Opnieuw felle protesten tegen plan Poelpolder fieidacd&uuwi Budget-hotel in Oegstgeest geopend Hoofdagent verdacht van geldtransactie PvdA: alleen bouwen voor Noord wijkers Protest omwonenden tegen bouw Voorhoutse school DA wil duidelijkheid over Lindenhof irn 3DEN OMGEVING WOENSDAG 27 APRIL 1988 PAGINA 15 OEGSTGEEST Met de opening van filialen in Oegstgeest en Amsterdam-Noord, heeft budgethotel-keten Bastion sinds gisteren officieel drie vestigingen. De derde staat in Leiden, en bestaat inmiddels twee jaar. Het startsein voor een vierde hotel, in Zoetermeer, werd gistermiddag gegeven door wet houder mevrouw J. van Leeuwen (Economische Zaken) van die gemeente. Zij kreeg daarna tijdens een rondvlucht per helicopter de drie hotels vanuit de lucht te zien. Als volgende bouwplaats staat Dordrecht genoteerd. Van de twee hotels die daarna volgen, kon de directie de plaats nog niet meedelen. Men wil in de loop der jaren in totaal driehonderd van dergelijke ho tels in West-Europa bouwen. Bij de opening van het budge thotel in Oegstgeest voerde onder anderen burgemeester mr. Sj.H. Scheenstra van Oegstgeest het woord. Hii stelde dat zijn gemeente als „de parel aan de Leidse kroon een goede lokatie is voor een reizigershotel als dit. Bastion heeft als doelgroep reizende vakantiegangers en zakenlieden, die een eenvoudig overnachtingsadres zoeken tegen een redelijke prijs. jrkeveiling ncratius succesvol 1SENHEIM De traditionele ker- eiüng van de Pancratius-parochie, maandag- en gisteravond werd ge len Kasanova, heeft ruim 94.000 Men opgebracht. Vorig jaar was de jngst meer dan een ton. Door de igmeesters Van Dijk en Hulsber- fwerden ruim 700 artikelen aan de i gebracht. Zo bracht een vaas chry- »n 40 gulden op, een paaskandelaar ilden, een pond paling 150 gulden, 'flessen wijn 350 gulden, hortensia's ruiden en boodschappentassen met id 350 gulden. De 80 Pancratius-di- van 100 gulden per stuk gingen /lot van de hand. De opbrengst was idagavond 45.000 gulden (vorig jaar gulden) en gisteravond 49.400 »n (vorig jaar 63.500 gulden. Akkoord over inzameling van chemisch afval NOORDWIJK De gemeenteraad is gister avond akkoord gegaan met een voorstel om 28.000 gulden beschikbaar te stellen voor de in zameling van klein chemisch afval. J. Willms (CDA) en met hem de woordvoerders van de andere raadsfracties betreurden dat de actie slechts éénmalig is. Willms zei te vrezen dat de mensen hun chemisch afval op den duur toch weer in de vuilniszak deponeren. Mevrouw L.M. Kramer-Crama verklaarde namens de PvdA-fractie dat duidelijk moet worden aange geven waar men chemisch afval kan brengen: E.J. Hogervorst (VVD) bepleitte een goede voorlichting op milieugebied en het reclame maken op gemeentelijke wagens om het milieu gaaf te houden. B. Cassee-van Noppen van Noordwijks Belang wilde de actie uitbreiden tot SBD-verband. Oegstgeest richt zich op Indonesië OEGSTGEEST De gemeente Oegst geest gaat zich wanneer de actie voor het Afrikaanse land Siera Leone is afge sloten richten op hulp aan een project in Indonesië. Dit werd gisteren bekend gemaakt tijdens het overhandigen van geld door de voetbal- en cricketvereni ging ASC aan de werkgroep Siera Leone. ASC heeft met het spelen van onder meer een wedstrijd tegen oud-internatio nals 3.000 gulden bijeen gebracht. ASC- voorzitter Splinter gaf het geld aan wet houder Kohlbeck, lid van de werkgroep Siera Leone. Wethouder Van Veen toon de zich bijzonder tevreden over het feit dat ASC zich gisteren als eerste heeft aangemeld voor de start van een nieuw project voor gehandicapten in Indonesië. Kamercommissie in Bollenstreek NOORDWIJKERHOUT De Vaste comissie voor sociale zaken en werk gelegenheid uit de Tweede Kamer brengt vandaag een werkbezoek aan de Bollenstreek. De commissie zal zich op de hoogte stellen van de ar- beidsvoorzieining in de bloembollen sector. Het bezoek heeft plaats op uit nodiging van de Katholieke Neder landse Boeren- en Tuindersbond, het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité en de Nederlandse Christelij ke Boeren- en Tuindersbond. De ka merleden gaan op bezoek bij het be drijf Frijlink en Zonen aan de 's Gra- vendamseweg in Noordwijkerhout. Verder wordt met de vertegenwoor digers van de landbouworganisaties gesproken. Telefooncentrale in de takels LISSE Dankzij de inzet van een gro te takelwagen kon gisterochtend een nieuwe telefooncentrale de bloembol lenveiling Hobaho in Lisse worden in- getakeld. Dat grote gereedschap was niet noodzakelijk omdat de centrale heel groot of zwaar is, maar omdat het apparaat over een trap naar boven ge bracht zou moeten worden en dat was nu net teveel van het goede. Met die kraan lukte het prima en in no-time was de zaak geklaard. Het betreft de in stallatie van een zogenaamde VOX 5320, die met 116 telefoonaansluitingen en 24 lijnen zeer modern is en een spre kend voorbeeld genoemd wordt van een nieuwe generatie bedrijfscentrales. Subsidie voor speeltuin Marijke LISSE De speeltuinvereniging Marijke krijgt een subsidie van 2.500 gulden voor uit breiding van het clubgebouw. Door de groei van het aantal leden kampt de speeltuinvere niging met ruimtegebrek. Ook de werkruimte van de beheerder moet worden vergroot. De kosten van het vergroten van het clubge bouw bedragen 22.500 gulden. Hiervan kan 15.000 gulden worden betaald door de speel tuinvereniging zelf. Behalve de 2.500 gulden van de gemeente Lisse hoopt de speelvereni- ging eenzelfde subsidie te krijgen van het Na tionaal Jeugd fonds. De ontbrekende 2.500 gulden moet door de vereniging worden opge bracht. De gemeenteraad van Lisse beslist morgen over de subsidieverlening. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 38-jarige hoofdagent van de Alphense politie zou betrokken zijn geweest bij een geldtransac tie in het kader van het gifschandaal in Alphen. De rol die de hoofdagent zou hebben gespeeld wordt momenteel uigezocht door politie en justitie. Het gaat om een bedrag van 1,3 miljoen gulden dat bij een bank in Alphen klaar lag voor Simon Kemp uit Hazerswoude, die wordt beschouwd als de grootste vervuiler van de gifbelt in de Coupépolder. De politie van Alphen heeft deze informatie eind vorige maand van een tipgever gekregen. De hoofdagent werd vrijwel direct geschorst en die situatie zal voortduren totdat zijn mogelijke aandeel in de zaak is uitgezocht. De Haagse officier van justitie, mr. H. Vos, wilde vandaag geen mededelingen doen over de geldtransactie. „De zaak wordt uitgezocht. Meer kan ik er niet over zeggen. Ze ker is dat het geld voor Kemp er was bij de bank, maar het is zou speculeren zijn om mededelingen te doen over de rol van de politieman daarin". NOORDWIIJK De twaalf appartmenten, die op de grond van het Lido- theater gebouwd worden, moeten uitsluitend ten goede komen aan de Noord wijkse woningzoe kenden. Onder deze con ditie was de gemeenteraad bereid zijn fiat te geven aan een voorbereidingsbe- sluit tot vaststelling van een bestemmingsplan. Het Lido wordt zoals bekend gesloopt. De PvdA staat positief tegen over deze bouw, maar de toe zegging dat alleen Noordwij- kers in de gelegenheid zouden worden gesteld om de apparte menten te kopen (de prijzen liggen volgens de wethouder tussen de 175.000 en 225.000 gulden) ging zijn fractie niet ver genoeg, deelde A.G. Prins mede. Hij bepleitte een wijzi ging van de woonruimteveror dening om te voorkomen, dat de koopprijzen boven de vast gestelde norm zouden uitko men, zodat de appartementen in de vrije handel geraken. Aangezien de appartementen bij het Noordwijkse woningbe stand worden gerekend, maande Prins tot voorzichtig heid. Na het Vinkeveld, zal Noordwijk niet meer dan 600 woningen mogen bouwen, meldde de woordvoerder van de PvdA. Noordwijk telt thans 1.150 geregistreerde woning zoekenden en het gaat er om alleen voor hen te bouwen, be toogde Prins. W.H. Schelvis (PAN) liet zich in dezelfde geest uit. Loco-burgemeester J. Bedijn beloofde dat het on derwerp op korte termijn in de woonruimtecommissie aan de orde gesteld zal worden. Kunstwerk Nix geplaatst Het kunstwerk van de uit Bieskensgraaf afkomstige Frank Nix is gisteren geplaatst in het plantsoen aan de Marijkestraat in Warmond. Het object kwam in onderdelen aan en werd met behulp van een kraanwagen en veel spierkracht in elkaar gezet. Tegen het middaguur stond de zaak overeind, maar het afmonteren nam de hele verdere dag in beslag. Een groot aantal Warmonders kwam kijken hoe het kunstwerk er op ware grootte uitziet. De reacties waren over het algemeen positief. Komend zaterdag tijdens de optocht ter gelegenheid van koninginnedag is de overdracht van het kunstwerk aan de gemeente. foto: henk van den ende DEN HAAG/VOORHOUT De inlichtingen die de ge meente Voorhout heeft gege ven over het bestemmingsplan Landelijk Gebied deugen niet. Dat stelde J. de Bruin gister morgen voor de Raad van Sta te. De Bruin maakte bezwaar tegen de bouw van een katho lieke school aan de Bonekruid- straat. Door middel van een schorsingsverzoek wil hij dat de bouw wordt stopgezet. De Bruin, die namens vijf an dere bewoners van de Bonek- ruidstraat sprak, heeft enige tijd geleden een woning ge kocht aan de Bonekruidstraat. Op dat moment lag er op het terrein tegenover zijn huis een agrarische bestemming. Op het terreintje stonden enkele kas sen en een huis. De Bruin stel de dat hij voor de aankoop van zijn woning informatie had in gewonnen bij de gemeente Voorhout. Daar kreeg hij te horen dat het terrein voorlo pig nog een agrarische bestem ming had en dat nog tien iaar zou houden. - Dit werd aoor wethouder W. IJdo gistermor gen ontkend. „Niemand heeft zoiets kunnen zeggen want het bestemmingsplan, dat uit 1973 stamt, is in 1979 herzien en wordt nu opnieuw herzien". Vooruitlopend op de herzie ning is aan de Stichting Ka tholiek Onderwijs Voorhout vergunning verleend om op het terrein een school te bou wen, Behalve de verkeerde in formatie die volgens De Bruin door de gemeente zou zijn ver strekt. vreesde hij ook het slechtere uitzicht, de aantas ting van zijn privacy en het drukke verkeer in de Bonek ruidstraat G. Koning, voorzitter van de Stichting Katholiek Onderwijs Voorhout, verklaarde dat het de bedoeling was om in augus tus 1988 de school te openen. Wethouder IJdo wees er nog eens op dat het beleid van de gemeente Voorhout is om de katholieke school tegelijk open te laten gaan met de openbare en de protestante school. „We hebben geen behoefte aan een nieuwe schoolstrijd in Voor-, hcjit". LISSE Omwonenden hebben gisteren tijdens een hoorzitting opnieuw protest aangetekend tegen het plan Poelpolder Zuid II. Het betreft hier een nieuw plan. Dit moest worden gemaakt nadat was gebleken dat de ge meente Lisse fouten had gemaakt bij het opstellen van het eerste plan Poel- polder Zuid II. De bezwa ren van de bewoners rich ten zich met name tegen het doortrekken van de Ruishornlaan. Met dit karwei is men overigens al maanden bezig. Namens die bewoners van de Jozef Israëlstrata sprak onder andere de heer S. Wever. „We hebben niet veel aan onze eerder geuitte bezwaren toe te voegen. Inspraak blijft in deze gemeente een hypocriete aan gelegenheid. Je moet het be stemmingsplan zittend in het uitbreidingsplan lezen, om nog te kunnen zien wat er van de toekomende tijd in het plan inmiddels al verleden tijd is geworden. Er wordt gejojood met de belangen van de in sprekers, die gemakshalve te genstrevers worden genoemd", aldus de heer Wever die zijn betoog besloot met op te mer ken dat het college er alles aan heeft gedaan om de burger van zich te vervreemden. „We hebben het bezwaarschrift dan ook over uw hoofd heen ge richt aan hogere overheden", aldus Wever. Namens de Belangenvereni ging van Huiseigenaren in de Poelpolder vroeg de heer M. Hamstra zich onder andere af wat men in zo'n openbare hoorzitting eigenlijk nog zoekt „Gelet op het genotuleerde over de discussie die ontstond naar aanleiding van de inge komen stukken in de openba re raadsvergadering van 24 maart 1988, waarbij de wet houder ruimtelijke ordening en een uwer commissieleden hun standpunten al geformu leerd hebben. De rest van de Raad heeft gezwegen en der halve ingestemd met het standpunt van de wethouder, en gaat er met hem van uit dat het bestemmingsplan Poelpol-*' der Zuid II toch wel goedge keurd zal worden en de bewo ners overigens maar een zeer minimale kans hebben om ge lijk te krijgen". „Er wordt in deze notulen slechts gesproken van een ge maakte procedurefout. Een ui terst slordige zaak want een Gemeente kan zich geen fou ten veroorloven in zulke be langrijke kwesties. Deze op merking is wel illustratief voor en laten wij deze beladen opmerking dan toch maar ma ken „arrogantie van de macht" die er kennelijk heerst in deze gemeente. Wat het College goed acht voor het volk is ook goed en verder geen protesten. Wij vragen ons wel af wie, de gevolgen van de procedurefout voor de bewo ners betaalt. Zesduizend gul den aan directe advocaatkos- ten en als men de tijd van de diverse bewoners een contante waarde toe zou kennen kan men spreken dat hier ook gauw 15.000 gulden mee ge moeid is. Kunnen wij bij de gemeente een declaratie indie nen?" De heer F. Moser sprak na mens minstens 168 flatbewo ners en zei dat de vasthou dendheid waarmee men zich achter hem schaart dat men zich totaal niet kan vinden in het presenteren, voorlichten en handelen van de gemeente Lisse, die geen rust in het dorp weet te brengen. „Men is dui delijk zeer ongerust en zeer kwaad en de reacties zijn hef tig. Heftiger dan ik aanvanke lijk had verwacht", aldus Mo ser die aangaf dat Lisse intus sen doodgemoedereerd voort gaat met de werkzaamheden. „Regelmatig heb ik gevraagd om de zaak inhoudelijk nu een goed naar ons toe te formule ren, maar tot op heden wil dat maar niet lukken". toners willen ilnisauto t aan de deur IENAAR De bewo- van de koninklijke land heren de Horsten zijn tegen innen van de gemeente maar om hun huisvuil slechts op twee plaatsen halen. Wassenaar stapt op huisvuilcontainers en die ophalen door een irdere vuilnisauto. Deze >n wil men niet dor de ten laten rijden. De bewo- moeten hun containers of de ingang aan de Pa in of de ingang aan de Ei- lorstlaan brengen. m0g voorstel stuitte gisteravond ns een gesprek met wet- der D. Cocheret van ruim- ke ordening en openbare ken of fel verzet van de oners van de Horsten. En- i van de bewoners van hui- op de Horsten beschikken over een auto en moeten lehd'door soms enkele kilome- ton«jmet de onhandelbare 240 huisvuilcontainers rijden kilometers lange bospa- om een van de twee op- fclaatsen te bereiken. :ijn ^wethouder zei dat binnen- wordt beslist of er een maanden wordt Radarcontrole Rijksstraatweg WASSENAAR Bij een ra- darcontrole op het gedeelte van de Wassenaarse Rijks straatweg waar maximaal ze ventig kilometer per uur mag worden gereden, zijn vanoch tend tussen vijf uur en half ze ven 35 snelheidsovertredingen gesignaleerd. Onder de voer tuigen die te hard reden wa ren 23 personenauto's, waar van de snelste 125 kilometer per uur reed, en twaalf vrachtwagens, waarvan de snelste 88 kilometer per uur reed. In totaal passeerden 306 voertuigen de Radarpost. NSS dringt aan op aanleg spoorbaan DEN HAAG/KATWIJK De Nederlandse Smal spoor Stichting (NSS) heeft bij Gedeputeerde Staten nogmaals aange drongen op toestemming om een spoortraject van 400 meter naar de Zuid- duinseweg te mogen aan leggen. Tot nu toe moeten mensen die met het spoor het duingebied in willen, 400 meter lopen naar de Vriese Wei. De NSS heeft over deze aanleg al een akkoord bereikt met de gemeente Katwijk en de Leidse Duinwatermaatschappij. De NSS probeert zo de jaarlijkse ritten door de treinen met de stoomtrein te behouden. De rit ten zijn door werkzaamheden voor de waterwinning aanmer kelijk ingekort. Volgens de NSS zijn ze minder aantrekkelijk ge worden en minder goed uit voerbaar. De stichting zegt niet zonder inkomsten van deze za terdagse ritten te kunnen. Zon der aanleg van de 400 meter spoorbaan wordt het voortbe staan van de stichting bedreigd, schrijft de NSS in een brief aan GS. De NSS vindt dat door de aanleg van het spoor, vlak naast het ontsluitingspad van het duingebied vanaf Katwijk, de natuurwaarden van het gebied niet of nauwelijks worden aan getast. Het gebied wordt minder belast terwijl de mogelijkheden om het Hollands Duin te bezoe ken worden vergroot. Café en woning niet meer te redden nple :^DRDWIJK Het vindt een ingrij- de verbouwing van de '^denhof en aantasting de tuin door een uit- 'efding van het pand kantoorruimten, on- aatbaar. Fractievoor- ;r R P. Dessing zei dit ïren in de gemeénte- 1. In de Lindehof was kinderkliniek van het L gevestigd. Het pand t nu leeg. lCtssing benadrukt een aan tal voorwaarden die voor de aankoop van het historische pand zijn gesteld. Zo moest de bescherming van het dorpsgezicht uitgangspunt zijn voor de aankoop door de gemeente. Onverantwoorde ingrepen in het gebouw en de tuin dienen achterwege te blijven, er mag geen overlast ontstaan en de transactie moet kostendekkend zijn. „Wij vinden nog", aldus des sing, „dat aan al deze eisen voldaan moet worden". Inmiddels staat het gebouw nog altijd leeg. In april/mei zouden de plannen afgerond worden over de toekomst van de Lindenhof en toen kwam plotseling het idee om in het pand gezondheidsdien sten onder te brengen. Wan neer niet op korte termijn daarover een beslissing wordt genomen, dan is lan- durige leegstand het gevolg. Daarom wilde Dessing weten op welke termijn de onder handelingen met de gezond heidsdiensten kunnen wt.rden afgerond. Waarom hoort de familie Heintz (een kandidaat-koper) officieel niets?, was een van zijn vra gen. Locoburgemeester J. Bedijn wees op een besluit van een meerderheid van de raads commissie wezlijn dat met de gezondheidsdiensten kan worden doorgegaan. Om streeks half mei kan het Sa menwerkingsorgaan Duin en Bollenstreek uitspraak doen. Volgens de wethouder zou er inmiddels wel contact zijn geweest met dr. Heintz. (Vervolg van voorpagina) De Lissese brandweer, die bijgestaan werd door de brandweer uit Lisserbroek en Noordwijk met twee brandweerwagens en een hoogwerker, kon het café en de woning met de gehele inboedel niet meer redden. Na ruim twee uur kon het sein brand meester worden gegeven. De brandweer was op dat moment met bijna vijftig man aanwezig. De brandweer is tot in de loop van de ochtend bezig geweest met het nablussen van de brand. De naastgelegen panden liepen slechts rookschade op. Ondercommandant van de Lissese brandweer C. Dol: „Het heeft er even slecht uitgezien voor de panden naast het café. Gelukkig was het branden de pand degelijk gebouwd. Daardoor kon den we de brand beperkt houden". De oorzaak van de brand is nog onduide lijk. De eigenaar van het café had om één uur 's nachts zijn zaak afgesloten op de gebruikelijke wijze. Een onderzoek, dat vandaag wordt ingesteld, moet uitwijzen waar en hoe de brand precies is ontstaan. Dol: „Wij hebben ons tot nu toe bezig ge houden met de brand en nog niet met de tails als hoe de brand is ontstaan. Daar moet in de loop van de dag duidelijkheid overkomen".

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15