Twee scholen in Haaswi jk Katwijk trekt limiet vrije vestiging op Koeien in de wei na kernramp: boer beboet Ongenoegen over cadeautje Visser Een jaar geëist tegen 20-jarige Noordwijk^ U Geld voor verbetering c! velden Rijnsburgsé BoL Toestemming voon 111011 wbouw b Jenaplanschool y MOGELIJK MEER FLATS IN POSTWIJK! LEIDEN OMGEVINGQeid#i<SowuvntVRIJDAG 29 APRIL 1988 PAGINAff> Expositie over oud Oegstgeest OEGSTGEEST— In gebouw Het Drieluik aan de Geversstraat 27 wordt op 30 april en 5 mei een expositie ge houden over het niet meer bestaand Oegstgeest. De tentoonstelling heeft de titel „Oegstgeest zoals het was". In Oegstgeest zijn na 1945 51 panden af gebroken waardoor bekende punten in het niets lijken te zijn verdwenen. De 60 foto's tellende expositie, waar aan de dames Oele en Fehmers een aantal maanden hebben gewerkt, laat veel van het oude Oegstgeest herle ven. Veel foto's komen uit het archief van onder andere de bekende foto graaf Loek de Groot en uit particulie re collecties. De expositie is geopend van elf tot vier uur. Stefan beste bakker SASSENHEIM Stefan de Goey heeft gisteren de taartbakwedstrijd van de Don Bosco Mavo ge wonnen. Aan deze lustrumwedstrijd deden 69 bakkers mee. Tweede werd Gert Jan Schellinger hout, derde Niels Schavemaker, vierde Jaap Heemskerk, vijfde Alex Sievers, zesde José van der Veer, zevende Peter Reyngoud, achtste San dra Reyngoud, negende Judith Wouters en tiende Nathalie Landwer Johan. Aanmoedigingsprijzen waren er voor Gertjan Lindaard en Barbara Slin gerland, en een troostprijs voor Monique Boere, van wie de taat in elkaar zakte. Oude eik gehuldigd SASSENHEIM Timmerman Willem Overvliet is gistermiddag in de kantine van Terwegen Sport gehuldigd omdat hij 40 jaar in dienst is bij de fir ma D. Meyer BV. Hij is een goed vakman en z'n specialiteit is het burgerwerk. Van zijn collega's kreeg hij de bijnaam „oude eik". Van Rijn uit gemeenteraad KATWIJK Het RPF-raadslid drs. L.K. van Rijn verlaat de ge meenteraad per 31 mei. Het raadslid is van mening dat zijn drukke werkkring niet langer verantwoord te verenigen valt met het raadslid maatschap. De heer Van Rijn zat in de gemeenteraad sinds de verkie zingen van 1982 en gold algemeen als een financieel specialist. Namens de Katwijkse raad was hij ook afge vaardigde in het SDB. De heer Van Rijn wordt opgevolgd door de huidi ge voorzitter van de RPF in Kat wijk, de heer Bakker. De voorzit tershamer van de afdeling Katwijk van de RPF wordt door de heer L.K. van Rijn overgenomen. Raadsleden beëdigd RIJNSBURG J.C. van der Graaf (RPF/ SGP) en G.C. Spieren burg (CDA) zijn gister avond tijdens een ver gadering van de ge meenteraad van Rijns burg beëdigd tot raads lid. Van der Graaf is opvol ger van D. Oudshoorn, die tien jaar deel uit maakte van de gemeen teraad. Spierenburg volgt mevrouw E. Bub- bers-Reimering op, die ruim vier jaar voor het CDA in de raad zat. Liesbeth List doopt tulp LISSE Zangeres Liesbeth List heeft tijdens een zeer druk bezochte bijeen komst in de showkas van Keukenhof, gistermiddag een nieuwe tulp van Ko nijnenburg Mark uit Noordwijk ge doopt en de naam „Alliance Francaise" gegeven. De tulp is daarmee genoemd naar de instelling die de Franse taal en idem cultuur hoog in het vaandel draagt. De doopplechtigheid werd bij gewoond door onder anderen mevrouw Van den Broek, de ambassadeur van Algerije in Nederland, de heer mr. A. Bekka, mevrouw M. Hostert van de Luxemburgse ambassade, alsmede de consuls generaal van Frankrijk de heren H. Dupuy en B. Morbieu. Start aanleg fietspad Callaoweg KATWIJK Er is een begin gemaakt met de aanleg van een fietspad langs een kant van de Cal laoweg. Het fietspad is be stemd voor fietsverkeer in twee richtingen. Tot nu toe moesten fietsers tussen de auto's rijden die vanaf de provinciale weg Sl kwamen. Verder was het verboden dat fietsers van af de Rijnstraat over de Callaoweg naar de Com mandeurslaan fietsten. Veel fietsers maakten dan gebruik van het voetpad. Om het fietspad aan te leggen worden acht popu lieren gerooid en de Do men in het parkje tussen de begraafplaats van de katholieke kerk. Met het rooien van de bomen is vanmorgen begonnen. In het najaar worden nieuwe bomen geplant. Door de werkzaamheden is de verkeerslichtenin stallatie drie weken buiten bedrijf. Ook de Baron van Wassenaerlaan en de Commandeurslaan zijn enige weken afgesloten. Het fietspad kost twee ton. De provincie Zuid-Holland betaalt hiervan 170.000 gulden. OEGSTGEEST In de nieuwbouwwijk Haaswijk komen twee permanente basischolen: een openbare met tien lokalen en een bijzondere met acht loka len. De wethouder van onderwijs en welzijn, me vrouw Th. L. Blom-de Koek van Leeuwen, deel de dit gisteravond mee in de gemeenteraad. „Een oud CDA-plan wordt op een ietwat aangeklede manier verwerkelijkt", merkte de wethouder op. Het gaat om het verplaatsen van een tweetal scholen, iets waarvan het CDA zich altijd voorstander heeft getoond. Scholenbouw in Haaswijk betekent dat het aantal scholen in Oegstgeest niet toeneemt. De gebouwen waarin de Joris de Witteschool (aan de Kamperfoelielaan) en de Oudenhofschool (aan de Lange Voort) zijn gevestigd, worden afgestoten. De leerlin gen van de Joris de Witte school verhuizen naar Haas wijk. Er werden gisteravond 'overi gens nog geen uitspraken ge daan over de leerlingen van de Oudenhofschool. Het kan zeer wel mogelijk zijn dat de leerlingen van de Spring- plankschool aan de Frans Halslaan naar Haaswijk ver huizen en die van de Ouden hofschool naar het gebouw waarin de Springplank is ge vestigd. Er zal naar gestreefd worden de plannen zo snel mogelijk uit te voeren om in 1989 alles rond te hebben. Het CDA pleite er Gisteren voor de definitieve beslissing over het starten van een kin deropvang uit te stellen tot de begrotingsbehandeling in ok tober 1988 zodat men een juis te afweging kan maken van de rijksbijdrage, de ouderbijdrage, de werkgeversbijdrage en de gemeentelijke bijdrage. De ge meente beoogt nu een subsidie te geven van 73.000 gulden. „Het nu al fiatteren van een dergelijke hoge subsidie voor de creatie van 10 tot 12 kinde ropvangplaatsen", aldus de CDA'er Hellinga. D66 stemde gisteravond tegen het voorstel van B en W om het geld dat uit de grondex ploitatie van Haaswijk, een be drag van 3,5 miljoen, is geko men over te hevelen naar de „gemeente-pot" ofwel de alge mene reserve. Dan kan men er een redelijk bedrag aan rente voor vangen. D66 ver zette er zich tegen omdat men vindt dat het geld in de eerste plaats aan Haaswijk toekomt. Zolang de bouw van de nieu we wijk voortduurt moet het geld aan die wijk besteed worden. Er bestaan nog vele wensen. D66 diende een motie in om de Haaswijk-miljoenen in een apart fonds te storten. Gaandeweg de discussie over de gang van zaken werd dui delijk dat de wethouder van financiën, de heer P. van Veen, zich bereid verklaarde het bedrag in de algemene re serve van de gemeente te „stallen". DEN HAAG/KATWIJK Een 42-jarige Katwijkse agrariër is gisteren ver oordeeld tot een boete van 1600 gulden, omdat hij na de ramp met de kerncen trale in Tsjernobyl wei gerde zijn koeien uit de mogelijk besmette wei te halen. De Haagse politierechter mr. J. van Overbeek werd gecon fronteerd met een hevig ver ontwaardigde Katwijker. Hij was met name boos, omdat vijfhonderd liter melk in be slag was genomen. Dat gebeur de, nadat de man weigerde de koeien op stal te zetten. De beesten aten het gras (op het land in Noordwijk), waarna de boer de zestien runderen on danks een verbod toch molk. De Katwijker liet de in beslag genomen melk wegvlpeien in een gierput. „Het is mijn melk. Bij in beslagname krijgen we geen cent vergoed. De eerste de beste ambtenaar die er nog aan durft te komen schiet ik af. De boete betaal ik ook niet. In ga zitten en neem mijn koeien mee", foeterde de ver dachte. Het ministerie van landbouw kondigde kort na de ramp, be gin mei 86, de maatregel af, dat alle runderen naar binnen moesten. Over de weigering van de boer zei officier van justitie mr. M. Schelfhout: „U dient te kijken naar het belang van de volksgezondheid. En dat stijgt uit boven de belan gen die heeft". De Katwijker werd veroordeeld overeen komstig de eis van de officier. Een 44-jarige veehouder uit Voorhout had zich aan een zelfde vergrijp schuldig ge maakt. Hij zou zijn twintig koeien niet naar binnen heb ben gehaald, omdat hij op zon dag niet over de vereiste man kracht beschikte. Bovendien moest hij naar de kerk. De verdachte hoorde tweeduizend gulden boete tegen zich eisen (honderd gulden per koe). Bij hem werd ongeveer duizend liter melk in beslag genomen. De man uit Voorhout werd echter op technische gronden vrijgesproken. De data in de dagvaarding kwamen volgens de politierechter niet overeen met de dagen waaarop de ver dachte in werkelijkheid gezon digd had. KATWIJK De grens voor vrije vestiging in de gemeente Katwijk is opge trokken tot 225.000 gul den. Volgens wethouder J. van der Plas (SGP) is dat noodzakelijk om de woningmarkt in eerste in stantie voor de Katwijkers te beschermen. De oude limiet was 185.000 gulden. Kritiek daarop kreeg het col lege van de kant van de VVD en Gemeentebelangen. Beide partijen vinden deze regelge ving overbodig of te sterk af wijkend en de geldende nor men in de regio. De vraag naar woonruimte in Katwijk is en blijft de eerste jaren groot. Vandaar dat het college een bescherming ingebouwd heeft voor het betrekken van huur en koopwoningen. In zijn alge meenheid geldt, dat men aan een aantal bepalingen, zoals economische binding, moet voldoen voordat vestiging mo gelijk is. Voor huizen die bo ven de 225.000 duizend gulden waard zijn, of een huur van minimaal 800 gulden, liggen is dat echter niet nodig. Mevrouw Van der Plas (VVD) is niet gelukkig met deze ver hoging. Volgens haar is het een onderschrijving van het stijgen van de verkoopprijs van woningen, wat zelfs als rechtvaardiging van die prijs stijging kan gelden. In de praktijk blijkt dat in Katwijk de behoefte aan vrije vestiging laag is, dus hoeven extra re gels volgens de liberale in het geheel niet. De heer H. van Mierlo stelde voor niet hoger dan twee ton te gaan, omdat dit bedrag zou aansluiten bij de regio. Volgens wethouder Van der Plas is dat onjuist. omdat op zijn verzoek onder andere Rijnsburg het bedrag ook gaat optrekken tot het ni veau in Katwijk. Een ant woord dat mevrouw Van der Plas als een bevestiging zag van haar theorie over het op drijven van de prijzen in de regio. Gelet op de nog kleine hoe veelheid beschikbare grond in het industrieterrein in Kat wijk, moet het college reke ning houden met arbeidsinten sieve bedrijven die zich vesti gen willen. Het verkopen van grond aan bedrijven, die maar een klein aantal mensen om gerekend per hectare werk aanbieden, kan niet meer, al dus de heer M. van Rooijen. De SGP'er pleitte dan ook voor een beleid waarbij het college een bepaalde norm van werknemers per hectare han teert. Wethouder W. van der Plas zegde dit toe. VOORSCHOTEN VVD en PvdA hebben gisteren hun ongenoe gen uitgesproken over het uitreiken van verkeerskisten door PvdA-wethouder J. Visser. Visser gaf deze kisten aan het basison derwijs ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Veilig Ver keer Nederland. Dit cadeau van de gemeente werd betaald uit de 22.000 gulden die de gemeente van het rijk ontvangen heeft in het kader van de aktie 25 procent minder verkeersslachtoffers. Me vrouw M. Breunesse (PvdA):„We hadden enigszins vaste plannen om dat geld te besteden aan het fietspadenplan". Mevrouw M. van der Kloes (VVD): „Die hele zaak is niet eens behoorlijk bespreek baar gesteld tijdens een commissievergadering. Nu gaat vrijwel het gehele bedrag naar de scholen en de vraag is of er wat mee gedaan wordt". Drs. W. Valkenburg (CDA): „Inderdaad had met dit geld beter eên begin gemaakt kunnen worden met de beveiliging van de Raadhuislaan". Wethouder J. Viser (PvdA): „Die 22.000 gulden heeft de gemeente gekregen om te trachten het aantal verkeers slachtoffers te verminderen. Die verkeerskisten komen nu ten ge- ode aan het verkeersonderricht op de basisscholen. Het college is echt wel bereid iets ludieks te doen op het gebied van de verkeers veiligheid. De raadsleden worden uitgenodigd suggesties aan te dragen. De beveiliging van de Raadhuislaan komt aan de orde bij de centrumplannen". Het gemeentehuis krijgt een nieuwe tele fooncentrale, uitgaande van voorlopig 160 aansluitingen, 20 netlij nen en 40 reserve-aansluitingen. Het betekent wel dat het ge meentehuis dan aangesloten wordt op het Leidse netnummer 071, omdat andere doorkiesnummers niet mogelijk zijn. Op dit moment heeft alleen de wijk Noord-Hofland vanaf de Zilverfabriek een Leids netnummer, de rest van het dorp heeft nog het Voorscho- tense netnummer 01717. Voor het gemeentehuis heeft de PTT ge reserveerd de telefoonnummers 071-600.600 tot en met 600.800. Geweld tegen toeristen DEN HAAG/RIJNSBURG Vier inwoners van Rijnsburg, in leeftijd variërend van 19 tot 22 jaar, zijn gisteren veroordeeld tot gevangenisstraffen van zes tot acht weken wepens openlijke ge weldpleging tegen een groep Duitse toeristen. Officier van justi tie mr. D. van der Broek had tegen alle verdachten vijf maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk geëist. Wat zich op 18 juli precies op de Santlaan heeft afgespeeld, is niet duidelijk. Vast staat wel, dat Rijnsburgers geïrriteerd raakten door het rijgedrag van ongeveer dertig fietsende Duitse toeris ten. De vakantiegangers versperden de auto van het viertal de doorgang. Volgens de jongens gaf een van de fietsers een trap tegen de auto. Getuigen kunnen dat niet bevestigen. De jongens stapten uit, waarna een vechtpartij ontstond. Honden met postcode RIJNSBURG Het CDA- raadslid A. van Dijke wil dat Rijnsburgsé honden voortaan een hondenpen ning krijgen met daarin een postcode en een huis nummer gegraveerd. Op die manier kan de gemeen te de eigenaar van een los lopende hond makkelijk achterhalen en kan boven dien gecontroleerd worden of de hondenbelasting is betaald. Van Dijke deed deze suggestie gisteravond tijdens een vergadering van de gemeenteraad. Daarin werd een nieuw aangiftebiljet voor honden belasting vastgesteld. In het verleden moesten hon denbezitters zich na een oproep in de krant zelf melden bij de gemeente om aangifte te doen. Volgens B en W van Rijnsburg kwam hiervan in praktijk weinig terecht. Nu zullen alle Rijnsburgsé huishoudens verplicht worden een aan giftebiljet in te vullen, on geacht het feit of men wel of geen hond heeft. Elk huishouden krijgt daartoe een aangiftebiljet toege stuurd. Niet-invullen kan worden bestraft met een boete van maximaal 1.250 gulden. De kosten van de hele operatie bedragen bij na 7000 gulden. Maar B en W van Rijnsburg verwach ten dit bedrag dubbel en dwars terug te verdienen doordat meer mensen aan gifte zullen doen van hun viervoeter. Voorhoutse scholen adopteren monument Leerlingen van de basisscholen van Voorhout hebben gisteren et monument van Voorhout ge adopteerd. De scholen nemen deel aan het pro ject van de Stichting Februari 1941 „Adopteer een Monument". De Stichting Februari 1941, heeft ten doel de herinnering aan het verzet in Nederland gedurende de Tweede Wereldoorlog, in het bijzonder de vervolging van de joden, le vend te houden. Onder voorzitterschap van wet houder B. Joon werd een korte plechtige bijeen komst gehouden. Namens de Stichting Februari 1941 dankte de heer J.H. van de Hoven de deelnemende scholen en het gemeentebestuur voor hun medewerking aan het project. Namens de Voorhoutse scholen hield de heer B.G.A.M. Went een toespraak over zijn ervaringen in de oorlog. Hij besloot met de woorden: „Dit mag nooit weer gebeuren, daar kunnen jullie ook aan meehelpen, laten we samen werken aan een wereld van vrede". FOTO: HENK VAN DEN ENDE •oepe Di DEN HAAG/NOORDWIJK Twaalf maanden vangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar. Dat hoorde een 20-jal). ee Noordwijker gistermiddag eisen door de officier ac- justitie I. Klopper. De officier eiste verder dat Noordwijker verplicht onder toezicht van de recla ring zou worden geplaatst. De Noordwijker stond recht voor twee mishandelingen en twee diefstaiieuv van auto's. Dit alles gebeurde nadat hij alcohol had nuttigd. De Noordwijker gooide op 4 mei 1986 om kwart voor ei 1 nachts een meisje in Noordwijk zonder noemenswaardige leiding tegen de grond. Het meisje kwam met haar hoofd ojot 0 grond en raakte haar bewustzijn kwijt. De Noordwijker, die vankelijk wegliep, kwam terug en schopte haar nog eens ta haar hoofd. Het meisje liep hierbij een gebroken kaak op en zeveneneenhalve week nodig om te herstellen. Op 20 september 1986 probeerde hij een auto te stelen in No wijk. Op 20 december 1987 probeerde hij hetzelfde in Noor< kerhout samen met enkele vrienden. De eigenaar kwam ec aanlopen nadat de jongens al enige tijd hadden geprobeeri wagen aan de gang te krijgen. De Noordwijker gaf de naden Noordwijkerhouter een klap op zijn oog. Dit kwam zo hard| dat de Noordwijkerhouter inmiddels aan zijn oog is geoper en binnen korte tijd nog een tweede behandeling moet on| gaan. De officier van justitie had verder nog een lange reeks mei gr weldsdelicten van de Noordwijker opgesteld die niet in de vaardiging waren opgenomen. Zo had hij de dag nadat het nf"* fhad gemolesteerd, een op de grond liggende jongen gesel es dagen later sloeg hij een andere jongen met een stuk 1 In augustus schopte hij opnieuw een jongen en in januari^ man en een jongen. Tussendoor vernielde hij nog een hir^ir heelde een autoradio en pleegde een diefstal. Dit alles geber in Noordwijk. y«0' De officier van de justitie achtte alle delicten bewezen, ino, heeft geen contact opgenomen met de man in Noordwijker G terwijl hij wist dat hij ernstig verwond was. Ook al ben j|rles jaar, je had actie moeten ondernemen en het niet simpekarj vergeten". De advocaat van de Noordwijker, meester Heijnen, pleitte j' dienstverlening zodat de Noordwijker zijn baan zou kun houden. „De jongen staat bekend als een harde werker, in te werkgever heeft daarom ook in dienst gehouden na zijn vo4916 rest in december 1987. Aangezien hij ai goed voor schut isce" i gaan voor zijn werkgever en het gezin waarin hij leeft, plef.Gri voor een veel lagere straf. Met dienstverlening kan hij zichmak habiliteren". [en z RIJNSBURG De gemeente raad van Rijnsburg heeft giste ren ruim 30.000 gulden be schikbaar gesteld voor de ver betering van een tweetal vel den van voetbalvereniging Rijnsburgsé Boys. De wateraf voer van de beide velden is onvoldoende, waardoor de vel den regelmatig onbespeelbaar zijn. Saillant detail is dat beide vel den ongeveer vier jaar geleden aangelegd zijn. De uitvoerder van het werk wijst echter elke aansprakelijkheid voor de ge rezen problemen af. De ge meente Rijnsburg wil geen ju ridische stappen ondernemen, omdat dat veel kost en jaren gaat duren. „Bovendien ii maar de vraag of een schi ge uit het juridisch steel^ j tevoorschijn komt. Het is F^ j teraf moeilijk te achterKen0 of de fout bij de uitvoerkj j gemaakt of dat de proble^j door gebrekkig onderfet veroorzaakt zijn", aldus rni:f, houder W. Glasbergen. vt v' De Grondmij N.V., die dei0r|0' de reconstructie voor haa, jat kening heeft genomen, K» wel toegezegd 9.000 guldtmav zullen bijdragen aan de i eer we herstelwerkzaamheden^ velden zullen voor aam van het nieuwe voetbalseit in augustus weer speelt, j-)l ziJn- ft ee -mei I i m I hei i de kme LISSE De Stichting Jena planscholen Lisse kan een nieuwe school in de Poelpol der gaan bouwen. De gemeen teraad ging gisteravond ak koord met een krediet van bij na twee miljoen gulden dat voor de realisering van de school werd aangevraagd. Mevrouw C. Langeveld (CDA) memoreerde dat het bij de plannenmakerij voor deze nieuwe school wat moeilijk heeft gelegen om dat tegelij kertijd de van Swanenburgh- school leegkomt. „Het overleg tussen het gemeentebestuur en het Stichtingsbestuur heeft niet het door ons gewenste re sultaat opgeleverd en dat be treuren we, maar we leggen ons daarbij neer en hopen straks samen met het school bestuur een schitterende school te kunnen openen", al dus mevrouw Langeveld. Wat er met de Van Swanenburgh- school gaat gebeuren is nog niet bekend. De heer L. Robertus (VVD) te kende aan dat het een goed ld te gegeven is dat in een genfen te met de omvang van iitali een gevarieerd basisondeieldti heeft en dat ouders dushciS( nen kiezen. „Terecht heei^an( college echter getracht oqde 'uitgeven van twee mi; gulden voor die nieuwe sr~~" in eerste instantie teger— houden omdat een school^, komt die met minder ook zou kunnen functl ren". J. Maljaars (SGP/(T RPF) zei het in hoge ma betreuren dat het niet gP is om het Stichtingsbei over de streep te halen, had er geen enkel prolL^ mee gehad als het gemeiMT bestuur zo ver zou zijn gej dat misschien zelfs eenH" roepsprocedure zou zljnH start", aldus Maljaars. *- In de raadsvergadering gisteren werd tevens besi om de speeltuinverenl Marijke 2.500 gulden als ÜIL die te geven, ter ondeijnuz ning in de financiering uitbreiding van het v4ch€ gingsgebouw. Rijnsburg wil geen kinderen adoptere} RIJNSBURG De gemeente Rijnsburg zal vooralsnog, overgaan tot financiële adoptie van een aantal kinderen il Derde Wereld. Een oproep daartoe werd eerder dit jaar dot; gemeenteraad van Dodewaard aan alle Nederlandse gemel gedaan. Voorgesteld werd om voor elke duizend inwonen! kind via Foster Parents Plan te adopteren. Hoewel het gm? bestuur van Rijnsburg het initiatief van de gemeente t waard kan toejuichen, wijst zij op de plannen van de Rijnsbij stichting Ondosa om te komen tot een groot meerjarig f voor het bloemendorp. De voorkeur van het gemeenteb gaat uit naarhet steunen van zo'n plaatselijk project. SASSENHEIM „We kun nen niet garanderen dat er in de toekomst niet meer uitbrei ding van gestapelde woning bouw zal plaats vinden in Postwijk". Met deze woorden richtte wethouder H. Drenth zich gisteravond tot de 18 be woners van de Hoofdstraat -de Groepering Behoud Hoofd straat-, die naar het gemeente huis waren gekomen om hun eerder ingezonden bezwaar schrift aan B en W nader mondeling toe te lichten. De betreffende Hoofdstraatbe woners zijn niet bijster ingeno men met de voorgenomen bouw van twee flats van 4 en 5 verdiepingen hoog door wo ningbouwvereniging De Voor uitgang en Mabon BV. Ook de geprojecteerde ontsluitingsweg tegenover de Wasbeeklaan baart hen zorgen omdat ze vrezen dat er ter plaatse een onoverzichtelijke situatie zal ontstaan. Bezwaren die in een eerder stadium zowel door ge deputeerde staten als de Kroon ongegrond werden ver klaard. Wel heeft de Kroon vastgesteld dat er negentig wo ningen minder gebouwd zul len mogen worden in Postwijk gedurende de periode tot 1995. De heer A. Pop woordvoerder van de verontruste Hoofd straatbewoners beriep zich gis teravond op uitlatingen van vertegenwoordigers van het CDA, de VVD en D66, die reeds 2 december 1986 fel ge kant waren tegen de bouw van twee flats die inmiddels het aanzicht van Postwijk be palen. „B en W vinden het noodzake lijk te bouwen voor mensen die op de lijst van woningzqg- kenden staan. Een groot deel van hen zou gebaat zijn bij de bouw van goedkope woningen voor twee persoons huishou dens en de twee flatgebouwen die ruimte bieden aan 64 ap partementen zouden aan de behoefte voorlopig voldoen", aldus Drenth. Postwijk is naar het oordeel van Drenth de eni ge woonwijk waar etagebouw mag. „Ik kan dan ook niet be loven", aldus Drenth „Dat het bij deze flats zal blijven". De wethouder benadrukte echter der met klem dat ook een afPhc categorie van woningzcClas: den aan bod zal moeteln di men. Hij dacht daarbij amidc grote vraag naar woién v voor ouderen in Sasseiftaar Bura W. Maris deelde later tioor avond mee geen enkesort zwaar te hebben tegefick bouw van de flats in Posfceau Ze zou evenwel liever zifln d één van de geplande flafran de zuidkant van Postwijbriis verdieping lager zou wofc.Blo lok"

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16