Willem-Alexander, prins in een glazen wachtkamer geidaeSomcutt PG uurder Deetman: toelating pabo bemoeilijken ijval voor oodschap luisenberg iekenhuis staat geen stiekeme aidstest toe E AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB „Saaie en dorre" maakt plaats voor zondagskind" Nieuwe FNV-top toont zich dol op ,vechtpakket' Brinkman bezuinigt extra op welzijn Ernstige kritiek BINNENLAND WOENSDAG 27 APRIL 1988 PAGINA S TTERDAM De van een liter LPG andaag met 2,5 cent hoog gegaan tot 48,9 per liter. De ver- jing is een gevolg prijsstijgingen op internationale pro- ctenmarkt en met lerhoudswerk op de G-installaties bij de Nederlandse raffi- lerijen. Als gevolg rvan moet tijdelijk G worden geïmpor- 1, hetgeen de prijs ijft. Koffietafel voor 7000 man STEENWIJK Steenwijk is hard op zoek naar minstens 7000 personen om op vrijdag 6 mei een recordpoging te laten slagen. De Steenwijker restau ranthouder Willy Rutgers wil die dag de langste en grootste koffietafel van Europa inrichten. Op zijn boodschap penlijstje staan 7000 beschuiten, 300 kilo broodbeleg, 2000 liter koffie en 28.000 broodjes. Daarnaast zorgt Rut gers voor honderden tafels, minstens 8000 stoelen, 10.000 servetten, twee kilometer tafellaken, het nodige ser vies en 15.000 stuks bestek. Men kan zich voor de koffietafel opgeven bij de VVV in Steenwijk of gewoon op 6 mei om twaalf uur aanschuiven. Eisen tot 2,5 jaar tegen vervroegd vrijgelaten dealers ALKMAAR Officier van justitie mr. E. Stokman heeft gisteren voor de Alkmaarse rechtbank gevangenisstraffen tot 2 jaar en 6 maanden geëist tegen zes cocaïnedealers uit West-Friesland. Vijf van hen kwamen in de publiciteit toen de Alkmaarse officier van jus titie hen op 18 december vorig jaar wegens plaatsgebrek in het Alkmaarse huis van bewa ring op vrije voeten moest stellen. Die vrijlating leidde tot vragen in de Tweede Ka mer. Uitspraak op 10 mei. DEN HAAG Minister Deetman sluit niet uit dat er nadere eisen worden gesteld aan de toelating tot de pabo, de opleiding voor onderwijsgevende in de basisschool. De minis ter zei dit gisteren in de Eerste Kamer in zijn ant woord op kritische opmer kingen over de opleiding. Beter dan tijdens de opleiding correcties en aanvullingen op het kennis- en vaardigheidsni veau aan te brengen is het ei sen aan de vooropleiding te stellen, aldus de bewindsman. Deetman waarschuwde er ove rigens voor ongenuanceerd ne gatief over de pabo te spreken. „Bijstelling op punten is nodig, maar de pabo als geheel is een goede opleiding", aldus de mi nister. Wel uitte Deetman kritiek op de pabo's die „misschien te weinig alert zijn op de kwali teitsbeheersing van hun insti tuten". Nog voor de zomer wordt een advies verwacht over beleidsmaatregelen be treffende de pabo. Daarin zul len ook aanbevelingen staan over de kleuter in de basis school. De laatste tijd vragen steeds meer mensen om „te rugkeer van de kleuterjuf". Staatssecretaris Ginjaar-Maas sluit niet uit dat de wettelijke bescherming van de kleuter deskundigheid op de basis school wordt verlengd. Voor lopig moet er tot 1990 op elke basisschool een ex-kleuteijuf aanwezig zijn. Deetman vindt dat de openba re school moet blijven bestaan en niet moet worden vervan gen door neutraal bijzonder onderwijs. „We moeten heel zuinig zijn op ons onderwijsbe N HAAG De bood- ap van bankpresident isenberg dat ons land irlopig moet doorgaan t ombuigen en bezuini- i krijgt over het alge- en bijval. Vooral de rkgevers tonen zich in n reacties tevreden; zij ven hameren op het te- [dringen van premie belastingdruk en van [enaamde „open-ein- '-regelingen zoals de itand die geen plafond it. i de vakbeweging moest ;even dat het nog altijd 1 te hoge tekort van de it zorgwekkend blijft, maar dt ombuigen toch niet de te oplossing. Met name de V vroeg zich af of de toege- de belastingverlaging in dit band „niet al te voorbarig Overigens heeft Duisen- zich ook in die zin uitge- i. De FNV en de vakcen- voor middelbaar en ho- personeel MHP betwijfe- in hoeverre het doorgaan ombuigen en bezuinigen ciaal en economisch haal- r blijft". De FNV waar- uwt voor een remmende king op de toch al hape- de economische groei. IA en VVD CDA- en VVD-kamerfrac- reageerden met instem- ondanks het feit dat enberg kritiek op het be- van het kabinet uitgeoe- H heeft. De fracties zien in britiek echter „een aanspo- i en een bevestiging van [jn die tijdens het sociaal- (inancieel-economische de in het paasreces is uitgezet, de omvang van de ombui gen in dat debat niet ter cussie gestaan heeft, toont aldus de VVD, „dat wij van de noodzaak daarvan Yust zijn". De fractie erkent de daling van het tekort eurstellend" is geweest, ar wijt dat aan de sterk ge lde inkomsten uit het aard- De CDA-fractie onder- ïnt „de noodzaak van een dergaande loonmatiging volle". PvdA (de partij waarvan isenberg lid is) vindt de irschuwing „een tik over vingers van CDA-fractielei- De Vries, die juist vindt er zo langzamerhand een d aan het ombuigen moet ien". Voor het overige vin- de socialisten de visie van isenberg „weinig verras- d" en een herhaling van en. De fractie is het er wel eens op te passen met het der verlagen van belastin- Zaterdag, op de 79e verjaardag van prinses Juliana, de dag die door koningin Beatrix als koninginnedag is gehandhaafd, brengen de koningin, prins Claus, prinses Margriet, mr. Pie- ter van Vollenhoven en enige prinsen in Genemuiden, Kam pen en IJsselmuiden de dag door. Willem-Alexander is ook van de partij. De kroonprins die vandaag 21 jaar is geworden, gaat bij officiële gelegenheden zijn gezicht vaker laten zien. Dat behoort bij de voorbereiding op het koningschap. Zoals de zaken er nu voorstaan, heeft hij daarvoor nog zo'n twintig jaar de tijd. Het is in Nederland traditie geworden dat het staatshoofd aftreedt, wanneer de troonopvolger zo'n 40 jaar is. Voorlopig zit Willem-Alexander dus nog even in de wachtka mer. DEN HAAG - In Neder land is alles tot in de de tails geregeld. Wanneer we de grondwet echter naslaan op het Hoofd stuk van de Koning valt op dat er over het ko ningshuis weinig op pa pier staat. Troonopvol ging, inkomen, voogdij schap, regentschap, in huldiging en de macht van de koning ('De ko ning is onschendbaar; de ministers zijn verant woordelijk') omvatten slechts enkele tientallen artikelen. Traditie en ge zond verstand spelen een belangrijker rol dan wet geving, deelt de Rijks voorlichtingsdienst (RVD) dan ook mee. Zo staat nergens aan welke eisen de troonopvolger moet voldoen, welke opleiding hij moet volgen en welke func ties hij het best, met het oog op zijn toekomstige taak, kan uitoefenen. De enige officiële taak die hij krijgt toebedeeld is het lidmaatschap van de Raad van State. En er wordt het een en ander van hem verwacht. Een officiersoplei ding bijvoorbeeld hoort erbij. Verder zal de kroonprins zich na een gedegen oplei ding, vooral in de praktijk (bezoeken aan het buiten land, ontvangen van binnen- en buitenlandse gasten, door knippen van linten, werkbe zoeken en een enkel ere baantje) moeten voorberei den op zijn toekomstige, voor een niet bnbelangrijk deel re presentatieve taak. Als hij zich een beetje behoorlijk van deze taken kwijt, wordt Willem-Alexander uiteinde lijk koning Willem IV, of ko ning (Willem-)Alexander, als hij daar de voorkeur aan geeft. Afstand Hij heeft trouwens weinig keus, want het is voor de kroonprins niet eenvoudig om afstand te doen van de kroon. Uiteraard is hij ge wend geraakt aan het idee dat hij uiteindelijk zijn moe der zal opvolgen. Bovendien houdt de grondwet geen re kening met afstand doen. Nergens staat: „Wanneer de Kroonprins niet wil....". Zeker, Willem-Alexander kan 'nee' zeggen. In theorie is alles mogelijk. In dat geval ontstaat er een situatie als zou hij zijn gestorven. Zijn broer Johan Friso zou dan de kroon dragen. Wanneer deze en geen van de andere kroonpretendenten prins Constantijn, prinses Margriet en haar kinderen Maurits, Bernhard, Pieter Christiaan en Floris ervoor zouden voelen, dan treedt artikel 18 van het Hoofdstuk van de Koning van de grondwet in werking. In dat geval kun nen de Staten Generaal per wet een nieuwe koning voor dragen, waarna verkiezingen worden uitgeschreven. De nieuwgekozen kamers benoe men vervolgens de nieuwe koning. Een ondenkbare situatie, want iedereen is het er over eens dat de monarchie in Ne derland bestaat bij de gratie van de Oranjes. Een of ande re Duitse, Scandinavische of Spaanse prins zal geen schijn van kans maken op de troon. Dan zou Nederland naar alle waarschijnlijkheid een repu bliek worden. De elegantste manier voor Willem-Alexander om van het koningschap af te komen, is te trouwen zoals zijn tante prinses Irene in 1964 zonder toestemming van het parlement. Dat houdt in dat hij óf geen toestemming vraagt, óf dat de toestem ming wordt geweigerd. Dat laatste zal niet eenvoudig worden, want er moeten wel zwaarwegende argumenten zijn, wil het parlement die toestemming weigeren. Mocht Willem-Alexander die als W.A. van Buren furo re maakt op natuur- en kunstijs bijvoorbeeld be sluiten te trouwen met de drievoudige Olympische kampioene Yvonne van Gen- nip (die vandaag trouwens voor het Rode Kruis óók in Genemuiden is), dan zal het fiarlement hem waarschijn- ijk geen strobreed in de weg leggen. Eerst wat leven Van afstand doen is natuur lijk echter geen sprake. Ze ker, Willem-Alexander heeft zich in het verleden wel eens sceptisch over zijn koning schap uitgelaten. Zo zei hij tegen Renate Rubinstein vlak voor zijn achttiende verjaar dag: „Als ze vragen: wil je nu koning zijn, dan zou ik beslist zeggen: nee. Ik wil eerst tijd om wat te leven en kijken hoe het allemaal in elkaar zit". Als hij zou mogen kie zen of hij of zijn broer Friso koning zou worden: „Dan zou ik meteen zeggen: broer neem het maar over. Maar ik denk dat Friso het ook niet doet. Friso zegt ook altijd: je mag Alex wel in el kaar slaan, maar zorg dat hij niet doodgaat, want dan moet ik koning worden". Veertig In tegenstelling tot enkele troonopvolgers van de ons omringende monarchieën zal Willem-Alexander, volgens de RVD, niet hoeven te wachten op het overlijden of de hoge leeftijd van zijn moe der, voordat hij de troon kan bestijgen. Zowel Juliana (ze was 39 jaar in 1948) als Bea trix (in 1980: 42) zijn 'in de bloei van hun leven' tot ko ningin gekroond. In het licbt van deze traditie kan Wil lem-Alexander erop rekenen dat hij ook rond die leeftijd koning zal worden. Daar liggen praktische rede nen aan ten grondslag. Een te jonge koning zal in een constitutionele monarchie, waar de ministers verant woordelijk zijn, niet serieus worden genomen. Hij zal toch een zekere leeftijd moeten hebben bereikt om voor doorgewinterde politici als gesprekspartner te kun nen dienen. Bovendien kan hij beter eerst trouwen en ,uit de kleine kinderen' zijn, om zich volledig met staats zaken bezig te kunnen hou den. Kleine kinderen zijn tenslotte handenbindertjes. Langzaam maar zeker zal hij, aan de zijde van zijn moeder, die door vriend en vijand wordt gezien als een vrouw die de democratie een warm hart toedraagt, zich de spel regels eigen moeten maken. Die spelregels liggen, zij het met de nodige aanpassingen, al vast sinds 1848. In dat jaar werd de huidige ministeriële verantwoordelijkheid inge steld. Koning Willem III had het daar nog moeilijk mee en kwam herhaaldelijk in aan varing met het parlement, maar zijn opvolgster, regen tes Emma, groeide al op in de democratische traditie waar van ook Wilhelmina (ook al voelde zij na de Tweede We reldoorlog wel wat voor een machtiger monarch), Juliana en Beatrix deel uitmaken. In deze traditie zal Willem- Alexander ook worden ge vormd. Populair Uit enquêtes blijkt steeds weer dat het koningshuis in Nederland onverminderd po pulair is. Willem-Alexander maakt daarop geen uitzonde ring. Hij wordt in de media afgeschilderd als een vrolij ke, soms wat in zichzelf ge keerde jongen, een dieren liefhebber, een sportieve jon ge man, die als zijn1 grootva der verzot is op vliegen (in 1987 behaalde hij zijn vlieg brevet aan de Rijkslucht vaartschool in Eelde) en die door zijn ouders zoveel moge lijk als een 'gewone jongen' wordt opgevoed en gepresen teerd. Dat is echter onmogelijk in het Nederland van de jaren tachtig, waar iedereen en niet alleen bladen als Ons Koningshuis en Vorsten alles over het koningshuis wil weten. Of hij het wil of niet zijn hele leven zal Wil lem-Alexander in een glazen huisje zitten, waar we alle maal af en toe een blik naar binnen willen werpen. WIM KUNST RECHT - De directie het Academisch Zie- ïhuis Utrecht (AZU) en Utrechtse geneeskun- e inspectie zullen het t door de vingers zien artsen hun patiënten •kern, dus ongevraagd, ten op besmetting met een interview met het weekblad Elsevier zegt prof.dr. P. Wittebol dat hij een chirurg van zijn afdeling heeft gesteund die zonder toestem ming een patiënt op aids getest heeft en hem vervolgens de uitslag heeft meegedeeld. De patiënt was seropositief. De betrokken patiënt was bij ken nis, maar volgens Wittebol was het toch niet nodig toe stemming te vragen voor een test: „Dat doe ik toch ook niet als ik op syfilis test?". Wittebol zegt dat de arts wat hem be treft ook had mogen testen als de patiënt desgevraagd toe stemming had geweigerd. Directeur Huijsmans van het AZU zegt in een reactie streng te zullen optreden tegen artsen die weigeren zich te houden aan het ziekenhuisprotocol. Dit bepaalt dat aidstests alleen zijn toegestaan na uitdrukke lijke toestemming van de pa tiënt. Bij weigering wordt de patiënt behandeld als een po tentiële besmettingsbron, dus met extra hygiënische voor zorg. Stiekem testen is uit den boze, aldus Huijsmans: „Wie zich niet aan die richtlijnen wenst te houden, kan niet lan ger worden ingezet bij de pa tiëntenzorg en zal in het uiter ste geval een ander ziekenhuis moeten zoeken". Wittebol stopt volgende week overigens met opereren en gaat op 1 juni met pensioen. Ook de genees kundige inspectie in Utrecht dreigt met ingrijpen, zodra ze concrete gegevens over onge vraagd testen binnenkrijgt. Het zeilschip De Vrijheid [koopman is goed gesorteerd. Hij heeft kamelen in alle maten, lestafa, de Arabier, zoekt er met kennersoog drie heel beste Als de koop gesloten is, zegt de kamelen-man: „Voor de ^sterling heb ik nog iets bijzonder fijns!". Hij gaat ze voor naar [stallen en laat ze een pracht van een Arabische volbloed pgst zien. Kapitein Rob is onmiddellijk enthousiast. Hij vindt |t een reuze-idee zijn vakantie te gebruiken om zijn oude liefde, ft paardrijden, weer eens op te halen. Hij klimt in het zadel om Abdullah, het paard, te proberen. En Abdullah probeert hem. Hij doet alle mogelijke moeite zijn berijder af te werpen, maar Rob zit als een rots in het zadel en laat zich er niet uitgooien! Nadat Rob flink door elkaar is geschud en zijn pet kwijt is. maar nog altijd op de paarderug troont, begrijpt Abdullah, dat hij zijn meester heeft gevonden. Skip is een beetje jaloers. Hij moet er niets van hebben, dat de baas zich met andere dieren afgeeft, want hij vindt, dat hij het alleenrecht heeft „Nationale Tocht voor het Leven" door regio DEN HAAG/LEIDEN On- der het thema „Gemiste Kan sen" trekt morgen een optocht met een door een Rijnsburgse corso-ontwerper gebouwde wagen van Leiden naar Den Haag. De tocht is georgani seerd door de Stichting Schreeuw om Leven, die zich naar eigen zeggen „inzet voor de bescherming van ongebo ren en geboren leven". De aanleiding voor deze „Natio nale tocht voor het leven" is het feit dat zeven jaar geleden met één stem meerderheid het ontwerp voor de abortusweg in de Eerste Kamer werd aan genomen. De tocht begint om half negen aan het Kort Ra penburg in Leiden. Rond kwart voor tien arriveren de deelnemers voor het Raadhuis in Voorschoten. Daar worden aan de Voorschotense burge meester felicitatiekaartjes aan geboden voor ouders die hun kind komen aangeven. Vrouwen dringen woning binnen LEIDEN Een groep vrou wen heeft gistermiddag gepro beerd een aantal woningen binnen te dringen in De Kooi. De politie werd gewaarschuwd door een bewoonster van de Amaliastraat, bij wie twee vrouwen zich naar binnen hadden gewerkt. Ook een be woonster van de Leeuwen hoekstraat was lastig gevallen: toen ze zei dat de vrouwen weg moesten gaan, staken die een voet tussen de deur. De politie heeft de vijf vrouwen aangehouden. Ze zijn tussen de 16 en 28 jaar en wonen in Le lystad, Rosmalen en Goes. Ook een 50-jarige man werd mee genomen naar het bureau. Omdat er geen strafbare feiten waren gepleegd, zijn allen gis termiddag weer op vrije voe ten gesteld. Alleen de auto van het zestal is in Leiden geble ven, die vertoont volgens de politie een aantal gebreken. stel. Als ik zie hoe er in het buitenland geworsteld wordt met de financiering van over- heids- en particuliere scholen, dan zeg ik: een wijziging van ons onderwijsbestel is niet op portuun". De woordvoerders van CDA en PvdA hadden vo rige week laten weten geen behoefte te hebben aan een nieuwe schoolstrijd. Deetman: „We moeten ons realiseren dat bijzondere scholen mogelijk zijn, omdat er ook openbare scholen zijn. Bovendien kun nen we er niet omheen dat grote groepen mensen bewust kiezen voor de openbare school". Extra geld voor leerlingwezen DEN HAAG Minister De Koning overweegt met ingang van volgend jaar niet alleen elke deelnemer aan het leer lingwezen (opleiding in een praktijksituatie) te subsidiëren, maar ook geld beschikbaar te stellen om het voortijdig afha ken van de deelnemers tegen te gaan. Dat zei hij vandaag in Bunnik tijdens de jaarvergade ring van het Centraal Orgaan van de Landelijke Opleidings organen van het Bedrijfsleven (COLO). Jaarlijks kunnen er 50.000 leerlingen een opleiding volgen. De doelgroep (lbo en mavo) zal de komende vijf jaar sterk teruglopen. AMERSFOORT - Hans Pont, zowel in en buiten vakbondskringen vaak omschreven als een saaie en dorre man, heeft giste ren in Amersfoort op ge paste wijze afscheid geno men van de FNV. Er viel nauwelijks een wanklank te beluisteren over het vertrek van Pont die in 1985 bij zijn verkiezing tot voorzitter te horen had gekregen dat hij niet de juiste man voor de hoogste post zou zijn. Uitgerekend Ponts rechter hand en opvolger Johan Ste kelenburg bracht nog even in de herinnering dat niemand bij de FNV was te spreken over de transfer naar het mi nisterie van binnenlandse za ken. Daar wordt Pont per 1 mei directeur-generaal mana gement en personeelsbeleid, ofwel de adviseur van minis ter Van Dijk. Bij Ponts afscheid ging het er gemoedelijk aan toe. „Ik heb een belangwekkende en fat soenlijke functie geaccep teerd' zei Pont. „Na mijn be slissing ben ik soms het graf in geprezen. Toch vind ik het zelf wel goed om over te stap pen. Ik zie graag dat vakbond- bestuurders doorstromen naar andere sectoren in de samenle ving". Hij noemde Stekelen burg een zondagskind: „Toen ik kwam was er herrie, toen ik vertrok ook. Johan is geliefd in eigen kring, gevreesd bij werkgevers en hij wordt ge respecteerd door de samenle ving". (Vervolg van de voorpagina) AMERSFOORT - Steke lenburg en de tot vice- voorzitter gekozen Karin Adelmund hadden geen tegen-kandidaten. Ook Adelmund, tot 1983 voor zitter van de Vrouwen bond FNV en daarna fe deratiebestuurder, kreeg alle 270 stemmeers achter zich. Zij toonde zich, als eerste vrouw die een der gelijk zware post bij de FNV bezet, gisteren van haar scherpste kant. „We hebben radicaliteit net zo nodig als gematigdheid", hield zij haar voornamelijk manne lijke gehoor voor. „Dat is de basis voor een sterke positie van de FNV. Ik ben dol op een vechtpakket, maar schuw het compromis niet. Ter gerust stelling: ik ben vrouw, pro gressief en heb kwaliteiten". De toespraak van Jacob Draij- er, de nieuwe bestuurscoördi- nator voor het arbeidsvoor waardenbeleid, was heel wat minder fel. Blijdschap en op luchting stonden voor hem centraal. Hij was de enige kan didaat die concurrentie had te duchten. De oud-voorzitter van de bond grafische bond kreeg uiteindelijk 198 stem men, tegen 72 voor Ger Ros van ae vervoersbond. De der de kandidaat, de door de Ab vaKabo voorgedragen Xander den Uyl, had zich vlak voor het congres teruggetrokken. De* zoon van de overleden oud-premier had zijn conclu sies getrokken uit de in het openbaar uitgevochten strijd om de belangrijke vacature. Gegoochel Zo aardig als Stekelenburg was voor de FNV-bonden, zo hard was hij tegen kabinet en werkgevers. Hij verwees naar de centrale afspraak over het terugdringen van de werkloos heid van 700.000 in 1986 naar minder dan 500.000 in 1990 en laakte de recente berekenin gen: „Dat zijn rekenkunstjes, gegoochel met cijfers, een vleugje GAB-kaartenbak ver- mengd met een snuifje EBB- enquête, dat leidt tot een mix van CBS en sociale zaken". Ook deze woorden vielen verkeerd bij Van Lede, die zei: „De CBS-cijfers hebben aange toond, dat het opleidingsni veau van werkzoekenden te laag is, en dat het voor werk gevers te duur is deze mensen in huis te halen". Stekelenburg heropende ook nog een oude discussie. „FNV- leden hebben maandelijks 24 gulden minder te besteden dan ongeorganiseerde collega's. Daarom stel ik voor een deel van de loonsom aan de vak centrales beschikbaar te stel len, zodat die hun leden finan ciële compensatie kunnen ge ven". In de zomer zal een bijzondere FNV-commissie beginnen met een studie naar de herverde ling van werk. Voorts wordt een plan uitgewerkt voor ac ties tegen het overheidsbeleid die moeten worden gehouden tussen Prinsjesdag en de alge mene beschouwingen. DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) is van plan 140 miljoen gul den te bezuinigen op het geld dat hij aan gemeenten en provincies verstrekt voor het welzijnswerk. Bovendien wil hij de gemeenten en pro vincies een grotere vrijheid gunnen bij de besteding van de 560 miljoen gulden die na de bezuiniging overblijft van de 700 miljoen die voor het welzijnswerk op de begroting stond. Dat geld behoeft niet meer per definitie aan „welzijn" worden uitgegeven. Brinkman heeft zijn plannen ontvouwd in een brief aan de Raad voor de Gemeentefinanciën. Eerder lieten pro vincies en gemeenten al weten akkoord te zullen gaan met een deel van de bezuini gingen, onder voorwaarde dat zij zelf een grotere rol bij de besteding van de gelden kunnen spelen. DEN HAAG Bij de Algemene Reken kamer is sprake van een tekortschietende controle. Tot deze harde conclusie komt de staf van de commissie voor de Rijksuit gaven van de Tweede Kamer. In een nog geheim rapport van deze ambtenaren, die in dienst zijn van de kamercommissie, wordt gesproken over een proces van uit holling en van verslechtering en wordt gewag gemaakt van grote lacunes in de controle.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 5