uitgaven van historische-do- cumentaire aard werd met een Edison Klassiek onder scheiden de produktie „On bekende opnamen van Maria Callas" met Maria Callas, sopraan begeleid door diverse symfonie-orkesten. Een extra Edison voor jonge Nederlandse kunstenaars werd toegekend aan de pro duktie „Rhapsody in Blue" van George Gershwin en „Schilderijen van een ten toonstelling" van Modest Moessorgski uitgevoerd door Aurelia Saxofoon Kwartet (EMI Bovema, EMI). In de categorie extra Edison voor de meest' opvallende heruitgave van stereofoni- sche opgenomen werken op CD werden bekroond: „Régi- Frans Brüggen: Edison voor „Les Boréades (suite) en Darda nus (suite)" van Jean-Philippe Rameau, uitgevoerd door het Orkest van de Achttiende Eeuw. FOTO: PR Wijlen Maria Calles. van wie historische plaatopnamen werden bekroond met een Edison. FOTO: PR ne Crespin" van H. Berlioz, C. Debussy, M. Ravel en F. Poulenc uitgevoerd door L'orchestre de la Suisse Ro- mande onder leiding van Er- nest Ansermet met John Wustman, piano (Phono gram, Decca) en „Symfo nieën nrs. 4,5,6" van Peter I. Tsjaikovsky uitgevoerd door het Leningrad Filharmonisch Orkest onder leiding van Ev- genji Mravinsky (Polydor, Deutsche Grammophon). bioscopen ALPHEN AAN OEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Three men and a baby (al); 18.30, 21.15. za. wo. ook 13.30. zo. ook 13.30, 16.00. EUROCI NEMA II: Three men and a baby (al); 18.30, 21.15. za. wo. ook 13.30. zo. 13.30, 16.00. EU ROCINEMA III: Last emperor (al); 20.15. zo. ook 14.30. Jun- glebook (al); za. zo. wo. 14.00. EUROCINEMA IV: Amster- damned (12); 18.45, 21.30. za. wo. ook 13.45. zo. ook 13.45, 16.15. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): No way out (al); 19.00, 21.15. Junglebook (al); za. zo. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Cry Freedom (al); 20.00. zo. ook 14.30. Three men and a baby (al); Moonstruck (al); Amsterdamned (12); Fatal at traction (12); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Dirty dancing (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); Een opgewonden standje (16); 14.30, 19.00, 21.15. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): Amsterdamned (12); zo. 20.15. za. ma. 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Dirty Dancing (al); do. vr. za. 14.45, 19.00, 21.15. zo. 14.45, 19.00. ma. di. 19.00. wo. 14.45, 19.00. Nuts (al); zo. t/m wo. 21.15. CITY THEATER II: Bestseller (12); do. vr. 14.45, 19.00. za. 19.00. zo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. wo. 19.00, 21.15. Amsterdamned (12); do. vr. za. 21.15. Speurneuzen (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Dirty dancing (12); do. t/m zo. 19.00, 21.15. ma. t/m wo. 20.15. zo. wo. 14.00, 15.45. De aanslag; vr. za. 20.30. ma. di. wo. 20.30. La fa- miglia (al); do. zo. 19.30, 21.30. KINDERVOORSTELLING De reddertjes; zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Innerspace (al); vr. za. zo. 20.00. zo. wo. 14.00. Gardens of stone (12); ma. di. wo. 20.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spul 27. tel. 463500): Less than zero (12); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. ASTA 2: Moonstruck (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. ASTA 3: Wall street (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (Winkel centrum Babylon, tel. 471656): Cosi fan tutte (al); zo. 11.00. Fa- tal attraction (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 15.00. 18.45, 21.30. BABYLON 2: Broadcast news (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.30. 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: Empire of the sun (al); 14.00, 20.15. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Three men and a baby (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Dirty dancing (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45, 21.30. CINEAC 3: Am sterdamned (12); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. ME TROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Three men and a baby (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: The last em- peror(al); 14.00, 20.30. zo. 13.30, 20.30. Don Giovanni; zo. 11.00. METROPOLE 3: Cry freedom (al); 14.00, 20.15. wo. 14.00, 20.30. METROPOLE 4: Baby boom (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Nuts (al); 18 45. 21.30. do. vr. ma. dl. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): No way out (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2. Amsterdamned (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Death wish 4 (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Fatal beauty (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO t (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Goodmorning Ba- bilonia (16); 19.15, 21.45. zo. wo. 14.15. STUDIO 2: Hersen schimmen (16); 19.00, 21.30. zo. wo. 14.00. STUDIO 3: Oei ciornie (16); 19.00, 21.30. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56, tel. 459900): Zaal 1: Au re- voir les enfants; 19.30, 21 45. zo. 14.00, 16.15. Stop making sense; zo. 14.00. 16.15 Royal red dance party; zo. 21.00. Zaal 2 Drachenfutter; 19.30. zo. 14.00 Yeelen; 21.45. zo 16 15 Zaal 3: 19.30, 21.45. ma. 19.30, 22.00. I confess; do. La voie lactee; vr. Las bicicletas son para el Verano; zo. Hangman also die; ma. The atomic cafe; dl. Kind and country: wo.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17